Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) #67688960 válasza hehehe (#845) üzenetére


#67688960
törölt tag

A dvd felbontása:
ntsc:480p,i(720x480)
pal:576p,i(720×576)
szóval ilyen neked elég lenne, de ilyeneket már nem nagyon kapsz.
A digitális bemenet is fontos, akkor kapod a legjobb képet.
Ami még fontos, hogy a filmek többségben szélesvásznúak, és ha teljes torzításmentes képkitöltést akarsz, akkor nativ 16:9 kellene.
A natív 4:3-as gépeken fekete csík lesz alul és felül, vagy teljes képnél levágott, vagy torz lesz a kép. Ha nem zavar az állandó fekete csík akkor, nyugodtan vehetsz 800x600-as gépet.

[ Szerkesztve ]

(#852) hehehe válasza #67688960 (#851) üzenetére


hehehe
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Kedves gog!
A DVD kép felbontásával tisztában voltam, ám ezt a fajta átszámítást nem tudtam.
Igen a digitális bemenet az tényleg fontos lenne mert PC-ről játszanám a filmeket.
Talán nem lesz zavaró annyira a szélesvásznú filmeknél a kép alján és tetején látható fekete sáv. Ha 16:9 natív képnél néznék egy némafilmet akkor ott a kép jobb és bal oldalán lenne látható ugyanez a jelenség. A filmjeim legalább fele 4:3 képarányú (animációs munkák ill.némafilmek, stb).
A nagy képméret érdekében ennyi kompromisszum számomra belefér.
Ezt viszont nem igazán értem "...vagy torz lesz a kép". Megkérnélek rá röviden írd le mit takar ez a jelenség.

Kedves tosfan!
Utána néztem a gépnek! Remeknek tűnik, gog is egy 800x600 felbontású gépet ajánlott.
A SP1 nagyon szimpatikus megoldás, a 6 szegmenses színkerék fontos (ezt tudom, elolvastam szinte minden hozzászólást ezen és más fórumon :K ), az izzó élettartama elég soknak tűnik.
Mint mondtam eleinte valami ilyesmire gondoltam, de aztán a sok információ, a bőség zavara eltérített. Nem szerettem volna egy nagyon jó kis projektoron úgy nézni a dvd-im, hogy a kevés jel miatt maszatos legyen a kép... és aztán kezdhessem újra a gyűjteményem beszerzését valamilyen HD-s formában...
Most ez a megoldás jónak tűnik...
Elmegyek egypár filmmel a tarsolyomban kipróbálni valahol egy ilyen SP1-est, vagy valami hasonlót..
Vásárlás után pedig írok a tapasztalataimról.

[ Szerkesztve ]

(#853) Krisz12 válasza #67688960 (#850) üzenetére


Krisz12
csendes tag

Csak égő volt cserélve eddig . Majd jövőhéten rakok fel képet a toshiba vetített képéről.

(#854) #67688960 válasza hehehe (#852) üzenetére


#67688960
törölt tag

Háromféleképpen tudod nézni az eltérő méretezésű filmet:
-fekete csíkokkal
-teljes képre méretezve, ilyenkor torz az rossz átméretezés miatt(nem hiszem hogy valaki így használná)
-lejátszóval nagyítva, ilyenkor le van vágva a kilógó rész(én a 4:3-asokat nézem így WMC-vel)
Közben átgondoltam mégegyszer, a dvi-d csatit, ugyanis az sp1-en nincs.
Tulajdonképpen 800x600-as gépnél nem annyira gáz a d-sub, ha a natív felbontásán használod pc-ről.
A régi 16:9-es gépeknél volt a gond, mert vagy nehezen vagy nem lehet 1:1-re(natívra) belőni, mert a az pc-re kötve nem támogatott felbontás.
Mivel a kép kis négyszögekből áll, ha natív felbontáson használod akkor 1:1-ben ugyanúgy jelennek meg a négyszögek, de ha más felbontást használsz akkor át kell méreteznie a képet a gépnek, és ha nem megint négyszögek jönnek ki, akkor elég gáz lesz a kép.
Úgy lehet jól ellenőrizni a helyességet ha pl. csinálsz egy txt-ami tele van pontokkal, és megnézed hogy mutatja meg. Az automata hangoláshoz is mindig ezt használtam anno a d-subos lcd monitoromnál.

[ Szerkesztve ]

(#855) joe999 válasza tosfan (#849) üzenetére


joe999
tag

800x600-as felbontás mellett nem lehet 16:9-es anamorf DVD-ket felbontás vesztés nélkül lejátszani. Ezeknél egy 720*576-os képkockába van belepréselve a 16:9-es kép (vízszintesen össze van nyomva). Az ilyen filmek felbontás vesztés nélküli lejátszásához a képarány megtartása esetén 1024x576-os felbontású megjelenítőre van szükség. 800x600 vetítő teljes felbontásban csak rossz képaránnyal tudja az ilyen filmeket lejátszani. A másik dolog, hogy egy 800x600-as felbontású vetítő teljes bizonyossággal prezentációs gép, amik általában túl nagy fényerővel és kicsi kontraszttal rendelkeznek és nem film nézésre valók.

