Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) blountex


blountex
senior tag

Sacco

Tehát akkor jól muzsikál a BMG extruder.
Arról azt hiszem olvastam, hogy kissé nehézkes a befűzése.... mondjuk ezért kár érte.
Viszont ha jól olvastam Neked van Titánod is, így a kettő közti különbséget megtudod mondani, azaz érdemes a Titant BMG-re cserélni vagy nem ad annyi pluszt?
No és mivel írtad az esteppet, így gondolod a Titan és a BMG ebből a szempontból sem egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#12002) Saccco válasza blountex (#12001) üzenetére


Saccco
nagyúr

Már rájöttem hogyan kell. Srégen le kell vágni a filament végét, ezt mondjuk a Titan-nal is így kell, aztán lazítani kell a szorítást a füllel, majd bedugni, amíg megfogja, ez után már csak egy parancs G1 E50 F200.

Úgy vettem észre, hogy jobban tűri a sűrű retract-ot. Ha csak azt nézem, hogy a két fogaskerék fixen fogja a filament-et már megéri a cserét.

Ettől függetlenül a Titan sem marad parlagon, mert már fel is szereltem a 4MAX-ra. Csak a réteghűtőt kell jobban kialakítanom és az is rendben lesz.

Estep értékeim:
A TEVO Titan-t 402,17-re állítottam.*
A Trianglelab BMG-t 404-re állítottam.*

Összességében megint megvenném.
Fogok venni belőle még egyet.

*Elképzelhető, hogy mérési pontatlanságom eredménye.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12003) fabula válasza Saccco (#12002) üzenetére


fabula
őstag

Amennyiben sikerül a Tevo Titan extrudert ráapplikálni a 4MAX-ra, akkor az engem is érdekelne, ha úgy gondolodd, hogy átadod a tapasztalataidat és az stl fájlokat :) ..
Én is várom a BMG extrudert a Tevo Tornado-ra, köszi az eddigi infókat is :R .

[ Szerkesztve ]

(#12004) Saccco válasza fabula (#12003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Fel fogom tenni Thingiverse-re. Csak a réteghűtő a gond. Nem akarok helyet veszíteni X irányban így kicsit nehéz megoldani. :D
Pancake motorral több hely jutna a hűtésnek.
Egyelőre nem szeretném bowdenesre alakítani. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12005) fabula válasza Saccco (#12004) üzenetére


fabula
őstag

Egyetértek, jó ez a direct drive, na meg nekem bowdenesnek ott van a Tevo Tornado. Nagy átalakításokban én sem gondolkodom egyoken sem, csak ami ésszerű ehhez az árkategóriához.

(#12006) izisz válasza Gabesz87 (#11995) üzenetére


izisz
senior tag

Valahogy kétlem, hogy XT60 bárkinél - nyomtató kapcsán - elégne... 65A a névleges terhelhetősége, ha helyesen van szerelve. Az ilyen csatlakozónak a nyomtatóban keringő áramok meg se kottyannak (persze olyan vezeték is kell hozzá)
Te nem erre a csatira gondolsz?
Ez valóban nem az igazi asztalfűtés csatlakozónak.

(#12007) Holleanyo


Holleanyo
tag

Megvolt a hőmérséklet teszt az Ender 3 gépen. 10 perc alatt simán feltolta a gyári asztal a hőfokot 110 fokra.Parafát ragasztottam az aljára hőálló szilikon ragasztóval. Tovább is lehetne tolni , de nem mertem. Mennyit bírhat a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12008) Gabesz87 válasza izisz (#12006) üzenetére


Gabesz87
addikt

Valószínű az a baj, hogy nem helyesen van beszerelve. Számtalan poszt van a FB csoportban erről, XT60-ra rákeresve. Van, hogy forrasztás nélkül, csak blankolva jön, meg nem is tudom, még milyen problémákról írnak. Itt van a példa kedvért pár post:


(#12009) Imy válasza Holleanyo (#12007) üzenetére


Imy
veterán

110 foknál miért kell több?

