Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) JóGéza válasza Scallion (#26450) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Érdekes a modellszáma a linkelt terméknek.

(#26452) Reggie0 válasza angrydog (#26445) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ismertem, koszi.

#26447 dugesz77: Nem, az a ender 6 nagyon kicsi. Meg a CR-30-on gondolkodom,de az meg elegge kiforratlan terulet, nincs hozza rendes slicer se.

[ Szerkesztve ]

(#26453) tothferenc válasza Scallion (#26449) üzenetére


tothferenc
senior tag

Motorra nyomtattam veszvillogo kapcsolohoz hazat, es tennek ra kupakot, hogy mosasnal ne legyen vele baj :B de ha az uvt nem birja, akkor hagyom a fenebe, inkabb ovatosan mosom majd :DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26454) Reggie0 válasza tothferenc (#26453) üzenetére


Reggie0
félisten

ASA kell neked. De igazabol azert a PETG is eleg jol birja az UV-t, par evet kibirsz egy nyomtatassal.

(#26455) kzkz válasza tothferenc (#26453) üzenetére


kzkz
őstag

Vagy a kupakot mosás után fényvédett helyre teszed ;)

(#26456) tothferenc válasza Reggie0 (#26454) üzenetére


tothferenc
senior tag

Felreerteszt. :B a kapcsolohaz petgbol van, a nyomogombra akarok egy rugalmas kupakot, a vizallosag miatt. ;)

@kzkz ez a masik opcio ;)

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26457) Reggie0 válasza tothferenc (#26456) üzenetére


Reggie0
félisten

Jahogy rugalmas kene. Na az szivas. Lehet egyszerubb, ha valami kvazi szabvanyos kapcsolo format nyomtatsz haznak es veszel kesz rugalmas kupakot boltban. Itt talalsz ilyeneket: [link]

Masik lehetoseg, hogy ontoformat nyomtatsz es uv allo szilikonbol kiontod.

[ Szerkesztve ]

(#26458) azbest


azbest
félisten

Cseh raktárból 27én rendelve meg is jött ma szépen egy adag nema17 játszani :D
Németeken át, europa+ csomagként hozta a csomagos postás.

Még egy lépéssel közelebb a dupla Z engelyhez. Lehet először dupla motorossal próbálom meg. Később jön csak meg a loop szíj, hogy azzal is összeszinkronizáljam őket.

Btw, ahogy látom a cseh alis raktárból akcióznak endereket. Például a 3 pro 182 dolcsi [link] a sima három ugyanott 164 dolcsi körül. [link]

[ Szerkesztve ]

(#26459) Scallion válasza JóGéza (#26451) üzenetére


Scallion
senior tag

jaja :D nyomorékok. Mondjuk én itt vettem, csak bedobtam az első linket amit találtam

(#26460) Scallion válasza Reggie0 (#26454) üzenetére


Scallion
senior tag

Igazából majdnem minden műanyag bírná ha nem spórolnák ki a stabilizátort. (ismerősöm polimereket kutat)

(#26461) tothferenc válasza Reggie0 (#26457) üzenetére


tothferenc
senior tag

Koszi, lomexet neztem mar. Kapcsolohaz kesz, kapcsolo benne is van, es amugy tpu-t meg nem nyomtattam, innen jott az oltet, hogy mikor, ha nem most kellene kiprobalni :DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26462) uniqm1 válasza azbest (#26458) üzenetére


uniqm1
tag

TOMTOP-nál 175 dolcsi a 3 pro, a sima 3 meg 150 dodó és még 5kg filát is adnak hozzá.

