Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Saccco válasza Devil Smile (#5000) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha tartósat szeretnél, akkor nylon. Illetve a PETG is jó lehet.
A PLA, mint kezdő cucc nagyon jó.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5002) mazso26 válasza osztraksajt (#4996) üzenetére


mazso26
tag

Nagyobb méretű Alu fűtött asztal készítése a cél, igazából amíg működik a fűtőelem nem kell cserélgetni így relatíve végleges, persze ha mondjuk kimegy a thermisztor, akkor amiatt bontás szükséges lehet részben legalábbis.

(#5003) Multikiller


Multikiller
tag

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy Inlad PLA filamentet honnan lehetne szerezni Európából, vagy Kínából? Csak amerikai üzletet találtam, de nem szállítanak Magyarországra. Esetleg más olcsóbb márkát tudnátok ajánlani, amit be lehet szerezni?

(#5004) Saccco válasza Multikiller (#5003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Devil Design.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5005) osztraksajt válasza mazso26 (#5002) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nyomdaellátó boltban lehet kapni tekercsre prégelőklisé ragasztót, teljesen hőálló (sőt, hőre polimerizálódik) elég jól fog és amiatt nem egyszerű leszedni.

(#5006) elvakúlt válasza mazso26 (#5002) üzenetére


elvakúlt
csendes tag

Üdvözlet! Érdekelne, hogy milyen fűtött asztalt találtál ki. Hány mm az alulap vastagsága, és 1 négyzet-mm re hány watt fűtést tervezel?

(#5007) mazso26 válasza osztraksajt (#5005) üzenetére


mazso26
tag

Köszi a tippet!
Szilikonhoz is ragad? Csak mert a legtöbb ragasztó ezen a ponton vérzik el...

(#5008) mazso26 válasza elvakúlt (#5006) üzenetére


mazso26
tag

Szia, 4mm vastag EN AW 5754 H22 alu asztal 330*330mm, alatta 300*300 szilikon fűtőlap 220V (750W) relével ~0.7W/cm2 (remélem elég lesz).

(#5009) leskopeter3


leskopeter3
csendes tag

JGAURORA A5 Updated High Accuracy 3D Printer

Meg szabad ezt venni?

https://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_1054909.html

Véleményt kérnék vásárlás előtt.

(#5010) kzkz válasza mazso26 (#4994) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem ugyan volt rajta 3M-es ragasztó, de a biztonság kedvéért vettem F.BS-t hozzá még, és azt is nyomtam közé. Persze furkában, nem kentem el szépen, és így kicsit púpos ezeken a helyeken. Festékboltban, barkácsboltban lehet kapni.
A másik amit még vettem, de nem használtam az a hőálló szilikon ragasztó, kányhák üveglapjához (is) szokták használni, meg motorok tömítésénél. Ez még nagyobb hőt bír (bár az F.BS is tud 200-at, ami valljuk be, elég ;) ), de talán kevésbé ragaszt.

Eddig 135 fok volt a maximum amíg felmelegítettem az alu lapot. Hát ezzel az 1000W-os lappal is eltartott egy darabig, pedig 70-75 fokig pikk-pakk fel szokta nyomni...

[ Szerkesztve ]

(#5011) osztraksajt válasza mazso26 (#5007) üzenetére


osztraksajt
őstag

Mivel a műanyaghoz használatos prégelőklisék alapvetően szilikonból vannak gondolom csak ragad hozzá. :DDD

(#5012) Multikiller válasza leskopeter3 (#5009) üzenetére


Multikiller
tag

Van benne pár okos funkció, de én inkább vennék Tevo Tornado-t 309 dollárért. Tornados a kuponkód hozzá.

(#5013) leskopeter3 válasza Multikiller (#5012) üzenetére


leskopeter3
csendes tag

Köszi! CR10-S nyomtatóm már van az majdnem ugyan az mint aTEVO Tornado , ezért szeretnék jgaurora A5-öt venni, gondoltam hátha valaki ír róla véleményt, hogy meg szabad-e venni 365 dollárért.

(#5014) trialkornel


trialkornel
tag

Azt mi okozza hogy amikor a gép elkezdi a nyomtatást az első 2-3 "kör" (brim) nem tapad le csak keni szét meg ráragad a nozzle-ra? Utána letapad és szépen kinyomtatja amit kell, csak csúnya lesz a nyomat alja. Szintezés oké, ABL szenzort használok, asztalfűtés-tárgyhűtés ON, első rétegek alacsonyabb sebességgel és PLA az anyag. Ja és natúrba a bed-re nyomtatok.

