Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Cyberpunk témájú Prusa Mk3. Nagyon állatul néz ki szerintem. Azt a filament tartót lehet kinyomtatom magamnak is a predatorra.. :D

[ Szerkesztve ]

(#26652) Reggie0 válasza asdddsa (#26646) üzenetére


Reggie0
félisten

Szia. Itt targyaljak a problemat: [link]

(#26653) Flashback válasza jozsi252 (#26636) üzenetére


Flashback
addikt

Totál kezdőként mondjuk egy Prusa Mini-t.
Ha van egy kis tákolási kedv jöhet a Sidewinder X1. Amúgy ha szerencséd van egy kis setuppal nagyon szépen nyomtat. De látom a fórumokon hogy van azért szórás. De szerencsére nem túl nagy hibák:
- Lead screw valakinél tartalmazott egy kis fém forgácsot. Meg kellett tisztítani és újra olajozni.
- A görgők néha túl feszesek vagy lazák, érdemes beállítani
- E értéket érdemes kalibrálni...
- Valami Z fixet érdemes rárakni.

Ezek után kb ilyet nyomtat:
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26654) Holleanyo


Holleanyo
tag

Ender3 gépem furcsán viselkedik mostanában. 100 fokos asztal és 245 fok nyomtatási hőfokot használok és dobozolva van a nyontatóm. Az utóbbi időben, hosszabb nyomtatásnál, a vége felé megáll a nyomtatási folyamat és kéken villog a kijelző és néha, sercegő hang is hallható. Ha kikapcsolom és várok 5-10 percet, akkor újra jól működik.
Szerintem valami túlmelegedhet. Talán az asztalfűtés vezérlése? Hol kezdjem a hibakeresést?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26655) Reggie0 válasza Holleanyo (#26654) üzenetére


Reggie0
félisten

Helybol ki kene venned az elektronikat(vezerlest,tapot,es a kijelzot) a doboz alol, az nem szereti azt a meleget. Ha igy hagyod az elettartama is joval rovidebb lesz es joval nagyobb lesz az eselyed, hogy felgyujtod a hazat.

[ Szerkesztve ]

(#26656) Holleanyo válasza Reggie0 (#26655) üzenetére


Holleanyo
tag

A tápot már kezdetek óta a dobozon kívül üzemeltetem. A vezérlő panelt nem olyan egyszerű a házon kívülre kivezetni! Nincs más, jól bevált megoldás a hűtésére?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26657) azbest válasza Holleanyo (#26654) üzenetére


azbest
félisten

Ha sercegő hang van, akkor sürgősen ellenőrizd le az összes csatlakozót és kábelt.
Nem tört-e meg a forrasztásnál az ágy tápjánál.
Az ágy rugóknál és az iratkapcsoknál nem jött-e e lakkréteg, s nem ér -e hozzá a nyákön lévő csupasz fűtőszálhoz rugó vagy csipesz.
Azt mondják az a sárga csatlakozó hamisítvány az ágy tápkábelén és az is hajlamos olvadni.

A hotend körül is érdemes nézni. Azt is, hogy nem dörzsölődött-e le szigetelés valamiről.

Kijelző nem ír-e hibát, hőmérséklet miatti letiltást. ...

[ Szerkesztve ]

(#26658) Mr.Csizmás válasza Holleanyo (#26656) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt is ki lehet szedni, konkrétan két kalapácsfej anyával a Z rod mellé rajtam a talpra, az oldalán a szellőzőnyílásokon keresztül felfogatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26659) Holleanyo válasza Mr.Csizmás (#26658) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm a válaszokat! Leellenőrzöm a javasolt zárlat gyanús pontokat.
Mr. Csizmás : Nincs fényképed vagy leírásod erről az áthelyezésről?
Átterveztem a Wundel féle tartót, mert nagyon lógott az erre felszerelt Direct Drive. A hűtést is egyszerűbbé, jobbá varázsoltam + most készítettem egy digitális mélységmérő tartót, amit a tartókonzolra lehet felszerelni. Ha érdekel és elkészülök mindennel, elküldöm.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26660) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Héten megyek a 3Dee Store felé, ha valakit érdekel esetleg egy közös Filament csomag rendelés: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26661) Reggie0 válasza LógaGéza (#26660) üzenetére


Reggie0
félisten

Es jok ezek a mitsubishi filamentek?

(#26662) kzkz válasza LógaGéza (#26660) üzenetére


kzkz
őstag

Arcpajzsgyártó kampányból megmaradt, majdnem teljes tekercsek újrafóliázva!

