Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) cross56 válasza Flashback (#27617) üzenetére


cross56
senior tag

Akkor kijelenthető, hogy gyárilag is elég korrekt a gép. Nekem is az tetszett nagyon, hogy nincsenek lógó kábelek, és így baromi jól néz ki. Az meg külön tetszik, hogy átnézik, és nyomtatnak is velük eladás előtt.

De ettől függetlenül egyelőre csak a kiváncsiskodás marad. Egyelőre az enderrel is beérem :DD Azóta megint írtak és 20 napot kértek “csupán” a kiszállítási időre. Lassan de biztosan nálam lesz.

(#27652) Szabikaa20 válasza azbest (#27637) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem ismeri fel a program az SD kártyát...Mármint semmilyen lehetőséget nem ad.Van itt még 2 SD kártya azokat se.Windows lát mindent és lehet rá másolni is. Ilyenkor mi van? :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27653) Reggie0 válasza Szabikaa20 (#27652) üzenetére


Reggie0
félisten

Linux kell neked, azzal siman meg lehet oldani, csak par parancs.

(#27654) Szabikaa20 válasza Reggie0 (#27653) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát azom sajnos nincs...De még ismerős között sem! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27655) Reggie0 válasza Szabikaa20 (#27654) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez az elso jel, hogy valtani kell :)

(#27656) Szabikaa20 válasza azbest (#27641) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Közben sikerült megcsinálni egy másik programmal. :C Eszembe jutott,hogy nekem már volt hasonló problémám csak USB kulccsal és akkor letöltöttem egy Fat32-exFAT Formatter1.1 nevű programot.Az se látta,de ezen belül volt egy alkalmazás,hogy SmartDisk_FAT32_Tool ami megtalálta és leformáztam vele.És láss csodát már működik is!Köszi a segitséget mindenkinek! :R

#27655 Reggie0: ÁÁhhh... :N :DDD Én szeretem a Win10-et.Ubuntu és Kubuntut már használtam,de nem jött be!Na meg nem tudom most, hogy vannak a programok,játékok Linuxon,mert gamer gépem van és elég sokat játszom a fiammal együtt! :D iOS és iPadOS az nagyon tetszik,de megint a MacOS meg nagyon nem jön be! 97-től Windows-ozok engem már nem szoktat át senki... :DD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27657) izisz válasza Szabikaa20 (#27656) üzenetére


izisz
senior tag

Ha máskor/más elakadna hasonlóval:
My computer -> Computer management -> Disc management
Itt tudod törölni az összes partíciót. Win telepítő készít egy rejtett partíciót, a mindenség elejére; ez nem kap betűt, semmit; amit formáztál, a következő, feltehetőleg a 2. partíció volt. Ezek a nyomtató lapok - tudtommal - nincsenek felkészülve több partíciós kártyára.
Amennyiben a Disc mgmt lapon nem sikerül (előfordulhat), a diskpart progi (beépített) megy parancssorból (command line/powershell). Elég egyszerű a kezelése és azzal már a makacs dolgokat is lehet törölni.
Utána csak létrehozol 1 új partíciót, format és mehet a buli :K

(#27658) moex1 válasza izisz (#27657) üzenetére


moex1
tag

+1 a diskpart -ra, ha windowson kell megoldani

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#27659) Szabikaa20 válasza izisz (#27657) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ennél az hogy letöltöm a progit és formázom a kártyát az fényévekkel egyszerűbb.. :DDD De köszi a tippet!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27660) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#27659) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mazochista-e vagy? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27661) Szabikaa20 válasza Mr.Csizmás (#27660) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Persze...üssél te állat :DD :DD :DD :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27662) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27660) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudjuk jól, hogy a mazochista a világ legszerencsésebb embere. Mert ha rossz neki, akkor jó, ha meg jó neki, akkor rossz, tehát jó... :DDD

(#27663) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#27661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az oraberbol ami idot az sd kartyaval toltottel, mar kijott volna egy rpi :P
:D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27664) spacelab


spacelab
tag

Ender 3 v2-re valaki szerelt már 3D touch-ot? Vagy valaki látott már olyat aki hallott ilyenről? Kaptam egyet és ha működik, akkor nem rendelnék BLtouchot.

