Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Az mitől lehetséges, hogy nem a delta kalibráció alkalmával beleronyol a fej az asztalba? Ha ránézek a probe-ra akkor látom ha triggerelt vagy open állapotban van. A Bed Mesh le is megy szépen (kapcsol a probe) de a delta kalibrációnál nem áll meg a fej lefelé még ha megnyomom felúton a probe-ot akkor sem.

(#32002) Saccco válasza 2thletme2day (#31995) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elvileg port-okkal lehet megkülönböztetni a telepített felületeket.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32003) Saccco válasza 2thletme2day (#32001) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez most a legújabb Klipper mellett van? Mert sikerült valami hibát beletenni, mondjuk lehet nem pontosan ezzel kapcsolatos. :D
Reflash is kell hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32004) mort234 válasza 2thletme2day (#32001) üzenetére


mort234
csendes tag

Végállásban mérd meg a nozzle és az asztal közötti távolságot vonjál ki belőle 10mm-t és ezt értéket állítsd be a position_endstop értékéknek a [stepper_a] résznél (a többinél is ha szerepel) és horizontal_move_z: 25 -re állítsd be a [delta_calibrate] résznél a konfigban. Félúton nem fog meg állni a delta kalibrálás.

(#32005) 2thletme2day válasza Saccco (#32003) üzenetére


2thletme2day
őstag

Igen. A legújabb klipper mellett van. Már újra is flasheltem. Na de vajon mit ronthattam el ha bed meshnél működik a probe, delta kalibrációnál viszont olyan mintha nem is lenne? Tuti a configomban van valami hiba....

(#32006) 2thletme2day válasza mort234 (#32004) üzenetére


2thletme2day
őstag

Megtörtént. A helyzet változatlan volt. Viszont többször próbálgattam, többféle értéket beállítva amikor egyszercsak szemet szúrt, hogy a Z magassággal nem stimmel valami. Amikor a mainsail 250 körüli értéket muattott akkor már az asztalban volt a probe.

Megint az én lustaságom/hülyeségem, hogy nem 0-ról csináltam egy configot hanem egy neten találtat módosítgattam. :W A configban amit sikerült találnom mint most kiderült 0,9°-os motorhoz volt beállítva a rotation distance ls ezért rongyolt bele az asztalba ma már vagy ötödször. :DDD Csóri kis microkapcsoló már egyre nehezebben de még kapcsol. Ebből csere lesz. Köszönöm a segítséget neked és Saccco-nak is! :R

(#32007) LógaGéza válasza Saccco (#32003) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tudsz valami infót a Fluiddról? Olvastam pár hete, hogy a fejlesztői úgy döntöttek, hogy inactive lesz a fejlesztés egy darabig, de azóta új repon van, és jött is pár (kisebb) commit hozzá. Érdemes foglalkozni vele, vagy inkább Mainsail fele induljak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32008) Saccco válasza LógaGéza (#32007) üzenetére


Saccco
nagyúr

Cadriel kiszállt egy időre, de van más aki mozgatja a projektet.

szerk.: Nekem a Mainsail bejött. Lenne, ami tetszene a Fluidd-ban, de más meg zavar. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32009) Szekich válasza Reggie0 (#31988) üzenetére


Szekich
csendes tag

Köszönöm a segítséget srácok!
Még egy olyan kérdés, hogy valaki tudja hol lehet ilyen cső profilt vagy mit kapni vagy a pontos magyar megnevezését mert ezt a képet is csak nagy nehezen sikerült találni a weben és ez is egy K ínai gyárnak a képe és nem igazán kell nekem 2000 m-er csak 1 azzal meg ugye nem foglalkoznak! :F

(#32010) LógaGéza válasza Saccco (#32008) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, ez került fel végül :R
Legalább van mire használni a Creality Wifi Boxot :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32011) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Egy DAC HAT kompatibilis Raspberry Pi3 házat szeretnék nyomtattatni (mivel nekem nincs saját 3D nyomtatóm), ehhez Debrecenben tudtok ajánlani valami nyomtató helyet ahol ez lehetséges? És az is érdekelne, hogy kb. mennyiből jönne ki a dolog? Itt egy példa, vagy pl. még ez is, és itt van még egy jelölt. Meg hát sok mindenben nem vagyok még biztos, de pl. számít az anyag "színe" az árban? (Fehérben szeretném leginkább, mega azt, hogy ne nézzen ki nagyon "fröccsöntöttnek").

