Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) dugesz77 válasza kzkz (#27698) üzenetére


dugesz77
őstag

Én ha véletlen nincs semmi különleges szeretek szerszámokat/kiegészítőket nyomtatni nyomtatni.
Ebből a csavarhúzónyélből kb. bármennyit el tudnék osztogatni ,nekem is vagy 4-5 helyre kellett aki látta kell neki.
Ez a kiskés is pont ilyen ,kell mindenkinek mindenhova.
Most nyomtattam 5db Noga sorjázó nyelet abból is csak 2db maradt nálam.

(#27702) Scallion válasza dugesz77 (#27701) üzenetére


Scallion
senior tag

A Noga nyél mennyire funkcionál? (tartósságra gondolok)

(#27703) Scallion válasza bbmt (#27699) üzenetére


Scallion
senior tag

Attól függ mire gondolsz, A festékleégetőre vagy a forrasztóállomásra.Nekem forrasztóállomás van az asztalomon (sok smd-t forrasztok) ,de a párom is azt használja polymer clay-hez csak 140 fokon :).

(#27704) bbmt válasza Scallion (#27703) üzenetére


bbmt
senior tag

Sorjázásra, élsimításra, az apró kis szálak eltüntetésére gondoltam.
Forrasztóállomásom nekem is van, tartasz erre külön pákahegyet vagy nem
olvad rá?

A kanál a gyengék villája

(#27705) Scallion


Scallion
senior tag

le kell venni a hegyet ha müanyagra használod.

(#27706) Anyus4


Anyus4
újonc

Sziasztok,
Én még teljesen új vagyok ezen a téren kaptam egy Ender 5Pro 3 d nyomtatót.
Imádok makettezni, és azt szeretném kérdezni, hogy a bábuknál vagy bármilyen formánál milyen ragasztót és festéket használtok. Én akril festékre gondoltam, de nem tudom hogy ebből a matt vagy a fényes a jobb a 3d nyomtatással készül dolgok színezésére.
Még azt szeretném kérdezni, hogy a PLA (Gembird) 1,75 mm 0,4 mm fúvóka, 200 C a fúvóka, és a munkalap 60 C fokkal jól van beállítva, végig olvastam rengeteg oldalt ezzel kapcsolatban és nem jövök rá mi a hiba, hogy az egyik nyomtatás jó a következő már nem. Időnként nem tapad meg a nyomat. Egy mintát teljesen jól kinyomtat, a következőt meg már nem hajlandó mert elkezdi és utána felválik vagy már a kezdő szál húzásnál húzza magával 0 tapadással. Köszönöm ha segítetek.

(#27707) Devil Smile válasza Anyus4 (#27706) üzenetére


Devil Smile
őstag

PLA nál én 210fokrol indulok(init layer) 2-3 réteg, aztán 200-205re vissza asztal meg 50fok..
És az első rétegek 25mm/s aztán 50-60mm/s..
Asztal tiszta, szintezés jó?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27708) section9


section9
őstag

Cserelt mar le valaki itt Ender 3 V2-on ventillatorokat, hogy halkabb legyen? Ha igen milyen ventillatorokat vettetek hozza? :R

(#27709) Saccco válasza Anyus4 (#27706) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akrilfesték jó hozzá. Sokféle ragasztó megfogja.
A hibát okozhatja, páratartalom változás, huzat, hőfok, rövid előmelegítés, megmozgatott nyomtató, zsíros asztal, rossz filament, stb.
A sikeres nyomtatás utáni felválás hőtágulás miatt jön létre, valószínűleg.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27710) Anyus4 válasza Devil Smile (#27707) üzenetére


Anyus4
újonc

Köszönöm válaszod :) Igen a szintezés jó, ugyan nem ellenőrzöm minden nyomtatás előtt, az ellenőrzőkockát is teljesen jól nyomtatta ki, és utána egy kisebb figurát is, tegnap kezdte el ezt a szórakozást, ezt https://www.thingiverse.com/thing:3353394 szerettem volna kinyomtatni, próbáltam állóban is, és fekvőben is, próbáltam szoknyával, és peremmel is ha kezdésnél jó volt a tapadás akkor az első két sor után elkezdte húzni a fúvóka magával az egészet. Igen az asztal tiszta még teljesen új, az eredeti mágneslap van rajta. Az egyik ilyen meghúzásnál egy picit megkarcolta az asztalt, ma reggel vettem észre. Megpróbálom a Te beállításaid alapján köszönöm.

