Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) bigrob válasza bitmad (#8996) üzenetére


bigrob
őstag

Remélem nekem is úgy fog jönni. Nem szeretném a gyárit használni.
Amúgy nem lehet simán felragasztani?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9002) OutsideR válasza bitmad (#8996) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Hétfőn kaptam meg, és 4 csipesz tartja.
Az újak mind ilyenek.
Legalább nyomtatás után le lehet venni, és gyorsabban hűl, illetve könnyebb leműteni róla a nyomtatott tárgyat.

(#9003) Chal válasza bitmad (#8996) üzenetére


Chal
addikt

Ma jött meg, szintén levehető, csipeszes. Redditen azt írják, hogy július eleje óta ilyenek jönnek, upgradelt változat, hogy lehessen üvegre cserélni a lemezt.

Mi amúgy a céghez vettük játszani, első 3D nyomtató élménye mindenkinek :) Úgy, hogy senki nem látott még ilyet, egész jól összeraktuk, beállítottuk, a demo modelt pedig nagyon meggyőző minőségben nyomtatta ki. Azt hiszem lesz egy ilyen itthon is, de előtte még sokat szeretnék tanulni.

Első newbie kérdés: thingversen és egyéb modell exchangereken miért van az, hogy sehol nincs szó a szükséges filament mennyiségről? Annyira megbecsülhetetlen? Jó lenne tudni néha, hogy adott dologhoz mennyi anyag szükséges, főleg hogy forintosítani lehessen. Ti ezt hogy számoljátok ki? Vagy egy idő után az ember szemre megmondja +/- 50 grammra, aztán jó'van? :)

[ Szerkesztve ]

(#9004) atus72 válasza Chal (#9003) üzenetére


atus72
senior tag

A slicer (szeletelő) az számolja ki a szükséges filamentet mivel sokmindentől függ, legfőképpen a rétegvastagságtól és az infill-től. Ezért nem írják a Thingi-n a tárgy mellé mivel egyéni beállítás függvénye.

(#9005) Saccco válasza Chal (#9003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van cloud slicer is az megmondja neked.
Vagy
Aminek érdekel a súlya, azt belököd egy slicer-be és pár kattintás után megvan az eredmény. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9006) Mr.Csizmás válasza Chal (#9003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

olyan gyorsan feléltek egy gurigát? :D viccen kívül, kulcstartók meg stb. ilyen apróbb dolgok bőven kijönnek 1-4 méter anyagból max.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9007) Chal válasza atus72 (#9004) üzenetére


Chal
addikt

Világos, köszi a választ, valamint Saccconak a cloud slicer tippet.

@Mr.Csizmás: hát, a demo kutya után kb. mindenki 20 cm-es wow figurákat, 60cm-es (több modellből áll nyilván) t-rex csontvázat, meg a **sz se tudja még miket nem akar nyomtatni, de akkor művelődünk, illetve kalkulálgatunk a slicer sw-kkel :)

[ Szerkesztve ]

(#9008) Saccco


Saccco
nagyúr

MyRCCar 1/10 Monster /Crawler Chassis - Make

Wheheheheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :C :DD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9009) Mr.Csizmás válasza Saccco (#9008) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

unimog :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9010) Saccco válasza Mr.Csizmás (#9009) üzenetére


Saccco
nagyúr

Megette a fogakat. :( :DDD

Rendeltem bele fémet. ;]

szerk.:
BTW van passzoló felsőrész:
MyRCCar 1/10 Typical Pickup Body

De akár az Ursa:
Ursa (bear) - Fully printable Monster Truck

vagy 80's van

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9011) gerleimarci válasza izisz (#8994) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nekem nincs bajom a PTFE cső a fúvókáig változattal. Nyomtat, többet nem várok tőle. PLA, PETG és mostanában ABS is. Egy dolgot kell szem előtt tartani: az olcsó dolgok nem tartanak sokáig. A bowden setup-nál mindig hagytam egy kicsit rá a cső hosszára és fúvóka cserekor az elszíneződött (de még nem deformálódott!) végét levágtam. Figyelni kell arra, hogy halálpontosan egyenesen legyen elvágva a PTFE cső. Na meg a fittinget is ellenőrizni kell, hogy fogja-e rendesen a csövet. Mert ha egy millimétert is kintebb csúszik, akkor kampec a nyomatnak és lehet szétszedni.
A kínai all metallal nem lehet PLA-t nyomtatni

(#9012) bigrob válasza Chal (#9007) üzenetére


bigrob
őstag

Mindenki vegyen 1 gurigát oszt minden nap másé a gép? :DDD
4 rugó egy tekercs PLA kb.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9013) azbest válasza Saccco (#9010) üzenetére


azbest
félisten

13 perc után pont a lefogazásról van szó itt [link]
és nem ilyen fogaskereket használ, hanem gt2-es szíjhoz való fogazást. Mivel a szíj nem csak egy ponton érintkezik, hanem körben mindenütt, úgy eloszlik a terhelés. Ha jól látom hiányzik még a folytatás.

