Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) tvamos válasza Reggie0 (#26800) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo otlet. Lehet, hogy maszkolo szalag jobb lene, mert a szikszalagom is fenyes, meg a ragasztoja ezen a homersekleten nyalka lesz, amit allig birok leszedni.

Mondjuk a gyermek most inditott egy 12 oras nyomtatast... valami bulborb, vagy mi...

Kene egy hokamera!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26802) Reggie0 válasza tvamos (#26801) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam a creality bevont uveglap es a szigszalag majdnem ugyan azt mutatja hokameraval.

Ez a maszkoloszalag:

Ez pedig az Y tengely stepperje, ami jol mutatja, hogy a motor festett reszen mennyivel ter el a kamera kepe a nyers aluminiumhoz kepest:

Szoval ezekkel a contactless megoldasokkal ovatosnak kell lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#26803) Holleanyo válasza Brain75 (#26775) üzenetére


Holleanyo
tag

A kép jobb oldalán látható az oszlop merevítő rúd, és annak a bekötése is. Aliról olcsón rendelhető.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26804) Tomika75


Tomika75
tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy aki rendelt a 3DEE-től 7kilós akciós pakkot azoknak mindenkinek javarészt fehér és vagy fekete szín volt benne? Kipróbálta már? Ha igen akkor milyen? Különösen az Ender 3 V2 tulajok véleménye érdekelne pláne ha még a gyári hotendet használják, de természetesen minden vélemény érdekelne különösen a PETG-ről!

[ Szerkesztve ]

(#26805) adatfalo válasza Tomika75 (#26804) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én vettem egy pakk PETG-t, fehér nem is volt benne, sötétebb színek, kék, zöld, barnás színek és kérésre kaptam pár feketét is (személyesen vettem át, kibontották és átnéztük). 2 barnás filamentet bontottam meg, az egyik nyomtatómon szépen nyomtat (saját építés, Craftbot+ extrúderrel) a rendes Craftbotom viszont elég csúnyán kezdte a nyomtatást, de gyanús, hogy nem a filament hibája, újra kéne szintezni.

www.adatfalodesign.hu

(#26806) csadi0011


csadi0011
őstag

Rövidek, de nekem nagyon tetszettek ezek a videók:
Hibrid 3D fémnyomtatás alapok: [link]
(Szimker Szerszámgépgyártó és Kereskedelmi Zrt.)

(#26807) dugesz77


dugesz77
őstag

PrusaSlicer 2.3 1 Ironing bemutató. Jó látni milyen szépen fejlődik.

(#26808) azbest


azbest
félisten

lol, filament színezős nyomtatás filctollakkal [link]

(#26809) norbiv8 válasza Holleanyo (#26803) üzenetére


norbiv8
tag

Köszönöm a javaslatot és a képet, most már látom mit keressek. Sajnos nekem is át kell néznem az összes derékszöget, mert akár hogy szintezgetem nem az igazi. Bár már nyomtattam de nagyobb tárgynak így nem állnék neki.

Más. Valami nagyon régi FW-el küldték a nyomtatót, nézegettem a creality oldalát, de nem tiszta, hogy melyiket kellene letöltenem. Mindegyikben benne van a BLtouch, de nekem nincs olyan, valamint mit takar az adapter board? A driver chipet sem tudom leolvasni, mert hűtőborda van rajta. Ha ezt 4.2.2 Ender-3 pro 32bit Marlin2.0.1 BLtouch V1.1.2without adapter board.rar letöltöm, jó lesz? (E3 pro, 4.2.2 az alaplap verzió. )

///°°\\\

(#26810) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Két kérdés:
160x160-as hőálló üveget lehet kapni nálunk valahol a fűtött nyomtató ágyra?
Vagy levágatok egyet egy üvegessel pl. és az is jó lehet?
Másik, van valakinek esetleg tapasztalata ezzel a vezérlő panellal?
Makerbase MKS Robin Nano V2.0 32Bit Control Board 3D Printer

