Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) kzkz válasza #35581184 (#27348) üzenetére


kzkz
őstag

Én úgy látom hogy nem jön elég anyag. Próbáld a slic3rben az első réteget 1mm szélességűre venni, és kb. 20mm/s-cel nyomtasd az első réteget.

(#27352) #35581184 válasza kzkz (#27351) üzenetére


#35581184
törölt tag

Ez könnyen lehet, most nyomtatás közben úgy vettem észre, hogy a skirt utáni retract (bármely retract után) anyaghiány van. Vagy annak tűnik.
Dugulás lehet?
De 2 nozzle-nál?
Vagy a különböző filamenteknél is?

Tesztelem a javaslatokat.

(#27353) fboldog válasza #35581184 (#27352) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha anyag mennyiséget nézzük, akkor extruder kalibráció? Ott simán kiderül, hogy nem elég anyag megy át.

üdv.: Boldog Ferenc

(#27354) lazara007 válasza fboldog (#27214) üzenetére


lazara007
csendes tag

Úgy tünik, hogy "homorú" a gyári Ender 3 v2 asztalom. Szélén már tucatnyi jó nyomtatáson vagyok túl fekete Filanora-val. Tükröt vágassak bele méretre? Vagy pl: BIQU SSS Super Spring Steel Sheet Heated Bed ?
Fehérrel ami jött gyárilag, viszont nem boldogulok, illetve alló macska se megy, eldöl a láb nyomtatás közben.
Ender 3 v2 -höz van valami praktikus jótanács?

[ Szerkesztve ]

(#27355) #35581184 válasza #35581184 (#27352) üzenetére


#35581184
törölt tag

A java ráragadt a nozzle-ra...
Na az új eredmény:

(#27356) kzkz válasza #35581184 (#27352) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt a vulcano-t most tetted rá vagy korábban is ez volt? Nekem a magnum mosquitonal volt ilyen jelenség, hogy a nyomtatás előtt még jól jött az anyag, majd amikor lassan elkezdte az első réteget akkor egyszercsak kezdett csökkeni az anyag, majd teljesen elállt. Nem a fej dugult hanem feljebb a cső, ahol már hidegnek kellett volna lennie, de nem volt az és betapadt.

Segíthet ha lejjebb veszed a fej hőmérséklete. Nálam az asztal is rohadtul fűtötte a fejet, de az enyém 3x akkora területű. Ez aztán nyomja a hőt...

(#27357) bitmad válasza azbest (#27305) üzenetére


bitmad
aktív tag

Frissítettem a kijelző fw-t a legfrissebbre, de még így se látja az alaplapi sd kártyát.
Tettem fel egy videót róla: [link]
Ha az alaplapi sd foglalatba berakom az sd kártyát, akkor egy kis zöld smd led világít az alaplapon a foglalat mellett.
Tehát annyit biztosan érzékel, hogy be van dugva egy sd kártya.
De hiába másoltam rá a firmware.bin fájlt, bekapcsolás után nem frissít.
A régi kijelzőt rákötve se látja, az attach media menüre nem reagál semmit.

Nem tudja valaki hogyan lehet usb-n át visual studio-val frissíteni?

(#27358) #35581184 válasza kzkz (#27356) üzenetére


#35581184
törölt tag

Lejjebb vettem a hőt 200C-ra. Miután leállítottam a nyomtatást a filament így kunkorodik. Ez normális? Eddig is így csinált, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget.
Ami változott még, hogy elvégeztem a kalibrációját az Extrudernek, de a gyári 445 E érték helyett 1271-es E érték jött ki. Ez lehetséges??
Ez lett a nyomtatásbó, ez is kb a 3. layertől kezdve:

(#27359) #35581184 válasza #35581184 (#27358) üzenetére


#35581184
törölt tag

A Kalibrálást ez alapján végeztem:
https://www.youtube.com/watch?v=Jboqj0nkNFw

(#27360) kzkz válasza #35581184 (#27359) üzenetére


kzkz
őstag

Hát ezt a 12 percet nem tudtam végignezni, de itt van egy jó leírás:
[link]

De ha akad a filament és dugulás van, akkor először azt kell megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#27361) bbmt


bbmt
senior tag

Kezdő kérdés, de a filamentet mikor kell elzárni, hogy ne nedvesedjen be? Holnap reggel megint nyomtatok, maradhat éjszakára a nyomtatón vagy tegyem el?

