Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) azbest


azbest
félisten

Na meguntam, hogy a régi tevo tarantulán teljes káosz a kábelrendezés :D
Miután pár kész megoldást néztem, van amit nyomtattam is, rájöttem, hogy amíg nem egy helyen van a táp és board, addig mindig lógni fognak kábelek. Az egyik oldalt táp, másik oldalt board esetén meg a gép alatt lehetne áthúzni a dc tápot, megemelt talpak segítségével. Ez sem túl jó. Szóval megy minden egy dobozba. Így csak az X motor kábel és az ágy kábele lesz szabadabban kezelve, az Y és Z, valamint a kijelző kábel is egészen diszkréten kezelhető a profilokba rejtve. Tinkercad model.

A doboz belsejében egy elem két irányba tereli a csendes 8cm-es ventiről jövő levegőt. A táp nem gyári, hanem passzív teljes oldalán rácsos. Így alulról is lehet fújni. A középső elem egyúttal a 230v-os részt is szeparálja a többitől.
A board pedig oldalra kibillenthető zsanérokon. Oldalt is van két zanér, ahová akár anya nélküli csavar is megteszi lezáróként. 3cm-re el is van tartva a függőleges profiltól a box, hogy az X motornak legyen hely mellette.

A board egy V-slot alakú részre egy tartóval csavarozható fel. ilyen tartók eleve készültek többféle boardhoz. Így később is cserélhetőek. (Most például a gyári, az skr 1.3 és skr mini e3 v1.2 -höz gyűjtöttem be ilyeneket). Csak a függőlleges zsanéroknál kell forced support a második kép szerinti szétvágáskor. Be kell persze forgatni a felső és belső elemeket nyomtatáshoz jobb pozícióba.

Meg kéne tanulnom mostmár a fusion 360-at, mert tinkercad-ban elég nehéz utólag módosítani dolgokat. Teljesen le kell bontani mindent és újra összerakni :D Az export-import asztali programba meg nem a legjobb.

Szerk, arra már rá is jöttem így leírva, hogy a belső elemnél kicsi a kábel átengedő lyuk :D

[ Szerkesztve ]

(#27252) Scallion


Scallion
senior tag

Nagyon szép munka. Gratula.

(#27253) imibogyo


imibogyo
veterán

Napi print. Próbáltam direkt úgy fotózni, hogy kijöjjenek a hibák (értsd csillogjon minden), de szerintem elég szép lett. A nyomtatási sebesség 100 mm/s-re volt állítva (travel 150 mm/s) és a modell mérete miatt (nagyságrendileg 20x8x11 cm) talán ment is ennyivel legalábbis a "hosszanti csíkoknál" biztosan. Kicsit féltem mert az infillnél olyan intenzitással járt előre-hátra az asztal, mint valami rezgőasztal esetében, de végül nem lett gond belőle... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27254) Flashback válasza imibogyo (#27228) üzenetére


Flashback
addikt

Ezt más is jelezte sajnos. Én írtam a kezdő G-CODE-ot a tesztcsík az úgy normális.
Kérlek próbáld ki hogy kiszeded a pipát a USE RELATIVE E distances elől a pipát és úgy szeleteld újra:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27255) Flashback válasza tvamos (#27233) üzenetére


Flashback
addikt

A jó tapadás miatt 0.2 az első réteg vastagsága.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27256) LamaCube


LamaCube
addikt

Tegnapi nyomtatás mai festéssel. Élőben jobban néz ki. A fényképező jobban kihozza a hibáit.


HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27257) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Buék!
Másfél éve vagyok Ender 3 pro tulajdonos, jó pár tuning alkatrész és megannyi szerelés után arra gondoltam, hogy kéne nézni valami másik típust.
Egyrészt szeretnék üzembiztosabb gépet, ne kelljen állandóan valamit utána állítani finomítani, másrészről a nyomtatási minőség és pontosság növelése lenne a cél.
Prusát nézegetem, de úgy látom itt igazából nem csúcs alkatrészek, de végtelenségig finomhangolt hw/sw + support, ami igazán az árat adja.
Voron-t is láttam, de az rengeteg munka és állítgatás, a végeredmény valószínüleg jobb, mint a prusa, de kétlem, hogy értelmes idő alatt(és áron) megépíteném.
Kizárólag itthoni eszközök meg diy cuccok nyomtatására, meg gyerekeknek játékok megérheti a prusa felára, vagy nem nyerek vele annyit, hogy megérje.
Ha ég és föld a különbség azért belevágnék.

