Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Saccco válasza Mr.Csizmás (#27750) üzenetére


Saccco
nagyúr

A bolygóműves nyomatéka egyezik a sima BMG fogaskerék hajtással, azonos kerek motor esetén.
Kerek motorból az LDO jobb.
Lőrincz Robi jól kitalálta a bolygóművest. A BMG fogaskerék közvetlen hajtását én kezdtem. :DDD :DDD
Robi számolt utána a nyomatékoknak. Azért egyezik, mert az Orbiter nagyobb átmérőjű filament-hajtó kereket használ.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27752) Mr.Csizmás válasza Saccco (#27751) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem most kocka motorom van, azért linkeltem. (aztán lehet érdemesebb lenne venni egy kerek + bolygóműveset) csinálok egy kávét és guglizok+számolok)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27753) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Megjött cr 10s pro v2-es nyomtatóm. Azt szeretném kérdezni hogy ugye először meg csinálom a manuális tálca szintezést papírral a 4 forgató gombbal a sarkoknál enyhén húzósra. Ezután mutatja a papírja hogy végezzem el az automatikus szintezést (Measuring),
miután ezt elvégeztem és visszamegyek manuálra be pozícionál a fej alá rakom ismét a papírt és már nem érzem azt a húzósságát ez így jó szerintetek?

(#27754) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

napi kérdés: POM vagy PC wheel, ha újítani akarok? (tudom linear, de az odébb van) most ezzel szemezek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27755) fboldog válasza Mr.Csizmás (#27740) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez tény, direkt nem írtam oda. Mert eleve így fotózni.... :D

Amúgy nekem Hemera van (24V és réz fűtő blokkal) a FrankEnderemen, eddig nagyon elégedett vagyok vele.

Egyedüli "probléma" (inkább csak furcsállom), hogy a gyári Ender3 tárgyhűtő nem egy túlgondolt megoldás, nem bántam volna ha csinálnak egy rendes kétoldalas megoldást (van sok alternatíva).

Illetve volt még egy "wtf" momentum. Ahova a extruder hűtőventillátora kerül alap esetben önmetsző csavarral kell felfogni. Úgyhogy én inkább menetvágóval csináltam belőle M3 menetet. :) (Ez pl. a linkelt Mátrixon a kép szerint már rendes menet)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#27756) Mr.Csizmás válasza fboldog (#27755) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tárgyhűtő, meg konzol van, ami befogad bármi bmg klónos felfogatást. (persze lehet nyomtatni mást is :D)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27757) Saccco válasza Mr.Csizmás (#27754) üzenetére


Saccco
nagyúr

A pom valszeg csúszik is, ha elakad. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27758) spacelab


spacelab
tag

Kezdő vagyok 3D nyomtatás terén, az elmúlt 2 napom nagy részében csak kerestem és olvastam, de nem lettem okosabb. Ami érdekelne, hogy mire jó a BLtouch, 3D touch, akármi touch? Ahogy én elképzeltem az a következő: tegyük fel van egy picit görbe asztalom. Felszerelem a 3D touchot a nyomtatóra, az végigméri az asztalt több ponton, majd autohome után beállítom a Z offsetet. Úgy gondoltam, hogy a beállított Z offset alapján hozzáigazítja végigmért asztal többi pontját is, ezáltal kapok egy "virtuálisan" egyenes asztalt. Na de amikor egy első réteg kalibrációt kinyomtatok, akkor a kinyomtatott kis négyzetek köszönőviszonyban sincsenek egymással. Rosszul gondoltam, hogy erre van a 3D touch, vagy valamit rosszul csinálok?

(#27759) Saccco válasza spacelab (#27758) üzenetére


Saccco
nagyúr

Arra van. Kell egy mesh, amit a korrekcióhoz használ. Ha rossz a 3D touch minősége, akkor úgy is rossz lehet az eredmény, hogy egyébként mindent jól csináltál.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27760) spacelab válasza Saccco (#27759) üzenetére


spacelab
tag

"Kell egy mesh"
Ez mit is jelent pontosan? Végigmérte az asztalt 9 ponton, jól gondolom, hogy ezzel megvan egy 9 pontos mesh?