A kanál a gyengék villája

(#27362) #35581184 válasza kzkz (#27360) üzenetére


#35581184
törölt tag

Kb az van benne amit te is írsz.
Talán meg van a baj forrása. A 10mm Extrude parancsra max 3-4 mm megy be, úgy tűnik, hogy nem húzza a szálat az extruder.
Ez talán lehet dugulás miatt is. Vagy még mi okozhatja?
Ezt hogy tudnám megszüntetni?

(#27363) imibogyo válasza bbmt (#27342) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem első körben érdemes lenne egy extruder kalibráció, persze ha még nem volt (néhol mintha kevés lenne az anyag). Ha ez megvan, akkor jöhet a többi beállítás, úgy mint retract stb..

Kicsit mintha a ringing is túl erős lenne, érdemes lenne átnézni, hogy minden szíj elég feszes-e? Emellett én nagyon melegen ajánlom egy asztalkitámasztó készítését, ég és föld a különbség az asztal rezgésében, sokkal szebbek lesznek a nyomatok felületei. Én menetes szárral készítettem el kitámasztót, így tudtam finomhangolni.

Az asztal hőmérsékletének én nem mentem 50-55 fok fölé PLA-val az E5-tel, most az X1-en is 50 fokot használok 200 fokos fúvóka hőmérséklet mellett. A 80 mm/s beállított (!) sebesség nem olyan durva az E5-el (főleg ilyen kicsi modell esetén, aminél úgysem nagyon éri el ezt a sebességet), valamint érdemes lefogatni a gépet.

Itt van egy saját Benchy, az összes kép esetében a bal oldali a damper nélküli 50 mm/s-es Benchy, a jobb oldali a damperrel készült 100 mm/s-es (megint csak ugye szeletelőben beállított sebességről van szó természetesen...).

Itt van egy kastély is 100 mm/s-el, de 5-ös jerk értékkel (az alapbeállítás valami 25 volt). De igazából ez már bőven a határa a stock E5-nek, amikor stabilan jó minőségben akartam nyomtatni, akkor én lényegében mindig 50 mm/s-et állítottam be. ;)

(#27364) bbmt válasza imibogyo (#27363) üzenetére


bbmt
senior tag

Van valami gyüjtőoldal ezekre a módosításokra? Vavy egyesével kell levadászni?😀

A kanál a gyengék villája

(#27365) imibogyo válasza bbmt (#27364) üzenetére


imibogyo
veterán

(#27366) bbmt válasza imibogyo (#27365) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi :R
A filament kibírja reggelig vagy eltegyem?😀

A kanál a gyengék villája

(#27367) krisi08


krisi08
tag

Sziasztok,

Hétvégén lesz egy Prusa GroupBuy-unk ha valakinek kell valami írja meg, egyelőre a rendelésünk összegével 4% kedvezményt is kaptunk.

Ha érdekel jelezd itt vagy privátban :)

(#27368) imibogyo válasza bbmt (#27366) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem hetek óta fenn van ugyanaz a tekercs. Igaz én lényegében csak PLA-t használok és a kamrában 40-50% fölé nem igen megy a relatív páratartalom. Ma is úgy nyomtatok vele, mint az első napom. Az előző arany tekercsem 1,5 hónapot volt fenn a gépen (sokat nyomtatok, de általában vagy nagyon kicsi modelleket, vagy nagyon "üregeseket" (pl. vázák), így nem igazán fogy az anyag, csak az órák repülnek a gépbe. :B

(#27369) bbmt válasza imibogyo (#27368) üzenetére


bbmt
senior tag

Akkor rajta hagyom, nálam is a kamrában van :)

A kanál a gyengék villája

(#27370) azbest válasza #35581184 (#27362) üzenetére


azbest
félisten

ha normál extruder van rajta, amikor a motor közvetlenül hajtja a filamentett, akkor nem lehet harmada. Ha áttételes 1:3 arányú extruder van fenn, akkor lehet annyi.

