Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Yofej75 válasza azbest (#18998) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Köszönöm, megnézem ha megvan még a gcode.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#19002) Gabesz87 válasza Dyingsoul (#19000) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre gondolok. Igen, amit te is írtál szerintem. Csak nekem nincs ott alul az a vízszints vonal, és a "play" gomb.

(#19003) Yofej75 válasza Gabesz87 (#19002) üzenetére


Yofej75
aktív tag

A felületet is át kell "kapcsolni" szerkesztésből előnézetbe.
Szürke gomb kék Preview felirattal a "Save to..." mellett, vagy fent középütt fehér PREVIEW feliratra katt.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#19004) Gabesz87 válasza Yofej75 (#19003) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, én ezt tudom, ekkor tudom a layer-eket váltani a csúszkával le fel. De a szimuláció nekem nincs ott!

(#19005) Dyingsoul válasza Gabesz87 (#19004) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Cura-ból melyik verziót használod?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19006) Gabesz87 válasza Dyingsoul (#19005) üzenetére


Gabesz87
addikt

Legfrissebb. 4.3

(#19007) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Leírtam amit a CTC bizer nyomtatóról megtudtam pár nap alatt. Hátha valakinek hasznos lesz.

https://logout.hu/bejegyzes/bunnyhu/ctc_bizer_dual_nozzles_3d_printer_tapasztalatok.html

https://divecenter.hu

(#19008) Yofej75 válasza Gabesz87 (#19004) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Bocsi, csak segíteni akartam :B

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#19009) Gabesz87 válasza Yofej75 (#19008) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem támadólag írtam, ne értsd félre!

Ezt látom:

[ Szerkesztve ]

(#19010) azbest válasza Gabesz87 (#19009) üzenetére


azbest
félisten

valószínűleg be van pipálva a preferences -> configure cura részen belül
general -> force fayer view compatibility mode

Azért is olyan piros zöld a model nálad.

A googlee a barátom volt ehhez :)

Ha nem lehet kikapcsolni a kompatibilitás módot, akkor nincs rendesen telepítve a videodrivered, vagy annyira régi a géped, hogy nem támogatja a megfelelő opengl módot, ezért nem mutatja.

(win10 alatt lehet, hogy régebbi gpu-nak dobták a támogatását és csak valami standard vga kompatibilis módban megy)

[ Szerkesztve ]

(#19011) Yofej75 válasza Gabesz87 (#19009) üzenetére


Yofej75
aktív tag

No problem, nem értettem félre ;)

Valóban hiányos a képernyő.
Reinstall, vagy reset...

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#19012) Gabesz87 válasza azbest (#19010) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megörültem, hogy csak enyi a gond. De az a szitu, hogy sajna nincs bekapcsolva ez az opció, és nem is inaktív, tehát bekapcsolható. De a lényeg, hogy nincs bekapcsolva.
Max. akkor tényleg megpróbálom újratelepíteni, de nem hiszem, hogy ez megoldaná, mert az előző verzióknál sem volt meg nálam a szimuláció. Ahogy az update elérhető volt és települt, akkor meg leszedi a fent lévő Curát, és úgy teszi fel az újat. Szóval ezért gondolom, hogy egy reinstall nem segít, de ki tudja...próba cseresznye.

Egyébként annyira nem hiányzik ez a szimuláció, csak kíváncsi voltam, mert feltűnt, hogy nekem nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#19013) azbest válasza Gabesz87 (#19012) üzenetére


azbest
félisten

akkor valsz a videokártyád / annak drivere nem tud olyen opengl módot, ami ehhez a grafikához kell.

Most kipróbáltam. Intel hd4000-rel a thinkpad t430-asomnál windows alatt nekem is hiányzik, s látom hogy a kompatibilis mód színezésével jelennek meg a rétegek. Ezzel szemben ubuntu 18.04 alatt működik.

[ Szerkesztve ]

(#19014) Gabesz87 válasza azbest (#19013) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha. Akkor lehet hogy ez lesz. ThinkPad Edge E530am van, GT630M-el. Ha jól láttam ez opengl 4.1-et tud, és azt hiszem 4.2 kellene!?

