Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Flashback


Flashback
addikt

Vacilálok hogy mi legyen Sidewinder X1 vagy Sapphire Plus. Előbb utóbb Hemera lenne rajta. Az X1 upgrade kb pár perc. A Sapphire a Corexy upgrade több meló, felépítés miatt talán gyorsabb még ott a gyári 32bit, viszont a kábelezése trehányabb. Meg több helyet is igényel. Sapphire mellett egyenlőre több szól...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26002) dugesz77


dugesz77
őstag

Megjelent a PrusaSlicer 2.3.0-alfa4. Végre jól működik az asztalon a tárgyak rendezése ha például sok vagy több dolgot húz be az ember. Illetve egész jó, hogy tud olyat is ,hogy teljesen kitölti ugyan azzal a tárgyal az asztalt(fill bed with instances jobb klikkre).

(#26003) Wasquez válasza dugesz77 (#26002) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez jobb mint a cura? Kollégám nagyon dícsérte egy-két éve!

PC

(#26004) Saccco válasza Wasquez (#26003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jelenleg ez a legjobb. Szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26005) tothferenc


tothferenc
senior tag

Ha mar a szeletelonel tartunk. Adott tervezett alkatresz kulonbozo szeletelokkel szelve, gyakorlatilag azonos beallitasokkal, azonos meretu lesz, vagy boritekolhato a kulonbseg?! SolidEgde-et hasznalok, es sosem tudom mennyivel tervezzem kisebbre/nagyobbra az alkatreszt. Meg nem csinaltam tesztet, hogy Cura/S3d kozott szelve van-e gyartas utani meret kulonbseg, viszont most probakeppen tervezo progit valtok, DesigSpark-kal csinalok alkatresz es ugyanugy Curaval szelem majd.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26006) dugesz77 válasza Wasquez (#26003) üzenetére


dugesz77
őstag

Én is szinte csak ezt használom. Folyamatosan fejlődik, figyelik a visszajelzéseket. Próbáld ki. Ingyenes és van egész jó gyári Ender profil.

(#26007) Wasquez válasza dugesz77 (#26006) üzenetére


Wasquez
senior tag

Megnézem, hátha a gépemet sem zabálja meg, mint a cura!

PC

(#26008) Saccco válasza tothferenc (#26005) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha bekalibráltad a nyomtatót és nem paraméterezted széjjel a szeletelőt, akkor a nagyjából mindegyik ugyanazt fogja adni.
Az S3D alapból nagyobb értéket számol a szál szélességére, bár ennek régebben volt jelentősége, mostanra (valószínűleg) minden szeletelőben van kompenzáció erre.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26009) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérdés:

ha egyszerű, de nagyobb méretű dolgokat kellene nyomtatnom, pl. szimulátorhoz való kezelőkarok, stb. ami nincs szem előtt, mit gyorsítsak a speed-en belül? a legbonyolultabb forma asszem a félkör lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26010) Saccco válasza Mr.Csizmás (#26009) üzenetére


Saccco
nagyúr

Infill és inner wall, outer wall normál tempón hagyva nem látszana nagyon a gyengülés.
Esetleg combine infill.
Travel++

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26011) Wasquez válasza dugesz77 (#26006) üzenetére


Wasquez
senior tag

Egész jól elfut a gépemen, még telerakott asztallal is lehet mozgatni normálisan!

PC

(#26012) dugesz77 válasza Wasquez (#26011) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem a leglátványosabb újítása a 2.3-nak a monotonic infill:

Nagyon szembeötlő a különbség főleg fémes színhatású anyagoknál.

(#26013) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#26012) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sima filanora pla-nál is jól néz ki nagyon, sütikinyomó majdnem bolti simaságú :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26014) Reggie0 válasza dugesz77 (#26012) üzenetére


Reggie0
félisten

Prusaslicer 2.3.0-alpha4-hez: Linux felhasznalok ne lepodjenek meg, ha nem talaljak a beallitasaikat, a ~/.PrusaSlicer -bol at kell masolni a ~/.config/PrusaSlicer-alpha konyvtarba. Kivetel a PrusaSlicer.ini-t, mert inkompatibilis es elfagy.

[ Szerkesztve ]

(#26015) Slapy


Slapy
aktív tag

Hejhó!
Olyan sokszor szembe jött már itt és fb-n is a klipper, hogy kíváncsivá tett. Kipróbálnám. De előtte lenne pár kérdésem!
-ugyanúgy lehet Cura-val szeletelni a tárgyakat avagy mást kell használni
-van-e arra mód hogy pl nyomtatásonként váltogassak hogy marlin vagy klipper.
Jelenleg octoprint-en keresztül megy a nyomtatás

(#26016) Saccco válasza Slapy (#26015) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ugyanúgy kell rá szeletelni.
Nem lehet váltogatni Klipper és Marlin között, hacsak nem érzed az erőt és minden alkalommal újra flash-eled az egész gépet. :DDD
Ugyanúgy megy Octoprint-tel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26017) bunnyhu válasza Scallion (#25997) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Jól látom 80 fok? Az az ideális a csokihoz?

https://divecenter.hu

(#26018) Scallion válasza bunnyhu (#26017) üzenetére


Scallion
senior tag

Igen, ha sietsz felveheted 90-re ,de akkor már kavarni kell néha.

