Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#16987) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tippeket, kipróbálom a Simplify-t. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17002) foka


foka
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Korábban benéztem és most jöttem rá, hogy a 800-as MGN12-es síneim (tegnap érkeztek) csak M3-as csavarral szerelhetők fel (M4 már nem fér át rajta). Az itthoni horror ár (ilyen 89/db) egyáltalán nem bejövős, mikor kintről 50 db 7-800-ból melenne.
Szóval ha valakinek van fölös M3-as T-slot anyája az kérem szóljon. Esetleg pénz helyett tudok adni cserébe M4-es változatot (ha megtalálom a kupiban), vagy más alkatrészt talán.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#17003) Imy válasza foka (#17002) üzenetére


Imy
veterán

Azt nem írtad, hogy milyen profilhoz, mert nem mindegy... (20,30,40...)

(#17004) foka válasza Imy (#17003) üzenetére


foka
aktív tag

Francba, tényleg 2020.
Most gyártásban van hozzá lemezanya (két furat egy lemezen, két szomszédost egy fog le, a sín osztása szerin) lesz belőle 24-26 db. Meg rendelek is, hogy legközelebb ne fussak bele ilyenbe.

Üdv: Fóka

(#17005) beta válasza foka (#17002) üzenetére


beta
aktív tag

(#17006) foka válasza beta (#17005) üzenetére


foka
aktív tag

Igen, ha a másik menne, mert persze hogy egyszerre csinálom a kettőt, miért ne...
:B

Meg elkezdtem egy DICE-ot is
Meg egy egykaros lézert...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#17007) Imy válasza beta (#17005) üzenetére


Imy
veterán

Ezek mennyire bírják?

(#17008) Gab130


Gab130
tag

Sziasztok! Nèmi segítsègre lenne szüksègem. Pontosabban hozzáèrtők vèlemènyère. Előre is elnèzèst kèrek, de nem olvastam vègig a fórumot, mert elèggè spèci a kèrdèsem.
Szóval, gondolom mindenki tisztában azzal, hogyan zajlik egy fogtechnikai vizsgálat. A fogorvos csinál egy harapásmintát (lenyomatot) egy gyurmaszerű anyagba, amit aztán kiöntenek gipszből ès ezt küldik futárral a fogtechnikusnak. Ezt szeretnènk mi egy 3d scannerrel ès egy nyomtatóval e-mail vagy közös tárhely segítsègèvel gyorsítani. (A fogorvos ès a technikus között 700 km van) A gyurmát bescennelni, majd a másik oldalin kinyomtatni - termèszetesen, itt már nincs szüksèg arra hogy puha legyen, sőt...
Tehát járható ez? A válaszokat előre is nagy tisztelette köszönöm! :R

(#17009) Ribi válasza Gab130 (#17008) üzenetére


Ribi
nagyúr

Problémát talán az okozhat, hogy a scanner a kevésbé látható részeket is be tudja scannelni.
Mert itt te egy "kanyont" scannelsz, szigorúan felülről és lehetnek olyan helyzetek amikor nem lát bele teljesen.

(#17010) azbest válasza Gab130 (#17008) üzenetére


azbest
félisten

Ezzel kettő probléma van:
- a scannelés pontossága
- a nyomtatás pontossága

Lehet, hogy létezik megoldás a feladatra. De előbb specifikálni kéne a pontosságot. Van itt például egy 3d scanner felbontás lista [link], bár ettől lehet eltér a pontossága. Plusz esélyes, hogy a 3d model javítást, méretezést igényel beolvasás után, ahhoz is kellene érteni.
No meg milyen áron, 500 dolcsi, 50 ezer dolcsi?

A nyomtatás is hasonló. A fél mm-es felbontás/pontosság gondolom nem elegendő, esetleg lézeres sla pontosabb lehet (az lcd-s még antialisinggel is lehet pontatlanabb). Viszont maga a nyomtatáshoz használt anyag is változtat a méretén, alakján a nyomtatás során. Szóval nem pont az jön ki még abból sem, mint ami a cél, legfeljebb meg lehet próbálni kompenzálni. A nyomtatáshoz használt mérgező folyadéktól viszont gondolom nem ilyednek meg akik a technikusok, mert lehet más veszélyes anyagot is használnak.
Ez is lehet pár ezer dolláros.

