Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Reggie0 válasza Tikakukac (#27500) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam az is beteszi a kaput, hogy ender 5-rol lesporoltak a Z endstopot is, helyette a bltouch van bekotve... Ha nem aktivalja a bltouchot akkor siman beletolja a fejbe a bedet.

(#27502) Tikakukac válasza Reggie0 (#27501) üzenetére


Tikakukac
titán

Fejvakarós a dolog. Nem tudom ezek a gépek milyen fejlesztési ütemeken mennk át mielőtt elkezdik sorozatra tolni őket, de bakker, csak szól valaki, hogy hélóka, ez így annyira nem smakkol :P
Mondjuk ott a Sapphire Plus, ott is olyan problémákról írtak, hogy ihaj. Na ebből lett elegem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27503) Reggie0 válasza Tikakukac (#27502) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem kb. semmilyen, egy gyors kickstarteres osszetakolashoz lehet hasonlitani. Sot a legutobbi gepuket most igy is csinaljak. Meg igazabol hiaba tervezik meg jol, a vilagon nem tul sok gyarto teszteli a raktarozasi/szallitasi eljarasait es azok hatasait a keszulekekre, tehat pl. az altalam tapasztalt gorgos problemat nem valoszinu, hogy tul sok gyarto elozte volna meg, minthogy belefutna.

[ Szerkesztve ]

(#27504) Tikakukac válasza Reggie0 (#27503) üzenetére


Tikakukac
titán

De bammeg én értem a gyors tervezést, de mikor egy kész gép egyszerűen nem éri el az endstopot, lásd Sapphire Plus sztorik :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27505) Reggie0 válasza Tikakukac (#27504) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a jo mernokok altalaban CMM-et meg CNC-t terveznek, nem 3d printert :D
Amugy ha megnezed mamar minden sarki bugris 3d nyomtatot akar tervezni, epiteni stb., szoval nyilvan felhigul a piac es hat az olcso termekeknel jut kevesebb penz szakemberre. Szerintem ez egy rendszerbe kodolt dolog.

Ha 3 bolcsesz osszeall, hogy 3d nyomtatot akar gyartani, akkor mar par latvanyelemmel es dizajnos kinezettel fog vevot talalni maganak.

[ Szerkesztve ]

(#27506) Tikakukac válasza Reggie0 (#27505) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez igaz kisebb tételekre és próbálkozásokra. Azért százezres eladott mennyiségeknél erősen kétlem, hogy 3 bölcsész lenne a keménymag :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27507) fape válasza Reggie0 (#27505) üzenetére


fape
senior tag

Karácsonyra jött egy olcsó kinai cnc, nem hogy nem éri el az endstopot. Hanem egyenesen nincs is endstop egyik tengelyen se. Cserébe meg is van az első kötelező upgrade :D
Jó egy szavam nem lehet mert $135 volt :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#27508) Scallion


Scallion
senior tag

2 évet a nedves pincében tárolt, zacskóban de kibontva, a zacsibol kiszedve hibátlan.
e-da abs.

(#27509) dugesz77 válasza Scallion (#27508) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát nálam az egy év körüli több hónapja 18-20% os páratartalomban tárolt IKEA Samla dobozos megoldásból etetett Gembird ABS törik mint a ropi :((( Nem tudom mi lelte lehet sütőben kicsit meg kellene sütni.

(#27510) Gergosz2 válasza dugesz77 (#27509) üzenetére


Gergosz2
veterán

gembird abs-t 3 nyomtatás után inkább hagytam a fenébe. Nem hiába, a millió PCs kacat mellett a filamentjeik sem valami jók.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27511) Mr.Csizmás válasza Gergosz2 (#27510) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vszeg ugyanaz a metódus, mint a többi szutykuknál, random mivoltú és minőségű kínai oem dolgokat címkéznek fel. mikrofon, füles, egér, mobiltartó, ezeknél megtaláltam már az eredeti aliexpresses cuccokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27512) Scallion válasza dugesz77 (#27509) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem néztem ki sokat ebböl a márkábol, de mégcsak nem is törik csak fehéredik ha hajlítom. Valami 6 font volt egy kiló.

(#27513) azbest válasza Mr.Csizmás (#27511) üzenetére


azbest
félisten

a régebbi gemird filament lehet nem is ugyanattól a gyártótól jön, mint az újabbak. Mert más kinézetű a dob és az újabbak szebben voltak tekercselve is.

Olyan lehet ez is, hogy ahonnan épp olcsóbban megkapják, ott kötnek le kapacitást. Mint a coop-os sűrített paradicsom. Az is volt már aranyfácán, kecskeméti konzervgyár és most unilever.