(#27761) Saccco válasza spacelab (#27760) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem tudom hogyan áll össze Marlin-ban. A 9 pont alapján megállapítja, hogy mikor merre kell vinnie a fejet. Azt kell elérni, hogy ezzel tényleg számoljon is nyomtatás közben.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27762) izisz válasza Mr.Csizmás (#27754) üzenetére


izisz
senior tag

PC, az átlátszó motyó. Valamivel tartósabb és merevebb, mint a fekete kerekek. A feketéket tudod deformálni is, ha összenyomod ill. az aluprofil is jobban koptatja.
BMG: hogyan sikerült leamortizálni? Melyik része ment nálad tönkre ennyire, hogy cserés?

[ Szerkesztve ]

(#27763) izisz válasza spacelab (#27758) üzenetére


izisz
senior tag

Amit Saccco ír, minőség egy dolog, ami szívathat.
A másik, hogy érdemes már meleg asztalon végezni a bed leveling processzt. A hideg és meleg asztal felülete elméletben nem ugyanolyan felszín, hőtágulás...
Azt, hogy csinálja-e nyomtatás közben a Z kompenzálást, könnyen megláthatod. Figyeld a Z motort, miközben teszi le a húrkát. Ha látod, hogy valamennyit moccan a Z motor (ugyanazon layer szint esetén), akkor kompenzál. Csak feltehetőleg a mérés korábban nem volt pontos (lsd vayy rossz bltouch vagy rossz mérési körülmények)

(#27764) izisz válasza kzkz (#27732) üzenetére


izisz
senior tag

Szvsz tök jó megoldás. Mikor láttam Tom videóját legutóbb, már akkor is ezt gondoltam.
Azt a 2 darab műanyagot meg simán lehet nyomtatni, aminek az árcédulája elég acélos (és még le is akarják védetni, vicc...)
Egy prusa/ender felépítésű nyomtatónál még auto cserét is el tudnék képzelni. Mikor a felső vízszintes összekötő elemen pihennek a fejek. Az X tengely meg fel tudna menni, becsúsztatná az aktuális fejet a bölcsőjébe, akár egy mini szervó rá is zárna, hogy ott maradjon. Majd átmegy másik bölcső alá, szervó kinyit és az új fej az X tengelyre rögzül.
Persze nem olyan szofisztikált, mint az E3D toolchanger motyója, de házikókányban ez is működhet :)

[ Szerkesztve ]

(#27765) spacelab válasza izisz (#27763) üzenetére


spacelab
tag

Igen, nyomok egy Preheat PLA-t szintezés előtt.
Köszi, megnézem a Z motor kompenzációját.

(#27766) Mr.Csizmás válasza izisz (#27762) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább csak minőségi csere, mert egy random klón plasztik van jó ideje.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27767) izisz válasza Mr.Csizmás (#27766) üzenetére


izisz
senior tag

áh, értelek. Én mondjuk trianglelab bmg motyót használok, ezért is érdeklődtem, mert ennek a háza legalábbis elnyűhetetlennek tűnik nekem és nem értettem, ezt hogy lehet rongyosra használni (a műanyag fogaskerék még oké, csak a házat érted :) )
A fémházasok valamennyivel nehezebbek is felteszem, mint műanyag társaik.
Érdemes megfontolni, hogy valóban ad-e annyival többet a minőséghez a fémház.
(ugyanitt dragon jó szívvel ajánlom bárkinek, szvsz rendkivül jó minőségben gyártja a TL és aki a "PLA beleragad" parában él, csak szólok, nem ragad bele attól, hogy all-metal)

(#27768) Mr.Csizmás válasza izisz (#27767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a TL dragon ajánlóhoz csatlakozok, konkrétan egy saját balfssz eseten kívül nulla eseménye volt.

fémház azért, mert jobb a hőelvezetése a melegedés miatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27769) izisz válasza Mr.Csizmás (#27768) üzenetére


izisz
senior tag

neked is netán megállt rajta a venti? mert én egy ilyet szívtam meg... alig bírtam kitakarítani a belekeményedett motyót :DDD

(#27770) kzkz válasza izisz (#27764) üzenetére


kzkz
őstag

Már gyártásban van, ilyen lett végül:

Nagyrészt össze is tudtam volna dobni itthon, mert van pont ekkora próba NYÁK-om, de végül úgy jött ki a matek, hogy derékszögben fog állni egymáshoz a két panel, és derékszögű dupla tüskesor lesz az egyik oldalán, az meg nem volt itthon, csak szimpla.

