Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) azbest válasza Norbi46 (#27800) üzenetére


azbest
félisten

a konkrét szeleteléses beállításoknál is vannak opciók, hogy első réteg mennyi legyen (initial fan speed) és a többi réteg mennyi legyen.

Egyébként főleg azért éredemes állandóan tartani a hőmérsékletet, mert a hűlés miatt leválhat az asztalról - pláne, ha olyan felületű, ami kifejezetten úgy működik, hogy melegen tapad rá, hidegen meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#27802) Norbi46 válasza azbest (#27801) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Curaban is?


Én itt külön rétegekre nem látom. Vagy vak vagyok

[ Szerkesztve ]

(#27803) Saccco


Saccco
nagyúr

Lőrinc Robi feltette az Orbiter V1.5-öst thingi-re. [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27804) rokapet válasza Norbi46 (#27802) üzenetére


rokapet
tag

Ez valami basic nézet? Nem tudsz váltani valami expert nézetre? Szeleteléskor nem csak enabled/disabled checkbox-okat kellene látnod, egy rakás dolognak értéke van, mint teszem azt az első layer vastagsága mm-ben, meg ilyesmi.

(#27805) Saccco válasza Saccco (#27803) üzenetére


Saccco
nagyúr

De mafla vagyok.... Lőrincz Robi!
Írni se tudok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27806) Mr.Csizmás válasza Saccco (#27803) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

trianglelab már árulja az orbi 1.5-öt, reggel linkeltem :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27807) Norbi46 válasza rokapet (#27804) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Á megvan expert nézet is.
De a télcára ezt a két beállítást hozza.

(#27808) azbest válasza Norbi46 (#27807) üzenetére


azbest
félisten

jaj bocs, másfele figyeltem és a ventilátor állítást írtam előbb az asztalé helyett.
De ott is van, igen, az amit bekarikáztál.

Ez valami nem hivatalos / google fordítós magyarítás? furák a megnevezések :D

Esetleg próbáld kiexportálni html formában a beállításokat [link] az addonnal.
Vagy egy komplett gcode-ot tegyél valahová.

[ Szerkesztve ]

(#27809) Norbi46 válasza azbest (#27808) üzenetére


Norbi46
aktív tag

De ennek ellenére nem tartja végig az 50 C-t.
Hogy hivatalos-e nem tudom. Ide linkelte egyszer vki.
De ha tudsz adni linket hivataloshoz 4.8 verzióhoz azt megköszönném!

Bocs link lemaradt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27810) Saccco válasza Mr.Csizmás (#27806) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hivatalos viszonteladó. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27811) azbest válasza Norbi46 (#27809) üzenetére


azbest
félisten

A gcode-ban az elején felveszi 50-re és a végén van csak a lekapcsolás. Annak jónak kéne lennie.

Ha mégis 0-ra áll rá, akkor az máshonnan jön. Esetleg a kijelzőjéből, ha ott van valami okos rendszer. És amúgy tényleg lehűlik az asztal? Nincs összekavarva valami és asztal helyett más hőmérsékletet jelezne ki?

[ Szerkesztve ]

(#27812) Norbi46 válasza azbest (#27811) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Upsz!
Na erre nem gondoltam! Azt hittem hogy ebből a file-ból dolgozik!
Itt a bizonyíték! :)

Hoppá!

Ezt a 2. képet elmagyaráznád légyszi mert a könyvébe ezt nem tárgyalja!
Köszi! Meg akkor slicer-be hiába állítok sebességet ezek szerint 100 mm/s nyomtatta?

(#27813) #35581184 válasza Szabikaa20 (#27681) üzenetére


#35581184
törölt tag

Renault Zoé kábeltartó
Társasjáték figura
Gyereknek malacpersely

(#27814) azbest válasza Norbi46 (#27812) üzenetére


azbest
félisten

nem ismerem, hogy milyen varázslatra képes, de ahogy látom azt írja
"energy saving mode is on" - energiatakarékos mód be van kapcsolva.