[ Szerkesztve ]

(#5015) mazso26 válasza kzkz (#5010) üzenetére


mazso26
tag

Nagyon köszönöm a tippet!
Tegnap beszéltem egy ragasztási szakértővel (3M). Sajnos ilyen kis tételben nem sikerült kétoldalút szerezni szilikonhoz, viszont amikor megemlítettem az ilyen kenhető szilikon ragasztókat, akkor azt mondta, hogy ezeknél az lehet problémás, hogy mivel a levegő nedvességtartalmára kötnek meg, így a közepén ahol effektíve felhelyezés után nem jut már levegő+nedvesség egyszerűen nem köt meg.

Az a gondom, hogy a gyári kétoldalas 3M az bőven jó önmagában is, így tartok tőle, hogy többek között a fentiek miatt is nem az FBS tartja a helyén nálad a lapot hanem a 3M...

[ Szerkesztve ]

(#5016) mazso26 válasza osztraksajt (#5011) üzenetére


mazso26
tag

Köszi, igazából az a szó, hogy "prégelőklisék" részemről egy varázsige is lehet a Harry Potterből :D:D
Finoman szólva nem az én szakterületem, de köszönöm szépen a tippet felvésem!

(#5017) osztraksajt válasza mazso26 (#5016) üzenetére


osztraksajt
őstag

Alapvetően erről van szó. A nyomódarabot ragasztják fel ezzel a szalaggal a fűtőelemre, nyilván bírnia kell a hőt és át is kell tudja adni.

[ Szerkesztve ]

(#5018) Saccco válasza trialkornel (#5014) üzenetére


Saccco
nagyúr

Próbáld nyomtatás előtt kézzel rátolni a filament-et. Úgy tűnik, hogy kevés az anyag a fejben és mire feltelik már a tárgyat kellene nyomtatnia. Esetleg a brim-et növelheted duplájára.

Ezt nézd át, sok dolgot leírnak benne.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5019) mazso26 válasza osztraksajt (#5017) üzenetére


mazso26
tag

:R köszönöm, megpróbálok szerezni!!

(#5020) trialkornel válasza Saccco (#5018) üzenetére


trialkornel
tag

Köszi, meg is van a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#5021) Csapoteam


Csapoteam
csendes tag

Sziasztok

van tapasztalatotok verbatim filament anyaggal

(#5022) elvakúlt válasza mazso26 (#5008) üzenetére


elvakúlt
csendes tag

Nehéz kiszámolni, el nem tudom képzelni, hogy hogyan viselkedik a szilikon fűtőlap. A 4mm jónak találom, ha közel egész felületet fűtöd, akkor egyenletesnek kellene lenni a hőtágulásnak, remélhetőleg sík marad, nem lesz nagy a hideg-meleg méretingadozása.
Miért oly fontos 100%-an ragasztani azt a fűtőelemet? Ha alulról pl.: Rockwool Frontrock (RP-PT) ((szerintem jobb, mint a parafa)) hőszigetelővel lenne felszorítva, így a hatásfok is jobb (persze ha a mechanika megengedi a +20mm vastagságot).
Ha elkészül, egy beszámolóra kíváncsi vagyok, hogy hogyan viselkedik és mennyi idő alatt fűt fel.

(#5023) yoda64


yoda64
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek. NAGY problémám lenne amit mind kezdő nem értek. Ma a TT-m meggondolta magát és NEM akar nyomtatni SD kártyáról. Ugyan amikor betolom a kártyát, azt írja ki hogy "SD CARD Inserted" de utána már ha be akarok lépni hogy kijelöljem mely G kódot nyomtasson (mint már fél éve eddig) azt írja NO SD CARD és úgy mutassa hogy nincs rajta semmi. Ha kiveszem a kártyát, visszateszem a PC-be, ott minden ott van. MI LEHET A GOND ????
A gyári firmware van rajta, nem frissítettem eddig. Ma sikerült a PC-vel összekötnöm és Merlin 1.1v van rajta. Igaz csak 115200 on kommunikál nem 250000 ahogyan állítólag kellene.
Minden tanácsot - ötletet szívesen meghallgatok. :O :O :O :O :O :O :O