Szóval 1-2 hónap és lehet kezdeni a szerelést :(((, addig elkezdtem tervezni a többi elemet a rögzítéshez.

Egyébként van egy magyar srác, aki rakott már össze ilyet, elég komoly cuccnak tűnik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27771) rokapet válasza spacelab (#27765) üzenetére


rokapet
tag

Szintezés után nyomtál beállítások mentését?

(#27772) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Folyamatban van az első ASA printer. Egy Azurefilm Nature ASAt vettem, 245 / 100 Celsius fokon nyomtatok ventilátor nélkül, rögtönzött enclosurerel. Azt kell mondjam nagyon biztató amit eddig látok, szépen letapadt, semmi hajlást , stringet nem látok.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27773) Reggie0 válasza Gergosz2 (#27772) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ASAval az elso repedesek olyan 10cm magassakban jottek elo.

(#27774) Gergosz2 válasza Reggie0 (#27773) üzenetére


Gergosz2
veterán

Melyik gyártó filamentje volt?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27775) Reggie0 válasza Gergosz2 (#27774) üzenetére


Reggie0
félisten

DevilDesign. Raktam is fel ide kepeket rola, valahol itt lesz a topicban :)

De rosszul emlekeztme, inkabb 5 centi lehetett az(nem mertem le, csak kep alapjan).

[ Szerkesztve ]

(#27776) Gergosz2 válasza Reggie0 (#27775) üzenetére


Gergosz2
veterán

kíváncsi vagyok, 100 fillel nyomtatok fogakereket, nem lesz ilyen magas.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27777) Reggie0 válasza Gergosz2 (#27776) üzenetére


Reggie0
félisten

Fogaskereket ASA-bol? Az miert jo?

(#27778) zsolt320i válasza Reggie0 (#27775) üzenetére


zsolt320i
senior tag

mitől repedt el?
vmikor én is ki szeretném próbálni az abs- és az asa-t is.

(#27779) Gergosz2 válasza Reggie0 (#27777) üzenetére


Gergosz2
veterán

Kicsit utána olvasva Nylon után ez volt a második leggyakrabban ajánlott matéria erre a célra. Sajnos a nylont kicsit macerásabb nyomtatni, az ASAt meg egyszerűbb mint az ABSt így végül ezért esett rá a választás.

A teszt darab már két hónapja megy, csak az PLAból készült. Szabad téren lesz , de zárt dobozban, így nyáron simán lehet 40 fok felett is , így inkább valami tartósabb anyag után néztem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27780) izisz válasza kzkz (#27770) üzenetére


izisz
senior tag

jaja, Ő nagyon jókat művel/szól hozzá (nem emlékszem a nevére? Saccco tuti tudja ;] , 3d nyomtatás FB csoportban osztotta meg annó a thingi linket, ahol a nyomtatója van szépen dokumentálva) - innen is köszönet a munkájáért!

(#27781) spacelab válasza rokapet (#27771) üzenetére


spacelab
tag

Megvolt a beállítások mentése, g kódban pedig van egy G29, ami elvileg újraméri az asztalt.

(#27782) spacelab válasza spacelab (#27781) üzenetére


spacelab
tag

Szóval ez lenne az 5 pontos első réteg 3D touch leveling után. Csak én gondolom úgy, hogy ez nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#27783) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Az ender 3 nyomtatás végén magától nem tudja a ventillátorokat lekapcsolni?

