Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) #35581184 válasza azbest (#27400) üzenetére


#35581184
törölt tag

Hehe, átlagban.
kb 1 hete, nettó 3 napon keresztül egy kicseszett papírlapot tologattam a nozzle alatt. Nekem a legyen egy kis húzása nem jól specifikált ;)
BTW, ahonnan indult a dolog és, ahol most tart, azaz újra üzemképes a nyomtató szép eredmény.
Amellett, hogy többször arra gondoltam, hogy kihajítom az emeletről vagy ingyé oda adom valakinek megveregetem a hátam ;)
Mindezek mellett és ellenére is köszönöm mindenki segítségét, nélkületek nem ment volna!
És most jöjjön a kocka, erről is jöhet vélemény:

(#27402) kzkz válasza #35581184 (#27401) üzenetére


kzkz
őstag

Szerintem ennek simább oldalúnak és élűnek kellene lennie. Lehet, hogy most meg kicsit sok az anyag? Kalibráltad újra?

(#27403) cross56 válasza imibogyo (#27379) üzenetére


cross56
senior tag

Alin ezt írják az Order detailon belül:
Dear customer, the logistics is gradually recovering and we are working around the clock to make sure that you will receive your order as soon as possible. If you do not want to wait, you will need to wait 72 hours for seller approval. For your convenience, we will send you a refund automatically if seller fails to ship it within: 4days 22hours 44minutes 16seconds

Tehát elvileg visszautalják automatikusan ha lejár a visszaszámláló.

5 nappal hosszabbítottam most a processing time-ot, meg írtam még tegnap a Crealitynek de meg sem nézték, és a rendelés státusza sem változott.
Nem értem, hogy mi a franc van.

[ Szerkesztve ]

(#27404) imibogyo válasza #35581184 (#27398) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem használok semmilyen varázsszert (értsd ragasztót stb.), viszont egyszer kell jól beszintezni a gépet, utána sok nyomtatáson át nincs vele gond (én ma indítottam a 16. nyomtatásomat újraszintezés nélkül, bő 4 cm magasságban jár már a fej és semmi sem vált fel sehol sem (1 hónapos Filanora szépia fehér PLA kibontva a gépen: 195/50 fokon nyomtatva). Ilyen az első rétegem általában és ez még csak messze nem is szép, nézd meg pl. energy4ever első réteges képét itt a topikban, igaz nem Artillery gépen készült (de tudod mit linkelem is neked :DDD).


cross56: értem, legalább ma is tanultam valamit. A processing time stb. dologgal tisztában voltam, viszont azzal nem, hogy erre az időszakra esetleg más "szabályok" vonatkoznak a pénzvisszatérítésre, mint a már kiszállítás alatt lévőknél a lejáró határidőpontig még ki nem szállított termékekre (mondjuk nagyon nem is ástam bele magam a témába, pedig túl vagyok már pár refund-os sztorin :B ).

[ Szerkesztve ]

(#27405) llacee


llacee
őstag

sziasztok!
kérhetek egy kis segítséget, hogy az első pár réteg miért ilyen borzalmas?
egyébként a kocka pontosan 3x2cm, de a minősége nem valami jó.
a tárgyhűtés 100% végig
pla spectrum, 204/64fok cura chep 0.20 profil.

[ Szerkesztve ]

(#27406) Imy válasza imibogyo (#27404) üzenetére


Imy
veterán

Ha PETG-t használsz, akkor ragasztót érdemes alá tenni, mert ki fog tépni darabokat az üvegből.
PLA alá tényleg nem kell semmi üveglapra, se TPU alá.

(#27407) imibogyo válasza llacee (#27405) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem sok egy kicsit a 64 fok az asztalnak? A 204 fok miatt gondolom PLA-ról van szó.