(#27258) Saccco válasza llacee (#27257) üzenetére


Saccco
nagyúr

Prusa Mini?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27259) llacee válasza Saccco (#27258) üzenetére


llacee
őstag

nem, bocsánat, mk3 sima.

(#27260) Saccco válasza llacee (#27259) üzenetére


Saccco
nagyúr

Úgy értem nézz rá arra! :D
Költséghatékonyabb.
[https://www.prusa3d.com/original-prusa-mini/]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27261) imibogyo válasza Flashback (#27254) üzenetére


imibogyo
veterán

Ok. Most ismét nem vagyok gépközelben, de majd ránézek valamikor. :K

(#27262) Saccco válasza LamaCube (#27256) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó lett. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27263) azbest válasza LamaCube (#27256) üzenetére


azbest
félisten

állat :)
kicsiben nézve majdnam megkérdeztem, hogy micsoda, mert eltakarja a kutya :D

(#27264) Norbi46 válasza LamaCube (#27256) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szerintem is szupi lett!
Festés is!

(#27265) llacee válasza Saccco (#27260) üzenetére


llacee
őstag

Jaa :D néztem, de nekem valahogy nem szimpi ez az egyoldalas megoldás.
Még a 3cm kisebb nyomtatótérrel talán megbarátkoznék (néha az ender pro is kicsi), de ha kezdetben nem is, de 90%-ra veszem, hogy lógni fog a mechanika egy idő után és a két szélső pontjában eltérések lesznek a nyomatban.

(#27266) Saccco válasza llacee (#27265) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért akkora, mert azt még elbírja.
Amúgy a Prusa jó upgrade. Akár használtan is. Max újranyomtatod rajta az alkatrészeket. :D

Ha mégis építenél, akkor Hypercube EVO, BLV, Voron 1.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27267) moex1


moex1
tag

Lineáris síneknél mi a mondás? Csak a Hiwin, vagy jó az olcsóbb kínai is? (Machifit és társai. )

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#27268) Saccco válasza moex1 (#27267) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igazi Hiwin-t nem kapsz Kínából. Alex Kenis videóját nézd meg esetleg.
CNA tudtommal még ajánlott eladó. Nekem mindegyik sín onnan van és teljesen jók.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27269) tothferenc válasza csadi0011 (#27237) üzenetére


tothferenc
senior tag

+1 a SE-nek. Evek ota hasznalom, es a 2020-as verzioban a valos menet rajzolasa hatalmas ujitas lett. Mellette meg elkezdtem a DesignSM-t, nagyon kezre all az egyszerubb alkatreszeknel. A Freecadre nem allt ra az agyam, a F360-at meg csak kivancsisagbol dobtam fel.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#27270) LamaCube


LamaCube
addikt

Köszönöm mindenkinek! :R
Már rég festettem, rajzoltam, de így legalább rávettem magam :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27271) tothferenc


tothferenc
senior tag

Napi print. Ismi kislanyanak az asztali faragoja javitasra szorult. A fogak megadtak magukat. :))

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#27272) moex1 válasza Saccco (#27268) üzenetére


moex1
tag

Körbenézek ott, köszönöm. :R

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#27273) Flashback válasza imibogyo (#27261) üzenetére


Flashback
addikt

Közben megvan a hiba:
M200 D0
Ezt a sort el kell távolítani a kezdő G Codeból.
Frissitettem a neten fent lévő profilt is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27274) azbest


azbest
félisten

Jajj, azért a prusaslicernek is vannak hülyeségei. Van egy sarok, ahová egy-egy mozdulatra rétegenként 2x is visszajár a nyomorult és ezért pteg-vel csupa borz 10 centis utazások után az oldalfal... persze lejön könnyen, de a közelében romlik a minőség és néha széthord a fej is bozontokat. Combing meg nincs prusában, így nem lehet bekényszeríteni a hosszabb, de csimbókmentes útvonalra.

Általában curát használok, mert gyorsabbra szeleteli a figurákat és nekem az fontosabb volt általában (2-4 órákkal). De most sajna valahol bugzott a nagyobb darabnál és egy rétegnél keresztbe beszeletelt nem létező lapot, ami prusán nincs ott. Meg a modellemben van még kisebb hiba, két helyen nem ért össze egymás melletti elem sajna és ezt jobban kezelte a prusa egyként. Bár curában is lehet kis szélesítés bekapcsolással kompemnzálni...