THX!

[ Szerkesztve ]

(#32012) fboldog


fboldog
senior tag

Sziasztok!

ritkán szoktam kérdezni, de most meg vagyok lőve és kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Tuti nem látom a fától, az érdőt. :W

Paraméterek:
ABS+, 0.2 rétegvastagság, super slicer, klipper.

A problémám az, hogy a support feletti nyomtatási "kép" egy borzalom.
Minden más teljesen jó (legyen az maga a support vagy a többi rész).

A sliceres fotón is látszik, hogy ez a probléma forrás (elméletben) bridge infill és rések vannak.

Mit csinálnátok másképp? :)



üdv.: Boldog Ferenc

(#32013) azbest válasza fboldog (#32012) üzenetére


azbest
félisten

általában lehet állítani a távolságot a support és a tárgy közt. Ha túl közel van, akkor összeforr és nehezen vagy egyáltalán nem leszedhető, ha túl messze van, akkor meg olyan lógósabb, ahogy mutatod.

(#32014) fboldog válasza azbest (#32013) üzenetére


fboldog
senior tag

(#32015) Scallion


Scallion
senior tag

Nah , túlélte a napot, a sivatagot és a tengert a gyantábol nyomtatott Gopro tartóm. Letesztelve...

(#32016) Reggie0 válasza fboldog (#32012) üzenetére


Reggie0
félisten

A support orientaciojat forgasd el 45 fokkal. Nem jo, ha a support parhuzamosan futnak az alatamasztando reteg vonalaival, mert igy a support falai kozotti szalakat semmi sem tamasztja ala.

Vagy hasznalj interface layert.

Meg jobb lesz, az eredmeny, ha a Contact Z distance-t nullara veszed, csak ugy nehezebb lesz levakarni.

[ Szerkesztve ]

(#32017) LógaGéza


LógaGéza
addikt

El kéne vezetnem egy motorkábelt függőlegesen, és a V-Slotban pont jól elférne. Találkozott valaki esetleg olyan STL-el, amit pl bele tudnék pattintani, és ott tartná a kábelt? Kicsit igényesebb módszer lenne, mint a melegragaccsal odapöttyinteni :D Thingit már átnézem, de nem igazán találtam megfelelőt...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32018) fboldog válasza LógaGéza (#32017) üzenetére


fboldog
senior tag

(#32019) Joshi válasza Scallion (#32015) üzenetére


Joshi
titán

Ez ok, de a gyantás nyomtatók milyen anyagnak felelnek meg (ABS, ASA stb)?

(#32020) Reggie0 válasza Joshi (#32019) üzenetére


Reggie0
félisten

ABS,PC,PP

(#32021) Joshi válasza Reggie0 (#32020) üzenetére


Joshi
titán

ABS az ok, de mi a többi? :F

(#32022) tothferenc válasza Joshi (#32021) üzenetére


tothferenc
senior tag

link

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#32023) Reggie0 válasza Joshi (#32021) üzenetére


Reggie0
félisten

PoliP ropilen, es polikarbonat.

[ Szerkesztve ]

(#32024) Scallion válasza Joshi (#32019) üzenetére


Scallion
senior tag

Mindennek, ezerféle gyanta van. de saját magadnak is kikeverhetsz gyantát ha kisérletező kedved van. még kerámia is van ami ezer fok fölött bírja.

[ Szerkesztve ]

(#32025) azbest válasza Reggie0 (#32023) üzenetére


azbest
félisten

polip ropin él
🐙 :DDD

(#32026) LógaGéza válasza fboldog (#32018) üzenetére


LógaGéza
addikt

A másodikkal az a baj, hogy akkorának kell lennie, hogy a Z Plate el tudjon felette menni - de az első jónak tűnik, köszönöm :R
Tudtam, hogy csak én siklottam el valami felett... Nem szeret engem a Thingi keresője :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#32027) numarkboy


numarkboy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kezdő 3d nyomtatós vagyok. Van egy Ender 3 v2-m teljesen alap. Próbálgatom a szeletelőket. Egy szíjfeszítő gombot nyomtattam. Ha a Cura-val nyomtatom akkor jó a mérete, szépen rá lehet tenni az eredeti tekerőre, ha a PrusaSlicer/Superslicer-rel csinálom akkor mintha pár tizedmilivel eltérne a belseje, és lötyög a gombon. A nyomtatási beállítások megegyeznek.
Tudnátok segíteni van-e valami beállítás a Superslicerben amivel lehet a pontosságot állítani?

