Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) azbest válasza mlaci01 (#34000) üzenetére


azbest
félisten

ez e3 lapokat kifejezetten enderek upgradejéhez gyártotta a biqu, szóval ha azon jó, akkor elvileg a másikon is jó lesz ugyanaz a mosfet. Mindekettőn borda nélküli képeket látni.

(#34002) mlaci01 válasza azbest (#33996) üzenetére


mlaci01
tag

Az uart-nál nem a driverekre gondoltam, hanem soros port-ra, hogy ne az usb-t kelljen használni.Most is a meghekkelt alaplapra van rárakva egy esp8266 és azon kommunikál az Octoprint-el, ami egy LXC konténerben fut a nyomtatótól 3 helyiséggel arrébb.

(#34003) AiRLAC válasza Janos46 (#33999) üzenetére


AiRLAC
addikt

Még annyi hogy milyen firmware/verzió? Nekem az eredeti 1.19-el volt néha ilyenem (azóta digant73 féle TFT és Marlin 2.0.9 van rajta és ilyen gond nem volt azóta).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#34004) Tomika75


Tomika75
tag

Azt hiszem befejeztem a Filanora fehér PLA-val a további küzdelmeket. Megint jól megszívatott.

Természetesen megint tele vannak a bordák is vele.

Remélem most is úgy berágódtak,hogy csak tűvel tudom majd kivakargatni.
Holnap felhívom a Filanorát, hogyan tud egy új filament ilyesmit csinálni? Érdekes módon csak a fehér szopat, a szürkével semmi baj.
Elkezdem a nyomtatást semmi baj, aztán egyszer csak elkezd morzsolódni. Filament kiadásnál tele volt a PTFE cső morzsákkal.

[ Szerkesztve ]

(#34005) Tikakukac válasza Tomika75 (#34004) üzenetére


Tikakukac
titán

Vettem már én is olyan filamentet, ami kibontás után úgy tört, mint a külön szárított spagetti. Adtak helyette 2 másik tekercset, az jó volt.
Mondjuk az nem filanora volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34006) Saccco válasza Tikakukac (#34005) üzenetére


Saccco
nagyúr

Filanora is cserél. Nekem is volt ilyen jellegű gondom.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34007) Wasquez válasza Tomika75 (#34004) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez tuti a filament hibája? Nem okozhat ilyet dugulás, és azért darálja a szálat?

PC

(#34008) Tomika75 válasza Wasquez (#34007) üzenetére


Tomika75
tag

Nincs dugulás.Bármelyik másik filamenttel sincs ilyen probléma. Gondoltam hátha nedves és ezért morzsolódik,de simán hajlik és egyáltalán nem törik.

(#34009) Wasquez válasza Tomika75 (#34008) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ezeket a spéci műanyagokat nem ismerem, de a nedvességgel nem az a probléma a granulátumnál sem, hogy mechanikailag gyengíti az anyagot, hanem a fröccsöntött darabon nyomot hagy a gőz.

PC

(#34010) WinZol válasza fabula (#29470) üzenetére


WinZol
aktív tag

Üdv!

Van egy 4max-om még eredeti, minden mod-tol mentes.
Az alábbi alkatrészeket rendeltem hozzá régebben, de a beépítés idő hiányában elmaradt. (még "dobozban" vannak):
- BMG extroder Clone 1.0
- V6 Heatsink Extruder Radiator [link]
- 4020-as venti
- 3010-es venti
- PTFE cső
- Teflon tube
- fűtés [link]
- TMC2209 [link]

Szeretném egy menetben a javasolt átépítéseket megcsinálni.
Kérdés:
- Valami még hiányzik?
- Hol találok szájbarágós leírást?
- mit szükséges / érdemes nyomtatni az átépítés elött (csak PLA és PETG van)
Köszi előre is segítséget.

Olvastam, hogy már Voron irány is van.
És a vezérlőt is Klipper irányba lehetne fejleszteni.