(#27665) LógaGéza válasza spacelab (#27664) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem a TriangleLab féle van, teljesen jól működik. Azt nézd meg, hogy a Z-Plate-en neked van-e 2+ csavarmenet kivágva, ha igen, akkor olyan tartót nyomtass hozzá, ami abba belemegy, pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27666) kelekyle válasza spacelab (#27664) üzenetére


kelekyle
őstag

Szerintem vannak egy páran :DDD Én Tringelabtól rendeltem 3D touchot, teljesen jól működik BIQU B1, de Endereken is működik.
Vannak olyan 3D touch elnevezésű cuccok, amik silányabbak, de ki kell próbálni, ha a szoftverben ki tudod tolni a tüskét meg visszatudod húzni, akkor nem lesz gond.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#27667) spacelab válasza LógaGéza (#27665) üzenetére


spacelab
tag

Köszi! Igen, van két furat. És akkor azt hiszem megvan a ma esti programom is.

A hivatalos BLtouchos firmwaret kell ugye feltenni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#27668) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

adott egy plasztik bmg, ami lassan kiszolgálja az idejét. megéri cserélni full fém bmg-re, vagy más dologra? esetleg dupla görgős ráfizetés megéri? (ahol előtte-utána vezetve van a fila)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27669) Saccco válasza Mr.Csizmás (#27668) üzenetére


Saccco
nagyúr

BMG-t cserélni?
Esetleg Galileo, Orbiter, Sherpa, Sherpa mini.
A Sherpa mini gondolatotát én ébresztettem. :)) :P

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27670) LógaGéza válasza spacelab (#27667) üzenetére


LógaGéza
addikt

Klippert használok.
De kétféle volt ajánlott, a Smith3D féle, vagy van egy másik, amit ebben az FB csoportban tudsz elérni (ha nem sikerül, dobj egy üzit).
Nagyon jól nézd meg, hogy hogyan kötöd rá, ugyanis nekem pont máshogy kellett, mint a Smith3D-sek írják. Jobb esetben csak villogni fog, rosszabb esetben füstölni az alaplap :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27671) Szabikaa20 válasza Mr.Csizmás (#27663) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát az lehet! :DDD Én nem azt mondom,hogy az rossz...Hanem,hogy nem lenne sajnos kihasználva. :( Tegnap is nyomtattam meg ma is nyomtatok.De ez előtt min. fél évig nem ment a nyomtató,lehet több is.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27672) spacelab válasza LógaGéza (#27670) üzenetére


spacelab
tag

Köszönöm a megnyugtatást :)
Megkérdeztem akitől kaptam, ez van nálam: https://m.aliexpress.com/item/4000080470987.html

(#27673) Saccco válasza Saccco (#27669) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gondolatát akart lenni az a gondoBLABLA.... :W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27674) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#27671) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a jövőben is fél évet tervezel állni vele? :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27675) imibogyo


imibogyo
veterán

Az előfordulhat direkt drive esetén, hogy ha a hotendet kicserélem (fúvóka, fej, heatbreak), de úgy, hogy az extruder egység és a motor is ugyanaz marad mint eddig, akkor is újra kell kalibrálni az extrudert anyagmennyiség tekintetében (100 mm-es teszt...)?

A tegnapi nyomtatás egész szépen kijött az új egységgel, nem láttam rajta semmi különöset, de most mint ha túl sok lenne az anyag (nem változott semmi sem, csak a hotend), az egyes kinyomott "csíkok" két szélén, mint ha túlcsordulna az anyag.

Szintezés volt a hotend cserét követően (és ez még csak a második nyomtatásom azóta), szóval nem tartom valószínűnek, hogy túl közel lenne a fej az asztalhoz (ez lenne egyébként a második gondolatom mint hibaforrás, de ezt majd csak a nyomtatás leállítása után tudom megnézni, nem szeretnék menet közben a szintezésbe belenyúlni). Egyszerű lenne a flow-t is átállítanom tesztként, hogy változik-e valami pozitív irányba, csak épp az X1 gyári FW-je ezt nem tudja menet közben állítani, új FW-t még nem volt időm rárakni, ezért agyalok itt a topikban ahelyett, hogy "tennék valamit". :B

(#27676) Mr.Csizmás válasza Saccco (#27669) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ooook

és olyan amibe belemegy a meglévő pancake kocka motor? :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27677) LógaGéza válasza spacelab (#27672) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem ez lett a jó bekötés, de függ FWtől is: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27678) vtech


vtech
újonc

Sziasztok, szeretnék vásárolni SKR Mini E3 V2.0 boardot, 24V on üzemeltettve,
de nem találom sehol milyen stepper motort ajánlanak hozzá.

Ezt a motort szerettem volna vásárolni, 17HS4401 de most néztem a leírásban Rated Voltage (≠driving voltage): 12V.

