Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Darko válasza Aryes (#26199) üzenetére


Darko
senior tag

Most fizettem, egészen pontosan 5443 Ft-ot vontak le a számlámról. Nekem megérte :)

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#26202) Aryes válasza dugesz77 (#26200) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én UK raktárast nem találtam! Linket tudsz adni?

Darko: azt hogy? :)

Debrecenben nem tudna adni nekem pár méter TPU-t valaki, hogy kipróbáljam, tudok-e egyáltalán ilyet nyomtatni? Néha pár dolgot jó lenne abból nyomtatni, de fél kg-ot szerintem egy élet alatt nem fogok elhasználni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26203) Darko válasza Aryes (#26202) üzenetére


Darko
senior tag

kb 100 Ft difi, kit érdekel, viszont ugyanez kínai raktárból drágább ingyen szállítással, legalábbis ma. Szokatlan, de lehet hogy működik a BF.

[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#26204) Rulez81


Rulez81
tag

Ez a Sunlu TPU nyomtatható a stock ender 3 V2-vel.
Ha jól látom 95A keménység

(#26205) LógaGéza válasza Flashback (#26198) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közben változtattak reggel a rendszeren, most már lehet előrendelést is leadni. Érdeklődtem, hogy kb mikorra várható, azt mondták december közepe fele tudják küldeni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26206) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26205) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de azt is jóáron, ha ma rendeled :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26207) dugesz77 válasza Aryes (#26202) üzenetére


dugesz77
őstag

Bocs lehet megkésve de itt választható a UK raktár.

(#26208) Aryes válasza dugesz77 (#26207) üzenetére


Aryes
nagyúr

Besz*arok, ugyanazon az oldalon mobil felületen nem látszik a UK, csak webes felületen. :Y

Szerk.: Sikerült is, köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#26209) fape válasza Aryes (#26208) üzenetére


fape
senior tag

Azt hagyján, de be kell rakni kosárban desktopon és mobil appból kifizetni, mert ott még lehet olcsóbb. Nekem pontokkal még lejött $0.7 mobilon :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26210) Aryes válasza fape (#26209) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem nincs ingerem ilyenek miatt feltenni a mobil appot, főleg, hogy ennyire agresszívan tolja mindig a képembe... :U

(#26211) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Ilyen IKEA SAMLA alapú filament tárolót használ valaki? Jónak tűnik, csak egy kérdésem lenne vele kapcsolatban - ha a dobozból nyomtatok, az mennyire viseli meg hosszabb távon az extrudert?
Vannak csapágyos megoldások, érdemes lenne inkább ebbe az irányba elmenni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26212) Reggie0 válasza LógaGéza (#26211) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kulonosebben, azert a nem olvadt muanyagotbelenyomni a hotendbe, ugy hogy meg a kis lukon kipreselje a mar megolvadt anyagot, sokkal nagyobb erohatast igenyel, mint a szalat behuzni a dobrol. Probald ki kezzel melyik mennyire konnyu.

[ Szerkesztve ]

(#26213) Mr.Csizmás válasza LógaGéza (#26211) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én kiszedem, túl sok filamentem van ilyen luxusdolgok kialakításához :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26214) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#26213) üzenetére


Reggie0
félisten

Szaritoszoba kell neked :D

(#26215) LamaCube válasza LógaGéza (#26197) üzenetére


LamaCube
addikt

6.00-kor rendeltem, de már akkor sem volt. Mondjuk rendeltem PETG-t feketében az is jó áron volt meg fehérben. írták facebookon délután, hogy 10 millás készlettel indultak neki és már alig van. :Y

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26216) fape válasza LógaGéza (#26211) üzenetére


fape
senior tag

Én ilyenben tárolom, mert kb mindenem ilyen dobozban van :D De nem abból nyomtatok. ISTAD zárható zacskó-ban van filament és abban van a gyári + alis silicagel. Az egész meg a samla dobozokban, mert szépen stackelhetőek egymásra.
Amelyik kell azt előveszem mindig. Ott csapágyas megoldáson van: Tush++

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26217) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Van valakinek tapasztalata a filanora petg-t milyen hőmérsékleten optimális nyomtatni?
Nyomtatott vki temp towert?
:R

(#26218) Scallion válasza Aryes (#26208) üzenetére


Scallion
senior tag

Valami kavarás van mert én az amazonon vettem ugyanezt és már tegnap itt kellett volna lennie.