WinZol

(#34011) PC4200


PC4200
tag

Üdv.
Mi szokott lenni a megoldás arra hogy nyomtatás közben picit beleér a kész tárgyba a nózija?
Artillery sw x1 v4 ice pla.
Köszönöm. :R :R

CSAK a puffin :)

(#34012) LógaGéza válasza PC4200 (#34011) üzenetére


LógaGéza
addikt

Túl alacsonyra van szintezve, túl sok a flow, vagy Z-hop.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#34013) kovacszk válasza Tomika75 (#34004) üzenetére


kovacszk
senior tag

Az elmúlt 1 hónapban vagy 3kg fehér filanora pla-t nyomtattam el, nem volt vele ilyen gondom.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#34014) Armagedown


Armagedown
őstag

Nekem nincs 3D nyomtatóm, de a Youtube feldobott egy ilyen videót, ahol újrahasznosított PET palackból készítenek filamentet és azzal nyomtatnak. :)
Talán érdekesnek találjátok majd.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34015) Tikakukac válasza Armagedown (#34014) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálam is feldobta. Lassan nekem is van hasonlóra késztetésem, de mivel a házi filament finoman szólva sem magas minőségű ezt az anyagot ilyen tipikusan nagyobb cuccokra lenne érdemes gyilkolni ahol nem számít ha kicsit megcsúsznak a dolgok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34016) Wasquez


Wasquez
senior tag

Ezt miért csinálhatja, ilyet még nem tapasztaltam!
Változás annyi volt, hogy kicseréltem a gyári bovdent egy passzentosabbra, retractot nem állítottam.
Cura-ban pedig bekapcsoltam a z hop when retracted. Telehúzta szálakkal azt a részt, ami az alsó hátlaptól felfelé van. Petg 240/80°C

PC

(#34017) dugesz77 válasza Armagedown (#34014) üzenetére


dugesz77
őstag

Még erre az orosz fickóra érdemes néha rálesni. Na ő a mindenből is nyomtat. CD lemez ,vinyl lemez, vhs szallag, index búra csak ,hogy pár érdekesebbet említsek. Mondjuk pont nem örülnék ha egy ilyen muksó lenne a szomszédom. Mindig rettegnék mikor küldi el a panel házat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34018) ace05


ace05
senior tag

Heló!
Craftbot + nyomtatóm van. A saját programjait használom mindenre, szeletelésre is. Egy problémám van, ki akarom nyomtatni a Uss Voyager csillaghajó modelljét. Generálok támasztékot rá. Ki is nyomja rendesen, de a támaszték alatt olyan ökör hugyozás a nyomat. Ennek tudnék valamit csinálni? Köszönöm.

(#34019) Saccco válasza ace05 (#34018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Állítsd a hátsó élére, esetleg minimálisan döntsd előre, aztán egy nagyobb brim, biztos, ami biztos. Minimális support mellett elmegy talán.

Publikus a modell?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34020) ace05


ace05
senior tag

Aha publikus, nem én csináltam : https://www.thingiverse.com/thing:2138931

[ Szerkesztve ]

(#34021) Saccco válasza ace05 (#34020) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ott van darabokban is, nem akartál ragasztani?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34022) ace05 válasza Saccco (#34021) üzenetére


ace05
senior tag

Egyenlőre egyben akartam, és utána kipróbálni darabokban.

(#34023) Saccco válasza ace05 (#34022) üzenetére


Saccco
nagyúr

10-20° döntés és a hátuljára állítva. De meg fogom nézni kíváncsiságból.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34024) Wasquez válasza Wasquez (#34016) üzenetére


Wasquez
senior tag

Prusa sliccerben mennyire érdemes állítani a retract értékét, meg a Lift z értékét?
Bovdenes ender3 pro esetén.

