Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41002) mumtaz válasza dippe (#40996) üzenetére


mumtaz
senior tag

Gondolom GD chipre gondoltál.
Nekem az Ender 3 V2-ben 4.2.2 lap volt GD chippel. Mriscoc firmware simán ment rajta. Semmi gond nem volt vele. És az szerintem pont a legjobb Marlin alapú firmware.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#41003) haxiboy válasza mumtaz (#41002) üzenetére


haxiboy
veterán

Sziasztok. Magyarországon belül, lehet esetleg kapni a kevinakasam féle belt-z modhoz szükséges GT2 szíjat/idlert/végtelenített szíjat stb.?
Konkrétan az egész városban végig jártam az összes, magát csavarboltként hirdető boltot, de nemhogy ilyen "speciális" felszerelést nem árulnak, de m5-nél kisebb csavarokból sem igazán tudtak olyat adni amire nekem szükség van :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41005) Revolit válasza poli27 (#41004) üzenetére


Revolit
senior tag

De mit lehet ennyi mindent PLA-ból nyomtatni? :S Én nemrég kezdtem csak, összesen 1kg pla+ -t vettem, de negyede se fogyott el. Petg szebben nyomtat, és tartósabb is. Pla(+) könnyen törik. Ja, és alapból olcsóbb is.

(#41006) poli27 válasza Revolit (#41005) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én mindkettővel nyomtatok, most is van itthon kb 30kg-35kg filament vegyesen... Pl ami nincs igénybe véve azt plaból tökéletes, és plaból érhető el pl többszínű/rainbow filament is, mert petgben nincs ilyen :) Nekem Bambu nyomtató van ami tud is nyomtatni gyorsan, 1kg/ 2nap simán megtud lenni vele :D

(#41007) MrAlex válasza haxiboy (#41003) üzenetére


MrAlex
tag

Nem reklám, de a zen3d oldalt nézd meg. Nem tudom pontosan mire van szükséged, de szerintem az alkatrészek nagy részét be tudod szerezni.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#41008) Revolit válasza poli27 (#41006) üzenetére


Revolit
senior tag

Ah, az szép. jó, tényleg kispályás vagyok :DDD

Én elég keveset nyomtatok, de amiket nyomtattam, nem láttam PLA-nak előnyét. De PETG-ból valóban viszonylag uncsi a választék, viszont inkább funkcionális dolgokat nyomtatok, szín másodlagos.

Viszont lassan eljön az idő, hogy kipróbáljam TPU-t, remélem Sovol Sv06 annál is remekel :) Biztos jó lassú egy Bambuhoz képest, de eddig tök amatőrként nagyon elégedett vagyok, egyetlen egy elrontott nyomtatásom volt, PLA-val ráadásul. Mintha Z tengelyen lejjebb vitte volna fejet, és az eltolta volna a tárgyat. Nem tudom mi történt, de bele volt égve fúvóka formája tetejébe, és csak hallottam, hogy PEI lapról feljött a cucc.

(#41009) Lookup válasza haxiboy (#41003) üzenetére


Lookup
tag

Szerintem a legegyszerűbb, ha megveszed az oldalon ajánlott kitet aliexpressről. Nekem ugyan rossz méretű végtelenített szíjat küldtek, de visszautaltak annyi pénzt amiből itthon a zen3d-ről megvettem a jó szíjat :D

Amúgy nagy kedvencem ez a mod, örülök, hogy megcsináltam :C

(#41010) JulianSinulf válasza Revolit (#41008) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Speciel TPU-hoz pont mindegy, hogy gyors vagy lassú nyomtatód van. Ahogy olvastam, mindenképp lassan kell nyomtatni. Nyomtatni még nem nyomtattam, de már beszereztem, mert vannak tervek.

Én sima PLA-t használok. Nagyon sok mindent ki lehet belőle nyomtatni. Párféle dobozt már nyomtattam.
Az áttekercselő is PLA-ból van. Állvány egy villanymotornak. Fülhallgató állvány. Levélbontó tartó.
Meg sok cicát különböző színekben, mert azt szereti a család :D
Plusz, amiket elfelejtettem.