(#26663) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26660) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy PLA guriga érdekelne, világos rózsaszín, barna, vagy más egzotikus színben, ha esik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26664) Tikakukac válasza kzkz (#26662) üzenetére


Tikakukac
titán

A kérdés a minőségük. Hogy mennyit szívtak párát meg úgy általában is. PETG lenne nekem érdekes amúgy itt vannak a srácok pár utcányira.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26665) LógaGéza válasza kzkz (#26662) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kg-ra adják, úgyhogy nekem okés.

Tikakukac
FB-n írták, hogy csak száraz szobában nyomtattak vele, figyeltek a tárolásra, stb.
Valamint adnak vegyes pakkot is kérésre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26666) Tikakukac válasza LógaGéza (#26665) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy PETG csomag lehet jöhet még, de akkor ennyi a buli, mert ha jól számolom olyan 30 kiló anyagom van már, amit elnyomtatni sem lesz kispálya.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26667) tvamos válasza LógaGéza (#26572) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi az infot!
Egyeztettem veluk, es azt irtak, hogy valoban tudjak fele-fele adni, de a szinek veletlenszeruen jonnek.
Rendeltem is gyorsan egy dobozzal, azert kertem, ha lehet, szines legyen, (ne feher, meg fekete,) mert gyermeknek lesz.

Most valami olcsobb TPU-t keresek, hogy allatokat nyomtathasson.

Remelem, megszereti a nyomtatast...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26668) Pew


Pew
tag

Prusaslicerben csak teljes modelles xy kompenzáció van? Nincs külön csak a lyukakra mint Curában pl? Nem találtam sehol. Néztem a modifierek között hátha azzal lehet csak a lyuk köré hengerrel beállítani, de nem dobja fel azon belül ezt a lehetőséget expert módban sem...
Van rá megoldás, vagy tervezésnél vegyem figyelembe kísérletezés után? Vagy a PS alapból jól nyomtatja a lyukakat, és nem kell vele varázsolni :D

#tvamos Sunlu TPU ra nézz rá, 17$/fél kg UK raktárból. Most rendeltem, nemrég volt itt téma hogy jó lehet. Legalábbis remélem, mert azért redneltem :D

Amúgy ilyen 5-10 kg/nagyon olcsó csomagos akciók mennyire jellemzőek évközben? Nemrég óta követem az ilyen filament árakat, most nincs szükségem rá, de pl fél év múlva lehet. Ezek csak BF és karácsony alatt mennek, vagy azért van tavasszal/nyáron/ősszel is ilyen itt ott?

[ Szerkesztve ]

(#26669) Reggie0 válasza Tikakukac (#26666) üzenetére


Reggie0
félisten

Teli betarazas :) Ismeros, nekem 24 kilo ki sincs bontva.

(#26670) tvamos válasza Pew (#26668) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tudnal esetleg linket kuldeni? Vagy hol ez a shop? Aliexpress?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26671) fape válasza tvamos (#26670) üzenetére


fape
senior tag

Innen vettük pár hete, de már akkor is csak fekete és fehér volt UK-ban, most is csak fehér van :S. Nekem pénteken jött meg. Nem próbáltam még.

Mobil app-ból pontokkal még lejön pár cent.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26672) tvamos válasza fape (#26671) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ugy latom, itt is 11 ezer Ft / kg, ha jol ertem. (SUNLU TPU 0.5kg Flexible Filament: HUF 5,402.16) Ezt most inkabb kihagyom akkor.
Itt rendeltem 1kg keket, remelem, nem lesz nagyon vacak...

Ez mennyire ismert bolt, illetve anyag?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26673) dugesz77 válasza azbest (#26527) üzenetére


dugesz77
őstag

Meg is érkezett az SKR mini e3. Bent van a helyén, megy az első próba nyomtatás.

(#26674) azbest válasza dugesz77 (#26673) üzenetére


azbest
félisten

ja nekem is ma érkezett :)

(#26675) WunderKinder válasza tvamos (#26667) üzenetére


WunderKinder
tag

Nekem ma jött meg a 3dee pla csomag.
Szép színes, 2 kék, 2 piros, 1 fehér, 7 fekete. De cserébe 2 tekercs 2,85-ös, 4 meg szakadt csomagolású.
Jó biznisz volt, eddig volt itthon 3 tekercs fekete pla most már van 10... :W

[ Szerkesztve ]

(#26676) LógaGéza válasza WunderKinder (#26675) üzenetére


LógaGéza
addikt

Feketéből átveszek vagy kettőt szívesen :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26677) WunderKinder válasza LógaGéza (#26676) üzenetére


WunderKinder
tag

Írj rám privátban és megbeszéljük.

(#26678) azbest válasza WunderKinder (#26675) üzenetére


azbest
félisten

amúgy a weblapos képeket és leírás nézve, arra gondoltam volna, hogy különböző mértékben megkezdett, újra fóliázott készlet, amit súlyra 7 (+0-3) kg mennyiségekbe összeraktak.