(Még nincs 3d printerem, csak nézelődőm pár hete, és próbálom magam meggyőzni, hogy igenis szükségem van egy ilyen szerkezetre meg a vele járó nyűglődésre. Viszont azt is tudom, hogy a feleségem ezt nem így gondolja, és különben is hova tesszük, mert a "nappaliban ez biztos nem fog éktelenkedni meg hangoskodni". :D De ez már nagyon az ingerküszöböm alatti árnak tűnik, túl erős a késztetés, hogy rányomjak a rendelés gombra. :DDD )

(#26463) Reggie0 válasza Scallion (#26460) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, csak a stabilizator is megvaltoztatja a muanyagot. De amugy erdekes dolgok ezek, mert peldaul a polikarbonat es ABS osszekeverve szinten UV allo lesz. Azert, ha csak annyi lenne, hogy kell bele stabilizator, akkor az autoipar is ASA helyett ABS-szel nyomulna.

[ Szerkesztve ]

(#26464) Saccco


Saccco
nagyúr

Egész jó ez a Photon Zero:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26465) kzkz válasza Saccco (#26464) üzenetére


kzkz
őstag

Ezek a nyomtatók csak egy fajta anyagot, a műgyantát tudják nyomtatni, vagy itt is vannak különféle egyéb típusú anyagok? A műgyanta melyik anyagra hasonlít leginkább: PLA, PETG, ABS, ...?

(#26466) consono válasza Saccco (#26464) üzenetére


consono
nagyúr

Jól néz ki. Jó ez a felbontás, nem ehhez van szokva a szemem :) Ekkora alkatrész mennyi idő alatt készül el vele?

"In God we trust. All others must bring data"

(#26467) azbest válasza kzkz (#26465) üzenetére


azbest
félisten

Azokból is van többféle. Olyan is van, ami viaszhoz hasonlóan öntvények készítéséhez is jó.
De biztosan nem lesz egyik sem pont ugyanolyan, mint akármelyik fdm-es nyomat. Van amiben sokkal jobbak, másban gyengébbek és ott is nagy különbségek vannak az anyagok között - ahogyan ezt sokféle videóból leszűrtem

#26466 consono
és ez még csak a nagyon low-end. Simán láthatóak a rétegek. Persze fdm-hez képest egy nagyságrendbeli különbség. Ennek még csak 854 x 480px az lcd-je. A komolyabbaknak 2560 x 1600px és a legújabb monokróm lcd-seknek meg 4k.

Sebességnél az is nagy szempont, hogy nem ekkora, hanem a tárgylemezen xy irányban bármekkora ugyanannyi idő alatt készül el. A Z számít időnél.

[ Szerkesztve ]

(#26468) imibogyo válasza Saccco (#26464) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez saját kép? Nem is tudtam, hogy "gyantázol"...

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#26469) Saccco válasza kzkz (#26465) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gyantából van többféle, azokat tudja nyomtatni.

Consono:
Pedig ez még kicsi felbontású, gyakorlatilag a legolcsóbb ilyen masina.
8db készült 45 perc alatt. 20-30mm/h tempót tud. A komolyak ennek dupláját.

imibogyo:
Igen saját. Teszt célból vettem egyet. Eléggé tetszik. Ebben is van potenciál, de egy nagyobb biztos brutál. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26470) Scallion válasza Saccco (#26469) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha elfogadsz egy tanácsot mosót szerezz be hozzá mert eléggé szenvedés anélkül. Mondjuk én sorozatgyártok. Ha csak alkalomadtán nyomtatsz akkor ok. Eléggé pazarolja az alkoholt de nekem nagy könnyebbség. Anycubicnak most jött ki egy uj verzió a mosójábol de szerintem a régi tárgyfelfogatás jobb volt. Nekem elegoo van mert az elegoo mars 2 pro val gyártok, a photonhoz viszont átalakítót kellett terveznem.

(#26471) Saccco válasza Scallion (#26470) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elsőre nem akartam mosót is venni, mert egyelőre nem tudom mennyire lesz ennek értelme.

