Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Scallion válasza dugesz77 (#26097) üzenetére


Scallion
senior tag

Mindenképpen köszi. Én vettem lágyabbat de sajna kell neki a dd, meg is vettem ,de nincs időm szórakozni vele.

(#26102) tothferenc válasza Saccco (#26100) üzenetére


tothferenc
senior tag

ahogy nézem, igen.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26103) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok
Anycubic I3 mega s
PLA gondok, egy napja akármit nyomtatok, mindent felszed az asztalról
szintezést úja megcsináltam de a hiba továbbra is fennáll :(
ebben kérnék segítséget

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#26104) orosziem81


orosziem81
tag

Sziasztok,

Van egy CR-20 pro nyomtatom es eddig kis targyakat nyomtattam nagyobb baj nelkul.

Tegnap szerettem volna kepkeretet nyomtatni, de a bal-hatso fele felpondorodott a jobb -elso meg az elso layernel nem lett kinyomtatva. Azaz ferde a nyomtatoasztal. Auto bed leveling lefuttatva, megis ferden nyomtatja a termeket.
Mi lehet a gond?

(#26105) tothferenc válasza kyle_ (#26103) üzenetére


tothferenc
senior tag

Milyen PLA, milyen hofok,sebesseg, mivel takaritottad a bedet?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26106) Saccco válasza kyle_ (#26103) üzenetére


Saccco
nagyúr

Melegebb első réteg.
Takaríts asztalt!
Nedves lett a PLA.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26107) LógaGéza válasza Reggie0 (#26065) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát a kalibrálás alapján még alulextrudált is volt, feljebb kellett vennem (93 -> 98,4).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26108) mips válasza Saccco (#26096) üzenetére


mips
csendes tag

Köszi a segítséget. Na de ez esetben minden alkalommal át kell írnom a start gcode-ot? Mert hol PLA-t nyomtatok hol meg PETG-t, és ezekhez eltérő hőmérséklet kell. Azért ez bazi kényelmetlen ahhoz képest, hogy a Cura-ban meg nem kell a start kódot sohasem macerálni. Ott felfűti a fejet meg a tálcát. De mindig arra a hőmérsékletre, amit a modell gcode tartalmaz. Ha PLA-t nyomtatok akkor arra amit szeleteléskor beállítottam. Ha meg PETG-t akkor meg arra. És csak ezen felfűtés alatt vár. Utána viszont egybe függően végrehajtja a start gscode-ot és utána várakozás nélkül már indul is a modell gcode-a.

Ilyet nem lehet a Prusa Sclicer-rel?

[ Szerkesztve ]

(#26109) Saccco válasza mips (#26108) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem kell. A profilból veszi a változókat.

Nekem ennyi a start gcode:
Az a 4 sor, hogy ne csak PS gcode-ot futtasson a gép.*
Print_start
A vége meg:
Print_end

;)

*Egyébként nem is lenne jelentősége, mert mindig felfűtöm a gépet előre.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26110) mips válasza Saccco (#26100) üzenetére


mips
csendes tag

Igen. Csak pénteken él a kedvezmény.

(#26111) Mr.Csizmás válasza mips (#26108) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mentsd el külön profilba. pla-n belül pár színhez is van külön profilom pl.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26112) mips válasza Mr.Csizmás (#26111) üzenetére


mips
csendes tag

Per profile külön-külön start gcode van? Akkor ez megoldja a dolgot. Azt hittem csak 1 start van.

(#26113) Mr.Csizmás válasza mips (#26112) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

prusa/superslicerben külön van printer profile is, csak kapcsold be a piros expert dolgok megjelenítését is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26114) Saccco válasza mips (#26112) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Külön is lehet hozzáadni. Filament-ekhez például.
Amit írtam start gcode az általános és a printer fülbe kerül. A zárójeles részben változók vannak, amit mindig az adott profil használatakor behelyettesít a startba.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26115) indigen205


