Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Tomika75


Tomika75
tag

Üdv!
Kérdéskomplexum: Ha jól látom ez a V2-höz nem jó csak a többi 3-as sorozatú Enderhez?

https://www.banggood.com/Creality-3D-Ender-3-or-3S-or-3Pro-or-5-Gray-Extruder+PTEF-Tube-with-4Pcs-Spring-Upgrade-Kit-p-1734244.html?cur_warehouse=CN&rmmds=search

(#26752) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Ma nyomtattam volna az ender5 plus-al, de jött filament, utána vettem észre, hogy a nozzle-t teljesen felnyomja az asztal, bele is karcolt sikeresen....
Pedig már régóta ezzel a szintezéssel nyomtatok, most egyik napról a másikra lett ez.
Mi okozhatta ez?
Most próbáltam újraszintezni, de ahogy beállítom az 5 ponton papírlappal szépen, középen csak felnyomja egy kicsit :F

video link

Most egyáltalán nem sikerül beszintezni :W

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26753) Tikakukac válasza szpeti40 (#26752) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem volt ilyen a 3-ason is. Az úgy nézett ki, hogy annyira alul volt az endstop, hogy tökig kellett a rugókat húzni, amik miatt elvetemedett az asztal és a 4 sarok felé húzta magát ugye össze. Rugócsere és hát endstop fentebb rakás 2mm-t már sokat jelentett és azóta is kb. szintes az asztal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26754) szpeti40 válasza Tikakukac (#26753) üzenetére


szpeti40
addikt

Az endstop-ot hol állítom?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26755) Tikakukac válasza szpeti40 (#26754) üzenetére


Tikakukac
titán

Ender 5 plusban annyira büfé nem vagyok, de tippre azért nem atomfix annak a helye, hanem lehet lentebb-fentebb állítgatni. Fent kell lennie annak amit keresel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26756) Scallion


Scallion
senior tag

Olyan olcsó volt hogy nem lehetett otthagyni. Használ valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#26757) Petie válasza norbiv8 (#26745) üzenetére


Petie
veterán

Vagy alufóliát raksz alá, én azzal próbálkoztam a hőátadás miatt, de nekem a v2 üvege nem akart kidomborodni sajna :DD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26758) Petie válasza szpeti40 (#26752) üzenetére


Petie
veterán

én is most ilyesmivel küzdök. nem áll vissza ugyanoda home után a z tengely. videó feljebb van. rendeltem másik végállás kapcsolót remélem azzal megjavul.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#26759) Reggie0 válasza szpeti40 (#26754) üzenetére


Reggie0
félisten

Az endstop alatt a mikrokapcsolot erti(vegallas kapcsolo), ami a Z pozicio maximumat erzekeli. Ha szembol nezed, akkor a jobb hatso fuggoleges oszlop tetejeben van. Ha meglazitod, tudod igazitani kicsit.

Amugy a net tele van ender 5 plus endstop modokkal, szoval valoszinuleg ez altalanos problema, erdemes rakeresni, hogy ki miert es hogyan valtoztatott az elhelyezesen.

[ Szerkesztve ]

(#26760) azbest válasza Scallion (#26756) üzenetére


azbest
félisten

Eddig úgy tűnik nem sok haszna van [link]
Plusz ugye felhős megoldás.
Lehet más virtuális soros porton hallgat vagy valami beállítás olyan, ami nem megy sok nyomtatóval.

(#26761) szpeti40 válasza Reggie0 (#26759) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem Z endstop nincs is sehol, csak X és Y, Z az nincsen :F

Nem a nozzle melletti kattogós, világitós valami szolgál erre?

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26762) Mr.Csizmás válasza Scallion (#26756) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

neked is 3 cent volt? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26763) Reggie0 válasza szpeti40 (#26761) üzenetére


Reggie0
félisten

Varjal, lehet hogy lesporoltak rola es a bltouch helyettesiti... Sajnos nem talalok normalis rajzokat rola.

Normalis esetben annak csak arra kellene szolgalnia, hogy vegigmerje az asztalt vele, nem arra, hogy endstopkent funkcionaljon.