(#26219) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#26217) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

230/70

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26220) azbest


azbest
félisten

Próbált már dual-z megoldást valaki úgy, hogy egy motorral hajtja és szíjjal van összekötve?
Egészen konkrétan azon gondolkodom, hogy mit lehetne alátámasztásként a z-rod végéhez tenni alulra, amiben szabadon tud forogni, de nem meg tudja tartani a súlyát az egész szerelvénynek.

Bár lehet túlgondolom, mert a rod vége egyenesre van vágva és lehet szimplán egy műanyag elem lehetne ott. Csak a dörzsölés miatt esetleg befúrná magát.

Oldalirányú mozgás ellen persze, csapágy tartja. De az függőlegesen nem fogja. Két motornál egyszerű, mert mindkettő alatt ott a motor :D

[ Szerkesztve ]

(#26221) kulu22 válasza azbest (#26220) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ebben bele lehet fogatni pl. [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#26222) LamaCube válasza zsolt320i (#26217) üzenetére


LamaCube
addikt

Első réteg 240C° továbbiakban 230C°. Első 3 rétegnél nincs tárgyhűtés /nem szükséges utána sem, csináltam már nélküle is/ utána 10%. Bed-kezdő réteg 75C° utána 70C°. Amennyire féltem a Petg-től... ahhoz képest kellemesen csalódtam. /Ender 3 V2/
Holnap extruder csere alura meg kalibrálás, remélem nem lesz rosszabb :D

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26223) azbest válasza kulu22 (#26221) üzenetére


azbest
félisten

hm, próba szerencse. Kicsit tartok attól, hogy a csapágy kiszakad keresztben erőhatástól, de végülis, így ha alá teszem a tartót a lapos fajtának, akkor ha véletlen leszakad, az felfogja és nem esik nagyot a fej.

(#26224) yoda64


yoda64
csendes tag

Üdv mindenkinek. Egy egész év kiesett a 3d nyomtatási életemből. De mos megpróbálom felpörgetni magamat. Egy Tevo Tarantul-val nyomtatnék ami van. DE! Szeretném építeni egy "kockát" is. Adott egy zsír új SKR v1.3 alaplap és 4 db TMC2208 v1.2. Ez a kiindulás.
Kérdésem: mi a különbség a 1. Hypercube, a 2. Hypercube evolution és a 3. Corexy építési modellek között? Miben érdemes gondolkodni. 300x300 asztal elegendő nekem.
Tehát pro és kontra. Mivel még mindig kezdő vagyok, szívesen meghallgatok minden véleményt és KÖSZÖNÖM is hogy segítesz!
PS. hogy ne legye egyszerű a szenvedésem, esetleg dupla extruder is szóba jöhet.
:R :R :R :R :R

(#26225) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv!
Valaki nem tudja mi lehet a két alaplap között a különbség az árán kívül? Elvileg mind a kettő TMC 2225-ös driverrel van. [Egyik], [másik] .
Köszönöm!

(#26226) Scallion válasza asdddsa (#26225) üzenetére


Scallion
senior tag

szerintem semmi de inkább itt vedd meg (nézegettem én is az amazonon ,de olcsóbb volt itt.)
A képen mini usb van de nekem már micro -val jött.

