Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Wasquez válasza Norbi46 (#27996) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nekem a gyári van, szerintem nem érdemes üveget vágatni, mert az edzett nagyon drága, a gyári üveg meg teljesen jó.

PC

(#28002) Reggie0 válasza fabula (#28000) üzenetére


Reggie0
félisten

Hm. Ez majdnem ugyan az, mint az en dizajnom, csak az enyemen egy rugo van, illetve a durvabb fogazasu fogaskereket hasznalom, az tapasztalataim szerint jobban megfogja a szalat.

(#28003) mc.g


mc.g
tag

Ez ellen mit lehet tenni, hogy ne tapadjon fel az anyag ?
Nyomtat szépen, fokozatosan felrakódik, extra szálakat húz belőle, illetve időnként letapad a nyomtatványra egy gümecs, és így eléggé csúnya szálas, csomós lesz a felület sok helyen.
Ez konkrétan PETG anyag. (ASA-val ennyire nem csinálja, de azért van ott is egy kicsi)

Köszönöm a válaszokat !

[ Szerkesztve ]

(#28004) imibogyo válasza fabula (#28000) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem ismerem, de ennyiért igazából nem túl nagy kockázat rápróbálni. Főleg a DD kiépítés lehet érdekes, mert nem tűnik túl nehéznek, még ha egyébként nem is a csúcsok-csúcsa a minősége (az állítólagos tervezője szerint)...

[ Szerkesztve ]

(#28005) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

itteni topictagoknak szeretnék elvitelre ingyen felajánlani pár kinyomtatott, de már felesleges ender 3 tuningot:
BMG DD + V6ebből a tárgyhűtő és felfogatás
Ender 3 Pro PSU @Ikea Lack felfogatás
2 db 120 mm venti felfogatás ráccsal (rakok képet)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28006) Imy válasza Wasquez (#27999) üzenetére


Imy
veterán

Léptető motornál a méret a lényeg, NEMA 17 legyen, és magasságban kb mint a tied. 1.5A-t ha tud az bőven elég, mivel a gyári alaplapod többre nem igen képes. Esetleg az Y motort érdemes nagyobbra lecserélni, de lehet alaplap csere sem árt. Ezek a mozgó tálcás nyomtatók nekem nem igazán tetszenek a nehéz Y miatt, és csak 6mm-es GT2 szíjjal vannak meghajtva. A másik hátrány, hogy a tárgyat ide-oda rángatja. Ha lasan nyomtatsz lehet jó.

(#28007) Norbi46 válasza Wasquez (#28001) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Ok Köszi!

(#28008) Scallion


Scallion
senior tag

Napi print. Elrontott design kijavitása. Csengő hátlap, benyomáskor elcsúsztak a rugók. (nagyon rosszul olvad ez a pla)

(#28009) azbest válasza mc.g (#28003) üzenetére


azbest
félisten

Nem kéne ennyire felhalmozódnia, anélkül is szálaz és azért szedi fel ennyire?

Van olyan sapka, amin nem ekkora a lyuk. Bár nem tudok ez milyen hotend.

(#28010) KARIPAPA válasza Wasquez (#28001) üzenetére


KARIPAPA
csendes újonc

De az edzett üveget nem is tudod vágni. Akartam én is vágatni nagyobból kisebbet de az üveges azt mondta nem lehet. Egy zuhanyfülke edzett üvegéröl volt szó azt mondta darabokra törik vágáskor.

(#28011) KARIPAPA válasza Wasquez (#28001) üzenetére


KARIPAPA
csendes újonc

Nos az én üvegemen van már egy olyan mint mikor a szélvédőre kavics pattanik és megreped úgy két centi hosszban. Nem volt semmi durva behatás én úgy gondolom feszültség volt az üvegben és az állandó hőhatások úgy mint felmelegszik visszahül okozták.

(#28012) LógaGéza válasza Scallion (#27826) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ma volt időm megpróbálni, 6/40-es retractnál ugyanúgy ~két órát bír, és nem jön több anyag PLA-nál... Közben volt 2 kb 3 órás nyomtatásom PETG-vel, azzal probléma nélkül végigment, bár ott ugye kisebb a retract (4/25).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28013) Scallion válasza LógaGéza (#28012) üzenetére


Scallion
senior tag

hát nem tudom, nekem a petg-nél ugyanaz a retract mint a pla-nál.

