Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) asdddsa válasza dugesz77 (#26248) üzenetére


asdddsa
tag

Létezik olyan oldal amin Ender 5-öt is van?

(#26252) yoda64


yoda64
csendes tag

Tiszteletem mindenkinek. Segítségre lenne szükségem. Van egy Tevo Tarantulám. Gyári firmware volt rajta ami rosszul működött. Nem vagyok egy merész gyerek ha bele kell nyúlni a programba de rávettem magamat. Végül egy Marlin 1.1 et ráraktam és most totál nem műkszik. Vagy is az LCD csak kockákat hoz. OK. Rárakok egy TT Jim Brown Marlin 2.0 Easy Configot, de az ellenőrzésnél le áll és a képen látható szöveget írja ki. MIT RONTOTTAM EL? Vagy mihez kell még hozzányúlni?? HELP! :F :F :F :W

[ Szerkesztve ]

(#26253) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#26239) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem is fel lett adva, ahhoz képest, hogy december közepére mondták. Le a kalappal előttük :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26254) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

Ender 3 pro tulajokat kérdezem.
Olyan problémám van hogy mozog az X tengely a nyomtatón. A jobb oldala ahol csak görgők vannak el tud mozdulni ezáltal elmászik a Z távolság az asztaltól.
Az excenter anyát beállítottam, de így is kicsit forognak a görgők, nem szorosak.
Mit nézzek meg rajta, mi lazulhatott fel ?
A pirossal bekarikázott rész ami el tud mozdulni és nem fut párhuzamosan a másik oldallal, ahol a menetes orsó van.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#26255) llacee válasza dugesz77 (#26207) üzenetére


llacee
őstag

Ez a gyártó ajánlott kategória?
Még nem használtam TPU-t, dual gear extruderrel is lehet vagy csak directdrive-al? Ender 3 Pro

[ Szerkesztve ]

(#26256) llacee válasza Aryes (#26234) üzenetére


llacee
őstag

Outer wall inset 0.1, flow 99% és úgy néz ki, hogy így oké a dolog, köszönöm a tanácsokat!

(#26257) Aryes válasza llacee (#26256) üzenetére


Aryes
nagyúr

Örülök, hogy tudtam segíteni!

(#26258) dugesz77 válasza llacee (#26255) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam nagyon jó ez az anyag. Egy fekete tekercs felét egy fehér negyedét használtam el , de eddig meg vagyok elégedve vele. Direct drive-al nyomtatom (nekem ez van) így nincs gond. Nem kell neki asztal fűtés jól letapad így is a nozzle 215 fok . A nyomtatási sebességet érdemes levenni 30mm/s körülire így jól tapadnak a rétegek, szép a felület. Amúgy vettem már PLA-t meg PETG is Sunlu-ból eddig mind jól nyomtatható volt, nálam eddig ajánlott a gyártó. De itt a gyártó oldala is itt is lehet rendelni van EU raktáras filamentjük bőven, most is használható a 10%-os kupon a SUNLU10off.

[ Szerkesztve ]

(#26259) dugesz77 válasza LamaCube (#26250) üzenetére


dugesz77
őstag

Chep szerint nem lett jó a gyári firmware az új 32 bites lapoknál. Az a gond, hogy nem ismeri fel a M0 parancsot a gcode-ban ez arra van ha jól értem ,hogy megállítsa a nyomtatást filamen cserénél, színváltáskor, nyomtatás folytatásakor. Viszont a linkelt oldalon rendes firmware-nek vannak ezért onnan érdemes frissíteni ,hogy ne legyen gond. 8 bites lapokra (1.1.x) ez nem vonatkozik csak a 4.2.2-es 32 bites lapokra. Ha 4.2.7-es a lapod akkor ott ez javítva lett már.

