Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) cree válasza dugesz77 (#41996) üzenetére


cree
csendes tag

Ök benne vannak rendesen.... :)
pár telegram orosz csatorna még akit érdekel..... :K
[link]

[link]

[link]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42002) cree


cree
csendes tag

Pet huzógép forum (orosz) :D
[link]

Szál hegesztő gép forum (orosz)
[link]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42003) Ton-ton válasza cree (#41991) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, itt akadt el nálam is az újrahasznosítás.
Tetszett, nézegettem videókat, stb.
Azonban amikor lemértem egy palackot (levágott alsó és felső résszel), és kiderült, hogy 50 kellene belőle 1kg anyaghoz, akkor el is vetettem az ötletet...
Egyszerűen az időm drágább. A befektetett munka (gép építés), és a fila gyártáshoz felhasznált energiáról nem is beszélve.

http://qtp.hu

(#42004) Joshi válasza Ton-ton (#42003) üzenetére


Joshi
titán

Arról nem beszélve, hogy az soha nem lesz olyan minőségű filament mint amit boltban kapsz. Ja és a petg mérgező.

(#42005) MrAlex válasza Ton-ton (#42003) üzenetére


MrAlex
tag

Viszont vannak már olyan megoldások is, amik darálják a PET-et és a ledarált anyagból húzzák az új szálat. Ez azért is jobb, mert lehet hozzá keverni rendes PETG mesteranyagot, ezen kívül a darálás sokkal gyorsabb eljárás, mint a palackokból egyesével szálathúzni. Próbálkoztam én is az újrahasznosítással van is gépem hozzá, de porosodik már 1 éve, egyszerűen nincs rá időm.

3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

(#42006) haxiboy válasza Joshi (#42004) üzenetére


haxiboy
veterán

Még a brutál drága (otthoni) extruderek sem tudnak olyan pontossággal gyártani mint a legalja filament gyártók ahol tömeggyártás van.
Persze ha van egy viszonylag nagy pontosságú szenzorod a filamenten, amivel adaptívan tudod a flow-t szabályozni menet közben, akkor lehet értelme az újrahasznosítással bíbelődni, de ahogy többen is írták előttem. Time is money friend.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42007) szabieable válasza cree (#42000) üzenetére


szabieable
aktív tag

Glycolt is adsz hozzá? Mert anélkül nem lesz petg belőle
Plusz ha már úgy veszed, hogy ingyen szemét refurbished, kiszámoltad mellé a munkaórát meg a húzógép fogyasztását, hogy mennyire jön ki így egy tekercsnyi anyag?
Szép és jó dolog ez az otthoni újrahasznosítás de nem tudod garantálni a minőséget és az átmérőt.

(#42008) cree válasza szabieable (#42007) üzenetére


cree
csendes tag

Csak formázom !
Nem bedarálom és exrudálom ott tudod megcsinálni az adalék hozzáadást!
A Glycolt bekristályosodást akadályozta meg és alacsonyabb olvadáspontot ad a sima petnek ezt el tudom kerülni ha 250..260cn dolgozok a pet-el !

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42009) cree válasza Joshi (#42004) üzenetére


cree
csendes tag

Amikor lemosom Clin üvegtisztító a extrudálás előt a pet palack szalagot letisztítom ez marad utána (nem cimke ragasztó)az nincs már rajta ezen! :DDD

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42010) cree válasza haxiboy (#42006) üzenetére


cree
csendes tag

Ez sem kerek inkább U alak szeletelőbe tudsz korrigálni ezen nem jelent problémát "overlap" 140....160% használjuk de több mást is álltani kell még! :)

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42011) syler123


syler123
veterán

Kenőzsírt ti hol szoktatok venni? Írtátok, hogy a MOL Liton LTA 3EP ajánlott, ilyen lehet mol kúton venni kis kiszerelésben vagy esélytelen?

A Sovol SV06 plus full száraz volt és elég sok zsírt elkentem már rá, de így vajsimán fut. Inkább kenegetem rendszeresen, mert 2 nap után már kéri.

(#42012) ezozo válasza cree (#41999) üzenetére


ezozo
tag

Köszönöm,megpróbálkozok egy kis szilikonnal!
Petg mennyire lenne jó választás egy fogaskerékhez?