[ Szerkesztve ]

(#26764) azbest válasza szpeti40 (#26761) üzenetére


azbest
félisten

Ender 3 v2? akkor a nozzlenél van igen.
A tmc driverek esetén is lehet, hogy a motor ellenállását detektálja és nem kapcsolóval figyeli

(#26765) LamaCube válasza azbest (#26764) üzenetére


LamaCube
addikt

A Z végállás kapcsoló az oszlopon van. Simán lehet le fel állítani, nekem is meg kellett emelnem az erősített rugók miatt. A nozzle-nél nincs gyárilag semmi Bl touch.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26766) Reggie0 válasza azbest (#26764) üzenetére


Reggie0
félisten

Ender 5 plus-t irt.

(#26767) szpeti40 válasza azbest (#26764) üzenetére


szpeti40
addikt

Alzáról rendelt Ender 5 Plus.

Most valahogy beszinteztem, de nagyon csúnyán nyomtat.
.

A skirt(?) Se jön ki szépen, meg a nyomtatott tárgy alja is ilyen csúnya, nem szép sima :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26768) Saccco válasza szpeti40 (#26767) üzenetére


Saccco
nagyúr

Messze van az asztal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26769) Reggie0 válasza szpeti40 (#26767) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg mindig nem jo a szintezes.

(#26770) Csapoteam


Csapoteam
csendes tag

sziasztok

Ki tudja nekem megmondani hogy a marlin-ban hol találom ezt ?

(change filament)
A menüben kiválasztom és kiparkol a hotend és filament cserélek.

Segítséget előre köszönöm.

(#26771) Scallion válasza azbest (#26760) üzenetére


Scallion
senior tag

Ó én ennek a gyereknek a orgánumátol bealszok :DDD .plusz ezek egymást majmolják, nem nézem ezeket.

(#26772) Rulez81 válasza Tomika75 (#26751) üzenetére


Rulez81
tag

Miért ne lenne jó?
Én mondjuk egy Bondtech BMG klónt vettem, tegnap tettem fel rá.
Én pl amit linkeltél nem költenék.

(#26773) azbest válasza Scallion (#26771) üzenetére


azbest
félisten

tanulhatsz a saját károdon is ;)

(#26774) Holleanyo válasza norbiv8 (#26745) üzenetére


Holleanyo
tag

Minden Ender 3 tulajnak ajánlom a teljes körű derékszögelést és 2db oszlopmerevítő beépítését. Én két órát töltöttem el a beállításokkal. Szerszámok : asztalos derékszög, iskolai műanyag vonalzó, tolómérő, gumikalapács, satu, fehér lap, erős fényű lámpa. Elég tekintélyes eltérések voltak mind a három irányba. Legjobban a Y sín volt elbillenve, mivel ez csak középen van megtámasztva.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26775) Brain75 válasza Holleanyo (#26774) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia
Tennél fel képet a gépedről, hogy hol és mivel merevítetted meg ?!ű
Köszi

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#26776) Scallion válasza azbest (#26773) üzenetére


Scallion
senior tag

Akkor mondom úgy ,hogy nem mond ujat. Sokszor tudom a választ a kérdéseimre ,csak gyakorlom a nyelvet el ne felejtsem :D .

(#26777) Tankblock válasza Holleanyo (#26774) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Csak alátámasztani tudom, a fém derékszög nálam is csodákat művelt....

Release the Beast....

(#26778) pyth


pyth
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy teljesen kezdő felhasználó (én) és egy új creality cr-10s pro v2 nyomtató. Az első pár mintadarab mind feljött idő előtt (PLA). Szintezést többször ellenőriztem! A tálca gyári alu valami érdes műanyagos felülettel (nem tudom hogy nevezik). Létezik hogy csak akkor tapad le rendesen a nyomtatás vágéig ha végig megy az asztal fűtése?
A másik nagyobb problémám, hogy az SD kártyán lévő gcode fájlokat nem mind látja a nyomtató! A gyárilag rajta lévő fájlokon kívül, a Curaval szeletelt 3DBenchy-t látja, mást nem. Windowsban látom a fájlokat a kártyán. Próbáltam más sd kártyával, próbáltam átnevezni őket, próbáltam más szeletelővel de csak a 3DBenchyt látja a többi 8-10 fáljt nem.
Lövésem sincs mi lehet a gond vagy mit rontok el

