Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Krisz26 válasza Saccco (#30000) üzenetére


Krisz26
tag

Ok, köszi. Most próbálok másik szeletelőt. Sd kártyából most másikat teszek bele.

(#30002) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Megszűnt a hobbistáknak ingyenes fusion360? Hogyan tudom magam átrakni hobbistára education verzióból?

Nem találom sehol :(

(#30003) Atamano


Atamano
csendes tag

Sziasztok,

Egy kicsit porosodott a nyomtatóm,mert nem akadt semmi sem,amit nyomtatni szerettem volna. Azonban láttam egy pár kreatív litofán képet és újra feléledt bennem a vágy a nyomtatásra. A fenti képen látható,hogy nem túl sok sikerrel.
Folyamatosan ezek a vonalak jelennek meg a képeken és valahol még anyag sem jut.

Volt itt már filament csere,e step kalibráció,flow,temp kalibráció ,újraszintezés, szíjak meghúzása, brim szélesítés,excentrikus csavarok meghúzása,retract sebesség változtatás, nozzle csere ,tisztítás.Interneten is kutakodtam és találtam hasonló problémával küszködő személyeket,de megoldás ott sem volt olvasható sajnos.

Szóval creality ender 3, BMG clone extruderrel.

(#30004) Saccco válasza Atamano (#30003) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akad a filament?
A kérdéses részen van 1 line-nál vékonyabb út?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30005) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. elég új vagyok a témában, adott egy ender 3. a felső vezető gumi hosszú volt, ezért egy gyorskötözővel feszesre csináltam :D működik meg minden, egész jó a nyomtatás. viszont amikor teszt kockát nyomtatok (normális filamenttel pla) akkor a teszt kocka nem 20*20as. egyrészt valaki eltüdná nekem küldeni a részletes nyomtató beállításokat ami gyárilag van rajta? magán a nyomtatón lévő, nem amit programban állítunk. Sajnos nyomtattam már olyan cuccot ami többszöri nyomtatás ellenére sem akar a helyére menni mert fél 1 mm eltérés van. valószínű :( üveglapot milyet tanácsoltok (nem szeretnék 7-10e ftért üveglapot venni) köszönöm a segítséget.

(#30006) Atamano válasza bb.bocs (#30005) üzenetére


Atamano
csendes tag

E-step,temp,flow kalibráció megvolt?

(#30007) bb.bocs válasza Atamano (#30006) üzenetére


bb.bocs
őstag

őőő izé :D hőmérsékletet beállítottam kb a filament középtartományába. a többinél világomról nem tudok :D

(#30008) ToMy_ válasza DrojDtroll (#30002) üzenetére


ToMy_
tag

Miből gondolod, hogy megszűnt? Én is edu-t használok, de semmi jelét nem látom, hogy megszűnt volna. Ameddig jogosult vagy, addig használhatod.

(#30009) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Van itt valaki aki jártasabb a TMC2209-el? Sikerült beszereznem belőle 5db-ot így leszeretném cserélni a gyárit.

Sajnos nem tudom a teljes menetet.

Ha szükséges akár honorálnám is a segítséget.

(#30010) LógaGéza válasza zsolti_20 (#30009) üzenetére


LógaGéza
addikt

Miben, miről, és milyen FW-vel hajtva? Nem nagy ördöngősség a dolog :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#30011) bb.bocs válasza bb.bocs (#30007) üzenetére


bb.bocs
őstag

most esik le a fila adagolás pontossági beállítását anno megcsináltam(mértem számoltam stb :D ) , annyit tol ki amennyit kell a filamentből. temp az 210 fok 195-220 között mozoghat ha jól rémlik ennél a filánál.eléggé új vagyok a témában ,nem tudom mit kellene még tennem, megpróbálok majd leírásokat nézni hátha okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#30012) Atamano válasza bb.bocs (#30011) üzenetére


Atamano
csendes tag

Oldalakon keresztül lehetne írni róla,hogy mit hogyan kell beállítani,de a youtube sokkal jobb anyagok vannak erről:

https://www.youtube.com/watch?v=rp3r921DBGI&t=909s

Persze ezek angol nyelvűek,de szépen ,tisztán és lassan beszél vagy,ha nem szimpatikus,akkor még jó pár egyéb csatorna van,ahol foglalkoznak ezzel a témával.