(#28014) LamaCube válasza LógaGéza (#28012) üzenetére


LamaCube
addikt

Nálam petg-nél nagyobb a retract, mint pla-nál. PLA-5/40 Petg 7/25

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28015) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Használ valaki közületek Ultimaker Cura nevű programot? Egy ismerősöm kért meg rá, hogy találjuk már ki mi lehet a gond... Win7 van a laptopon, ez egy 2. gen i5 procis gép. És a probléma az hogy kilép a program mindenféle hibaüzenet nélkül. A kezdő képernyő bejön, oké "get Started" aztán kilép. Win10 és Win7 alatt is egyaránt..
HA valakinek van tippje, kérem ne tartsa magába :R

(#28016) kelekyle válasza LógaGéza (#28012) üzenetére


kelekyle
őstag

Ne a retracttal próbálkozz, hanem rakd össze rendesen a hotended, valahol rés van a szerkezetben plusz a hotend fix is gyakran rossz lesz, van, hogy a méret sem sikerül pontosra (ha a sablonos verziót nyomtattad) az én gépem esetében is mindenki javasolta a hotendfixet aztán csomó embernek dugulása lett (az különben is akkor segít igazán, ha mozog a ptfe csöved, de olvastam, hogy capricornod van, gondolom új szorítókkal tehát talán fölösleges is). Retract ilyen mértékekben nem okozhat dugulást csak ha túl nem húzod, vagy alapból valami illesztési probléma van, de az endernél kb 7-8mm lehet, nekem frankón össze van rakva minden 3-4mmtől (anyag függő) egyáltalán nem szálaz, de kéri a gyors retractot (60mm/s). Biqu B1 a gépem, hasonló felépítés.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28017) ACE-


ACE-
addikt

Sziasztok. Egy ilyen fogaskereket meg lehet szerkeszteni, és ki lehet valahogy nyomtatni? Foglalkozik valaki ilyennek, aki tudna nekem segíteni?
Köszönöm!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28018) kelekyle válasza ACE- (#28017) üzenetére


kelekyle
őstag

Persze van online fogaskerék tervező is, megszámolod a fogakat, beíord az átmérőket és megcsinálja neked, de fusionben is van, ha jól rémlik.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28019) azbest válasza ACE- (#28017) üzenetére


azbest
félisten

Ha az miliméter, akkor fdm nyomtatóval elég necces. Resin nyomtatóval már reális lehet.

Ez valami metrikus fogaskerék lehet talán, ha jól zámolom 20 fogas. Viszont magasságok sem ártanak hozzá.

Tinkercad-on van shapegenarator - all részen metric gear, kicsit defektes. Aki ismeri a fusion360-at vagy más progit, az is biztos össze tud dobni hasonlót.

De még az is lehet, hogy aliexpressen találni készen műanyag fogaskereket, ha meg tudod fogalmazni értelmesen hogy mihez kell.

[ Szerkesztve ]

(#28020) ACE- válasza kelekyle (#28018) üzenetére


ACE-
addikt

Pont azért kérdeztem, hogy tud-e valaki segíteni, mert nekem kínaiak ezek. Ha valaki foglalkozik ilyennel természetesen fizetnék is érte, gondolom aki ért hozzá annak 5 perc, de én nem állnék neki hirtelen 3D tervező programokat tanulgatni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28021) ACE- válasza azbest (#28019) üzenetére


ACE-
addikt

De még az is lehet, hogy aliexpressen találni készen műanyag fogaskereket.

Ezzel kezdtem de sajnos nem találtam... Aki tudna nekem ilyet az kérem privátban jelezze, köszi...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28022) azbest válasza ACE- (#28021) üzenetére


azbest
félisten

kitalálni senki sem fogja... legalább valami támpont kéne, hogy mire való ez a fogaskerék.

(#28023) kelekyle válasza ACE- (#28020) üzenetére


kelekyle
őstag

Szerintem FDM géppel is simán nyomtatható, nyomtattam már hasonlót, itt annyi, hogy hiányzik még egy csomó méret, de két perc alatt megcsinálom neked ingyen, privátban írj rám megmondom még, hogy milyen méret kell.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28024) Saccco válasza bacsis (#28015) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ne használjátok. Van más.
Prusaslicer, Superslicer, Ideamaker, Craftware, Kisslicer, Simplify3D, stb.