Imy: igen de én eddig úgy tudtam, hogy ő most PLA-val küszködik.

kisqp: mielőtt így döntesz szólj nekem. Én féláron megveszem a gépedet, mégis csak több, mint a kidobásból eredő nulla Ft... :B

(#27408) Saccco válasza llacee (#27405) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sok az anyag. Esetleg nedves is.
Próbálj egy másik szeletelőt is hátha a Cura hülyesége.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27409) Mr.Csizmás válasza Imy (#27406) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem kell, csak z offsetben tegyél 0.01-et neki, hogy ne tapadjon annyira. az gyilkolja az üveget, hogy homogén felület lesz kihűlésre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27410) Joshi válasza llacee (#27405) üzenetére


Joshi
titán

Az Extrudert lekalibráltad? Fontos hogy ha 100mm filamentet kell tolnia, akkor az tényleg annyi legyen. Illetve nem árt retractot is beállítani, habár ennél a kockánál pont nem annyira fontos. Spectrum PLA-hoz elég a 200 C° nozzle és a 60 C° Bed hőmérséklet. A tárgyhűtéssel is lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#27411) llacee


llacee
őstag

Igen 100mm pontosan annyit tol, meg ha tulextrudalna akkor nem csak az alja lenne ilyen talan.Ket spectrummal is probaltam egy ezust pla-val ugyan ezt produlaklta, szaraz helyen vannak a filamentek.Ha nem hasznalom meg bezacskozom, szilikontassakkal es vissza a dobozaba.
Csokkentek akkor a hofokokon, koszonom, meg azert ramerek megegyszer az extruderre.
Elsonek azt hittem a z tengely bronz anyaja kezd kikopni es esetleg nem pontos a fej azon a magassagon, de nem talaltam serules kopast rajta.

(#27412) Joshi válasza llacee (#27411) üzenetére


Joshi
titán

Alul egyértelműen többlet anyag van.

(#27413) Rulez81 válasza kzkz (#27394) üzenetére


Rulez81
tag

Köszi!!! :R

(#27414) #35581184 válasza kzkz (#27402) üzenetére


#35581184
törölt tag

Visszaállítottam gyárira az értéket, mert a 3x-os eltérés sok volt. Csinálok megint egy kalibrációt.

(#27415) #35581184 válasza imibogyo (#27404) üzenetére


#35581184
törölt tag

Köszönöm a választ, játszok még vele. Bár az a tapasztalatom, hogy valami az asztalnál sem fasza, mintha nem létezne egyformán papírlapot húzós beállítás...

(#27416) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok olyan lehetőség van az ender 3 pro-n hogyha több dolgot nyomtatok egyszerre és az egyik forma nem jön ki jól akkor az adott modelt skippelje?

(#27417) kzkz válasza Mr. Erikszon (#27416) üzenetére


kzkz
őstag

Octoprint-re van egy Exclusion Regions plugin, azzal nekem működött bizonyos részek kihagyása. Azt nem tudom, hogy az Ender 3 Pro-val hogyan működik az Octoprint.

(#27418) Reggie0 válasza cross56 (#27403) üzenetére


Reggie0
félisten

Ne izgulj, nekem alis boltbol cseh raktarrol 7 nap helyett 27 nap alatt jott meg a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#27419) Brain75 válasza Mr. Erikszon (#27416) üzenetére


Brain75
senior tag

Octoprint kell hozzá és ez a plugin:
Cancel objects

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27420) Tomi_Sci válasza Reggie0 (#27418) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem lengyel raktár, nekem sem sietik el a szállítást...

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27421) balgabalga


balgabalga
újonc

Sziasztok!
Valaki rendelt már az ebayról Anycubic-ot a csehektől? Tapasztalatok?

balgabalga

(#27422) cross56 válasza Reggie0 (#27418) üzenetére


cross56
senior tag

Akkor megpróbálok türelmes lenni. Csak aggasztott, hogy a megrendelés még mindig feldolgozás alatt áll. Egyébként azóta is, és a levélre sem válaszolnak.
De akkor előbb-utóbb mindenképp megjön? 4 nap múlva megint hosszabbítanom kell a processing timeot :DDD

Tomi_Sci: nekem is Lengyel raktár, ezek szerint ugyanabban a cipőben járunk :))

(#27423) llacee válasza Joshi (#27412) üzenetére


llacee
őstag

Valóban extrudálási hiba volt, elfelejtettem, hogy hétvégén TPU-t nyomtattam és úgy maradt, csak elfelejtettem.