A 2.85ös viszont nettó szívás. Egyszer véletlen berendeltem egy olyan tekerccsel is, de még a rajzolós ceruzámba is 1.75-ös jó :D

[ Szerkesztve ]

(#26679) tvamos válasza WunderKinder (#26675) üzenetére


tvamos
nagyúr

Remelem, nekem nem lesz benne 2,85-ös... mondjuk a cegnel Ultimaker van, az megbirkozik vele, csak nincs kedvem kuzdeni vele, hogy bevigyem. Vagy veszek egy olyan hot endet is... :U

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26680) fabula válasza Norbi46 (#26644) üzenetére


fabula
őstag

Küldtem e-mailt.

(#26681) Devil Smile


Devil Smile
őstag

A face oldalukon írták, hogy ha valakinek gondja van valamelyik tekerccsel akkor cserélik, hívtad őket? :F

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#26682) fape válasza Devil Smile (#26681) üzenetére


fape
senior tag

Sőt nekem olyan is rémlik faceról, hogy aki bemegy személyesen az belenézhet és kiválaszthatja a dobozt.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26683) Petie


Petie
veterán

Hello sziasztok.
Itt még azt hiszem nem körmöltem :)
Segítségre szorulok.
Van egy Ender 3 v2-es nyomtatóm már szeptember vége óta. Több sikeres nyomtatásom volt már. Az utóbbi pár hétben viszont nem nagyon volt időm és bekapcsolva se volt. Most pedig kéne ajándék nyomtatás miatt, és mikor produkál hülyeségeket. lehet találgatni :D

1. Erre a hibára talán tudok megoldást. Tegnap megállt nyomtatás közben a nyomtató benne az anyagban. a kijelző a főmenüben volt, semmi hibaüzenet. Kétszer is elindítottam mindkettő alkalommal ugyanott állt meg. Ennek a hibának a megoldására sd kártya cserés megoldást találtam. Remélem ez megoldja.

2. Ami sokkal bosszantóbb, hogy szintezés után nem mindig áll vissza a jó helyre a z tengely. Kiszintezem négy ponton 0.1-re aztán csinálok egy két asztal hazát és kb 1 mm-re van a fej az asztaltól, aztán megint egy két asztal haza és jó. A rugókat kicseréltem már jobb, merevebb rúgókra amiket lehet kapni amazonon meg ilyesmi helyeken. Én arra gondolok, hogy a z végállás kapcsoló a szar. Nem mindig kattan el amikor veszi fel a z home-ot. Van kattanó hang ha kézzel nyomkodom. Vagy ha a z tengely nagyon feszes lenne akkor viszont kerregne a motorja, de azt meg nem csinálja. :F

Köszönöm a segítséget ;)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26684) Tankblock válasza Petie (#26683) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia nekem első generációs Enderem van ott is rossz helyen volt anno a Z végállás kapcsoló. Emlékeim szerint 2 csavarral van rögzítve, és lehet vele játszani. Nálam az eredeti pozíciójában csak üveglappal lett jó. Az eredeti lapnál lejjebb kellett tennem.

Ilyen játék az olcsó 3D nyomtató, megtanul az ember hibát keresni, javítani...

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#26685) Reggie0 válasza Petie (#26683) üzenetére


Reggie0
félisten

Jelold meg filctollal hol all meg a z tengely. Ha az asztal mozdul el, akkor a jeloles ugyanott lesz, ha nem akkor a kapcsoloval lesz a gond.

Neha nalam is van olyan, hogy elmaszik a z tengely, de emlekeim szerint mindig ahhoz volt koze, hogy megmozgattam a talcat(pl. nehez volt valamit leszedni, vagy szereles kozben megnyomtam lefele), igy ne elsosorban arra gondoltam, hogy a menetesszar menete akad meg neha, amivel szintezem az asztalt es az mozdul ki ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#26686) Petie


Petie
veterán

Tankblock: Köszi köszi, igen a végállás kapcsolóval játszottam, hogy lejjebb vigyem az asztalt, feszesebbek legyenek a rugók, tegnap is eljátszottam ezt és nem javult. belőttem hogy kattanjon aztán következő home-nál már nem kattant el.

