Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Dyingsoul válasza tothferenc (#26343) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igen ez utólagos, 2mm-es float üveg. Az az ajánlott kategória, nem? Picit könnyebben átmelegszik, mint a 3mm-es síküveg... De a 70 fokos bed temp-pel fogok készíteni egy új szintező tesztet. Azzal hátha jobb, csak meg kellene keresni Chep stl fájljait, mert csak 1 GCode-om van most. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26352) Imy válasza Saccco (#26312) üzenetére


Imy
veterán

:DDD
Ezzel most nem segítettél, hogy Dragont vagy Mosquitot vegyek. ;)

(#26353) Dyingsoul válasza Flashback (#26347) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Felejtsd el. Szerezz Isopropyl alkoholt. Régen volt a gyógyszertárakban nagyon olcsón kiváló minőségű, de mivel a sok hülye megitta mert bekeverve olcsóbb volt az alkohol... Most talán innen tudsz szerezni.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26354) tothferenc válasza Dyingsoul (#26351) üzenetére


tothferenc
senior tag

Kinek mi :DD en nem hasznalok uveglapot, nekem ultrabase van az Anycubicon. :K

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26355) Saccco válasza Imy (#26352) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Dragon-ba legalább jó a V6 patron, termistor és nozzle. De drágább. Mosquito-ból a Mellow verziót venném. Olvasd el Zen3D írását.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26356) Mr.Csizmás válasza Saccco (#26355) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meg kb. a V6-os dolgok 90%-a jó hozzá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26357) kzkz válasza Flashback (#26347) üzenetére


kzkz
őstag

Én ezt használom: Alkonek

(#26358) imibogyo válasza Flashback (#26317) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is kb. 4 hónapja nyomtatok a V4-es Sidewinder X1-emmel és lényegében (pár felpöndörödéses mizériától eltekintve) problémamentesen működik. Abszolút gyári állapotban van (még...), a firmware is gyári, csak dizájnelemeket és tekerentyűket nyomtattam rá. Szóval csak használom.


#26323 Mr.Csizmás: persze csodát nem kell ezektől a gépektől várni, de azért ha szerencsés az ember (gyártási szórás pl.), akkor egész használhatóak lehetnek. Mondjuk egy jobb nyomtatóhoz képest persze sokkal-sokkal többször kell állítgatni, kalibrálni őket, de igenis (még komolyabb modok nélkül is) lehet velük szépen nyomtatni. A baj csak az, hogy ha az ember utána megtapasztalja, hogy milyen a munka egy jobb géppel, amit nem kell "állandóan" állítgatni (az én esetemben anno egy Ender 5 volt a "megváltó"), akkor utána többet rá sem akar nézni ezekre a gépekre... :DDD

(#26359) Flashback válasza imibogyo (#26358) üzenetére


Flashback
addikt

Igen a Sidewinder X1-es csoportba a nagytöbbségnél out of the box üzemel szépen.

Te mivel tisztítod a tárgyasztalt?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26360) Saccco válasza imibogyo (#26358) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nah, 30cm.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26361) imibogyo válasza Flashback (#26359) üzenetére


imibogyo
veterán

Van "100%-os" alkoholom, azzal szoktam tisztítani. De végül nem a tisztasággal, vagy az asztal szintezésével volt a probléma anno, hanem velem az "üveglapos" Ender 5 nyomtatóm miatt. :B

Mivel az X1 asztala is üvegszerű és a gyárilag szeletelt kis méretű kockának is 70 fok volt asztalhőmérsékletnek megadva a gcode-ban (valamint ismert az X1 asztalhőmérsékletének inhomogenitása), innen már jött a gondolat, hogy akkor biztosan ennek a gépnek is eleve kell a magasabb asztalhőmérséklet az asztal vastagságától függetlenül, de az első nagyobb méretű modell nyomtatásánál felváláshoz vezetett. Az eredeti totál hibás gondolkodásom mentén, amikor a nyomat nem tapadt le rendesen (és tudtam, hogy a tisztaság és a szintezés jó) megpróbáltam még feljebb venni az asztal hőmérsékletét, így megpróbáltam 75 fokos asztallal is kinyomtatni ugyanezt a nagy modellt és (utólag már "természetesen"...) még rosszabb lett a helyzet...