Az alapbeállítások is kérdésesek egyelőre. FDM-mel már nincsenek gondjaim. :DDD
Layer time, first layer, support know-how, stb.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26472) energy4ever válasza Saccco (#26464) üzenetére


energy4ever
addikt

Jo latni, hogy ezek a masinak is elkezdtek terjedni a topikban is. :K
Hanyadik nyomtatasra sikerult osszehozni vele ezt a minoseget?
A filamentes masinakhoz kepest mennyire nehez beallitani a dolgokat?
Szeletelo ezeknel hogyan mukodik?

(#26473) Saccco válasza energy4ever (#26472) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt elsőre tudja. A géphez jár a program.

Az időket kell kitalálni. Meddig világítsa az első réteget. Meddig a többit. Pihenjen-e közben vagy ne. Milyen rétegvastagsággal menjen. Mi a tárgy jó iránya, kell-e support.
Teljes homály egyelőre. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26474) JóGéza válasza Scallion (#26470) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Lemosáshoz próbáltad már a denaturált szeszt?
Vízzel mosható gyantákról mi a véleményed?

(#26475) kzkz


kzkz
őstag

How to Fix Heat Creep [link]

(#26476) Mr.Csizmás válasza kzkz (#26475) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] hosszútávon jobb megoldás :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26477) Scallion válasza JóGéza (#26474) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem próbáltam mert az alkohol csak szennyezve van, 99%-os ipa-t használok ,de nem tökéletesen oldja az alkohol a gyantát van ennek jobb lemosószere csak mérgező. az alkohol a leg ésszerűbb megoldás. A vizel moshatók nem elég erősek nekem törékenyek amiket eddig próbáltam. A plant base-ek viszont általában nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#26478) kzkz válasza Mr.Csizmás (#26476) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem ilyen van, csak a magnum. Már legalább kétszer eldugult nyomtatás közben... :((
Már 203 fokon nyomtatom PETG-t, talán így jobb lesz. Idővel kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#26479) Mr.Csizmás válasza kzkz (#26478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen venti konfig van rajta? nekem egy ilyenre van csavarozva egy 5015 adapter, és úgy hűti, egyszer volt dugulás, mert melegen véletlenül leakasztottam a ventit.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26480) Scallion válasza energy4ever (#26472) üzenetére


Scallion
senior tag

A szeletelő képeket csinál a rétegekröl és azokat jeleniti meg a kijelzőn. Némelyik szeletelő rendesen fel is pörgeti a videokártyán az órajelet számoláskor. Csinál egy előnézeti képet a nyomtató képernyőjére (amit meg is változtathatsz) és ennyi. Ja, a levilágítási paramétereket nyomtatás közben is meg tudod változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#26481) kzkz válasza Mr.Csizmás (#26479) üzenetére


kzkz
őstag

Az eredeti hozzá adott venti van rajta, ami ugye elég pici. Viszont az írják az eredeti mosquitora, hogy akár venti nélkül is használható...
Megnézem, hogy tudok-e nagyobb ventit használni valahogy, csak nekem ott nagyon pici a hely...

(#26482) consono válasza Saccco (#26473) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem az a megdöbbentő, hogy ilyen alacsony felbontású LCD-vel ilyen minőséget képes csinálni...
Tényleg, ha már előjött az alkohol/oldószer, nyilván az utómunka büdös, mérgező, stb. Milyen miközben nyomtat hangra és szagra?

"In God we trust. All others must bring data"

(#26483) Saccco válasza consono (#26482) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Z tengelyt hallani, ha ott állsz mellette. Semmilyen szag sem jön ha rajta van a teteje. Denaturált szeszben lett áztatva. Pár rázogatás és kész.
Nyomtatás után levettük a tetejét és vártuk a nagyon büdöset, de minimális az elvárthoz képest. Közben jöttem rá, hogy ugyanaz az anyag mint, ami az üveget fogja a Note9-én.
Biztos, hogy a mosóval kényelmesebb lenne a dolog. A világításhoz kell csinálni valamit.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26484) tvamos válasza Saccco (#26483) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szia! Neked van benne carbon filter?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26485) Saccco válasza tvamos (#26484) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nincs. Kellene benne lennie gyárilag? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26487) tvamos válasza Saccco (#26485) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lattam videoban, hogy van, amiben van, van, amiben nincs, de elvesztettem a fonalat, melyikben van. Olyat szeretnek, amiben van, mert az jo lenne, ha egy helyen alszok a nyomtatoval. Meg akkor is, ha olyankor nem megy, es berakom a szekrenybe.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26488) Saccco válasza tvamos (#26487) üzenetére