(#26779) Mr.Csizmás válasza pyth (#26778) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugye nem kapcsolod ki a fűtést közben?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26780) pyth válasza Mr.Csizmás (#26779) üzenetére


pyth
tag

Az első két darabnál kikapcsolt magától egy idő után. Aztán kikapcsoltam az economic modot és így végig volt fűtés és így jó lett. De azt hittem nem kell végig mennie az aszatl fűtésnek.

(#26781) tvamos válasza pyth (#26778) üzenetére


tvamos
nagyúr

"az SD kártyán lévő gcode fájlokat nem mind látja"
Nekem az ender 3 kartya olvasasi / irasi hibakat is dobott usb debugon keresztul. Masik sd kartyaval megjavult ez a hibajelenseg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26782) LógaGéza


LógaGéza
addikt

PrusaSlicerben hogyan tudok supportot törölni? Rak olyan helyre is, ahol nem igazán lenne szükséges, ráadásul zárt helyre kerülne, vagyis kiszedni se nagyon tudnám...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26783) LógaGéza válasza LógaGéza (#26782) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közben megtaláltam a Support enforcer/blocker elemeket :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26784) Saccco válasza LógaGéza (#26783) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legújabb verzióban van már support festés is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26785) Reggie0 válasza pyth (#26780) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez attol is fugg, hogy hany fokon futotted az asztalt. A hotagulas nem viccel, minel nagyobb a futesi homerseklet, annal valoszinubb, hogy kikapcsolas utan lepattan a targy. En ugy szoktam nyomtatni, hogy 10, legfeljebb 15 fokot veszek le a homersekletbol az elso par reteg utan, de meg igy is lepattanhat, ha a kezdo homerseklet keves volt. A kezdo homerseklet pedig fugg a filamenttol(anyag, gyarto, szin) es az asztal anyagatol is.
Ezen felul meg szoba jon a targy merete is, mert minel nagyobb tavolsagon fekszik az asztalon annal nagyobb lesz a feszultseg ami a homersekletvaltozas kozben keletkezik.

[ Szerkesztve ]

(#26786) szpeti40 válasza Reggie0 (#26769) üzenetére


szpeti40
addikt

Na alakítottam a szintezésen, de még az se az igazi...

Ezek az elcsúszások mitől lehetnek?
Meg a "képben" ezek a csúnya pöttyök :(((

Mitől mehet el minden egyik napról a másikra?
Multhéten nyomtattam a nyomtatóval akkor még tökéletesen ment.
Ezt a nozzle felnyomást se csinálta ezelőtt még soha.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26787) energy4ever válasza Reggie0 (#26785) üzenetére


energy4ever
addikt

Alacsony homersekletnel eszreveheto az a 10-15fokos dolog. Magasabb asztalhomersekletnel 40-50fok elteresnel sem ugrik le a targy. Pl 120-rol visszaveve 80ra.

(#26788) Reggie0 válasza energy4ever (#26787) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen PLA-nal mar nem veheto eszre, mert teljesen ellagyul olyan magas homersekleten. Viszont mas anyagnal, mint pl. ASA vagy PC-ABS ismet pattanni fog.

Nyilvanvalo, hogy ha a lagyulasi homerseklet fole mesz, akkor nem jatszik a sima linearis hotagulasi tenyezo.

[ Szerkesztve ]

(#26789) szpeti40 válasza szpeti40 (#26786) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt nem értem, most csinálom az aux levelinget, a széleken pont jó, középen meg már nem, felnyomja kicsit :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26790) Reggie0 válasza szpeti40 (#26789) üzenetére


Reggie0
félisten

Uveglap van rajta neked? Igen, ha jol latom az van. Probald meg, hogy megforditod az uveglapot, ugy mas lesz-e az eredmeny. Azert ekkora meretben mar az uveg is jobban hajlik es endereknel elegge gyakori hiba, hogy homoru vagy domboru a bed. Valoszinusitem, hogy a creality nem pusztan jofejsegbol rakta a nyomtatora a bltouch-ot, hanem egyszeruen ezt a problemat nem tudtak mashogy athidalni olcson. Kisebb asztaloknal megoldas az uveglap, mert azert az joval merevebb es sikabb, mint maga a bed.