Viszont sikerült teljesen elrontanom a nyomtatót.
Tettem fel egy új nozzle-t és bl-touch-al körbemértem az asztalt.
utána auto home, tettem egy nozzle alá egy papirlapot, leengedtem annyira, hogy éppcsak fogja és a kapott értékkel módosítottam a z-offsetet, store és újra autohome, papirlap teszt és jó.
Tesztnyomtatás pla-val és gyakorlatilag végighúzta a nozzlet-t a tárgylapon :(
Újra autohome teszt, teljesen más érték, beállítom tesztnyomtatás és a levegőbe nyomtat.

Hát én ezt nem értem. az utóbbi egy évben szintezési hibám egyáltalán nem volt, nem is kellett vele foglalkozni.
Rosszul állítom be, nem ez a procedúra?

Másik kérdés, motherboard verziótól függeltlenül (most nem tudom az enyém milyen) feltehetem a creality honlapján lévő 1.1.62-es firmware-t?

(#27424) bbmt


bbmt
senior tag

Az ender 5 pro gyári asztalt, mivel a legegyszerűbb tisztítani? És van valami szabály, hogy milyen időközönként kell, vagy ki, mikor szokta?

A kanál a gyengék villája

(#27425) Tomi_Sci válasza cross56 (#27422) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Illetve én is írtam a Crealitynek, és nekem sem válaszoltak. Ali-n két chat felület van (vagyis a chat, meg az üzenet), az Aliexpresses topicban biztos le van írva pontosan, de valami olyasmi a lényeg, hogy a kettő között nincs átjárás, és némelyik eladó csak az egyiket olvassa.

Annyira nem volt fontos a dolog, szóval nem jártam utána, de ez is lehet a háttérben, nem feltétlen nyaralnak.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#27426) Tikakukac válasza bbmt (#27424) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármeddig elmehetsz, egy sima Clin is csodát tesz. Ha durvulni akarsz IPA 70%-ig hígítva és akkor az ebédet is tálalhatod rajta a családnak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27427) kzkz


kzkz
őstag

Napi kvíz :)
Szerintetek ezeken a képeken (az oldal közepe táján) melyik nyomtató látható? [link]

(#27428) Saccco válasza kzkz (#27427) üzenetére


Saccco
nagyúr

[TWO TREES Sapphire pro] ?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27429) kzkz válasza Saccco (#27428) üzenetére


kzkz
őstag

Valószínű ez lesz, igen. Ehhez kellene nekem alkatrész az XY tengelyekhez, de nem találok :(

[ Szerkesztve ]

(#27430) Saccco válasza kzkz (#27429) üzenetére


Saccco
nagyúr

Milyen alkatrész?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27431) kzkz válasza Saccco (#27430) üzenetére


kzkz
őstag

A lineáris sín kocsira csatlakozó elemek: a kétoldali X tengely és csapágy tartó, illetve a hotend tartó.

(#27432) kzkz válasza kzkz (#27431) üzenetére


kzkz
őstag

Már látom hogy nem lesz jó nekem, mert az nem egy kis elem, hanem a teljes X tengely alatt végigfut. Nem úszom meg a saját tervezést :N

[ Szerkesztve ]

