Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) imibogyo válasza azbest (#27299) üzenetére


imibogyo
veterán

Volt nekem is olyan alternatívám E5-höz, amiben volt légterelő (Hero Me Gen5 egyébként), de azt végül nem használtam fel sehova, még mindig ott porosodik a polcon a műhelyben a "majd jó lesz még valamire" feliratú ládámban és az a láda egyre csak hízik és hízik... :DDD

(#27302) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Van egy négyzet alakú lámpám, amiben LED szalag van körbe, viszont megsérült a búrája, gondoltam nyomtatok rá újat. A lito-nyomtatásokból láttam, hogy fehér PLA-val működhet a dolog, meg is rajzoltam az alakját méretpontosan F360-ban, viszont a vastagsággal vagyok bajban. Eredetileg 45%-os akril volt rajta, milyen vastagságban nyomtassam, hogy nagyjából ennyi meg is maradjon?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27303) bitmad


bitmad
aktív tag

Erre #27292 lenne valakinek ötlete?
Usb-n keresztül összekötve számítógéppel lehet firmwaret frissíteni SKR Mini E3 V2.0 alaplapon?

(#27304) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok!

A napokban lettem büszke tulajdonosa egy Ender 3 Pro készüléknek +1kg kék PLA filamentnek (asszony vette karácsonyra :D) így ez az egész 3D nyomtatás nekem új, de még a tervezés része is.

A kérdésem az lenne, hogy milyen ingyenes 3d tervezőt használtok (már ha van).

Továbbá a géphez kapott slicer progit felraktam, de pár beállítást nem értek pontosan:
-Shell thickness
-Bottom/Top thickness

Jelenleg még az upgrade-eket nyomtatom hozzá (pl filament vezető, talp, stb) 210/65 °C-on, 65mm/s sebességgel, 0,2mm rétegvastagsággal és 15%-os kitöltéssel.
Nekem egyenlőre megfelel ez a minőség.

A filament Gembird márkájú, asszem 6k/kg volt, a gépen pedig a gyári szoftver van.

Bármilyen hasznos tanácsot szívesen olvasok amivel tudom javítani a nyomtatás minőségét/sebességét és előre is köszönöm.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#27305) azbest válasza bitmad (#27303) üzenetére


azbest
félisten

valószínűleg usb-n át nem is keres frissíatést, más hasonló chipsetes boardoknál más pinekre kell kapcsolódni közvetlen flasheléshez, a boardra forrasztott chipnél ehhez ki kéne deríteni, hogy egyáltalán ki vannak-e vezetve és hová vannak kivezetve. Lehet, hogy ki vannak vezetve, ha gyárilag nem az sd kártyáról flashelik őket.

De talán ennél egyszerűbb, ha megnézed az sd slotot, nem sérült-e vagy a forrasztása nem hibás-e. Azért másik kártyával is érdemes kipróbálni.

szerk
Ó, lehet teljesen más a probléma. Lehet a képernyővel együtt nem tud működni azzal a firmware verzióval [link]
Nézd meg a képernyő frissítését, az elvileg javítja, hogy rákötött bt képernyővel nem látja a board saját sd kártyáját.
Ráadásul egyik azt írja, hogy tudta usd-n át, visual studio code-dal frissíteni... szóval lehet megy usb-n át is a frissítése a boardnak is.

[ Szerkesztve ]

(#27306) Norbi46 válasza MrYoniko (#27304) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Gratula a masinához!
CAD szoftver: [link]
Itt ajánlották ezt a programot nekem is, és nagyon bejött! :K ;)

(#27307) Mr.Csizmás válasza MrYoniko (#27304) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

némá ki van itt a gta cewbű' :D

a géphez kapott progit felejtsd el, naprakész verziós prusaslicer, superslicer, cura ingyen van.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27308) bitmad válasza azbest (#27305) üzenetére


bitmad
aktív tag

Kipróbáltam, hogy visszakötöttem a régi kijelzőt, de azzal sem látta az alaplap az sd kártyát.
Holnap megnézem hogy számítógéppel összekötve tudok e frissíteni.

(#27309) MrYoniko válasza Mr.Csizmás (#27307) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Hát ilye ez a prohardver, ismerősökbe fut az ember... :D

Platának nyomtassunk egy lezuhant repülőt ami előtt Quak kapitány pózol? :DD
De ha már GTA vajon le lehet kapni valahogy az online karakterem és kinyomtatni?