(#30013) bb.bocs válasza Atamano (#30012) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen, az a fránya angol :(

(#30014) bb.bocs válasza bb.bocs (#30013) üzenetére


bb.bocs
őstag

kinyomtatva a kockát az alján vastagabb a legalján picivel. magasság 20, a többi meg attól függ hogyan mérem, első pár réteget is beleveszem e vagy sem... találtam egy magyar leírást, de foggalmam sincsen mi van :D hol van az a 80 alapérték a gépen, illetve milyen mérést vegyek alapú, a teljes aljával lévő kockát, vagy sem mivel más az érték így és más úgy :D túl egyszerű lenne ha lesőre értenék mindent is :D

(#30015) zsolti_20 válasza LógaGéza (#30010) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Egy TEVO Tarantula PRO gépem van, MKS GEN L v1.0.
Először szeretném a Marlin 2.0 FW-t rárakni, majd módosítani a default stepper motor drivert TMC2209-re.

De néztem ezt a 2.0-át és sokkal kevesebb oldal van benne mint az eredeti FW-ben. A kettőt kellene valahogy össze gyúrni?

(#30016) laskr99


laskr99
addikt

Az alsó pár réteg szélesebb a teszt kockán mint a többin, mi okozhatja? Nem mellesleg nem is jó teljesen. Z mellett van egy lyuk is.

(#30017) zsolti_20 válasza LógaGéza (#30010) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ez alapján megcsináltam mindent:
[link]

De mikor bekapcsolom a nyomtatót csak annyit ír a kijelzőn hogy "Killed. Printer Halted. Please reset"

(#30018) bb.bocs válasza laskr99 (#30016) üzenetére


bb.bocs
őstag

na nálam is alul van eltérés ,mondjuk kevesebb.

(#30019) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Én szamolgattam mennyivel kell állítani a gépen az x y, de az alja így sem jó, viszont pontosabb lett valamivel.már ha igy kell egylátalán nézni az x y xD

[ Szerkesztve ]

(#30020) honeypot


honeypot
tag

Mit kellene beállítani, hogy szebb/simább legyen a legfelső réteg? [kép]
Prusaslicert használok, nem találok hozzá semmi ezzel kapcsolatos leírást, mindenhol csak a vasalást említik, de az sem lesz sokkal jobb.

(#30021) DrojDtroll válasza ToMy_ (#30008) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem az edu szűnt meg, hanem befejeztem az egyetemet. A kerdésem arra vonatkozott, hogy a hobbista felhasználóknak ingyenes verzió megszűnt-e? (nem találom sehol az átváltás opciót)

(#30022) Saccco válasza DrojDtroll (#30021) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem szűnt meg. Írj a support-nak hátha, csak úgy lehet átrakni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30023) Saccco válasza honeypot (#30020) üzenetére


Saccco
nagyúr

Sok a flow.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30024) honeypot válasza Saccco (#30023) üzenetére


honeypot
tag

Én is erre tippeltem, de az első réteg gyönyörű, utána sem látok semmi különöset, a kalibració alapján is jó a flow, a felső réteg viszont ilyen. Arra gondoltam, hogy valahogy csökkenteni kellene a flowt a felső rétegnél, de nem találom hogy lenne-e arra lehetőség, hogy csak a felső rétegen legyen eltérő flow.

[ Szerkesztve ]

(#30025) Walter_White válasza honeypot (#30024) üzenetére


Walter_White
senior tag

Erre gondolsz:

[link]

(#30026) honeypot válasza Walter_White (#30025) üzenetére


honeypot
tag

Nem. Ahogy írtam a vasalás sem szép. Valahogy a felső réteg flow ratejét kellene lejjebb venni. De prusaslicerben nem találok erre megoldást. Lehet, hogy van rá valami gkód, if last layer then vedd lejjebb a flow rate-et vagy valami hasonló, de eddig még nem jöttem rá. Megnézem még a superslicert, abba sok plusz opció bekerül ami a prusaslicerből hiányzik. Hátha ott van rá megoldás.