(#26811) Mr.Csizmás válasza Alex123 (#26810) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sima ikeás tükörlap is jó. 1990 ft/4db

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26812) fape válasza Alex123 (#26810) üzenetére


fape
senior tag

Én a sarki üvegessel vágattam sima üveget a tarantulára, volt vagy 200-300Ft/db :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26813) Petie válasza Petie (#26698) üzenetére


Petie
veterán

megjött az új z végállás kapcsoló és úgy néz ki megoldódott a hiba és visszaáll rendesen a tengely a jelölt pozícióba. 20 home run-ból 20 jó helyre ment. :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26814) Alex123


Alex123
senior tag

Nem kell, hogy hőálló legyen, pl. boroszilikát üveg?

(#26815) Imy válasza dugesz77 (#26807) üzenetére


Imy
veterán

Lasan már ki kellene próbálnom, nem csak a CURA-t nyúzni.

(#26816) Saccco válasza fape (#26812) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1 sima üveg, aztán [THE SECRET TO STICK PLA PARTS TO THE BED]

#26814 Alex123:
Saját tapasztalat alapján felesleges.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26817) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Teljesen kezdő embernek, milyen 3d nyomtatót javasoltok. Csak hobbi célra használnám. Ender 3 pro vagy elég az alap Ender 3? Esetleg más márka,típus?

A kanál a gyengék villája

(#26818) Alex123


Alex123
senior tag

Rendben, köszönöm. Akkor vágatok rá itt helyben üveget. :)

(#26819) energy4ever válasza bbmt (#26817) üzenetére


energy4ever
addikt

A legolcsobb elterjedt tipust. Felsoroltak jok erre a celra! :K

(#26820) bbmt válasza energy4ever (#26819) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi,
Banggood rendelés tapasztalat valakinek? Gyorsaság Cseh raktárból?

A kanál a gyengék villája

(#26821) Alex123


Alex123
senior tag

Berendeltem akciósan 82 euróért egy MD-16-os nyomtatót, majd kíváncsi leszek, hogy tényleg olyan jó-e a mechanikája, mint ahogy sok oldalon írták... :) (külföldi fórumokon azt írták róla, hogy ez egy "régi" típus de túlméretezték a mechanikát rajta, a vezérlésnél és a szoftveres résznél fogyott el az igyekezet...a kezdeti 350 euró helyett viszont 82-t szerintem simán megért, majd beszámolok a tapasztalataimról, amint megérkezett...)

(#26822) Alex123 válasza bbmt (#26820) üzenetére


Alex123
senior tag

Sajnos nem feltétlen igaz, amit írnak, hogy 4-7 munkanap, ez a fránya vírus helyzet kicsit belassítja a raktár/vámkezelési eljárásokat is de mindenképp gyorsabb lesz a CZ raktárból történő szállítás, mintha Kínából rendelnél alap 30+ nap szállítással... Amit megtanultam, szinte mindegy, hogy melyik oldalról rendeled ha PayPal-al fizetsz és nem érkezik meg, a közvetítő fizető a PayPal visszatérít, sima bankkártyás fizetésről nincs tapasztalatom...

(#26823) dugesz77 válasza bbmt (#26817) üzenetére


dugesz77
őstag

Éppen tegnap jelent meg ez a video az Ender3 pro-ról 3D Printing Nerd-től. Őt is meglepte milyen jó kis cucc a mai napig. Kezdő gépnek mindenképpen ajánlott már ha valakiben van egy kis hajlam a bütykölésre. (mielőtt meglepne annak a nagy benchy-nek a kinézete érdemes meghallgatni milyen nozzle-val nyomtatta :D )

[ Szerkesztve ]

(#26824) bbmt válasza dugesz77 (#26823) üzenetére


bbmt
senior tag

Ender 3 pro lesz a befutó szerintem.
Azt nem tudom honnan rendeljem. Árban minimális a különbség az Alza és a filamentpro között.
Amiben még tanácsot kérek az a PLA.
Láttam, hogy többen dicsérték az Azure PLA-t viszont nem tudom, hogy a 2.1kg kiszerelést vegyem ( elbírja egyáltalán az Ender 3 pro? ) vagy elsőnek a válogatás csomagot? 3x30 dkg különböző színű?