[ Szerkesztve ]

(#26260) LamaCube válasza dugesz77 (#26259) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm! Sajnos azt nem tudom, hogy melyik lapom van. Holnap megnézem, gondolom az alaplapra van írva.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26261) Tankblock válasza Brain75 (#26254) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Szia, sima ender 3 os van ez a része ugyanez.... másik oldali excentert is beállítottad?
Ha kiveszed a Z orsót akkor leesik az egész vagy megszorul? Nálam nem voltak meg a derékszöget a függőleges aluminium extrudált és a base között pl....

Release the Beast....

(#26262) Brain75 válasza Tankblock (#26261) üzenetére


Brain75
senior tag

A másik oldali excenter jól van beállítva. Derékszögeket néztem azok jók.
Z orsót még nem vettem ki. Holnap kipróbálom, de amúgy finoman mozog nem szorul.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#26263) Scallion


Scallion
senior tag

A lychee slicert próbálta már valaki?

(#26264) Reggie0 válasza Scallion (#26263) üzenetére


Reggie0
félisten

Elegge ugy nez ki, hogy csak SLA-hoz valo, nem FDM-hez.

(#26265) Scallion válasza Reggie0 (#26264) üzenetére


Scallion
senior tag

Persze.

(#26266) RevoltFPV


RevoltFPV
újonc

Üdv!
A napokban vettem egy ender 3 V2 nyomtatot. Elvileg jövöhét végén a kezemben lesz.
Viszont most olvasgatom hogy több embernél elö jött hogy a léptető motorok 70-90 fok vagy még melegebbek.
Az lenne a kérdés hogy 2020 nov. 14. Kiadott fw-ben ez már meg van oldva?
Vagy fordithatom újra marlint tmc 600-as értékekkel?

(#26267) LamaCube válasza RevoltFPV (#26266) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Igen melegek, mondjuk szerintem 70-90C° túlzás. Még nem mértem rá, mert nincs itthon a hőmérő pisztolyom, de amint hazakerül megmérem. Nálam eddig nem okozott bajt, hogy meleg. Állítólag nem lehet úgy állítani a feszültségen, mint az előző szériáknál, de én nem értek hozzá.

Más!
Petg 240/75 kezdő réteg hűtés nélkül a 3 rétegtől 10% hűtéssel.Utána 230/70. Flow 103%, de 100-nál is ezt csinálta. A bed szintezve. Az első réteg 0,24 a többi 0,2 /0,2 első réteggel is ezt csinálta. Retract 6,5mm 40mm/s Print speed 35mm/s Infill speed 60mm/s Initiall layer 10MM/s
Az 5-6-ig rétegig úgy néz ki a felület, mint az első képen tiszta szál és csomós. A 6-ig rétegtől kezd helyreállni. A második képen látszik, hogy milyen a végeredmény. Biztosan én baltázok el valamit, de mit? Ez itt a kérdés!

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26268) Scallion válasza RevoltFPV (#26266) üzenetére


Scallion
senior tag

A 70-90 már megégeti a kezedet. Én ender 3-ban cseréltem mainboardot és kicsit valóban jobban melegszik ,de szerintem még az 50-et sem éri el.(megmérem majd) Nem éri meg a fáradságot ,hogy motor áramot állítsak.

(#26269) llacee válasza dugesz77 (#26258) üzenetére


llacee
őstag

Koszi, egyet bezsakoltam, megprobalom direct drive nelkul hatha.Van egy "v" beture vagott ptfe tuning, hatha meguszhato azzal. Mar regebb ota szerettem volna rugalmas anyagot geplabakhoz stb csak eddig elborzasztott az ara, ez nem olyan veszes.

(#26270) AndrewTdi válasza LamaCube (#26267) üzenetére


AndrewTdi
addikt

talán túl közel van, és nem tudja kinyomni az első réteget, felgyülemlik, elkezdi felgyűrni, es pár réteg után tudja eldolgozni.