[ Szerkesztve ]

(#26227) asdddsa válasza Scallion (#26226) üzenetére


asdddsa
tag

Az a 3-4 euro igazából már mind1, ha az olcsóbb is ugyan az. Néztem ott is amit linkeltél, de írták hogy vagy a 4.2.2 jön vagy a 4.2.7. Az amazonról meg 4.2.7

(#26228) azbest válasza Chriss (#25875) üzenetére


azbest
félisten

Na megvan a megfejtés a múltkori spirálisan csíkos artifactos vázára. Thomas Sanladerer mai videójában pont megemlíti:

A 32 bites creality szoftver az áramszünet utáni folytatáshoz ír mindig az SD kártyára, az akasztja meg és okozza a mintát. Úgy ymondja, hogy az új szoftverben már benne van a javítás. Bár szerintem amit mi is találtunk oda nem került fel újabb. Vagy más kavar van, mert a nov14-es fájlok belül aug 27esek.

Btw, ahogy privátban is javasoltam, lehet buildelni teljesen saját marlint is. A board maga teljesen jó, csak gány a gyári szoftver rajta.

(#26229) LógaGéza válasza azbest (#26228) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is buildeltem hozzá, utánna találtam meg ezt az oldalt: [link] . Fenn van a napi legújabb Marlin, több géphez is.
Nem bonyolult mondjuk az építés, de így csak kényelmesebb :)

Ez az áramszünet utáni folytatás működik Octoprintel is? Mondjuk azóta már ráraktam UPS-re a nyomtatót, csak érdekességképpen kérdezem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26230) Saccco válasza azbest (#26228) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor jól mondtam, hogy a Klipper megoldotta volna. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26231) Aryes válasza azbest (#26228) üzenetére


Aryes
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy az SD kártyát vajon mennyi idő után fogja kinyírni a folyamatos írogatás?

(#26232) dugesz77 válasza azbest (#26228) üzenetére


dugesz77
őstag

(#26233) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
Már lassan 2 éve nyomtatok Ender 3 Proval, az első fél évem azzal ment el, hogy a különböző hibák rejtelmeibe elmerüljek, tapadás kitöltés, meg minden előfordult, az utóbbi időben nagyon jó minőségben sikerül nyomtatni tárgyakat PETG és PLA-val.
Ami extra a gyári kivitelhez képest BLTouch,Üveglap,DualGear Extruder,Capricorn PTFE

Viszont, most kinézték a gyerekek ezeket a figurákat: https://www.thingiverse.com/thing:4637716
https://www.thingiverse.com/thing:4637709

Ki is nyomtattam, de gyakorlatilag összeilleszthetetlen.
A gömcsuklók nem férnek bele a furatokba, az egymásba illeszkedő részek nem illenek össze.
Ill pl a vámpír haja sem megy rá a fejre pedig az nem furat.
Csináltam egy kalibrációs lapot 40x80mmx2mm és tettem bele furatokat és kocka kivágást.
Hole horizontal expansionnal beállítottam, hogy jó legyen a furatméret, de így a külső dimenziók nem stimmelnek.
ha a horizontal exp. és initial layert is állítom az összekötő nyomtatott elemek gömb felülete kicsik lesznek, a furatok mérete jó.

Tudnátok segíteni, mi lehet a megoldás, hogy összeilleszthető legyen a figura?

Köszönöm!

(#26234) Aryes válasza llacee (#26233) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen szeletelő programot használsz? Próbáltad többel is? Ilyesmit még nem nyomtattam, csak olyan egyben nyomtatandó mechanikus dolgokat, mint csapágy, fidget cube stb, ahol a hézagokon múlik, hogy működőképes lesz-e egy tengely, és a flow értékének a csökkentése a külső falakon sokat segített ilyen helyzetekben. Sajnos ez néhol az esztétikum rovására megy, de ha ügyes vagy, találsz egy jó egyensúlyt. 95-97% flow szokott működni.
Esetleg a gömbcsuklók utólagos csiszolása is szóba jöhet, sőt, a későbbi működés érdekében akár jól is jön.