A kanál a gyengék villája

(#26825) Reggie0 válasza bbmt (#26824) üzenetére


Reggie0
félisten

Onnan rendeld, ahonnan elobb megjon. Szerintem az elejen orulni fogsz annak is, ha egy filamenttel kitapasztalod a gepet, nem fog hianyozni a cserevel jaro nyug.

(#26826) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Abszolút laikusként milyen nyomtatót tudnátok nekem ajánlani? Ender 3 V2-ket nézegetem. Árban is jók, és kiindulásnak tökéletes lehetne. Hobbi célra használnám csak, mert tényleg érdekel a dolog. Több éve gondolkozom már a vásárlásán, de talán most jött el az idő.
Van már olyan nyomtató ami viszonylag megbízható és csak keveset kell rajta mókolni?

Vannak olyan oldalak esetleg ahonnan a legtöbb dolgot megtudnám tanulni a 3D nyomtatással kapcsolatban? Mert őszintén megmondva tényleg nem nagy a tudásom ezzel kapcsolatban. Legfőképp a nyomtató beállításokra gondolok. Nyilván nagyrészt ki kell tapasztalni, de szeretnék egy magabiztos tudással nekiállni. :R
Ja és mérnök asszisztens vagyok, tehát van rálátásom valamelyest ezekre a dolgokra. Nem csak bohóckodni szeretnék mert most felkapott lett a 3D nyomtatás téma.

[ Szerkesztve ]

(#26827) Joshi


Joshi
titán

Lehet volt már, de ez a srác nagyon ügyesen összerakja a 3D nyomtatott repülőt. Mondjuk nekem ez már nagy méret, talán kisebbe én is elkészíteném (modell). A video alatt részletesen leírja miket használt a projekthez.

(#26828) fabula válasza cross56 (#26826) üzenetére


fabula
őstag

Hobbi célra és tanulni tökéletes egy olcsóbb és elterjedt, népszerű típus, mivel ahhoz rengeteg segítség van a neten. Ilyen az Ender 3 V2 is, ez is ajánlott ilyen célra.
Olyan, hogy egy helyen megtalálsz mindent a 3D nyomtatásról meg az adott nyomtatóról, tudomásom szerint nincs - majd mások megcáfolnak, ha tévedek -, keress rá a típusra a youtubon, keress facebook csoportot hozzá.
A 3D nyomtatás alapja egyszerű, kell egy nyomtató, kezdésnek PLA filamnet, szintezed az asztalt és kalibrálod az extrudert (lásd youtube), letöltesz a Thingiverse-ről valami kész 3D tervet, betöltöd a Cura vagy PursaSlicer vagy SuperSlicer ingyenes szeletelő programba az adott nyomtatóhoz tartozó gyári profillal (ha nincs benne, akkor letöltöd), kimented a generált G-code-ot a nyomtató SD kártyájára (a gyárit inkább cseréld le azonnal valami minőségi Class10-es típusra, amit FAT32-re formázol), a kártyát berakod a nyomtatóba, előmelegíted a nyomtatót a saját menüjéből PLA-hoz, közben Isopropil alkohollal alaposan letörlöd a nyomtató asztalát, majd ha felfűtött a fej és az asztal, akkor a nyomtató a menüjéből kiválasztod a nyomtatandó tárgyat és nyomtatsz.
Ha sikerül egyből, akkor örülsz, ha nem, akkor elkezded keresni a hibát, ami általában először az asztalszintezés lesz, vagy valami beállítást kell módosítani a szeletelőben, esteleg csavarokat meghúzni a nyomtatón, mechanikát hangolni.
Ezek után tudsz majd célirányosan egy-egy témára rákeresni a neten, kérdezni a fórumokon, facebook csoportokban.
Hidd el, én is előre sok mindent elolvastam, de minden csak akkor nyert értelmet az alapokon túl - amit fentebb leírtam - amikor elkezdtem használni az első Anet A8 nyomtatómat. Azóta azt már eladtam és van 3 másik különféle nyomtatóm, ezeken tanulok még most is mindig, mert sok apróság van, amin lehet javítani, tuningolni, alkatrészeket jobbra cserélni, stb. Na meg sokféle anyag is van és akár két PLA, de azonos gyártmányban két szín sem pont ugyan olyan szeletelő beállításokkal nyomtat szépen.
Készülj fel rá, hogy ha elkap a gépszíj, akkor ez nem lesz egy olcsó hobbi :) .
Na meg vegyél egy nagy vödröt a nyomtató mellé, amibe a félresikerül és próba nyomatokat dobálod majd bele :D . Nekem már legalább kettő megtelt :DD .