Ha kézzzel elállítod nyomtatás közben, akkor természetesen beszúrja a hőmérséklet állító parancsot a fájlból olvasott közé nyomtatás közben. Ha te kézzel közben levetted 0-ára, akkor azért annyi. Ha az energiatakarékos módnak van ilyen beállítása, akkor lehet ő cseréli le.
A sebesség viszont valószínűleg százalékot jelent, nem pedig konkrét értéket.

[ Szerkesztve ]

(#27815) Norbi46 válasza azbest (#27814) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem állítottam el. Sőt eddig el is kerülte a figyelmem a printing kijelzőn az adjust gomb.
Akkor egyenlőre Eco módot kapcsoljam ki és nézzem meg hogy úgy tartja-e végig a tálca hőt?! A Z tengely kompenzáció se tiszta teljesen! Mármint hogy oda milyen értéket kellene írni és azt honnan állapítom meg!

Jaj még annyit hogy attól válhatott fel a model hogy lehűlt a tálca? Mert az első harmadába a nyomtatásnak még szépen feküdt a tálcán!

[ Szerkesztve ]

(#27816) Szabikaa20 válasza #35581184 (#27813) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ez a persely marha jó! :D Most éppen én is találtam 1-2dolgot..

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#27817) azbest válasza Norbi46 (#27815) üzenetére


azbest
félisten

Persze, sima pla az üveglapról 35-40 fokon már felválik, 25-ön van hogy magától lejön állásában a nyomtatás végén.

Szóval első tipp: kapcsold ki az energiatakarékos módot. Lehet arra vonatkoznak azok a beállítások, amit mutattál. Economic legyen off.

Ja dobott is rá találatot a google [link]
Az kapcsolja le az ágyfűtést.

szerk: A z tengely kompenzáció az lehet, hogy szintezés után mennyivel legyen lejjebb fagy feljebb az, amit a tálcaszintnek gondol. Ha túl messzíre kalibrálja magát, akkor ott tudod közelebb vinni például az asztalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#27818) Norbi46 válasza azbest (#27817) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Rendben Köszönöm a segítséget!

(#27819) LógaGéza válasza LógaGéza (#27434) üzenetére


LógaGéza
addikt

Visszaraktam a stock extrudert, ugyanis még mindig bedugul a noozle PLA nyomtatás közben ~másfél óra után. PETG-vel ez a probléma nem áll fenn...
Lecseréltem a ductot erre, lecseréltem a gyári hűtőket két normálisabb 4010-esre, felkerült a Capricorn cső, megcsináltam a HotEnd fixet, és semmivel nem lettem előrébb... 205/50-el nyomtatok Filanora PLA-ból, ilyen sebességgel, 8/60-as retracttal, venti 75-100%-on végig.
Mi lehet a probléma? Amíg megjön a Dragon + BMG addig kéne nyomnom pár dolgot (mondjuk tartót hozzá :D).

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27820) Wasquez válasza Saccco (#27751) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mi értelme van ennek a bonyolult megoldásnak? Mitől jobb ez, mint egy dual extruder?

PC

(#27821) Saccco válasza Wasquez (#27820) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy aprócska motor képes ugyanazt az erőt kifejteni, mint a nagyobb. Ugyanolyan dupla kerekes, mint a sima BMG. Jelentős súly csökkenés érhető el vele, ami javítja a nyomtatás minőséget.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27822) Imy válasza Mr.Csizmás (#27787) üzenetére


Imy
veterán

Miért jó az az Orbyter kitt, mire jó, mennyire kicsi motor kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#27823) Scallion válasza LógaGéza (#27819) üzenetére


Scallion
senior tag

Milyen nyomtató ez , hogy ekkora retract kell neki?

