Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) szivgy


szivgy
csendes tag

Ezt a hotendet próbálta már valaki? [link]

(#27202) Rulez81 válasza Scallion (#27195) üzenetére


Rulez81
tag

Pöpec :K

(#27203) Brain75 válasza szivgy (#27201) üzenetére


Brain75
senior tag

Én ezt nézegettem Ender3 Pro-hoz.
Valakinek van tapasztalata hasonló Hotend-el ?

[link]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27204) kzkz


kzkz
őstag

"Most" megjelent egy új hotend, több "neves" eladó is árulja az alin: [link]

Egyelőre nem sok infó van róla. Jó lenne tudni, hogy a bal oldalit hogy lehet direct drive-os extruderrel használni.

(#27205) rokapet válasza Gh0sT (#27192) üzenetére


rokapet
tag

Ennyi mélységű helyre be kell hogy férjen.

(#27206) Mr.Csizmás válasza kzkz (#27204) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kamu-szkitó hotend pls :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27207) azbest válasza kzkz (#27204) üzenetére


azbest
félisten

ez most akkor egy túlbonyolított v6 klónszerűség dizájnos bordával? :D

[ Szerkesztve ]

(#27208) Tomi_Sci válasza LógaGéza (#27199) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A háromállású kapcsolóval még analóg logikával is lehetne kapcsolni a spotokat, de hát ez mennyivel királyabb :DDD Nekem is van otthon egy ládányi ESP meg Nucleo, elfér az egyszerűbb projektekben is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27209) Rulez81 válasza Tomi_Sci (#27208) üzenetére


Rulez81
tag

Azért ez izgalmasabb. :D mindegyik allapotbol egy effektel vált a másikba. Analogba macera lenne kicsit. :)

(#27210) lazara007


lazara007
csendes tag

Sziasztok!

Biztos le volt már írva, de segitséget kérnék a követkeőben:
Frissen összerakott Ender 3 v2, CHEP_bed_level_print szépen kinyomtaja gyari PLA-val (fehér).
Azonban már mindennél feljön a nyomtatás, nem tapad, elcsúszik. A pendrive-on lévő dog gcode is. Nem birja a körívet?
Ötlet?

(#27211) Saccco válasza lazara007 (#27210) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szintezd újra.
Tedd el a huzatos helyről.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27212) lazara007 válasza Saccco (#27211) üzenetére


lazara007
csendes tag

Köszi a választ.
Nappali közepén az asztalon van. (Egyébbként garázsban 18 fokon lenne a helye, rossz gondolat?)
Újraszintezem. Úgy tünk a közepét nem nagyon szereti.

(#27213) Saccco válasza lazara007 (#27212) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor be kell dobozolnod.

Vágass rá egy darab üveget vagy tükröt. Binder klipsz meg is tudja tartani a helyén.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27214) fboldog válasza lazara007 (#27212) üzenetére


fboldog
senior tag

Esélyesen téged is érint az ender "homorú" asztal probléma. :)
Próbáld ki, hogy szintezés után nem a közepére hanem picit odébb nyomtatsz, ha ott jól tapad és a közepén nem, akkor a fent említett probléma áll.

Amit Saccco javasolt tükör/üveg megoldás kb. a legolcsóbb és leghatékonyabb. (A tükör azért jobb a sima üveglappal szemben, mert mindenképpen síknak kell lennie, különben nem lesz jó tükör. :-D)
Annyi kitétellel, hogy PETG nagyon tapad rá.

üdv.: Boldog Ferenc

(#27215) Wasquez válasza Rulez81 (#27191) üzenetére


Wasquez
senior tag

Legközelebb tegyél bordákat is a csavartornyok köré, meg Scallion tanácsa is segít a törés elkerülésében.
Ahová lehet, ott érdemes a sarkokat rádiuszolni, mert feszültség gyűjtő helyek, és ott indul meg a repedés.

[ Szerkesztve ]

PC

(#27216) Wasquez


Wasquez
senior tag

Van valami jó ajánlat EPDM anyagra mostanában?
Melyik gyártó vált be?

PC

(#27217) Imy


Imy
veterán

Az első felénél mire gondolsz, képet tudsz?
A rádiuszolás abban teljesen igazad van. ;)

(#27218) Reggie0 válasza lazara007 (#27210) üzenetére


Reggie0
félisten

Milyen asztallap? Ha muanyag es sokat hasznaltad, akkor erdemes lehet 60-as csiszolopapirral meghuzni parszor, hogy erdesebb legyen a felszine. Csak ovatosan, mert eleg vekony.

