Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) kulu22 válasza Joshi (#42999) üzenetére


kulu22
aktív tag

Őket is érdemes lehet követni, sokszor vannak különböző alapanyagokkal / technológiákkal kapcsolatos videóik: [link]

(#43002) kesztió válasza PSasa (#42993) üzenetére


kesztió
aktív tag

Felvettem a kapcsolatot egy Argeș-i céggel (itt gyártják a Daciát :D), mert komolyabbaknak tűntek, mint a kolozsváriak.
Szerintük az SLA igenis járható út, ők szeretik. De azt mondják, kis ügyességgel akár 80µ-t ki tudnak hozni filamenttel, tehát jó esély van arra, hogy az FDM/FFF is megfelelő lesz.
Innen tovább 4 lehetőség van az eredmény függvényében:

1. Veszek filamentes nyomtatót.
2. Veszek belépő szintű MSLA nyomtatót (Anycubic vagy ELEGOO).
3. Jobban megéri, ha náluk nyomtatok filamenttel.
4. Jobban megéri, ha náluk nyomtatok gyantával.

Lássuk, melyik fog bejönni! A fröccsentésről eléggé lebeszéltetek.

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!

Bug és debug fia vagyok én

(#43003) Scallion válasza kesztió (#43002) üzenetére


Scallion
senior tag

Persze lebeszéltelek..azt hallod meg amit akarsz :D

(#43004) fabula válasza kesztió (#43002) üzenetére


fabula
őstag

Köszönjük a további részletes infókat, azt hiszem, ennyi itt mindenkinek elég is lesz a projektedről.
Csináld végig az 1-4. pontjaidban leírtakat és az alapján dönts, ne az alapján, amit itt a hobbisták összehordtak neked, de ezt már azt hiszem írtam, még is tovább próbálkozol itt, holott már többször leírtunk neked mindnet, amit mi hozzá tudtunk tenni a te témádhoz, újabb infót nem tudunk adni, ezért akár abba is hagyhatod itt a próbálkozást.
Utolsóként azért még megosztok veled egy linket az otthoni fröccsöntésről, amiről állítólag Scallion le akart beszélni ... :) [link].
Köszönöm a megértésedet.

[ Szerkesztve ]

(#43005) consono válasza fabula (#43004) üzenetére


consono
nagyúr

Komolyan azt hittem, hogy egy YouTube videó lesz a bor és a szóda keveréséről ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43006) poli27 válasza kesztió (#42995) üzenetére


poli27
Topikgazda

ABS nél ha abból nyomtatod, acetonos gőzölés után teljesen eltűnnek a nyomtatási csíkok :)
ABS Acetone Smoothing: Benefits, Methods, and Pratical Tips (rapiddirect.com)
ABS Acetone Smoothing: 3D Print Vapor Smoothing Guide | All3DP
Here's how you can get smooth and shiny ABS prints at home! – Geeetech
Improve your 3D prints with chemical smoothing - Original Prusa 3D Printers

(#43007) kesztió válasza poli27 (#43006) üzenetére


kesztió
aktív tag

Hát lehet, hogy eddig ez volt a(z egyik) legértékesebb válasz, amit kaptam. Ha az aceton valóban biztonságosan el tudja tüntetni a csíkokat, ez bizony game changer. Amennyiben az argeșiek lényegesen olcsóbban hozzák ki ABS filamenttel, mint (ABS-like) resinnel, ez lesz a befutó. Ha jól értem, ABS filamentből is létezik átlátszó, nem?

Bug és debug fia vagyok én

(#43008) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

A Sovol SV06 plus-t szerintetek mennyiért lehet eladni? A 100g gyári filamentjét használtam el, meg egy fél kilós tekercset, szóval úgy néz ki, mint az új :)
Mondjuk jó móka lesz szétszedni és becsomagolni, remélem valaki közeli veszi meg és egyben elviszi.

Valami kisebb nyomtatót szeretnék, ami normálisan elfér a hálóban. A Bambulab A1 minire gondoltam ams nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#43009) poli27 válasza kesztió (#43007) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#43010) tsilver válasza Lookup (#42998) üzenetére


tsilver
aktív tag

Sütőben sokkal jobban szárítható .....

és mibe szoktad rakni? sütőbe vagy más edénybe, utána az kuka vagy használható sütésre a jövőben? egy réteg szétterítve vagy lehet vastagabb is? Kellhet esetleg vmi alá, sütőpapír :) ?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#43011) Joshi válasza kesztió (#43007) üzenetére


Joshi
titán

Próbaképpen kinyomtattam Gembird ABS grey-ből ezt a modellt. Nem azt mondom hogy tökéletes lett, de elsőre teljesen jó. Itt már tényleg nagyítóval kell nézni a hibákat.