És azt olvastam a programban kell beállitani valahol a Stepper Motor értékét. VREF értéket.

Megvehetem hozzá ezt a motort vagy nem fog müködni vele, vagy mire figyeljek ?

Köszönöm előre is.

Ui: Tehát én azt gondoltam mindegy milyen feszültséget írnak a motorra, mert impulzusokkal van vezérelve nem kap fix 3-4-12-24V ot. De az a legjobb ha rákérdezek :)

[ Szerkesztve ]

(#27679) azbest válasza vtech (#27678) üzenetére


azbest
félisten

TMC2209 van integráltan (felforrasztva) a bigtreetech SKR Mini E3 V2.0 boardon.
A firmware-ben alapértelmezett áramerősség értékek és működés közben a menüjéből állítható, hogy mennyivel hajtsa a motorokat.

Nem tudom, hogy van-e olyan stepper motor, ami csak 12v-on megy. Érdemes linkelni is az általad emlegetett dolgokat. Én cseh raktárból rendeltem nemrég egy 5ös szett motort, ami így hamar meg is érkezett, a csomagos postás hozta, és mivel eu-n belül van, így plusz adó veszélye sem állt fenn. [link]
Igaz, a hozzá való kábeleknek csak az egyik végén van csatlakozó, a másikra magamnak kellett volna olyat feltenni, amilyet szertnél / boardhoz való. De egyébként is volt egy szett kábelem már.

[ Szerkesztve ]

(#27680) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok,
Hogyan lehet azt elérni, hogy a nyomtatás végén lekapcsolja a ventilátorokat a nyomtató?
Ender3 pro.

PC

(#27681) Szabikaa20 válasza Mr.Csizmás (#27674) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát azt nem tudom... :U De ha már igy szóba került...Ti miket szoktatok nyomtatni?Vagyis mit lehet nyomtatni napi szintem vele,ha nem ehhez kötődik a munkátok? :P

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27682) imibogyo


imibogyo
veterán

Na úgy látszik mégis csak a flow lesz a probléma, a váza oldalán így átvilágítva szépen látszódik a "túl sok" anyag. Szemre nem durva a helyzet minimális lehet az eltérés az ideálishoz képest és a végeredmény így is elég szép lesz. Főleg mivel úgyis csak kikerül a polcra a többi nyomtatott tárgyam közé. De a lényeg, hogy nem úszom meg az újrakalibrálást...

Szabikaa20: én például elég sok gépalkatrészt nyomtatok, épül az új lézergravírozóm, most fejezem be a CNC marógépemet (ideje már...) stb.. Emellett amikor csak úgy unatkozom, akkor mint most is vázákat nyomtatok. Anyák napjára stb.-re előre felkészülök. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27683) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#27681) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk én tuning sz@rokat a géphez, mert nagyon olaszosan el vagyok úszva vele :DDD

de amúgy ami hasznos lehet nagyon: random kulcstartók, covid maszk csipeszek, ezek repi ajándékba is mehetnek. fizetősbe főleg saját tervezésű egyszerűbb dolgok, mint telefontartó, cigisdoboz tartó, stb. amit a meglévő skilljeiddel össze tudsz dobni tinkercad/fusionben (cc licenc miatt érdemes saját anyagot árulni), vagy megrendeléseket csinálni apróbb dolgokra, utána meg úgyis beindul(hat). nagyobb tételben a fab365 enged licenccel dolgokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27684) Reggie0 válasza Szabikaa20 (#27681) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyomtato alkatreszeket, rack szekrenybe kiegeszitoket, baratnonek tesztavago formakat, taroloeszkozoket(akkumulatortarto, fuszeresdoboz, stb...) eltort targyak potlasa(pl. porcelan kupakok). Es meg nagyon sok mindent.

En azt is kinyomtatom, amit boltban lehet kapni, de nem szamit az esztetikaja, mert akkor nem kell elmenni a boltba :)

[ Szerkesztve ]

(#27685) tothferenc


tothferenc
senior tag

En is raszantam magam az RPi vasarlasra, elsosorban Octoprint miatt. A 4-est neztem ki elso korben, viszont nem tudom, melyik legyen, a 2Gb-os, vagy a 4 gigas verzio?! Lehet, hogy alkalom adtan, masra is lenne hasznalva (medialejatszo, nyaralasok alatt biztonsagi kamera itthon). :U

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#27686) Reggie0 válasza tothferenc (#27685) üzenetére


Reggie0
félisten

En a 4gb-ost javasolnam.