(#9014) varadigabor


varadigabor
senior tag

Nyomtattam egy tároló dobozt az enderhez a szerszámoknak, és mikor le akartam venni szét esett :D

Mi lehet a gond? Arra gondolok. 1. Pla nem túl jó választás volt és Keskeny a fala a doboznak. 2. Túl nagy réteg vastagság 0,4mm. 3. Z tengely csavarjait túl lazára hagytam?

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9015) Saccco válasza azbest (#9013) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most kicsit erősebbeket nyomtatok. Ha megjön a fém, akkor cserélem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9016) Saccco


Saccco
nagyúr

Na ez megint igazán beteg:
RC 1/16 Russian T-35A Heavy Tank

:Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9017) bigrob válasza varadigabor (#9014) üzenetére


bigrob
őstag

Réteg összetapadás nincs a toppon, ha jól emlékszem akkor nagyobb nozzle hőmérséklet kellene és talán a flow raten is egy hajszálnyit kellene emelni? Utóbbiban nem vagyok 100% biztos, várd meg amíg más is mondd valamit! :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#9018) janek69 válasza varadigabor (#9014) üzenetére


janek69
senior tag

Ha 0.4-es a nozzle-d és 0.4mm rétegvastagsággal dolgozol,akkor ne keresd tovább a hibát,hanem nyomtasd ki 0.2-es layerrel és nem fog szétesni az tuti.

(#9019) Mr.Csizmás válasza varadigabor (#9014) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

layer mindig a nozzle fele :K 04 -> 02

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9020) Saccco válasza Mr.Csizmás (#9019) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vagy maximum 3/4-e.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#9021) Mr.Csizmás válasza Saccco (#9020) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jah...

az érzés amikor leesik hogy tegnap 0,2 bütyökkel nyomtattál 0,2-es layer vázát, és ezért lett lyukas :U :DDD :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9022) fape válasza Mr.Csizmás (#9019) üzenetére


fape
senior tag

Ökölszabálynak jó a fele. De az azért ennél összetettebb, függ a géptől is. Z-re csak egész lépéseket érdemes használni, úgy is arra ugrik amikor nem mozog. Ékes angol nyelven: What is the best layer height for your printer

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#9023) janek69 válasza Mr.Csizmás (#9019) üzenetére


janek69
senior tag

Lehet az akár 0.05 is még 0.4-es nozzle-el is. A lényeg,hogy 0.4-nél maximum 0.32 legyen.

(#9024) compi.hu válasza fape (#9022) üzenetére


compi.hu
senior tag

Z-re csak egész lépéseket érdemes használni, úgy is arra ugrik amikor nem mozog.

Azért ha be van kapcsolva a szintkorrekció, ez mindjárt nem igaz.

(#9025) varadigabor


varadigabor
senior tag

Köszi a segítséget :D Van 0.8 fúvókám, lehet majd kiprobálom nagyobb tárgyaknál.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9026) odiepapa2 válasza Imy (#8998) üzenetére


odiepapa2
tag

0.1 mm-t feljebb vittem a fejet es a flow-t 102%-ra tettem. Megprobalom igy

Tukorlap: van nalunk egy maszek tukros, azzal meretre pontosan le tudom vagatni a 43x43-as talcamat.

Az lenne a kerdesem, hogy milyen vastag tukorlap kell? En egybol 3 mm-est mondtam, de ravagta hogy az vekony lesz. Meg tudnatok esetleg merni kinek milyen vastag a tukorlapja? Koszike

(#9027) compi.hu válasza odiepapa2 (#9026) üzenetére


compi.hu
senior tag

3mm elég lesz.

(#9028) janek69 válasza compi.hu (#9024) üzenetére


janek69
senior tag

Na meg szerintem egyedül a nyomtatóban a Z-nek van akkora "felbontása",hogy azért olyan nagy gond nem lehet,ha nem egészre jön ki a lépés. Pl. 1.8°-os a motort általában,ami 200 lépés egy fordulatnál.Ehhez van egy 16-os osztás,akkor a szoftberből az már 3200 lépés. Mondjuk,hogy jó durva 3mm emelkedésű orsó viszi a Z-t,akkor az 1066.66 lépés/1mm tehát egyetlen lépésre a Z 0.00093mm-t tesz meg. Remélem nem számoltam el semmit hirtelen.