(#26271) LamaCube válasza AndrewTdi (#26270) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi én is erre jutottam más fórumokon. Kb. az 5-ik réteg után megint szépen dolgozik.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26272) tothferenc válasza LamaCube (#26267) üzenetére


tothferenc
senior tag

Mekkora a bed es a nozi kozotti tavolsag? Mint PLA-nal? En PETG-nel nagyobbat szoktam hagyni, sot, legtobbszor szemre allitom utana, amikor elkezdi a nyomtatast.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26273) LamaCube válasza tothferenc (#26272) üzenetére


LamaCube
addikt

0,1-re állítottam /papírlap/ és valószínűleg ez volt a baj. Facebook fórumon is erre jutottunk, hogy Petg-re nagyobb kell.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26274) procam222


procam222
újonc

Sziasztok! Már jó ideje szemezgetek a 3D nyomtatás témával, most, hogy bekaptam a vírust és itthon dekkolok gyorsan vettem is egy Ender 3 V2-t. (52 éves "műszaki emberként" úgy vártam és csomagoltam ki mint egy gyerek... :) ) Szépen összeraktam (újra a gyárilag összerakott részeket is, mert fele csavar alig vagy egyáltalán nem volt meghúzva!), figyelve a párhuzamokra, stb... minden szuper lett, a teszt nyomatok szépek, mondhatni egyik-másik várakozásaimon felüliek lettek. :) (Bár az első bekapcsoláskor megijesztett, mert bejött az első "Creality" kép a kijelzőn és onnan sehová tovább... Gyorsan rákerestem és láttam, hogy sok embernek volt ilyen garis problémája... Próbálgattam firmware frissítéseket, stb... A végén "kínomban" - most már úgyis mindegy alapon - rátöltöttem a BL-Touch-os firmwaret, hátha történik valami... És történt is! El ugyan nem indult, de bekapcsolás után sípolás és hibaüzenet a kijelzőn: "A fej túl meleg". Gyorsan szétkaptam, kimértem, valóban a fej hőszenzora közel rövidzárat mutatott, ezután csekkoltam a fejnél, a szenzor rögzítőcsavarja rövidre zárta a szenzor "lábait" (a csavar nagyon meg volt húzva valószínűleg), szóval ezt javítottam, gyári firmware vissza és megy mint az álom :)) Mivel olvastam az előző hozzászólásokat gyorsan meg is mértem a motorok hőmérsékletét, valóban melegek, de nem vészesen, kb egy óra nyomtatás után az X és Z 40 fok körül van, az Y (asztalmozgató) a legmelegebb kb 47 fok.
És lenne néhány kérdésem is ha lehet (nem csak mesélni szerettem volna :) ):
1. ha felszerelek egy BL-Touch szenzort akkor elég az asztalt egyszer kiszintezni és akár "le is fixálhatom", mert a későbbiekben a BL-Touch szenzor mindig "felméri" az asztal síkját és hozzáigazítja a nyomtatási síkot illetve a fejtávolságot is beállítja? Vagy "csak a síkot méri fel" a szenzor és attól még a "papírlapos fejtávolság beállítást" azután is manuálisan el kell végezni "mindig"?
2. azt is rögtön tapasztaltam, hogy ugyanazon ((3DJake)) típusú - de különböző színű - PLA-k nem egyformán viselkednek. Ez lehetséges? A narancs színből sokkal simább és szebb felületek/élek lettek mint a feketéből... Lehet, hogy a feketének nagyobb hőfok kellhet?
3. Tudtok-e ajánlani olyan "extrákat" amikkel "mindenképpen" érdemes tuningolni a kütyüt mert az a nyomtatás minőségét és megbízhatóságát javíthatja? (Pl. fém extruder, "dual Z-tengely hajtás", BL-Touch... bármi egyéb (akár csak egyszerű beállítás)?
4. Egyéb bármi jótanács, mit tegyek és biztosan mit ne tegyek? :)
Köszönettel előre is :)