(#5024) Saccco válasza yoda64 (#5023) üzenetére


Saccco
nagyúr

Másik kártyát próbáltál?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5025) yoda64 válasza Saccco (#5024) üzenetére


yoda64
csendes tag

Igen, 4-5 kártyám van és mindegyikkel ez van. Az SD foglalatot is átnéztem, kifújtam sűrített levegővel, semmi. Nem ejtettem le, nem ütem meg semmit (vezérlést)....... Tanácstalan vagyok. Direktbe próbáltam nyomtatni (Cura 2.6..) hát egy helyben egy nagy rakás kakit nyomott, úgy "átromtalanítottam" hogy abbaaludja.

(#5026) yoda64 válasza yoda64 (#5025) üzenetére


yoda64
csendes tag

Lehet hogy a firmware meghülyült?? Honnan tudom meg? Hogyan frissítem? Honnan? Ha elszúrom hogyan állítom vissza?? :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

(#5027) Saccco válasza yoda64 (#5025) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem hiszem, hogy a firmware a hibás. A foglalat lesz rossz. Nekem is kínlódott anno, kicsit lenyomtam a kártyát és akkor működött.
De már másik alaplapot használok, valamint Octoprint-tet.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5028) yoda64 válasza Saccco (#5027) üzenetére


yoda64
csendes tag

Abszolut igazad van, a foglalat. Átforrasztottam az egészet és MŰKÖDIK !!!!!!!
Na még a firmware frissítést kellene megoldanom, (BL Touch -ot vettem) és a büdös életben nem babráltam ilyennel. Ha valaki MAGYAR nyelven konyhai szinten elmondaná, NAGYON-NAGYON megköszönném.

(#5029) bigrob


bigrob
őstag

Devil Design és Gembird PLA-t használt már itt valaki? :)
DD Bronzet és sima Green-t rendeltem, mert láttam, hogy ezt dícsértétek, de van olyan aki mindkettőt próbálta már? :)

Köszi

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5030) blountex


blountex
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha menetet nyomtatók azt érdemesebb 0,2 nozzlival vagy elég neki a 0,4?
0,4-el próbáltam és bár működik, de célszerűbb lenne kisebbel próbálkozni? Pl mint fogaskerék esetén.

[ Szerkesztve ]

(#5031) blountex válasza blountex (#5030) üzenetére


blountex
senior tag

Na, akkor újra, mert lejárt auz időkeret.
Van itt ez a kép:

Travel alapján nincsenek az átmérő között átlók. Mikor végzek a nyomtatással van jó pár átlóm, ez miért van?

Maga a kép az elkészült nyomtatásról:

A külseje enyhén fogalmazva elég ramaty, eredetileg nem kéne ennyire kiállnia a menetes résznél, de máshol is van probléma. Maga a menet az jó, rámegy. 1,5 fogak közti távolság, metrikus menetről van szó.
Egyedi tervezésű az alkatrész, de elég érdekesen nyomtatódott ki többszőri próbálkozás esetén is. Mindig egy kicsit állítgattam pl fal vastasgás stb. de nem igazán akart összejönni.

Estep, szíj feszesség pipa, DD PLA
Kb. más kisebb volumenű tárgyaknál a szokásos beállításokkal elég jól nyomtat, itt valamiért hibázik.

Még a belsejéről is készítettem egy képet, remélem valamennyire látszik is:

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#5032) kzkz válasza bigrob (#5029) üzenetére


kzkz
őstag

Szürke Gembird PLA-t vettem, nincs gondom vele, kínai klón Anycubic-os E3D v6-tal nyomtatom 200-fokon. Lassan felét elnyomtattam már, jól folyik, nem buborékosodik, és olcsó is. 1kg 5000Ft kb.
(Most a DD PETG-t szeretném kipróbálni, ez is 5-6eFt körül mozog, és állítólag olyan könnyű nyomtatni vele, mint a PLA-val, de erősebb, jobban hőtűrő annál. Illetve talán kicsit rugalmasabb is.)