(#41011) rokapet válasza haxiboy (#41003) üzenetére


rokapet
tag

Kicsi csavarokat én innen rendeltem már párszor. Nagy előnyük, hogy kevés darabot is rendelhetsz és el is küldik, mert a legtöbb online boltban ahol néztem, leginkább csak a 200/500/1000 darabos "gyári" kiszerelések voltak rendelhetőek, ennél kisebb tétel nem.

[link]

(#41012) Scallion válasza JulianSinulf (#41010) üzenetére


Scallion
senior tag

A p1p nekem default sebességen nyomta a tpu-t. tehát 200 külső fal. :D nulla szálazással.

(#41013) brumi1024 válasza Scallion (#41012) üzenetére


brumi1024
veterán

Generic TPU profil? Csak mert oke, hogy annyi a max sebesseg, de keves helyen fogja tudni azt a 3.2 mm3/sec-es max volumetric speeddel.

[ Szerkesztve ]

(#41014) Scallion válasza brumi1024 (#41013) üzenetére


Scallion
senior tag

Generic. Annyit változtattam ,hogy nem fűtöm az asztalt. Az igazsághoz az hozzátartozik ,hogy 60D tpu.

[ Szerkesztve ]

(#41015) brumi1024 válasza Scallion (#41014) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor az nem nagyon fogja elerni a 200-at.

(#41016) Scallion válasza brumi1024 (#41015) üzenetére


Scallion
senior tag

Gondolod a volumetric miatt visszaveszi? Nekem gyosrnak tünt nyomtatás közben. Voronon ugyanezt csak 80-al tudom nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#41017) brumi1024 válasza Scallion (#41016) üzenetére


brumi1024
veterán

Vissza szerintem, Bambu Studio leginkabb arra epit, hogy a volumetric alapjan korlatozza a sebesseget. Preview nezetben meg tudod nezni az adott modellnel, ha jobb felul a speedet valasztod. A fenti screenshotomon a viszonylag nagy modellnel 30-60 kozt lenne szinte vegig a sebesseg, ki is jon, mert 15,5 orara tippeli a teljes nyomtatasi idot (szemben a konzervativ Prusament ASA profilom 6.5 orajaval).

(#41018) Scallion válasza brumi1024 (#41017) üzenetére


Scallion
senior tag

Láttam azt a modelledet, eszméletlen jól sikerült..gratula :C

(#41019) JulianSinulf válasza Scallion (#41012) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Biztos?
A reklám sebesség nagy átverés minden nyomtatónál, ahogy én látom. Utazásnál tudja, de nyomtatásnál más is közbeszól.
Ahogy mások is írták, a max volumetrikus sebesség simán lekorlátozza. És a rétegidő a hűtésnél is, ha épp olyan a tárgy.
Mostanában elkezdtem nézegetni a szeletelőben a sebességet és anyagáramlást is, mert a kinézetnél számít ez is.
A voron kockát úgy csináltam meg, hogy a fal mindenképpen egyenletes sebességgel mennyen és a végeredmény szebbnek tűnt, mint korábban.

TPU-ra meg azt olvastam, hogy ilyen - 1,5-2 mm3/s sebesség ajánlott.
Most 15 mm3/s sebességgel nyomtatom a Prusa PLA-t. Így azért megy 200-zal a nyomtatás. De át nem lépi a jelenlegi modellnél.

Amit nyomtattál, az tényleg szép lett.