(#27711) dugesz77 válasza Scallion (#27702) üzenetére


dugesz77
őstag

Nincs vele gond, jól bírja. Igaz kicsit szoros , túl erősen fogja a sorjázó pengét de azt úgy oldottam meg ,hogy felmelegítettem a pengét megcsinálja megának a helyet. Így rendesen elforog.

(#27712) Anyus4 válasza Saccco (#27709) üzenetére


Anyus4
újonc

Köszönöm. Nincs mozgatva, és ugyan az a PLA tekercs, de akkor sok minden lehet. Az asztal részét csak levételkor fogtuk meg, de lehet hogy az is, mivel lehet zsírtalanítani a mágneslapot ? Mivel szoktátok ?

(#27713) Saccco válasza Anyus4 (#27712) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sima szappanos ronggyal lemosod/letörlöd. Utána meg ne fogd meg.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27714) Anyus4 válasza Saccco (#27713) üzenetére


Anyus4
újonc

Nah ezt jól túl kombináltam :W már majdnem 10 ezerért vettem sprayt :) Nagyon köszönöm :)
A mágneslapra nem kell semmit sem fújni tapadássegítőnek ? Sok oldalon olvastam, hogy használnak, azt nem írták mit.

(#27715) Devil Smile válasza Anyus4 (#27714) üzenetére


Devil Smile
őstag

Nekem Ender 3 pro van, szinten magnes lappal.. en speciel max annyit szoktam csinalni, hogy lefujom a port az asztalrol amikor havonta 1x nyomtatok valamit.. nincs isoproppal torolgetve se hajlakk se stiftes ragaszto.. es a petg is tapad 60fokos asztalon 210/215 fokon..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27716) Saccco válasza Anyus4 (#27714) üzenetére


Saccco
nagyúr

Soha egyetlen nyomtatásomnál sem használtam semmit. Se üvegen, se rugóacélon.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27717) Anyus4 válasza Devil Smile (#27715) üzenetére


Anyus4
újonc

Nagyon köszönöm :) csak annyi mindent olvastam már mire erre a szuper fórumra találtam, hogy nem tudtam már mi a jó.

(#27718) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

napi wow, mindegybe' extruder dragon/moszki klónnal egybegyúrva: (56$, klikk)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27719) fuze


fuze
őstag

Gyors kérdés: Az ender 3 V2 a microsd kártyán tárolja a gép beállításait? Mert akkor máris fény derül az under extrusion problémámra :DDD

adms.hu | UI Designer

(#27720) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27718) üzenetére


imibogyo
veterán

Huhh, ezzel most nagyon megfogtál. Pont ilyesmit keresek az új projektemhez (én még ezzel és ezzel szemeztem). Az biztos, hogy a következő gépet is DD-re szeretném építeni. :K

[ Szerkesztve ]

(#27721) kulu22 válasza Mr.Csizmás (#27718) üzenetére


kulu22
aktív tag

Hány kiló? :)

(#27722) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#27720) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a bordás bmg tecc, de megtartanám a dragon natív hotendet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27723) Saccco válasza fuze (#27719) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Maximum valamelyik gcode kezdő részébe mentettél el módosító beállításokat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27724) fuze válasza Saccco (#27723) üzenetére


fuze
őstag

Nem értem, mert régebben beállítottam az extrusion multipliert és visszaállt 93-ra amikor nem volt benne az sdkártya. Valamelyik nap meg direkt úgy kapcsoltam be, hogy benne legyen. Úgy megjegyezte.

adms.hu | UI Designer

(#27725) Scallion válasza Mr.Csizmás (#27718) üzenetére


Scallion
senior tag

Ez jó mert legalább egyszerre melegszik az extruder és a motor a hotendel. meg a motor kábele pont nincs útban semminek :D .( jól néz ki ,de szerintem nem müködik rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#27726) Saccco válasza fuze (#27724) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt a szeletelőben kellene beállítani.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27727) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27722) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja, nem is ellenfélnek szántam ezeket, amit te linkeltél sokkal jobb cuccnak néz ki, csak bedobtam őket, hogy én miket nézegettem a témában a napokban. Az biztos, hogy az X1 óta újra DD fan lettem, szóval a következő gépet is ilyen felépítésűnek tervezem. ;)