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#42013) cree válasza ezozo (#42012) üzenetére


cree
csendes tag

Jó a petg fogas kerékhez de a fal vastagságot rá kel kalkulálni fogazatnál teljes kitöltés legyen ! A műanyagnál nem használnék ásványi alapú kenőanyagot (beépülö molekula) legtöbb műanyag is ásványi molekula igy oldják egymást idővel reped és törik az érintet műanyag!Valami állat eredetű pl marha fagyú..stb :)

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42014) axlfsi válasza syler123 (#42011) üzenetére


axlfsi
veterán

Több kúton is kerestem, de esélytelen. Egyiken megígérték viszont, hogy berendelik (csodálkoztam is), aztán mikor eljött az ideje, egy hét múlva, azzal hívtak fel, hogy ja, megésem...
Webshopból rendeltem (most nem tudom hol a legolcsóbb, de google megmondja).

ui.: egyébként vicces, hogy a saját terméküket nem tartják/forgalmazzák a kutakon :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#42015) syler123 válasza axlfsi (#42014) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, volt egy ilyen érzésem, hogy a kúton nem lesz.

(#42016) peugeotmate válasza cree (#41999) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi a képeket és a leírást! Izgalmas projekt! Mennyi időd van benne eddig nagyságrendileg? :)

meg

(#42017) Reggie0 válasza cree (#42000) üzenetére


Reggie0
félisten

PET hatranya, hogy az antimon egyszer csak ki akar jonni belole, az meg kb. olom a szervezetre nezve.

[ Szerkesztve ]

(#42018) cree válasza peugeotmate (#42016) üzenetére


cree
csendes tag

4...5 hete kezdtem csak de nem volt egyszerű talán a vágó többet szivatot min a szálgyártó! :DDD

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42019) dugesz77 válasza syler123 (#42011) üzenetére


dugesz77
őstag

Kicsit drága de én a WD40 Lithium spayt használom. Oda fújod ahova kell nem kell fecskendőbe tenni vagy kenőpálcát használni kenéshez. Úgy voltam vele, hogy sokáig elég amúgy is és nem ezen fogok spórolni egy többszázezres nyomtatónál. Nekem bevált.

(#42020) cree válasza Reggie0 (#42017) üzenetére


cree
csendes tag

Réteges a palack anyaga valószínű valami bevonat rajta (kioldódás mait élelmiszer ne kerüljön) vagy újradarált!Vágásnál néha látszik amikor lemezesen betörik a rétegződés pet szalagon! :))

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42021) fabula válasza syler123 (#42011) üzenetére


fabula
őstag

Én Unix autósboltban vettem Mol Litom LTA 3EP-t kis kiszerelésben. Nézd meg valami autósboltban.

(#42022) Reggie0 válasza cree (#42020) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az is csak lassitja a kioldodast, nem veletlen nem celszeru ujratoltogetni a pet palackot. Azzal, hogy felvagod es ujraolvasztod plane felszinre kerul. Sajnos nem jo dolog az olcso PET.

[ Szerkesztve ]

(#42023) syler123 válasza fabula (#42021) üzenetére


syler123
veterán

Megnézem, aztán ha nagyon nincs más, akkor rendelek a neten 2db-t. Az a bosszantó csak, hogy többe kerül a szállítás, mint maga a termék :D

(#42024) cree válasza Reggie0 (#42022) üzenetére


cree
csendes tag

Úgyis olyan alkatrészbe végzi ahol ezeknek nem sok jelentősége van! :U

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42025) syler123


syler123
veterán

Tényleg, ha már a PET a téma.

A petg rugalmasabb anyag gondolom ,mint a PLA.

Nyomtattam 1-1 elemet a Honeycomb storage wall-ból, csak hogy hogyan passzolnak. 1 csavarozós bepattintós elemet meg egy 1 rácsot.

PLA-ból nyomtatva kicsit nehezen, de belemegy, de utána azt lehetetlen kiszedni, pedig ennek az lenne a lényege, hogy át tudom rendezni a falat :D

PETG-ből jó lenne?

Alzáról mindenképpen szeretnék még a kuponosdival rendelni 1-2 Creality value packot, de akkor lehet vennék petg-t is, ott verbatim van, ami árban és minőségben megfelelőnek tűnik.

