Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Flashback válasza imibogyo (#26399) üzenetére


Flashback
addikt

195/55

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26402) Rulez81


Rulez81
tag

A moszkito klónba passzol a gyári ender 3 fűtő patron és termisztor. Ha igen mekkora max hőfokot lehet kihozni belőle? Utón van egy klón, jó lenne tudni használni mire ideér :) Kár hogy egy héttel ezelőtt rendeltem be rakás nozzle-t kísérletezni a stock hotend-hez.
Illetve az ender 3 V2 alaplap hány wattos fűtőpatront tud meghajtani?

(#26403) RevoltFPV válasza LamaCube (#26377) üzenetére


RevoltFPV
újonc

Akkor az a melegedés messze van amit máshol olvastam. Az én V2-em kicserélöbe ma érkezett remélem holnap már nálam lesz vagy pénteken legkésöbb. És én is beállok a hogyan szivassam magam 3d nyomtatóval sorba nem elég a dron épités :)

(#26404) tvamos


tvamos
nagyúr

Milyen jól néz ki ez az artéria géniusz!
:U
Kéne egy a gyereknek!
:B

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26405) McImy


McImy
csendes tag

Sziasztok!
Nem kis segítség kellene! Lassan két hete szívok a beállítással :W
Anet A8, SKR 1.4 Turbo alaplap, BLTouch és Marlin 2.0.7.2
A hibajelenség, hogy amikor a bed-et mérem akkor elmegy "STOP called because of BLTouch error - restart with M999" hibára.
Amit tudok, nem vezeték vagy kontakthiba mert 2.0.8-cal a bedlevel szépen megy (csak ott meg éppen nem mindenmenügombra reagál).A konfig fájlok ugyanugy be vannak állítva mindkét verziónál, tehát azt is kizárnám.
Van a fájlok között egy olyan, hogy: src/feature/bltouch.cpp. A Bltouch::stow_proc() részben a második "_stow_query_alarm" vizsgálatnál megy el erre a hibára. A "SERIAL_ERROR_MSG(STR_STOP_BLTOUCH);" hibaüzenetet írja ki soros portra.
Idáig eljutottam (csak ugatom a C-t) de nem tudok tovább kutatni, hogy konkrétan mi okozza ezt a hibát.
Valaki, aki jártasabb ebben a programnyelvben, tudna nekem segiteni?
Köszönöm előre is!
Üdv!

McImy

(#26406) McImy válasza McImy (#26405) üzenetére


McImy
csendes tag

Öööö... elnézést....
Mind a két IF vizsgálatnál küldi a hibaüzenetet, nem csak a másodiknál :(

McImy

(#26407) mips válasza Rulez81 (#26402) üzenetére


mips
csendes tag

Én mosquito klónt használok már egy jóideje, és jó volt bele minden ami a gyári ender3 fejben volt. (Szerintem a gyári az a legalja minőségű 40W fűtőpatron.) Max hőfokról nem tudok nyilatkozni, mert csak PETG-t nyomtattam, annak meg elég a 230 fok. De gyanítom, hogy 250-260 felett már 50-60W-os fűtőpatron dukálna. És magasabb hőfokoknál már külön MosFet-re tenném a tápellátását (lehet ilyeneket kapni, nem vészesen dárga). Nem nyirnám ki vele az vezérlő alaplapon levő csirkébb mosfet-et.

Például valami ilyet:

https://www.aliexpress.com/item/32850646959.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.698f4fa2vyj856&algo_pvid=b7e806a1-146d-40fd-917b-39d92c38dea7&algo_expid=b7e806a1-146d-40fd-917b-39d92c38dea7-15&btsid=0bb0620316069575377495519e13f3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

[ Szerkesztve ]

(#26408) Scallion


Scallion
senior tag

Másnak is kinlódik az uj octoprint?

(#26409) Reggie0 válasza Scallion (#26408) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar a regi is kinlodott, lehet csak netes problema, van benne par sor ami mindenfele feltetel nelkul netrol akar behuzni adatokat, azokat kiirtva villamgyors lett a regi.

