Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) axlfsi válasza Tomika75 (#35000) üzenetére


axlfsi
veterán

...végülis van egy ugyanolyan, legkevereses sütőnk is, ami a mai videóban felbukkant, ott is meg tudnám oldani, de örülnék annak is, ha nem kell ezekkel a konyhába költözni, amikor szárításra lenne szükség.

Én is keresem még az aszalógépre helyezhető megoldást.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35002) fabula válasza axlfsi (#34993) üzenetére


fabula
őstag

Nekem egy régebbi, de ugyan olyan aszalóm van, mint a Lidl-s, ezt használom a filament szárításához úgy, hogy vettem rá pár száz forintért egy ráillő méretű kerek műanyag mosogató edényt a műanyagos boltban, annak a tetejére fúrtam pár lukat és így csak az alsó eredeti tálcát használom és a mosogatóedénnyel lefedve aláfér egyszerre két tekercs filament. Így nem kellett kivágnom az eredeti tálcákból egyet sem (megjegyzem kaptam is volna az asszonytól :D ) és amikor aszalni akar a feleségem, akkor visszakapja és használja, egyébként meg én szárítom vele a filamenteket, amikor kell. Így mindenki jól járt és nem volt nagy plusz kiadás.

(#35003) fboldog válasza fabula (#35002) üzenetére


fboldog
senior tag

Sütőkkel óvatosan. Szeretnek akár 20C fokokat is ingadozni és koránt sem biztos, hogy tudja tartani az alacsony hőmérsékletet.

A témában két érdekesség:
https://www.youtube.com/watch?v=5CFxT1q6dX8

és

https://www.youtube.com/watch?v=H1DoJxY6v_U
(ebből van csilliárd megoldás)

üdv.: Boldog Ferenc

(#35004) egyke8307


egyke8307
lelkes újonc

Sziasztok 2d s kèpből tudtok olyan programot amivel 3d s Stl filet tudok lètre hozni ? Előre is köszönöm 🙂

(#35005) AiRLAC válasza egyke8307 (#35004) üzenetére


AiRLAC
addikt

Luban, de fizetős.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35006) Mr.Csizmás válasza egyke8307 (#35004) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tinkercad, floatpoint svg, extrude

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35007) egyke8307


egyke8307
lelkes újonc

Köszönöm a gyors válaszok🙂

(#35008) dugesz77 válasza egyke8307 (#35007) üzenetére


dugesz77
őstag

(#35009) Henrico


Henrico
tag

Nézegetem, hogy Sidewinder X2-t honnan érdemes... létezik, hogy a Banggood és Gearbeast között ekkora különbség van? Ugyanaz a nyomtató.. nem??? Lenne szíves ránézni valaki, hogy mi a bibi? Köszi!

(#35010) Tomika75


Tomika75
tag

Sunlu TPU-val mik a tapasztalatok? Tegnap rendeltem,ma meg is jött. Nem sokat tököltek vele. Ha minden igaz és holnap esik az eső akkor összerakom az MK3-at és kipróbálom. Bowdenes nyomtatóval próbálta már valaki? Nincs kedvem szívni a Minivel ha esetleg nem lehet vele kinyomtatni.

(#35011) Henrico


Henrico
tag

geekbuying meg pláne... pedig a feltételek ugyanannak tűnnek.. EU országból egy hét alatt.. Köszönöm!

(#35012) Reggie0 válasza Henrico (#35011) üzenetére


Reggie0
félisten

Geekbuying eleg gyorsan itt van. Nekem mindig megjott 3 munkanapon belul, de a rekord 1 munkanap volt. A mostani legutolso rendeles csuszott egyedul, vasarnap ejjel rendeltem es csutortokon jon meg.

[ Szerkesztve ]

(#35013) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
A Spectrum Pet-G t tényleg 250-280 fúvóka hőmérséklettel kell nyomtatni? Nem sok ez petg-nek? 100-110 C asztal hővel?

(#35014) Mr.Csizmás válasza Norbi46 (#35013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F

235/70 sima

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35015) Norbi46 válasza Mr.Csizmás (#35014) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igaz hogy ez a HT100-as PetG.

[ Szerkesztve ]

(#35016) Mr.Csizmás válasza Norbi46 (#35015) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk az nem lényegtelen körülmény, hogy HT-s. igen, ez ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35017) Norbi46 válasza Mr.Csizmás (#35016) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Az igen!
Majdnem rosszabb mint ABS nem? Leszámítva gőzöket/gázokat.

(#35018) Reggie0 válasza Norbi46 (#35017) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha jobb kell, akkor ott a PLA.

(#35019) Janos46 válasza egyke8307 (#35007) üzenetére


Janos46
tag

Egyszerűnek tűnik, igaz nem próbáltam:
https://imagetostl.com/convert/file/jpg/to/stl

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35020) Norbi46 válasza Reggie0 (#35018) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nyomtathatóságra értettem a "rosszat".