indigen205
tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség. 17HS4401 motorjaim vannak és most A4988-ról váltottam TMC2208-as vezérlőkre. Eddig nem melegedtek egyáltalán a motorok, most viszont igen. Olvastam, hogy a 2208-al melegedni fog, de nem gondoltam hogy ennyire. A kérdésem az hogy mi a biztonságos hőmérséklet ezeknek a motoroknak? Tuti hogy túl magas a feszültség és azért melegek, mert nem volt számomra egyértelmű hogy hogy is kell kiszámolni.
A TMC2208-hoz én úgy tudom, hogy a következő képlettel kell kiszámolni a megfelelő értéket: Vref=(Motor RMS Current x 2.5) / 1.77) és ezt kell még levinni 90%-ra a biztos működéshez.
A 17HS4401-es motorhoz csak Rated Current adatot találtam ami 1.7A. Szóval az RMS értéket 1,7/1,41= 1.2A lesz.
Vref-et ÉN úgy tudom, hogy ennek a vezérlőnek úgy kell számolni, hogy Vref= (RMS Current x 2.5) / 1.77), szóval 1.69V és ebből le kell szedni 10%-ot hogy biztonságos legyen a dolog, így kaptam végül 1.52V-ot. Így is lettek beállítva a vezérlők. Így most a motorok melegek, kézzel simán lehet őket fogni de, azért elég para hogy az A4988-al jéghidegek voltak. Ja és értelemszerűen csak azok a motorok ilyen forrók amik dolgoznak is: extruder, X és Y. A z tengelyen nem is érzem hogy melegedne.
Válaszokat előre is köszi!
Csak hogy véleményt is írjak: a TMC2208-ak megváltást hoztak azzal, hogy semmi hangjuk nincs a motoroknak. Az A4988 ehhez képest egy HeavyMetal koncert volt. Aki esetleg ilyen váltáson gondolkozik, annak megadnám a kezdő lökést: VÁLTS!!! NAGYON JÓ!!!!

(#26116) mips válasza Saccco (#26114) üzenetére


mips
csendes tag

Ja hogy azok változók. Azt hittem nekem kell a kapcsos zárójelben levő nevek helyett fix hőfokot írni. De ezek szerint nem.) Na így már összeállt a kép.

Nagyon köszönöm neked a segítséget!

Még egy kérdésem lenne a Prusa Slicerrel kapcsolatban. Olyasmi van a Prusa Slicer-ben, mint a Curában plugnnnal megoldva, hogy egy bizonyos layer-t elérve pause? És akkor folytassa a nyomtatást tovább ha én megnyomok egy gombot?

Sokszor szoktam csavar anyát bele ültetni a nyomatba, de ehhez meg kell állni egy bizonyos layer-nél, hogy a csavar anyát bele tudja az ember pottyantani az erre kialakított résekbe.

Vagy ehhez mindenképpen a kész gcode-ba kell utólag bele mókolni a pause-t?

(#26117) kyle_ válasza tothferenc (#26105) üzenetére


kyle_
tag

bq PLA filament
200/60 fok
a bedet tiszta alkohollal tisztítottam

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#26118) Rulez81


Rulez81
tag

Na nem olyan rossz ez.
Filanora PLA
PursaSlicer Draft mode, adaptive layer
210/40 majd 205/35
És még annyi beállítás van amiről lila...sincs :)

(#26119) tothferenc válasza kyle_ (#26117) üzenetére


tothferenc
senior tag

a bq filát nem ismerem, magasabb kezdő hőfokkal is feljön? illetve én úgy szoktam az asztalt beállítani (i3 Mega S) hogy az első réteget kicsit belenyomja az asztalba. Kezdő 3 réteg nekem hűtés nélkül szokott menni.
#26118 Rulez81 jól néz ki, én is nyomtattam vele, első osztályú eddig.

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26120) Pew válasza mips (#26116) üzenetére


Pew
tag

Egyszerűbb is mint Curában :) Jobbklikk previewben a + jelre, ha az adott rétegnél vagy, és feljönnek az opciók. (Az alap katt a filament csere)

(PS: péntekig egész jó akciók vannak Alin, ha valamit vennétek érdemes ránézni az árakra, 49$ volt nekem egy TL Dragon hotend)

[ Szerkesztve ]

(#26121) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Múlt héten hétfőn kézhez is kaptam az Ender 3 v2 nyomtatót. Este a melóhelyen összeraktam, majd a bekapcsolás pillanatában el is füstölt a táp (Tomtop vásárlás).
Ha minden igaz, fordítva volt a 110/230-as kapcsoló bekötve. Itthon gyrsan szereztem hozzá egy ugyanolyan MW tápot, lényegében kinti áron, de itthoni üzletből, itthoni garanciával.