(#26019) Scallion


Scallion
senior tag

napi print. silica gel container.anycubic pla 200/60 20% 40mm/s Ender 3.

(#26020) dugesz77


dugesz77
őstag

Gcode endet szeretném kicsit módosítani. Annyi kellene ,hogy nyomtatás végeztével ha a a hotend elér egy bizonyos hőmérsékletet lekapcsoljon azon is a ventilátor. Az alap prusasliccer-ét kiegészítettem ezzel de valahogy nem akar sikerülni.
M106 S255 ; set fan to full speed
M109 S50 T0 ; wait until heater is 50°
M104 S0 ; turn off heaters
M107 ; turn off fan
Túl nagy hülyeséget akarok tőle?

(#26021) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Prusaslicer 2.3.0-ban van-e olyan beállítás, hogy egy supporttal megtámasztott felület, pl bridge nyomtatásakor sima felületet nyomtasson? Ugyanis amikor eltávolítom a supportot, nagyon csúnya maga a felület, látszanak kereszt és hosszirányban a szálak. Van-e erre valami megoldás? :R

(#26022) Reggie0 válasza Scallion (#26019) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nyomtato melle vagy filament melle?

(#26023) Reggie0 válasza szatomi30 (#26021) üzenetére


Reggie0
félisten

Interface layer pattern spacing-et allitsd 0-ra.

(#26024) szatomi30 válasza Reggie0 (#26023) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm!

(#26025) Scallion válasza Reggie0 (#26022) üzenetére


Scallion
senior tag

A filament tekercs közepébe.

(#26026) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Klipper guruktól kérdeznék.

Adott egy Anycubic Predator. Nagynehezen sikerült működésre bírni klipperrel viszont van egy olyan problémám, hogy nem tudom szintezni az asztalt.

G29 után home-ol majd elindul az asztal felé és ha nem kapcoslom le a nyomtatót akkor belerongyol az asztalba a fej. Olyan mintha nem kapcsolna a probe viszont ha használom a QUERY_PROBE parancsot akkor látom, hogy normál esetben open, majd ha megnyomom akkor triggerel szépen a probe.

Mi lehet a prob(e)léma?

(#26027) Rulez81


Rulez81
tag

Ma kiprobaltam a prusaslicert ...tetszik jol is nyomtatott.
First layer 215/50 alapbol 1 layeren maradt, többi layer 205/40.
Neztem az első pár layert teljesen szép volt.
Egy órája elindítottam egy másikat, filament tartó. Magára hagytam ugyanazzal a beállítással mint délelőtt,ez várt.
Mitől lehet ilyen mértékű deformalodas?

(#26028) dugesz77 válasza Rulez81 (#26027) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez milyen alapanyag? ABS szokott ennyire feljönni a széleknél. 60 fokos asztalig nyugodtan fel lehet nyomni a pla-t ott még nem szokott elefántlábas lenni. De szerintem koszos lehetett inkább az asztal valamiért nem fogta oda rendesen. Esetleg ablak nem lett rányitva?

(#26029) Slapy válasza Saccco (#26016) üzenetére


Slapy
aktív tag

Köszönöm, csak azért vetődött fel bennem, hogy mással kell szeletelni, mert Cura-ban gép beállításainál (g-kód illesztés) meg kellett adni a marlin-t. Olyat pedig nem látok benne, hogy klipper... A váltogatásrA pedig azért gondoltam, mert amíg nem ismerem ki teljesen addig is lett volna egy biztos lehetőség nyomtatásra :)

(#26030) Rulez81 válasza dugesz77 (#26028) üzenetére


Rulez81
tag

Filanora PLA.
Próbáltam 60 fokos asztallal de azon valahogy jobban deformálódott. abszolult oylan helyen van a gép ahol nem moccan a levegő akkor sem ha a bejárati ajtó nyitogatva van.. Szép az alja szépek a rétegek is.

[ Szerkesztve ]

(#26031) csadi0011 válasza dugesz77 (#26020) üzenetére


csadi0011
őstag

Mármint melyik venti? Mi nem sikerült?
Próbáld ki, hogy sima "M104"-et írsz S0 nélkül.
M109 így nem működik szerintem. Mindig olvasd el a Marlin leírást az M kódokra:
"If the temperature is set with R then M109 will also wait for the temperature to go down."
Szóval írj bele egy R-t a sorba.
"With PRINTJOB_TIMER_AUTOSTART this command will start the print job if heating, and stop the print job timer if the temperature is set at or below half of EXTRUDE_MINTEMP."
Ez nem jelenthet gondot neked elvileg, de nézd meg, hogy be van-e kapcsolva.