(#43012) kesztió válasza Joshi (#43011) üzenetére


kesztió
aktív tag

Ez acetonos gőzöléssel vagy anélkül lett ennyire jó?

Bug és debug fia vagyok én

(#43013) Joshi válasza kesztió (#43012) üzenetére


Joshi
titán

Ezt így vettem ki a nyomtatóból (Bambu P1SC). ;) Érdemes az embernek a kezébe fogni egy ilyen nyomatot, mert meglepően jó már első tapintásra is. A kamerák nagyon kihozzák a hibákat ami nem feltétlenül baj, de sokszor félrevezető tud lenni.

ui.: azt azért hozzátenném, hogy ez a model 4mm-es Nozzle-val, szeletelővel 0.13-as rétegvastagsággal lett nyomtatva. Ami még fontos, hogy a Bambu Studio (Prusa Slicer) beállításában használtam az Ironing (vasalás) funkciót. Ettől lesznek szebbek a felső felületek.

[ Szerkesztve ]

(#43014) kesztió válasza Joshi (#43013) üzenetére


kesztió
aktív tag

A Bambu nem is gyárt egyszínű nyomtatót? Nekem a több szín eléggé luxus. Vagy a vízben kioldható alátámaszó anyagra gondolva nem is annyira az?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#43015) Joshi válasza kesztió (#43014) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom a Bambu AMS-re gondolsz ami tulajdonképpen csak egy filament tár 4 férőhellyel. Ha ezt akarod, akkor csak erre fog szolgálni. :DDD Sőt, van hátul külön egy filament tartója is, ha esetleg nem akarnád megvenni az AMS tárolót. Ettől függetlenül tud 1db AMS-el 4 színnel nyomtatni, vagy akár 4db AMS-t is össze tudsz kötni ami már 16 színt tud kezelni. Ami biztos, hogy a többszínű nyomtatás megoldható Bambuval, de nagyon időigényes és filament pazarló. De megoldható. Az AMS-nek szerintem sokkal jobb funkciója a szárazon tartás mellet maga a tár funkciója az automatikus befűzés mellett. Szóval nem kell neked filamentenként cserélgetni a dobokat, hanem mondjuk betárazol 1db ABS-t, 1db ASA-t, 1db PLA-t és 1db PETG filamentet az AMS-be. Amíg el nem fogy a dobról a filament, addig a szeletelőből lehet variálni az anyagokat. Nagyon jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#43016) fabula válasza consono (#43005) üzenetére


fabula
őstag

Annyira azért nem voltam vicces kedvemben :D . Na meg én tényleg segíteni próbáltam, de úgy látom most idenézve, hogy ez már egy reménytelen eset :DDD .
Kíváncsian várom, lesz-e még más téma az elkövetkezendő hetekben :DD ?

(#43017) Joshi válasza fabula (#43016) üzenetére


Joshi
titán

Kesztió azzal kezdte, hogy ő egyáltalán nem ért a 3D nyomtatáshoz amit én el is fogadok. Nagyjából így próbálom prezentálni hogy mit nem ért. :DDD Szerintem idővel átmegy neki hogy mi ez valójában. Menni fog. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#43018) Joshi


Joshi
titán

Ezt a modelt már sokadikra nyomtatom (megrendelésre). :D A legutolsó nyomtatásomba már tényleg nehéz bele kötni. Még mindig a Gembird ABS Grey. Ennyire homogén felületet még PLA-val se nagyon lehet elérni. Itt nem játszik az Ironing (vasalás), mert ekkora sík felületen nem igazán jó.

[ Szerkesztve ]

(#43019) ptesza válasza Joshi (#43018) üzenetére


ptesza
senior tag

Nem nehéz egyáltalán belekötni. De nekem nem fáj és csak építő szándékkal mutatok két dolgot. Kézben fogva már simán fizetnék érte semmi reklamáció nem lenne!

Felületek így is elég szépek, kár lenne vasalni csak rontana rajta szerintem. Viszont így a képről nézve a felületet egy kicsit alulextruáltnak tűnik.

Az élek amik véletlenül alig látszanak a képen azok azért ilyenek mert nincs teljesen jól beállítva a Pressure Advance. Ezt a tornyot javaslom kinyomtatni és máris javulhat. Nem kell végig engedni ha már látszik, hogy megvan a jó érték.