Pláne nem lesz varázsütésre más, amikor korábban ment. Nem lehet, hogy az extruderednél csúszik a filament, nem tudja behajtani. Vagy a fogaskerék kilazult és nem forog a motorral együtt. Vagy kattog a motor, mert nem tudja tekerni valami miatt és lépést hagyki. Akár mert dugult, akár mert túlságosan megszorítottad az extrudert.

(#27371) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Nem is igazán a témába vág a dolog így offként írom.

Dec. 25-én rendeltem meg a nyomtatómat aliról, 7 munkanapos napos szállítással Lengyelországból. Nyílván az ünnepek miatt ez lehetetlen volt, viszont elindult a megrendeléskor egy visszaszámláló, és ha az lejár automatikusan visszautalják a pénzem. Kezdek kicsit aggódni, mert holnap lejár a visszaszámláló a nyomtató meg sehol. Vajon a megrendelés akkor törlődik? Még csak azt jelzi a rendszer, hogy feldolgozás alatt van.
Volt már hasonló valakinek?

(#27372) dugesz77 válasza #35581184 (#27362) üzenetére


dugesz77
őstag

Nincs véletlen eltörve az extruder kar? Ender betegség. Akkor nem tudja rendesen szorítani a rugó tehát nem is tud elég anyagot továbbítani.

(#27373) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#27365) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

keresni inkább a yeggi-ről, mert thingiéknél meghalt kereső = kipurcant a szobaventi és fizetésig nincs új ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27374) Mr.Csizmás válasza cross56 (#27371) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alin tudsz hosszabbítani processing time-t.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27375) Djuree


Djuree
félisten

udv!
osszefoglalot elolvastam de nem talaltam valaszt.
szeretnek 3D nyomtatot venni.
mennyiert lehet egy normalis tipust venni ami mar aranylag szep minosegben nyomtat muanyagot?
kis modellfigurakat mondjuk.
100k-t gondoltam ra kb. ennyiert lehet mar vagy gyujtsek meg?
koszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27376) cross56 válasza Mr.Csizmás (#27374) üzenetére


cross56
senior tag

Ha nem hosszabbítom akkor törlődik a megrendelés igaz?

(#27377) Mr.Csizmás válasza cross56 (#27376) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, ergo ha jó áron volt, rakj rá pár napot. tudni fog róla az eladó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27378) cross56 válasza Mr.Csizmás (#27377) üzenetére


cross56
senior tag

Köszi :R igen, elég jó árban volt, úgyhogy nem akarom veszni hagyni. Raktam rá pár napot.

(#27379) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#27373) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, csak ösztönös volt... :B

cross56: viszont elindult a megrendeléskor egy visszaszámláló, és ha az lejár automatikusan visszautalják a pénzem.Ez biztos (komolyan kérdezem)? Nekem még csak olyan termékkel volt problémám, amit már elpostáztak, de hogy magától egy eladó sem akart visszautalni semmit sem az biztos. Ettől függetlenül még mindig ott van a "processing time" meghosszabbításának lehetősége, amit Mr.Czizmás is írt.

(#27380) dugesz77 válasza Djuree (#27375) üzenetére


dugesz77
őstag

Kis modellek nyomtatásához resin nyomtatót keress. Tippre egy ELEGOO Mars 2 Pro mondanék de aki ért ezekhez biztos mond mást is.

[ Szerkesztve ]

(#27381) mc.g


mc.g
tag

A Fusion-360 ingyenes személyes használatának mi a menete ?
- melyik verziót töltsem le a honlapján (vagy máshonnan? honnan!?) ?
- regisztrálni kell ?
- csak 1 évig ingyenes ?
- csak online / internetkapcsolattal működik ?

(a PCB (nyák) tervezés (CNC-hez) nagyon korlátos, vagy azért használható ? )

[ Szerkesztve ]

(#27382) adatfalo válasza Djuree (#27375) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szia.

