Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Norbi46 válasza tvamos (#27950) üzenetére


Norbi46
aktív tag

:Y :DD
Biztos vicces látvány de azért maradnék a normál verziónál.

(#27952) LógaGéza válasza Saccco (#27946) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha már így feljött - mekkora meló lenne egy Ender3v2-t átalakítani pl egy Switchwire-re?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27953) Saccco válasza LógaGéza (#27952) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az egy komplett újjáépítés. Ha minden megvan hozzá kinyomtatva akkor is rámegy szerintem egy fél nap. Arra kell vigyázni, hogy ne maradj működő gép nélkül. Volt szerencsém, nem jó. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27954) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Lenne valaki olyan kedves, hogy egy fusion 360-ban tervezett hűtőt leszimulálna nekem légáramlatra / hűtésre? Privátban át tudom küldeni a fájlt. :R

(#27955) fboldog válasza zsolt320i (#27954) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem probáld meg egy tutorial alapján. :)
https://www.youtube.com/watch?v=Wun9EuVTV0w

üdv.: Boldog Ferenc

(#27956) Saccco válasza fboldog (#27955) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez alapján csináltam én is. Utólag nézve tök egyszerű. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27957) fboldog válasza Saccco (#27956) üzenetére


fboldog
senior tag

:C
Messziről nézve még egy 3d nyomtató működése is bonyolult. Aztán amikor az ember módosítja, vagy épp épít egy Voront rájön, hogy annyira mégsem az. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#27958) fboldog


fboldog
senior tag

Egy kis napi print.
Kellett egy rövidebb felfogatás az asztali gépem vízhűtéséhez.

Tech infó:
Devil Design PETG, Super Slicer, Klipper (alap szinten beállítva) és FrankEnder (Voron motorok, közös tengellyel hajtott szíjjas Z, MKS S_GEN-L, Hemera, BQ plate, stb.)



A lyukaknál a sérülések a support (tudom, felesleges volt.) kitörése miatt keletkeztek.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#27959) Saccco válasza fboldog (#27957) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért nem egyszerű elsőre hibátlanra építeni, nem is sikerült. :D

De most már:
40×10mm-es alkatrész 50db/asztal 200db+ és egy sem mozdult el, mutatom az első réteget:

Filanora PLA Biqu SSS plate-re nyomtatva. Ezért mondom, hogy nem kell ragasztózni.
9 órás nyomtatás, emiatt nem nyomtam százasával, úgy 17h+.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27960) spacelab


spacelab
tag

A véleményetek, tanácsotok érdekelne.
A nyomtatott dolog hátulja egész szép [kép]
De az egyik oldalán lett egy olyan valami mintha kimaradt volna egy réteg [kép]
Az eleje viszont eléggé csúnya lett [kép]
Mit lehet itt a hiba? Ender 3v2, semmilyen beállítás nem volt módosítva, kalibrálva, egyedül az asztal volt szintezve.

(#27961) Tikakukac válasza spacelab (#27960) üzenetére


Tikakukac
titán

Kezdőpontoknál van itt a bibim plusz az utálatos extruder, ami miatt szeretem a DD-ot. Mennyi ilyen nyomtatásom volt bakker.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27962) fboldog válasza Saccco (#27959) üzenetére


fboldog
senior tag

:Y

üdv.: Boldog Ferenc

(#27963) Reggie0 válasza spacelab (#27960) üzenetére


Reggie0
félisten

Clogol az hotend vagy megcsuszik a filament a feederben vagy megakad valahol a filament(pl. dob forgatasa) es ezek valamelyike miatt alulextrudal.

Sajnos a gyari feeder egy rakas szr.