[ Szerkesztve ]

(#27219) Wasquez válasza Imy (#27217) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ha tőlem kérdezted, akkor arra gondoltam, hogy az alaplap és a kiálló átmérős csap köré kis háromszög alakú bordákat tesz, amik megtámasztják, hogy az oldalirányú erőket elossza, és ne a sarkot terhelje a nagy feszültség.

PC

(#27220) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ma próbára felraktam a Klippert Ender3v2-re, eddig jónak tűnik (bár még csak az első kockát nyomtatom), viszont ahogy olvasgattam a neten utánna, elég sokan a SuperSlicert ajánlják a PrusaSlicer helyett hozzá. Valakinek van tapasztalata ilyen irányban?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27221) tvamos válasza Flashback (#27159) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi a profilokat, ugy tunik, hogy nalunk jol mukodik. Most probaljuk PLA-val.(Genius.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27222) Rulez81 válasza Imy (#27217) üzenetére


Rulez81
tag

Erre gondolt... én is gondoltam rá, de már nyomtattam :D

(#27223) Wasquez válasza Rulez81 (#27222) üzenetére


Wasquez
senior tag

Meg ha már így formatervezés a téma, akkor nem árt az sem, ha az ellendarabban van egy fogadó fészek a csap végének, ami jól illeszkedik átmérőben.
Ez segít megakadályozni azt, hogy a csavar betekerésekor szétrepedjen a torony fala.
Meg persze a feszítés és az idő hosszasan dolgozik az ügyön, de ha jól el van találva az átmérő és pont befeszül a csavar behajtásánál akkor segít ellentartani a torony falának, és így nem fárad el az anyag.

PC

(#27224) Rulez81 válasza Wasquez (#27223) üzenetére


Rulez81
tag

Hát egy hónappal ezelőtt volt kb az első találkozásom 3D tervezéssel :).

Nem vagyok benne biztos, hogy értem mire gondolsz. "ha az ellendarabban van egy fogadó fészek a csap végének, ami jól illeszkedik átmérőben." - a toronyban lévő furat átmérőre gondolsz?
Amugy (nem tudom mi a magyar megnevezése) de a tornyok végébe bevan olvasztva egy -egy ráz M3 menetes persely.
Szóval nem fog szétrepedni a torony. :N

(#27225) lazara007 válasza fboldog (#27214) üzenetére


lazara007
csendes tag

Tényleg olyan az érzésem, hogy középen nagyobb a távolság mint a széleken.
Most amugy nyomtat szepen, par ora mulva kiderul.
Filanora BIO feketevel nyomtatok, nem a gyári fehérrel.

Üveg, cseréljem le a gyári lapot uvegre? És akkor nem lesz homorú?

Dobozolást hogyan képzeljem el? Full körbe/teteje?

(#27226) Flashback válasza tvamos (#27221) üzenetére


Flashback
addikt

Gyári Firmware?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27227) tvamos válasza Flashback (#27226) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, az eredeti, amivel kaptuk. (Ha vegez, megnezem mit ir magarol.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27228) imibogyo válasza Flashback (#27226) üzenetére


imibogyo
veterán

Most próbáltam ki én is (X1, minden gyári), de nekem valami félrement vele. Elkezdte a nyomtatást, kijött a "tesztcsík" (én csak így hívom :DDD ) bár az asztal elejére, nem az oldalára, ahogy Curaban megszoktam (ez persze lehet tök normális, nem szoktam PS-t használni), de aztán a modell első egyenes (brim) csíkjának a végén (kb. 20 centi hosszról beszélünk, elég nagy a modell) megállt a nyomtató és onnantól fogva se kép, se hang, mintha lefagyott volna. De eddig a pontig is csak ütemesen szakadozva jött az anyag. Szerintem talán valami offset dolog lehetett a baj, mert baromi közelre került a fej az asztalhoz (miközben a "tesztcsík" hibátlan lett minden értelemben, tehát ez csak a tényleges modell nyomtatását érintette).

Ugyanazt a modellt a Cura profilomban szeletelve, minden rendben van, most is nyomtatom miközben ezt írom, talán már az ötödik, vagy hatodik réteg körül járhat a nyomtatás. Semmi máshoz nem nyúltam (szintezés stb.), csakis egy újraszeletelést végeztem el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#27229) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ingyenes CAD programból melyiket érdemes tanulgatni? Free cad nekem túl bonyolultnak tűnik valahogy nem áll rá az agyam. Fusion 360 ingyenes verzióhoz csak a fizetős hun language létezik? Szerintetek melyik a jobb?