Ekkor leültem, végig gondoltam a nyomtatóval eltöltött bő "3 nyomtatásnyi életemet" (1 kis kocka, és 2 nagyobb modell) és végül győzött a józan ész és egy kis utánajárás. Visszavettem az asztal hőmérsékletét 50 fokra és a PLA nyomtatási hőmérsékletét 205 fokról levettem 195 fokra (3dprintbeginner tesztelte ezt és ő javasolja az alacsonyabb PLA hőmérsékletet a Volcano hotend miatt) azóta lényegében egyszer sem volt gondom a letapadással. :K

(#26362) imibogyo válasza imibogyo (#26361) üzenetére


imibogyo
veterán

Sőt még egy kicsit több is, de nem dicsekszem... :B

(#26363) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

filanora bf rendelés megjött :C igaz "csak" 26k volt a 10 millából ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26364) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#26342) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Sikerült kinyomtatnom, nagy az öröm! :))

Viszont az általam használt Tree supporttal megtámogatva az egyik kinyúló része a modellnek "leesett". Ilyen esetekben mikor nem túl jól támaszt kis kinyúló részeket, mit érdemes állítani a tree supporton?

0.2-es Layer height-tal dolgozom. A Cura-ban a "Tree Support Branch Distance" kapcsolót látom, hogy ez állítja azt, milyen messze legyen az overhang-ektől a support. Ez alapértelmezetten 1mm-en volt, így nyomtattam.
Emlékeim szerint érdemes úgy nyomtatni, hogy a Layer height duplája legyen a support távolsága a modeltől. Ennek jegyében ezt az 1 mm-es értéket szerintem csökkenteni kellene 0.4 mm-re. Jól gondolom vagy mást kellene állítani ahhoz, hogy az overhangek stabilabban legyenek megtámasztva? :F

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26365) angrydog


angrydog
csendes tag

Üdv!

Három hete vettem egy Ender 5 Plust az Aliexpressen. Amikor rendeltem akkor volt vásárünnep, 60 ezerrel olcsóbb lett így, mintha itthon vettem volna meg. Összeraktam, az orsókat és a vezetőrudakat bekentem teflonos zsírral. Az orsó magasságokat már összerakáskor pontosan szintbe hoztam vonalzó segítségével. Először próbáltam kézzel szintezni, de a tárgyasztal közepe valahogy mindig 0.05 mm-rel magasabb lett a négy sarok pontos, papírlapos beállítása után. Púpos az edzett üveg? Ez nagyon zavart, ezért inkább az automatikus szintezést kezdtem el használni, ami meglepően pontosnak bizonyult. Először az XYZ 20x20 kockát nyomtattam ki vele, 0.15-ös pontossággal a sebesség miatt, mert 0.1-re 45 percet írt. Szinte észrevehetetlen nagyon enyhe csíkozódás van az oldalakon, a tetején már láthatók halvány csíkok, az alja már barázdás. Ez a bázisnyomtatás miatt lehet? Vagy nem megfelelő a 60 fokos bed temp?
A BLtouch mennyire tartós? Tönkre szokott menni, vagy el szokott állítódni? Érdemes belőle tartalékot rendelni? Miből ajánlott tartalékolni tapasztalatok szerint ezekhez az enderekhez?
Ami biztos, hogy még idén rendelek hozzá direct drive átalakító szettet és fém dual drive extruder kiegészítőt, hátha lesz érdemi hatásuk a minőségre.
Vágnék és gravíroznék is, műanyag és fa lapokat, ezért rendelnék hozzá lézer fejet. Ezzel a kiegészítővel van valakinek tapasztalata?