[ Szerkesztve ]

(#27964) LógaGéza válasza Saccco (#27953) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából rájöttem, hogy lehet jobban szeretek bütykölgetni mint nyomtatni :DDD
Anyagi oldalára gondoltam főleg, meg hogy mit lehetne újrahasznosítani - esetleg egyáltalán a Switchwire-e a jó irány. Ahogy nézem az főleg 3030-asokból áll, az Ender 2020-asokból, bár az STL-ek között vannak cuccok 2020hoz is. Kérdés pl, hogy a bedet meg tudom-e tartani, mert csak a Prusa MK52 100EUR, Y-carriage 35EUR, Spring Steel Sheet 35EUR, ha ehhez hozzáadom a lineáris síneket, akkor kijön az Ender ára :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27965) Saccco válasza LógaGéza (#27964) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valaki csinált egy sw Ender mod-ot, linkeltem is ide a topikba.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27966) kzkz válasza Reggie0 (#27611) üzenetére


kzkz
őstag

Reggie0: hogy áll az Ender 5 plus? Mik a tapasztalatok?

(#27967) Saccco válasza LógaGéza (#27964) üzenetére


Saccco
nagyúr

[sw mod]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27968) LógaGéza válasza Saccco (#27965) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nézem, közben jött mégegy mod, ez inkább hajaz kinézetre a Switchwire-ra, csak még nem lett Merged. Tetszik, ezen el tudok indulni. :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27969) azbest válasza Saccco (#27959) üzenetére


azbest
félisten

fotosopp :DDD

(#27970) spacelab válasza Reggie0 (#27963) üzenetére


spacelab
tag

Az lehet, hogy megcsúszik a filament. Ugyanis tegnap próbáltam először ezt a noname fára hajazó filamentet, eddig crealityből nyomtattam, azzal nem volt ilyen problémám.

(#27971) Reggie0 válasza kzkz (#27966) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajna sehogy, beutott a bitcoin laz :) De azzal mar vegeztem, szoval par nap es nekiallok az endernek ismet.

Igazabol ott akadtam meg, hogy milyen uveget rendeljek bele es hogyan rogzitsem, de most ugy erzem, hogy inkabb maradok a szimpla falu uvegnel. El kene menni szilikonos boltba, hogy milyen profilt adnak, majd annak a meretei alapjan kiszamolni az uveget es megrendelni, kb. itt akadtam meg, mert kimozdulni se volt sok kedvem :D

[ Szerkesztve ]

(#27972) Rulez81 válasza Mr.Csizmás (#27787) üzenetére


Rulez81
tag

Jól le is vette a kínálatból, de miért?

(#27973) Mr.Csizmás válasza Rulez81 (#27972) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó kérdés, nekem van rá TN-em, elvileg elküldték :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27974) LógaGéza válasza Rulez81 (#27972) üzenetére


LógaGéza
addikt

Out-of-Stock nálam. Gondolom elfogyott.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27975) kzkz válasza Reggie0 (#27971) üzenetére


kzkz
őstag

Bányászod vagy veszed? :)

[ Szerkesztve ]

(#27976) Reggie0 válasza kzkz (#27975) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindent is :) Talaltam maradekot, amit erdemes forgatni.

[ Szerkesztve ]

(#27977) spacelab válasza spacelab (#27905) üzenetére


spacelab
tag

Így néz ki az asztalom egy eredeti BLtouchcsal vizualizálva: [kép]
Bőven van különbség az eredeti és a makerbase 3d touch közt.

(#27978) trialkornel válasza Rulez81 (#27972) üzenetére


trialkornel
tag

TL-nél valszeg elfogyott, viszont a thingi oldalon felsorolja a hivatalos viszonteladókat. Pl. Blurolls store-nál még van. Hátha lesz majd jó áron a kínai újévkor, akkor érdemes lesz lecsapni rá.

(#27979) Mr.Csizmás válasza trialkornel (#27978) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TL-esrol beszamolok, amint megjon, nagyon varom :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27980) Wasquez


Wasquez
senior tag

Ender 3pro nyomtatón milyen ventilátorok vannak? Hány V és RPM?

PC

(#27981) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy valaki cserélt már nyomtató fóliát tálcán?
Mi ennek a szakszerű folyamata?
Próbáltam keresni videót de nem találtam, csak a mágneses flexit.