(#41020) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

2021 Októberében láttam egy Anycubic MZ2 nyomtatót 100€-ért. Gondoltam, ennyiért kipróbálom a 3D nyomtatást, különösebb célom nem volt vele.
Karácsonyra kitaláltam, hogy a Lego Star Wars sisakoknak kellene valami vitrint csinálni, aminek a kerete PLA a falai meg akril.
Sajnos a nyomtatóval egy alapot tudtam kinyomtatni, azt is sokszori próbálkozásra és utána megint nem akarta, így vettem egy Creality-t a következő tavasszal. Azzal sem ment, és súlyos gondok is voltak a nyomtatóval, így visszaküldtem. Nyár elején megvettem az MK3S+-t. Viszont ezzel nem tudtam akkora magasságot nyomtatni, mint amekkorát akartam, így átterveztem a modellt és több részre szedtem. A nyomtatások sikerültek, de a ragasztás nem lett az igazi és amúgy sem igazán tetszett, így nem is lett befejezve. Az MK4 már tudná a magasságot.
2023 első napján rendeltem egy Flsun V400-ast. Szerettem volna egy gyorsabb nyomtatót és a méretek megfeleltek. Többszöri próbálkozásra és némi áttervezés után sikerült kinyomtatnom az alapot. Nem lett a legszebb, de sikerült. Mivel ez egy elég nagy nyomtató és nem voltam vele maradéktalanul megelégedve, így visszaküldtem.
Majd februárban vettem a BambuLab X1C-t. A múlt héten nagyon kérdéses volt még, hogy megmarad e. A Prusa-hoz nem kellett semmit nyomtatnom. Ehhez meg kellett filament áttekercselőt, meg üveg magasítót (a második verzió nem is sikerült), meg még lehet egyebeket, amikre nem gondoltak a fejlesztők vagy/és szükségesek. Emellett banánágya van. Most sikerült annyira kiegyengetnem, hogy 65 fokon kevesebb, mint 0,2 van benne és az is elsősorban a sarkoknál. Ha azt leszámítom, akkor 0,1.
A maradás kérdését a vitrin döntötte el, aminek a második darabját ma nyomtattam ki.
Az első darab pont az a modell volt, amit a V400-zal is nyomtattam. Szebb lett és kb. 2 órával gyorsabban megcsinálta az X1C, mint a delta.
Mivel a másik része is sikerült textrúrált lapra (az első HighTemp-re ment), így marad a nyomtató és majd tervezek hozzá valami üvegmagasító, zárható szellőzőt, hogy ne legyen gond se PLA-nál, se ASA-nál. (Megjegyzem, hogy a PLA szagát gyakran érzem, büdös. Az ASA szagát egyszer nem éreztem, akkor sem, amikor kinyitottam az ajtót.)
A végeredmény, ami miatt az egész elkezdődött:

Ha neten vennék egy vitrint, az többe lenne, mint a sisak.
Egy kiló PLA-ból kijön kb. 3 keret.
Ha kicsivel nagyobb akril lapokat veszek, akkor az huszonpár €/vitrin.
Ha nagy lapot veszek, akkor 21€/2 vitrin.
Szikével ugyanazon a vonalon 40-szer végigmenve szépen le is törhető a fölösleg. Bár direkt ezért vettem egy lézervágót is, amit még nem üzemeltem be.
Kell még hozzá néhány csavar, meg műanyagba nyomható anya a csavarnak.
Ha F360-nal terveztem volna, akkor elég lenne csak a csavar. Nem nagy tétel és szerintem nem néz ki rosszul.

(#41021) brumi1024 válasza Scallion (#41018) üzenetére


brumi1024
veterán

:R

(#41022) poli27 válasza JulianSinulf (#41020) üzenetére


poli27
Topikgazda

Sztem nem neked való a 3D nyomtatás világa ;) Te olyat vársz hogy megveszed és "Apple" pontossággal működjön hibátlanul, elkeserítelek a 3D nyomtatás világa még mindig gyerekcipőben jár, és a Bambu elég rendesen felkavarta az állóvizet (halkan hozzáteszem, sztem elég jó nyomtató az árához képest, nem hibátlan, de igyekeznek)! Ha a Bambu nincs akkor nincs Creality K1 sem, és a Prusa MK4 se (igaz ennek nincs értelme szerintem, hiszen a prusa a századik bőr húzza le az asztal táncoltatós nyomtatóról jó drágán ami elég elavult dolog, de valamit tenniük kellett hirtelen... most meg pislognak, hogy 10 évnyi nem fejlesztés után elhalad mellettük a technika) Szóval ez a véleményem, de amiket írkálsz elég sokszor az is felmerül bennem, hogy user error is van a képben, mert nem jól állítod be stb stb :) Szóval nem lesz tökéletes neked való nyomtató szerintem, mert jelenleg mindegyik csak beta kb ... :)

[ Szerkesztve ]

