Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) kzkz válasza Saccco (#27150) üzenetére


kzkz
őstag

A bal oldali 4 egy rendelés a másik 4 másik. A bal jobbnak tűnik.

(#27152) Saccco válasza kzkz (#27151) üzenetére


Saccco
nagyúr

Talán a jobb oldali legszélső használható, de az is randa. A többi egyértelműen dugulósra van vágva.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27153) kzkz válasza Saccco (#27152) üzenetére


kzkz
őstag

Tehát kicsit ki kell, hogy lógjon?

(#27154) Saccco válasza kzkz (#27153) üzenetére


Saccco
nagyúr

Igen. Tökéletesen kell zárnia a nozzle tetején, különben az olvadt anyag kitölti és dugul. Anno emiatt a hiba miatt szívott mindenki a Tarantulá-val. Ott a bowden PTFE ült szintig a nozzle tetején (bore torok).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27155) csadi0011 válasza csadi0011 (#27124) üzenetére


csadi0011
őstag

Volt még egy ugyanolyan ventim. Beraktam, 50 %-ot adtam neki és felpörgött, majd megállt. Mondom akkor itt valami baj van. Tápról 12 V-ról tökéletesen megy. 24 V-on megáll. Rossz a címkézés ezek szerint és tényleg 12 V-os volt. Pedig nem volt fura hangja. Bár lehet elnyomta a stepperdriver hűtő meg a hotendhűtő zúgása, azért nem hallottam. Meg a másik nem állt meg egyből.
Hány elcímkézett ventit adhattak el, ha én kettőt rendeltem és mind2 az volt... :F

(#27156) Reggie0 válasza csadi0011 (#27155) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg sorozatban cimkeznek felre, nem 1-1 darabokat.

(#27157) Brain75


Brain75
senior tag

Mai Print:
alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27158) azbest válasza Brain75 (#27157) üzenetére


azbest
félisten

jópofa... de lefelejtetted a másik pár bajúsz-szálat alulról :DDD Ez így eléggé francia :D
Ha jól látom a lyuk megvan neki :) Vagy az csak maszat?

[ Szerkesztve ]

(#27159) Flashback


Flashback
addikt

Csináltam Sidwinder X1, Genius-hoz PrusaSlicer Wizard profilt.
Egyenlőre béta. Aki tudja nézzen rá kérem! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27160) Brain75 válasza azbest (#27158) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia
Igen a másik bajusz még lemaradt. A lyuk megvan neki, holnap pótlom :)

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27161) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Curaban ha nem szerepel az Ender 3 V2 csak a sima és a Pro, azokat is nyugodtan választhatom? Különbség gondolom nem nagyon van.
Illetve érdemes lehet letölteni egy régebbi verziót és hozzá magyarosítást?

(#27162) LamaCube válasza cross56 (#27161) üzenetére


LamaCube
addikt

Sima 3 vagy pro-t jelöld be. Nincs értelme a magyarosításnak, mert minden segítségnél az angol elnevezését fogják mondani. Videóknál is :K
Youtubon van egy vlog 7-8 részben nagyon jó l elmagyarázzák a Cura használatát. Igaz ott magyar a Cura is, de össze tudod hasonlítani. [link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27163) Mr.Csizmás válasza cross56 (#27161) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

érdemes lehet letölteni egy régebbi verziót

főleg ha az azóta kigyomlált bugokkal akarsz szenvedni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27164) cross56 válasza LamaCube (#27162) üzenetére


cross56
senior tag

Igen pont az ő videóit nézem. Így én is a 4.3-at töltöttem le magyarosítással. A videókat nézve pedig tanulok valamint próbálom megfelelően beállítani magamnak.

Sokat javult azóta a Cura, szedjem le inkább a 4.8-at?

(#27165) Reggie0 válasza cross56 (#27164) üzenetére


Reggie0
félisten

*magyaritas

(#27166) LamaCube válasza cross56 (#27164) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem a 4.7 van, eddig nem volt problémám vele. De, ha neked érthetőbb magyarul, akkor azzal tanuld meg. Mondom én, aki kb. annyit tud angolul, hogy ne adják el külföldön. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27167) cross56 válasza LamaCube (#27166) üzenetére


cross56
senior tag

Egyelőre hagyom akkor így, meglátom ezzel hogyan működik majd a nyomtató. Mert azért így jóval érthetőbb számomra. Esetleg majd leváltom újabbra ha gondom lesz vele.