(#26829) azbest válasza Joshi (#26827) üzenetére


azbest
félisten

kisebb méretre skálázással gond lehet, mivel általában ezek a modelek tényleg repülésre vannak tervezve és legalább részben 1 rétegű nyomtatással készülnek. Bár, ha 0.4 helyett 0.2 nozzlevel csinálod, akkor talán 50% méretben is működhet. Persze akkor már nem repülésre, hanem dísznek. Bár ez a model nem 1 rétegűnek tűnik a videóban.

Kacérkodtam én is ilyesmivel, csak elég drágák a modelek. Persze aki tényleg röptet és ahhoz folyton pótalkatrészeket vesz, annak simán megérheti. Főleg azok tetszenek, ahol a valódihoz hasonló belső szerkezet van a szárnyakban és átlátszó filamenttel látványosak.

(#26830) bbmt


bbmt
senior tag

Lehet el kell engednem ezt a 3d nyomtatást? :((
A kamrában van kialakítva egy kis műhely nekem( elektronikai szerelések, forrasztások, stb), a páratartalom állandó, huzat nincs, viszont ilyenkor a hőmérséklet csak kb 15 C.
Vagy annyira nem gond?

A kanál a gyengék villája

(#26831) AndrewTdi válasza bbmt (#26830) üzenetére


AndrewTdi
addikt

PLAnál nem gond.

(#26832) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, mennyire káros a nyomtató közelében aludni?

(#26833) Joshi válasza Mr. Erikszon (#26832) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nagyobb probléma hogy egyszerűen nem fogsz tudni aludni (zaj). ;] :DD

(#26834) energy4ever válasza Mr. Erikszon (#26832) üzenetére


energy4ever
addikt

Attol fugg milyen anyagot nyomtattsz. De ha beburkolod, es racsapsz egy hepa szurot, stb, akkor ezek a dolgok minimalizalodnak.

(#26835) Saccco válasza bbmt (#26830) üzenetére


Saccco
nagyúr

Be kell dobozolni és készen is van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26836) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, PLA-ból mennyire lesz tartós egy fogaskerék? egy narancs facsaró elrepedt fogaskerekét pótoltam, egy pár teszt alatt jól muzsikál. Tudom, POM lenne a legjobb, de azt nem nyomtattam még, a PETG pedig ha jól tudom, jobban karcolódik a PLA-nál.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26837) Rulez81 válasza energy4ever (#26834) üzenetére


Rulez81
tag

Aztán szegény mérgezi magát, abban a boldog tudatban , hogy a hepa majd kiszűri a káros anyagokat.... közbe meg nem. :(

(#26838) Saccco válasza Rulez81 (#26837) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kell rá egy szénszűrő is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26839) Imy