(#41023) daninet válasza brumi1024 (#41017) üzenetére


daninet
veterán

Ezt prusaslicer is tudja egyébként. Sőt az összes Slic3r fork tudja (bambu studio is az)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41024) JulianSinulf válasza poli27 (#41022) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy ne szóljál be és majd én eldöntöm, hogy mi az, ami nekem való és mi nem! :C

(#41025) dugesz77 válasza JulianSinulf (#41024) üzenetére


dugesz77
őstag

Éppen a minap gondolkodtam el, hogy hányszor nyúltam eddig a szerszámkészletéhez a P1P-nek mióta megvan. Talán kétszer akkor is a nyomtatott oldal darabokat felszerelni. Na az Endernél ritka volt ,hogy ne keljen valamit meghúzni/állítani/tuning bigyót szerelgetni, hogy hátha jobb lesz. Betyármód másvilág a kettő így visszagondolva. De a prusa-ba is ezt szerettem. Csak nyomtat és nyomtat és még tuningolni sem kellett tudta dobozból kivéve elsőre.

(#41026) brumi1024 válasza daninet (#41023) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, tudom, csak itt legfőképp erre építenek a gyári profilok sebességkorlátozás terén.

(#41027) JulianSinulf válasza dugesz77 (#41025) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én is ezt szerettem a Prusa-ban.
X1C-vel nincs gond szerelés terén. Csak akkor kellett szerelnem, mikor ágyat cseréltem. Ha normálisat raknak bele, akkor azt sem kellett volna.
Na jó, dobozból kivéve néhány csavart el kellett távolítani, amihez csavarhúzó kellett.

(#41028) Reggie0 válasza dugesz77 (#41025) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ezt nem nehez osszehozni massal sem, csak nem a vegletekig kell hajtani az eszkozt es akkor barmennyi uzemora mehet bele.
En meg FEP-et sem csereltem a resines nyomtatokban amiota megvannak(naponta mennek), a nagyobbikba havi 500 ora is. Amugy meg rendszeres a siras a forumokon, hogy jaj par nyomtatasonkent cserelni kell, szakad, lukad, stb..

[ Szerkesztve ]

(#41029) Revolit


Revolit
senior tag

Na tessék, a PLA... :P
Az mitől lehet, hogy "felkunkorodik" a tárgy kinyúló része egy idő után? És nem is az első rétegeknél, hanem később történt, jó pár réteg után. Így néz ki Jobb oldalt is hozzá kéne érjen alaphoz. (Hozzá is ért egy darabig...)

55 fokos a tárgyasztal, PETG-nél eddig nem tapasztaltam ilyet (igaz ott 85 fokos, de PLA-nak elvileg ennyi kell kb)

[ Szerkesztve ]

(#41030) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg láma kérdés, de elbizonytalanodtam.
Van egy Qidi I-mate S nyomtatóm (zárt).
Ha PET-G szeretnék nyomtatni vele, akkor zárva legyen, vagy "kabriósítsam" inkább?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#41031) daninet válasza ratkaics (#41030) üzenetére


daninet
veterán

a nyomtatási sebességtől függ, ha PETG-t nagyon gyorsan nyomod (150mm/s+) akkor hajlandó puhább maradni és erős hűtés kell neki. Érdemes nyitottban nyomtatni egyáltalán nem igényli a zárt teret, nincs vetemedés

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41032) JulianSinulf válasza Revolit (#41029) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ilyen sajnos előfordul sarkos tárgyaknál.
Rakjál hozzá peremet, akkor nem fog.

Épp most nyomtattam újra egyik dobozomat. Korábban Flsun-nal nyomtattam, más márkájú PLA-ból, mint most, perem nélkül és nem volt gond. Most a Bambu-val 3 sarka felhajlott és nagyon ronda lett.

(#41033) Reggie0 válasza Revolit (#41029) üzenetére


Reggie0
félisten

A targy formajatol, hasznalj brim-et.