(#27982) Reggie0 válasza Norbi46 (#27981) üzenetére


Reggie0
félisten

Csereltem. Fel kell melegiteni, amig csak tudod kezelni es ugy lehuzni, akkor jobban ereszti a ragaszto. De nem fog egy darabban menni, ne nagyon hajlitsd meg derekszogben, mert konnyen torik, illetve spaklival is ovatosan mert atlukasztod onnantol vegigreped. Nem egyszeru moka, kozben vigyazni kell, hogy az uvegszalas lapot se hajlitsd meg nagyon, mert nem fog sikba visszaallni es akkor nem fekszik fel az asztalra.

Nekem az a tapasztalatom, hogy maceras folyamat, olcsobb uveglapra valtani.

[ Szerkesztve ]

(#27983) Wasquez válasza Norbi46 (#27981) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem gondolkozol üvegben?
Nekem a mágneses műanyag lapomra pár nyomtatás után úgy rátapadt a műanyag, hogy csak roncsolással jött le. Akartam másikat venni, de eszembe jutott, hogy üveget is vettem a csomagban.
Nem akartam a mágneslapot levenni, így csak ráraktam az üveget, a klipszekkel.
A pet-g magától leesik róla a kihűlés után, a pla val elsőre nem jött le, aztán kipróbáltam a hajlakkot, ami nagyon jól működik mindkét anyaggal. A pla jön le hidegen nehézkesebben, és én nem akarok feszegetni, ezért vízzel körbe csepegtetem, és pár perc után magától leesik.
Ez egy nagyobb sima lap miatt volt szükséges, a kicsik simán lejöttek.
Nedvesen áttörlöm a lakkozást, és újra lehet rá nyomtatni.
Eszembe nem jutna újra műanyagos lappal próbálkozni! :)
A mágnes lap másik oldalát sem szedem le, mert az valami gumis anyag, és jól felfekszik az üveg rá, és a hőt is jól átadja.

PC

(#27984) pistiku


pistiku
csendes újonc

Sziasztok! Tudtok mondani filamentet ami jó minőség és hamar beszerezhető? Sunlut használtam ami nem tettszik, mert hamar nedvesedik és nem akar tapadni. Filanora filamentet abból is a pluszt. A filanora nem rossz tapad is meg nem is annyira érzékeny a nedvességre viszont a retractiont nem tudom beállítani hozzá stringingel mindíg. Kinek mi a No1.?

(#27985) kzkz válasza pistiku (#27984) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem az Azure PETG-vel jók a tapasztalataim, de úgy látom ennek is szépen felment az ára rövid időn belül :(((

(#27986) Mr.Csizmás válasza pistiku (#27984) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

filanora-nál kicsit tágabbak a hőmérsékleti határok, pla-t simán nyomtattam véletlenül petg profillal. petg-nél 230-225-ig simán le lehet menni, felfelé nem próbáltam, de a CEO (felhívott egy nagyobb rendelés után :DDD) mondta, hogy 265-ig tesztelték a pla-t :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27987) pistiku válasza Mr.Csizmás (#27986) üzenetére


pistiku
csendes újonc

Retractiont is tudtál állítani? Csináltam rengeteg tesztet, változó hőmérsékleteken, de egyszerűen nem jó. Ender 3 v2 van nekem még lehet meg fogom próbálni a direct drive átalakítással, de most jól nyomtat nem akarok hozzányúlni, egyedül ez a stringing idegesít. Azt észrevettem, hogy hőmérsékletre annyira nem érzékny ez a filament mert igazából ha fel-le megyek nem változik semmi. Annyi hogy a pla+ az 215 nél nem mindenhol tapadt szépen így fölvettem 220 ra ott már jó.

[kép]

(#27988) Mr.Csizmás válasza pistiku (#27987) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kérdés hogy a kijelzett x fok a valóságban mennyi, nálam csal, csak tartománytól függően fel-le 3-5 fokot. amúgy bmg dd+dragon, 0,75 mm volt, most 1mm a retract.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27989) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#27988) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, amilyen primitiv modon van a homero alkalmazva en mar azon csodalkozom, hogy ennyire pontos.