Na és persze megjött a hülyegyerek (én) és 96%-nál gondoltam, hogy leporolom a sínt, mert az új kerék kicsit porol még ahogy bekopik... és persze rászaladt és layer shiftet okoztam... a képen a különbség látható :D Ki kell próbáljam a 3d ceruzát, hogy azzal össze tudom-e majd forrasztani egybe ragasztás helyett.

(#27275) imibogyo


imibogyo
veterán

Napi print. Összerakni sajnos még nem tudom, várok az alkatrészekre. Ezek sem lettek a legszebb nyomataim, nyamvadt ironing megint lemaradt és csak 0,2-es layerrel készültek a nyomatok, valamint kicsit meg kellett csavarhúzóval is feszegetnem a gyűrűt, mert nem akart kitörni belőle a support. Végül is mindegy, funkcionális modellnél ezekkel nem szoktam annyira törődni, csak picit szúrja a szemem. :B

Flashback: ki fogom próbálni a profilt, talán még ma, csak még nem készültem el az új 3d-s modellel ami nagyon-nagyon kellene (saját tervezés) és most abba ölöm minden szabadidőmet munka mellett... :B

[ Szerkesztve ]

(#27276) llacee válasza Saccco (#27266) üzenetére


llacee
őstag

Azért nem semmi, hogy 3 hónapra vállalják a sipinget.most kifizetem és márc 15 meg is hozza a postás :(
Tudom nem beárazós topic,de az ender 3 pro, bt touch, creality üveglap, dualgear feader, capricorn ptfe, erősebb rugókkal, kb mennyit érhet?

(#27277) smithsys


smithsys
aktív tag

Sziasztok,

Ender 3 mostanában nyomtatás közben azt írja hogy "Purge extruder". Kinyomtatja a cuccokat, de néha 98-99%-nál úgy dönt hogy végzett és alapra áll.
Store setting "pitty" megvolt, de a felirat folyamatosan ott virít.
Ha tudtok segítsetek légyszi hogy mit kezdjek vele!
Néhány hete kezdtem 3D print-tel foglalkozni ezért minden segítség jól jönne.

Előre is köszönöm!

(#27278) kzkz


kzkz
őstag

Van két darab ilyen TMC2130 V1.1-em, még két éve rendeltem, gondoltam most kicserélem a RAMPS-on az A4988 drivereket az X és Y motoron.

Eredetileg az volt a tervem, hogy sensorless homeing miatt kellenek ezek, de azóta vannak végállás szenzorok, szóval ez nem létszükséglet. Ekkor is be kell kötni az SPI vezetékeket?

Igazából csak azt szeretném, hogy halkabb legyen, más célom egyelőre nincs ezekkel.

A hűtőborda amúgy nem fér be, szerintem rosszul forrasztották be a távtartókat, nem kellett volna teljesen besüllyeszteni. Illetve a potméter is azon az oldalon van, amit nem tudok tekerni ha be van dugva.

Csinált már valaki ilyen A4988 TMC2130 cserét klipperben CoreXY nyomtatónál?

[ Szerkesztve ]

(#27279) Scallion válasza imibogyo (#27275) üzenetére


Scallion
senior tag

Nekem akkor szokott ilyen lenni a felület ha kevés a tárgyhűtes. Egyebként szép.

(#27280) kzkz válasza kzkz (#27278) üzenetére


kzkz
őstag

Már látom, hogy lehet a tetejéről is csavarni a potit, először nem vettem észre, olyan kicsi a lyuk.
Az SPI-t amúgy az AUX3-hoz kellene bekötni, de ott nekem a kijelző van.

(#27281) Joshi válasza kzkz (#27278) üzenetére


Joshi
titán

Miért TM2130-at vettél? Sokkal jobb a TMC2208 vagy 2209.

[ Szerkesztve ]

(#27282) kzkz válasza Joshi (#27281) üzenetére


kzkz
őstag

A sensorless homing miatt, ha jól emlékszem. De az most már nem kell.
A treaching tech szerint van egy standalone módja, ott nem kell kábelezni az SPI-t. Mindjárt végignézem és remélem csak egyszerűen kicserélem...

(#27283) azbest válasza kzkz (#27282) üzenetére


azbest
félisten

Táblázat [link]
stepdir módot mindegyik tud megfelelően beállítva. Úgy emlékszem, hogy három pad közti forrasztás dönti el, hogy buta vagy okos módban menjen. Az újabbak spi helyett uart-ot tudnak. Az okos módhoz, hogy kell-e plusz kábelelezés, az a boardtól is függ, hogy ott arra a lábra mi van kötve.
Az újabbak kevésbé melegednek.