(#12010) bigrob válasza Imy (#12009) üzenetére


bigrob
őstag

Rántotta mellé kellene valami kis husi is ebédre... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#12011) energy4ever válasza Imy (#12009) üzenetére


energy4ever
addikt

110-nel szerintem sem kell tobb. En 115-re futom az asztalt, 110fokon tolom az 1. reteget, 80fokon a tobbit. Egyszeruen tenyleg nem kell tobb.

Bar enis kivancsi lennek mihez kell tobb mint 110 fok! :K

(#12010) Bigrob: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#12012) Holleanyo válasza Imy (#12009) üzenetére


Holleanyo
tag

A nagyobb hőfok jól jöhet a POM nyomtatásánál. Elvileg elég, de a leírása 110-130 asztal hőfokot ajánl. Nyomtatott-e valaki ilyen anyagot?
Kiváncsi lennék, ha feltolom 120-125 fokra nem sül-e meg valami az asztalban?
Printing temperature : 210°C - 220°C
Bed temperature : 100°C - 130°C
Print speeds : 30mm/s
Great strength and low friction
Print on a heated bed
Use in well ventilated areas or ventilated systems

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#12013) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

Megjött végre a DuetWifi....
Ha vége lesz a hajtásnak akkor lesz mivel legózni.....

Kaptam hozzá egy nagy adag connectort, meg pint.....
Remélem jó lesz...

Release the Beast....

(#12014) azbest válasza bigrob (#12010) üzenetére


azbest
félisten

A husihoz sem kell 100 foknál több, 60-80 fok között csinálják a sous vide kajákat. Csak a végén lángszóróval kell csicsit rápirítani, hogy kívül ropogós legyen :DDD

(#12015) fape válasza azbest (#12014) üzenetére


fape
senior tag

Mintha cura-ban lenne top layer "simogatás". Akár azzal is lehet kérget képezni :P

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12016) tototos válasza HornedReaper (#11827) üzenetére


tototos
őstag

Szia!

Van esetleg link a 180 dolláros árhoz?

(#12017) Mr.Csizmás válasza fape (#12015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ironing

kérdés hogy a husinak van-e alatta legalább 6-8-10 layer, hogy szép legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12018) Mr.Csizmás válasza HornedReaper (#11827) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ali nem 15 napig véd :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12019) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C (klikk)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12020) fape válasza Mr.Csizmás (#12019) üzenetére


fape
senior tag

Végre lehet valamire használni a benchy-ket. :R :Y
Kalibrációs kockához nincs tartó? Abból is van egy tucat itthon :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#12021) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Creality Ender-5

Creality Integrates Ender 3 Features Into a CoreXY Frame

4max tesók most rágják a körmüket :D

- 329$
- V2.1 board
- 220x220x300 mm

:C

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12022) Saccco válasza Mr.Csizmás (#12021) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt hittem az all3dp-re hozzáértők írnak, ez nem CoreXY.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12023) Mr.Csizmás válasza Saccco (#12022) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont ezért idéztem dőlttel :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12024) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok,

van valakinek esetleg a fórumról ANYCUBIC 3D Printer I3 Mega típusú nyomtatója?
(https://www.aliexpress.com/item/New-Arrive-3D-printer-I3-Mega-full-metal-color-quasi-industrial-grade-high-precision/32767583851.html)
Az ender3 illetve eközött vacilálok, ez a fajta szimpatikusabb nekem.
Mi a véleményetek?

Köszönöm, Andris

(#12025) Imy válasza Mr.Csizmás (#12021) üzenetére


Imy
veterán

Ha nem lenne CR-10-em, akkor ezt venném most. Kb olyan árban van, és itt az asztal nem mozog Y irányba, csak Y irányba. Habár lehet ennek is vannak gyerekbetegségei.