Szóval, nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez megfelelő a célra.

[ Szerkesztve ]

(#17011) snowman válasza Gab130 (#17008) üzenetére


snowman
tag

Vannak direkt fogászati szkennerek, jó sok fajta.

(#17012) Gab130 válasza Ribi (#17009) üzenetére


Gab130
tag

Ha csak ennyi lehet a problèma, akkor előbb kiöntjük a gipszmintát ès akkor már nem negatív formát kell scannelni. (Esetleg a biztonság kedvèèrt, mindkettőt) Ezekszerint, az elkèpzelès megvalósítható?

(#17013) Gab130 válasza azbest (#17010) üzenetére


Gab130
tag

Hát a vègeredmènynek azèrt 0,5 mm körüli pontosságot kell hoznia. A mèrgező anyagok nem jelentenek itt mèg problèmát.
A gèpek: elolvastam nèhány tesztet. Ezek szerint ezt a pontosságot már hozhatják akár az 500 euros gèpek is, de azèrt 1-2000 mèg rentábilis

(#17014) Saccco válasza Gab130 (#17012) üzenetére


Saccco
nagyúr

Megoldható. Kell egy scanner és egy SLA vagy SLS nyomtató.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17015) TheProb


TheProb
veterán

A kereten (jobb szél) azokat a látszólag random elhelyezkedésű és vastagságú vízszintes csíkokat mi okozhatja? Most már napok óta ezzel szívok... Már újrafeszítettem minden szíjat, megfeszítettem minden excentrikus anyát, újrazsíroztam a z rod-ot és lazítottam a z stepper tartóján és az x gentry z rod-ot fogó szarján. Valamelyest jobb lett a helyzet, de még mindig szar a jelek szerint...

Tekintve, hogy full hektikusnak tűnik, így már nincs tippem. Netán valami csapágy kezdi megadni magát, valamelyik kerékben vagy mi? Egyébként úgy érzem, mikor kézzel mozgatom a hotend kocsiját és az asztal, mint ha néha nagyobb lenne az ellenállás mozgatás közben. Viszont ránézésre nem látszik "tojás" alakúnak egyik kerék sem.

Illetve a kockán ilyen artifaktok jelentkeznek:

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17016) fape válasza Imy (#17007) üzenetére


fape
senior tag

Remélhetőleg addig amíg megjön Kínából a fém :D
M3 még pont nincs itthon, m4 és m5 egy raklappal.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17017) Joshi


Joshi
titán

Alakul a nyomtatás minősége, persze nem tökéletes.

(#17018) MASSlag válasza Joshi (#17017) üzenetére


MASSlag
tag

Szép ez a minőség. Ez már kb az amit a gép tud upgrade nélkül, esetleg prémium minőségű filament ami még dobhat rajta látványosan.

A megfolyásokat a sarkon egy jobb fan-duct-al tudod megoldani. Ha jól emlészem én ezt használtam a berd-air előtt és egész jól működött: LINK
Z-ben scaleltem egy kicsit magasabbra és ABS-ből nyomtattam, hogy ne olvadjon meg. Egy szilikonos zokni sokat segít ilyenkor LINK

Ha pedig zavar a gyűrűs minta (a síp oldalán), ahhoz venni kell 3 TMC motorvezérlőt. 2208 pl. jó is, azt fel is tudod programozni egy külön kis eszközzel beszerelés előtt és akkor még a kábelezést és a jumperelést is megúszod. Őszintén szólva úgy sem nyúl hozzá többet az ember a beállításokhoz, ha egyszer már jól működik

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17019) MASSlag válasza MASSlag (#17018) üzenetére


MASSlag
tag

Az a kis inkonzisztencia a layerekben főleg a csuklók lötyögésétől van, ebben a fajta csuklóban mindig lesz egy kicsi. (vagy ahogy említettem a filament nem elég pontos). Ha nagyon nem mész fel a gyorsulással és a sebességgel egyszerűen egy rugóval vagy egy befőttes gumival a rudak között szépen lehet kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17020) Reggie0 válasza MASSlag (#17018) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a gyurus minta mindig ott lesz, mert a fuggoleges felbontas sokkal kvantaltabb a nagymeretu retegvastagsag miatt. Egyetlen megoldas a retegvastagsag csokkentese vagy a felulet utokezelese.