0.2 rétegvastagság is jó eredményt fog adni ez után, ami a sebesség szempontjából nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#43020) spider23 válasza tsilver (#43010) üzenetére


spider23
aktív tag

Üdv. Éppen tegnap szárítottam először, mikróban.
Max teljesítményen (800w) 1 percre be egy mikrózható mélyebb porcelán tálba. Majd kivettem és kavargattam, akkor gyorsan kezdte visszanyerni a színét. Kb a fele ki is száradt. Majd beraktam újabb 1 percre. Aztán megint kivettem és kavargattam amíg az összes golyó szép narancssárga lett újból. Hagytam kihülni kb 15 perc volt összesen. Aztán ment vissza a tárolójába amikor már nem volt meleg, vagyis éppen kézmeleg volt.

(#43021) Joshi válasza ptesza (#43019) üzenetére


Joshi
titán

Már mindegyiket megcsináltam, de érdemi előrelépés nem lett. A toronynál nekem pont középen volt jók az élek, ami azt jelenti, hogy a középérték a jó. Ha lesz hozzá türelmem, akkor még bohóckodok vele. Amúgy ez 0.18 mm réteggel volt nyomtatva, és természetesen nem pénzért csinálom. Amúgy se nyomtatok pénzért.

(#43022) syler123


syler123
veterán

Klipperesítettem a Sovol SV06 plust, mert kíváncsi vagyok így milyen minőségben nyomtat majd input shaperrel.
Na pont az Input Shapert nem tudom beüzemelni.

Ezt a leírást követtem:
https://www.klipper3d.org/Measuring_Resonances.html

Ennek kellene lefutnia:
~/klippy-env/bin/pip install -v numpy

E-helyett:
~/klippy-env/bin/pip install -v numpy
Using pip 20.3.4 from /home/bobszee/klippy-env/lib/python3.9/site-packages/pip (python 3.9)
Non-user install because user site-packages disabled
Created temporary directory: /tmp/pip-ephem-wheel-cache-4n9v1g6n
Created temporary directory: /tmp/pip-req-tracker-uqbaefm3
Initialized build tracking at /tmp/pip-req-tracker-uqbaefm3
Created build tracker: /tmp/pip-req-tracker-uqbaefm3
Entered build tracker: /tmp/pip-req-tracker-uqbaefm3
Created temporary directory: /tmp/pip-install-awm_oo65
Looking in indexes: https://pypi.org/simple, https://www.piwheels.org/simple
Requirement already satisfied: numpy in ./klippy-env/lib/python3.9/site-packages (1.23.4)
Created temporary directory: /tmp/pip-unpack-mstz_mjl
Removed build tracker: '/tmp/pip-req-tracker-uqbaefm3'

Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.

Előtte ez a parancs lefutott szerintem, mert már ez sem installál semmit.
sudo apt install python3-numpy python3-matplotlib libatlas-base-dev




(#43023) TheProb válasza Joshi (#43013) üzenetére


TheProb
veterán

Bambu Studio (Prusa Slicer)

Most akkor BS vagy PS? ;] Not interchangeable.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43024) Joshi válasza TheProb (#43023) üzenetére


Joshi
titán

Én nem rövidítettem, és igen, te is tudod hogy a Bambu Studio alapja a Prusa Slicer. Amúgy meg van miért írtad. :DD

(#43025) Joshi


Joshi
titán

MyTechFun - 3D nyomtatás csatornán pont ma jött ki egy Creality K1 teszt és a végén egy gyors összehasonlítás a Bambu Lab P1P/P1S-el. Amúgy egész jónak tűnik a Creality K1 is, főleg hogy jóval olcsóbb mint a Bambu P1S.

(#43026) TheProb válasza Joshi (#43024) üzenetére


TheProb
veterán

PS forkja, igen. De nem ugyan az a 2 sw. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43027) Joshi válasza TheProb (#43026) üzenetére


Joshi
titán

Persze tudom, Bambu testre szabta, de ettől függetlenül a Prusa fejlesztéseit mindig meg fogja kapni. Gondolom én.

(#43028) brumi1024 válasza Joshi (#43027) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem feltétlen, kiágaztak egy pontban, onnantól kezdve se nem láttam nagyobb update commitokat, se nem rebaselték a változtatásaikat (fenntarthatatlan is lenne). Persze a komolyabb feature-ok előbb-utóbb megjelennek, de a PrusaSlicer != Bambu Studio, két külön kódbázisról beszélünk, mint ahogy a PrusaSlicer sem Slic3r.

(#43029) Joshi válasza brumi1024 (#43028) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom Bambu nem akart egy slicert az alapoktól írni, így jött képbe egy már jól ismert és működő cég. Csak annak meg mi értelme, hogy egy ponttól külön válnak? Az Bambunak plusz fejlesztési költség.

(#43030) brumi1024 válasza Joshi (#43029) üzenetére


brumi1024
veterán

Pont ugyanígy lett a PrusaSlicer.