Egész jól kezdtem belakni, de nem hagyott nyugodni a Prusa Mini, amit tegnap meg is kaptam, az Endert pedig ma elvitték.

A kérdésem: van itt olyan, aki Prusa Minit használ? :R

Filanora filamentet használok, de nem akar letapadni. Egyelőre ragasztó stiftet használok, ami néha bejön, néha nem (az Enderen is ezt használtam . lehet ki kellene valami más filamentet próbálnom, de ebből még van 9 tekercsem :D ) . Próbáltam ma izopropanolt szerezni Fehérváron, de sehol nem találtam. Hátha ez segítene.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26122) azbest válasza Otisz (#26121) üzenetére


azbest
félisten

Mármint, félreértetted a jelölést és a gyári 230 beállításról 115-re váltottad?


Nem csesztetésképp, csak azért gondoltam rákérdezni, mert eléggé szokatlan hiba lenne egy fordítva bekötött kapcsoló. Ha nem tévedés történt, akkor lehet valami más zárlat lehetett benne vagy kósza csavar akár.

A prusa minihez mintha többféle build plate is lenne, neked melyik van?

[ Szerkesztve ]

(#26123) mips válasza Pew (#26120) üzenetére


mips
csendes tag

Na ez az amit a büdös életben soha nem találtam volna meg magamtól!

Köszi! :R

(#26124) Rulez81 válasza Pew (#26120) üzenetére


Rulez81
tag

Hello,
Erre ma kattintottam véletlen, elszorakoztam mire kikapcsoltam. :)
Ha itt bárhol állitok filament cserét, akkor ott automatikusan megáll a gép?

... Egyik ismerősömnek van egy Palette 2S Pro....elég parédés :)...

(#26125) Pew válasza Rulez81 (#26124) üzenetére


Pew
tag

Igen, megvárja oldalra “parkolva” ameddig filamentet cserélsz, folyat egy picit (le kell szedni csipesszel) és folytatja. Nem egy Palette, de hasznos funkció. Így valahogy

(#26126) kulu22 válasza Otisz (#26121) üzenetére


kulu22
aktív tag

Szia, nálam van Mini, de Filanora-t nem használok(tam). Melyik sheet-el kérted? Sima vagy rücskös? Elvileg adtak hozzá egyfelől alkoholos törlőkendőt, azzal le tudod pucolni az asztalt, másfelől minta filamentet (sztem Prusament). Ez utóbbival megcsináltad a kalibrációt és rendben volt? Érdemes végignézni a tutorial-t, addig kell tekergetni a z offsetet amig kb. a nozzle lelapított végének szélességénél valamivel szélesebb az a hurka az asztalon. Ilyenkor a végén a kis négyzet amit kitölt ~hibátlan kell hogy legyen.
Az idegen (nem a minta) filamentnél szerintem nem érdemes az USB-n lévő, már kész modellekkel próbálkozni mert messze nem biztos, hogy jók azok a beállítások, inkább próbálj meg a PrusaSlicer-ben valami sajátot és játssz a hőmérséklettel / sebességgel / hűtéssel.

(#26127) mips válasza Pew (#26120) üzenetére


mips
csendes tag

Azért a TL Dragon az most 60 USD felett van.

Én Mosquito klónt használok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Minősége is pöpec. Ez is még fél éve vagy 43-46 USD volt. De most már csak 26-27 USD. Nagyon tudom ajánlani.

Nem pont ilyet, de nagyon hasonlót használok (az enyémnek szélesebb a heat blokkja):

https://www.aliexpress.com/item/4000793604825.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3cb47557nFbnZU&algo_pvid=20ab2e83-a4ee-4b2f-a99a-272cd3202989&algo_expid=20ab2e83-a4ee-4b2f-a99a-272cd3202989-4&btsid=0b0a555616062440259715743eb78e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Egy dologora kell ezekkel bazira vigyázni. Ha nincs rajta a hűtés akkor nem szabad felfűteni. Még kis időre sem. Vissza melegszik az a bazi vékony throat és belegyógyul az anyag. És nagy szenvedés fémtisztára vissza varázsolni. Sajnos én már megszívattam magam ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#26128) Mr.Csizmás válasza mips (#26127) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TL dragon van nekem, megéri bőven.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26129) Pew válasza mips (#26127) üzenetére