PC

(#34025) Wasquez válasza Wasquez (#34016) üzenetére


Wasquez
senior tag

Meglett a probléma oka!
Nem a fúvóka hegye húzta a szálat, hanem kilazult és mindenhol telenyomott mindent műanyaggal a fűtőblokknál!

PC

(#34026) Janos46 válasza AiRLAC (#34003) üzenetére


Janos46
tag

1.5 de most hogy kontaktspé, 18 órai végig ment. Most egy 44 órásat nyomok.

[ Szerkesztve ]

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#34027) laskr99


laskr99
addikt

PLA-hoz a Prusa i3 5015-je mennyire elég? Mert az overhangok brutál rosszak.....

(#34028) azbest válasza Wasquez (#34024) üzenetére


azbest
félisten

Vigyázni kell ezekkel az előregyártott profilokkal is... a 60as retract endereknél a prusa alap profiljában kicsit kegyetlen. Vagy legalábbis áttételes extrudernél halál. De azt hiszem más paraméterek is agresszívra vannak véve benne, mert indokolatlanul megrángatta a gépet a vele készült próba nyomtatásom.

(#34029) Tikakukac válasza laskr99 (#34027) üzenetére


Tikakukac
titán

Fentebb mindig lehet lépni, nekem akkor voltak ilyen gondjaim, amikor nyáron az eleve meleg szobában túlfőtt a doboz és ilyen 43-44 fok körül volt a levegő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34030) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
Első nyomtatómnak vettem egy Creality CL-60 gyanta nyomtatót. Szeretnék hozzá gyantát rendelni, ami olcsó és nem lesz baja ha fél év múlva használom el mindet. Esetleg van valakinek tapasztalata a vízzel lemosható gyantákkal?

(#34031) szabieable


szabieable
aktív tag

Mostanában nincs szerencsém. Úton volt már egy ideje Kínából a metal extruder armom, teljesen véletlen, hogy pont a múlt héten kezdett el jobban underextrudálni a nyomtató. Szétszerelésnél jött az első pofon

Oké, szerencsére van csere alkatrész. Viszont a kínai olcsóbb metal armnak nem 4es csavar a rugó felfogója és nem volt szerszámom megfúrni a blokkot így hiába erősebb rugó, nem tartott annyira, hogy rászorítsa a filamentet. Oké, úgyis szerettem volna resint venni 3djakeről, került mellé egy creality metal arm is.
Következő pofon... Aki az ender3 tervezésekor kitalálta a pressed pulled fogalmát a stepper motorra, az remélem sokat csuklik.

Átmenetileg készült egy plastic base + metal arm kombó, slicer flow és estep kalibrálással.
Mission failed... és akkor most jön a legszomorúbb része a sztorinak

Nem, nincsen türelmem kimenteni a fűtést és levakarni szerszámok nélkül... 2 nap múlva itt van alzából az új hotend + stepper motor.
Az, hogy 2-3 nappal nozzle csere és jópár óra print után miért kezdett el orrán-száján ömleni rejtély, valszeg a szilikon zokni nyomta fel a heatblock tetejére a cuccot

Ugyanitt nagyjából 3-4 héten belül elérhetővé válik egy SKR Mini 3.0 board Pesten ha érdekel esetlegesen valakit, nincs még egy hónapos de "kinőttem" és upgradelek egy nagyobbat

[ Szerkesztve ]

(#34032) Saccco válasza ace05 (#34022) üzenetére


Saccco
nagyúr

Így csinálnám:

Felül hibásnak érzékeli a modellt a PS. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34033) laskr99 válasza Tikakukac (#34029) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem nincs dobozban, kb 26 fok a szoba hőmérséklete, 26-28 körül szokott visszahűlni üresen.