[ Szerkesztve ]

(#26791) szpeti40 válasza Reggie0 (#26790) üzenetére


szpeti40
addikt

A gyári Enderes pöttyös felületü üveg.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26792) pyth válasza tvamos (#26781) üzenetére


pyth
tag

Próbáltam már több sd kártyával de makacsul csak ugyan azt a pár fájlt látja. Így nem tudok semmi újat nyomtatni. Még reklamálni sem tudok mert a kártya jó az kártyaolvasó működik. Megnéztem a legfrissebb firmware van rajta.

(#26793) tvamos válasza pyth (#26792) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez rosszul hangzik. Probald meg kabellal debuggolni, hatha mond a merlin valami erdekeset!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26794) tvamos


tvamos
nagyúr

Probalok nyomtatni 3dee-s fekete Mitsubishi Chemical-os PLA-val, es folyton feljott az asztalrol. Most atallitottam az asztal futest az elso layer-nel 100 fokra, utana automatikusan leveszi 80-ra. (80/60-nal meg nem volt jo, rogton az elso retegnel a hosszu iveken felhullamosodott. Mindegy volt a print speed is, ha levettem 10 valami/akarmi-re a Curaban, akkor is rossz volt.) Amikor probabol infra homerovel ramerek az asztal feluletere, akkor olyan 10-15 fokkal kevesebbet mutat.

A hot-endet is atallitottam 220/210 fokra, de azt sajnos az en homerommel nem tudom megmerni... Most egy kicsit "szaglik" az elso layernel.

Ez normalis igy? Vagy valami mast csinalok rosszul? Mibol vegyek vissza? Min allitsak?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26795) Reggie0 válasza tvamos (#26794) üzenetére


Reggie0
félisten

Uveg vagy muanyag lap vagy esetleg femre nyomtatsz?

[ Szerkesztve ]

(#26796) Tikakukac válasza tvamos (#26794) üzenetére


Tikakukac
titán

100 fok az qrva sok. A 80 is marha sok.

Vedd le szépen olyan 65 fok a max amit be szoktam PLA alá tenni üveglappal, és első 3 réteg után lemegy 55 fokra. Így 60 -50 fokon megy és úgy lent van a PLA, hogy az egész gépet felemelem egy kicsi kockával.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26797) energy4ever válasza Reggie0 (#26788) üzenetére


energy4ever
addikt

Igazad van. :K Mindig elfelejtem, hogy letezik mas anyag is PLA-n kivul, mikor epp asztal szintezes es egyeb kezdo tema van. :DDD

(#26798) Reggie0 válasza energy4ever (#26797) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, mint latod en probalom altalanosan megfogalmazni a problemat, nem csak a kezdo szituaciora leegyszerusitve, ezert is irtam bele, hogy meg mi mindentol fugg a dolog.

(#26799) tvamos válasza Reggie0 (#26795) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jaa.. bocs, lemaradt, hogy a nyomtato egy Artillery Genius, gyari allapotban. Specifikacio szerint Glass-ceramic. En azt mondanam, hogy valamivel bevont uveg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26800) Reggie0 válasza tvamos (#26799) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem probald meg, hogy ragasztasz egy kis darab - lehetoleg fekete - szigetelo szalagot az uvegre, ott ahol a homersekletere vagy kivancsi, es azt mered meg a homeroddel. A nyers uveg abban a hullamhossz tartomanyban, ahol ezek a homerok mernek, nagyon tukrozodo anyag es alacsony emisszioju, ami miatt uveget merni nem is lehet hagyomanyos hokameraval/infras homerovel. Ezt a bevonat megvaltoztathatja, de ki tudja mennyire. Igy a szigszalaggal sokkal pontosabb lesz az eredmeny, az normalis testkent viselkedik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.