(#12026) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#12021) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont ez és az Anycubic deltája között vacillálok most... Az Ender 5 (és a 4 is az autolevel és a CoreXY miatt) érdekel jobban mivel "kockák" és ez most nekem bekattant, de deltám sem volt még. Olvasgattam, hogy az Anycubicnak vannak gyermekbetegségei (nem mentette el a Z-offset-et például, bár nem tudom, hogy ez még mindig igaz-e, vagy sem), viszont ha egyszer be van normálisan lőve, akkor még extra kiegészítők és átalakítások nélkül is egy nagyon jó nyomtatónak néz ki.

(#12027) Saccco válasza imibogyo (#12026) üzenetére


Saccco
nagyúr

A múltkor kiakadtál az A6-on, nem biztos, hogy delta gépet kellene venned.
Az Ender 5 és 4 sem CoreXY, a 4 H-bot.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12028) imibogyo


imibogyo
veterán

Ki azért nem akadtam, csak meguntam a vesződést vele. Ami meg szerintem tök érthető, amikor az egyébként is kevés szabadidőm szarakodással megy el és nem tényleges "munkával". De ez meg szerintem az én bajom, nem a tiéd. Zárójelben pedig már megcsináltam az A6-ot és rendben is üzemel, már a tükörlapok is megérkeztek, azzal használom tovább, amíg nem sikerül eladnom, vagy átépítenem (ez utóbbi a karácsony-újév miatt biztosan húzódik majd)...

Az 5-öt tudom, hogy nem CoreXY, nem is azt írtam. Zárójelben írtam, hogy 4-is érdekel még az 5 mellett, a gyári autolevel és az (azt hittem) CoreXY felépítés miatt, nagyon nem néztem meg, de jókat olvastam róla. Érdekelne más milyen felépítésű gép is, ennyiről szól a történet...

(#12029) Saccco válasza imibogyo (#12028) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tényleges "munkára" egy ilyen olcsó kit sem alkalmas. Ha ez alatt a bekapcsolom és indítom felhasználást értjük. Mindegyikkel küzdeni kell. Adott esetben sok időt elemésztve. Illetve van egy tanulási görbe, ami szarakodással megy el.
A 4 igény esetén átépíthető CoreXY-nak.

Én is a valami más keresése miatt vettem meg a 4MAX-ot, illetve amiatt építettem át a Tarantulá-t is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12030) imibogyo válasza Saccco (#12029) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is szeretek kísérletezgetni, "mást" kipróbálni. Mint látható, talán nem most volt a legalkalmasabb életszakaszom ebbe (is) belefognom, de azért az is látható, hogy nem vagyok az a feladós fajta, még ha kicsit morgok is, de tovább foglalkozom a témával. A marógépem és a lézergravírozóm sem elsőre lett "tökéletes", sőt a 3d nyomtatóval pont most építem át őket. Nem túl régen linkeltem az új Makita marógép és Nema23 léptetőmotor tartókat, amiket nyomtattam és már haladok a tervekkel a lézergravírozó átépítéséhez is, hogy 1x1 méteres munkaterületű legyen. Ha ezeknél is az elején feladom, akkor ma nem lenne egyik sem. Egyszerűbb lenne persze elsőre a "jót" megvenni, de az meg a közalkalmazotti ranglétra legaljáról általában esélytelen, ezért marad a "mókolás" (és néha az anyázás persze). :B

(#12031) szabod


szabod
senior tag

Sziasztok!

Végre (39 nap után) nekem is megérkezett az Ender 3. A kezdeti szerencsétlenkedések után sikerült végre az első nyomtatásom, de nem zökkenőmentesen. Az alábbi formát szemeltem ki első áldozatnak. Infill 20%, 0,2 mm, 60 mm/s, 200/60°C, PLA-val dolgoztam. A kész termék erősen torzult a modellhez képest és sorjás is lett, bár az még talán nem is lenne annyira gond. Íme ami nekem sikerült. Szerintetek mi lehet a gond?