Imy
veterán

Ki milen hasznos vagy nem hasznos kütyüt nyomtatott mostanság, amihez van publikus terv? Mostanában nagyon nem nyomtatok semmit. :D

(#26840) Reggie0 válasza tothferenc (#26836) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyon. Jobb, mint az ABS/HIPS/PETG, mivel kemenyebb, igy kevesbe kopik. En a nyomtatom extrudereben hasznalom, elmegy kb. heti 1 kg filament, es meg sosem kellett fogaskereket cserelnem. Pedig ott aztan nyomatek is van.
Egy dolog van amit nem bir: a homerseklet. 40 fok felett elkezd ellagyulni.

[ Szerkesztve ]

(#26841) Dalee


Dalee
aktív tag

Miért van azok a fényes sávok és mit lehet tenni ellenük?

(#26842) Joshi válasza Dalee (#26841) üzenetére


Joshi
titán

Nekem úgy tűnik hogy csak a fényes sávnál jó a réteg, a többinél látszik hogy el akarnak válni a rétegek. A talpról nem is beszélve, mert az már nem is ér hozzá a felülethez. :DDD

(#26843) Tikakukac válasza Dalee (#26841) üzenetére


Tikakukac
titán

Azok ellen ne tegyél mert az a jó :P

Sajnos az összes többi a rossz és hát ja az alja sem túl stabil.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26844) Joshi válasza tothferenc (#26836) üzenetére


Joshi
titán

Én egy ezer éves Ukrán turmixgépbe nyomtattam eSun ABS+ anyagból 82mm átmérőjű fogaskereket. Eddig még nem szóltak hogy elkopott volna. ;]

(#26845) jozsi252 válasza Joshi (#26844) üzenetére


jozsi252
veterán

Mondjuk egy ilyen fogaskeréknél milyen mértékű kitöltést használtál?

iPhone 13 Pro Max

(#26846) Joshi válasza jozsi252 (#26845) üzenetére


Joshi
titán

Hú már nem emlékszem, de azt hiszem 80% körülit.

(#26847) jozsi252 válasza Joshi (#26846) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyon durván néz ki, gratula hozzá! Én csak most ismerkedek a 3D-s nyomtatással, most tervezem beszerezni az első nyomtatómat, de nagyon durva hogy egy jól összerakott nyomtató, és egy még profibb kezelő mire képes. :R

iPhone 13 Pro Max

(#26848) Joshi válasza jozsi252 (#26847) üzenetére


Joshi
titán

Na aztán minden vagyok csak nem profi. :DD Igaz ez a fogaskerék volt az első (és eddig az utolsó is) amit magam terveztem FreeCad-el. :C :DDD Nyugodtan vágj bele a projektbe, itt biztosan kapsz segítséget. :K

(#26849) Dalee válasza Tikakukac (#26843) üzenetére


Dalee
aktív tag

Az alja csak egy réteg brim, ami nyomtatáskor természetesen tapadt, csak a fotóhoz tettem vissza a nyomtatóra.

Eddig Spectrum filamenteket használtam, most vettem ezt a barna filanora filamentet, gyári ajánlás 200-220 oC én 205.ön nyomtattam, magasabb hőmérsékleten szálat húz, de akkor is matt. Szerintem ennek a szálnak matt az alapvető színe (de nem biztos). Szerintem a réteg tapadás jó, csak erős közvetlen megvilágítást kap, közvetlen közelről, felülről.

Nyomtattam ugyanezt a tárgyat filanora pirossal, a gyári ajánlás 215-235 oC, én 220-on nyomtattam. végig fényes.

Véleményetek szerint min változtassak?

(#26850) tothferenc


tothferenc
senior tag

Megnyugodtam. Koszi mindenkinek. En 100 infillel nyomtam, mert csak 10x7 mm volt a fogaskerek merete :B:DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.