(#19015) azbest válasza Gabesz87 (#19014) üzenetére


azbest
félisten

Azt hiszem 4.1 kell a curának, hogy legyen preview player.

Viszont az a geforce 4.5-öt tud [link] , ellenben lehet hogy optimus módban megy, szóval visszavált az intel hd4000-re, amikor nincs terhelés, ami a procival jött, az meg csak 4.0-át tud win alatt (4.1 macos, 4.2 linux alatt). Talán, ha performance módba teszed vagy hasonló, akkor átvált az nvidiára.

De van egpu-m is, lehet azt is ki tudom így próbálni :D

Simán bedugva az egpu-mat, cura 4.3.0-át indítva ... éés parancsikon vagy exe, jobb klikkre választani lehet mivel menjen

S máris működik

[ Szerkesztve ]

(#19016) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Dunaújváros vagy Székesfehérvár környékén van olyan ember aki vállal bérnyomtatást? :)
Kellene nekem egy ilyen kis cuccot kinyomtatni :)

Vagy van egyáltalán olyan itt a topikban aki tud ilyenben segíteni nekem?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#19017) Joshi


Joshi
titán

Nyomtatom folyamatosan az Alien_Queen_WIP részeit. Ez a darab nagyon jó Retract teszt is egyben. Kíváncsi leszek hogy milyen lesz a végeredmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#19018) norbert1998 válasza Joshi (#19017) üzenetére


norbert1998
veterán

Aggyá neki kombing módot oszt jau lesz az! ;]

Az én combing mode-os gondomra valakinek van ötlete?
Az összes travel anyagon kívül megy, bármire állítom. Egy darab logikailag tömör autó lenne a cél.

(#19019) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!
Többszár jártam úgy mostanában hogy a nyomtatás megáll menet közben, egyik léptetőmotor sem mozog. A nyomtató kijelzőjén semmi kölönös nem látszódik, olyan mintha végigment volna a nyomtatatás. Kétszer ez talán azután volt, hogy bekapcsoltam a forrasztópákámat(pár mozgás lement(cache??) utána és megállt.) Ma éjszaka is volt egy ilyen megállás, annak ellenére, hogy a hálózatban nem történt semmi változás.
Mi lehet a gond? Ennyire érzékeny voln a táp?
Anycubic Linear Kossel Plusról van szó eredeti táppal és SKRv 1.3 lappal.

(#19020) azbest válasza DrojDtroll (#19019) üzenetére


azbest
félisten

nem hinném hogy a táp lenne érzékeny.. az már inkább esélyes, hogy valamelyik eszközöd elektromágneses zavaró. Esetleg valamelyik adatkábel vagy az sd kártya kábele felszedi az impulzust és a hibás adatra leáll.

Gondolom itt is mutathat valami hasznos hibajelzést, ha pécére van kötve nyomtatás közben és valahogy elmented amit a usb-serial konzolon át mond. Épp tegnap állítottam be pár dolgot az skr1.3-asomon, az usb felélesztéséhez #define SERIAL_PORT -1 kellett.

[ Szerkesztve ]

(#19021) DrojDtroll válasza azbest (#19020) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A konfigot siekrült elrontanom így nincs usb-m. Vettem egy új kártyát, megnézem a csatlakozásokat.

(#19022) azbest válasza DrojDtroll (#19021) üzenetére


azbest
félisten

Nem tart soká fordítani új marlint, csak akár az akkorit újrafordítani, ha megvan még. Amit linkeltem diff-et az a tarantulámban lévő skr13 -mal szépen megy. Deltához gondolom pár dolog másképp kellhet. Érdemes egyébként ilyen diffet elmenteni neked is, ha megint felkonfigurálod. Néha annyi módosítás van, hogy egyszerűbb diff alapján a tiszta új verzióba kézzel újra beálltani mindent.

