Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) dugesz77


dugesz77
őstag

Nem tudom sírjak vagy nevessek. Igaz biztos én vagyok a hülye, hogy maradék anyagokat elhasználva nyomtatok ilyeneket és ingyen adom akinek tudom (40-50db biztos ajándékoztam már el) NoPára és szegedi "fejlesztés". De legalább ne úgy híresztelnék, hogy saját találmány/fejlesztés hónapok óta fent van mind kettő thingen.. A kicsi 4g anyag a nagy 8g.

(#27552) kzkz válasza Tikakukac (#27549) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem ez nem világítás lesz, hanem egy óra "kis" digitjeit világítaná meg, oda bőven jó lesz.

(#27553) HUresz


HUresz
tag

Sziasztok,

Kis segitseget szeretnek kerni. Fura a feladat, mert kellene neznem 1 gepet beszerzesre, ami nem lenne problema, ha otthonra kellene. A melohelyen kerdeztek tolem, hogy ha palyaznanak 1 gepet akkor milyet nezzunk. Kinait kellene rendelni, akkor ravagnam de ezekben nem vagyok otthon. A keret rugalmas, akar 10 milios nagysagrend is lehet.
Nekem elsore az Ultimaker ugrik be, de ezekben nem vagyok otthon.
Tudtok mondani valoban jo gepet, mondjuk ilyen milio korul es egy masikat 10 korul. FFF nyomtatora gondoltam a nagyobb meretu targyak miatt. Lehet kell majd pva tamogatas, szoval az is feltetel lehet, hogy ezt tudja kezelni.

Koszi

(#27554) Tikakukac válasza kzkz (#27552) üzenetére


Tikakukac
titán

Te tudod, ha szopó a pilács csere, nem kérdés megéri-e a rendes szalag.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27555) kzkz válasza Tikakukac (#27554) üzenetére


kzkz
őstag

Annyit nem ér, akkor inkább dobom a kukába a kinyomtatott alkatrészeket :DDD

(#27556) trialkornel válasza dugesz77 (#27551) üzenetére


trialkornel
tag

FB csoportban linkelték hogy a kollaborost német oldalon is árulják dupla árért (~2400 ft)....

(#27557) rokapet


rokapet
tag

A hétvégén kicseréltem az Ender-5 Pro-ban az alaplapot SKR E3 Mini V2.0-ra. Eddigi észrevételek, hátha hasznos valakinek:

1. Remélem sűrűn csuklik az a kínai nénike, akinek a fiacskája a Creality-nél kitalálta, hogy a gyári alaplapon minden egyes csatlakozót ragasztópisztollyal kell végignyomni összerakás után. Szerencsére a kínai precizitás itt is megmutatkozott, mert kb. a csatlakozók felénél nem vagy alig fogott valamit, de a többivel megkínlódtam, mire óvatosan le tudtam szedni, hogy ki tudjam húzni a kábelek csatlakozóit. Ez az elvileg 10 perces kiszerelést elvitt több mint egy órát.
2. Az SKR lap szépen beleillik a gyári helyére, és az aljzatok elhelyezkedése is nagyjából megfelel a gyári lapnak (csak az SKR-en jóval több az aljzat, van pl. külön aljzat BLTouch-nak). Egy különbség van: a ventillátorok csatlakozói (FAN és FAN1) elvileg fel vannak cserélve a gyári laphoz képest, azaz a sárga-kék kábeles ventillátort kell a lap szélénél levő aljzatba dugni. Amit tapasztaltam, hogy a tárgyhűtó venti így, felcserélve jól működik, azaz nem forog amikor nem kell neki.
3. Fordítottam rá Marlin bugfix-2.0.x firmware-t. A Github-on a Marlin/Configurations repóban csak SKR E3 Mini V1.2-höz van Ender-5 Pro-hoz konfig (Külön kellett vadászni _Statusscreen.h file-t, mert alapból Ender-3 Pro-nak hívta magát. Ez mondjuk csak cosmetics.), így ez Ender-3 Pro konfigurációjánál csináltam egy diff-et a v1.2 és a V2.0 konfigok között (itt volt mindkét lapverzióhoz), és az eltéréseket átvezettem a V1.2-es Ender-5 Pro konfigba.
4. Fontos, hogy a fenti konfig a bugfix-2.0.x Marlin-hoz jó, mert változott egy paraméter neve az aktuális Marlin 2.0.7.2 release óta. Emiatt a Marlin 2.0.7.2 és korábbiak nem fordulnak le ezzel a konfiggal.
5. A firmware upload simán ment, az SD kártya gyökerébe tett firmware.bin file-t pár másodperc alatt feltette, és átnevezte FIRMWARE.CUR névre. Vicces, hogy egy 128MB-os SD-kártyát mellékelnek az SKR lap mellé erre a célra. :))
6. Egyelőre úgy tűnik, szépen megy a nyomtatás az új lappal és firmware-el. Számolja az eltelt időt is, és megy a progress bar is, ellenben konstans 100%-ot ír ki, azaz százalékban nem számolja a progress-t. Ez is csak cosmetics, de ha valaki tudja hogy melyik Marlin konfig paraméter kell hozzá hogy működjön, az ne tartsa magában. Esetleg lehetne engedélyezni az M73 kód használatát, csak ahhoz a szeletelőben is engedélyezni kell.

Egyelőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#27558) Rulez81 válasza kzkz (#27547) üzenetére


Rulez81
tag

Az jó ár én most néztem vissza hogy még okt közepén rendeltem akkor 3500 volt a 60 ledes, most már csak 2800 abban a boltban.
Van belőle több minőség (chip milyen anyaggal van kivezetékelve).
Én a drágábbikat vettem. De a 30 ledes is patika gipszkarton mennyezeten. Egyenletes a fény.

(#27559) norbiv8 válasza rokapet (#27557) üzenetére


norbiv8
tag

Az a 100% az nem a progress hanem a feed rate szerintem, legalábbis korábbi verzióban "FR" volt előtte a bugfix-2.0.x verzióban csak ">>" jelre futotta. Nyomtatás közben lefele tekerve a knobot lehet csökkenteni. A százalékos progress kijelzés nekem is hiányzik. Remélem valahogy vissza lehet varázsolni.

///°°\\\

(#27560) Rulez81 válasza Tikakukac (#27554) üzenetére


Rulez81
tag

Belinkelnéd azt a csodaszalagot? :) Kiváncsi vagyok milyen. Bár nem ide vág hacsak nem azt mondjuk pimp my printer lesz! :D

(#27561) Tikakukac válasza Rulez81 (#27560) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi csoda nincs benne, a szalagon lévő ledek minősége a kulcsa mindennek. Nagykerekben vagy durvább boltokban, mondjuk Anro meg is tudod őket nézni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27562) rokapet válasza norbiv8 (#27559) üzenetére


rokapet
tag

Aha!! Köszi az infót! :)

(#27563) Norbi46 válasza Reggie0 (#27545) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Értem.
Akkor mit ajánlanál jó szívvel? CR 10 V2? vagy CR 10S Pro V2? (Mi a véleményed?)

Ezekkel a gépekkel van tapasztalata itt valakinek?

(#27564) Reggie0 válasza Norbi46 (#27563) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a CR10-esekkel nem lesznek ilyen gondok.

Amugy tengap esti uj hiba: valamelyik Vslot profil meg van hajolva, mert az elore osszeszerelt egyik oldali Z szerkezet vslotja nem fekszik fel az alap vslotjara sikban, hanem az egyik fele elemelkedik tole...

(#27565) Norbi46 válasza Reggie0 (#27564) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi a választ!
Nagyon nem egyszerű ez nyomtató vásárlás!

Hú nagyon rossz ilyeneket olvasni az 5 plusról!

(#27566) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ender3-v2-höz V-slot görgőt hol tudok szerezni, lehetőleg mihamarabb, és nem 2000Ft/db áron? Most vettem észre, hogy túl meghúztam az excenteres csavart, és teljesen ledarálta a Z tengelyen az alsót...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27567) Rulez81 válasza Tikakukac (#27561) üzenetére


Rulez81
tag

Ismerem az Anro-t de nem forgalmaznak ledenként cimezhető ledszalagot se 2812-t se 6812-t. Szóval máris kiestek.
S-lightled-nél ledszakinál akad, de 5szörös áron.

(#27568) Tikakukac válasza Rulez81 (#27567) üzenetére


Tikakukac
titán

Na gép előtt vagyok most nyitottam meg mit is akarsz. Ja, hát ez teljesen más tészta, azt hittem csak backlight lesz.