Az okos mód azért is jó, mert szoftverből lehet áramerősséget állítani. Nem muszáj kihasználni a sensorless homingot. Én sem használom, nem aktiváltam be marlinban.

Mondjuk elolvasva az előzményt is :), hát két éve nehéz lett volna az újabbat venni. Szóval, ha már megvan, akkor teljesen jó a 30as is.

[ Szerkesztve ]

(#27284) fboldog válasza kzkz (#27278) üzenetére


fboldog
senior tag

Nincs ott semmi elmérve. :)
A PCBre kell rakni a hűtőbordát és nem az IC-re, mivel annak a belső felén keletkezik a hő és a PCB-t használja alapesetben hűtőbordaként. (pl.: https://shop.watterott.com/SilentStepStick-TMC2100-V1-verloetet_1, illetve: The packages of many surface mount ICs include a thermal pad under the device )
https://learn.watterott.com/silentstepstick/faq/#how-to-cool-the-silentstepsticks

üdv.: Boldog Ferenc

(#27285) kzkz válasza azbest (#27283) üzenetére


kzkz
őstag

@azbest és @fboldog: köszönöm a segítséget, nekilátok ezek alapján.

Igen, két éve szerintem ez volt a csúcs, még valami olyasmi is rémlik, hogy SPI módban érzékelné ha a motor kihagy egy lépést, és újra home-olja magát, és folytatja a nyomtatást.

Ezek most egyelőre nem érdekelnek, csak a csend és lehetőleg ne menjen el a cserére több nap :). Összeforrasztom a megfelelő pad-okat, hogy standalone módban menjenek, kihúzom a jumpereket a ramps-on, beállítom a vref-et, és remélem menni fog klipper konfig nélkül is.

(#27286) kzkz válasza kzkz (#27285) üzenetére


kzkz
őstag

Már nyomtat, ha lassan megy a fej (az első rétegnél) nem is hallani, hogy megy :) Végülis csak 2 éve lehetne ilyen halk :)

A motorok oldalára 1,7A van írva, így elvileg 1,53V-ra kellene állítani a potit, de 1,085-re állítottam, mert elszámoltam valamit :D, de működik. Teaching Tech az Endernél 0,55 körülire állította, az ottani X/Y motor 0,84A-es állítása szerint.

(#27287) Joshi válasza kzkz (#27286) üzenetére


Joshi
titán

"Végülis csak 2 éve lehetne ilyen halk"
:DD

Nekem 2208 van és a feszültséget 0.7V-ra állítottam. Hibátlanul működik.

Szerintem 2018-ban már biztosan volt 2208, mert 2019-ben amikor vettem, már bőven lehetett kapni 2209-et is.

[ Szerkesztve ]

(#27288) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Cura profilomat már előre beállítottam a nyomtató érkezése előtt. Be is raktam szeletelőbe egy benchyt, azonban a tetején a kémény legfelső rétegét elég furcsán akarja megcsinálni.
Ez okozhat problémát, vagy ne törődjek vele?

(#27289) kzkz válasza Joshi (#27287) üzenetére


kzkz
őstag

De a 2208 nem tud sensorless homingot. 2018ban nekem az kellett, amiről most 2020ban lemondtam 😀. A kábelgyartashoz nem volt kedvem, és az spi header is foglalt a kijelző miatt, ott is mókolni kellett volna, és a klipperben is sok mindent kellett volna átallitani, most meg csak a két motor irányát.

(#27290) Joshi válasza kzkz (#27289) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de végül csak nem építetted be. Akkor miért nem adtad el? Nekem az volt az első hogy a vezérlőket kicseréljem, mert annyira idegesített a vinnyogó hang.

(#27291) kzkz válasza Joshi (#27290) üzenetére


kzkz
őstag

Eladni? Hát akkor most mit csináltam volna?! Max megrendelni tudom, megjön 2-3 hónap múlva, és karácsonykor talán lesz újra időm összerakni, ha épp eszembe jut :DDD

Az a baj, hogy mire megjön az aliról, addigra már rég más a terv, vagy másra kell az idő. 1 éve az is szóbajött, hogy az kurblis Ikeás asztalt ezzel motorosítom, így ott jól jött volna, hogy nem kellenek végálláskapcsolók.