(#27433) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A képen látható colorimeter és egy fotóállványhoz kellene nekem egy toldó (adapter) modell. A menet metrikus M6-os, és ehhez kellene 40 ,50 ,60mm hosszú (amilyen van) toldó aminek egyik fele M6 furat, a másik M6 menet. A lényeg, hogy jobban elálljon a colorimeter az állvány középpontjától. Remélem érthető amit leírtam. Tudom nem nagy dolog ilyet tervezni, de ha valaki tud egy ilyen modellt linkelni, akkor nem csesznék el rá 1-2 órát (nekem legalább ennyi lenne :B :DDD ). Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#27434) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Segítséget kérek, mert teljes mértékben elakadtam.
Tegnap, nyomtatás közben egyszer csak nem jött több anyag a noozle-ból. Olyan 90% körül abbamaradt, maga a nyomtatás végigment, csak a nyomtatvány lett hibás. Azóta széjjelszedtem a hot endet, kitakarítottam mindent, kapott új noozlet, vágtam a PTFE csőből, ám nyomtatás közben mégsem jön semmi. Ha kézzel nyomom, akkor megy, ha Extrude parancsot adok neki, akkor is megy, de nyomtatás közben semmi.
Annyi változás történt, hogy felraktam egy alu extrudert még 3 napja, utánna nyomtattam vele már, tökéletesen ment, semmi baj nem volt. Ha kézzel adok neki extrude parancsot, akkor szépen húzza be az anyagot, de nyomtatás közben értelemszerűen semmi, mozog a motor, csak nem tolja a filamentet.
Ami esetleg érdekes még, hogy ha leállítom a nyomtatást, és utánna nyomok egy extrudeot, akkor egy darabig szinte folyamatosan jön belőle az anyag, úgy is, hogy már rég lejárt a parancs...
Mi lehet a probléma?
Ender3 v2 + Klipper.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27435) LógaGéza válasza Joshi (#27433) üzenetére


LógaGéza
addikt

Léteznek ilyen menetes távtartók, esetleg ez nem lenne jó? Esetleg egy toldóanya + menetes szál darab, és még állítani is tudod.

Esetleg ez is jó lehet, ha mindenképp nyomtatnál: [link] - remixek között van több méretű is.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27436) Joshi válasza LógaGéza (#27435) üzenetére


Joshi
titán

Köszönöm, szerintem ezek közül valamelyik jó is lesz. :K :R
Fontos hogy könnyű legyen, ezért gondoltam a nyomtatásra. :K

(#27437) rokapet válasza LógaGéza (#27434) üzenetére


rokapet
tag

Kattog és erölködik az extruder? Csak tipp, de nálam a fém extruder amikor ilyet csinált, az amiatt volt, mert túl szorosan fogta a filamentet, és deformálta (ovális lett, széltében 1.8-1.9mm, a standard 1.75mm helyett), ami miatt az beszorult a PTFE csőbe.

A megoldás annyi lett, hogy teljesen kilazítottam az extruder-en azt a csavart, ami az extruder karját feszítő rugót tudja még tovább feszíteni. Ez a rugó szorítja rá az extruder fogaskerekeit a filament-re. Azóta (lekopogom, mert még nem sokat nyomtattam azóta, de) nem volt ilyen hiba.

(#27438) Scallion válasza Joshi (#27433) üzenetére


Scallion
senior tag

Biztos hogy m6-os? A fotóállványok unc menetesek szoktak lenni.

(#27439) Joshi válasza Scallion (#27438) üzenetére


Joshi
titán

Basszus igazad van, nem M6-os. Az igaz hogy 6mm a csavar átmérője, de nem metrikus menet. :O

(#27440) LógaGéza válasza rokapet (#27437) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megpróbálom, de akkor sem értem, hogy "kézi" extrude parancsra miért működik jól...

Szerk.: Nem próbálom meg, mert rájöttem, hogy ezen az extruderen nem lehet ilyet állítani

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27441) rokapet válasza LógaGéza (#27440) üzenetére


rokapet
tag

A "miért" kérdésedre válaszolva: azért, mert kézi extract során csak egyszer megy végig a filament-en (azaz folyamatosan tolja), míg nyomtatás közben retract-ol is, azaz a filament ugyanazon pontján egymás után többször is végigmehet, és a filament emiatt azon a ponton jobban fog deformálódni.

Ha a te extruder-eden nincs ilyen csavar vagy lazítási lehetőség, akkor csak a rugó cseréje marad rövidebbre vagy gyengébbre. Már ha tényleg az a problémád, amit írtam.