Pew
tag

Checkoutnál rávág még pár kupont, ma rendeltem, nekem 49,5 volt. 51-52 ha nem elsővásárlás mostanában, vagy valamire olyasmire is behúzott pár dollárt :)
Néztem a Mellow féle klónt, ott az a trükk hogy az alu verzió olcsóbb, a plated copper közelebb van a TL hez. Azt a pár dollárt megelőlegeztem nekik, pedig a szögletesebb forma alapvetően jobban bejönne.
Ezt akkor mindenképp megfogadom, köszi!

(#26130) Dalee


Dalee
aktív tag

A képen látható csonka teatraédert nyomtattam.
nozzle: 0,4
első kép rétegmagasság: 0,2
második kép rétegmagasság: 0,1
falvastagság: 1,5mm
rövid alap élhosszúság: ~3 cm
hosszú alap élhosszúság: ~5 cm
nyomtatás: rövid háromszög alap volt a tárgyasztalon
filament: Spectrum (210 oC)

0,2 mm rétegvastagság esetén az él csak a nyomtatás tetején (1. képen a tetraéder alján lévő lábak) lett rossz, 0,1mm rétegvastagság esetén már rögtön a nyomtatás aljától (2. képen a tetraéder teteje ) rossz az él. (A 0,1mm rétegvastagsággal nyomtatást le is állítottam.

Mi lehet a gond? Túl vékony a fal a 0,4-es fejhez képest? 0,25-el jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#26131) mips


mips
csendes tag

Na most pofázom, hogy jók ezek az új fajta Mosquito megoldású all metal fejek, csak ha megáll a hűtés rajta, akkor nagyon hamar eldugul.

Erre mi történik? A Prusa Slicer próbálgatásakor 2x is thermal runaway-ba futottam (noha a Cura-ával egyszer se volt). A másodikra el is dugult az egész. Se előre se hátra a filament.

Nagy okosan a thermal runaway esetén az egész vezérlő panel leállítja magát, és így hűtő sem kap áramot.

Azt hiszem ki fogom kötni azt az 1 ventilátort egy külön tápra, mert ez ilyenkor nagyon szívás.
És amúgy sincs nagyon értelme vezérelgetni, mert normál esetben amúgy is mindig forognia kell állandó fordulaton. Nem is értem alapból miért nem kap fix áramot mindentől függetlenül.

(#26132) Otisz válasza kulu22 (#26126) üzenetére


Otisz
őstag

Szia!

mindkét sheet megvan.
Első körben próbáltam a gyári kalibrációt, de elakadt a filament (előtte használtam a gyári alkoholos törlőkendőt is). Aztán eljutottam oda, hogy nagyjából be tudom fűzni az új adagot (szerintem elég szarul van az extruder megtervezve), de ugye a filamentes cucc van benne, és hiába kalibrálom, állítok bármit, akár live-ban is, az alsó réteg nem tökéletes, és itt bukik el minden. Lehet bennem a hiba, ez sem kizárt, de próbálkozok, és addig úgy sem nyugszom, amíg meg nem oldom. Mivel egy bazi nagy dugulás lett benne, és nem tudta behúzni a szálat, ezért rögtön szét is kellett szednem (ettől biztos jobb a BondTech extruder...)
Z eltolást eszközöltem a kalibráláskor. Ugye az Endernél, ott nekem kellett papírlapot dugdosni az asztal szintezésére (elég jól belejöttem 2 nap alatt), itt viszont nem tudom, hogy mennyire engedhetem le. Rengeteg videot megnéztem már, meg fórumokat olvasgatok, és teljesen változó, hogy ki mit ír.
Ez mennyire megfogdható?