Ha nem jönne össze, akkor mérd meg, hogy kb. mennyi idő alatt hűl le, és írd be, hogy "G4 S_"
másodpercben. Akkor addig vár, amennyit beírsz.

[ Szerkesztve ]

(#26032) dugesz77 válasza csadi0011 (#26031) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazad lesz. Sokkal egyszerűbb az időt használni :R

(#26033) azbest válasza Rulez81 (#26030) üzenetére


azbest
félisten

és hány fok van a helyiségben, ahol nyomtatsz?
Ha egy hideg kamra vagy garázs, akkor tudom elképzelni, hogy ennyire zsugorodjon az anyag. A huzat csak annyiból számítana, hogy az is hűti.

[ Szerkesztve ]

(#26034) Rulez81 válasza azbest (#26033) üzenetére


Rulez81
tag

22, dolgozó sarok a nappaliban.

(#26035) LógaGéza válasza dugesz77 (#26028) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én még mindig nem tudtam megoldani az elefántlábas problémát. Most kipróbáltam PrusaSlicerrel, Filanora PLA, első layer 215/40, többi 210/40 első layer után 100% fan (ha végig 100%, akkor felválik), és mégis (csíkozódást nem kell figyelni, huzatos helyen van, ráadásul a klíma is felé fúj).
Arra tudok gondolni, hogy lehet túl közel van a noozle a bedhez. Újrakalibrálás nélkül Lift Z-vel tudok emelni? Vagy semmivel nem lennék előrébb?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26036) dugesz77 válasza LógaGéza (#26035) üzenetére


dugesz77
őstag

Természetesen kialakulhat nem megfelelő szintezés miatt is. Az asztalt próbáld meg kicsit lejjebb vinni.
Félmegoldásnak mondanám még a raft(tutaj) használatát, illetve magán a cura-n változtatni az alsó réteget

(#26037) LógaGéza válasza dugesz77 (#26036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Próbáltam raftot, de nem bírtam leszedni, így inkább nem erőltettem :D Ezt megnézem még, köszönöm! :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26038) Rulez81 válasza dugesz77 (#26028) üzenetére


Rulez81
tag

A gyári tárgyhűtő nem okozhatja, hogy az egyik oldalról fúj?

(#26039) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, PLA jól ragasztható epoxyval? :))

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26040) Saccco válasza LógaGéza (#26035) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem lötyög a fej?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26041) Saccco válasza 2thletme2day (#26026) üzenetére


Saccco
nagyúr

Thingiverse.com-on van egy komplett config fájl.
Esetleg Predator specifikus topik, reddit, fb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26042) dugesz77 válasza Rulez81 (#26038) üzenetére


dugesz77
őstag

Az nem . Inkább itt arra gyanakszom, hogy pár réteg után felválhatott a nyomtatvány mivel a levegőben volt arra folytatta a nyomtatást. A PLA-nak nem szabadna igy zsugorodnia azt kizárhatjuk.

Filanora filamentel mintha gond lenne sokaknál a letapadással mostanában ,remélem csak véletlen egybeesés :U

(#26043) Padre103


Padre103
csendes tag

Filanorával nem volt még olyan gondotok, hogy kb negyed tekercset nyomtattam vele és azóta folyamatosan elakad. Ha kijön akkor pedig lyukacsos, egyenetlen, ronda felületet produkál, konkrétan egy szemét. Első tekercsem, de nem meggyőző, amit művel. Sunlut átrakom a helyére, ugyanaz a beállítás és semmi gond. Van értelme "sütőzni", vagy kuka?

(#26044) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26035) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csíkozódást nem kell figyelni, huzatos helyen van, ráadásul a klíma is felé fúj)

ezt kéne megszüntetni, és a gyári kotla helyett egy koszorús hűtőt csinálni rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26045) Scallion válasza tothferenc (#26039) üzenetére


Scallion
senior tag

Epoxyt még nem próbáltam, de cianoakrilátal igen meg ipari ragasztóval nagyon jol ragad bár az rugalmas én ezt használom nem tudom mi a magyar megfelelője.

[ Szerkesztve ]

(#26046) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[Black Friday Sale] Photon Zero 99$

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26047) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#26044) üzenetére


LógaGéza
addikt

Fel fog kerülni az emeletre, egy védett helyre, csak nem akarok mindig feljárkálni, ameddig próbálom az alapokat beállítani.
Ilyenre gondolsz? Mondjuk nem tudom mennyire felrakható a v2-re, majd ha végez, akkor lemérem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26048) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26047) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26049) Éne válasza Mr.Csizmás (#26046) üzenetére


Éne
tag

[Mega Zero] 109$
Ennyiért sem ajánlott?

(#26050) fape


fape
senior tag

Bár nem BF de érdekes lehet: Arduino-based, open source MSLA / LCD-SLA resin micro 3D printer kit (crowdfunding és $89+$15)
Aki esetleg magának rakná össze, itt vannak a részek.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.