(#12032) Saccco válasza szabod (#12031) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egyszerűbb lenne, ha 20x20-as kalibráló kockát nyomtatnál.

Így elsőre nem elég feszessek a szíjjak.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12033) Imy válasza szabod (#12031) üzenetére


Imy
veterán

Szíj, és csavarokat ellenőrízd, főleg a tápegység csavarjait, nehogy kigyulladjon!

(#12034) szabod válasza Saccco (#12032) üzenetére


szabod
senior tag

És Imy

Köszi szépen, a szíjjal volt gond, picit ferdén csavaroztam fel azt a toldatot a jobb oldalon. Így már az alábbi kalibráló kocka sikerült. A tetején látszik, mintha kicsit szellős lenne, de ezen próbálok még javítani.

(#12035) Tikakukac válasza Imy (#12033) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezeket mostanra javítgatták. Több ilyen apróság is feltűnt, ami más lett. Egy kis revíziót csináltak a srácok, tuti. A táp csavarjai nálam agyig voltak húzva, más a bed kábelezése is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12036) Sentinel80 válasza szabod (#12034) üzenetére


Sentinel80
aktív tag

Ne agódj, mint Ender 3 tulaj mondom, mindig van valami - minél bonyolultabb, nagyobb dolgot szeretnél. Ez talán igaz a többi nyomtatóra is, ennél meg különösen, kell hozzá türelem. Vannak a mai napig pillanatok, mikor baltát vágnék bele. :K

Előző héten megkaptam a második gembird PLA mat, klasszikus szürke szín, de ezzel voltak már az elején gondjaim, mintha 1-1 részen összetapadt volna a henger, most pedig, ha nem rendezgetem állandóan ,,hurokba" kerül.

Ma kicsit hagytam dolgozni kis sebességgel 50% és arra jöttem haza, hogy szinte már tépi a hengerről a PLA-t ami nem enged. A munkadarabot el is x*rta, hisz nem ment anyag egy ideig. Eddig úgy tudtam ezt ellensúlyozni, hogy mikor látom, hogy kezd feszülni kitekerem kicsit a hengert.

Ezt mi okozhatja? van egy hurok a PLA-ban a hengeren vagy hogy laza és emiatt időről időre elakad - vagy a csévélése során volt valami?

Előre is köszi a válaszokat. :R

(#12037) Imy válasza Tikakukac (#12035) üzenetére


Imy
veterán

Nem árt az óvatosság, szállításkor kirázkódhat akár.

(#12038) Tikakukac válasza Imy (#12037) üzenetére


Tikakukac
titán

Akár igen. De abban az esetben a gép többi része is 50000 darabban lesz :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12039) Tikakukac


Tikakukac
titán

Közben készen is lett a Petsfang utolsó darabja, jó 16 óra biztosan volt a három fő darab. Zsírul néz ki, megjöttek a ventik hozzá beizzítjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12040) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Ez valamilyen ráncfelvarott verzió lehet? [link]

(#12041) QbHead


QbHead
aktív tag

Kinn a cura 4.0 beta :)

ű de át lett szabva a kezelőfelület, tetszik :D gyorsabban töltődnek be a beállítások is
a support remove továbbra is szinte használhatatlan :DDD s3d-nél jobb beállíthatóságot abból a szempontból még nem találtam :(

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#12042) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Van valami ellenjavaslat a következő megoldás ellen?

Két extrudert szeretnék használni, az egyiken 0.2/0.3-as fej lenne a másikon 0.4mm-es. Általában raft-ot használok. A raft mindig a 0.4-es fejjel készülne, a nyomtatás mindig azzal düznivel, amilyen rétegvastagságot éppen akarok. Azért akarnék ilyen megoldást, hogy ne kelljen sokat düznit cserélnem.