[ Szerkesztve ]

(#5033) izisz válasza kzkz (#5032) üzenetére


izisz
senior tag

én facsavart tekertem egy pla modellbe, azt egyből szétrepedt, petg ilyet nem csinál :)
ettől függetlenül pla ilyen piszlicsáré díszvackoknak ideális, de mechanikai alkatrésznek/terhelést elviselni csak petg (vagy aki szereti a csoda gőzöket, abs :D )

(#5034) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Vegre megerkezett :)



remelem a Tarantula is megjon a heten max jovoheten... :))

a hozza adott PLA-t nem vittek tulzasba.. kb10m lehet.. :D ennel tobbet kaptam a 3d penhez.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5035) kzkz válasza izisz (#5033) üzenetére


kzkz
őstag

Zsír! És valóban olyan könnyű nyomtatni vele, mint a PLA-val, vagy kell valamire különösebben figyelni, ha PETG-t töltök be?

(#5036) bardi válasza Devil Smile (#5034) üzenetére


bardi
aktív tag

Minden Anet A8 filamenttel együtt érkezik?
Úgy döntöttem inkább venni fogok egy olcsóbb kit-et, mint építeni, idő hiányban, és az Anet A8 a legszimpatikusabb eddig. Gearbestről rendelném, onnan érdemes? (UK-ba élek) Viszont a filamentek mind kínából jönnének ha jól látom.

'92 Honda VFR 750

(#5037) bigrob válasza bardi (#5036) üzenetére


bigrob
őstag

Magyar honban pl olcsóbb helyi boltból venni, mert drágább a posta kínából. Nézz körbe hátha van valami bolt nálatok is.
Szerintem ha már 150 dodó környékén nézegetsz én inkább egy Tevo Tarantulán gondolkoznék, az alu vázas nem akril. Ha van több della akkor Tornado. (310 dollár TORNADOS kuponnal).
Ha rosszul gondolom majd kijavítanak a többiek.

EU raktárból
EUTEVOKK kóddal: 167,99 USD

Csájníz raktárból
GARRYTEVO vagy 11.11GB235 kuponnal: 151.11 USD

Nagyobb heated bed upgradelt verzió
TEVOPRUSA kuponnal: 209.99 USD

ANET A8 EU raktár
kupon nélkül: 171,6 USD

ANET A8 Kína
A8KIDA kuponnal: 129,99 USD

[ Módosította: radi8tor ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5038) Devil Smile válasza bardi (#5036) üzenetére


Devil Smile
őstag

igen mindegyikhez jar teszt filament szerintem.. GBrol a legolcsob ahogy eddig neztem (foleg ha kersz hozza kupont toluk) nekem most 35e be volt szallitassal egyutt..Filament en itthon vettem DD-tol kint nem tudom mik a lehetosegek, arra majd nalam tapasztaltabbak valaszolnak.. En tevo Tarantulat rendeltem (akcioban 46e volt EU exp szallitassal) csak az meg uton van valahol.. ezt meg meglattam h jo arban van (ez a 2 kozott vacilaltam) gondoltam most belefer a koltsegvetesbe uh megvettem ezt is legalabb gyakorolok..

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5039) bardi válasza bigrob (#5037) üzenetére


bardi
aktív tag

Kínai raktárból ingyen jön. Mondjuk nem tudom vámot kell-e fizetni.

A Tevo Tarantula jobb lenne? A Z tengely mozgatása nekem azon annyira nem tetszik. Az Anet A8-ról néztem több videót, és azért tetszett meg. Akinek van mindkettő melyiket ajánlaná? Ha minden nagyon jól megy lehet a héten meg tudom rendelni.

'92 Honda VFR 750

(#5040) Devil Smile válasza bardi (#5039) üzenetére


Devil Smile
őstag

ha nem EU exp szallitas akkor nagy valoszinuseggel megfogjak..a masik meg h ingyen szallitassal kb januar kozepen lesz belole valami.. par ezer forint pluszba es EU storebol megveheto ami 1 het alatt megvan jo esetben..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5041) bardi válasza Devil Smile (#5040) üzenetére


bardi
aktív tag

Eddig csak kis értékű dolgokat rendeltem kínából, kiment teljesen a fejemből a vám. Marad az eu-s raktár. A kuponnal a tarantula elég jó áron van. Keresek majd összehasonlító videót.