Scallion: az X1-en is egybe van építve minden és semmi baj nincs belőle. Meg aztán pont azért van a kivágás az extruder oldalán, hogy azt is átfújja venti (ami az X1-nél nem adott, egy bordát fúj a venti, még sincs belőle probléma). A motort pedig 90 fokonként úgy csavarozod fel ahogy akarod a DD extruderek nagy százalékára, szóval az, hogy a termékfotón lefelé néz a csatlakozó, az pont semmit sem jelent, maximum csak annyit, hogy egy 3d nyomtatáshoz analfabéta rakta össze a cuccot a fotózásra. :P

[ Szerkesztve ]

(#27728) LamaCube válasza fuze (#27724) üzenetére


LamaCube
addikt

Ha az extruder kalibrálásra gondolsz, hogy átírtad 93-ról másra azt az sd-re menti. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27729) Reggie0 válasza dugesz77 (#27701) üzenetére


Reggie0
félisten

A bitfejes csavarhuzohoz valo fix nyomateku lehuzok sem rosszak, abbol is erdemes parat nyomtatni nehany jellegzetes nyomatekra.

(#27730) Szabikaa20 válasza Anyus4 (#27714) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mágneslapra állitólag jól tapad...Nekem üveglappal voltak ilyen problémáim.Oda sima stiftes pritt papirragasztót használok! :D Bármelyik papir üzletben kapsz.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27731) Reggie0 válasza Szabikaa20 (#27730) üzenetére


Reggie0
félisten

Hajlak is nagyon jo, az utan szep marad a felulet, nem kell vakarni rola a trutyit.

(#27732) kzkz


kzkz
őstag

A vezérlő és a fej közötti kábeldzsungelt szeretném megszüntenti, ehhez drag chain-be bújtatnám őket. Viszont mindkét oldalán fix-en szeretném végződtetni, majd egyik oldalt onnan a vezérlőbe, másikon a hotend-be mennének innen a kábelek.Tehát a láncban lévő vezetékeket csak egyszer kell bekötni utána nem kell foglalkozni vele.

Namost ezt a futó kábelt valami nyomtatott áramköri lapra szeretném bekötni. Ha már itt tartunk, akkor a NYÁK egy gyorscsatival is rendelkezik, így a hotendnél a hotend tartóval össze tudna kapcsolódni. Valami ilyesmire gondoltam:

A J1 és J4 egy-egy screw terminal, azaz itt csavarral lehet rögzíteni a vezetékeket.
A J2, J3, J5, J6 egy tüskesor és az anya párja.

Ebből a NYÁKból három kellene: egy fix-en a vezérlő közelébe, egy fixen X tengelyre, egy pedig a hotendtartóra, ami levehető. Szerintem mindhárom helyre jó ugyanaz a NYÁK, mert a fix X tengely és a rácsatlakozó levehető hotendnél az egyik NYÁK egyik oldalára, míg a másik NYÁK másik oldalára forrasztanám az alkatrészeket. (Az még nincs megoldva, kiszámolva, hogy az alkatrészek magassága miatt össze lehet-e tolni a két darabot).

Ötlet, vélemény? Érdekel esetleg mást is egy ilyen.

Ehhez a NYÁK-hoz már mindenki le tudná gyártani a saját nyomtatójához megfelelő konzolokat.

Valami hasonló lenne, mint ez, csak épp nem felülről lefele csúszna egymásra, hanem előről hátrafelé (az Y tengely irányában) nyomnám egymáshoz a kettőt, majd a két konzolt egymáshoz csavaroznám, a gyorskioldóval egyelőre én nem bajlódnék, 4 csavart ki tudok csavarni 1 perc alatt többször is :)

(#27733) azbest válasza Reggie0 (#27731) üzenetére


azbest
félisten

Vizes szivaccsal szépen szét lehet úgy teríteni, hogy éppen csak legyen rajta. Vízben oldódó. Én mondjuk a kék színűt preferálom, ami nedvesen színes, úgy takarításkor is látszik, hogy van-e még rajta.
A hajlakkot viszont a gépnél, gépbe fújni nem jó ötlet, Szépen rárakódik mindenre és nem könnyű letakarítani sem.

(#27734) dugesz77 válasza Reggie0 (#27729) üzenetére


dugesz77
őstag

Néztem azokat ,de eddig úgy voltam vele ,hogy pár húzás és biztos törnek.. De ha azt mondod használható akkor teszek egy próbát velük.

