Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Tikakukac válasza Dalee (#26849) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nekem kevés anyagnak tűnik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26852) Joshi válasza Dalee (#26849) üzenetére


Joshi
titán

Azért elárulhatnád hogy most ez PLA, PETG vagy ABS akármi? :F

(#26853) Joshi válasza tothferenc (#26850) üzenetére


Joshi
titán

Ha esetleg elkopik vagy sérül a fogaskerék, akkor nyomtatsz helyette másikat akár más anyagból. ;)

(#26854) kzkz válasza Dalee (#26841) üzenetére


kzkz
őstag

Ez egy Prusa nyomtató? Azt hittem ott a végtelen előre gyártott profillal nem lehet hibázni...

(#26855) tothferenc válasza Joshi (#26853) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ez a terv :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26856) Dalee válasza kzkz (#26854) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen, Prusa, nem is volt ilyen problémám, csak ezzel a barna Filanora filamenttel, a piros Filanora jó (a többi Filanorat még nem próbáltam), illetve az eddig használt Spectrum filamentekkel sem volt gond. A profilok főleg a hőmérsékleteket változtatják

@Joshi: bocsi: Filanora Filacorn PLA BIO filament 1,75mm Csokoládé Barna

(#26857) Joshi válasza Dalee (#26856) üzenetére


Joshi
titán

"@Joshi: bocsi: Filanora Filacorn PLA BIO filament 1,75mm Csokoládé Barna"
Nem kell überelni a PLA-t BIO jelzőkkel, mert a PLA önmagában is egy lebomló anyag. Arról nem is beszélve, hogy emlékeim szerint a BIO marketing jelző plusz feláras. Na mind1.

A képeid alapján egyértelműen rossz a rétegek közötti tapadás. A PLA nagyon erős, szinte lehetetlen széttörni. Próbáld meg ketté törni a rétegek mentén, ha sikerül akkor baj van.

(#26858) Imy válasza Dalee (#26849) üzenetére


Imy
veterán

A képen tényleg az első fénys elötti résznél, mintha nem lennének jók a rétegek. Ilyen magas pl a piros PLA ajánlott hőmérséklete? Én AzureFilamentet használok, és ugyanazon hőmérséklettel nyomtatom az összes színt.

(#26859) tothferenc válasza Joshi (#26857) üzenetére


tothferenc
senior tag

Filanoranal nem felaras, azonos aron van a sima PLA-val. Azert kulonboztetik meg, mert a BIO elelmiszeripari minisitessel bir. ;)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26860) ecaddsell válasza Joshi (#26848) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Én több mindent terveztem FreeCAD-ben (a másik az OpenSCAD, amit ilyesmire használok).
Viszont azt tudni kell, hogy erre rá kell készülni, csak úgy hirtelen nem fog menni (nem a legintuitívebb program).
Érdemes tőle a FreeCAD témában felelhető összes videót megnézni meg még jó pár más FreeCAD-es videót is...
https://youtu.be/RgcEzUZihhA

(#26861) Scallion


Scallion
senior tag

Na ilyen hibám se volt még. (Nem, a tárgy nem mozdult el.)

(#26863) Joshi válasza ecaddsell (#26860) üzenetére


Joshi
titán

Én is Nagy Attila videóit néztem. :K

(#26864) Joshi válasza Scallion (#26861) üzenetére


Joshi
titán

Nem mondod hogy ennek egyenesnek kellett volna lennie? :F :Y

(#26865) Holleanyo válasza Scallion (#26861) üzenetére


Holleanyo
tag

Megbillent az asztal vagy akad az egyik vezérlőszíj!?

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#26866) tothferenc válasza Scallion (#26861) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ilyen nalam is volt 😅 layer shifting. Csereltem az X tengely kinai csapagyait bronzperselyre, es egy kicsit megszorultak :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#26867) Scallion válasza Holleanyo (#26865) üzenetére


Scallion
senior tag

Elmelegedett a motorvezérlő.

(#26868) rokapet


rokapet
tag

Én még mindig szenvedek a Filanora PLA-val az Ender 5 Pro-n, bár kezdenek kétségeim lenni hogy (csak) a filament a ludas...

A letapadás hiánya egy dolog, nagyjából talán sikerül kezelni a hőmérsékletek és a hűtés tologatásával, de amint rápróbáltam egy-egy hosszabb nyomtatásra, kiderült hogy egy idő után 100% valószínűséggel eldugul a nozzle (első réteg 210/60, majd 205/60 fok). Az extruder a kezdetektől kalibrálva van (ellenőriztem), asztal szintezve, sőt megcsináltam az Ender hotend mod-ot is (kis darab PTFE cső a hotend-be, egy támasztógyűrűvel a tetején, hogy el ne tudjon mozdulni), de semmivel nem lett jobb. Sőt, most utoljára nem kellett neki 15 perc sem az indulástól a dugulásig, még az első réteg során.