(#26275) fape válasza procam222 (#26274) üzenetére


fape
senior tag

Feketét és fehéret mindig nehezebb szépre nyomtatni. Jobban kihozzák a hibákat. Márkától és fajtától függetlenül igaz, sztem a színező anyag miatt lehet.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26276) LamaCube válasza procam222 (#26274) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Ha megfelelő a nyomtatási minőség, akkor felesleges bolygatni szerintem.
A hőmérsékleteket mivel mérted? 5-6 órás nyomtatás után mást fog mutatni, de szerintem akkor sem lesz 60C°-nál több, de én csak jövőhéten tudok rámérni.
Én a műanyag extrudert alura cseréltem, mert sokan panaszkodtak rá, hogy a műanyag eltörik előbb-utóbb. A bed rugókat cserélem majd, ha megérkeznek.
A BL-touch-ra nem tudok válaszolni. :N
Az üveget sima szappanos vízzel takarítom és szárazra törlöm. nyomtatás előtt csak leportalanítom. Kézzel ne nyúlj hozzá, mert a zsír nem tesz jót a tapadásnak. Én a 3 hét alatt, amióta van nyomtatóm csak egyszer takarítottam és azóta is jól tapad minden. /PLA-PETG/
Ezen az oldalon [link] rengeteg modellt találsz. Persze, ha egyedileg akarsz tervezni, mert persze ez is lényeges én a Sketchup programmal tervezem a modellt és a Cura-val szeletelek.
A filamenteknek a különböző színek miatt lehetnek más beállításai. ezt sajnos ki kell tapasztalni, mint minden mást. :K Még annyit, hogy a gyári sd kártyát én lecseréltem egy 10 classos Sandiskre. Sokszor kihagyásokat okozhat a gyári sd kártya. Ezt más fórumokon olvastam.
Mondjuk én is csak 3 hete foglalkozom vagyis tanulom a 3D nyomtatást.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26277) procam222 válasza LamaCube (#26276) üzenetére


procam222
újonc

Köszi a hozzászólást! Infrás hőmérő pisztollyal mértem a hőmérsékletet (a bed 60 fokon üzemelt és pontosan annyit is mértem rajta, szóval oké a műszer..). Az gyári SD kártyáról azt vettem észre, hogy kb mindig csak második-harmadik bedugásra olvassa be a nyomtató, kipróbálok majd egy másikat én is...)

(#26278) LamaCube válasza procam222 (#26277) üzenetére


LamaCube
addikt

Holnap talán már nekem is lesz hőmérő pisztolyom, majd rámérek én is :) Class10-es legyen az a lényeg. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26279) rokapet


rokapet
tag

Filanora PLA BIO (fekete) pár korábbi hozzászólóhoz hasonlóan nekem sem működik jól. A jóistennek sem hajlandó rendesen letapadni. Próbáltam 40 és 70 fok közötti asztallal, 200 és 215 fok közötti nozzle-el, mindenféle konstellációban, de nem. A tekercs friss, most bontottam a gyárilag lehegesztett csomagolásból. Előzetesen a printer mellé adott fehér Creality PLA-val, ugyanazon asztalon, ugyanolyan körülmények között semmi gond nem volt (szekrényben van a printer, Ender 5 Pro).

A gyári rücskös-másneses lapot le lehet szappanos vízzel mosni? Izopropil alkoholos áttörlés után is felszedi a nozzle az első layer-t. :(

(#26280) Mr.Csizmás válasza rokapet (#26279) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

210/60, 205/60 cooling default 0 layer 75% (rögtön menjen) ja és jó szintezés + lassú első réteg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26281) LamaCube válasza rokapet (#26279) üzenetére


LamaCube
addikt

Csak megerősíteni tudom Mr.Csizmás-t! Nálam is rendesen tapad . Ender 3 V2 a hozzáadott Carborundum üveglappal.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26282) Mr.Csizmás válasza LamaCube (#26281) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

filanora petg-nél is érdemes végig hűteni, 10-25%-al.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26283) LamaCube válasza Mr.Csizmás (#26282) üzenetére


LamaCube
addikt

Én most nem hűtöttem egy 6.5 órás nyomtatás volt Filanora PETG.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26284) rokapet


rokapet
tag

Mr. Csizmas, LamaCube: Köszi, alakul. Egy bajom van még vele, amikor elkezdi a csíkot húzni (akkor is, ha előtte csinált skirt-öt), hagy egy cseppet az asztalon, amit azután a mellette levő csíkkal vagy infill-el szépen fel is gyűr, és lesz egy csomó a PLA-ból, meg egy lyuk az első rétegben a helyén. Erre ötlet?