Közben meg látom, hogy sokan használtak PLA-t, lehet 101%-on kellene nyomtatnom a falat és akkor lenne egy kicsit könnyebben kiszedhetők lennének az elemek.

[ Szerkesztve ]

(#42026) gyantaszuz válasza syler123 (#42025) üzenetére


gyantaszuz
tag

A pattinthato reszeket/beteteket allitsd at a slicerben 99%-os meretezesre, ugy mar jol fog passzolni. En is PLA-bol nyomtatom, infill overlap nelkul (vagy max 10%, nem remlik), de eleg massziv igy is.

(#42027) syler123 válasza gyantaszuz (#42026) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! Akkor maradok a PLA-nál, olcsóbb is :D

Az a baj, hogy akkor ugye az összes fellelhető modellt kisebbre kell nyomtatni és akkor pl bizonys eszközök nem fognak belemenni, ne nyomtassam inkább nagyobbra a háló részt?

(#42028) ezozo válasza axlfsi (#42014) üzenetére


ezozo
tag

Szereztem szilikon zsírt,meg egy japán cuccot,photolube a neve,bálna zsírnak is hívják akik használják,lehet csak poénból,ezekkel van megkenve például a dvd mechanika csúszó része,müanyagok,fehér krémszerű,azt is letesztelem.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#42029) gyantaszuz válasza syler123 (#42027) üzenetére


gyantaszuz
tag

Szerintem nem oszt, nem szoroz az a kis elteres. De teljesen mindegy, hogy melyikhez viszonyitva vegzed a meretezest. Mondjuk en nem nyomtatnam ujra csak ezert a mesh reszt. Amugy meg arra figyelj, hogy nem mindegy melyik iranyba neznek a hatszogek. Az also/felso elenek kell vizszintesnek lennie, mert az insertek ugy lesznek jok. Bar ez csak akkor szamit, ha eleket csinalsz a kulso reszeknek. Nekem sajnos igy szuletett meg a 'akko' jo lesz majd a garazsba' fal :D

(#42030) syler123 válasza gyantaszuz (#42029) üzenetére


syler123
veterán

Én most nézem, hogy fordítva tettem bele azt az elemet, jó hogy beleszorult :D

(#42031) syler123 válasza syler123 (#42030) üzenetére


syler123
veterán

Valamit tuti nem értek ezzel a Honeycomb storage wallal kapcsolatban.

Van ugye az az elem ami megy a falra, azt értem melyik fele van befele / kifele.

Akkor van kis patentos elem, ami pl vagy lukas (insert-empty.stl) vagy csavar megy bele.

Namármost ha ezt az insert-empty-t pl beteszem, azt kb soha többet nem lehet kiszedni, pedig gondolom azt az elemet kellene rászerkesztenem pl egy akkutartóra, vagy csak azt a 6 szöget, ami a közepe (a nyitott rész)? Azt meg nem tartja semmi, simán kicsúszhat.

[ Szerkesztve ]

(#42032) Scallion válasza syler123 (#42031) üzenetére


Scallion
senior tag

De megtartja mert összeszorul, én egész nehéz dolgokat is felraktam ,stabilan tartja

(#42033) haxiboy válasza syler123 (#42025) üzenetére


haxiboy
veterán

Kell kalibrációs nyomtatás, amivel ki tudod számolni az anyagoknak hogy mennyi a zsugorodás. Így dimenzionálisan - közel - tökéletesen lehet nyomtatni. Az ilyen olyan figuráknál és dísztárgyaknál ez nem probléma.

Látom itt hogy most nagyon a szilikon zsír stb a téma.
Én a Favorit Lit2-EP -t használom, nagyon finom és nagyon tartós.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42034) syler123 válasza Scallion (#42032) üzenetére


syler123
veterán

Próbálgatom.