[ Szerkesztve ]

(#27514) Saccco válasza llacee (#27493) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem arra gondolok. A szíjak alatt mindenhol fogazott idler van vagy sima?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27515) #72806656


#72806656
törölt tag

Sziasztok. Vallalna valaki 5-10db egyszerubb muanyag elem nyomtatasat? Posta, anyag, egyebet termeszetesen fizetnem. Privatban a tobbit. Koszonom

(#27516) Reggie0 válasza azbest (#27513) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem PLA-bol ket eve ugyan az a dob a gembirbol. Egyszer volt egy rosszabb szeria szurkebol, ami sehogy sem akart letapadni, meg felhajlott es torekeny is volt, valoszinuleg hibas csomagolas es sok nedvesseget kapott.

(#27517) kzkz válasza Reggie0 (#27516) üzenetére


kzkz
őstag

*ugyanaz
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#27518) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Szerintetek ez jó duct lehet? Ránézésre sajna nekem nem sokat mond. FB-os csopiban a készítője nagyon promózza.
Legalább 40-es ventivel fel tudnám rakni, nem kell várni az 5010-esre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27519) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#27518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem anyagpazarlás. V6 vagy dragon-ra egyaránt felmegy: [E3D Radial fan (5015 blower) adapter] + [Dragon Hotend Fan Shroud] négyszög ventivel max az alaplapot hűteném, itt a légáramlás és nyomás miatt radiált használnék mindenképp.

utólag is thy izisz topiktársnak, hogy belinkelte, sok problémát megoldott nekem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27520) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#27519) üzenetére


LógaGéza
addikt

De ezektől nem lesz jobb a tárgyhűtésem sajna. Arra mit használsz?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27521) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Filanora PETG Spectrumhoz képest milyen? Hol találok normális ASA-t manapság?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27522) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#27520) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erről indultam: gyári kocsira felszerelhető: de ferdén nem jó a radiál venti, mert kinyírja a csapágyat
[Cr-10 Ender3 Direct BMG Bondtech Extruder E3D v6]
lett belőle ez újranyomtatva:
[Ender 3 CR-10 Direct Drive BMG Bondtech Extruder E3D V6 and Volcano]
most a tárgyhűtőt cserélem erre (meg a bmg felfogatót újra a fentiből, mert picit ferde)
[Modified V6 hotend part cooler with 5015 fan for Creality Ender 3 / CR10]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27523) Saccco válasza Gergosz2 (#27521) üzenetére


Saccco
nagyúr

Teljesen jól lehet nyomtatni a Filanora PETG-vel is.
A Spectrum ASA 275 jó cucc, mondjuk csöppet drága perpillanat. Gyártótól rendelhető.
Szereti a meleget, 240-250/75-80°C.

szerk.: Monjduk az Azure PETG is egész jó volt, ha hasonló az ASA-juk is... [link]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27524) llacee válasza Saccco (#27514) üzenetére


llacee
őstag

Ez a része teljesen a gyári ender 3 pro kialakítás, csak damperek lettek felszerelve.

(#27525) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok! Mit érdemes tudni a Sidewinder X1-ről? Ez most egy nagyon jó gépnek számít? Alapból is nagyon jó, nem kell upgradelni?

Olyan meggyőző, hogy szinte megbántam, hogy ender 3 v2-t rendeltem. :U Persze azért nem egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#27526) Reggie0


Reggie0
félisten

Na mar masodik napja szerelem az ender 5 plus-t, de azthiszem megvarom a hetfot es veszek az oldalaiba uveglapokat, hogy ne kelljen meg egyszer szetszedni es mindent ujra beallitani.

Orom az uromben, hogy vaz kocka az nagyon kocka, minden oldalnak a ket atloja szepen egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#27527) adatfalo válasza cross56 (#27525) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szia.

Én is nézegetem egy ideje, tényleg a jobbak közé tartozik, de vannak problémái - mint minden gépnek. Itt megtalálod a konstrukciós hibákat és azokra megoldásokat: https://3dprintbeginner.com/sidewinder-x1-upgrades/
Van egy jó nagy facebook közösségük is, pörög egész nap, segítőkészek az emberek.
És ami jó, hogy a Cura 4.8 - tól benne van a nyomtató profilja gyárilag, ami vélemények szerint elég jól működik.

Én személy szerint amint megkapnám a Z tengelyt erősíteném meg, a szalagkábel rögzítésével kezdenék valamit, valamint az extrudert upgradelném - ha más nem egy bi-metal heat brake-el!

www.adatfalodesign.hu

(#27528) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#27522) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, ígéretesnek tűnik.
Akkor ha jól gondolom, két 5015-ös blower van nálad felrakva, egy balról, az a tárgyhűtés, a másik jobbról a hotendnek (lehet, hogy nem jól látom, nem volt még meg a reggeli kávém...).