(#26285) LamaCube válasza rokapet (#26284) üzenetére


LamaCube
addikt

Én is nemrég kezdtem. :U Esetleg a flow-on visszább venni?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26286) mips válasza Rulez81 (#26138) üzenetére


mips
csendes tag

Nem osztom azt a véleményt, hogy rossz lenne a Mosquito klón. Sőt! Nekem nagyon bevált.
Az eredeti sem lehet rossz, csak az éppenséggel bazi dárga. Legalábbis nekem nem ér meg egy fej 60-65 USD-t. Csak emiatt kritizáltam a TL Dragonját is, ami kb ugyan az mint a Mosquito, csak éppenséggel hengeres. Az is biztosan nagyon klassz, csak 60 USD felett van az ára.
Tehát szerintem a klón 30 USD körül az nem egy rossz deal. Úgy hogy nálam van kettő is, és egyáltalán nem gagyi minőség csak azért mert klón.

Én csak annyit írtam, hogy nagyon kell vele vigyázni, hogy hűtés nélkül még rövid ideig se menjen, mert all metal (tehát nem teflon cső van belül, hanem fémcső), Ha a hideg oldal is felmelegszik (mert nem megy a hűtés, tök mindegy miért), akkor bele olvad a műanyag oda is, ahol csúsznia kéne. De ez a probléma szerintem minden all metal fejnél áll. Ez nem a Mosquito sajátossága. Viszont cserébe vidáman mehet fel a hőfok magasabb értékekre is, valamint el lehet felejteni, hogy a teflon cső forró részekkel találkozó vége eldeformálódik, és vágni kell.

Mondjuk ha csak és kizárólag PLA-t akarsz nyomtatni, akkor felesleges az all metal fej. 200-205 fok az még simán oké a teflon csöves bélésnek.
De nekem már PETG-nél is jelentkezett a teflon cső vég deformálódás és rojtosodás a gyári Ender fejjel, 230-235 fokon. Nem mondom, hogy néhány nyomtatás után. De azért nem kell hozzá túl sok idő. És ha a vége eldeformálódik, akkor kitüremkedik a műanyag a cső végénél a műanyag, ott ahol belép a szűk fém részbe. Ami egyfajta műanyag dugót képez. Szóval nekem viszonylag gyakran vágni kellett a teflon cső végét emiatt. Mondjuk havonta 1x tuti. Aztán meg csőcsere, mert a vagdosástól előbb utóbb túl rövid lett.

(#26287) Mr.Csizmás válasza rokapet (#26284) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

retract kevés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26288) rokapet


rokapet
tag

THX mindketten, próbálkozok. A PrusaSlicer-ben sajna nincs külön first layer fan speed, csak minimum fan speed. Próbálok játszani ezzel meg a retract-al (ez most 5mm).

[ Szerkesztve ]

(#26289) LamaCube válasza Mr.Csizmás (#26287) üzenetére


LamaCube
addikt

Te mekkora retractot használsz petg-nél és mekkora sebességgel?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26290) Mr.Csizmás válasza LamaCube (#26289) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bmg klón directdrive + mosquito-m van, így 0.5-0.7 mm per 30 mm/s talán :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26291) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Kuzdok az Ender 3-mal, (V1.1.5 board 1.1.8-as firmware-rel,) mert folyamatosan "megszakad" a nyomtatas. Az a hibajelenseg, hogy az extruder motor megall. (A tobbi megy tovabb gond nelkul.) Teljesen. Siman tudom mozgatni a filamentet. Ha leallitom a nyomtatast, (pause,) es ujrainditom, (resume,) akkor rossz marad. Ha leallitom, es azonnal inditok egy ujat, akkor minden jo.
Mi lehet agyikja?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26292) Rulez81