(#27990) LamaCube válasza pistiku (#27984) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Nekem csak Filanorás filamentjeim vannak. Ha Cura-t használsz, akkor a Travelnél állítsd be a Combing mode-nál ALL-ra. Nekem PLA-nál 5mm retract és 40mm/s. Petg-nél 7mm retract és 25mm/s. Nekem is E3V2-őm van semmi átalakjtás. Egyedül az extrudert cseréltem dual gear-ra.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27991) pistiku válasza LamaCube (#27990) üzenetére


pistiku
csendes újonc

Szia! Prusa slicert használok, nekem az jön be. Ugyanilyen beállításon voltam most felvettem 6mm 50 mm/s re de nem lett jobb igazából kipróbáltam mindent, de mintha nem számítana. 2 napig különböző retractionokat próbáltam úgyhogy elengedtem most. filanora PLA+ egyébként.

(#27992) LamaCube


LamaCube
addikt

Nekem sima pla. A + gondolom hőkezelhető vagy keményebb.
Mondjuk én nem tesztelgettem ilyen toronnyal.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27993) Imy válasza Wasquez (#27980) üzenetére


Imy
veterán

24V-os a nyomtató. A ventillátorokat le tudod mérni. A motorok sebessége is lehet rá van írva... De miért kérded?

(#27994) Rulez81 válasza Mr.Csizmás (#27979) üzenetére


Rulez81
tag

Mi is várjuk:)
Kozbe a TL-nel az alin megint ott volt.
De meg aron a tesztedet.
Egyebkent mire megy fel? Ender 3?
Ha igen, két z tengelyed van?

(#27995) Rulez81 válasza pistiku (#27987) üzenetére


Rulez81
tag

Hali,
Nekem is e3 v2 van, plabol egy rakás sima filanora, de nekem frankón nyomja, meglepően szép.
Viszont meg mindig varom ASA-ra valami jo alap beállítást próbára es petg-re is, mert elég tré az első próba, míg a pla patika volt első perctől.
220fokrol vedd le lehet azert szalaz.
En 210en nyomtatom eddig minden színt, asztal kezdo 4reteg 55fok aztan 45.
De legyen tiszta az üveg. En clin ablaktisztotoval törlöm át.

[ Szerkesztve ]

(#27996) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

#27982: Mivel kell melegíteni? (hőlégfúvó?) azért lehet teszek egy próbát vele. Köszi a tippeket és a tanácsokat!

#27983: Eddig nem gondoltam rá, de most a fülembe tetted a bogarat!
Milyet javasolsz? Sima vagy a gyári Carborundum?

Köszönöm mind kettőtöknek a segítséget!

(#27997) KARIPAPA


KARIPAPA
csendes újonc

Kérdés a kollégákhoz az üvegplatform különleges hökezelt üveg vagy csak sima üveg? Véleményt kérnék arról hogy javítaná e a letapadást az hogy az üveglap felületét homokszóróval felérdesiteném?

(#27998) azbest válasza KARIPAPA (#27997) üzenetére


azbest
félisten

Sima üveg teljesen jó, a lényeg, hogy szó szerint sima legyen :D Van, aki azért használ tükröt, mert annál nem lehet egyenetlenség.

Nekem savmaratott matt üveg van, annak is érdes a felülete. Nem javítja, hanem rontja a tapadást a sima oldalhoz képest. Azért használom mégis a matt oldalt egy nagyon pici ragasztó stick vizes szivaccsal való szétkenésével, mert nekem tetszik, hogy kb ugyanolyan az alja is mint az oldalai és teteje. A sima üvegen tükröződő az alja.

De sima üvegen lehet nem is nagyon kell ragasztó sem, ha egyébként tiszta és nincs összefogdosva. Kivéve a petg, mert oda azért érdemes kenni kis ragasztót, hogy ne forrjon össze az üveggel a műanyag, mert amúgy feltéphetné.

Én 4mm-est vágattam, de lehet ez túlzás és a 3mm is tökéltes lenne. Azért van súlya.

[ Szerkesztve ]

(#27999) Wasquez válasza Imy (#27993) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szeretnék venni tartalék alkatrészeket, ventilátorokat, patront.stb.
Meg érdekelnek ezek a léptető motorok, nem tudom, milyen paraméterek kellenek a beazonosításukhoz!?

PC

(#28000) fabula


fabula
őstag

Üdv mindenkinek!
Erről az extruderről mi a véleményetek, valaki próbált már ilyet?
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.