(#17021) Thowra123


Thowra123
tag

Alakulnak a nyomtatók, és a móri nagyfal is a teszt kacatokból :DD

(#17022) MASSlag válasza Reggie0 (#17020) üzenetére


MASSlag
tag

Ez így egy kicsit nyilvánvaló :DDD , nem erre gondoltam igazából.

A síp oldalán látsz salmon skin effectet. Ez az a4988 (és főleg a DRV8825) léptető motor vezérlőknél jön elő, amiatt, ahogyan a decay-t kezelik alacsony áramnál. Itt egy nagyon részletes leírás róla: LINK
Erre szoktak TL-smoothereket használni, de a modern drivereknek már sokkal szofisztikáltabb a felépítése. Egyébként régi driverekhez van a marlin-ban is van egy rész ahol tudsz specifikusan decay mode-ot állítani, de általában nem foglalakoznak ezzel, és nem is tünteti el teljesen (itt is ez lehet).
A deltáknál ez különösen látványos, mert koordináta transzformáció van a mozgásban (gömbhéj metszeteket fogsz látni). Egy szépen belőtt deltánál ez így tud kinézni:

Csak annyit fűznék, még a dologhoz, hogy nem tudom csak amúgy, hogy a TMC2208 ugyan úgy vinnyog-e SpreadCycle-ben 12V-on, mint ahogy a 2100 csinálta régen.Nekem ez volt az egyik indok, hogy 24V-ra váltottam (meg, hogy miért ne :D )

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17023) Joshi válasza MASSlag (#17019) üzenetére


Joshi
titán

Köszi a segítséget. Most már tényleg a hűtés lesz a szűk keresztmetszet. Olvasgattam erről a berd-air megoldásról, esetleg tudnál adni részletesebb infót róla? :R

Az eddigi leghosszabb nyomtatásom (7 óra), szerintem nem lett olyan rossz. Habár szegény Yoda mesternek a botja nem sikerült jól, valamiért elvált. :D

[ Szerkesztve ]

(#17024) MASSlag válasza Joshi (#17023) üzenetére


MASSlag
tag

A Berd-Air gyakorlatilag egy vákkumpumpa plusz egy hajlított cső a nyomtatófejen, közvetlenül a nozzle körül.

Előnyei:
++ Zárt nyomtatótér esetén is hideg levegőt fúj
++ több fej esetén nem kell több pumpa csak szelepekkel vezetni a levegőt
+ Közvetlenül, koncentráltan a nozzle alatt hűt egy körben
+ nagyobb teljesítményű hűtéshez nem kell nehezebb ventilátort feltenni a fejre
+ Nagyon nagy statikus nyomást csinál, gyakorlatilag bárhogy vezetheted a levegőt
+ Volumetrikus gép, a térfogatáram nem függ a nyomástól
+ Az alkatrészeket összevásárolva 20$ alatt megcsinálható (pumpa, szilikoncső, alu cső, esetleg mosfet)

Hátrányai:
- Volumetrikus gép, ha lefojtod nagyon megnő az áramfelvétele, akár le is égetheted a motort
- Egyébként is nagy az áramfelvétele, vagy egy táposabb külső vagy bed mosfet kell hozzá
- A használt DC motor kefés, nem tudom mekkora az élettartama (mondjuk nálam már egy pár 100 órája üzemel látványos kopás nélkül két gépen is), a halk BLDC-s pumpák már nem olcsók
- Rezeg nagyon a pumpa kell neki egy csillapított rögzítés (gumis valami)
- Elég macera meghajtani/megfúrni a csövet (Thingiversen van hozzá szerszám)
- A kitaláló makerhive-os ember nem szállít USA-n kívülre

A hátrányai miatt nem ajánlanám kezdőnek és igazából egy gyári Kosselen nem fognak annyira kijönni az előnyei, kivéve, ha olyan dolgokat nyomtatsz amik igénylik a nagyon intenzív hűtést (pl. lattice cube, Eiffel torony, miniatűr figurák stb.)