Boldog Új Évet mindenkinek!

(#27230) dugesz77 válasza Norbi46 (#27229) üzenetére


dugesz77
őstag

DesignSpark Mechanical . Köszi szépen neked is és mindenki másnak.

[ Szerkesztve ]

(#27231) fabula válasza Norbi46 (#27229) üzenetére


fabula
őstag

BUÉK minden fórumozónak!

Esetleg próbáld ki a DesignSpark Mechanical-t, kezdőknek barátságos és ingyenes.

dugesz77 megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#27232) Saccco válasza Norbi46 (#27229) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fusion 360 jobban kézreáll CAD szoftverben nem jártas embereknek. Viszont a FreeCAD nem lesz sose korlátos, ami a Fusion esetében nem biztos. Visszaélések végett itt ott szűkültek a lehetőségek.
Ettől függetlenül én nagyon szeretem a Fusion-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27233) tvamos válasza Flashback (#27226) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az enyem ezt mondja magarol
TYPE: Sidewinder
VERSION: 1.5

(#27228) imibogyo
"Szerintem talán valami offset dolog lehetett a baj, mert baromi közelre került a fej az asztalhoz (miközben a "tesztcsík" hibátlan lett minden értelemben, tehát ez csak a tényleges modell nyomtatását érintette)."
Most, mikor lefeszegettem az alkatreszt, en is azt lattam, hogy az elso reteg rettento vekony lett, korommel sem tudom lekaparni az asztalrol. (Meg szerencse, hogy van alatta raft.) Persze, lehet az is, hogy ez a Prusa-Slicer dolga. Meg csak most telepitettem. (Volt egy kis kuzdelem, hogy linux alatt telepitsem minden felhasznalonak a gepen, de azert sikerult.) Nekunk a "teszt csik" jo helyre kerult, de nalunk az is nagyon vekony.

Azt tapasztaltam meg, hogy most halkabb volt a gep, gondolom valami beallitas lehet. Mindenesetre orultem neki.

Azt tapasztaltam meg, hogy most egyaltalan nem csinal pokhalokat. Gondolom ez is valami beallitas lehet. Pedig probaltam ugyan oda allitani mindent.

Jovore ujra probalkozom, de elotte megprobalom osszevetni a beallitasokat a Cura beallitasokkal. Ott a raft valahogy jobb.

(#27229) Norbi46

Az univerzalis kedvenc, a Blender. Ingyen van, es akinek nem jon be a FreeCAD, annak ez lehet, hogy jobban kezre all. En a Blendert utalom... Kollegam a FreeCAD-et utalja.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27234) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Köszi szépen a tippet mindenkinek!
@Saccco: hogy érted hogy korlátos F 360? (Magyarítani nem lehet?)

(#27235) Saccco válasza Norbi46 (#27234) üzenetére


Saccco
nagyúr

Például már nem lehet PDF formában rajzot exportálni. Csökkentett számban lehetnek aktív projektjeid, persze lehet váltogatni az aktívakat. Igazából a korlátok olyanok, amivel a céges használat csorbul jobbára. Jelen pillanatban még mindig ez az első számú CAD szoftver nyomtatós berkekben.

Felesleges magyarítani, alig van benne szöveg. Ki kell szótárazni, úgyis megtanulja az ember.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27236) Norbi46 válasza Saccco (#27235) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Értem köszi az infót!
Most dobtam föl DSM-et elég tetszetős az is ráadásul tud magyarul is!

(#27237) csadi0011 válasza Saccco (#27235) üzenetére


csadi0011
őstag

Én elkezdtem Fusiont használni. Vannak benne jó funkciók, de szerintem nem éri meg a szenvedést. Persze aki megveszi, annak megéri, mert jelentősen olcsóbb, mint a többi.
Szerintem ránézhetnél a Solid Edge-re (Solid Edge Community Edition 2021)
A 2021 már tartalmazza a subdivision modeling-et, ami miatt még inkább érdekes lehet 3d nyomtatós körökben. Youtube-on vannak róla videók.
Ez a community edition olyan, mint a student. Vízjel van a PDF-en és nem tudod megnyitni a fizetős solid edge szoftverrel, amit ebben készítesz. Fordítva működik. De ha csak a modell kell, akkor step-ben mented ki, és megnyitod a fizetős solidban.
Sokkal gyorsabb és kezesebb szerintem, mint a Fusion. Meg amikor én próbáltam a fusion-t, akkor elég sokáig mentette ki az STL-t. Az elég idegesítő volt.
2 rajzolási mód van, hagyományos és szinkron. Hagyományos az olyan, mint a fusion, a szinkron meg nem úgy használ vázlatokat, hanem más eszközökkel gyorsabban oldod meg egy alkatrész elkészítését.