Reggie0: köszi köszi :) ezt a filceset megpróbálom, meg ránézek a menetes szár rögzítő csavarokra is most hogy gondolkozom még.
Asztalt nem baszogtatom mert azelőtt szinteztem ki 0.1re, szóval azt kizárom :)

Amikor kézzel mozgatom kikapcsolt szervókkal a z-t van egy pont amikor akad, de ha vezérléssel mozgatom át azon a ponton nincs semmi baja.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26687) Devil Smile válasza fape (#26682) üzenetére


Devil Smile
őstag

Igen, en is beszeltem veluk mert ugy kertem a csomagot h fele fele pla es petg es ha lehet kulonbozo szinekben.. mondtak h menjek be es megnezzuk a csomagokat de megoldhato.. sajna en is 9-17ora kozott dolgozom igy emailben megrendeltem tegnap, majd kiderul mi lesz, de nagyon segitokeszek szerintem..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#26688) rokapet válasza dugesz77 (#26673) üzenetére


rokapet
tag

Hogy muzsikál a SKR Mini e3?

(#26689) Tankblock válasza Petie (#26686) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Tekerd az asztal emelőket be a leglenti pozícióbaúgy nézd meg hova megy, esetleg azt is nézd meg nem e az asztal mozog/lötyög a görgőkön. Ha igen akkor szét kell szedni beállítani, majd utána szintezéssel játszani.

Release the Beast....

(#26690) tvamos válasza tvamos (#26679) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekunk mind 1.75-os, viszont a szinek ugy sikerultek, hogy 7 tekercs fekete, 2 feher, 1 szurke. :) Vegulis ezek is szinek. :D Azert van egy zold, meg egy piros is.
Mondtam a gyermeknek, hogy majd befesti a kis festekszorojaval. Egyelore orul neki.

Mostmar csak a nyomtatot varjuk nagyon. A Banggood szerint: Hörsching (AT) In transit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26691) Reggie0


Reggie0
félisten

Az mennyire normalis, hogy creality cseh raktarbol rendelve mar dec 9 ota nem valtozott a tracking?

(#26692) dugesz77 válasza rokapet (#26688) üzenetére


dugesz77
őstag

Így első próbákra ,tetszik. Halknak halk ezzel eddig sem vot gondom 1.1.5-e amit észrevettem, hogy kevesebb a szellemkép. Ezt a körtepumpát nyomtattam Sunlu TPU-ból szerintem jó lett:

(#26693) Holleanyo


Holleanyo
tag

Sikerült megtalálnom a kontakt hibát. Az alaplap gagyi tápcsatija olvadozott és ez okozta a problémákat. Kiforrasztottam és átvezetékeltem a tápkábelt és az asztalfűtés kábelét is. Holnap próba. Gondoltam, hogy kirakom a panelt a z oszlop mellé, de ott sem lesz hidegebb neki, így marad a helyén. Inkább tervezek egy csöcsös kivezetést a penelhűtőre és ezt vezetem ki a dobozon kívülre. [kép]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26694) Reggie0 válasza Holleanyo (#26693) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor valoszinuleg nem volt jol meghuzva, vagy kilazitotta magat.

(#26695) azbest válasza Holleanyo (#26693) üzenetére


azbest
félisten

képen nem látom, de review-kon mutatták, hogy hajlamosak beónozni a kábelek végét ami a csavaros rögzítőbe megy.
Ezt viszont nem szabad, mert az ón idővel megfolyik és ezért kontakthiba lesz ->azért kezd el a melegedéstől olvdozni a csatlakozó. Szóval ha be van ónozva a táp vezetékek vége, akkor azt érdemes levágni és simán a sodrott réz menjen a leszorítóba.

Mit jelent, hogy átvezetékelted? Lecserélted a gyári kábelt? Ne legyen vékonyabb keresztmetszetű.

[ Szerkesztve ]

(#26696) Reggie0 válasza azbest (#26695) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a gyari szethuzhato csatit is erdemes kicserelni, minimum egy par wago 221-412-re.

(#26697) Tikakukac válasza Holleanyo (#26693) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért is akarok nyomtatót építeni. Ezek a kábelezések nekem bántják a szememet. Mind anyag, mind keresztmetszet és úgy általános rendezésben is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26698) Petie válasza Tankblock (#26689) üzenetére


Petie
veterán

az asztal az elején mozgott igen, ott húztam az excenteres csavarokon és azzal már nincs gondom :)

viszont úgy nézem a z tengely lesz a hiba, itt egy videó az összejelölős módszerrel amit Reggie javasolt. [link] és random mód, van hogy csak 5. home-ra küldés után jön a hiba.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26699) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

200.000 Forint magasságában mi a best buy most 3D nyomtatóknál? Mindenre is legyen jó :)

Laci

(#26700) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

M3x2 vagy M3x2,5 hernyócsavart Budapesten hol találok vajon? Ilyen kis csavarokkal ritkán foglalkoznak és az eddigi próbálkozásaim nem jöttek be. Mivel 1 szem csavar kéne az extrúder fogaskerék lefogatáshoz, így a szállítás nagyságrendileg drágább lenne, mint maga a csavar.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.