Hotend upgrade mikor éri meg? Egyelőre nem látom értelmét, ahogy nézelődök, az jön le, hogy a V6 All-Metal-nál problémák vannak a PLA-val. Szeretném ezt a PTFE csöves küszködést elkerülni...
Holnaptól akciós lesz a Dragon (66USD), és a Mellow NF-Crazy is (~30USD körül kuponnal), Dragon megéri a jóval nagyobb árat? Főleg ha meg is fogják...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27529) dugesz77 válasza cross56 (#27525) üzenetére


dugesz77
őstag

Az árakat is nézd. 220$ vs 400$. Baj is lenne ha nem lenne picit jobb. De ugyanez megy tovább 600$-ért megint van jobb ahogy 800$-ért is jobbat kapsz. Kinek mi a határ. Nem rossz az Ender V2 ezért az árért. Talán a legjobb alapgép. Vannak nyűgjei mint mindegyiknek de dobozból kivéve is jól nyomtat (már ha jól szereli össze /nem kap hibás darabot) pici tuninggal még jobb lehet.

(#27530) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#27528) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, 2x5015. elég az alja puttó 2$ is, csak legyen tartalék.

hotendből saját példámból okulva ajánlom átugrani a v6 teflon, v6 allmetal köröket, ugorj egyből TL Dragon-ra. egy dugulásom volt vele, az is user error, mert melegen lehúztam a ventit róla véletlenül. (55$ volt kuponokkal, nem fogták meg. tippre a röntgenen kis fémdarab = skip)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27531) cross56 válasza dugesz77 (#27529) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, valóban majdnem duplája az ára. De nagyon igényesen megcsinálták, nagyon tetszik. Mivel teljesen kezdőként vágok bele a nyomtatásba ahhoz igazából elsőnek egy olcsóbb gépet akartam. Csak mivel késik az Ender eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha....
De akkor marad az Ender, csak érkezzen már meg :C

adatfalo: Köszönöm, akkor azért ez sem hibátlan alapból, lenne rajta mókolni való :R

(#27532) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#27530) üzenetére


Reggie0
félisten

Standard vs High Flow kozul melyiknek mi a hatulutoje? Az elonye vilagos :)

(#27533) dugesz77 válasza cross56 (#27531) üzenetére


dugesz77
őstag

Ahogy egyre több embernek lesz jönnek a olcsó filléres/mókolos okosságok. Épp tegnap raktak ki a mozgó bowden javítására egy módszert.

(#27534) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#27532) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

passz, nekem standard van. HF-nél _szerintem_ a nagyobb kamra kisebb hőstabilitást ad, ahogy extrude-travel váltakozásban érkezik a hideg anyag, + után kell fűteni, miközben esik a hőmérséklet. (mikor találják fel a skálázható fűtőpatront?)
ofc ha hülyeséget mondok skippeljétek :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27535) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#27534) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem pont, hogy a hostabilitasa jobb, nem inkabb arra gondolsz, hogy a nagyobb felfutott tomeg miatt a szabalyozas lelassul? A PID lenyege pont az, hogy ne nagyon lengedezzen.

En arra tippeltem volna, hogy a tobb olvadt anyag miatt nagyobb az oozing vagy ilyesmi. Rakerestem a neten de sehol sem talaltam elonyok/hatranyok osszehasonlitast.

Te bowdennel vagy direct drive-al hasznalod?

(#27536) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#27535) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet (vagyis úgy gondolom inkább) neked lesz igazad a pid miatt.

bmg klón dd, abból is vmi olcsó plasztik (a másik macskától vettem, amikor még kezdtek bejönni)
apropó, a dragon-hoz nem tudom, h adnak olyan véget, amivel be lehet fogni a dd-be egyből, de érdemes lőni tartalékba.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27537) kzkz válasza Reggie0 (#27535) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem a magnum Mellow Nf-crazy nem jött be, szerintem kevés volt a hűtés neki, ha lassan ment az anyag (pl. az első rétegnél 0,4-es fejjel) és eldugult középen.
Próbáltam a magnum részéből köszörűvel levenni, kb a fele le is jött, összeraktam, de szöcsögő hangot adott utána, nem mertem így használni és kidobtam.

Most adok neki még egy esélyt, rendeltem hozzá a standard flow-s közdarabot.

(Mondjuk azóta egy Tamásos videóban láttam, hogy az első rétegnél 1mm layer width-et állít be, és erre álltam rá én is, most a kínai klón V6-tal is úgy megy a nyomtatás, mint az álom :) . Így több anyag megy már az elején, nem tud bedugulni a lassúságtól)

ui. WS2812B nem vízálló 60led/m Led szalagot hol lehet itthon nem horror áron kapni? 2-3 méter kellene...