Akkor vissza minden, az egy teljesen más tészta ha ebből rakod ki a digiteket is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27569) kzkz válasza LógaGéza (#27566) üzenetére


kzkz
őstag

Ezek közül jó valamelyik hozzá?
[link] 5mmx21.5mmx7mm + white
[link] include bearing + black

Rendeltem anno őket, hogy építek egy másik nyomtatót, de ennek már 2 éve :DDD

(#27570) LógaGéza válasza kzkz (#27569) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól mérem, akkor 5x24x10-es görgőről van szó, vagyis a második talán jó is lehet ideiglenesen, pár hónapig :D .
Találtam közben FB csoportban valakit, akinek elvileg pont van ilyen eladó, ha nem ír vissza, akkor holnapután úgyis van dolgom feléd, és ha megfelel, beugrok érte :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27571) lazara007


lazara007
csendes tag

Sziasztok!

Munkalyen MakerBot 5 eves fiokban tarolt 1,75-os PLA szerintetetek hasznalhato meg? Ender 3 v2-m van.

(#27572) Brain75 válasza LógaGéza (#27570) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia
Nála szokott lenni.
woxelprint

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27573) LógaGéza válasza Brain75 (#27572) üzenetére


LógaGéza
addikt

Néztem nála is, de most sajna nincs készleten :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27574) Brain75 válasza LógaGéza (#27573) üzenetére


Brain75
senior tag

De van nála olyan ami csak a görgő csapágy nélkül:
https://voxelprint.hu/index.php?route=product/product&path=62_94_88&product_id=216

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27575) Saccco válasza lazara007 (#27571) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nem törik minden centiméteren, akkor igen. Elképzelhető, hogy buborékos lesz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27576) lazara007 válasza Saccco (#27575) üzenetére


lazara007
csendes tag

Szépen hajlik a regi PLA, teszt szepen lefutott.
Amúgy MakerBot PLA milyen minőségű?

(#27577) imibogyo


imibogyo
veterán

Izgulok rendesen, ezen a nyomtatón ez lesz az első komolyabb, hosszabb nyomtatásom. Remélem nem lesz semmi baj. Ha megpurcan valami, akkor egy jelentősebb mennyiségű anyag megy pocsékba. Az E5-ön volt már 43 órás nyomtatásom, de az X1-en eddig egy 12 órás volt a leghosszabb. Megmondom őszintén jobban félek kisvárosunk "csodálatos" áramellátásától, mint attól, hogy a géppel magával történik valami (felválás, műszaki hiba stb...).

(#27578) dugesz77 válasza imibogyo (#27577) üzenetére


dugesz77
őstag

Pár részre felszabdalva nem biztonságosabb?

(#27579) Saccco válasza lazara007 (#27576) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha egy kicsit passzol az árához, akkor jó. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27580) imibogyo válasza dugesz77 (#27578) üzenetére


imibogyo
veterán

Igazából ez több "kis" modell, szóval akár nyomtathatnám egyenként is, de abban meg mi a kihívás? :DDD

(#27581) dugesz77 válasza imibogyo (#27580) üzenetére


dugesz77
őstag

:DD Oké.

(#27582) Reggie0 válasza imibogyo (#27580) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyomtassal ki egy tomor hasabot es reszeld vissza a kivant formara, igy mi benne a kihivas? ;]

(#27583) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés lesz, de sokszor látom, hogy alulextrduáltságra, stb. extruder kalibrálást ajánlanak. Ezt célszerű minden esetben elvégezni? Előfordulhat, hogy nem is kell piszkálni?
És hogy kell?
Ennek bevallom nem néztem még olyan mélyen utána, de amit láttam videót nem teljesen értettem.

(#27584) dugesz77 válasza cross56 (#27583) üzenetére


dugesz77
őstag

Célszerű elvégezni új gépnél illetve ha bármit cserész az extrudernél/motornál.
A slicer program kiszámolja a hova mennyi anyag kell (leegyszerűsítve méterben gondolkodik) de azt nem tudja valójában , hogy az extruder ezt a mennyiséget be is adagolja-e egyáltalán . Mivel stepper motorokat vezérel az alaplap meg kell mondani neki, hogy hány steppingből éri el a kellő anyagmennyiséget. Ezért szoktak 10 cm anyagot beadagolni (minél hosszabb annál pontosabban beállítható) ,mert abból már egy viszonylag pontos értéket lehet számolni/beállítani.
Gyárilag beállítva ha kevesebb a stepping akkor nem adagol be elég anyagot hiányos lesz, nem teljes a keresztmetszet ,nem érnek össze a rétegek, ha több akkor meg túl sok anyagot nyomna ki ,egyik sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#27585) cross56 válasza dugesz77 (#27584) üzenetére


cross56
senior tag

Köszönöm a választ, akkor ennek jobban utánanézek és a beüzemeléskor elvégzem. :R