Előbb azt hittem, elmértem a PTFE betét hosszát a hotend mod-ban és rövid lett, de nem, mert 1mm-el hosszabb darab esetén már nem lehetett betekerni a hotend tetején a bowden-t bevezető csavart.

Majd valamikor januárban érkezik egy SKR E3 Mini V2.0, ill. ha máshogy nem megy, rendelek valami all metal hotend-et (Micro Swiss, vagy mittudomén, megolvasom hogy mi a jó), de ha addig valakinek van valami ötlete azt megköszönném, mert lassan a hajamat tépem ki, hogy képtelenség bármit is kinyomtatni ami egy gombnál nagyobb...

(#26869) LamaCube válasza rokapet (#26868) üzenetére


LamaCube
addikt

A Thingivers-ről én is megcsináltam a hotend mod-ot, vagyis kinyomtattam, mert utána olvastam a kommenteket, hogy rengeteg dugulást okozott. Nálam a Filanora pla-val semmi gond. 210/60-as beállítással most is egy 5.5 órás nyomtatásom lesz kész. Tegnap egy 6 órás nyomtatás volt. Csak filanorás filamentjeim vannak. Petg-vel sincs bajom. Más márkájú filával próbáltad?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26870) rokapet válasza LamaCube (#26869) üzenetére


rokapet
tag

Momentán csak Filanorából van pár szín idehaza. A fekete PLA BIO-t bontottam meg, ez a mod megcsinálása előtt és utána is dugul.

Elsőnek a nyomtató mellé adott gyári Creality PLA-t próbáltam, azzal egyáltalán nem dugult. Lehet csak ezért nem, mert összesen volt 200g, és az elfogyása után bontottam a Filanorát...

Bár lenne infrás hőmérőm idehaza, lemérném hogy a 210/60 az tényleg 210/60 fok-e!

[ Szerkesztve ]

(#26871) rokapet


rokapet
tag

Olvasom hogy a túl nagy retract is okozhat ilyet. A slicer-ben a gyári printer profilban 6mm és 60 mm/s van, de a slicer default 2mm és 40mm/s. Lehet majd megpróbálom jóval kevesebbel, mint ami a printer profil-ban van.

(#26872) Scallion válasza rokapet (#26868) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem értem nekem sose dugult el egy enderem sem. Ha rendesen össze van rakva akkor nincs probléma. Legtöbb ilyen video csak a kontent miatt van én sosem veszem komolyan.

(#26873) Mr.Csizmás válasza rokapet (#26868) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dragon/mosqi, simán hagyd ki a v6 lépést, saját tapasztalat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26874) Dalee válasza Imy (#26858) üzenetére


Dalee
aktív tag

220 oC-on nyomtatva jó lett (fényes), a 205 túl kevés volt, bár a rétegek jól tapadtak, kézzel nem tudtam széttörni.

(#26875) Tomika75


Tomika75
tag

Érdeklődnék, hogy a Creality-s takaró jó valamire? Ha igen megér 20 dollárt?

(#26876) rokapet válasza Mr.Csizmás (#26873) üzenetére


rokapet
tag

Ezekre gyorsan rákerestem, de amit találtam, az annyit eredményezett, hogy mélyebben utána kell nézni a témának (gyártó, klón, kompatibilitás, etc.), ill. hogy ezek nem drop-in replacement darabok...

(#26877) Imy válasza Dalee (#26874) üzenetére


Imy
veterán

PETG-nek 220 fok az azért már magas, 0.4-es nozzleval 215 fokon megy az Azure PETG, 195-ön a PLA-ja.

(#26878) LamaCube válasza Imy (#26877) üzenetére


LamaCube
addikt

Magas? A filanorás filament 230-250-ig ajánlja. Én 230-on nyomtatok vele és semmi gondja.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26879) Dalee válasza LamaCube (#26878) üzenetére


Dalee
aktív tag

A filament PLA, leveleztem a gyártóval a problémáról, ők ajánlották a 220 fokot és úgy tűnik jó is ez a hőmérséklet.

(#26880) LamaCube válasza Dalee (#26879) üzenetére


LamaCube
addikt

Imy petg-t írt. Erre reagáltam :K A filanorás pla 200-220-ra ajánlja, persze sokat számít, hogy a hőmérséklete tényleg annyi-e, mint amit beállítunk a nyomtatón. Ezért nehéz tanácsot adni, mert sok a változó :) A legjobb egy hőtornyot nyomtatni új tekercsnél és még az se biztos, hogy más színnél jó lesz az a beállítás.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26881) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello.