A progikat meg megkeresem és köszi.
Remélem holnap tudok venni 2-3db 608-as csapágyat, mert az upgrade-ekhez már csak az hiányzik. Nyomtattam 2-t is, de mindkettő iszonyat gáz lett.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#27310) Mr.Csizmás válasza MrYoniko (#27309) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sportboltban, görkoris cuccoknál vettem régebben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27311) Brain75 válasza MrYoniko (#27309) üzenetére


Brain75
senior tag

Csapágy

Már vettem tőle és jó minőségűt küldött.

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27312) spacelab válasza MrYoniko (#27304) üzenetére


spacelab
tag

A kérdésem az lenne, hogy milyen ingyenes 3d tervezőt használtok (már ha van).

Az Autodesk Fusion 360 ingyenesen használható, attól jobbat nem találsz.
Böngészőből használható a Tinkercad.
Személy szerint én Autodesk Inventort használok, de csak azért mert munkám miatt ingyenesen hozzáférek, egyébként nem az én pénztárcámnak való.

[ Szerkesztve ]

(#27313) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Megjött az Ender 5 Pro, összeraktam és TMC Connection Error-t ír bekapcsoláskor.
Van valakinek tapasztalata ezzel? Ahogy néztem a fórumokat, nem volt egyértelmű melyik firmware-t kell feltennem rá.

A kanál a gyengék villája

(#27314) rokapet válasza bbmt (#27313) üzenetére


rokapet
tag

Hali!

A kábelek mindegyike a helyén van, mind az alaplapon, mind a másik végük a stepper-eken meg a többin? Meg jó helyre is vannak dugva (útmutató, plusz a kábeleken levő biléta/sárga gyűrű)? Ha kinyitod az alaplapot tartalmazó enclosure-t, csak óvatosan, mert egy ventillátor a fedőlemezre van erősítve, a kábele viszont a bent levő alaplapra, azaz ha óvatlanul és hirtelen emeled le a fedőlemezt, le/kitépheted a ventit vagy az alaplapot!

Firmware tekintetében nekem gyárlag v1.1.6.3 volt rajta. Korábban írtam hogy miket szívtam vele (leginkább a home offset-el), de mivel még a régi v1.1.5-ös alaplap, firmware mókolás helyett inkább rendeltem bele egy SKR Mini E3 V2 alaplapot, és majd kicserélem ha megérkezik. Neked milyen lap van benne? Ha MiniUSB van az előlapon, akkor ugyanez a v1.1.5 lap lesz benne, ha MicroUSB, akkor valószínűleg már az újabb 32bit Creality lapok valamelyike (v.4.2.x). Ha belenézel, rá van szitázva magára az alaplapra...

(#27315) Brain75 válasza bbmt (#27313) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

Itt van megoldás rá.
https://forum.creality.com/topic/122/ender-5-pro-tmc-connection-error/9

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27316) bbmt válasza rokapet (#27314) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

Mini usb van rajta. A szoftver Marlin 0.0.8
Az alaplap 4.2.2

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#27317) bbmt válasza bbmt (#27316) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem mini, micro :)

A kanál a gyengék villája

(#27318) bbmt válasza Brain75 (#27315) üzenetére


bbmt
senior tag

Ezzel sikerült :)

A kanál a gyengék villája

(#27319) Devil Smile válasza imibogyo (#27275) üzenetére


Devil Smile
őstag

Látom K40 upgrade lesz.. :) :C
Van lézeres csoport itt?

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27320) spacelab válasza Devil Smile (#27319) üzenetére


spacelab
tag

Nem tudok róla, már kerestem én is. Csinálhatnánk…

(#27321) fboldog


fboldog
senior tag

Egy kis "magasztalás".
Még régebben (2020 szept.) ajánlotta Saccco ezt a build platet: BIQU SSS. (Cseh szállítással, ami valójában Német. :D)
Eddig csak dicsérni tudom.
PLA, PETG gyönyörűen tapad és extra effort nélkül is eltávolítható.

Ami miatt most írok, hogy eddig a legnagyobb meglepetést a Spectrum PETG HT100-al okozta.
Ugye a gyári ajánlott bed hőmérséklet 100-110C és ezt pl. az Ender 3 annyira nem szereti. (tapasztalat.. :D).
Viszont ezen BIQU lapon simán tapad 90 fokon is. (Lejebb még nem néztem, de ami késik nem múlik.)

üdv.: Boldog Ferenc

(#27322) Devil Smile válasza spacelab (#27320) üzenetére


Devil Smile
őstag

Csatlakoznék, ha lenne.. Nyitnék, de kezdő vagyok, 1,5-éve van csak k40-em.. :) :U

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27323) kzkz


kzkz
őstag

Azure PETG-t tapasztalat fehér és fekete színben: eddig mindkettő bevált, Devil Design minőség szerintem, jól tapad, jól nyomatatható, 225/90 fokon használom.