(#35021) Reggie0 válasza Norbi46 (#35020) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyomtathatosaga az teljesen mas az ABS-nek es PETG-nek. Mas problemakkal kell megkuzdeni. ABS-nel leginkabb a melegen tartas es nyomtatas kozbeni vetemedes, felhajlas, repedes az elsodleges problema, PETG-nel pedig a szalazas es a bridge nyomtatas ami fejtorest okoz.

[ Szerkesztve ]

(#35022) Norbi46 válasza Reggie0 (#35021) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Értem. Nekem a sima petg is felhajlik, érdekes módon 10-15 réteg után és nem kicsit.
Ha meg magasabb asztal hővel nyomtatok akkor a nyomat deformálódik.
Egyébként ezt a HT Petg-t lehet otthonra szánt nyomtatókkal nyomtatni vagy felejtős?
Az én nyomtatóm alulról karcolja ezeket a hőmérsékleti adatokat. (250/100)

(#35023) AiRLAC válasza Norbi46 (#35022) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet, ha nem PTFE betétes a heatbreaked (esélyes hogy az), ott 245 körül elkezd a betét lágyulni és eltömíti a filament útját. Kérdés hogy érdemes-e a határon hajtani a gépet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35024) Norbi46 válasza AiRLAC (#35023) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Értem köszi az infót!

(#35025) Reggie0 válasza Norbi46 (#35022) üzenetére


Reggie0
félisten

Az also ertekhataron meg nem biztos, hogy szepen fog nyomtatni, a PTFE csovet en mar nem szivesen csavarnam fel 250 fokra, mert a bomlastermeke sem egy baratsagos mereg.

[ Szerkesztve ]

(#35026) Norbi46 válasza Reggie0 (#35025) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi neked is az infót!

(#35027) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok.
Volt itt valakinek dolga Phrozen Suffle XL resin nyomtatóval?
2019-es modell. Az újabb modernebb gépek 2k-s felbontással tudnak többet annál?

LG Velvet eladó!

(#35028) axlfsi válasza berek21 (#35027) üzenetére


axlfsi
veterán

FB hirdetés? :) ... láttam éppen én is.
(nem ismerem a nyomtatót btw)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35029) berek21 válasza axlfsi (#35028) üzenetére


berek21
senior tag

Láttam azt is, bár én nem azt venném. Érdekes egybeesés.
Főként alkatrészállátás miatt aggódom.

LG Velvet eladó!

(#35030) Imy


Imy
veterán

Lerdge-K alaplap 6db TMC2208-al, szines érintőképernyővel, power modullal eladó. Ára 40e Ft, Foxpost automatába küldés esetén a költséget átvállalom. LEÍRÁSOK: Alaplap: https://www.aliexpress.com/item/32924347991.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802qxWzcy Power module: https://www.aliexpress.com/item/32818896817.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802qxWzcy

(#35031) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]AnkerMake M5 3D Printer - 5X Faster Printing and AI Camera
meglepődtem hogy a keresővel rákeresve a topikban még senki nem linkelte

(#35032) axlfsi válasza gergo5991 (#35031) üzenetére


axlfsi
veterán

Aztapaszta! :Y
Eléggé jó lesz, ha egyszer kész lesz ... beszálltál a projectbe?

... az a 429 dolláros early bird nagyon jó deal volt (linkelhetted volna előbb is :D ).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35033) pchris válasza pchris (#34995) üzenetére


pchris
tag

50mm/s sebesség mellett tökéletes lett a nyomat. A tárgyhűtést ezen sajnos nehéz lesz fejleszteni. Addig is marad ez a sebesség, ha a minőség a fontos.

(#35034) ThomasBernar


ThomasBernar
csendes tag

Üdv!
NEMA17 Pancake (22mm) van valakinek elfekvőben Bp-en?
Köszi.

(#35035) atubus


atubus
csendes tag

Sziasztok! Craftware-ben van olyan lehetőség, hogy több, amorf alakú modellt egy kattintással elhelyez az asztalon? Az a cél, hogy ne kézzel kelljen forgatni, tologatni a modelleket ahhoz, hogy kihasználjam teljesen az asztalt. Remélem érthető mit szeretnék. Köszönöm!

(#35036) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
Artillery végállás kapcsoló érzékelők milyen módban működnek? (Mágnes, mechanika, ???)
Előre is koszi a választ.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35037) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noobie kérdés: ha belső peremest nyomtatok, melyik slicer beállítással tudnám a lehető legrövidebb bridge-t renderelni? [link] ezt csinálnám, de ordenáré a perem alatt még prusából is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35038) csadi0011 válasza Mr.Csizmás (#35037) üzenetére


csadi0011
őstag

Ha nem számít, hogy szép legyen az alja, akkor döntsd be és nem kell bridge.