Az usb -hez
Configuration.h -ban
#define SERIAL_PORT -1
#define BAUDRATE 115200

Más:
Egyébként vicces. Kipróbáltam most a linear advance kalibrálást. Korábban is néztem erről videókat és azok alapján sejtettem, hogy direct drive módban valami kicsi érték várható, mert bowdenesnél van nagyobb lagg az extruder működésében. De nekem úgy tűnt, hogy talán 0.03 a legszebb :D Próbaképp nyomtattam is egy makers muse ghosting testet és úgy látom tényleg van hatása. Csúcsoknál, kiugró részeknél tényleg nincsenek megvastagodó élek.

[ Szerkesztve ]

(#19023) DrojDtroll válasza azbest (#19022) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen megvan a régi, csak jól eltettem messzire.

(#19024) Joshi válasza norbert1998 (#19018) üzenetére


Joshi
titán

Mi az a combined mód? Amúgy nem lett olyan rossz, persze nagyító alatt azért nem tökéletes, de nulla szálazás, csak egy kis retract nyom.

(#19025) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Hogyam menedzselitek a megrendeléseiteket? Hogyan osztjátok be, hogy mikor mit(melyik nyomtatatón) nyomtattok? Honnan tudjátok, hogy melyik darab készült már el és melyik nem? Honnan látjátok, hogy melyik megrendelésre milyen határidőt mondtatok? Használnátok egy szoftvert amiben egy naptár szerű felületen lehet ütezemni a nyomtatásokat, illetve külön-külön felületeken nyomon lehetne követni a projekteket, nyomtatásokat, filamenteket, nyomtatókat?

3D nyomtatást támogató szoftvert fejlesztenék. Milyen funkciókat látnátok szívesen?

(#19026) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#19025) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tipp: octoprint/rephost plugint belevenném, oda-vissza alapon. pl kiküldi a megadott időben a gcode-ot, illetve ha lefutott, készre jelenti a programodnak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19027) Dyingsoul válasza Joshi (#19024) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nagyon jó lett és ehhez a modellhez biztos kell a jó kalibráció! :K
Ez milyen fekete filament egyébként? Nagyon teszik a fénye.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19030) Joshi válasza Dyingsoul (#19027) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan ez: Spectrum PLA Matt filament 1.75mm, 1kg fekete /5903175651754/

Alakulnak az alkatrészek. :D

(#19031) Dyingsoul válasza Joshi (#19030) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi, ugyanez van pedig nekem is de nem ilyen szép fényes. Lehet megpróbálom magasabb hőfokon a nyomtatást. Ezeket te hány fokon nyomod? Egyébként nagyon jól néz ki! :DDD Lehet én is rápróbálok majd bár én nem vagyok félős de egyedül az Alien az amitől felmegy a pulzusom. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19032) Joshi válasza Dyingsoul (#19031) üzenetére


Joshi
titán

200 fokon a bad pedig 60, annyi hogy én deltával nyomtatom.
Most egy minőségi Predátor modellt keresek, de eddig csak fizetőset találtam.

(#19033) #48613632 válasza Joshi (#19030) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez 100% infill, vagy fedőréteg van az illesztéseknél? Egyébként cool nagyon. Én is nyomtattam Alient, kettőt is, de kisebbek, meg nem is néznek ki ilyen faján.

(#19034) energy4ever válasza Joshi (#19030) üzenetére


energy4ever
addikt

Errol dobj be kepet kerlek ha keszen van az egesz! :K

(#19035) azbest válasza Joshi (#19030) üzenetére


azbest
félisten

ez állat... azt hiszem megvan a következő nagyobb projekt, úgyis kellene egy horror témás ajándék nővéremnek :D

(#19036) rednifegnar válasza Joshi (#19032) üzenetére


rednifegnar
senior tag

mivel ragasztod ossze?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#19037) Joshi


Joshi
titán

Látom sokan érdeklődnek a modell iránt. A konkrét modell letölthető a Thingiverse-ről, korábban linkeltem.
Aki ki szeretné nyomtatni, az nagyon tervezze meg a supportot. A fogak és ujjak lehetőleg felfele álljanak, ne érjenek supporthoz. Nagyon sok részből áll a modell.
A neten Alien_Queen_Wip néven vannak képek.
Kétkomponensű epoxi ragasztóval tervezem. Az illesztéseknél biztosan kozmetikázni kell.