(#12043) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

(#12044) Saccco válasza gerleimarci (#12043) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy fél Benchy-t már tudok nyomtatni a Tevo Titan-nal. :))
A tárgyhűtés nem megfelelő még...
Én gondolkozok a hypercube átalakításon is. Illetve azon is, hogy az X motort átteszem fixre. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12045) trialkornel válasza Saccco (#12027) üzenetére


trialkornel
tag

Szerintem tegyük kicsit tisztába ezeket a fogalmakat mert már nekem sem teljesen tiszta :D

Ha jól értem (google alapján) a corexy az egy szíjelrendezés?
corexy

A H-bot elég egyértelmű.
H-bot

De akkor hogy hívjuk gyűjtőnéven az olyan kinematikájú nyomtatókat ahol az asztal csak Z irányba mozog, a fej pedig X és Y irányba? (Tudom parasztosan csak úgy kockázni szoktuk de biztos van valami szakszerűbb neve is :D ) Mert úgy veszem észre hogy elterjedt a corexy használata így általánosan a kockákra.

(#12046) Saccco válasza trialkornel (#12045) üzenetére


Saccco
nagyúr

A H-bot is szíjelrendezés.
Attól, hogy a tálca csak Z irányban megy még sima Cartesian nyomtatóról beszélünk.
Ezek vannak: Cartesian (pl. Ender 3, Tarantula, CR10, stb), Delta (Kossel, Little Monster, stb.), Polar, robotkar (Scara?)

A Cartesian eléggé népszerű, minden tengelyt egy motor mozgat. Reprap wiki a CoreXY és H-bot rendszert is a Cartesian-ok közé sorolja. :D
A Polar-nál az asztal forog és előre-hátra mozog. Előnye, hogy csak 2 motor kell a mozgatáshoz.
A Delta oszlopokon jár fel-le, ezzel hozza létre a mozgást.

--------------
Más:
12864 LCD Graphic Smart Display Case for Anycubic 4MAX

Lehet, hogy teljesen ki kell hozni a kijelzőt kívülre. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#12048) blountex


blountex
senior tag

Ideje volt, hogy kezelje a G-codeot megnyitás terén.
Csak én nem találom a 4.0 bétában az octoprint plugin lehetőséget?
Vagy csak valamit kihagytam? Installed kategóriában nincs benne és már vagy 15p keresgélem....

Egyébként a sok plugin közül mi az ami ajánlott feltenni octoprintnél?

[ Szerkesztve ]

(#12049) QbHead válasza blountex (#12048) üzenetére


QbHead
aktív tag

Szedd le a stabil verziót, majd kiadják ha stabil lesz a 4.0 :)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#12050) Dalee válasza blountex (#12048) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én eddig az alábbi plugineket telepítettem:

o Bed Leveling: asztal szintezést segíti
o Cost estimation: nyomtatás költségét számolja ki. Együttműködik a ’Filament Manager Plugin’-al
o EEPROM Marlin editor
o Octolapse: Timelapse felvételek készítése (beállítható, hol legyen a fej felvétel készítésekor).
o Filament Manager: filamentek könyvelését lehet végezni vele, figyeli a filamentek fogyását.
o Nautilus: IOS,Android elérés
o Print History: nyomtatás hisztorikus adatok
o PrintTimeGenius: nyomtatásból hátralévő időt számolja ki a Gcode alapján
o Printer Stats: Nyomtatás statisztikák
o Tab order: Menü fülek sorrendjét lehet változtatni, illetve ikonkat hozzárendelni az egyes fülekhez
o Firmware updater: nyomtató firmware-t lehet frissíteni Octoprinten keresztül
o Cancel Object: Egyszerre nyomtatott objektumok közül ki lehet venni nyomtatás közben a nyomtatásból egyesével az objektumokat
o Gcode Editor

És egy kérdés Octoprinttel kapcsolatban:

Hol lehet beállítani, hogy az egyes funkciók külön TAB-ban jelenjenjenek meg?. Jelenleg nálam csak öt TAB van, az összes többi funkció menüből érhető el a TAB fejlécek mellett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.