(#41034) AiRLAC válasza Revolit (#41029) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én PLA-t 65 fokos asztallal nyomtatok.
AUX fan-od van? Azt érdemes levenni 20-30%-ra, illetve kikapcsolni teljesen (modell függő, kis részleteknél azért segíthet).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#41035) tibitron


tibitron
tag

Hello. Van arra lehetoseg, hogy egy free letoltott 3d medell szerkesszek egy 3d nyomtato programban? Pl a teljes alak helyett csak a fej kell, es a tobbit kiszerjesztem, es a,nyomtato csak a,fejet nyomtatja?

[ Szerkesztve ]

(#41036) AiRLAC válasza tibitron (#41035) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudsz vágni pl. Prusaslicerben, Orcaslicerben, illetve szerintem minden slicerben tudsz a nyomtatási asztal alá süllyeszteni is, szóval ha úgy fordítod és süllyeszted akkor csak a fejet fogja nyomtatni. De persze ez formától függ hogy kivitelezhető-e.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#41037) tibitron válasza AiRLAC (#41036) üzenetére


tibitron
tag

Tehat akkor van mod ra, hogy kivagom a nem kello reszt es ha elinditom csak azt nyomtatja? Vagy mindenkepp kell sullyeszteni varilni a nyomtatoval is?

(#41038) dugesz77 válasza tibitron (#41037) üzenetére


dugesz77
őstag

Én tinkercad-ben szoktam. Ott az importálás lehetősége ,megeszi simám a .stl fáljokat onnan meg szabhatsz varrhatsz amit akarsz.

(#41039) Atamano


Atamano
csendes tag

Digitális mérőórához szeretnék rögzítőt csinálni. A hátlapját 4 csavar rögzíti,tehát azt eltávolítva hosszabb csavarokkal rögzíteni magához a tartóhoz vagy esetleg mágneseket ragasztani a tartóba és az tartaná "fixen" a mérőórát. Ti melyik megoldást javasolnátok?

(#41040) tibitron válasza dugesz77 (#41038) üzenetére


tibitron
tag

sajnos 25 mega a feltöltési korlát.. lehet valahogy kicsinyíteni, csökkenteni a file méretet? Mert jónak tűnik de 52mege az egyik file amit szereksztenék.

(#41041) fabula válasza tibitron (#41040) üzenetére


fabula
őstag

Az ingyenes Meshmixer-ben tudsz vágni, alakítani, javítani stl-eket.
Még egyszerűbb a Windows 10 beépített 3D Buildre, azzal is sok mindent meg lehet csinálni.

(#41042) tibitron


tibitron
tag

Megjött a sovol 06, de vele egy időben úgy tűnik kisebb 250k pénzmag fog érkezni, nem várt helyről... a kérdésem ,hogy 250k- ért megéri venni egy elvileg jobbat, és elpasszolni a ki sem bontott sovolt, vagy akkora ugrás nincs, max gyorsabb lenne meg kicsit jobb minőség? Mert gyantásat továbbra sem vennék panelba, tehát maradna a filamentes megoldás. Mit ajánlotok 250 ezer körül, ha megéri váltani kezdőként?

(#41043) Revolit válasza tibitron (#41042) üzenetére


Revolit
senior tag

Én szintén SV06-ról bamboo p1p-re váltanék, kb bele is fér a keretbe, bár inkább úgy, hogy hozzá csapod sovol árát is :P
De mivel keveset nyomtatok, nekem nem éri meg. Szép lassan ez is kinyomtatott mindent. Ha sokat nyomtatsz, számít a gyorsaság, akkor érheti meg szerintem. Ha néha nyomtatgatsz mint én, szerintem erre tökéletes a Sovol is. Illetve ha szeretnél olyan anyagot használni (ABS, ASA), amihez kell a zárt tér, a P1P-t könnyű becsomagolni.

(#41044) fabula válasza tibitron (#41042) üzenetére


fabula
őstag

Bambu Lab P1P lehet a jó választás, ha már így alakult. Nem csak gyorsabb, hanem sokkal modernebb is. Volt már sok nyomtatóm, de a P1P mindet toronymagasan veri minőségben és sebességben, na meg tudásban is.
Szerintem ár/érték arányban ez most a legjobb 3D nyomtató, dobozból kivéve minden mókolás nélkül azonnal klasszul nyomtat és sokféle anyaggal lehet használni és megbízható is, nekem eddig mindent is kinyomtatott hibátlanul (PLA, PLA+, selyem PLA, PETG, ABS, ASA, TPU).
Kapott egy egyszerű Vision burkolatot, egy alaplap hűtőt és így lehet ABS-t és ASA-t is nyomtatni vele.