(#27324) Saccco válasza fboldog (#27321) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem is tetszik azóta is. Prusa is hasonló bevonatot használ. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27325) Pew


Pew
tag

Ma megjöttek a Mellow storeból a 24V os Sunon maglev és dual ball bearinges ventijeim. Főleg azért vettem hogy halkabbak legyenek... A blower még csak csak, de a 4010 es venti kb hangosabb mint a gyári Enderé. Ez lehet? Csak tartósak mintsem halkak ezek, valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Tesztelés gyanánt csak bedugtam egy always on 24V os venti portba az skr 1.4 en. Lehetne esetleg picit lejjebb venni a feszültséget, és még úgyis elég lenne + halkabb? Dragon hotendhez menne.

[ Szerkesztve ]

(#27326) azbest válasza Pew (#27325) üzenetére


azbest
félisten

hát ha van adatlap a légszállításról, abból lehet kb következtetni, hogy mennyire hűt és van-e tartalék belőle engedni

(#27327) Scallion


Scallion
senior tag

A sunonokat hamisítják de az eredetinek sem olyan a minősége mint a régieknek.Nekem ez vált be , semmi hangjuk ,DE kicsit alacsonyabb a fordulatszámuk. Másik hátrányuk (ha hátrány ,hogy nincsen hosszú vezetékük.

(#27328) Pew


Pew
tag

Innen vannak, remélem nem hamisítvány, meg amúgy korrekt minőségre, csak a hangja meglepő így hirtelen. Nem igazán ismerem a venti kínálatot, de papíron jónak tűnnek max teljesítményben. Ez előtt 1$ os blowerem volt, meg jó hogy kettőt rendeltem, mert az első pár napig bírta... Remélem ezek azért jobbak 😃 Neten olvasgatva a sunon ajánlott volt...

[ Szerkesztve ]

(#27329) bbmt


bbmt
senior tag

Na, első nyomtatás nem sikerült valami jól :)
Az sd kártyáról a kutya lett volna...mi az alaphiba?
Ender 5 Pro

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#27330) Mr.Csizmás válasza bbmt (#27329) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ne a demo stl-t csináld, hanem tölts le friss slicer progit, és csinálj a gép betöltött profiljával egy calicat, benchy-t kezdésnek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27331) bbmt válasza Mr.Csizmás (#27330) üzenetére


bbmt
senior tag

Ultimaker Cura jó?
Mi legyen a hőmérséklet? A kamrában van a gép van vagy 15 fok most ott.
A demo stl 190C és 45C-t állított be.

A kanál a gyengék villája

(#27332) Mr.Csizmás válasza bbmt (#27331) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adott anyaghoz tartozó profil is jó elsőnek próbára. van rendes gurigás anyagod is?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27333) bbmt válasza Mr.Csizmás (#27332) üzenetére


bbmt
senior tag

Azt raktam fel rögtön, gondoltam, hogy játszani kell majd vele és nehogy kifogyjon menet közben.
A Filamentpro-tól vettem, nem volt Azure raktáron így Anet 3D filament jött a géppel.

A kanál a gyengék villája

(#27334) imibogyo válasza Devil Smile (#27319) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. Ez az első "komolyabb" upgradek egyike. Egy 5,5W-os gépet váltott le és eddig (az elvárható kínai prémium minőség ellenére is) teljesen elégedett vagyok vele... :DDD

(#27335) bbmt válasza bbmt (#27333) üzenetére


bbmt
senior tag

ŐŐ nem vagyok biztos benne, hogy a tárgyhűtésnek 100%-kell pörögnie?

A kanál a gyengék villája

(#27336) Reggie0 válasza Devil Smile (#27319) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudok ilyen csoportrol, de K40 nekem is van.

(#27337) Devil Smile válasza Reggie0 (#27336) üzenetére


Devil Smile
őstag

Nyisson akkor valaki, ne ide offoljunk.. CNC forum van, de azert megis mas egy kicsit..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27338) spacelab válasza Devil Smile (#27337) üzenetére


spacelab
tag

(#27339) rokapet válasza bbmt (#27335) üzenetére


rokapet
tag

Anyaga válogatja.