(#27238) Saccco válasza csadi0011 (#27237) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amikor kezdtem a Fusion-nel ez még nem létezett, sőt a 360 miatt készült ilyen verzió. Mindenesetre ki fogom próbálni szerintem. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27239) Rulez81 válasza Saccco (#27238) üzenetére


Rulez81
tag

Onshape ismerős?
Nem tudom használja e itt bárki is, én alig egy honapja tervezek 3d-ben mióta megvan a nyomtató. Ennek van free verziója, de online, viszont nekem sokkal jobban kézre áll mint a freecad vagy a blender. Meglepően gyors annak ellenére, hogy webes.
Egy hátránya, minden publikus amit csinálsz.
Kiváncsi lennék, hogy aki tervez ebbe-abba régóta és kipróbálná, mit mondana és főleg, hogy melyik más program áll legközelebb hozzá, akkor átállnék arra, persze ha free.
Bár lehet bármi kézre állna ha azzal kezdem nem ezzel. de volt egy jó "fícsör" benne ami a lézervágást nagyon megkönnyítette, kiderült eddig csak szopattam magam ! :DDD

(#27240) Saccco válasza Rulez81 (#27239) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az Onshape nagyon ment 3D nyomtatós körökben, de 1-2 a felhasználók szempontjából szerencsétlen változás miatt kegyvesztetté vált. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27241) csadi0011 válasza Saccco (#27238) üzenetére


csadi0011
őstag

Ott volt a student edition. :P Igazából majdnem ugyanaz.
Magyar tanulós videók: [link] [link]
Igazából nem is annyira tanulós. Csak könnyű elnézni tőlük, hogy mit hogyan kell megoldani.

(#27242) cross56


cross56
senior tag

Boldog új évet mindenkinek!

PLA-t milyen hőmérsékleten érdemes nyomtatni? Kinek mi vált be?
Persze tudom, hogy ez filamentenként eltérő lehet.

Láttam egy külföldi videóban, hogy nyomtatási hőfoknak 205, asztallapnak pedig 45 fok volt megadva.

Az asztal hőfokát én kicsit keveslem, de a videó szerint ez egy “perfect” beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#27243) Saccco válasza cross56 (#27242) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezek eddig beváltak:
212/63
205/63

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27244) cross56 válasza Rulez81 (#27239) üzenetére


cross56
senior tag

Én pár hete tesztelhettem cégnél a oneshapet. Mi egyébként Solidworksot használunk és ez ahhoz is hasonlít talán a legjobban, ugyanis a készítői ugyanazok.
Nekem hamar kézre állt.

(#27245) cross56 válasza Saccco (#27243) üzenetére


cross56
senior tag

Kipróbálom majd ezeket is akkor, köszönöm.
Egyébként a 63 fok mi alapján? :DD

(#27246) imibogyo válasza tvamos (#27233) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a kezdetek óta nincs pókhálósodási problémám az X1-el, bár az is igaz, hogy én nem a nulláról kezdtem a profilomat, hanem a "3dprintbeginner" srác Cura profilját gyúrtam tovább a saját igényeimnek megfelelően. ;)

(#27247) tvamos válasza imibogyo (#27246) üzenetére


tvamos
nagyúr

A legutolso Cura profiljat hasznalom. Abban allitottam a retraction-t egy kicsit nagyobbra, az segitett, de meg mindig van egy kicsi. Egy nagyon finom, amit ugy lobogtat a ventilator. Majd lejjebb veszem a nyomtatasi homersekletet, hatha ott a bibi...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#27248) Saccco válasza cross56 (#27245) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az első üveglapos nyomtatásnál jött. Így remélhetőleg eléri a felső rész is a 60-at.
Nem kerek csak jó lehet! :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27249) Reggie0 válasza Norbi46 (#27229) üzenetére


Reggie0
félisten

OpenSCAD.

(#27250) Norbi46 válasza Reggie0 (#27249) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Köszi a választ! :R
Nagyon tetszik Design Spark Mechanical azt hiszem ennél maradok! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.