Most töltöttem le a gyári vágóját, úgyhogy ha hazaértem, azzal megejtek pár dolgot, meg lehet a hotendet is ki kellene cserélni, azt sok helyen írták (volt is a csomagban egy másik, mintha méretbeli különbségekről írkáltak volna sokan, ami gondot is okozott)

Igazából azt hittem, hogy a Prusával nem lesz sok gondom, és nem kell majd minden nyomtatás előtt odafigyelni, milyen az első réteg.... :U bár ahogy nézem a fórumokat és csoportokat, a minivel ezen a téren sokan szívnak (nem tapad le, menet közben jön fel, meg ilyesmik). Én viszont tenni akarok ez ellen, elvégre azért vettem, hogy használjam, és kihasználjam :)

A cél: beapcsolom, használom, örülők, max 2 hetente kalibrálok rajta valamit :D

Neked egyébként van bármi gondod vele? Esetleg

#26122 azbest
Gyári 230-on volt, de szétszedés után látszott, hogy ott sült meg a táp.

2 platem van hozzá: Textured és smooth spring steel sheet.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26133) Scallion


Scallion
senior tag

Nekem ez a mosquito már első ránézésre is elbaszott elrontott konstrukciónak tűnik . Alig van hőtranszfer felület.

[ Szerkesztve ]

(#26134) kelekyle


kelekyle
őstag

Sziasztok!
Tervezek egy 3D nyomtatót venni.
Amiket elvárnék: legyen halk, jó minőségű nyomat, meg a többi szokásos... meg mondjuk ne csak PLA nyomtatásra legyen alkalmas (TPU jól jönne, de néhány projektemhez lehet ASA is kéne); amit rászánnék az kb. 80k HUF.

Első kiszemeltem az Ender 3 V2 volt, talán mert ez a legnépszerűbb és a standard minőséget hozza, de elméletileg modolni kell rendesen, hogy "mindenre is jó legyen".

DE aztán szembe jött velem a Biqu B1, aminek elméletileg jobb a boardja, szebben nyomtat és könnyen tudok rá applikálni egy BLtouch-t.

Most előbb olvastam a HSZ-t, hogy 100$-ral olcsóbban már van TRONXY XY-2 Pro, de amiket láttam róla nem lettek vele túl jó minőségű nyomatok (ez csak az ár miatt fordult meg a fejemben, de hosszú távra szeretnék vásárolni, hobbi projektjeimhez).

Most ott tartok, hogy Biqu B1 a legszimpatikusabb, de az Ender 3 V2 meg elterjedtebb és még egynek találtam az Artillery Geniust, ami minden földi jóval fel van szerelve, de tesztek alapján több beállítással, sok nyomtatás után az Ender 3 V2 jobban nyomtat, plusz kicsit para a 220Voltos asztalfűtés.
Mit javasoltok a Biqu B1 jó választás lehet vagy más irányba menjek, esetleg még van valamilyen alternatíva?

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#26135) Rulez81 válasza kelekyle (#26134) üzenetére


Rulez81
tag

En egy ortur obsidiant akartam, csak nincs és nem is tervezi a gearbest eu raktárból forgalmazni, nem értem miért.
igy akciosan hiába volt 90ezer + vám +áfa már sok.
Maradt az ender 3 v2 , csak hogy legyen már valami, mert elég régota variáltam vele, hogy mi legyen.
63volt kiszállitva, ennyit már most látom egy hét után, hogy nagyon megért.
Persze lágy TPU-hoz egész biztos nem lesz jó (javitsanak ki a régi tulajok).
Hacsak nem direkt drivre-ra alakitod.

(#26136) Rulez81 válasza Rulez81 (#26135) üzenetére


Rulez81
tag

Ki mit ajánl autolevelingre?
BL-touch vagy kapacitiv szenzor?

(#26137) LógaGéza válasza Rulez81 (#26136) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tegnap én is szemeztem egy BLTouch-al, van hozzá firmware is szerencsére. Nálam inkább az a kérdés merült fel, hogy mi különbség lehet egy olcsóbb változat, és az "eredeti" között. Megéri a majdnem 4x-es árat?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26138) Rulez81 válasza Scallion (#26133) üzenetére


Rulez81
tag

Erre az első hozzászóló azt írja, hogy "soha többé mosquito" :)
Bár nekem még gyári, uh attól gondolom sok minden jobb.
Lehet be kéne szerezni valamit, de itt is van ezre lehetőség.
ASA-t éppen lehet csak állítólag nyomtatni a gyárival.