(#30027) Saccco válasza honeypot (#30026) üzenetére


Saccco
nagyúr

Általában véve magas a flow-d, csak az alsóbb rétegeknél az alacsony kitöltés miatt elveszik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30028) ToMy_ válasza DrojDtroll (#30021) üzenetére


ToMy_
tag

Jahogy. Hát, azt én már elég régen befejeztem, a gyerek nevén csináltam az account-ot, de nincs belőle lelkiismereti problémám, ő úgyis humán szakos, az életben nem használná ki. :)

(#30029) oszy


oszy
veterán

Milyen gépet érdemes venni kizárólag itthoni felhasználásra? :) Pl. szeretnék csinálni egy kulcstartót, vagy a legújabb ötletem, hogy egy mini gép alá olyan tartót, amibe belerakhatok egy ventilátort. :) Szóval nem nagyban gondolkodom. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30030) dugesz77 válasza oszy (#30029) üzenetére


dugesz77
őstag

Milyen összeghatárban gondolkozol? 200$ körül is más az ajánlott meg 800$ -nál is.

(#30032) oszy válasza dugesz77 (#30030) üzenetére


oszy
veterán

A lehető legolcsóbb, működő. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30033) Janos250 válasza DrojDtroll (#30002) üzenetére


Janos250
őstag

https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#30034) Tikakukac válasza oszy (#30032) üzenetére


Tikakukac
titán

A hogyan működés lesz itt a nagyobb gondod, nem a működés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30035) Walter_White válasza oszy (#30032) üzenetére


Walter_White
senior tag

ár-értékben Ender 3 sima (Alzánál). kipofozod, kalibrálod, és kb hobbi szintre bőséggel ki fogja szolgálni az igényeidet. Én most vettem a 2. darabot :D

(#30036) Walter_White válasza honeypot (#30026) üzenetére


Walter_White
senior tag

Értem mire gondoltál, de ennél tisztább kockát is lehet még csinálni? (Ender 3)
(Aljárol a tapadási réteget nem vágtam le)

[ Szerkesztve ]

(#30037) Imy válasza Walter_White (#30025) üzenetére


Imy
veterán

Ironing PETG-nél nálam nem működött, most próbálom PLA-nál.

(#30038) oszy válasza Walter_White (#30035) üzenetére


oszy
veterán

Ez lenne az? https://www.alza.hu/creality-ender-3-d5462906.htm

Mennyit kell még rá pluszban költeni? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#30039) Tikakukac válasza oszy (#30038) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ. Ha műszerész vagy és van egy garázsod tele mindennel, max egy 3-4 kiló filament és olyan 30-35 rugó nyersanyag.

Ha nem, akkor pedig (pár) száz óra belerakott idő, 50k és pár doboz nyugtató.

Most itt arról beszélek amikor tényleg meg van csinálva a nyomtató úgy, hogy nincs himi-humi alibizés mi miért így van meg tákolda. Nálam 90k körül állt meg az Ender3 úgy, hogy messze túlszerelt vagyok ilyen téren az átlaghoz képest.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30040) imibogyo válasza oszy (#30038) üzenetére


imibogyo
veterán

Határ a csillagos ég... De az Ender 3 hobbi-ismerkedős szinten egy alapvetően jól használható kis gép és tényleg sokat ki lehet belőle hozni. Nekem mondjuk a 3 kimaradt én az 5-el lettem először "Creality-s", de az is egy nagyon jó kis gép és a 3-at is használtam egy kis ideig ismerős jóvoltából. ;)

(#30041) laskr99


laskr99
addikt

Az mitől lehet, hogy tegnap jól be lett szintezve az asztal, a gyári teszt kutya nyomtatás után reggel meg már hibás volt, és feljebb került maga az asztal és bele ért majdnem a fúvóka?

Meg rugót mire érdemes cserélni?