(#27735) LógaGéza válasza fuze (#27724) üzenetére


LógaGéza
addikt

FWtől is függ, van amelyiknél el lehet EEPROMba is.
M92 Exxx.x
M500

M503-al pedig ki tudod olvasni mi van benne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27736) bbmt


bbmt
senior tag

Megjött a gyári üvegtálca az Ender 5 pro-hoz ( tulajdonképp ugyan az mint az Ender 3) és eddig tökéletes. Sziklaszilárdan tapad, na meg a tálcafűtést is le vehettem mert a mágneses cucc nagyon rosszul oszlatta el a hőt, ez az üveg meg egyenletesen meleg mindenhol.

A kanál a gyengék villája

(#27737) fboldog válasza Mr.Csizmás (#27718) üzenetére


fboldog
senior tag

Tetszetős, már-már Hemera feeling.
A fotóval csak egy apró gondom van, hogy a motor kábelezése az asztal felé áll. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#27738) Saccco válasza LamaCube (#27728) üzenetére


Saccco
nagyúr

Na, ezért kell Klipper-t használni, abban nincs ilyen hülyeség. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27739) LamaCube válasza Saccco (#27738) üzenetére


LamaCube
addikt

A v2-ő firmware frissítését már sd-ről fel lehet tenni és az EEPROM is az sd-n van vagyis van rajta egy ilyen fájl, bár lehet hülyeséget írok. Gondolom, ezért az sd-re ment. Bár én tök hülye vagyok ezekhez. Azt se tudom mi a klipper :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27740) Mr.Csizmás válasza fboldog (#27737) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

átszerelhető :D
mondjuk pont a Hemera a másik, amin gondolkozok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27741) Anyus4 válasza bbmt (#27736) üzenetére


Anyus4
újonc

Szia, megkérdezhetem, hogy hol rendelted az Ender 5 Pro-hoz az üveglapot, nekem is pont ilyen gépem van.

(#27742) bbmt válasza Anyus4 (#27741) üzenetére


bbmt
senior tag

A Caxtool-nál volt raktáron azonnal.

A kanál a gyengék villája

(#27743) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27740) üzenetére


imibogyo
veterán

A Matrix egy Hemera klón a Trianglelabtól. ;)

(#27744) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#27743) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt láttam, de megtartanám a dragon hotendet, csak a plasztik bmg felett jár már el az idő.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27745) Szabikaa20 válasza Reggie0 (#27731) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A ragasztó után semmi trutyi nem marad és vakarni sem kell! :N Nagyon könnyen lejön.Épp hogy berakod a viz alá 2-3x áttörlöd tenyérrel és már ott sincs.Azután szoktam szappanozni, hogy ne legyen zsiros és már kész is.És többször is tudod használni,nem kell minden nyomtatás előtt ragasztózni.Hajlakkal próbáltam nekem nem jön be!Büdös,1x használható és sokkal nehezebben jön le mint a ragasztó stift és drágább is.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27746) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27744) üzenetére


imibogyo
veterán

Na jó, de hát te írtad szó szerint azt, hogy "mondjuk pont a Hemera a másik, amin gondolkozok" és mivel az sem Dragonos, így gondoltam ez is érdekes lehet. :B

(#27747) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#27746) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] erre gondoltam konkrétan, mert belemegy a dragon. vagy sima allmetal bmg. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27748) Anyus4 válasza bbmt (#27742) üzenetére


Anyus4
újonc

Köszi

(#27749) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27747) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt nem tudtam, hogy BMG-s felépítmény is lehet "Hemera", azért nem értettem, azt hittem csak egy fajta felépítés (és klónja) "a" Hemera. :B

A második az tiszta sor, amit linkeltem az is majdnem teljesen ugyanez csak szemre talán kisebb bordákkal, szóval a te linkeden lévő a preferáltabb. Mondjuk én nem öltem bele túl sok időt a keresésbe (még...), csak ami szembe jött velem azokat linkeltem neked. Mivel most is DD-t használok, így nem hajt a tatár. Csak már annyi mindenem összegyűlt az új 3d nyomtatóhoz, hogy lassan azért lépnem kellene valamit és nem a mostani gépről szeretném majd áttenni az új vázra az extrudert. :K

(#27750) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#27749) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem ezek a preferenciáim:

- 20 mm motor van, belemenjen (orbiter ezért esik ki, mert új kerek motor kellene)
- Dragon-t V6 sockettel meg tudjam tartani
- 3:1 vagy nagyobb áttétel
- nyomtatható is lehet
- Ender 3 a gép
- fém előnyben, vagy erősebb plasztik felépítés

aztán lehet az lesz, hogy veszek egy bolygóműveset, amit Saccco is emlegetett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.