PC

(#27784) Imy válasza spacelab (#27782) üzenetére


Imy
veterán

Nem tűnik egyenletesnek a szintezés. Milyen BL tauch? Sok kínai hamisitvány van, én anno azért nem foglalkoztam vele, mert ami jó, az nagyon em olcsó. Inkább papairlapos szintezés, ha meleg asztalnál beszintezem sokáig nem kell hozzá nyúlni.

(#27785) spacelab válasza Imy (#27784) üzenetére


spacelab
tag

Makerbase 3D touch. Az lesz a vége, hogy leveszem a nyomtatóról és marad a manuális szintezés.

(#27786) Gergosz2 válasza spacelab (#27785) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én személy szerint teljesen elvagyok a manuális szintezéssel. Pér print után már ment rendesen, azóta csak finohangolni kell minden nyomtatás előtt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27787) Mr.Csizmás válasza Saccco (#27669) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na végül megvettem a TL féle orbiter kitet, az elvileg üvegszálas erősített nylon fröccsöntött. kamu fystech-nél van sls nyomtatott is.
más:
Gembird Filament ABS sárga 1 kg 4390
C-TECH Filament PETG átlátszó színű 1 kg 4590
C-TECH Filament PETG neutrális színű 1 kg 4590
C-TECH HIPS 1 kg 5790
C-TECH ASA 1 kg 6090

szerk.: karbonos PLA 10k alatt C-TECH Filament PLA szén 1kg 9590

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27788) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#27779) üzenetére


Gergosz2
veterán

Na , kész lett a nyomtatás. Nagyon szép lett, minden teljesen oké volt. AElfelejtettem, hogy volt benne egy menetes rúd szerű dolog is , az 5 cm magas volt kb. De gond nélkül ment az is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27789) kzkz válasza Mr.Csizmás (#27787) üzenetére


kzkz
őstag

Ezzel a c-tech-el mi a tapasztalat? Használ valaki ilyet PETG-vel?

(#27790) Gergosz2 válasza kzkz (#27789) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem a gembird-öt juttatja eszembe :D Spectrum az nagyon tuti, az Azurefilm is, meg a hazai filatech cuccok.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27791) Mr.Csizmás válasza kzkz (#27789) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nemtom, gyanusan olcso :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27792) section9 válasza kzkz (#27789) üzenetére


section9
őstag

En C-TECH PLA-t hasznalok, egyelore total meg vagyok vele elegedve, de ez az elso filament amit probaltam.

(#27793) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy ha PLA-val nyomtatok 200/50 hőfokokkal akkor azt nyomtatás végéig tartania kell? Fúvóka egyértelműen igen, de tálca esetén? Illetve kell a 100% hűtés ennél az anyagnál?

(#27794) rokapet válasza Norbi46 (#27793) üzenetére


rokapet
tag

Asztal hőfokot igen, tartania kell. A ventillátornál nálam tól-ig tartomány van a slicer-ben beállítva, de általában 100% körül tartja.

(#27795) Norbi46 válasza rokapet (#27794) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi a választ!
Akkor nem értem cura-ban generic Pla van kiválasztva 200 fúvóka és 50 tálca hő!
86% áll a nyomtatás és 26 C a tálca és folyamatosan hűl mert beállítottnak 0 C ír.
Hol a hiba?

(#27796) rokapet válasza Norbi46 (#27795) üzenetére


rokapet
tag

Passz, sosem használtam Cura-t. Esetleg nincs nálad valami custom Gcode ami a felfűtés után egyből ki is kapcsolja?

[ Szerkesztve ]

(#27797) Norbi46 válasza rokapet (#27796) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Ennyit látok anyagoknál.

(#27798) rokapet válasza Norbi46 (#27797) üzenetére


rokapet
tag

Valami pre- vagy post Gcode-ra gondoltam, hátha ott van valami furcsaság. Elvileg az M140 a Bed Temperature kód, ezt lehet keresni, hogy hol van a file-ban.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27799) Gergosz2 válasza Norbi46 (#27797) üzenetére


Gergosz2
veterán

ha megosztod a lementett beállításod, szerintem hamar a végére járunk.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#27800) Norbi46 válasza rokapet (#27798) üzenetére


Norbi46
aktív tag


Itt még megy.

Itt meg már nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.