Van valami ötletetek az alábbi problémára?

2db 400x193x5mm-es modellt kell kinyomtatnom. PETG-t használok mert hőhatásnak lesz kitéve a felhasználásakor és az épített gép eddig mindig jól szuperált vele (főleg DevilDesign PETG-vel, de azt most nem lehet kapni).

Már sokadszorra kezdem újból, mert mindig megvetemedik a nyomat és valamelyik irányba elkezd felgördbülni.
Kapton fóliás üveg asztal, minden nyomtatás előtt zsíroldóval tisztítom.
A bed-et 70fok-ra fűtöm fel és 215 fokon nyomtatok.
Szépen nyomtat mindaddig amíg ott vagyok (pár óra), de nem tudok 24 órán keresztül a gép mellett ülni és valamikor 12-18 óra között elkezd feljönni.
A szoba zárt és légkondival folyamatos 27 fok van.
Ráadásul a modelt úgy sliceolom, hogy legyen ~5mm brim is, amit pedig körberagasztok celluxxal, hogy véletlen se tudjon feljönni (és mégis). Nyáron általában ezekkel a biztonsági megoldássokkal együtt mindig sikerült ehhez hasonló méretű nyomatokat készíteni, az elmúlt hetekben viszont sorra "dobja" a hibás nyomatokat.
Most épp a 3Dee-s akciós PETG-vel nyomtatok és ahogy írtam, tényleg szépnek tűnik az első 1-2 réteg (összvissz 12).

Most vettem kapton lapokat (craftbot xl-hez való), amivel nagyon szépen homogénen le tudom majd fedni az üveglapot és így a kapton fólia felhelyezéséből fakadó ráncok is ki lesznek lőve, de ezt már csak januárban tudom tesztelni. Van még valami tippetek, hogy mivel próbálkozzak egyúttal?

www.adatfalodesign.hu

(#26882) Saccco válasza adatfalo (#26881) üzenetére


Saccco
nagyúr

De miért 215 fokon megy a PETG? Jó annak a 240-260 is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26883) maghraba


maghraba
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen nyomtató. Nagyon sok óra és szakértés(?) van beleölve és mégsem működik.
Szeretnék Pesten találni egy olyan szakembert, aki el tudja dönteni, hogy ez a gép valóban kuka vagy csak én vagyok béna. Ajánlanátok valakit?
Köszi!

(#26884) fuze


fuze
őstag

Eldugulhatott ez a szerencsétlen? :(
Egy hónapig hozzá se nyúltam. Megvolt a tökéletes beállítás tök jókat nyomtattam, egyedül a bed leveling volt para mindig mert középen homorú... nem kicsit. Most meg látom, hogy a nyomtatásnál darabosan tolja ki az anyagot, nincs egyenletesség. Fura, hogy ha simán a nyomtatóról vezérelve tolom ki az extruderen akkor szép egyenletes kukac jön ki belőle.

Próbáltam kihúzni a csövet az extruderből hidegen (oké, már tudom ennek nincs értelme) és melegen is de annyia bele van gyógyulva hiába húzom. Ráadásul ez a szerencsétlen cső is úgy csúszik mint a nyavaja. Ti hogy szeditek ki? Kéne gondolom egy cold pull azt akartam kipróbálni de a csövet se tudom kivenni.

Ender 3 pro v2

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#26885) adatfalo válasza Saccco (#26882) üzenetére


adatfalo
senior tag

Hülyeséget írtam, 245 amin nyomtatok. A 215 természetesen a PLA nyomtatási hőfoka (de az lényegtelen is).

www.adatfalodesign.hu

(#26886) rokapet válasza fuze (#26884) üzenetére


rokapet
tag

First layer extrusion width?

(#26887) Reggie0 válasza rokapet (#26870) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ennyi gond van, azt nem fogja megoldani neked a homerozes, azert par teszt utan, a homerseklet tologatasaval ugyis a megfelelo beallitast talalod meg.
Probaltal mar retract nelkul nyomtatni? Ugy is cloggol? Ha ugy nem, akkor probalj a retracton nyomtatni. Sokan ugy vannak vele, hogy beallitanak nagy retract sebesseget es hosszt "jol van az ugy, ugyis bowdenes" alapon, de azzal is baromi konnyu cloggot okozni, ha nagy mennyisegu anyag jut ki az olvadasi zonan kivulre es hirtelen megszilardul.

[ Szerkesztve ]

(#26888) fuze válasza Reggie0 (#26887) üzenetére


fuze
őstag

Közben sikerült szétszedni. Rosszul csináltam. Lehet nem ártott volna tudni, hogy a coupler műanyagját le kell nyomni ha ki akarom húzni. A ptfe csőben dugulás volt, de még szórakozom a cold pullal is több kvesebb sikerrel.

adms.hu | UI Designer

(#26889) Reggie0 válasza fuze (#26888) üzenetére


Reggie0
félisten

Kozben talaltam egy hibat "retracton nyomtatni"->retracton allitani.