Le van írva valahová, hogy pl a belső 6 szögnek mekkorának kell lennie? Mennyit kell ráhagyni? Már csak azért, mert a hivatalos oldalon le van írva, hogy 6.3mm oldaltól oldalig a kivágás, de azt már nekem kell kitalálnom, hogy mennyit hagyjak rá, hogy egy belső 6szög beférjen, most ezt 0,1 mm-enként próbálgatni fantasztikus :D 3-4 próba kell kb mire eltalálom a méretet és akkor még nem tökéletes.
Mondjuk most esett le, hogy nem törtem le a 6szög végét, jóhogy nem ment bele.

haxiboy: lehet az lesz, de még a tolómérő nem jött meg, szóval mérőszalaggal nem egyszerű pontosnak lenni :D

Nekem pl van ilyen LIZS-2 EP kenőzsírom itthon, lehet ez sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#42035) Scallion válasza syler123 (#42034) üzenetére


Scallion
senior tag

Ott van minden méret a dokumentációban. Vagy leméred a step-ben. Én nem hagytam rá semmit 13-as hatszöget használok, sok saját tartót terveztem. És még nem vagyok kész vele mint látszik.

(#42036) haxiboy válasza syler123 (#42034) üzenetére


haxiboy
veterán

Hobby-ra szerintem a random piacos tolómérő is megfelel, század pontossággal mérnek :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42037) syler123 válasza haxiboy (#42036) üzenetére


syler123
veterán

Alisat rendeltem :D Mondjuk az csak tized miliméteres, de szerintem annál pontatlanabbul tervezek, mint hogy századokkal kelljen számolnom. Bár kicsit megbántam, hogy ezt a részét nem figyeltem.

Nem is gondoltam, hogy ilyesmit találok piacon, de megnézem. :R

Nem régen volt lidl-ben, lehet megnézem van-e még nekik

[ Szerkesztve ]

(#42038) Guba4


Guba4
tag

Ma megérkezett a Beagle kamerám, egy nap próba után nagyon pozitív a kép. Amit tud, azt jól tudja, kényelmes, egyszerű. Tudom, hogy nem helyettesíti a klipperesítést, de a hozzám hasonló kezdőknek, nagyon hasznos lépés lehet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42039) icemad válasza Guba4 (#42038) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdőknek már az is hasznos lenne, hogy mi ez, meg mire jó. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42040) Guba4 válasza icemad (#42039) üzenetére


Guba4
tag

Vagy esetleg ezek a kezdők a linkre is kattinthatnának. ;)

(#42041) cree válasza haxiboy (#42036) üzenetére


cree
csendes tag

Csak tizedig (tolómérő) fizikai mérés (nem a skálázott ) felbontás mikrométeren azért van racsni (nyomaték határoló) hogy állandó egyforma össze szorossal tudjál mérni mert százados pontossághoz ez kell!
Mivel a tolómérő párhuzamja billen (kottyan) a tizedes mérést is el tudja csalni... :)

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42042) laskr99


laskr99
addikt

Kisebb terhelést viselő alkatrészt nyomtatnátok 2 részből?

Zuhanyfejet tart, de hogy jó irányban legyenek a rétegek, ne terhelés irányban, fektetve 2-be vágva csinálnám

(#42043) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Remélem itt nem csak hw-val való értekezés van. Használni kezdtem az A2plust kiegészítő sw-t. Mivel az angolom meglehetősen alapvető és a progiban sok ismeretlen utasítás van, ezért elkezdtem lefordítani azokat. Eddig 17 *.py részt többé kevésbé érthető módon lefordítottam a Google és a Deepl segítségével. Azonban az egyik részben (A2p_constraint) több ilyen és ehhez hasonló szöveg van. Ha kérhetnék hozzáértő embert ,aki korrektúrázná az általam lefordított rész, megköszönném. Az (on a part)-ot egyáltalán nem értem.
Egyébként ha hasonló cipőben járó felhasználó is van, akkokr nagyon szivesen elküldöm neki a lefordított részeket.
("A2plus_Constraints",
"Create the Point-to-Point constraint (PointIdentity)" + "\n\n" +
"Select:" + "\n" +
"1) A vertex, a circle, or a sphere (on a part)" + "\n" +
"2) A vertex, a circle, or a sphere (on another part)" + "\n\n" +
"If the Circle or Sphere is selected," + "\n" +
"centre of feature will be taken as Point definition."
) + "\n\n" +
translate("A2plus_Constraints",
"Button gets active after correct selection."
------------------------------------------------------------
("A2plus_Constraints",
"Pont-pont kényszer létrehozása (PointIdentity)" + "\n\n" +
"Választás:" + "\n" +
"1) Csúcs, kör vagy gömb (on a part)" + "\n" +
"2) Csúcs, kör vagy gömb (on another part)" + "\n\n" +
"Ha a Kör vagy a Gömb van kiválasztva," + "\n" +
"a tereptárgy közepe lesz pontdefiníció."
) + "\n\n" +
anslate("A2plus_Constraints",
"Helyes kiválasztás után a Gomb-al válik aktívvá."