[ Szerkesztve ]

(#26410) Scallion


Scallion
senior tag

Ilyeneket dob.

(#26411) Reggie0 válasza Scallion (#26410) üzenetére


Reggie0
félisten

Az valami mas lesz, nezd meg hogy jo gcode-ot general a slicered. Ha van benne m141, akkor az octoprintnek van igaza.

[ Szerkesztve ]

(#26412) Scallion


Scallion
senior tag

nem slicer probléma, mindegyikel ezt csinálja . átkell néznem az octopi-t.lehet hogy a creality hotend fix plugin kavar be.

(#26413) Scallion válasza Scallion (#26412) üzenetére


Scallion
senior tag

A pid is elmászott 4 fokokat ugrál.hmmm. Senki se használ uj octoprintet? (Ender 3 -al)

(#26414) Mr.Csizmás válasza Scallion (#26413) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szenzorok a helyükön vannak? kábeltörés, légrés nincs?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26415) Reggie0 válasza Scallion (#26413) üzenetére


Reggie0
félisten

En nem szoktam frissiteni, ha jol mukodik. Megnyomom a gombot a slicerben es kijon a nyomtatobol, mast nem kell tudnia.

(#26416) Scallion válasza Mr.Csizmás (#26414) üzenetére


Scallion
senior tag

Csak octoval mászik el. Érthetetlen..

(#26417) Scallion válasza Reggie0 (#26415) üzenetére


Scallion
senior tag

Eső után :DD

(#26418) Scallion


Scallion
senior tag

Na majd referálok ha megoldottam.

(#26419) Reggie0 válasza Scallion (#26417) üzenetére


Reggie0
félisten

Ismeros, sokszor bantam mar meg en is a frissitest, azert nem frissitek :)

(#26420) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Ender 3 V2 nyomtatás közben a tune menüben csak ezeket lehet állítani, mert én mást nem találtam?
Pl. hiányolom a flow állítását, mert az hasznos lenne szerintem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26421) kzkz


kzkz
őstag

Házszám és névtáblát nyomtatnék. Korábban már találtam olyan fontot, ami összeköti a betűket, hogy egyben kapjam meg a tárgyat, ne betűnként, csak most elfelejtettem az ilyen jellegű fontok nevét. Valaki csinált már ilyet, tudja ezeknek a fontoknak az összefoglaló nevét?

Egy példa, de nem feltétlen ilyen mind, mert van ahol a betűk között van hézag, és egy-egy összekötő vonal tartja egyben őket:

(#26422) Mr.Csizmás válasza kzkz (#26421) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

connected (esetleg a cursive)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26423) kzkz válasza kzkz (#26421) üzenetére


kzkz
őstag

Stencil font, azt hiszem ezt kerestem, ami könnyen nyomtatható egyben, mert pl.: nem esik ki a B betű közepe: [link]

Mr.Csizmás: köszi, ezt is kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

(#26424) Rulez81 válasza kzkz (#26423) üzenetére


Rulez81
tag

Hello,
A Stencilnek akkor van jelentősége, ha pl lézerrel vágsz ki egy táblából szöveget, és nem a kivágott darabok kellenek, hanem hogy a táblában épp legyen a szöveg pl egy "A" betűnek ne hulljon ki a közepe. Nyomtatásnál vagy akár vágásnál is, ha maga a kivágott/nyomtatott betűre van szükséged PONT nem jó a stencil. A linkelt betűkészletnél, még a C betű is 3 darabból van, aminek aztán nem sok jelentősége van, hiszen nincs kieső darab akkor sem, ha egy táblából akarom kivágni.
Ha összefüggő Szöveget akarsz, keress calligraphy betűket pl itt dafont.
Ezek szépen összefűzhetőek
Én Illustrátort használok, beírom a szöveget amit akarok mókolok vele, és az egybe érő részeket még össze kell vonni.