A ptfe cso vagas is szokat szamit, akkor jo, ha tokeletesen meroleges a cso tengelyere, kulonben mindenfele clogot okozhat az is.

(#26890) fuze


fuze
őstag

Ennyire tudtam kitisztítani

Most az initial layer jó, a wall is na de ez az infill katasztrófa. Ezeken a beállításokon én nem változtattam, eddig szépen nyomtatott nem is értem...

adms.hu | UI Designer

(#26891) azbest válasza fuze (#26890) üzenetére


azbest
félisten

az infillt gyorsabban nyomtatja, ha magasabb sebességgel nyomtatsz vagy most másik szeletelőt használsz, akkor ne lepődj meg, hogy máshog néz ki. Az infilt azrért is nyomja gyenge minőségben pélcául a cura, mert az nem látszik, csak az a szerepe, hogy függőlegesen legyen alátámasztás. Ha mégis szép infillt akarsz, akkor állítsd be a szeletelőben, hogy azt is olyan lassan nyomtassa, mint a fontos részeket.

szerk:
Amúg, ha a ptfe csőbe beleolvadt az anyag, akkor valami gebasz van a ventillátorral. Nem a tárgyhűtő, hanem a bordát hűtőt ellenőrizd le, hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#26892) fuze válasza azbest (#26891) üzenetére


fuze
őstag

Eddig is cura volt és ennyire nem volt ocsmány, azért nem értem.

A venti működik persze. Lehet ám, hogy akkor olvadt bele amikor szerelgettem

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#26893) azbest válasza fuze (#26892) üzenetére


azbest
félisten

Filament nem lett poros, nem állt szabad levegőn az is kinn?
Én a por leszedésére összesodortam egy velcro gyorskötözőt, de akár egy szivacs is megteszi. A lényeg, hogy letörölje a szálat és ne kerüljön be port a hotendbe.

Múltkoriban azzal szivattam meg magam nozzle cserénél, hogy hűtő pasztát tettem a menetre és abból a belsejébe is kerül becsavaráskor, attól dugult.

[ Szerkesztve ]

(#26894) Reggie0 válasza fuze (#26890) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy elnezem a solid layer belso felet, nem csak az infillel van gond, alulextrudal. Lathato, hogy a solid infill vonalai nem ernek ossze az aljan. De a bal also oldalan is a ket bemelyedes tetejet is hianyosan tolti ki, pedig az is solid kene legyen.

Az infill tesztelesehez inkabb rectilinear-t hasznalj cubic helyett, mert ugy minden retegen ugyan azt az utat jarja be es az segit eldonteni, hogy egy hiba mennyire allando vagy veletlenszeru.

[ Szerkesztve ]

(#26895) Imy válasza Saccco (#26882) üzenetére


Imy
veterán

Márka függő, én az Azure PETG-t 0.4-el 215.ön nyomtatom. A Spektrum az 235-ön megy, az igényli. 260 már sok szerintem a PETG-nek, annyin már ABS is bőven jó.

(#26896) lukacs árpád


lukacs árpád
friss újonc

Sziasztok !
Nekem egy ENDER 3 pro nyomtatóm van .Eddig nem volt vele semmi bajom, most kezdte reggel a nyomtatás elején hogy a fej a tálca felett kezdi el a filamentet nyomni nem a tálcán a beállított magasságban. A régebbi mintával is ugyan ezt csinálja. Újra is indítottam újra szinteztem a tálca -fej közti távolságot. Mit tudok csinálni ? Köszönöm előre is a segítségeteket !

(#26897) Saccco válasza fuze (#26890) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mozog a PTFE cső.
Nem ül szintig. (Nozzle teteje)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26898) energy4ever válasza lukacs árpád (#26896) üzenetére


energy4ever
addikt

Elmaszott a vegallas kapcsolod!?

(#26899) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ötlet usb témára: smart konnektorral kapcsolom be a 220-at, a pi folyamatosan áram alatt van. hogy lehet megoldani hogy ne kelljen mindig bedugdosni a pi-be a nyomtató usb-t? pi-n, nyomtatón mókolás, vagy kábel? lényeg hogy ne világítson a nyomtató kijelzője, ha nincs 220 adva neki, mert jelenleg usb 5v-ról megy az alaplap így is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26900) Scallion válasza Mr.Csizmás (#26899) üzenetére


Scallion
senior tag

Egyszerü, csinálj egy olyan usb kábelt amin megszakítod az 5v-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.