(#34034) Wasquez válasza szabieable (#34031) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért, mert nem húztad meg rendesen a fúvókát és kilazult, mint nekem, pont ma futottam rá ugyanerre.
Felmelegíted a blokkot, és szépen lejör róla, kb 5 perc alatt le lehet tisztítani!
Az átfedéses illesztés pedig egy bevett szokás az iparban, nem a megoldás hibája, hogy egy blankolófogóval, nem tudod leszedni!
Az a felhasználó, aki nem akarja szerelgetni a nyomtatót, meg kifejezetten örül ennek a megoldásnak, mert nem lazul ki a csavar és biztonságosan működik!
Az extrúderkart adom, az tényleg érthetetlen, hogy miért nem lett még mindig normálisan megcsinálva!? :)

PC

(#34035) Wasquez válasza Saccco (#34032) üzenetére


Wasquez
senior tag

Rendes tőled, hogy foglalkozol a megoldással, de ez az alap kérdésére nem adja meg a megoldást, pedig ott valami nincs rendben, azzal a szeleteléssel, nem?

PC

(#34036) Wasquez válasza azbest (#34028) üzenetére


Wasquez
senior tag

Én ez alapján állítottam be:
https://all3dp.com/2/prusaslicer-ender-3-best-profile/

Alapból 60mm/sec-re volt állítva a retract.
Pont most kellett nyomtatnom ilyen alkatrészeket! :)
Ideális a húrozás tesztelésére.
40mm/sec 5mm-el szinte semmi szálazást nem csinált.

[ Szerkesztve ]

PC

(#34037) szabieable válasza Wasquez (#34034) üzenetére


szabieable
aktív tag

Tévedés, nem blankolóval terveztem leszedni, azt csak támasztéknak próbáltam használni a nyomtatott toolhoz, de túl erősen fog a cucc és gyenge volt a 100% infill is sajnos. :)
Értem a logikát, a bevett ipari szokást, de a réz kopása miatt idővel aktuális lesz a csere és akkor viszont egyszerűbb az élet ha csavaros megoldással viszonylag egyszerűen cserélhető másfajta anyagra akár. Tudom, hogy a szállítás miatt de ennyi erővel akkor a 2020 meg a 2040 elemek is jöhetnének pontheggesztve, hogy ott se kelljen csavart állítani. Jelen pillanatban inkább hátrány ( legalábbis számomra ) a press pull mint előny

A nózit megnézem, bár nem teljesen értem, hogy majd 2 nappal a csere után mitől lazul ki magától

Extruder karra visszatérve, tudom, hogy szériahiba, számítottam is rá ezért is rendeltem be korábban a metal kart. Az viszont, hogy a klón "kínai" változat nem ugyanazt a furatméretet használja ( gondolom így már kevésbé perelhető másolás miatt ). Nem lenne bajom a kínai klónnal sem ha alapból megtart annyira a kar, hogy rászorítsa a fogaskerékre a filamentet de sajnos nem.

Tényleg nem panaszkodásnak szántam a posztot, lassan a nyomtató árának kétszeresét költöttem már rá, élvezem de most jól jött volna ha valami elsőre sikerül zökkenőmentesen és tudok csinálni pár printet a következő karbantartás előtt :D

[ Szerkesztve ]

(#34038) Saccco válasza Wasquez (#34035) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hibás a modell. Viszont nem neked válaszoltam. :F :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34039) Wasquez válasza szabieable (#34037) üzenetére


Wasquez
senior tag

Fényképezd már le azt a fém kart, nem hagysz ki véletlenül onnan egy perselyt a karból, amibe a 3-as csavarnak kellene mennie??

Gondolj bele, hogy mennyivel bonyolultabb egy réz kerékbe oldalról fúrni, menetet fúrni, a motor tengelyét meglapolni, egy csavar plusz alkatrész. E helyett egy furat, rásajtol, és kész! Normális szerszám nélkül nem nagyon lehet semmit megszerelni rendesen! Nekem is kellett a satu, meg kiütő és két lemez villáskulcs, hogy kiüssem.