(#19038) Joshi válasza Joshi (#19037) üzenetére


Joshi
titán

Ki lehet nyomtatni egész nagyba is. :DDD

(#19039) izisz válasza Joshi (#19038) üzenetére


izisz
senior tag

na azért ha egy ilyennel néznék farkasszemet ébredéskor homályosan csipásan, már lehet nekem is beindulna a ketyegő, ahogy dyingsoul célzott rá :D

(#19040) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Changing monitoring state from "Offline" to "Detecting serial port"Serial port list: ['/dev/ttyACM0']Connecting to: /dev/ttyACM0Changing monitoring state from "Detecting serial port" to "Error: Connection error, see Terminal tab"Unexpected error while connecting to serial port: AUTO TypeError: '__init__() got an unexpected keyword argument 'exclusive'' @ comm.py:_openSerial:2611 (hook default)

Erre tudtok valami megoldást :F :(

[ Szerkesztve ]

(#19041) azbest válasza izisz (#19039) üzenetére


azbest
félisten

gyerekszobába ideális ;]

(#19042) izisz válasza DrojDtroll (#19040) üzenetére


izisz
senior tag

Serial connection -> Serial logging - ha ideiglenesen bekapcsolod, lesz talán több infó.
Illetve nem lehet, hogy valami más is rácsimpaszkodott a /dev/ttyACM0 portra? MIkor próbálgattam a 2 octoprint +2 printer egy pi-n felállást és auto-n hagytam a detektálást, akkor jártam úgy, hogy az egyik (gyorsabban induló) octo elkapta azt a portot, ahova a másik instance-ban én akartam csatlakozni. Akkor begajdult, mert egyszerre egy cucc tud csak rácsatlakozni a portra (az "exclusive" szó is némileg erre utal a sorodban)
Azt kipróbáltad, hogy win-re kötve mondjuk repetier tud-e a nyomtatóra csatlakozni?

(#19043) Reggie0 válasza izisz (#19039) üzenetére


Reggie0
félisten

Kamu, vele aludnal ;]

(#19044) izisz válasza Reggie0 (#19043) üzenetére


izisz
senior tag

;]

(#19045) DrojDtroll válasza izisz (#19042) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem a feltelepített octoprintet futtatam, hanem a letöltött verziót

már megy minden szépen

(#19046) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

ki hogy cserél ender 3-ban nyomtatófejet?
Már megvan 1 éve a gép de még mindig nem tudom, hogy lenne ideális fejet cserélni.
A problémám az, hogy akárhogy csinálom, egy kis műanyag mindig odatapad a heatblock menetére.
Erre mi a megoldás?

(#19047) Joshi válasza izisz (#19039) üzenetére


Joshi
titán

Majd amikor a csigák is Alienek lesznek. ;]

(#19048) szuszinho


szuszinho
őstag

Na, Biqu elfelejtette elküldeni az alaplapot, csak a vezérlők voltak a dobozban. Mivel gyanúsan kicsi volt a csomag, így videóztam a kicsomagolást.
Kíváncsi leszek...

(#19049) Joshi válasza Joshi (#19037) üzenetére


Joshi
titán

Itt egy példa, hogy ujjal felfele. A support ne érjen hozzá az ujjakhoz, mert nem lehet leszedni a supportot roncsolás nélkül annyira vékony és törékeny. :(

(#19050) vizimento


vizimento
senior tag

Ender 3 a következő hibát produkálja:
Nyomtatás előtt húz egy csíkot az asztal szélén. Azt szépen, normálisan megcsinálja. Aztán megkezdi a nyomtatást az asztal közepén, de mintha nem is jönne filament. Csak valami nagyon minimális. Extruder (fysetc bmg) nem kattog el, fej nincs eldugulva, mert ha leállítom a nyomtatást és újraindítom, az első csík megint jó. 235C - PETG. Szintezés ellenőrizve. Extruder kalibrálva (412 lett az Estep). De akkor miért csinálhatja most ezt?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.