Reggie0: Köszönöm a javítást :R

(#27168) imibogyo válasza Flashback (#27159) üzenetére


imibogyo
veterán

Most nem vagyok a nyomtató közelében, de amint lesz rá lehetőségem kipróbálom majd... ;)

(#27169) tothferenc


tothferenc
senior tag

Ha valakinek problema a Cura angol nyelve, ennyit kell csinalni:
c:\Program Files\Ultimaker Cura 4.8.0\resources\qml\Preferences\GeneralPage.qml
fájlt megkeresed/megnyitod (notepad pl) es a

" Component.onCompleted: { ... }"

paraméterek közzé beilleszted ezt a kódot

append({ text: "Magyar", code: "hu_HU" })

Restart a Curanak, es innentol valaszthato a beallitasok kozott a magyar nyelv.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#27170) trialkornel válasza Reggie0 (#27165) üzenetére


trialkornel
tag

;] ;] ;]

(#27171) cross56 válasza tothferenc (#27169) üzenetére


cross56
senior tag

Szuper, köszi! :K

(#27172) cross56


cross56
senior tag


Sziasztok!

Elnézést, hogy ilyen sokat kérdezek. Írtátok, hogy az Ender 3 v2-n az asztal alatti rugókat érdemes egyből cserélni.
Ilyet találtam alin, ez jó lehet? Vagy esetleg belföldről is tudnék ilyet rendelni valahonnan, hogy hamarabb megérkezzen?

[ Szerkesztve ]

(#27173) LamaCube válasza cross56 (#27172) üzenetére


LamaCube
addikt

A tekerők tök feleslegesek. Linkelek egy magyar webshopot Fóti raktáruk is van. [link]
Ez már az erősebb rugó, de újra kell állítanod a Z végálláskapcsolót, mert magasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27174) Reggie0 válasza trialkornel (#27170) üzenetére


Reggie0
félisten

:) Azert eleg ritkan csinalok ilyet, de ez nem helyesirasi kerdes, hanem szemantikai. A magyaritas es a magyarositas ket kulon szo, mas jelentessel.

(#27175) kzkz válasza Reggie0 (#27174) üzenetére


kzkz
őstag

Aztán az ékezet hol marad, kérem?! :B

[ Szerkesztve ]

(#27176) Reggie0 válasza kzkz (#27175) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nincsen a gepen. Mernok vagyok, nem titkarno :D

(#27177) Mbazsika válasza LamaCube (#27173) üzenetére


Mbazsika
tag

A E3 V2-höz 20 vagy 25mm hosszú rugó kell? Esetleg jó mindkettő?

(#27178) LamaCube válasza Mbazsika (#27177) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem 25mm-es van. Szerintem a 20mm-essel az a baj, hogy feszítést is tartson, akkor beleér az Y stepper motorjába az asztal. Nekem a gyárival az volt a bajom, hogy amire megfelelő feszítést tudtam elérni, akkor majdnem beleért a fűtőfóliába a motor. így csak a végálláskapcsolót kellett feljebb állítanom és jó.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27179) Mbazsika válasza LamaCube (#27178) üzenetére


Mbazsika
tag

Köszi, akkor én is megrendelem innen.

(#27180) Flashback válasza imibogyo (#27168) üzenetére


Flashback
addikt

Kösz jó volna a feedback. Felraktam a Sidwinder csoportba is amint lesz elég feedback felrakom PrusSlicer GIT-re is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27181) tothferenc válasza Reggie0 (#27174) üzenetére


tothferenc
senior tag

Anno, bekeidoben, mikor mobilokkal foglalkoztam, a sokadik "paciensem" hozott egy N73-ast, hogy magyarositsam. Amikor a szeme lattara kivettem a hutobol a gulyaskremet, es ranyomtam a kijelzore, olyan hal szemekkel nezett, nem is pislogott. :DDD mikor szamonkert, roviden elmagyaraztam neki, mi a ketto kozott a kulonbseg. :DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#27182) cross56 válasza LamaCube (#27173) üzenetére


cross56
senior tag

Köszönöm, meg is rendelem :R

(#27183) dugesz77


dugesz77
őstag

Kicsit volt időm és beállítottam a mash bad-et skr alaplappal. Végre kivehettem a horpadt asztal miatt a bejlagolást. Egész jó lett elsőre.

Viszont ami nem teljesen világos. Elmentettem a menüben a beállítást de ha kikapcsolom a gépet akkor menüből visszatölti alapértelmezettként vagy minden egyes bekapcsolásnál után újra manuálisan meg kell ezt tennem? Jelenleg SD kártyáról nyomtatok(lehalt az PRI4-em :((( )

(#27184) LamaCube válasza cross56 (#27182) üzenetére


LamaCube
addikt

cross56 Mbazsika
Igazán nincs mit! :N

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27185) azbest válasza dugesz77 (#27183) üzenetére


azbest
félisten

nem tudom ez mennyire friss leírás, de van benne pár dolog, amit érdemes ellenőrizni
https://www.makenprint.uk/3d-printing/3d-printing-guides/skr-v1-3-marlin-2-setup/

#define RESTORE_LEVELING_AFTER_G28
#define EEPROM_SETTINGS

mondjuk látom neked srk mini e v2.0 van, azon ha jól emlékszem még flash chip is van és nem csak emulálja. Biztos van ahhoz specifikus leírás is.