(#30042) Walter_White válasza oszy (#30038) üzenetére


Walter_White
senior tag

Igen. nekem ebből van 2db. A gyári tálca alapból kuka. (Kipróbálhatod hogy nyomtat, de annyi, mert többet az a nyomtatvány nem fog lejönni az asztalrol. Én legalábbis egyik nyomtatóm asztaláról se tudtam leszedni a nyomtatványomat. )
Ugyhogy 1000FT-ért vágattam rá üveget a tárgyasztalra, + olcsó (400FT-os Rossmannos) 5-ös erősségü hajlakk, amivel 3 réteget ráfujtam(asztal lehülése után, csak leemelem a tárgyat).Kb ennyit költöttem rá. + ugye a filamentek (de az minden nyomtatóhoz) - illetve a Thingvisethingiverse.com -on rákeresem az ender 3-ra és rengeteg kiegészítőt lehet rá találni, amit a vásárolt filamentből nyomtatsz. (Gembird 3D-t ajánlom nagyon PLA\PETG-ből)
Szintezés és kalibrálás után, már csak az alap Creality Slicer-ben a beállításokkal szórakoztam.
Természetesen összeszerelésnél a csapágyakat figyelni kell, hogy megfelelően gördüljön, pl az első Ender 3-nál szépen vajsimán gördült minden. Viszont a 2.-nál görgő ami annyira meg volt huzva, hogy bár gördült, de azért elég nehezen. Kicsit lazítani kellett a csavarokon. De amugy, ha alapgépet keresek 50eFT-ért, szerintem jobbat nem találnék.

(#30043) Walter_White válasza Walter_White (#30042) üzenetére


Walter_White
senior tag

ja igen, és utólag jutott eszembe (igy a szerkesztés már nem volt elérhető) :D ha PLA-val kezded a nyomtatást, majd szeretnél mondjuk PETG-t, vagy olyan anyagot nyomtatni aminek az olvadáspontja magasabb, az nem okoz sok gondot, mert szépen ki tudja nyomni a "maradékot" az előző anyagból. Viszont ha magas olvadáspontu anyag után szeretnél alacsonyabbat nyomtatni, érdemes fúvókát a hozzá kapott tűvel felfűtött fej(előző anyag olvadáspontjáig felfűteni) és mellett kitisztítani, mert látszólag nincs elakadás, de produkálhat nyomtatás közben furcsaságokat, akár a legfelső rétegnél is. pl PETG-ről PLA-ra állsz vissza.

[ Szerkesztve ]

(#30044) kzkz


kzkz
őstag

186euro az Ender 3 V2 az alin 7 napos EU-ból szállítással.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30045) Saccco válasza laskr99 (#30041) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hőfokkülönbség.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30046) laskr99 válasza Saccco (#30045) üzenetére


laskr99
addikt

Lehülve néztem mindkettőt. 30 fokon szinteztem, és 25 fokon néztem reggel.

(#30047) honeypot válasza Saccco (#30027) üzenetére


honeypot
tag

Kinyomtattam egy flow kalibrációs kockát 0.4mm falvastagsággal. Mikrométerrel megmértem, elvileg ennek a flownak jónak kellene lennie [kép] Vagy valamit rosszul csinálok?

(#30048) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Upgradeltem a nyomtatómat Marlin 2.0-ra TMC 2209 driverekkel együtt.
A problémám az hogy a Z homing egyszerűen nem akar működni. X és Y-nál beállítottam a sensorless módot, Z-nél ott hagytam a végállás kapcsolót. Amikor rámegyek a menüben arra hogy Home Z, megmozdul kb 1-2cm-t és le is áll. Még jóval az előtt hogy elérné a végállás kapcsolót.

Van valakinek ötlete hol lehet a probléma? :F

(#30049) Saccco válasza laskr99 (#30046) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mindig melegen szoktam szintezni. A leggyakrabban használt hőfokon.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#30050) csadi0011 válasza zsolti_20 (#30048) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem tudom, hogy elindul-e, ha ez rossz, de egy tipp: Z_MIN_ENDSTOP_INVERTING

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.