(#9029) haverkulum válasza odiepapa2 (#9026) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Szia, bár nekem nem tükör hanem sima hőálló ("kályha") üveg, régen 3mm-es volt majd egy heatbed átalakítás miatt újat vágattam, ekkor már 4mm-est és nekem azóta egyenletesebb a heatbed, szintezésnél látom rajta - igaz hozzátesz az is, hogy nem 4db binder csipesszel fogatom le az üveget hanem 10db képkapocssal.

Amire oda kell figyelni a vastagabb üveggel, hogy picit lassabban melegszik át teljesen (nekem még van rajta egy + nyomtató felület is ami szintén át kell, hogy melegedjen) így ha magasabb heatbed hőmérsékletre akarok nyomtatni (pl ABS-t amit ~115 fok körül szoktam) akkor előmelegítem és várok egy pár percet, hogy át tudjon melegedni.

(#9030) Imy válasza Imy (#8999) üzenetére


Imy
veterán

Az átméretezéssel tökéletes lett.

(#9031) odiepapa2 válasza haverkulum (#9029) üzenetére


odiepapa2
tag

Köszi a gyors válaszokat, egyelőre vágatok egy 3 mm-t, ha az nem válik be, akkor megyek a 4 mm-essel. Szerencsére nincs akkora hupli a tálcán, inkább a tökéletességre törekszem.

(#9032) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok,

Melyik beállítással lehet állítani Curaban, hogy mindig máshol legyen a kiindulási pont layerenként? Üres kockát nyomtatok, hogy megmérjem a falvastagságot. Ha szemből nézve a jobb felső sarokba ér a fej, ott máshogy áll meg a fej, talán határozottabban, és picit be is remeg (?) a gép, és ez meglátszik azon a sarkon. Jobban nem tudom leírni, de valaki találkozott hasonlóval?

(#9033) Imy válasza Balázs1621 (#9032) üzenetére


Imy
veterán

Z seam alignment: Sharpest corner

(#9034) odiepapa2


odiepapa2
tag

Megjöttek végre a filamentek, köszönöm az infókat. Végül a Be-Va Chiptől rendeltem a következőket kísérlet céljából:

- Spectrum Rubber filament
- Spectrum PLA PRO
- Devil Design ABS
- Devil Design PET-G
- Devil Design ASA
- Gembird PLA Fluorescent

Nagyon várom még a MicroSwiss hotendet és a profi görgőket. Tükröst végül nem tudtam elérni, de ami késik, az nem halad. :))

(#9035) gerleimarci válasza Balázs1621 (#9032) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Gyorsabbra kell venni a Z emelést. Nagyobb gyorsulés, jerk és sebesség állítása a firmwareben. Egy kicsit hangosabb lesz rétegváltáskor, viszont nekem teljesen megszűntek az ilyen artifaktok.

(#9036) blountex


blountex
senior tag

Olyan kérdésem lenne hogy Curaban hol lehet állítani a nozzlie hőrmérsékletének a változását layerenként?
Van Initial és Final printing temperature azaz első és végső layerre vonatkozik, A printing temperature initial layer se tűnik annak aminek én gondoltam.
Míg S3D-ben ez nagyon egyszerű Curaban valahogy nem találtam ezt az opciót...

(#9037) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Imy, gerleimarci köszönöm. Következő problémám, hogy az első layereket szélesebbre nyomtatja, mint a többit. Nagyon szoros lenne a szintezés? Jó nagy fába vágtam a fejszémet ezzel a nyomtatással. Nem is olyan egyszerű dolog ez, ha az ember tökéletesen akar nyomtatni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#9038) Imy válasza Balázs1621 (#9037) üzenetére


Imy
veterán

Igen, valószínű vagy közel van a fej, ha nem, akkor az "initial layer flow"-t vedd vissza. Én mondjuk nem visszavenni szoktam, hanem megnövelni, nálam 120%. Azért jobb, mert így nyom annyi filamentet, hogy biztosan hozzátapadjon.

(#9039) Imy válasza odiepapa2 (#9034) üzenetére


Imy
veterán

Ezek engem is érdekelnének, hogy milyenek, majd ha nyomtatsz velük oszd meg a tapasztalatodat.

- Spectrum Rubber filament
- Spectrum PLA PRO
- Gembird PLA Fluorescent

DevilDesign PET-G-t használok, nekem teljesen bejött, illetve Spektrumot is, azzal sincs gondom. Habár a DD PETG-ből használok többet, mert abból volt 2kg-os kiszerelés, és azt vettem. Most nézem, már nincs náluk DD_ből 2kg-os, ellenben spektrumból igen, és még olcsóbb, mint anno a 2kg-os DD.