[ Szerkesztve ]

(#41045) brumi1024 válasza fabula (#41044) üzenetére


brumi1024
veterán

+1. :K

(#41046) tibitron válasza fabula (#41044) üzenetére


tibitron
tag

hezitálok, mert egy vállalkozást kezdenek, de egyelőre még csak próbák ,tervezések stb. Lehet ha beindul akkor veszek a sovol mellé egy ilyet, és ez az induláshoz, bemelegítésnek gyakorlásnak jó lesz, aztán mehet 2 egyszerre :) Mert gyorsabb ez kétségtelen ,de a sovol is elég szépen nyomtat, ok lassabb, de most még nem is kell a nagy teljesítmény, meg a sebesség. aztán ha beindul az üzlet, és kell gyorsan nyomat, akkor már tudom mit kell venni mellé :) És a plusz pénz mehet másra, az elején úgyis kell sok minden. pl lézer várgót is nézegetek :)

(#41047) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Mennyi lehet a reális ára manapság egy pimpelt Anycubic Predatornak csupa jósággal? :F :U Skr v1.3 lap, TMC2208-ak, BMG extruder, PC görgők, Igus halszemek, Volcano hotend, Fysect rgb-s 12864 kijelző, erősebb szíjak, eloxált profilok a festett helyett. Régen mókoltam vele, nem emlékszem így hirtelen minden átalakításra/alkatrészcserére de ezek jutnak hirtelen az eszembe.

(#41048) JulianSinulf válasza tibitron (#41046) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szerintem a coreXY egyik előnye, hogy, ha magasabb tárgyat csinálsz, főleg, ha még vékony is, akkor is szép egyenesre meg tudja csinálni. Egy asztalmozgatóssal ez eléggé kérdéses. Az Anycubic nem is tudta megcsinálni szép egyenesre. Esetleg egy MK4 a sok jóságával már talán tudja. Vagy tudni fogja, ha megcsinálják rá a rendes firmware-t. De árban a P1P éri meg.
Ha nem annyira sürgős a pénz elverése, akkor még nyugodtan várhatsz, hogy meglásd, mi sül ki belőle.
Lézer vágót én is vettem. Egy K40-est feltuningolva. Eddig még nem vágtam vele, mert nincs szem előtt és nem volt annyira fontos a beüzemelése. Meg kicsit macerás. Oda kell figyelni a hűtésre, hogy hosszú életű legyen a cső. És a "füstöt" is el kell vezetni. Műanyagnál mérgező. Szóval egy szűrő sem árt.

(#41049) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Üdv srácok. Valaki szokott iPhone lidarral tárgyakat scannelni, azzal készült STL-eket nyomtatni? Megéri pk. egyes alkatrészek pótlásához bevetni, vagy annyira nem pontos, hogy finom részleteket is levegyen az adott tárgyról? Megéri beruházni egy Pro modellbe csak ezért? Vagy meglévő fizikai tárgyhoz illeszkedő termék gyártáshoz megfelelő lenne, hogy kiváltson egy drágább eszközt?

[ Szerkesztve ]

(#41050) daninet válasza kriszpontaz (#41049) üzenetére


daninet
veterán

Egy tolómérővel pontosabb tárgyat készíthetsz. A szkennelt tárgy ráadásul mesh lesz nem solid így annak minden hátrányával kell alakítanod utólag.
Referenciákhoz jó lehet, általában erre használják. Akár még újramodellezni is dolgokat.
Szóval beszkenneled a tárgyat, tolómérővel egy referencia méretet leveszel, berakod CAD-be és újramodellezed a referencia alapján mérésekkel kiegészítve. Így például nem kell íveket méricskélned azokat simán csak hozzápasszintod a modellhez
Persze itt most alkatrészekről beszélek, ha warhammer miniket akarsz nyomtatni az egy más szitu

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.