[ Szerkesztve ]

(#27186) dugesz77 válasza azbest (#27185) üzenetére


dugesz77
őstag

SKR E3 V1.2-m van. Közben megtaláltam Chep videóját is , így már érthető, . Köszi a segítséget :R .

(#27187) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Ender 5 Pro-nak valaki meg tudná mondani a méreteit? Szekrényben dedikált zárható polcot terveztetnék a beszerzés alatt álló nyomtató köré, mekkora helyre lesz szüksége (szélesség, magasság, mélység)?

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27188) rokapet válasza Gh0sT (#27187) üzenetére


rokapet
tag

Hivatalosan 552x485x510 mm (szélesség x mélység x magasság). De a magasság tekintetében a bowden nincs beleszámolva, azaz leginkább 700 mm-el kellene számolni.

Nekem egy Ikea Metod szekrényben van, szélességben éppen hogy, mélységben kényelmesen belefér. Ikea üvegajtó viszont sajna nincs 60 cm-es szélességben (vagy legalábbis anno nem találtam), ezért kénytelen voltam kétajtósnak megcsinálni két 30 cm-es ajtóval, ami finoman szólva sem ideális...

[ Szerkesztve ]

(#27189) kzkz


kzkz
őstag

Napi print. A bal oldalán állva nyomtattam ki, de a prusaslicer nem értem hogy miért nem bridge-zsel a tetején (jobb oldalán) miközben közepen az óra kivágásnál megtette. Szerencsére nem lett lyukas, és 1 méterről már nem is látszik... Lusta vagyok újra kinyomtatni ;)

(#27190) Scallion


Scallion
senior tag

karifadísz, Ender 3.

(#27191) Rulez81


Rulez81
tag

Napi nyomat.

[ Szerkesztve ]

(#27192) Gh0sT válasza rokapet (#27188) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szuper, köszi! A mélység kritikus nálam, 58 cm helyem van, amiből ha leveszem az üvegajtó keretet + hátlapot, akkor marad 54-55 cm. Ez elvileg elég kellene legyen, ha jól értem.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27193) Rulez81 válasza Scallion (#27190) üzenetére


Rulez81
tag

Deszíp... csúcsdísz?

(#27194) csadi0011 válasza Rulez81 (#27191) üzenetére


csadi0011
őstag

Azta. Direkt építesz egyhornyú csavarral?

Amúgy szép lett. Megkérdezhetem, hogy mi ez?

(#27195) Scallion válasza Rulez81 (#27193) üzenetére


Scallion
senior tag

(#27196) Scallion válasza Rulez81 (#27191) üzenetére


Scallion
senior tag

jol néz ki. (A csavarfészkek tövét ha lekerekíted kevésbé törik)

(#27197) Rulez81 válasza csadi0011 (#27194) üzenetére


Rulez81
tag

Van valahol egy marék pcből megmaradt csavar,persze sehol nem volt, csavarboltba meg ez volt csak :) se D fejű csillag se imbusz.
Kerlek szépen, a lányomnak újítok fel egy szobát vakolat leverésétől a villanyászatig.
És volt itthon pár arduinos cucom es végre értelmet nyert meg vegre ott tartok a szobával,hogy ez a része van hátra.
Lesz rejteve körbe cimezheto rgb szalag azt hajtja az esp32 wemos a mini pedig a relesoron keresztül a spotokat körbe.
Home offficba kicsit unatkozva irtam ra egy progit, egy harom allasu csillarkapcsolo (8bit) :D kapcsolgatja különböző felallasban a spotokat.

(#27198) Rulez81 válasza Scallion (#27196) üzenetére


Rulez81
tag

Ne is mond siettem,aztan eszembe jutott vagy ez amit irtal vagy merevitest adni neki.
De a prusaban modifierkent be akartam allitani hogy alatta teljes kitoltes legyen.
De majdcsak birja :)

(#27199) LógaGéza válasza Rulez81 (#27197) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem is értettem, hogy miért kell Arduino, ha van ESP32? Kevés a GPIO?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27200) Rulez81 válasza LógaGéza (#27199) üzenetére


Rulez81
tag

Ahha...sajna igen, de elfér :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.