(#26366) dugesz77


dugesz77
őstag

És milyen igaz. Nem tudom ki csinálhatja de botrányos ahogy ezt üzemeltetik.

(#26367) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, kellene egy kis segitseg. Eddig minden rajzot ugy keszitettem, hogy nem volt sarkos a test, volt rajta minimalis radiusz. Viszont most sikeresen lehagytam rola :W:B feltunt, hogy a sarkoknal vagy egy kis "kituremkedes". Ezt mivel lehet korrigalni? Flow? Annyira nem gaz, csak zavar. Modositani nem akarom a rajzot, mert 4 darab lesz nyomtatva, amibol ketto mar kesz :DD (bocs a kepminosegert, ma ennyire telt :B)
link link

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26368) kzkz válasza tothferenc (#26367) üzenetére


kzkz
őstag

Klipperben erre van a Pressure Advance. Marlinban talán erre a linear advance a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#26369) Reggie0 válasza tothferenc (#26367) üzenetére


Reggie0
félisten

Jerk novelese, akkor nem lassul le annyira a sarkoknal. Esetleg megprobalhatod, hogy 45 fokkal elforgatod az objektumot a fuggoleges tengely menten, ugy az egyik tengelynek nem annyira valtozik a sebessege iranyvaltaskor.

[ Szerkesztve ]

(#26370) Holleanyo válasza Mr.Csizmás (#26166) üzenetére


Holleanyo
tag

Köszönöm a tippedet. Kinyomtattam és beépítettem ezt : Ender 3 CR-10 Direct Drive BMG Bondtech Extruder E3D V6 and Volcano .
Nagyon tetszik és jól nyomtat. A tárgyhűtő ellátja a feladatát, de át szeretném tervezni, hogy ne takarja ki a nyomtató fejet és a nyomtatott tárgyat. Az E3D hűtést https://www.thingiverse.com/thing:929326 átterveztem már.
Neked mennyivel csökkent a nyomtatható méreted a tárgyasztalon y irányba?
Nekem 18,5 mm-el tolódott el. Arra gondoltam, hogy az egész y alu profilt, amin a tárgyasztal gurul, arrébb kellene rakni ennyivel vagy átalakítani lineáris sínre. Szerinted?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26371) Mr.Csizmás válasza Holleanyo (#26370) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem 17 mm körül, de sose nyomtatok akkorát, hogy befolyásolyja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26372) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#26339) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ehhez még annyit, hogy újraszeleteltem a modellt, hogy a support távolságon állítsak.
A Cura-ban véletlenül az maradt, hogy 60 fokos bed-del és 205 fokos hotenddel nyomja az első layer-t... Persze, hogy megint elromlott a nyomtatás. De észrevettem és módosítottam a hőmérsékleteket:
Bed first layer temp: 70 fok.
Tool first layer temp: 210 fok.

És simán ment a nyomtatás, úgyhogy tuti ez volt a hiba nálam a Glass bed miatt. Csak azért írtam le ha mások jönnek ugyanezzel a problémával, akkor elsők között ezt érdemes tanácsolni nekik, ezt gyorsan lehet is tesztelni és van eredmény.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26373) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#26372) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elő van melegítve? az üvegnél 10-15 p után is simán lehetnek hidegpontok, több °C mínusszal a többi részhez képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26374) tothferenc válasza Dyingsoul (#26372) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ezt mondtam par nappal ezelott, hogy egyreszt a 60 kevesnek tunik, masreszrol az uveg miatt lehet hogy az nem is 60 fok :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26375) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#26373) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na ez is lehet! Nincs előmelegítve, de a szobájában nincs hideg. ~23 fokot mutat a hőmérője mikor bekapcsolom. Mondjuk lehet a 60C-re nem áll be az üveg teljes felülete, mert Ender 3-nál ugye az üveg alatti fémtálcára van szerelve ez a szenzor, az felmelegszik 60-ra, kezdődik a hot end melegítés, ezzel még nyerünk 1-1.5 percet, de lehet ekkorra is csak még 46 fok körüli az üveglap teteje... :F
Erre kellene írni egy start scriptet, hogy
if(bedTemp <= 40)
{