[ Szerkesztve ]

(#26235) Aryes válasza Aryes (#26234) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kicsúsztam a szerkesztési időből. Úgy emlékszem, hogy a külső és a belső falak nyomtatási sorrendjével is lehet pontosságot javítani, meg persze a külső fal nyomtatásának a sebességét is lejjebb lehet venni.

(#26236) fape válasza Aryes (#26231) üzenetére


fape
senior tag

Eeprommal rosszabbul járnánk. Sd olcsón cserélhető. Ha jól rémlik az sd kártyákban van beépített logika ami szétszórja az írásokat. Aszem minél nagyobb a kártya és minél kisebb a tartalma annál jobb. Ez mondjuk sztem ránk igaz, mert 4-16-128 gb-s kártyákra rakjuk a pár megás stl-eket.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26237) Aryes válasza fape (#26236) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, egy átlag mezei SD kártyán sajnos nincs wear leveling :(, csak az SSD-k tudják ezt, de úgy tudom valóban létezik olyan SD kártya, ipari felhasználásra, ami tudja, érdemes olyanba beruházni. Talán annál nem is jönne elő ez a probléma, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#26238) fape válasza azbest (#26220) üzenetére


fape
senior tag

Egyszer már én is néztem tarantulához. Esetleg ez: [link]
Sztem amiket én láttam ott vagy van 2 motor és/vagy felüliről van tartva a súly. Bár lehet 2 motornál is szerencsésebb fentről tartani.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26239) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

filanorások dolgoznak email:
dátum:2020. nov. 28. 8:11
tárgy:! Redelésed jelenlegi állapota Futárszolgálatnak átadva

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26240) Dalee


Dalee
aktív tag

Ha supportot szeretnék nyomtatni a Prusa Slicer tudja, hogy csak a support tárgyhoz érő pár rétege legyen vízben oldható fliamentből, a support többi része normál (PLA,PETG,stb...)?

(#26241) llacee válasza Aryes (#26234) üzenetére


llacee
őstag

Cura 4.6.1-et használok, Chep féle profillal.
Sajnos, a csiszolás nem elegendő, mert a gömbcsuklókból sokat kellene a persely részhez nem férek hozzá rendesen dremellel sem.
A flow-t kipróbálom, bár 98% már a teli felületeket eléggé hézagosan hozza.
Köszönöm!

(#26242) 2thletme2day válasza Mr.Csizmás (#26239) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nekem is jött az email. De a rendelés javarészére dec14-i szállítási időt írtak a terméklapon. Együtt küldik vajon vagy most csak az jön ami raktáron volt nekik? :U

(#26243) fape válasza Mr.Csizmás (#26239) üzenetére


fape
senior tag

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26244) Saccco válasza fape (#26243) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csizmi! Mit tettél?!

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26245) Tikakukac válasza Saccco (#26244) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy elég combos mennyiséget még éjfél előtt én is berendeltem sajnos :( Ha később érek haza 1 órával akkor nem lenne nullás a számlám :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26246) tothferenc


tothferenc
senior tag

link ezt lattatok mar?? :DD:DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26247) LamaCube


LamaCube
addikt

Valakinek van Ender 3 v2? Melyik firmware van rajta? Nekem gyárilag, ha az info menüt nézem, akkor 1.0.2. Van ennél újabb és melyik lenne az? És persze azt se tudom hogyan kell frissíteni :(

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26248) dugesz77 válasza LamaCube (#26247) üzenetére


dugesz77
őstag

v2 innen érdemes frissíteni.. Évenként $10 USD / 9.5 EUR az előfizetés de ezért mindig a legfrissebbet felrakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#26249) Reggie0 válasza azbest (#26220) üzenetére


Reggie0
félisten

En ezt ugy szoktam megoldani, hogy oldalrol csapagyba megy, alulrol a sulyat pedig egy nagyobb csapagygolyo tartja.

[ Szerkesztve ]

(#26250) LamaCube válasza dugesz77 (#26248) üzenetére


LamaCube
addikt

Tehát a honlapjukon, ami van azt nem érdemes?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.