Nekem a delta egy kísérleti gép, a legtöbb dolgot ezen próbálom ki először, mivel bevált, rajta is maradt.
Terveztem hozzá egy BMG/Zesty Nimble keverék extrudert legközelebb az kerül rá. :D
Utána vízhűtéses fej és bedobozolás következik vagy, ha jó áron jön az oDrive klón akkor BLDC hajtás.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17025) Mr.Csizmás válasza MASSlag (#17024) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fb-n egyik csoportban valaki olajhűtős V6-ot csinált :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17026) MASSlag válasza Mr.Csizmás (#17025) üzenetére


MASSlag
tag

Ilyen miért ne alapon, vagy megindokolta valahogy :DDD

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17027) Saccco válasza MASSlag (#17024) üzenetére


Saccco
nagyúr

Arról a Zesty BMG-ről bővebb infó?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17028) Reggie0 válasza MASSlag (#17022) üzenetére


Reggie0
félisten

Okes, ezt ismerem, csak nem latszodott a salmon skin a sipon egyik kepen sem.

[ Szerkesztve ]

(#17029) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Használ valaki pi Zero-t octoprintként?

(#17030) Joshi válasza MASSlag (#17024) üzenetére


Joshi
titán

Köszi a kimerítő választ. Akkor jól értem ez a levegőpumpa hasonló megoldás mint az akváriumokban lévő pumpák? A kivitelezést meg tudnám oldani nem gond, az a nem mind1 hogy érne ez annyit mint amennyi befektetett energiát igényel. Első körben megpróbálom ezt a légcsatornát, aztán majd meglátjuk. Habár lövésem sincs hogy milyen formában néz ki a fejen.

Erről a megoldásról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#17031) dugesz77 válasza DrojDtroll (#17029) üzenetére


dugesz77
őstag

Amennyire én tudom gyengécske hozzá. Pi2 sem ajánlott inkább a Pi3. Éppen a jövő héten akartam rendelni egy 3-ast erre megérkezett a 4 ( meg is rendeltem a rögtön a 4-est, ha megbukik mint média lejátszó akkor marad octo-ra ).

[ Szerkesztve ]

(#17032) Paserák Gőcs válasza dugesz77 (#17031) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Személyes tapasztalat: Én az RPi 3B médialejátszómat vetettem be erre a célra, amíg megjött a 3+B Alitól házzal, ventivel.
(Az erősebb gépet meghagytam média lejátszásra.)

A ventit elsőre fölöslegesnek véltem, de hűtés nélkül az Octoprint felment 70C fölé. Így beraktam az új házba a 3B-t ventivel, és most betonra 42C-on üzemel, én meg nyugodt vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#17033) Reggie0 válasza DrojDtroll (#17029) üzenetére


Reggie0
félisten

En haszntaltam. Ha nem wifizel, akkor teljesen jo. Ha kamerat is akarsz hasznalni, akkor mar gyenge, 640x480 15fps fole nem mennek vele. Ha kamerat streaemelni szeretnel wifin keresztul, akkor felejtos, mert nagyon ocska a wifi stack es 30% procit siman elvisz. Es szakadozik is. De utp-n kamera nelkul boven eleg.

Raadasul en UVC-s mjpeges usb kameraval hasznaltam, tehat a videot nem is kellett tomoritenie, etherneten nem probaltam, de szerintem vinne egy ilyen kameraval az FHD 30fps-t is.

[ Szerkesztve ]

(#17034) DrojDtroll válasza Reggie0 (#17033) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Camara nem kell, gcode view-er ehet még sokat, azt kikapcsolnám ha lehet. Egyedüli plugin a telegram bot lenne.

Esetleg más budget board ajánlás?