(#27687) Mr.Csizmás válasza tothferenc (#27685) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

reddit szerint bármelyik 1gb ramos jó az octopinek, persze ha másra is akarod használni, akkor lehet gyúrni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27688) Szabikaa20 válasza imibogyo (#27682) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Anyukámnak én szobrot nyomtattam tavaly! :D

Mr.Csizmás: Én is most PC-t épitek,de nem jut eszembe semmi okos hozzá.Esetleg egy venti rács. :DDD

Reggie0: Most én is azért kapcsoltam be 1hete fél év után,mert tesóm keresztapja megkért,hogy nem e nyomtatnék neki egy alkatrészt Babetta motorbiciklihez. :DDD Aztán mondom,ha már bevan állitva,akkor nyomtatok magamnak is valamit.Most ezeket nyomtattam.Egyiket tegnap a másik most lett kész fél órája.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27689) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Pár napja van csak nyomtatóm, de belefutottam, hogy a Cura nem tud tizedfokot forgatni? Illetve tud, de csak egész százalékos a visszajelzés, és nincs beviteli mező? Vagy én csinálok valamit nagyon rosszul? :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27690) Joshi válasza Szabikaa20 (#27688) üzenetére


Joshi
titán

Tudnád linkelni ezt a fejhallgató tartó modellt? Köszi. :R

(#27691) Szabikaa20 válasza Joshi (#27690) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Persze!.6-6,5óra volt kb a nyomtatási idő.+1óra a csavar.25 vagy 30% infill raktam mert szerettem volna,hogy erősebb legyen.PLA,80mm/s,és a Wall line count-ot 3-ra tettem a 2helyett.És supportot is tettem a menet miatt.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27692) spacelab


spacelab
tag

3D touch az Ender 3 V2-n, firmware cserélve/frissítve. Level megtörtént, auto home után Z offset megvolt. Elvileg jónak kellene lennie ugye? Mégis szemmel látható különbségek vannak az egyes sarkok közt. Pl.: [kép] Mit csinálok rosszul?

(#27693) LógaGéza válasza spacelab (#27692) üzenetére


LógaGéza
addikt

Bed Mesh?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27694) Saccco válasza Tomi_Sci (#27689) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pl.: Prusaslicer tud a kiválasztott oldalra fektetni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27695) Mr.Csizmás válasza Szabikaa20 (#27688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyél egy ikea skadis falitáblát, esetleg asztal szélére pántolást hozzá, yeggi telivan skadis tuningokkal :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27696) spacelab válasza LógaGéza (#27693) üzenetére


spacelab
tag

Az lehet, csak eddig nem jelentkezett ilyen hiba.

#27694 Saccco Köszi, ennek utánanézek.

(#27697) Tomi_Sci válasza Saccco (#27694) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Már nézegetem, így kezdőként ez tűnik a legígéretesebbnek a slicerek között.
Sajnos pontosan 2.32 fokkal kell forgatnom a tárgyat, szabálytalan formája van, és így tudom a látható oldalán egész rétegekből kinyomtatni. Curaban csak közelíteni tudtam, és mindig volt egy részleges réteg ami nem nézett ki túl jól.
Hétvégén nekiesek :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27698) kzkz válasza Szabikaa20 (#27681) üzenetére


kzkz
őstag

Az én nyomtatóm nagyrészt port gyűjt nyomtatás helyett :)

Bár most karácsonykor 4 óradobozt nyomtattam, korábban meg a kocsiba telefontartót, meg a rollerre pótakkudobozt, meg a motorra kameratartót integráltam a tanktáskára. Egy rénszarvas volt az egyetlen nem funkcionális/hasznos tárgy talán. Illetve a nyomtatóhoz nyomtattam kb. 10 dolgot, amiből 2 használatba is került. Ja, meg egy ATX-es házat is nyomtattam, ami a kukában végezte, mert a lap ami belekerült volna kiderült, hogy hibás volt.

Nagyon szeretnék többet nyomtatni, néha túrom a thingit, hogy találjak valamit, ami miatt mehetne a nyomtató, de csomó kacatra nincs szükségem :)

Van itt néha "napi print" kép, jó lenne "napi print lehetne" kép ötletláda is, hátha inspirációt kap valaki, mondjuk én :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27699) bbmt


bbmt
senior tag

Aki használ hőlégfúvót az milyet használ?
Sima teszkóst vagy valami komolyabbat?

A kanál a gyengék villája

(#27700) Mr.Csizmás válasza Tomi_Sci (#27697) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

superslicer/prusa slicer jobb.

bbmt vihargyújtó, kik/pepco adja asszem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.