Szerk.: A képeket megnézve, a rugó belsejében levő csavarral nem lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#27442) fape válasza Joshi (#27439) üzenetére


fape
senior tag

Igen az 1/4" vagy 3/8" szokott lenni.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#27443) Joshi válasza fape (#27442) üzenetére


Joshi
titán

És erre tudtok egy hasonló modellt mint amit írtam?

(#27444) LógaGéza válasza rokapet (#27441) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az elején, amikor a két vonalat húzza, valamint a skirtöt rajzolja, akkor sincs retract.

A rugó belsejében a két csavar csak arra szolgál, hogy ne mozduljon el a rugó amikor kinyitom az extrudert. Annyit tudok esetleg csinálni, hogy egy teszt erejéig kicsit megnyomom az extruder karját, vagy egy kötegelővel körbehúzom a stepper motorral együtt, úgy lazább lesz végülis. Ha meg megoldja a problémám, akkor reklamálok az eladónál...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27445) Tikakukac válasza LógaGéza (#27444) üzenetére


Tikakukac
titán

Mielőtt DD-ra átépítettem a vasat majdnem 3mm-t kellett még a rugóhoz betenni úgy, hogy cserélt rugóm volt, annyira csúszott a fogaskerék között a filament.

Ja igen akinek nonstop szintezni meg állítgatni kell, mert nincs tapadás: IKEA szatyorban 2 metróvonal, plusz egy köbméter lépcső és gyaloglás, utána busz aljába csak úgy be, 260km zötykölődés, aztán kocsiba átrak, 20km zötyi, majd itthoni asztalra kirak és tesztkocka. Mindene tökéletesen tapadt, mindenhol jó volt a táv, ahogy Pesten is.

Szóval akinek álltó helyben kell szintezgetni mindig, ott valami el van kuffantva, mert szerintem amit egy nyomtató kaphat, azt ma megkapta. Ezt nem vitatatom el az Endertől, bika az asztal tartása, ilyen bajom kb. sosem volt.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27446) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok a Cura-ban mikor és hogyan kell hasznáni a következő bellításokat, Dynamic Quality, Low Quality, Standard Quality.
Egy ender 3 pro-m van kinyomtattam ugyanazt a szobrot low és super quality-ben is...semmi különbség

(#27447) fabula


fabula
őstag

Sajnos lejárt a Fusion 360 "diák regisztrációm". Lehetne újra regisztrálni, de valami iskolai igazolást, papírt kér beszkennelve. Ti hogyan regisztráltok be "iskolásnak"?
Én már egy ideje az élet iskoláját taposom csak, arról nem adnak papírt :DD .

(#27448) LógaGéza válasza Tikakukac (#27445) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én erősebben szedem le a cuccot az asztalról újra kell szinteznem :D Még mindig nem érkeztek meg a sárga rugók...
Mondjuk a Klipper SCREWS_TILT_CALCULATE kódja sokat segít benne.

Ezt hogy érted a rugónál? Pluszt raktál bele? Ahogy nézem ennél a végső állás az, ahova a rugó tolja, jobban nem tudom széljelebb nyitni.
Gondoltam én is a DDre, de mindenhol azt olvasom, hogy DualZ nélkül csak ront a dolgon, mivel annyira nehéz lesz a fej... A DualZ meg csak újabb problémákat szül...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27449) Norbi46 válasza fabula (#27447) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem diákként kellett volna regisztrálni hanem magánszemélyek, nem üzleti célú otthoni gyártáshoz licenc kellett volna

[link] Hátha segít!

[ Szerkesztve ]

(#27450) Tikakukac válasza LógaGéza (#27448) üzenetére


Tikakukac
titán

Rugó és a kar közép raktam akkora távtartót amitől jóval többet szorított default is.

Nem lett rosszabb, sőt. Mivel a retract miatti szopó megszűnt eddig csak szebbnek tűnik minden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.