[ Szerkesztve ]

(#17035) Reggie0 válasza DrojDtroll (#17034) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem erre boven jo a pi zero. Gcode viewer ugyis kliensoldali, nem az sbc-n fut.

[ Szerkesztve ]

(#17036) Imy válasza fape (#17016) üzenetére


Imy
veterán

Én terveztem 3030-hoz gyorsan ilyet, mivel normálisat nem találtam, ami passzolt volna jól bele. Én majd a gép burkolatát ilyen műanyagokkal fogatom fel, PETG-ből gyártva. Ahogy néztem azért nem olyan gyenge.

(#17037) Joshi


Joshi
titán

Időközben szert tettem ABS anyagra is, természetesen kinyomtattam a módosított légcsatornát szóval az új Benchy már ezzel készült. Ami még új, hogy az ABS anyagot 235 C°-on melegítettem, tárgyasztal 80 C°-on volt.

Ez meg a légcsatorna ugyancsak ABS anyagból.

[ Szerkesztve ]

(#17038) Saccco válasza Joshi (#17037) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez ABS+? Nem volt szaga?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17039) DrojDtroll válasza Joshi (#17037) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez milyen nyomtatón készült?

(#17040) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok,

Wanhao Duplicator i3 mennyire éri meg manapság? Használható még, vagy az újabbak már lekörözik?

(#17041) fape válasza Imy (#17036) üzenetére


fape
senior tag

Kb nincs is hely a profilban ami miatt törni tudna. Amúgy meg a PETG sokáig bírja aztán robban. ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17042) Joshi válasza DrojDtroll (#17039) üzenetére


Joshi
titán

Anycubic Kossel Delta.

(#17043) Joshi válasza Saccco (#17038) üzenetére


Joshi
titán

Kicsi szaga volt, de nem vészes.

(#17044) DrojDtroll válasza Joshi (#17042) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hogyan burkoltad be?

(#17045) Saccco válasza Joshi (#17043) üzenetére


Saccco
nagyúr

Érdekes, általában 100°C körüli asztalhőfok kell az abs-hez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17046) konkav


konkav
csendes tag

Sziasztok.

Végre nem segítségért jövök ide :)

Elkészültem a 4MAX-om upgrade-elésével. Kapott egy RPi3 A+-t, a fizikai méretek miatt, ugyanis nyomtattam hozzá egy beépítő keretet és bekerült az eredeti vezérlő "dobozába". A trigorilla lapon ki van vezetve az uart3 tüskesorra, így én azt használtam fel. A sikeres működéshez rá kellett jönnöm, hogy az Y végálláskapcsoló pont az uart3 lábait használja, így azt át kellett raknom, de szerencsére a lapon 6 "végállás" van, X,Y és Z-hez min. és max., így az Ymin.-ből lett Zmax. (Egyébként csak úgy megjegyzem, hogy a Klippernek köszönhetően a config igazán kellemes volt, van egy printer.cfg szöveges fájl, abban kell a nyomtató paramétereit átírni, sudo service klipper restart, és ennyi. Ehhez képest ha marlin-t kellett volna minden alkalommal fordítani..... :K ). Sokat szívtam még a firmware restart-tal, és átmeneti megoldásként az RPi egyik GPIO-jára kötöttem rá az ATMEGA RST lábát, de utána a Klipper github-ján elmondták, hogy az a régi bootloader miatt van. Szóval azt is frissítettem, és mivel nem akartam túl egyszerűen ezt megcsinálni, hát az RPi-vel szimuláltam egy AVR ISP programozót (mégis vagányabbul hangzik, mint hogy háromszor túrtam fel mindent, de csak nem találtam azt a fránya ISP programozót :B ). Sajnos a trigorilla nem tud elég áramot szolgáltatni 5V-on, hogy az RPi is menjen róla, ezért raktam bele egy DC-DC átalakítót, meg szintillesztőt (RPI 3,3V-os, az AVR meg 5V-os). Kapott még egy 7010-es halk ventit, meg egy "kiemelő" keretet.