Ha kis figurákat akarsz nyomtatni, ahhoz SLA technológia a javasolt, ami költségesebb és sok tekintetben problémásabb (UV, műgyanta, alkohol, drágább alapanyag). Viszont FDM technológiával nem feltétlenül fogsz tudni részletgazdag és szép figurákat nyomtatni.
https://www.3djake.hu/3d-nyomtatok-es-alkatreszek/3d-nyomtatok?&f%5B26%5D=642
Nézz körül a nyomtatók között: nyomtatótér méret, milyen a pontossága, stb.
Szerintem egy Anycubic Photon Mono vagy egy Creality LD-002R jó választás lehet kezdésnek. De ezek mellé még kell pár kiegészítő. A fenti nyomtatók megrendelhetőek ali-ról is, így a költségkeretbe is beleférsz.

www.adatfalodesign.hu

(#27383) #35581184 válasza azbest (#27370) üzenetére


#35581184
törölt tag

Ezért hihetetlen az értek, mert nem történt ilyen jellegű változás. A motor / fogaskerék körül lesz valami.
Ma szétszedem, aztán meglátjuk. Félve állok neki kicsit, utoljára a majd én megjavítom a porszívó kábel behúzóját történet az elektronikai hulladék lerakóban végezte....

(#27384) #35581184 válasza dugesz77 (#27372) üzenetére


#35581184
törölt tag

Köszi, ugyan nem Ender, de ellenőrzöm.

(#27385) Mr.Csizmás válasza mc.g (#27381) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] fusion 360 "ingyenes" rovat: Startup or Hobbyist License

imibogyo a postázás megtörténte után már más vonatkozik rá, mert elvileg az eladó teljesítette a rendelést, de erről bővebben az aliexpress/ebay kütyü topic regélhet.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27386) dugesz77 válasza #35581184 (#27384) üzenetére


dugesz77
őstag

Uh bocs. Pont fölötted írt lazara007 pont ugyan az az avatarotok , belekeveredtem :B
Ha a toroknál nincs dugulás akkor az extruder nem tol elég anyagot. Valami laza/eltört/ ilyesmire gondolnék. A kalibrációnál nem szabadna ekkora eltérések lennie.

(#27387) ecaddsell válasza bbmt (#27366) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ha egy éjszakára marad kint a filament azon nem érdemes görcsölni, de huzamosabb ideig nem érdemes kint hagyni mert a PLA megszívja magát nedvességgel és akkor törik mint a ropi (érdemes a szóra a fórumban keresni) és utána macera a szárítás.
Ehhez egyébként 1-2 hét is elég adott esetben (párásabb környezet).

Velem egyszer fordult elő és talán érdekes lehet a tapasztalat: Amikor nem nyomtatok rá szoktam dobni egy fóliát az egész cuccra főképp porvédelem céljából, noha egy alapvetően nem használt helyiségben van (egyébként egy lézer nyomtató csomagoló fóliája, anno éppen azt találtam ami kellően nagy volt, ha fent van a tekercs még így sem ér le teljesen) ill. külön a filamentre előtte ráhúzom a saját fóliáját.
Úgy adódott, hogy nem volt időm tervezni (szinte kizárólag saját terveket nyomtatok) és kb. 1.5 hétig így halogattam a dolgot. Mikor lehúztam a fóliát rögtön eltört a filement fej közelében (ami gyakorlatilag közel nulla ráhatás a filamentre) és végig tudtam törni visszafelé majdnem a tekercsig. Viszont onnantól már nem tört és a tekercsen lévő filament sem szívta meg magát.

Azaz az a minimális óvintézkedés, hogy ráhúztam a tekercsre a saját fóliáját már annyira visszafogta a levegő áramlását, hogy ez is elég volt. Hosszabb időre persze úgy érdemes eltenni, hogy pl. porszívóval kiszívod a fóliából a levegőt amibe a filamentet raktad és utána gyorsan leragasztod.

(#27388) Tikakukac válasza ecaddsell (#27387) üzenetére


Tikakukac
titán

1.5 hónapnál tartok, eddig semmi változás a törtfehér PLA-nál.

Tapasztalataim szerint amúgy elég sokat vagy tényleg rohadt párás helyen kell tartani a filamentet, hogy törjön meg buborékozzon stb. Amikor hamar, sőt, kibontás után tört és pocsék volt valamelyik, az konkrétan gyártási hiba volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27389) ecaddsell válasza Tikakukac (#27388) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Valamelyik jobb Filanora volt, szóval nem a filamenttel volt gond. Viszont a helyiség közel van a mosókonyhához ahol nem mindig a szárítógép szárít (bár van).
Nagyobb méretű cuccokat nem jól szárít a szárítógép ezért van amit teregetni kell. Filamentet nem próbáltam vele még szárítani, de lehet nem is lehetne hacsak valami furmánnyal nem lehet leállítani a dob forgását.