(#26425) tothferenc válasza kzkz (#26423) üzenetére


tothferenc
senior tag

én a stencilt használom pl utcatáblákhoz, negatív szövegekhez, bár itt nincsenek összekötve a betűk, csak úgy van kialakítva, hogy pl lézervágón vágható legyen/vagy nyomtatható legyen.

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26426) kzkz válasza Rulez81 (#26424) üzenetére


kzkz
őstag

Eredeti elképzelés (amit tothferenc is írt az előző hozzászólásban):
Van egy sötétbarna fakerítés, eredetileg erre akartam nyomtatni fehér anyagból egy 12x12x0,5cm-es táblát, amiből a betűk ki vannak vágva. Így lényegében barna lenne a betű (mert ott a fa látszik), és körülötte jól elkülönülten a fehér keret. Ehhez jó a stencil, mert a P közepe nem esne ki.

Másik lehetőség:
Kiemelkedő betűk háttér nélkül, de valamiféle összefűzéssel, ami összetartja őket egy sorban.

Kipróbálom mindkettőt, megnézem melyik válik be jobban.

[ Szerkesztve ]

(#26427) Mr.Csizmás válasza Rulez81 (#26424) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

side note: a calligraph csak a folyó/kézírás stílust jelöli.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26428) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Anycubic i3 Mega S nyomtatóhoz milyen tárgyhűtő ventilátort ajánlotok? (Aliexpress, ebayről beszerezhető)
A gép stock, ezen a részén nincs módosítás.

Köszönöm előre is! :R

(#26429) trialkornel válasza Scallion (#26418) üzenetére


trialkornel
tag

Nálam is dobál ilyen hibákat, pl színcserénél. De hibátlanul megcsinálta a cserét úgyhogy nem foglalkoztam vele. Viszont bosszantó hogy frissítenek plugineket és használhatalan lesz. Pl a bed visualizer jobb volt régen. Meg most a fan speed control pluginnál eltűnt az UI-ról a csúszka amivel a tárgyhűtő sebességét lehetett állítani...

(#26430) Saccco válasza szatomi30 (#26428) üzenetére


Saccco
nagyúr

5015 mindenre is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26431) szatomi30 válasza Saccco (#26430) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm a válaszod! :R

(#26432) Pew


Pew
tag

Mennyire érdemes/illik úgy beállítani a nyomtatót, hogy az alaplap hűtő csak akkor menjen ha csinál is valamit a nyomtató(+ utána pár percig)? "Üresjáratban" kell egyáltalán hűtés, vagy csak akkor ha mennek a motorok és nyomtatás van. Hangos na... Ami hirtelen eszembe jut hogy az gond lehet ha csak start Gcode-ot változtatok de pl csak úgy játszok a mozgással/kalibrálással akkor nem kap hűtést, ha manuálisan nem nyomom be. Noctua esetleg ide elég? Vagy Sunont használ valaki? Hol az írjak róla hogy halkabb, hol hogy hangos az is... Milyen ajánlott ventik vannak, ti mit használtok?

(#26433) Scallion válasza Pew (#26432) üzenetére


Scallion
senior tag

1 éve tönkrement az alaplaphűtés az enderemben, elfelejtkeztem róla. alaplapcserénél jutott eszembe ,de gondoltam ha eddig birta akkor így marad.jó ha van de elég ha valamit beleteszel alacsony fordulaton ,szerintem.

(#26434) Mr.Csizmás válasza Scallion (#26433) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam a pi 5V-ról megy egy 12V-s 140mm nzxt házventi a h440-ből extrudálva :D (lecseréltem bitfenixre a ventiket)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26435) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok! Tudtok most esetleg kupont Ender 2 v3-hoz?

(#26436) Mr.Csizmás válasza Pool_ (#26435) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aprón láttam egy újat, sztem kis alkuval meg tudod győzni :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26437) dugesz77 válasza Pool_ (#26435) üzenetére


dugesz77
őstag

Banggood-nál a BGE3V211 használható Cseh raktárból 240$ körül elhozható.