(#26139) kulu22 válasza Otisz (#26132) üzenetére


kulu22
aktív tag

Mielőtt bármihez is nekikezdenél, szerintem szerezd be ezt: [link] , ez megoldja a dugulást (a csomagban lévő gyári tartalék nem feltétlenül, az ugyanolyan mint amivel szállítják). Nálam már az első nyomtatás előtt cserélve lett, nincs is vele gondom (és mindenképpen a Bondtech oldalán található leírás szerint járj el amikor cseréled, tiszta legyen amikor összeszereled, figyelj a melegítésre a meghúzáskor, stb.).

Az extruder nem hoz ekkora változást bár javít a helyzeten. Arra figyelni kell, hogy ha extrudert cserélsz akkor is a gyártó (Bondtech) leírása alapján tedd és csak a következő firmware-ben lesz lehetőség az extruder kalibrációs értékének mentésére, addig egy gcode-ot kell futtatni minden bekapcsolás után a pendrive-ról.
A belinkelt videó jó, ezt csináltatják gyárilag is, de az csak a szenzor megfelelő magasságát állítja be, a z offsetet ezután is neked kell. A heatbreak csere után amúgy is meg kell tenni.
Kalibráció: [link]

Ami még nálam szívás volt, hogy nem új filamenttel próbáltam kalibrálni hanem egy már itthon lévő régivel amit ki sem szárítottam előtte [link] . Érdemes első körben a sima lappal kezdeni a kalibrálást és a nyomtatást, azon egy picit jobb a tapadás (amivel egyébként szerintem semmi gond nincs egyik fajta lapon sem). És igen, IPA-val normálisan le kell pucolni előtte (mig a rücsköset főleg PETG-nél ablaktisztítóval, de ez is le van írva a manualban/weboldalon).

Nálam a fentiek után nincs gond vele, bár én keveset nyomtatok. Nem az első Prusa-m, de az első Minim. Beállítva + a gyári szeletelő és a profiljai hozza azt az élményt amit vársz. És tartsd be amit a hivatalos Prusa útmutatókban írnak. hidd el, értenek a saját nyomtatóikhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#26140) Scallion


Scallion
senior tag

Napi print.

(#26141) consono válasza Scallion (#26140) üzenetére


consono
nagyúr

Jól néz ki! Ez valami szűrő ház? Vagy csapágy megy bele?

"In God we trust. All others must bring data"

(#26142) Scallion válasza consono (#26141) üzenetére


Scallion
senior tag

Jól látod , kerámia csapágy megy az aljába oldalt pedig tekercsek lesznek azt hiszem. (Megrendelésre nyomtatom)

(#26143) Mr.Csizmás válasza Scallion (#26133) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az a vékony cső kevés hőtehetetlenséggel bír, azért kell hajtani ventivel, hogy vissza se melegedjen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26144) Otisz válasza kulu22 (#26139) üzenetére


Otisz
őstag

Köszi!

Közben nem hagyott nyugodni a dolog, így állítottam a hotenden és a mindán, aztán liveconfigban addig csavargattam, mire eljutottam ide:

(OO[IIII][IIII]OO)

(#26145) kulu22 válasza Otisz (#26144) üzenetére


kulu22
aktív tag

Na, ez már nem néz ki rosszul :)

(#26146) consono válasza Otisz (#26144) üzenetére


consono
nagyúr

Volt értelme a tekergetésnek :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#26147) Reggie0 válasza Rulez81 (#26138) üzenetére


Reggie0
félisten

Devil Design ASA azert nem all messze a PLA hofoktol, 230-tol mar lehet nyomtatni.

(#26148) Reggie0 válasza LógaGéza (#26107) üzenetére


Reggie0
félisten

A kalibralast hogyan vegezted, a nozzle kicsavarasaval, vagy felfutotted egy adott hofokra?

(#26149) LógaGéza válasza Reggie0 (#26148) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felfűtöttem (Filanora PLA volt benn éppen) 210fokra, és mondtam neki, hogy tekerjen le 100-at. Gondoltam így jobban szimulálok egy valós helyzetet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#26150) Reggie0 válasza LógaGéza (#26149) üzenetére


Reggie0
félisten

Csinald meg ugyanezt, csak vedd le a sebesseget otodere es merd meg ugy mennyit huz be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.