A fúvóka azért lazul ki, mert gondolom, te sem nyomatékra húztad meg. Ráadásul hidegen van berakva, és amikor felmelegszik a tömb, az alumínium jóval nagyobbat tágul, mint a sárgaréz, és már lazul is kifelé.
Nekem az volt furcsa, hogy állandóan rajzolt az üvegre, hiába állítgattam az asztal magasságát! Vagy három fordulatot kint volt már!

Cseréld le az egész extrúdert dualgear-re.

[ Szerkesztve ]

PC

(#34040) Wasquez válasza Saccco (#34038) üzenetére


Wasquez
senior tag

Bocs, de én meg neked írtam! :))

PC

(#34041) szabieable válasza Wasquez (#34039) üzenetére


szabieable
aktív tag



A felső a klón, az alsó a creality.
A jobb oldali furatba menne egy 4es csavar egy ezüst foglalattal ami tartja a rugót. A kínainál nincsen ilyen foglalat. Összeszerelés után teljesen kitolt állapotban pedig nem tartott annyit a kar, hogy beszorítsa a filamentet

[ Szerkesztve ]

(#34042) Wasquez válasza szabieable (#34041) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nincs semmi komoly szerszámod?
A 3-as menetet fel lehetne fúrni M4-re, ha volna menetfúród!?
Vagy tegyél alátéteket a rugó alá, 3-5 db alátét, és annyival erősebb lenne a rugó előfeszítése.
Vagy nyomtass egy perselyt a rugó alá, amibe bele tud ülni és azt csavarozd oda a fix oldalról.

[ Szerkesztve ]

PC

(#34043) szabieable válasza Wasquez (#34042) üzenetére


szabieable
aktív tag

Már felesleg, megjött a másik. Majd ha meglátogatom a szülőket akkor felfúrom négyesre. Ott lesznek szerszámok

(#34044) laskr99


laskr99
addikt

Hőfok ugyan az, csak a layer nem. 100% hűtés. Prusaslicer prusa pla profil. 225-190fok alulról csökken.

0.15 a szebb, 0.1 a csúnya...


(#34045) szabieable


szabieable
aktív tag

Valaki el tudja mondani a gyakorlati hasznat a sensorless homingnak? Mi az elonye ha a stepperdriver tud homeolni es nem kell az xy endstopra hagyatkozni?

[ Szerkesztve ]

(#34046) Wasquez


Wasquez
senior tag

Valaki érti azt, hogy minek kell két csapágy ebbe a megoldásba?
Szerintem a cső végében lévő csapágynak semmi értelme!

PC

(#34047) dugesz77 válasza Wasquez (#34046) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha balról nézzük akkor az első és a harmadik menetesen szorítódik a tartó fémhez de a belsejénének el kell tudni forognia ezekhez képest. A negyedik képen látszik ,hogy a tengely nem végig forog csak a hosszabbik része. Érdekes megoldás. Elég lett volna szerintem is csak a mozgó rész alatt csapágyazni. Azért akkora súlyokról itt nincs ügye szó.

[ Szerkesztve ]

(#34048) kzkz válasza szabieable (#34045) üzenetére


kzkz
őstag

Kevesebb alkatrész kell, nem kell két endstop és hozzá a kábelek, kevesebbet kell szerelni. Illetve érzékelni tudja elvileg nyomtatás közben, ha lépést téveszt a motor, és ekkor home-ot hajt végre, és folytatja a nyomtatást az újra jó beállításokkal.

(#34049) Imy válasza szabieable (#34045) üzenetére


Imy
veterán

Én egy ideje gondolkodok a beállításán, de mivel fent vannak a végállás kapcsolók, eddig nem foglalkoztam vele, a nyomtató Lerdge-K-val és TMC2208-al lett építve, nem régen cseréltem ki őket 2209-re ami tudja.

(#34050) Wasquez


Wasquez
senior tag

Lehet valamit kezdeni olyan nyomtatással, aminél elakadt a filament, és vagy 30 réteg anyag nélkül ment le?

PC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.