várjon10Percet();
}

Mert ha mondjuk 40 fok alatt van a bed alja, akkor a teteje is hűlhetett annyira, hogy azt mondjuk nincs bemelegedve a nyomtató.
De van mikor egyik nyomtatást veszem le, a másikat rakom fel, akkor még a bed ilyen 50-55C fokos. Akkor még be van melegedve a glass is szerintem. (70 fok az ugye csak a first layer, az után viszont hűlni kell 60 fokos bed temp-re mert különben elefánt foot lesz a vége..).

Most is egyébként úgy volt, hogy elrontotta a nyomtatást, leállítottam, letakarítottam a felületet és már küldtem is rá a javított verziót nagyobb bed temp-pel. Addigra bemelegedett stabil 50 fok körülire a glass bed is ami már elég volt ahhoz hogy a megadott 70C-re ha nem is melegszik fel a bed, de egy jó 60-65-re talán.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26376) RevoltFPV válasza LamaCube (#26267) üzenetére


RevoltFPV
újonc

Köszi

(#26377) LamaCube válasza RevoltFPV (#26376) üzenetére


LamaCube
addikt

Nincs mit!
Tegnap egy 3 órás nyomtatásnál megmértem a motorok hőmérsékletét. Az asztal 70&%-os volt a hőmérő 68.9-et mutatott, hogy melyik az igaz nem tudom, de 1-2C°nem számít. Az extruderé 44 volt. A többi 45-51 között. Persze ez a külső hőmérsékletük, hogy a magban mekkora az jó kérdés, de mivel a nyomatok szépek, így gondolom a mágnes melegedése még nem kritikus, mert akkor szerintem gyengülne a motor és nem tartaná a lépéseket, így a nyomtatás is rossz lenne.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26378) Holleanyo


Holleanyo
tag

Méréseket végeztem az üveg hőmérséklet témában. Hips anyaghoz 100 fokra állítottam a bed/ üveg hőmérsékletét. Amikor elérte a 100 fokot a közepén 102 fokot, a széleken 96 fokot mertem a 2mm-es üveg felületén. Alapból 5-6 C fok a különbség, de ez 10-15 perc után csökken ez az érték. Egyforma sohasem lesz, mert a sarkok jobban hűlnek.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26379) Tikakukac válasza Holleanyo (#26378) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy kiadós szigeteléssel elég homogén tud lenni az asztal, én plafon 3 fokon belül vagyok mindig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26380) tothferenc


tothferenc
senior tag

kipróbáltam a BF előtt rendelt natúr, víztiszta Filanora PLA filát.... Brutál. Nagyon tetszik, szép a nyomat is. Nekem keményebbnek és erősebbnek tűnik, mint a Spectrum PLA-ja. :) ha a többi is ilyen lesz, sztem innentől nem is veszek mást... :D
[kép]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26381) kzkz válasza Tikakukac (#26379) üzenetére


kzkz
őstag

Mi az ajánlott szigetelő anyag?

(#26382) Tikakukac válasza kzkz (#26381) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem parafa van, de jó az alus szigetelőszivacs is.