RPi-re Octoprint és Klipper került, meg pluszba Opitemp plugin, hogy kijelezze az RPi CPU hőmérsékletét. És amikor már sikerült mindent bekalibrálni, na akkor érkezett meg a BMG klón. Úgyhogy szét is kaptam azonnal a fejet, nézegettem is azt a vacak műanyag izét, amit adtak mellé, hogy én bizony abban nem bízom. Körbegugliztam, és azt láttam, hogy mindenki vagy nyomtat magának valami tartót, vagy mélyen hallgat róla, hogy hogyan oldotta meg. És mivel CNC még nincs itthon, de nyers nyák annál több, így abból készült a keret. Sajnos nem találtam jó megoldást a felfogatásra, ezért az asztal bal oldalán egy 2 centi nem használható nyomtatásra :D A forrasztás nem teherhordó, ezért egy kis epoxi ragasztóval is megerősítettem. És amikor már úgy tűnt, hogy mindjárt kész is leszek vele, eltört a tárgyhűtő műanyag (eredeti). Úgy hogy nyomtattam egyet úgy, hogy kezemben fogtam végig a ventit, és követtem a fejet, természetesen a sebességből rendesen visszavéve. Na miután kész lett, és mindent felcsavaroztam, a venti nem indult, de rajtam ilyen dolog nem fog ki, ventikből mindig van cseredarab :D

És néhány kép:

sülyesztett anya a keretben
a keret üresen a helyén
keret, RPi, DC-DC és level shifter
kábelekkel
"vackok" a helyükön
"kiemelő" keret 7010-es ventive (úgy terveztem, hogy 8 centis venti is becsavarozható)
PCB "fejtartó"
nem szép, de cserébe ronda. viszont működik

Érdekes volt, de most egy ideig nem akarok semmit sem szerelni a gépen. Csak befűzni a filát, oszt' hadd szóljon :D

(#17047) konkav válasza konkav (#17046) üzenetére


konkav
csendes tag

Ja igen, így néz ki az oldala összerakva.

(#17048) fape válasza konkav (#17047) üzenetére


fape
senior tag

Nagyon baba lett :Y , szép munka :C :R

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17049) DarkByte


DarkByte
addikt

Üdv mindenki! :)

Egy ideje szemezek a témával, és most elég közel vagyok hozzá hogy rendelek egy Original Prusa i3 MK3S-t Kit verzióban. Első nyomtató lenne. Mivel nem ipari nyomtatás lenne a cél, csak saját magam szórakoztatása (DIY elektronikai projektekhez burkolati elemek és dekor tárgyak nyomtatása), így gondolom ez kb. egy örök élet lenne nálam, és még upgrade-elni is lehet időnként. Alapvetően használni szeretném, és nem folyton bütykölni, ez pedig állítólag elég hülye biztos és megbízható.

Viszont a kit és a készre szerelt verzió között azért jelentős a különbség árban, így inkább megpróbálnám összerakni.
Leírásokat néztem, az extruder összeszerelés tűnik legbonyolultabbnak.
Nem gondolom hogy kétbalkezes lennék (IKEA bútorokat, és eddigi PC-jeimet is magam raktam össze), de azért ez csak finom mechanikás eszköz. Néztem neten hogy rengeteg leírás és videó van hozzá, és a hivatalos összepakolós cucc is iFixit szintű.
Úgy láttam Szegeden több embernek is van, talán lenne segítség is ha elakadok. :)

Bele merjek vágni? Akinek van, ment elsőre az összeszerelés?
Ha gond van, a Prusa hogyan áll az alkatrész cserékhez (valamit eltörök vagy túlhúzok, ilyesmi. marhára vigyáznék, de sose lehet tudni), elvileg ugye van 2 év garancia a gépre, a fogyó alkatrészeket leszámítva.
Azzal tisztában vagyok hogy kb. 10 óra belemegy az első összepakolásba, de nem gond. Pár este alatt szétosztva majd csak összeáll.

[ Szerkesztve ]

(#17050) willz


willz
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire off a kérdésem. 3d tervezésben szeretnék segítséget kérni!
Milyen programmal és hogyan tudok egy modellnek a kőhöz vagy sziklához hasonló felületet adni?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.