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#42044) ecaddsell válasza Janos46 (#42043) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Nem ismerem a SW-t (a SW funkciói sokat tudnak segíteni a kontextusban így pl. lehet a "kényszer" jobb a "megszorítás helyett", az "alkotóelem" helyett a "rész" vagy "alkatrész" stb.), de kb. így fordítanám:
("A2plus_Constraints",
"Pont-pont megszorítás létrehozása (PointIdentity)" + "\n\n" +
"Válassz ki:" + "\n" +
"1) egy csúcsot, kört vagy gömböt (az egyik alkotóelemen)" + "\n" +
"2) egy csúcsot, kört vagy gömböt (a másik alkotóelemen)" + "\n\n" +
"Ha Kör vagy Gömb van kiválasztva," + "\n" +
"akkor az idom közepe lesz a pontdefiníció."
) + "\n\n" +
anslate("A2plus_Constraints",
"Megfelelő kiválasztás után a Gomb aktívvá válik."

[ Szerkesztve ]

(#42045) fuze


fuze
őstag

Kezdi megadni magát a gyári ender tárgyhűtőm. Kétféle 5015 radialt néztem. Arra gondolok, hogy a drágább lesz a jobb, de hátha ti már többet tudtok. A setupom ezen kívül teljesen Noctua, szóval ha lehet a halkabbat választanám. Az LDO-nál nem találtam db értéket sehol.

GDSTime 5015
LDO 5015

Fun fact, most először váltok direct drive-ra. Készül a satsana remix az orbiter v2-höz :)

adms.hu | UI Designer

(#42046) fabula válasza fuze (#42045) üzenetére


fabula
őstag

A Noctua halkabb, cserébe sokkal kisebb a légszállítása, alkatrészhűtőnek végképp nem tenném fel.
A GDSTime jó ventiket gyárt, több nyomtatóhoz is használtam, nem halk, de nekem beváltak és jobban hűtenek, mint az azonos más típusok, cserébe nem is annyira olcsók.
Sokan javasolják és használják a GDSTime ventiket 3D nyomtatókba, gondolom nem véletlenül.
De te döntesz, halkan vagy jól hűtöd a nyomatot :D .

[ Szerkesztve ]

(#42047) Magozobetyar válasza Janos46 (#42043) üzenetére


Magozobetyar
csendes tag

Fordításra ajánlásaim, az adott szoftvert nem ismerve, de mint gépész:

Constraint: Catia V5 Modellezés és Végeselem módszer előadásokon is inkább a kényszer szót használták az előadók, így úgy vélem, hogy ez a hivatalos szakkifejezés.

Vertex: csúcspont (sokszögnél)

on a part: egyik alkatrészen

on another part: egy másik alkatrészen

centre of feature will be taken as Point definition. A kiválasztott elem középpontja lesz a kiválasztott pont.

(#42048) cree válasza fuze (#42045) üzenetére


cree
csendes tag

Ez golyó csapágyas100% kinai delta cucok is jó ! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#42049) laskr99


laskr99
addikt

https://www.printables.com/model/546138-caliburn-4-2023-eu-edition-metrisch-standard-kurzd

Ezt láttátok már?
Kérdés, hogy lehet e erősebb rugót belepakolni :DDD

(#42050) Saccco válasza laskr99 (#42049) üzenetére


Saccco
nagyúr

Speciel láttam, mert valaki mutatta nekem, aki konkrétan ismeri az elkövetőt. :))

Mondjuk nem írja, hogy mekkorát üt. Minek az erősebb rugó?
Nálunk nem egyszerű 15x1,0mm-es csövet szervezni, inkább a 16x1,5mm a járatos.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.