(#27390) Tikakukac válasza ecaddsell (#27389) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez is az, azért mondom. Jobban belegondolva lehet ez már november óta szabadon van. Tegnap az Enderhez nyomtatta a Prusa a tárgyhűtőt vele, még mindig nincs gondja.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27391) MrYoniko válasza #35581184 (#27383) üzenetére


MrYoniko
aktív tag

Nekem a hétvégén produkált egy olyat az Ender 3 pro, hogy elkezdte a levegőt nyomtatni.
Körbenéztem, és örömmel szembesültem a ténnyel, hogy a feeder-en lévő bordás kerék fellazult (szerintem gyárilag nem volt meghúzva rendesen a csavar).

Egy próbát megér ez is.

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#27392) LógaGéza válasza ecaddsell (#27389) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha van cipőszárítás funkció rajta, akkor lehet, ha nincs, akkor nagyobb beavatkozás nélkül kétlem - miénken se lehet :(
Viszont sütőben ki lehet szárítani pár óra alatt.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27393) Rulez81


Rulez81
tag

Írtátok páran a designspark mechanicalt, aki használja ahhoz lenne egy kérdésem.
Tervezel valamit, aztán valahol kibukik, hogy egy lyuk átmérő nem stimmel, amit még az elején elßasztál. Komolyan nem lehet utólag módosítani? Mint pl az Onshape-ben ahol kiválasztom azt a sketch-et ami tartalmazza a lyukhoz tartozó kört, átmértezem és kész.

(#27394) kzkz válasza Rulez81 (#27393) üzenetére


kzkz
őstag

Kijelölöd a lyuk belső felületét, húzás művelet, és húzod, akkor tágul vagy szűkül.
Ha a húzás helyett a mozgatást választod, akkor a lyukat odébb tudod helyezni, vagy másolni.

(#27395) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Fogaskereket miből nyomtatnátok? Maga az eszköz fedett helyen lenne, zárt dobozban, viszont nem temperált helyen, ergo télen fagyban, nyáron meg a majd 40 fokban. Nagy nyomatékot nem kell átvinnie, fordulatszám minimális, szaggatott üzemben menne.

PLAból látom sokan nyomtattak, de nem merem hátha a meleg kikezdi. Nylonon gondolkoztam, de azzal még sosem nyomattam. ABS i lehetne befutó, de azzal meg nem szeretek nyomtatni a zsugorodás miatt. PETG-t meg nem ajálnják.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27396) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ender tulajoktól kérdezném hogy ezeken a gépeken gyárilag engedélyezett-e az eeprom mentés?

(#27397) Saccco válasza Gergosz2 (#27395) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nylon, ASA, ABS.
Nylon-t ki kell szárítani, utána elvileg PLA szinten lehet nyomtatni. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27398) #35581184 válasza MrYoniko (#27391) üzenetére


#35581184
törölt tag

Egyben válasz mindenkinek is.
Szétszedtem (össze is tudtam rakni). Nem volt eltörve semmi szerencsére.
A tehermentesítő kallantyú (pontosabb nevet szívesen fogadok) lötyögött, valószínűleg nem volt eléggé odanyomva a fogaskerékhez, ami továbbít.
A szintezés után így állok:

Nyomtatok egy XYZ kalibrációs kockát, ezzel az a bajom, hogy sokadik rétegnél elkezd felválni az üveglapról.
Noob kérdés, hogy a ragasztót a hideg üveglapra teszitek, vagy már melegen kenitek (v.ö.: normál vajas kenyér vs pirítós ;)) ?

(#27399) LamaCube válasza #35581184 (#27398) üzenetére


LamaCube
addikt

Kép alapján a nozzle távol van a bed-től szerintem. A jobb alsó sarki nyomtatásból én úgy látom.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27400) azbest válasza LamaCube (#27399) üzenetére


azbest
félisten

a távolabbi bal felső meg túl közel van. De átlagban nagyon jó :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.