Rulez81
tag

Miert vetemedik ennyire a pla??? Filanora 205/35
A képen nyomtatás közben, de az előző darab vegig le volt tapadva, mégis mikor leszedtem az asztalról meghajlott. Mivel lehetne kiküszöbölni ezt a feszültséget a munkadarabban? 24 oras nyomtatas, ugyan használható lesz mert nem lényeg hogy vetemedik 1 mm-t, de ha valaminél méretpontosnak kell lenni, akkor már nem frankó.

[ Szerkesztve ]

(#26293) AndrewTdi válasza Rulez81 (#26292) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Keveslem a 35 fokos asztalt. 60at javaslok PLAhoz. Próbálj ekkora tárgyat fokozatosan hűteni. Pl 3. Rétegtől 30%, majd 6tol 60 és mehetsz feljebb.

(#26294) Mr.Csizmás válasza Rulez81 (#26292) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1. a legnagyobb felületére fektesd, amire lehet. 2. muszáj egy darabban?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26295) Reggie0 válasza Rulez81 (#26292) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak egy oldalon vetemedett vagy szimmetrikusan? Ha csak egy oldalon, akkor erdemes utanajarni, hogy azon a reszen a legmozgas vagy homersekleti viszonyok mennyiben masak.

(#26296) Imy válasza mips (#26286) üzenetére


Imy
veterán

Melyik klónt használod, egy linket dobsz róla? Nekem is jó lenne valami magasabb hőfokú anyagokhoz, 240 fölé nem megyek a teflon miatt jelenleg.

A másik, hogy alkatrészeket lehet hozzá venni, volcano heat block felmegy rá?

(#26297) LamaCube válasza Mr.Csizmás (#26290) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi! Az enyém bovdenes, így nem ugyanaz az érték. Nálam 6,5mm 40mm/sec.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26298) Saccco válasza mips (#26286) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az eredeti Mosquito $149, nem $60. A Dragon meg jó vétel volt $55-ért, amennyiért sikerült megvennem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26299) Saccco válasza Imy (#26296) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mosquito HotEnd klónok - Zen3D írása.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26300) rokapet válasza rokapet (#26288) üzenetére


rokapet
tag

Lekopogom, mert még csak egy teszt kocka megy, de minimum 75% fan-el és 6mm retract-al egyelőre jónak tűnik. :))

Ellenben az Ender 5 Pro gyári firmware-e (v1.1.6.3) gyalázatosan bugosnak tűnik. Egyrészt a korábban már megénekelt offset hiba, ami miatt a tárgymagasság kisebb lesz a kelleténél, másrészt ma olyanba futottam bele, hogy filament cserekor (menüben nyomkodva, hogy Change filament, amkor előbbb retract-ol vagy 10cm-ert, majd felszólít hogy cserélj filamentet, majd extrudál amíg a megfelelő színű anyag nem kezd el kijönni a nozzle-on) valami beakadt az agyába, és innentől kezdve minen nyomtatást 10cm szálvisszahúzással kezdett, ami miatt az első layer fele simán nem jött ki, mert üresen ment a printer. Ezt csak a teljes áramtalanítás hatására volt hajlandó elfelejteni.

Nem tudom eldönteni, hogy mindezekre egy 3rd party firmware-el reagáljak (pl. TH3D) vagy egy új alaplappal (sajna a régi 8bit-es V1.1.5 van benne, nem az új V4.2.x-el jött). A firmware upgrade-től kissé tartok (bootloader flash is kell valószínűleg) nehogy téglásítás legyen belőle, az új mobo meg még több pénzbe kerül, miközben még csak ismerkedem ezzel az egésszel. Lehet egyelőre muszály lesz együtt élni a rigolyáival... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.