A segítséget előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinek!

(#32028) Saccco válasza numarkboy (#32027) üzenetére


Saccco
nagyúr

A flow is azonos?
Xy compensation?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32029) numarkboy válasza Saccco (#32028) üzenetére


numarkboy
csendes tag

Egyenlőre csak a Basic beállításokat néztem azok megegyeztek, hőfok, falvastagság, stb. Amit írtál két beállítást azt hogy kell pontosan használni?

Köszönöm a segítséget!

(#32030) Saccco válasza numarkboy (#32029) üzenetére


Saccco
nagyúr

A flow a filament áramlási értéke. Kalibrálni kell.
Xy compensation meg a szeletelő által véghezvitt igazítás x és y irányban.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32031) green.ee


green.ee
csendes tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a 3D nyomtatással, beszereztem egy Artillery X1 V4 típusú FDM nyomatatót.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki használ-e ilyen gépet, és hogy milyen anyagokkal és márkákkal dolgozik amik már beváltak? :)

(#32032) numarkboy válasza Saccco (#32030) üzenetére


numarkboy
csendes tag

Akkor szerintem nekem az XY kompenzáció kell majd!
Mert a Cura-val jók a méretek, a Superslicerben kell állítani akkor.
Köszönöm!
Szép napot!

(#32033) imibogyo válasza green.ee (#32031) üzenetére


imibogyo
veterán

Jelen. Mondjuk eddig még csak főleg PLA-val dolgoztam rajta, valamint év elején havernak nyomtattam jó pár kereket rugalmas anyagból, de azzal nincs nagy rutinom, nincs bevált receptem, mert csak egy délutánt szenvedtem vele az ő anyagából (igazából ő nyomtatott nem én, mert neki épp akkor meghalt a nyomtatója, én csak kisegítettem)...

Alapvetően Filanora anyagokat használok, de használtam már 3DJAKE ecoPLA-t, és Filamentum anyagot is (Crystal Clear Iceland Blue). Komolyabb gondom egyikkel sem volt. ;)

(#32034) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, nincs valakinek belso infoja, mi van a DevilDesign markaval? A covid megjelenesevel, es a nyomtatas fellendulesevel eltuntek a termekeik a hazai nagykerekbol (aqua,bestmarkt). Potoltam az anyagukat mas gyartoval, szimplan furdal a kivancsisag.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#32035) fboldog válasza tothferenc (#32034) üzenetére


fboldog
senior tag

Felment az ára és gondolom árrés / vásárlási kedv problémás.
TME-n most is van:
https://www.tme.eu/hu/en/details/dev-petg-1.75-bl/3d-printers-and-accessories/devil-design/petg-1-75-black/

eMAGon valami magánszemély is árulja (egész jó áron):
https://www.emag.hu/3d-kellekek/brand/devil-design/c

üdv.: Boldog Ferenc

(#32036) kzkz válasza tothferenc (#32034) üzenetére


kzkz
őstag

Egy szlovák webshopot ajánlott itt valaki korábban, én onnan rendeltem nemrég, ott most is van. Három 2kg petgt rendeltem, most kaptam egy húsz eurós kupont tőlük.

(#32037) Rulez81


Rulez81
tag

Sziasztok,
Használ valaki Jyers firware-t ender 3 V2-n?
Ha prusaslicerben szeletelek, semmit nem nyomtat ki, ujrabootol a nyomtató.
Curaval meg semmi gond. Már a Cura start kódját is betettem, a prusa-ba, mert nem egyforma, hátha, de ugyanaz.

(#32038) azbest válasza Rulez81 (#32037) üzenetére


azbest
félisten

nem lehet állítani, hogy a gcode generálásnál milyen nyelvjárást támogasson?

szerk:
marlinra van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#32039) Rulez81 válasza azbest (#32038) üzenetére


Rulez81
tag

Bocsi, de nem igazán értem a kérdést. Arra gondolsz, hogy a gcodra fordítást lehet állítani valahol?
Már értem, igen Marlinra van állítva. Eddig ment, a Jyers óta nem megy.
Igy hogy a start kódot a cura-éra cseréltem, az egy home-mal kezd, azt x/y-on megcsinálja, elindul a z de megáll még a végállás kapcsoló előtt és újraindul. A sajátjával meg sem nyikkan.