(#35039) Mr.Csizmás válasza csadi0011 (#35038) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm tényleg :DD :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35040) AiRLAC válasza Janos46 (#35036) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az X1 és Genius sorozatokon ha jól tudom Hall szenzoros (mágneses) végállás érzékelők vannak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35041) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Egy projekt során egymásba tolt gömböket szeretnék nyomtatni. Ki is nyomtattam egy nagyjából 15 cm átmérőjű, kb 20 cm magas gömb csoportot. A látható felületek tök szépre sikerültek szerintem. Mindössze az alátámasztáson nyugvó gömhéj felületek lettek kicsit "szálasak", nagyon látható a rétegzettség. Csatoltan küldök képet róluk. Mit gondoltok, mivel lehetne javítani ezt? Vagy mindenképp nagyobb fokú utómunka szükséges az egységesebb felülethez?

infók: Ender 3 v2 a gépem, PLA 210 fokon (filanora filament), 60 fokos melegítés az asztalon, nincs leburkolva a gép, éjszaka a konyhában volt (éjszakára a konyha kicsit jobban lehűl mint a többi szoba), Prusa slicer (kb alapbeállításokkal).

Képek:
[alátámasztással]
[gömbfelületek ahol nem volt alátámasztás]
[alátámasztás eltávolítása után, alátámasztáson nyugvó gömbhéj felületek]
[itt kicsit mintha jobban megolvadt volna]
[szálazás közelről]
[alátámasztó elem]

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#35042) Janos46 válasza AiRLAC (#35040) üzenetére


Janos46
tag

Köszi. Azért kérdezem, mert egy 3 mm-es tükröt raktam a bed-re, és nem szeretném a rugókat sokáig nagyon összenyomva tartania, ezért megemelném a végállást 3 mm-el. Jól sejtettem hogy hallos, de nem látom egyiknél sem a mágnest. Ráadásul azokkal a kiegészítőkkel amiket lehet látni - letölteni a netről, nem az eredeti helyére vannak visszaszerelve. Az eredeti helye a jobboldali csavar helyén lenne, de most a középső kiugró részen van, lásd a példát. Az artillry tulajokat kérdezném, hogy lát-e valaki mágnest az érzékelők fölött.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35043) axlfsi válasza csadi0011 (#35038) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, én akkor most még nibibb leszek, de vállalom; megnéztem a tárgyat, belülről ugye pereme van és az alá ronda (számít?) lesz a support, az a probléma(?). Tuti nem értem, de az miért számít?
A "bdöntés" alatt pedig mit értünk? Mennyit, mit, milyen irányban, szögben?

Köszi, ha kifejtitek :)

Hmm, így?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35044) AiRLAC válasza Janos46 (#35042) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bármilyen fémet érzékel, tedd oda a csavarhúzó hegyét ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35045) csadi0011 válasza axlfsi (#35043) üzenetére


csadi0011
őstag

Gondolom oda be akar forgatni valamit, amit majd a perem tart meg. Ha a perem csúnyán van nyomtatva, akkor kisebb a hely, beleszorul, amit bele akar rakni, vagy bele sem tudja rakni. Ha nem ez a helyzet, akkor úgy kellett volna megrajzolni a modellt, hogy a perem és a belső henger között egy letörés legyen.

Olyan irányban és szögben kell forgatni a tárgyat, hogy optimális legyen a nyomtatásod. Kicsi forgatásnál sok support kell, szóval lassú, de stabil lesz, nagy forgatásnál spórolhatsz supporttal, de instabil lesz.
Tárgytól és nyomtatótól függ. Nyomtass egy overhang tesztelő modellt és meglátod, hogy milyen szögben milyen eredményeid vannak.
Beforgatás nélkül lehet még oldható supportot használni, vagy olyan nyomtatóval nyomtatni, aminek a feje az asztalhoz képest szögben áll.
Vagy kinyomtatod csúnya belső peremmel, aztán valamivel leválasztod a fölösleges anyagot.

(#35046) Mr.Csizmás válasza csadi0011 (#35045) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, ez egy karos kávéfőző tartója. [illusztráció]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35047) fboldog válasza Mr.Csizmás (#35046) üzenetére


fboldog
senior tag

Én pl. annyit csinálnék, hogy áttervezném a perem belsejét 45°-ra és úgy nyomtatnám ki az aljára fordítva.
Így nem kell support a célját el fogja látni.

(Amúgy a kart én - gaggián és a silvián is - mindig visszarakom a fejre, mert így bekapcsolás után garantáltan elő lesz melegítve)

üdv.: Boldog Ferenc

(#35048) AiRLAC válasza Mr.Csizmás (#35037) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez a változat állítva nyomtatva, brim-mel?
https://www.thingiverse.com/thing:4554337

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35049) axlfsi


axlfsi
veterán

Na, erre milyen gombot varrnátok?!
...egyszerűen egy része a tárgynak elment a pitsába és nem értem miért (nemrég lett, frissen 10*10es mesh pontban szintezve)
link
link
link
link
link
link
link

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35050) Reggie0


Reggie0
félisten

Creality nyomtatok 15-20%-al meg vannak akciozva a creality3dofficial.com-on!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.