Saccco
nagyúr

Resin nyomtató mellett azért inkább ne aludj!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26489) tvamos válasza Saccco (#26488) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez a lakas egy legter, erre van lehetoseg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26490) JóGéza válasza tvamos (#26487) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az Anycubic-nál az S jelű Photon nyomtatókban van légszűrő.

(#26491) Scallion


Scallion
senior tag

Az Elegoo Mars 2 pro-ban is van . az anycubic photonhoz ezt használom és meglepően hatékony. egyébként főleg a translucent gyantának van erős szaga.

(#26492) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok.

Ender 6-ban tényleg nincs usb vagy csak benézek valamit?
Már majdnem megrendeltem de előtte még rákerestem hogy lehet-e használni octoprintel.
De hát így nehézkes lesz :)
Miért hagyja ki az usb-t a gyártó egy új nyomtatóból? Pedig annyira szimpatikus amúgy minden másban.

Milyen egyéb nyomtató ajánlott ebben a kategóriában (nyomtatható méret és ár)?

(#26493) Mr.Csizmás válasza Pool_ (#26492) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tényleg nincs, gyász [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26494) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#26493) üzenetére


Reggie0
félisten

creality oldalan azt irjak, hogy online/sdcard, szoval konnyen lehet, hogy mar benne lesz.

(#26495) adatfalo válasza Saccco (#26488) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha már resin. Aki egy légtérben/lakásban él egy nyomtatóval, az még külön le szokta takarni valahogy, vagy a gyártók által garantált 99,95%-os UV szűrés elégnek bizonyul?

www.adatfalodesign.hu

(#26496) Reggie0 válasza adatfalo (#26495) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg, mivel a Photon Zero nem UV fennyel mukodik, igy csak toredeknyi UV tartalma van a kibocsajtott fenynek.

[ Szerkesztve ]

(#26497) Pool_ válasza Reggie0 (#26494) üzenetére


Pool_
tag

Ezt hol látod? Én nem látok ilyet sehol az adatlapján.

(#26498) Pool_ válasza Pool_ (#26497) üzenetére


Pool_
tag

Ja látom, a webshopjukban írják. Hát nem túl meggyőző ha ők sem tudják hogy van-e benne :)

(#26499) energy4ever


energy4ever
addikt

Elso generacios tarantulaba melyik a legjobb alaplap ami belerakhato, es nema is lesz tole? :F
Most mar annyi mindent kell vegyek a gephez ami az ido soran osszegyult, hogy mar lecserelnem a lapot is.

(#26500) azbest válasza energy4ever (#26499) üzenetére


azbest
félisten

lényegében bármilyen beletehető :D
De persze érdems másik tartót nyomtatni, mert általában nem pont egyforma a méret.

Nekem skr 1.3 -as van rajta biq 2209 v1.2-őkkel. (mostanában 4 driver 16 dolcsi körül van, a board meg 16 körül talán - bár lehet 1.3ast eredetiben már nem árulnak, hanem 20 körül 1.4 est. )
De most az SKR mini E3 V1.2 2209 -es beforrasztott driverekkel 20 dolcsi kínából, 25 dolcsi csehektől (van 2 dolcsis kupont, amit kikérve használható is rögtön) [link]

Ha a legjobb kell, hát akkor meg több száz dolcsiért is vannak márkás boardok :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.