(#43031) Joshi válasza brumi1024 (#43030) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de a Slic3r azóta már tudtommal nincs. Akkor most a Prusa Slicer is meg fog szűnni? Nem hinném. Ha Bambu most nekiáll maga továbbfejleszteni a Prusa Slicert, akkor jó nagy hülyék.

ui.: nem tudjuk hogy Prusa és Bambu milyen szerződést kötöttek.

[ Szerkesztve ]

(#43032) brumi1024 válasza Joshi (#43031) üzenetére


brumi1024
veterán

Open Source licencek esetén? Gyanítom semmilyet, ugyanezt megtehetném én is, de megtette a SuperSlicer is (meg 1700 másik github user), és az Orca is a Bambu Studioval.

Ez egy nyílt forráskódú program, amit szabadon módosíthatok a kedvemre. Ezt tette a Bambu is, vett egy állapotot, onnan forkolt, belerakott rengeteg új feature-t és adja a nyomtatóihoz. Akkor is fork marad, ha a kód 90%-át átírja.

[ Szerkesztve ]

(#43033) Joshi válasza brumi1024 (#43032) üzenetére


Joshi
titán

Akkor viszont ez Bambunak a továbbiakban plusz pénzébe kerül (szoftver fejlesztés), ami természetesen a fogyasztókra hárul.

(#43034) brumi1024 válasza Joshi (#43033) üzenetére


brumi1024
veterán

Miért ne kerülne, illetve eddig miért ne került volna? Nem is hasonlít egymásra a két slicer, ezt valakinek meg kellett csinálnia eddig is.

(#43035) TheProb


TheProb
veterán

OS 1.8 beta megjelent. Elég szép a feature list.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43037) brumi1024 válasza fabula (#43036) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD

(#43039) consono válasza syler123 (#43022) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ez OK, bár nem klippereztem. Ez a sor szerintem azt mondja, hogy már telepítve van:

Requirement already satisfied: numpy in ./klippy-env/lib/python3.9/site-packages (1.23.4)

Nincs ott a ./klippy-env/lib/python3.9/site-packages mappában?

"In God we trust. All others must bring data"

(#43041) syler123 válasza consono (#43039) üzenetére


syler123
veterán

:R

Szerintem igazad lesz, akkor nem ez a gond, hanem a secondary mcu-s rész kimaradt.

Mondjuk nem értem, hogy az Input Shaper miért nincs alapból telepítve, az kb a legfontosabb funkciója a klippernek.

(#43042) dugesz77 válasza TheProb (#43035) üzenetére


dugesz77
őstag

Még a végén lesz mókolásmentes filament csere AMS nélküli gépeknél is :U . Mondjuk úgy ,ideje lenne/volt és akkor finom és visszafogott voltam.

(#43043) syler123 válasza syler123 (#43041) üzenetére


syler123
veterán

Sikerült végre lemérni, most a ringing -es tesztet nyomtatom, kíváncsi leszek.

Sajnos az asztalnál nagy a rezonancia, ott nem enged túl nagy gyorsulást, pedig az X-en veszedelem lenne :D

(#43044) 2thletme2day válasza dugesz77 (#43042) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nen olyan rég akartam 2 színnel nyomtatni (ams nincs) és akkor döbbentem rá, hogy csak pause van. Pedig azt hittem ez ma már minden szeletelőben alap feature.

(#43045) Joshi


Joshi
titán

Üdv. PLA helyett milyen anyagot ajánlotok, ami ugyan úgy könnyen nyomtatható, de nem annyira rideg/törékeny?

(#43046) szuszinho válasza szuszinho (#42905) üzenetére


szuszinho
őstag

Egyelőre nem sikerül kiműtenem

Hogyan tovább?

(#43047) poli27 válasza Joshi (#43045) üzenetére


poli27
Topikgazda

Petg

(#43048) Joshi válasza poli27 (#43047) üzenetére


Joshi
titán

Van itthon egy tekercs Sunlu Grey PETG anyagom. Viszont van egy Spectrum HIPS-X Deep Black is, az amúgy milyen anyag? Az Alien Queen-t akarom újra kinyomtatni, mert amit régen kinyomtattam PLA-ból, az olyan szinten törik, hogy már hozzáérni se merek. :D

(#43049) Guba4 válasza szuszinho (#43046) üzenetére


Guba4
tag

[Ez] alapján szereld szét, valószínűleg betekerte valahová a filamentet. Pár perc az egész, semmi trükk.

(#43050) Joshi


Joshi
titán

Létezik olyan 3DBenchy, amin nincs 3DBenchy csík? ;] Egy modellnél sikerült elérni. Azt ne kérdezzétek hogy sikerült. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.