(#27824) Mr.Csizmás válasza Imy (#27822) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ottvan rajta, 36 mm elég hozzá. könnyű, és fürge, és nagy nyomatékos az áttétellel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27825) LógaGéza válasza Scallion (#27823) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ender3-v2. Még az elején kerestem configokat, az egyetlenben amit találtam abban ez volt. Így ránézve soknak tűnik, lehet visszaveszem 6/30 köré.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27826) Scallion válasza LógaGéza (#27825) üzenetére


Scallion
senior tag

6/45

(#27827) imibogyo válasza LógaGéza (#27825) üzenetére


imibogyo
veterán

Ender 5-ön (ami szintén bowdenes) 3/50 volt az első, 5/40 volt a második gépen és mind a kettő nagyon jól működött, szálazás nélkül, nagyon sokat "ugráló" nyomtatásnál volt csak egy minimális szálazás, de kárpótolt, hogy sohasem volt egyik E5-el sem dugulás. ;)

(#27828) rokapet válasza imibogyo (#27827) üzenetére


rokapet
tag

Nálam 6/40.

Próbáltam rövidebben, de elkezdett szálazni (nem túlságosan, ha nem zavarna, le lehetne venni 5 mm-re, vagy lehet akár 4-re is), ill. próbáltam 60 mm/s sebességgel, de az meg nyűvi a filamentet.

(#27829) esaman


esaman
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Valaki nem tud itthoni beszerzési forrást v-slot os
40x40-es alu profilra?

[ Szerkesztve ]

(#27830) kzkz válasza esaman (#27829) üzenetére


kzkz
őstag

bosch profil, hatvani cég: http://www.alu-profilok.hu

(#27831) imibogyo válasza rokapet (#27828) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát most már nem tudom kipróbálni, de a "végső" beállítás nekem is valami 5/40 volt amikor áttértem a Spectrum PLA-ra. Most az X1-el jóval kisebb értékeket használok, de ugye ez DD. :K

(#27832) rokapet válasza imibogyo (#27831) üzenetére


rokapet
tag

Eltöprengtem már én is, hogy lehet DD-síteni kellene a nyomtatómat...

De mióta kicseréltem a régi V1.1.5 alaplapját SKR E3 Mini v2.0-ra, azóta hatványozottan jobban működik, mint előtte. Dugulásom (filament elakadás a bowden-ben, mint a gyári lappal) azóta nem volt, illetve a korábbi lappal meglevő Z offset pobléma sem jelentkezett. Az SKR lap szerintem kicsit több áramot ad a stepper-eknek, így halkabbak de kicsit melegebbek is lettek, mint korábban. Szóval végre 2 hónap után elkezdett nagyjából üzembiztosan nyomtatni, így nem feltétlenül szeretném most szétszedni és átalakítani.

Egy induktív szenzor van még úton, azt felszerelem ha megérkezik (gyanítom hogy a gyári asztal nem teljesen egyenes, és emiatt voltak a tapadási hiányosságok), és utána egy darabig így marad.

[ Szerkesztve ]

(#27833) Mr.Csizmás válasza rokapet (#27832) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

DD stock, max csavarboltba kell menned. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27834) rokapet válasza Mr.Csizmás (#27833) üzenetére


rokapet
tag

Köszi! Ender 5 esetében olvastam véleményeket, hogy mivel itt nem csak X, hanem Y irányban is mozog a fej (mármint adott esetben relatív nagy sebességgel, mert itt a fej mozog Y irányban, nem az asztal), ezért a DD magasabb tömegének a hatása is intenzívebben jelentkezik, mint pl. az Ender 3 vagy a CR-10 esetében, ahol a fej csak X irányban mozog. A Z irányú mozgást most nem számolom ide, mert az nagyon kicsi és lassú a másik két tengelyhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#27835) esaman válasza kzkz (#27830) üzenetére


esaman
csendes tag

Köszönöm, megnézem!