[ Szerkesztve ]

(#32040) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Egy kezdőnek melyik 3D nyomtató designer programot ajánljátok? Itt a IQAudioPIDAC_Top_Volumio.stl és az IQAudioPIDAC_Ring_Volumio.stl modelleket akarom úgy módosítani, hogy kis kör logó helyett pl. egy "gravírozott szó" legyen belevésve a tetejébe. (Ez gyak. egy Raspberry Pi dobozka teteje). Jó nekem erre a Microsoft 3D builder-je? Vagy van jobb is? (Tényleg abszolút kezdő vagyok a témában...)

THX!

[ Szerkesztve ]

(#32041) dugesz77 válasza SunMount3r (#32040) üzenetére


dugesz77
őstag

Talán a legegyszerűbb a tinkercad. Webes felületen alap dolgokra egész jó.

(#32042) Rulez81 válasza Rulez81 (#32039) üzenetére


Rulez81
tag

Senkinek semmi ötlet? :F

(#32043) Rulez81


Rulez81
tag

Hol lehet Curában belőni, hogy ugy nyomtassa egy henger falát, mint a prusalicer?
Balra prusa jobbra cura.

(#32044) Reggie0 válasza Rulez81 (#32043) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mi a kulonbseg ezeken?

(#32045) csadi0011 válasza Rulez81 (#32043) üzenetére


csadi0011
őstag

Seam beállításra gondolsz?
https://www.youtube.com/watch?v=NU1kYEE3qrQ

(#32046) Saccco válasza Reggie0 (#32044) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Cura nem folyamatos vonallal húzza az ívet.

Lehet, hogy valami line width gond lesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#32047) azbest válasza Rulez81 (#32039) üzenetére


azbest
félisten

hát, ha nem a gcode flavor a probléma, hanem valamelyik parancstól lehal a rendszer, akkor szerintem nyiss egy issue-t a Jyers github oldalán és csatolj egy ilyen újraindulós gcode-ot hozzá. Írd le neki, hogy pontosan melyik fw változatot használod. Ha módosítottad a kofigot és te fordítottad, akkor azt is csatold. [link]

Egyébként van bármi előnye azt használni a hivatalos marlin helyett?

[ Szerkesztve ]

(#32048) zsintai1987


zsintai1987
tag

üdv! Megrendeltem egy:
Elegoo Mars 2 Pro-t
Viszont kérdésem lenne a szárító milyen fajta legyen?
Eleggo Mercury szárító és uv-t néztem ki.
Vízzel mosható resint veszek ami ez lenne: 3DJAKEColor Mix Resin Water Washable
A mosással nincs gond (megtudom oldani itthon)
Viszont a lemosostt cucc az veszélyes anyag, azt hogyan kezeljem? A csatonába nem akarom önteni. Hulladék feldolgozó bevenné talán? (Ha nagyon nehéz megoldhatom hogy beviszem melóhelyre, ott tudják kezelni mint veszélyes hulladék)

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#32049) Scallion válasza zsintai1987 (#32048) üzenetére


Scallion
senior tag

A mosót az alkoholoshoz ajánlják . A régi mercuryt vedd az új el..aszott tervezés. Részemről nyitott edényben elpárologtatom a szennyezett alkoholt a szabadban ( ülepíteni kell csak az alját kell kitenni )és a napon egy műanyag tömb lesz belőle ezt már kidobhatod. Nekem rossz tapasztalataim vannak a vízzel mosható gyantákkal. játszani jó (szobrok és más hulladék) de funkcionális tárgynak nem.

(#32050) zsintai1987 válasza Scallion (#32049) üzenetére


zsintai1987
tag

Makettekhez kellene, hogy bennt legyen a vitrinbe a harckocsik melett. (Azok is kész lettek lefestve összerakva azóta üvegmögött vannak. néha kiveszem a talpuknál kogva és óvatosan az erkélyen lefújom róluk a port)
Ahhoz milyen resint válasszak?
A Mars2prot is nagyon dícsérték mert nemkell utánna körömreszelővel finoman megcsiszolni csak ahol nagyon gáz.

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.