(#26438) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Pár hónapon belül eladnám a Craftbot-om (még a közösségi finanszírozós időkből), sok mindent cseréltem rajta, viszonylag karbantartott darab, de mivel a munkahelyemen van egy jóval nagyobb FDM nyomtató, így lecserélném egy SLA-ra, hogy több célt kielégítve tudjak nyomtatgatni.

Az Anycubic® Photon Mono X -et néztem, mert ez az ami méretben már - szinte - kompromisszum mentes.

Van bármi olyan infó a fenti géppel kapcsolatban, amit jó ha figyelembe veszek megvétel előtt? Resin-t kínából érdemes rendelni?

Esetleg van más hasonló ár címkéjű nyomtató, amit ajánlanátok?

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#26439) Pew válasza adatfalo (#26438) üzenetére


Pew
tag

Bár én is csak ismerkedem a témával, de pl Crealitynek is van/lesz hasonlóméretű gépe (LD 006), ha egyszer oda jutok nekem inkább a creality szimpatikus egyelőre(a kisebb LD002H a kicsi anycubic mono ellen). De amit néztél az is jónak tűnik.
Resinre szokott lenni 2őt fizet 3 at kap Anycubicra Alin pl, eladások és tesztek alapján is népszerű, ha nem kell valami nagyon speciális.
Reméljük lesz még ebben a témában tapasztalat, kíváncsi vagyok én is.

(#26440) Pool_ válasza dugesz77 (#26437) üzenetére


Pool_
tag

Szuper, köszönöm! :)

(#26441) adatfalo válasza Pew (#26439) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi, akkor figyelem majd az új Creality-t is! :)

www.adatfalodesign.hu

(#26442) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, a TPU mennyire birja az UV-t?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26443) Reggie0


Reggie0
félisten

Esetleg Ender 5 Plus-hoz tud valaki kuponkodot?

(#26444) tothferenc


tothferenc
senior tag

Valaki vasarolt mar a caxtoolnal? Lm8uu linearis csapagy es mgn15h linearis kocsit neztem. Ezek minosegre ugyan azok, mint amit kinabol lehet rendelni?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26445) angrydog válasza Reggie0 (#26443) üzenetére


angrydog
csendes tag

Kuponkódot csak az eredeti Creality shophoz tudok (20% off).
Ennél is olcsóbb, ha az Aliexpressről rendeled meg 5 nap múlva, akkor 150K-ért megveheted, de ezt az akciót már biztos ismerted:
https://www.aliexpress.com/item/32967126817.html?spm=2114.12010612.8148356.1.3ae86130zf2vXj

Elnézést, hogy ismét megkérdezem, nem akarok offolni, de hátha valaki járatos a témában: Használja valaki lézeres vágásra is a 3D nyomtatóját (fa, akril)?

[ Szerkesztve ]

(#26446) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudnám anycubic klp-n normálisan megoldani a fej kábelezését. A mozgató pálcához kábelkötegelőzni elvileg rossz, egyébként meg mindig thermal runaway van a fűtőpatron eltörő kábele miatt. Ha egy képet tud dobni az akinek van bevált módszere azt megköszönném. :R

(#26447) dugesz77 válasza Reggie0 (#26443) üzenetére


dugesz77
őstag

Az Ender 6 nem lenne jobb már helyette? Itt van egy összehasonlítás róluk. Cseh raktárból a BGed15b9 kuponnal 481$.

[ Szerkesztve ]

(#26448) Mr.Csizmás válasza DrojDtroll (#26446) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak azért mert nekem is volt (de eladtam :D) [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26449) Scallion válasza tothferenc (#26442) üzenetére


Scallion
senior tag

2 hete nyomtattam tetőrögzítő csavarokra kupakot. Várnod kell pár hónapot :DD . A telet meg a nyarat ki kellene húznia.majd beszámolok.

(#26450) Scallion válasza Scallion (#26449) üzenetére


Scallion
senior tag

Vagy beteszek egy darabot a uv gépbe ugyis sokat használom (napi 1 óra) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.