(#27836) Mr.Csizmás válasza rokapet (#27834) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nemcsak vélemény, hanem így van, tiszta fizika. oda pl. hatványozottan jobb lenne a fentebb tárgyalt orbiter, a kisebb tömeg miatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27837) rokapet válasza Mr.Csizmás (#27836) üzenetére


rokapet
tag

Amúgy az a kocsi (lemez) amire a hotend, ventik és görgők vannak szerelve, az jelentősen eltér az Ender 3 és az Ender 5 között, így nagyon meg kell nézni az ilyen jellegű mod-okat, hogy melyik hova alkalmazható, és hova nem, híába van sokszor leírva, hogy a legtöbb dolog, ami igaz az Ender 3-ra, az igaz az 5-re is. Pl. nyomtattam az érkező induktív szenzornak mount-ot, majd rájöttem, hogy nem jó, mert Ender 5-ön ütközik az X bordásszíj felfogató pöckével... :))

[ Szerkesztve ]

(#27838) imibogyo válasza rokapet (#27834) üzenetére


imibogyo
veterán

Valamit valamiért, és ez mind a két esetben igaz természetesen a pro és kontra érveket vizsgálva. Semmi bajom nincs és nem is volt a bowdenes gépeimmel sem, de ha tehetem (és végre elviszik az X1-et), akkor a következő épülő gépem is dd lesz. :K

(#27839) rokapet válasza imibogyo (#27838) üzenetére


rokapet
tag

Aláírom és egyetértek.

Annyi a mögöttes info még, hogy nekem ez az első gépem, aktívan tanulok és tapasztalom a témát. Emiatt, ill. amiatt hogy így is rá lett már költve egy jól látható összeg a családi kaszából, egyelőre inkább kitapasztalom amit és ahogy csak lehet, mintsem hogy beleugorjak egy "szénné moddolom, és bízom benne hogy jobb lesz annál, mint amit meg sem tapasztaltam vele" akcióba. Majd átalakítom vagy lecserélem, ha már szűk lesz valamilyen szempontból. :)

(#27840) Mr.Csizmás válasza rokapet (#27837) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hja, megzavart, hogy E3 lapot említettél :N :B E5-re is van, elvileg ez jó: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27841) dugesz77 válasza rokapet (#27832) üzenetére


dugesz77
őstag

SKR -en ott a mesh bed leveling menüből. Egész jól kihozható vele egyenesbe az asztal deformáltsága.

(#27842) rokapet válasza Mr.Csizmás (#27840) üzenetére


rokapet
tag

A legjobb családban is megesik! :D

Az E3 Mini lap meg eddig tetszik nagyon, megérte az árát.

(#27843) rokapet válasza dugesz77 (#27841) üzenetére


rokapet
tag

Tudom, csak pár napja írtam, hogy nem akartam elveszíteni a Z endstop nyújtotta biztonságot (sajna a legelején így is sikerült kicsit megsérteni a mágneses lapot a nozzle-al - tanulópénz), ami nélkül viszont a manual mesh leveling nem megy. Ezért rendeltem az induktív szenzort, volt kemény 1500Ft. Remélem sikerül majd beüzemelni, és jól fog működni.

(#27844) Saccco válasza Mr.Csizmás (#27836) üzenetére


Saccco
nagyúr

Voron-ék az Orbiter mentén hozták össze a Galileo-t*, ami nagyra értékelt extruder. A Voron meg nem lassú és bírja rajta. :DDD

Amúgy előre Orbiter! Magyar cucc!

*a Voron kapcsán került a képbe az LDO motor, amit a brigád rendelt group buy-ban LDO-éktól, előtte csak a Wantai volt.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#27845) imibogyo válasza rokapet (#27839) üzenetére


imibogyo
veterán

Tiszta sor. Én pl. eddig még egy nyomtatónak sem álltam neki "szénné moddolni". Az X1-em majdnem teljesen gyári (most készülök a FW és a TFT FW cseréjére).