'92 Honda VFR 750

(#5042) bigrob válasza bardi (#5039) üzenetére


bigrob
őstag

Az egyik upgrade a dual Z kit.
35 USD
Azt olvastam, hogy az A8 elég régi lapot használ és egy rendes marlin sem fér el rajta csak valami lebutított, mire egy A8-ra megveszed az alu keretet már lehet többe vagy mintha egy Tarantulát vennél. Nem tudok nyilatkozni, hogy a gyári akril keret milyen, de külföldi csoportokban és youtube videókban mindenki előbb utóbb lecserélte alura. Tarantula első nyomtatások fejlesztések legyenek. (Ha nem akarsz sokat bajlódni még mindig azt mondom, hogy Tornado.)
Thingiverse-n van elég sok nyomtatható dolog hozzá.
Egyik legfontosabb.
De facebookon csatlakozz a Tevo Tarantula Owners csoporthoz és már párszor be lett linkelve minden ajánlott fejlesztés. (nyomtatható és társai)
Illetve Rui elég részletesen elmagyaráz jó pár dolgot a csatornáján.

Én ennyit tudtam segíteni, illetve ezt gondolom a témáról. Ha valaki máshogy gondolja ne tartsa magában. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5043) Devil Smile válasza bigrob (#5042) üzenetére


Devil Smile
őstag

Hat az Akril cuccrol annyit hogy most szedegetem ki az elemeket a dobozbol es az egyiknek le van pattanva az egyik fule... :O :W szerencsere meg tudtam ragasztani (persze elotte lefotoztam h megreklamaljam bar sztm pont sz...nak a fejemre) pillanatragasztoval.. :(

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5044) bardi válasza bigrob (#5042) üzenetére


bardi
aktív tag

A Tornado már kiesik pénzügyileg.
De örülök, hogy írtam, mert magamtól biztos A8-at vettem volna, de eléggé elgondolkoztattál ezzel, lehet Tarantula lesz. Lehet az aluprofilhoz tudnék is vágatni munkahelyen merevítőket.

'92 Honda VFR 750

(#5045) izisz válasza bardi (#5044) üzenetére


izisz
senior tag

az anet (a8) jelenleg akkor éri meg, ha csak donornak akarod használni egy fémvázashoz, ahhoz kiváló (még a melzi boarddal is, ez a "rendes marlin nem fér rá" ne már srácok, LCD kezeléssel és ABL-el belefér egy szimpla marlin, ne keltsük a pánikot :Y az extra funkciók, amiknél a kommentben ott van, hogy mennyivel növeli a progmemet, azt kb a userek 1%-a fogja csak bekapcsolni, sima end user nem...)

Amúgy szépen nyomtat a maga ár szintjén, de igen, előbb-utóbb jön a "fémváz kell!!!" érzés :)
Tarantula vagy tornado, ezt az ajánlást én is támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#5046) compi.hu válasza izisz (#5045) üzenetére


compi.hu
senior tag

AVR Memory Usage
----------------
Device: atmega2560

Program: 147870 bytes (56.4% Full)
(.text + .data + .bootloader)

Data: 5046 bytes (61.6% Full)
(.data + .bss + .noinit)

Nem érzem úgy, hogy bármi "extra" feature-t használmék és baromira nem férne el egy 1280-ban.

(Jaja tudom, 128kb flash mindenkinek elég kell legyen...)

(#5047) izisz válasza compi.hu (#5046) üzenetére


izisz
senior tag

grafikus (esetleg touch) vagy karakteres kijelződ van?
ABL debugging feature be van kapcsolva? (hirtelen ezek jutnak eszembe, amik sokat "esznek" tudtommal)
(én abból indulok ki, hogy az RC7 az anet karakteres lcd-jével, szimpla bilinear abl-el, eeprom feat., befért a melzire, arra már nem emlékszem, mennyi szabad hely maradt, de befért. Ha az 1.1.6 még befér-e, arról nem tudok nyilatkozni)

(#5048) Devil Smile


Devil Smile
őstag

szuper.. :))
akkor mar csak kellene nekem valaki aki elmagyarazza konyhanyelven mi mi.. :U

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5049) izisz válasza Devil Smile (#5048) üzenetére


izisz
senior tag

mimimi? :)
szóval mi? :D

(#5050) Saccco válasza Devil Smile (#5048) üzenetére


Saccco
nagyúr

A marlin a 3D nyomtatás sava-borsa... :))

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.