Vagy próbáljátok végig a régebbi vagy éppen újabb Cura verziókat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28025) tothferenc válasza azbest (#28019) üzenetére


tothferenc
senior tag

Siman megy FDM-mel is. Legutobb egy 7x11mm-es fogaskereket nyomtattam egy citrusfacsarohoz. Azota is frankon megy. :K jah, es PLA-bol. :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#28026) ACE- válasza tothferenc (#28025) üzenetére


ACE-
addikt

Kérdés hogy azon hány fog volt, mert itt 20 fog van és iszonyat picik, tolómérővel sem nagyon mérhető...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28027) bacsis válasza Saccco (#28024) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért ne használjuk?
Amúgy bingó, a tanácsod bejött... a 4.6 pl megy

(#28028) Saccco válasza bacsis (#28027) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nem működött volna, így értettem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28029) Brain75 válasza ACE- (#28026) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem kell csak a fogak közepének az átmérője.
Ez egy sime spur kerék.

Kell a fogszám, a fogak közepének átmérője.
Ebből már a fusion megcsinálja.
Szemre 8,4 mm körül lehet a fogközép átmérője.
Még kell a magassága és a kiálló kis perem magassága is.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28030) Brain75 válasza Brain75 (#28029) üzenetére


Brain75
senior tag

Gyorsan nyomtattam is egyet. 4 perc volt.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28031) kelekyle válasza Brain75 (#28030) üzenetére


kelekyle
őstag

Mivel nyomtattad, mekkora nozzle és mekkora lett a nyomtatott darab átmérője ? :Y

Én is kinyomtattam, de csak 8.4mm lett a 8.6 helyett, pedig 8.59mm-re terveztem a darabot.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#28032) azbest válasza kelekyle (#28031) üzenetére


azbest
félisten

plusz a középső lyuk is lehet kisebb lesz :D

Brain75
De tényleg nem rossz. Nem próbáltam, egészen jó eredmény a fenti, rosszabbra számítottam. Akkor már csak a magasság (vastagság) érték hiányzik, hogy biztosan beférjen a törött helyére. A belső karikáé is külön, mert lehet az tartja távol a külső részt valamitől.

Meg lehet van különbség, az árnyék a rajzon több, mint 9mm, ami nem 8.6 körüli. Szóval valami paraméter még lehet különbözik, ha jó volt a mérés.

[ Szerkesztve ]

(#28033) Saccco válasza Brain75 (#28030) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ehhez a mérethez 0,2-es nozzle kellene.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28034) Brain75 válasza kelekyle (#28031) üzenetére


Brain75
senior tag

8,61mm az átmérő
Ender 3 Pro direct extruder 0,4-es fej 0,12-es rétegvastagság.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28035) Brain75 válasza azbest (#28032) üzenetére


Brain75
senior tag

A középső lyuk 1,79mm.
Úgy nyomtatom hogy a curában be van kapcsolva hogy outer before inner walls.
Így először mindig a külső vonalat rajzolja meg.

Ha 0,2-es fejjel nyomtatom akkor biztosan sokkal jobb lenne, de mivel 0,4-es van most a gépen ezért ezzel nyomtattam.
Nincs rajta brim semmi így is letapadt, úgy kellett felvakarni.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28036) Brain75 válasza azbest (#28032) üzenetére


Brain75
senior tag

A Fusionban valamiért a rácsot rosszul mutatta.
Most csináltam megint egy kép mentést és most jó.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28037) ACE- válasza Brain75 (#28035) üzenetére


ACE-
addikt

És ez szerinted használható lenne nálam? A vastagsága 2 mm, mire lenne még szükséged? A középső kör 0,2 mm magas.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28038) Brain75 válasza ACE- (#28037) üzenetére


Brain75
senior tag

Menjünk át privátba.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#28039) tothferenc válasza ACE- (#28026) üzenetére


tothferenc
senior tag

link "csak" 10 fog van rajta. 0.2 nozi, 0.12 vastagsaggal ment le.

Sracok, Rpi-hez barmilyen webcam jo lesz, vagy nezzek a nevesebb gyartoktol egy regebbi vga felbontasut? (Btw tud kezelni hd-fullhd cam-et, vagy fejeltos, mert leterheli a cpu-t?)

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#28040) Reggie0 válasza tothferenc (#28039) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mjpeg-es a kamera akkor nem fogja terhelni, mert csak at kell iranyitania a streamet, de nem kell videot tomoritenie.

(#28041) fape válasza tothferenc (#28039) üzenetére


fape
senior tag

Usb-set keresel vagy esetleg "szalag kábelest"?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#28042) azbest válasza tothferenc (#28039) üzenetére


azbest
félisten

Fillérekért, 3 dolcsi körül van alin vagy ebayen az első generációs 5mp-essel kompatibilis / egyező kamerák. Azok is működnek tudtommal minden új pivel is. Ezt hardverből kezelik. Péládu [link] . Ez fullhd videót tud.