Annyi így a buli, hogy marha lassan is hűl ki az asztal emiatt, tehát ha több apróbb dolgok tolnál, akkor 15 percig le nem szeded az üvegről a lomokat kikapcsolás után sem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26383) Kuruzsló


Kuruzsló
csendes tag

Sziasztok, szeretnék készíteni egy prototípus PCB-t. Gondoltam simán rányomtatok a nyáklapra, majd beáztatom maratószerbe. Fritzinggel megterveztem az áramkőrt amit pdf-ként mentettem el, viszont nem tudtam átkonvertálni stl-re. Lenne ötletetek? Köszi

(#26384) Holleanyo válasza kzkz (#26381) üzenetére


Holleanyo
tag

Én vékony parafa lemezt ragasztottam a fűthető asztal aljára. Az autós boltokban kapható, hőálló szilikon paszta tökéletes erre a célra. Parafa lemez az Ikeában is megvehető, edény vagy hőálló tányér alátétként árulják.

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26385) Holleanyo válasza Kuruzsló (#26383) üzenetére


Holleanyo
tag

Tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26386) Kuruzsló válasza Holleanyo (#26385) üzenetére


Kuruzsló
csendes tag

Köszi a linket, sajnos nincs Autodesk-em a DesignSpark-ot használom...
Próbáltam online konvertereket is de nem vált be egyik sem.

(#26387) Holleanyo válasza Kuruzsló (#26386) üzenetére


Holleanyo
tag

Telepítsd fel a Fusion 360-at. A legjobb (magán felhasználásra) ingyenes program. Én sem hittem el, amíg fel nem raktam

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26388) szpeti40


szpeti40
addikt

Lithophane-t próbálok nyomtatni fehér Ender nyomtatóhoz kapott filamentből. Ezek a fekete csíkok miért lehetnek? 200/60 fok-on nyomtattam.
A kék az alján az mindegy előző filament maradéka, úgyis csak prototipus még :D

Az alja is ilyen csúnya lett.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26389) Kuruzsló válasza Holleanyo (#26387) üzenetére


Kuruzsló
csendes tag

Feltelepítettem, sajnos nem támogatja a pdf fájl megnyitását. :((

(#26390) Saccco válasza szpeti40 (#26388) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kosz a fejből. A szintezés rossz.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26391) Rulez81 válasza szpeti40 (#26388) üzenetére


Rulez81
tag

Milyen a nyomtatód?
X-en gumi görgős mint pl az ender?
Ha igen nézd meg az x-en a profilt meg a görgőket,lehet tiszta gumipor a görgőről es belepotyog a nyomtatványba.

(#26392) szpeti40 válasza Rulez81 (#26391) üzenetére


szpeti40
addikt

Ender 5 Plus, igen gumi görgős.
Akkor át takarítom, meg a fejet is, meg újraszintezem :R

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26393) Flashback


Flashback
addikt

Artillery X1 "out of box print". Filanora PLA, Prusa slicer:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26394) tothferenc


tothferenc
senior tag

napi print. azt mondta az asszony, ha eltörtem, oldjam is meg :))Filanora Transparent PLA.
[kép] [kép]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26395) szpeti40 válasza tothferenc (#26394) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt mennyi idő volt kinyomni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26396) tothferenc válasza szpeti40 (#26395) üzenetére


tothferenc
senior tag

3,5 óra, 70mm-es átmérő.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26397) fape válasza Tikakukac (#26382) üzenetére


fape
senior tag

Kell egy másik üveglap is és arra mehet az újabb nyomtatás, amíg az első hűl a tálcától messze. Amúgy sem árt egy tartalék, mert petg hajlamos üveggel együtt feljönni :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#26398) Tikakukac válasza fape (#26397) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos ilyenkor hajlamos a szintezés elmenni. Én is próbáltam, de nem jó ötlet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26399) imibogyo válasza Flashback (#26393) üzenetére


imibogyo
veterán

Elsőre, tökéletes. De a retract-ot még biztosan kell állítanod (vagy alacsonyabb hőmérséklet a Volcano miatt). ;) Milyen beállításokkal nyomtattál?

(#26400) Reggie0 válasza fape (#26397) üzenetére


Reggie0
félisten

creality 3dprintmill kene(CR-30), azzal lehetne hosszu targyakat vagy sorozatban nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.