A gyártónak elvileg kellene megadnia egy javasolt hőmérsékleti tartományt a filamentjéhez, il. a slicer-ben is lehet hozzá előregyártott profil. Amúgy meg ki kell tapasztalni, hogy milyen hőfokot szeret a legjobban, mondjuk valami ilyesmivel:

[link]

(#27340) #35581184


#35581184
törölt tag

Nagy az én problémám.
Korábban minden olyan szépen és egyszerűen ment. Aztán a sokadik filament csere óta semmi nem tapad. Csak a skirt. A többit felszedi / görgeti magával.
Már 1000x beszinteztem a tálcát (voltak kevésbé jól sikerült próbák, lásd a karcokat), letakarítottam mindennel, ami itthon volt. A korábbi próbálkozásaimból származó filament gubicsot is kitakarítottam.
Ma vettem üveget, rátettem, hogy ne a karcos felületre nyomtasson.
És nem akar működni. Mindez egy Artillery Genius.
Filamentek:
Filanora PLA bio plus sárga
Filanora PLA foszforeszkáló, neonsárga
Bed: 60C - 10 percig melegítve, üveggel 20 percig
Nozzle: 220C

A képen látható eredményt kapom.
Ha végig megyek a videón akkor az eredmény, szintén a képen.
Amit eddig próbáltam:
Szintezés, 1000x
Nozzle és hotend takarítás
Nozzle csere a tartalékra
Filament csere
Bed takarítás
Üveglap felhelyezés
Cold pull, hátha dugulás van (ilyenkor tüskés / fűrészes volt az első réteg)
bordász szíjak és görgők ellenőrzése

És kb. elfogytak az ötleteim. Megyek szintezek tovább, hátha csak az a baj..
[kép] [kép] [kép]

(#27341) Norbi46 válasza bbmt (#27329) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Gratula a géphez! Én is egy ilyet szemeltem ki!
Kár érte! Szépen indult az eleje!

(#27342) bbmt


bbmt
senior tag

Második nyomtatás. Cura standard quality, megemeltem a fúvóka hőmérsékletet 200C-re az asztalét pedig 60C-re. Egész elfogadható lett. Mivel lehet még játszani vele? Hőmérséklet? Vagy csökkentsem a sebességet? Most 80mm/s-volt.

A kanál a gyengék villája

(#27343) llacee válasza llacee (#27276) üzenetére


llacee
őstag

Szeretném meghirdetni a nyomtatómat, tudna valaki segíteni, hogy ezzel a felszereléssel mi a reális ár, amiért feltehetem.
azt nem tudom beárazni, hogy mennyit emelhetnek a kiegészítők rajta. Köszönöm
"ender 3 pro, bt touch, creality üveglap, dualgear extruder, capricorn ptfe, erősebb rugók"

(#27344) fboldog válasza #35581184 (#27340) üzenetére


fboldog
senior tag

Nekem ezek jutottak eszembe (nem nyomtató specifikusan):
Harmadik kép: nincs jól összerakva a hotend és folyik, ereszt.
Első kép: messze van az asztal. Lehet a szintezés jó, de túl messze van.
Nincs valami Z Offset beállitva a slicerben?
Stabil az X tengelyen a "kocsi" rögzítése? Billeg, ha megmozgatod (általában "átlós" feszítésre)?

üdv.: Boldog Ferenc

(#27345) Scallion válasza #35581184 (#27340) üzenetére


Scallion
senior tag

Nekem volt ilyen probléma , a hotend nem 90 fokban ált a tálcához pár fokkal eltért.

(#27346) Norbi46 válasza bbmt (#27342) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Egyértelműen jobb a kutyához képest!
A sebességen is esetleg a réteg vastagságon is állítani attól függ milyen értéken volt.
A vékony szálak viszont vagy túl sok a hőfok vagy kevés a tárgy hűtés.
De ez csak tipp az itt olvasottak alapján.

(#27347) azbest válasza #35581184 (#27340) üzenetére


azbest
félisten

nem látom jól a képen, de mintha hézagok lennének a skirtben is. Szóval túl messze lehet.

Szintezézsnél állítottál a nyomtatón offsetet? El is mented? lehet érdemes a nyomtató beállításain resetet / defaultot nyomni.

(#27348) #35581184 válasza fboldog (#27344) üzenetére


#35581184
törölt tag

Köszi!
Megnézem a Z offsetet, a kocsi stabil.

Újabb szintezés után ez lett belőle:

(#27349) #35581184 válasza Scallion (#27345) üzenetére


#35581184
törölt tag

Mi volt rá a megoldás?

(#27350) #35581184 válasza azbest (#27347) üzenetére


#35581184
törölt tag

Nem lehet a gépen magán Z offsetet állítani, de egy reset jól jön, nyomom is.
A szoftverekben az érték szintén default.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.