(#27586) kelekyle válasza cross56 (#27585) üzenetére


kelekyle
őstag

Először az E step értékét kalibráld, majd a flow-t, ha fontos a brutális pontosság. Viszont pár tesztnyomat kellhet, mert simán lehet, hogy a falvastagságot megnézed (0.4 line width 1 falvastagságú kocka tető nélkül teszt nyomtatás) legyen példának 0.4 helyett 0.45, jóval visszaveszed a flowt, simán lehet, hogy kevés anyag lesz máshol, de akkor meg lehet játszani az overlappal, ha az infill nem stimmel de a fal igen.
De valószínűleg a végén rájössz, hogy kell egy kis kompromisszum is :D

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#27587) Saccco válasza kelekyle (#27586) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az 1 falas mérés nem jó ötlet. Kalibrált estep mellett szemre veszel le a flow-ból aztán kész.

Ha komolyabb megoldás kell, akkor nézd meg a Superslicer kalibráló megoldását, eléggé dicsérik.

[SuperSlicer]
https://user-images.githubusercontent.com/6536403/83947857-d9350200-a819-11ea-82fc-370477d7f155.jpg

[A kép innen van]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27588) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha már slicer, kijött a PrusaSlicer 2.3 stabil verziója:

PrusaSlicerPrusaSlicer 2.3.0

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27589) LógaGéza válasza Saccco (#27587) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyre jobban úgy érzem, hogy át kéne állnom erre... Elég sok hasznos funkció van benne.

Közben vettem egy nagy levegőt, és megrendeltem a Dragon Hotendet, és a BMG Extrudert - valamint egy rézzel bevont noozle-t. Drága ez a hobbi :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27590) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#27589) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C

Saccco ezeket hol keressem? :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27591) LógaGéza válasza Mr.Csizmás (#27590) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felül a menüsoron van egy Calibration menü (vagy Alt+A), ott van benne végig minden leírásokkal, modellekkel.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27592) Saccco válasza LógaGéza (#27591) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csizmi, itt! :DDD

--------
Ha a support részt átemelnék az S3D-ből, akkor verhetetlenek lennének.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27593) Mr.Csizmás válasza Saccco (#27592) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Géza úr köszönöm
korán reggel van még, óvatosan :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27594) Joshi válasza Saccco (#27592) üzenetére


Joshi
titán

Most vagy soha nem lesz a v5.0 S3D-ből semmi, vagy akkorát fognak virítani, hogy Prusa Joci öngyi lesz. :DD ;]

(#27595) izisz válasza Mr.Csizmás (#27519) üzenetére


izisz
senior tag

Kit megidézel, jöttére számíts rövid időn belül /ezután/ :R
üdv Néktek hobbitársak

(#27596) Saccco válasza izisz (#27595) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tékozló filyú. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27597) Devil Smile válasza imibogyo (#27577) üzenetére


Devil Smile
őstag

:D Itt is..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27598) imibogyo válasza Devil Smile (#27597) üzenetére


imibogyo
veterán

Lejtő ON... :DDD

(#27599) Devil Smile válasza imibogyo (#27598) üzenetére


Devil Smile
őstag

Milyen beallitasokkal nyomtatsz, h neked 2x annyi ido? 20% infill-t gondoltam en..

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#27600) kelekyle


kelekyle
őstag

Filanora PETG-vel vissza olvasva nem sok tapasztalat van az átlátszóval meg annyi se, de mégiscsak megkérdezem.
Átlátszó Filanora PETG, nem tapad le, vagyis letapad de felkunkorodik, 65-70-75 fokos asztalnál. (230-235fokon). Egyet már nyomtattam az jó lett viszont ott egy nagyobb egybefüggő alapfelülető az első layer, de most olyat szeretnék nyomtatni, ami sok pici apró elemből áll.
A műszaki adatlap szerint:
Extrúder hőmérséklet 230 ± 15 °C
Asztal hőmérséklet 85 ± 5 °C

Tehát toljam még feljebb a bed hőmérsékletet (egy vélemény szerint: "A termék tökéletes. Siker már az első nyomtatásnál, 235 C° extrudálási és 90 C°-os tárgyasztal hőmérsékletnél.") ?

Embert nem láttam még, akinek PETG-t 90fokos asztallal kellett volna nyomtatnia :D
SSS, tiszta, semmilyen más anyagnál nincs ilyen jellegű problémám.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.