Az Ender 5-be (a másodikba) egy kicsit jobban belenyúltam (custom Marlin, elektronikai dobozolás áthelyezése, damperek, asztal kitámasztás állítható módon menetes szárral, új hotend fúvóka, új bowden kiépítés, jobb minőségű szíjak stb.), de például nem volt teljes hotend, extruder, alaplap cseréje stb., szóval komolyabban ehhez sem nyúltam (bár a végén már tervben volt, de eladtam).

(#27846) Reggie0 válasza rokapet (#27843) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nem kell feladni. Egy mikrokapcsolot nyugodtan bekothetsz barmilyen szenzorral parhuzamosan, amit beallitasz a legfelso szinthez ahol meg nem serul a nyomtato. En is ezt teszem az ender 5 plus-szal. Igy ha leszerelem, vagy tonkremegy a bltouch akkor is meg fog allni biztonsagosan.

[ Szerkesztve ]

(#27847) szabod


szabod
senior tag

Sziasztok!

Sok időm nem volt visszaolvasni, de amit láttam, ott nem találkoztam a problémával.
Szóval adott egy Ender 3, a legtöbb kopóalkatrésze már új, illetve műanyag helyett fémre cserélve, egyszer már magát a komplett hotendet cserélni kellet, mert a termosztátja meghalt. Egész szépen nyomtatgatott legalább fél évig így, míg elő nem jött a képen is látható probléma.
Részletezve az történik, hogy ráadok egy hosszabb nyomtatást, és ez fogad. A program végigmegy, a filament úgy beleszorul, hogy alig bírom kihúzni, egyik oldala végig van barázdálva, mert az extruder nyomná, de valamiért megakad. Abban a hitben voltam, hogy esetleg a már 3 hónapja levegőn álló filament szívott fel annyi vizet, hogy egyszerűen a térfogatnövekedés miatt beszorulhat, de akkor ezt nem kéne mindig produkálnia? Filament csere után fél-1 óráig hibátlanul működik, utána kezd el jelentkezni ez a szorulás. Próbáltam egyébként bontatlan filamenttel is, úgy is előjött. Nem extrudál sem alul, sem felül, ezt már ellenőriztem, illetve próbálkoztam több féle beállítással Curaban is, de nem itt lesz a gond. Olyanokkal is gondja van, amikkel eddig sosem, tehát ezektől független a gebasz. :(

(#27848) Brain75 válasza szabod (#27847) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia

Nekem is volt ilyen problémám Ender3-al. Nálam is annyira megszorult a filament hogy alig bírtam kihúzni.
Az segített hogy atomjaira szedtem a hotendet és beállítottam úgy hogy a hotend fúvóka és a hotendben levő acél menets cső teljesen összeér.
Nálam az volt a baj hogy nyomta a filementet az extruder, de valamiért mindig kinyomta az anyagot a fúvóka és a menetes cső (torok) között. Emiatt állandóan megszorult a filement az extruder csak kattogott és nekem is ilyen nyomtatásokat produkált. Ezen kívül kicseréltem a PTFE csövet másik típusra. Ez jó volt , de utána pár nappal megjött a direct extruder kit és átépítettem a gépet direct extruderesre. Azóta semmi problémám sincs. Néha szintezni kell és ennyi. Minden gond nélkül nyomtat a nyomtató és híre hamva sincs dugulásnak. A filament csere is 5 másodprec, mert kb 4 cm-re van az extrudertől a fej.

Az most atom satbil megoldásnak tűnik, nagyon szépen nyomtat és minden dugulásos, elakadásos problémám megszűnt.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#27849) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Mit kellene állítanom hogy szép egyöntetű felületet kapjak ennél a képnél a peremre gondolok. Szintezés meg volt melegen nyomtatás előtt. 20mm van megadva perem sebességnek. Nem tudom miért ilyen hézagos! Réteg magasság 0.2 mm.

(#27850) rokapet válasza szabod (#27847) üzenetére


rokapet
tag

Végigbarázdált filament beszorulhat a bowden-be. Mennyire van megszorítva az extruder? A túl nagy sebességre állított retract is ronthat a helyzeten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.