Ez a nyomtató még akkor készült, amikor az Anet A8 is épphogy megvehető volt, utána jöttek a fémvázas Tronxy-k, meg Tevo-k.

"Most" még át akarom építeni a X tengely kocsiját, hogy olyan legyen, mint az Ender 3-é, hogy az ahhoz lévő cuccok kompatibilisek legyenek. Kellene tárgyhűtés, ott meg alapból van több terv, és így nem nekem kellene ehhez tervezni. Persze a kocsicsere se lesz egyszerű, de onnantól már gördülök az épp aktuális terddel :)

(Keveset is nyomtatok, meg sok időm sincs rá, azért mennek ilyen lassan a dolgok).

(#27292) bitmad


bitmad
aktív tag

Ender 3-on ki lett cserélve az alaplap és a kijelző BIGTREETECH SKR MINI E3 V2.0 + TFT35 E3 V3.0-ra.
Összerakás után működik, csak az alaplap sd kártya olvasója nem.
Nem tudok firmware-t frissíteni, mert nem látja az sd kártyát.
Az sd kártya jó, a TFT35 kijelző sd kártya olvasója látja, csak hát arról nem lehet az alaplapot frissíteni.
Tud valaki megoldást rá?

(#27293) Mr.Csizmás válasza cross56 (#27288) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

0 top layer? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27294) azbest válasza cross56 (#27288) üzenetére


azbest
félisten

3 wall line esetén látom, így csinálja. Nem fér el pont ott valamiért 0.4x5, ezért a nyomi kihagyja ott a falat és kitölti a kis pöckökkel a gapot. Ha Outer wall line width-et átírod 0.4-ről 0.39 -re, akkor pont elfér és szép köröket csinál.

De sok más paraméter is befolyásolhatja picit

(#27295) cross56 válasza Mr.Csizmás (#27293) üzenetére


cross56
senior tag

Top layer 6-ra van állítva. Ha lejjebb állítom sem történik változás.
Layer Height 0.16
Line Width 0.4
Wall Thickness 1.2

Nem tudom mi lehet a gond.

Szerk: Köszi azbest, megnézem gyorsan.
Újabb szerk: Valóban ez okozta a gondot. Így már tökéletes. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#27296) imibogyo válasza Scallion (#27279) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Persze az is lehet a probléma, de más modelleknél még nem vettem észre hogy ilyen csúnya lenne a top layer (még ha azok sem mind tökéletesek)...

(#27297) Scallion


Scallion
senior tag

egy próbát megér (filament függő) én is ugy vettem észre hogy az 4,8-as cura elkezdett játszani a tárgyhűtéssel és akármit csinálok nem hajlandó a második rétegnél 100-on menni. kezdi 33%on 3 réteg 66.stb.

(#27298) imibogyo válasza Scallion (#27297) üzenetére


imibogyo
veterán

Most, hogy említed én is a napokban frissítettem a Cura-t (nem tudom miről mire, mert csak időnként felrakok egy frissebbet aztán annyi (tudom, ne is mondd... :DDD)), szóval simán lehet ez is a probléma. Az én modellemnél mondjuk messze van a hiba az első pár rétegtől.

Az X1 tárgyhűtése amúgy nem valami nagy szám, csak még lusta voltam ABS-t, vagy PETG-t beszerezni egy új fúvóka nyomtatásához. Bár az Ender 5-ön PLA-ból is bírta több hónapnyi aktív használat mellett is, szóval egy olyan fúvóka ami nincs nagyon közel a fejhez, akár most is működhet PLA-ból (nem tudom, hogy van-e ilyen még egy kicsit sem néztem utána, tök elégedett vagyok a gyári géppel úgy általánosságban)...

(#27299) azbest válasza imibogyo (#27298) üzenetére


azbest
félisten

a fangról jut eszembe, hogy nekem a 4cm fanos v6 klónos kerek hűtősből van külön bodára csíptetős elem. Azt kiegészítettem középen keresztben légterelővel, hogy muszáj legyen keresztülmennie a levegőnek és a venti mögött keringjen körbe körbe. Elvileg úgy jobban hűti bordát.

(#27300) kzkz válasza kzkz (#27286) üzenetére


kzkz
őstag

Beállítottam 1,5V-ra, ami a számítás szerint megfelelő lenne, hát egyből elkezdett a réteg eltolódni :(, szóval lehet, hogy mégse 1,7A-es a motor. Most 0,7V-ra állítottam, ezzel szépen nyomtat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.