[ Szerkesztve ]

(#27538) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Creality márkát honnan érdemes vásárolni ha az angol nyelvtudásom nulla?(gari miatt)
[link] Ezzel a boltal van valakinek tapasztalata? Mondjuk itt csak 1 év garit adnak. De viszonylag olcsó!
Vagy vásároljak magyar shopból drágábban 24 hó garival?
Mit javasoltok?

(#27539) dugesz77 válasza Norbi46 (#27538) üzenetére


dugesz77
őstag

Melyik Creality-t nézted ki?
Ender V2 talán most Tomtop-nál van jó árban Német raktárból a ttv2ct kupont használva 229$ ingyenes postával.
Ender 3 pro BG cseh raktárból a BG52b14c kupont használva 179$.
Ender 3 Max ugyanitt a BG46f414 kuponnal 289$.

[ Szerkesztve ]

(#27540) Norbi46 válasza dugesz77 (#27539) üzenetére


Norbi46
aktív tag

5pro vagy plus.
De mint írtam nem tudom hogy honnan vegyem mert ha gariztatni kell nem tudok angolul.

(#27541) Imy válasza kzkz (#27537) üzenetére


Imy
veterán

Én nagyobb 1st layer heightet állítok (fúvóka átmérő/2), flow 110%, és 5-10 fokkal magasabb asztalhőmérsékletet. Ezt is kipróbálhatod szerintem. Nálam működik. A nagyobb height az asztal szintezési hibát kiküszöböli, a flow is rásegít, és növeli a tapadást mint a nagyobb asztalhő.

(#27542) kzkz válasza Imy (#27541) üzenetére


kzkz
őstag

Igen, ezeket vetem be én is: 1mm rétegvastagság, 0,35mm rétegmagasság, és az asztal hő is 102 fok, utána 85.
Ennek ellenére ma volt egy 4 elemből álló nyomtatásom, ahol az egyik elem egy vékony U fél téglalap volt, ott a rövidebb szárak nem tapadtak sajna meg, majd ezt külön megpróbálom raft-tal.

[ Szerkesztve ]

(#27543) Imy válasza kzkz (#27542) üzenetére


Imy
veterán

Milyen anyag, hogy ilyen magas asztalhőmérséklet kell neki?
PETG-nél 80/70-et, PLA-nál 65/60-at használok

(#27544) Joshi válasza Imy (#27543) üzenetére


Joshi
titán

ABS és ASA-hoz kell a ~100 C° bed hőmérséklet.

(#27545) Reggie0 válasza Norbi46 (#27540) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kezdo vagy, akkor az 5 plus-t nem tudnam jo szivvel ajanlani. Meg nincs osszeszerelve a gep, be se kapcsoltam, de mar 20 pontos hibalistanal tartok amit igy talaltam az atvizsgalas/szereles kozben. Reszben kivitelezesi, reszben tervezesi hiba.

[ Szerkesztve ]

(#27546) Rulez81 válasza kzkz (#27537) üzenetére


Rulez81
tag

Nem sokat segít, de itthon mindent is horror áron adnak. Én nem találtam annyiért amennyit adnék is érte.
Én kintről rendeltem de a 30 ledesből 15 métert, tegnap fejeztem be a beépítést, amúgy nagyon ász cucc ESP32-vel WLED + ledFX.

(#27547) kzkz válasza Rulez81 (#27546) üzenetére


kzkz
őstag

Itthon a 60led/m nem vízálló kb. 4000Ft métere. Aliról 5m kerül 3800Ft-ba, szóval kivárom azt az 1-2 hónapot, azért az ötszörös ár kicsit merész...

(#27548) kzkz válasza Imy (#27543) üzenetére


kzkz
őstag

A PETG-t nyomtatom ennyivel. Az is hozzátartozik, hogy nekem kb. 54x54cm-es az alu asztallapom, és valahol a közepe táján van a hőmérő. Amikor az először 97 fokot mutat, akkor a szélén még rajta tudom tartani az ujjam 3-4 másodpercig, szóval ott valószínű nem 97 fokos ;) . Ezért nyomom inkább feljebb, ha ennyire van állítva, akkor talán már mindenhol megvan a 60 fok. Igazából várni kellene, hogy átmelegedjen, de türelmetlen vagyok :) A 6x6-os szintmérés is eltart kb. 3-4 percig, mert lassan mozog a Z tengelyen a bazi nagy asztal.

(#27549) Tikakukac válasza kzkz (#27547) üzenetére


Tikakukac
titán

Most terveztem világítást a konyhába. Én tripla árat fizettem papíron ugyanazért a ledért. Miért? Van vagy 30m Alis csíkom, érdemes egymás mellé tenni ezt meg a tuti Samu chipes verziót. Zongorázod a diffit, mindenben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27550) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nyomtatótársak! a 01.11-es akcióban várható valami érdemleges ontopic témában, vagy simán szedjem össze ami kell?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.