Többféle csi csatolós pi kamera, gyári verziók (v1, v2, HQ) és egy utángyártott összehasonlítása látószögre, élességre a videó végefelé (teszképek 38 perc, videó képek 49 perckor) [link]

Érdekességképpen 10 dolcsi alatt van fullhd camlink dongle, amivel bármilyen hdmi forrást be lehet húzni, mjpeg formátumban adja át. Én usb2-eset vettem, mert valsz az usb3 is ugyanazt tudja és az usb2-esről van sok videós beszámoló youtubeon.

[ Szerkesztve ]

(#28043) LógaGéza válasza tothferenc (#28039) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én ilyet vettem, Pi4 tökéltesen kezeli: [link] - választható legalább hozzá plusz szalagkábel is, 1 méterest kértem, de lehet elég lett volna a fél méter is. Max 5Mpx-t tud, én 720p@10fps-el használom, észre se lehet venni terhelésben, hogy rajta van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28044) KARIPAPA válasza ACE- (#28017) üzenetére


KARIPAPA
csendes újonc

LEHET SZERENCSÉD VAN HA KERESGETSZ A SZABADON LETÖLTHETÖ MODELL OLDALAKON.

(#28045) dugesz77 válasza KARIPAPA (#28044) üzenetére


dugesz77
őstag

Biztos ,hogy "csendes újonc" ? ;]

(#28046) KARIPAPA válasza dugesz77 (#28045) üzenetére


KARIPAPA
csendes újonc

Nem mindegy mivel írok kicsivel naggyal. Valaki "értelmesebbe" megfogalmazódott és ezt tolja mindenki ha ilyet lát. :B :B

(#28047) Saccco válasza KARIPAPA (#28046) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Etika. Létezik írott formában is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28048) Tikakukac válasza KARIPAPA (#28046) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyenkor szokott arcon csapni amúgy, hogy mennyire nem kellene ezt az internet dolgot tényleg kiengedni lakossági szintre. Egyszerűen nem nőtt fel hozzá az emberiség.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28049) LógaGéza válasza kelekyle (#28016) üzenetére


LógaGéza
addikt

A retracttal azért játszottam kicsit, mert annyit látok a problémából, hogy az a vége, hogy el van nyírva az extruderben az anyag. Ez ugye lehet a dugulás kiváltója, és oka is. Nagy retract jobban nyírja a filamentet, én alapból naggyal kezdtem, hátha ez megoldja - de nem.
Hiába cseréltem a szorítókat is újra (direkt olyanra, ahol körbe van köröm), meg Capricornra, ugyanúgy van holtjátéka - érdekes, mert kézzel alig tudom leszedni a csőről, mégis mozog valamennyit. Láttam a videót, hogy átfúrja a szorító végét, áthúzza a csövet, feltágítja, stb, de ennyire még nem mentem bele.
Tegnap kijött egy 4,5órás nyomtatás, nem rossz minőségben. Annyi különbség volt, hogy lejjebb vettem a retractot, és kinyitottam a szekrény ajtaját, amiben van. Ma reggel ugyanez, csukott ajtóval bedugult ~ 2 óra fele. Elképzelhető, hogy túlmelegszik az extruder-motor és veszít az erejéből, és ez okozza a problémámat?
Akik dobozolva használják a nyomtatót hogy oldották meg a hűtést úgy, hogy a nyomaton ez ne látszódjon? Gondoltam, hogy rakok egy 12cm-es venit egyik oldalra alulra, felülre pedig egy légbeeresztőt, de nem tudom, hogy a légáramlat nem okozna-e plusz csíkozódást a nyomaton...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28050) ZN5187 válasza kelekyle (#28016) üzenetére


ZN5187
újonc

Nekem is Biqu B1 nyomtatóm van (első gépem), nagyrészt elégedett vagyok vele, sikerült egész jól beállítani, az egyetlen amivel folyamatosan küzdök, az a tárgyhűtés PLA-nál. Ha olyasmit nyomtatok, amin vékony overhang van, az elkezd felfelé pöndörödni, és extrém esetben le is löki a fej egy idő után (beleütközik). Thingi-ről próbálkoztam másik tárgyhűtő légcsatornával, de nem volt jó. Ezután tervestem sajátot, most tartok a 3. verziónál, egyértelműen javult a helyzet, de megoldva még nincs. A ventilátorok zörögtek, úgyhogy közben lecseréltem őket, de ugyanolyan méretűre (4010es, asszem creality-re). Lehet új 5010-es vagy 4020-as lesz a vége.
Kérdés: te a gyári tárgyhűtőt használod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.