ASA-t mennyire nehéz nyomtatni? PETG-hez képest? És miben jobb, vagy rosszabb mint a PET-G? Mennyire szálasodik? Burkolás nélküli nyomtatóval is nyomtatható?

(#9040) Imy


Imy
veterán

Ha pl valami sötét filamenttel nyomtattok, majd utána fehér, sárga vagy egyém más világossal, akkor hogyan távolítjátok el a sötét olvadt filamentet?
Én jártam úgy, hogy feketével nyomtattam, de cserekor a sárgából egy 10cm-t átnyomtam, hogy tisztuljon. Majd a sárga modellen elszíneződések jelentek meg, a visszamaradt fekete filamentből.

(#9041) odiepapa2 válasza Imy (#9039) üzenetére


odiepapa2
tag

Egyelőre PLA-t és HIPS-et nyomtattam, én is nagyon kíváncsi vagyok mit tud a többi

(#9042) Imy válasza gerleimarci (#9035) üzenetére


Imy
veterán

Ezek CURA-ban valahol nem beállíthatóak? Én is ezzel küzdök. Ha ez eltűnne elég szép nyomataim lennének.

(#9043) Imy válasza odiepapa2 (#9041) üzenetére


Imy
veterán

Én a HIPS-et hanyagolom, mert szobában nyomtatok, és a HIPS gőzei kicsit sem egészségesek.

(#9044) blountex válasza blountex (#9036) üzenetére


blountex
senior tag

Végül sikerült rálelnem a válaszra, ezt a funkciót valamiért eddig sose néztem benne.
Tweak At Z script
Kipróbáltam a Custom Supportot is, elég pofásra sikerült, néha tényleg jobban jön mintha a alapértelmezett beállításokat használja az ember.

(#9045) varadigabor válasza odiepapa2 (#9034) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez a spektrum Rubber olyasmi mint a ninjaflex? Ahhoz hasonló anyag kellene nekem a quadcopterhez, amit tudok nyomtatni ender 3-al :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#9046) Thorus


Thorus
aktív tag

Ali-ról megrendeltem az Ender 3 nyomtatót, németből jön 2-5 munkanap és kuponokkal együtt 138Euro volt.

Teljesen kezdő létemre mire érdemes figyelni a gép összeszerelése és nyomtatása közben?

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#9047) gerleimarci válasza Imy (#9042) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem. Marlinban akár LCD-ről vagy USB-ről is tudod állítani. Vagy a Cura kezdő G kódba belerakod a megfelelő sorokat, de az macerásabb.

(#9048) Chal válasza Thorus (#9046) üzenetére


Chal
addikt

Az elég jó ár, pláne EU raktárról. Tudsz küldeni linket, hogy konkrétan melyik sellernél volt? Illetve kuponokat hogy sikerült szerezni?

De hogy a kérdésre is válaszoljak: mi most vettünk egyet a céghez játszadozni (de annyira bejött, hogy szeretnék egy sajátot is itthonra). 2 napja jött meg, szóval sok tapasztalat nincs, de egy fontos dolog: mi már az új verziót kaptuk, aminél a bed felső rétege levehető (a réginél tudtommal ragasztott volt). Ilyen paper clip-ek tartják ott, ezekbe egyszer szépen beleakadt a fej home pozícióra állás közben, szóval nagyon nézd meg hogy hova csípteted őket.

Az összeszerelés és a kalibráció teljesen eseménytelen volt, és elsőre működött minden, pedig mindenkinek nulla tapasztalata volt/van. Tegnap már egy RPI-t is kapott Octoprinttel, HD webcam-el. Hétfőn meg fog rá menni egy smart relé, hogy tudjuk áramtalanítani távolról, így akár hétvégén is lehet egy nyomtatást indítani távolról.

[ Szerkesztve ]

(#9049) blountex


blountex
senior tag

S3D-vel szinte egész jól sikerült a stringing tesztem bowdenes gépen Throubleshooting alapján, de Cura-nál egyszerűen rohadtúl nem tudom eltalálni a megfelelő beállításokat akármit állítottam a retractionnál kb. mindegyik beállítást végignéztem, de egyszerűen nem jutottam eredményre.
Itt a video:
[link]
2:40p-nél kb a baloldalira hasonlít legtöbbszőr a modellem.

Valakinek egyéb ötlet?

(#9050) Thorus válasza Chal (#9048) üzenetére


Thorus
aktív tag

A hivatalos creality eladótól vettem a brands week akció keretén belül, kuponokat meg minden 56 euro felett adott.
A képek alapján az enyém jó eséllyel a ragasztott verziós lesz, de nem gond mert van itthon edzett üvegem és biztonsági üvegem is.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.