(#856) #67688960 válasza joe999 (#855) üzenetére


#67688960
törölt tag

de, pc-ről 1:1-ben, kiterjesztett vagy normál módban, középre méretezve, jó kell hogy legyen
akkor ugyan az van mint egy 4:3-as monitornál

(#857) joe999 válasza #67688960 (#856) üzenetére


joe999
tag

Csak 4:3 képarányú filmeknél lesz jó. Ha a PC monitort 800x600-ba állítod és így játszol le egy anamorf DVD-t, akkor a VGA átméretezi a 720x576-ot 800x600-ra (mindegyik 4:3 képarányú mód). Ekkor azonban az anamorf tárolás miatt föggőlegesen nyújtott lesz a kép. Ilyenkor az aspect ratio-t beállítva összenyomjuk a képet, de ez azt eredményezi, hogy az 576 sort kb 430 soron fogjuk megjeleníteni (nem számoltam ki pontosan).

(#858) joe999 válasza joe999 (#857) üzenetére


joe999
tag

Na kiszámoltam, a 800-as képszélesség esetén a 800x450-es felbontás felel meg a 16:9-es képnek. Tehát egy 720x576-os felbontású 16:9-es (kb 1,78:1) anamorf DVD-t 800x600-as megjelenítőn valójában 800x450 képponton jelenítünk meg helyes képaránnyal. Ebből is látszik , hogy függőlegesen van felbontás veszteség.

[ Szerkesztve ]

(#859) #67688960 válasza joe999 (#858) üzenetére


#67688960
törölt tag

pont erről volt szó, hogy lesz két fekete csík

[ Szerkesztve ]

(#860) joe999 válasza #67688960 (#859) üzenetére


joe999
tag

Ebben igazad van, én azonban nem mondtam, hogy nem lesz fekete csík. Egy olyan hozzászólásra reagáltam, ami arról szólt, hogy 800x600-as felbontás elég a DVD-khez. Erre írtam, hogy 4:3-as képarányú filmeknél igen, 16:9-es képarányú filmeknél nem, hiszen az 576 sort 450 soron jelenítjük meg. Ettől függetlenül még bárki mozizhat ilyen prezentációs vetítővel, azonban egy biztos, nagyságrendekkel jobb képet lehet elérni pl. egy Infocus X9,vagy Optoma HD65-el.

(#861) #67688960 válasza joe999 (#860) üzenetére


#67688960
törölt tag

én évek óta mozizok egy 854x480(480p)-s gépen, persze vehettem volna 720p-t is de az 500e lett volna, mit is mondjak, :) nekem nem ért meg annyit, de annyit se hogy ezért lecseréljem
amúgy én is az x9-est venném, de ha ezért fel kellene vennem hitelt, akkor nem biztos
a toshiba 88e, vagy az et10 92e

(#862) tosfan válasza joe999 (#860) üzenetére


tosfan
csendes tag

Köszi a infókat!
Persze, ha lenne 0,5M forint egy projektorra, akkor már nem hiszem, hogy az általad javasolt gépeket kéne venni! Minden ár függő sajnos, ezért javasoltam egy másik kategóriát az előzőekben.

(#863) barnagy


barnagy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Újoncként egy pici segítséget kérnék projektor javítás ügyben. Benq PB6100 projektorban szerelés közben eltörtem a színtárcsát. :W
Tudna valaki segíteni, egy ilyen tárcsa beszerzésében? Esetleg valakinek egy "szervdonorja" elfekvőben?
Minden megoldás érdekelne, mert nagyon bánt a dolog, soha nem fordult még elő velem ilyesmi.......
Köszönöm

(#864) hehehe


hehehe
csendes tag

Sziasztok!
Lassan célegyenesbe fordul a dolog...
Az biztos, hogy az anyagiak és a dvd felbontás tekintetében meggyőztek a hozzászólások arról hogy egy olcsóbb géppel is élvezhetem filmjeimet nagy vásznon.
A tosfan és gog által javasolt gépek (toshiba sp1 ill. toshiba et10) valamelyike lesz a kicsike aki velem jön majd (alternatívák esetén bővíthetem a versenyző feleket :K ).
A kérdés most is a hasonló mint a első levelemben, csak a két gépre szűkítve:
Egy abszolút vegyes (4:3 és 16:9) képaránnyal bíró gyűjtemény élvezetéhez melyik a megfelelőbb?
A 800x600 felbontáson értem a infó vesztést. Ám egy kérdés rögtön:
Ha a et10-est (852x480) felbontással választanám mennyi veszteség állna elő egy 4:3 dvd megtekintése esetén? Vagyis melyikkel járnék jobban(a felbontást figyelembe véve)?
A más szempontokat figyelembe véve az et10 tűnik jobbnak otthonra:
a fényereje alacsonyabb (1200/eco:960 a.l. vs 2200/eco1760 a.l.), rendelkezik DVI bemenettel. Amiben az sp1 jobbnak tűnik az a 4000 óra élettartam(a leírások alapján).
Az ár már nem szempont, mindkettő a tervezett összeghatáron belül van.
Köszi joe999-nek a felbontásokról írt levelét. Sajna nekem a hd-s gépek áron felül vannak, (egy megalkuvó dög vagyok ;) ), dvd lemezeimtől pedig nem fogok megválni!
Ahogy nézegettem a kínálatot, háááát...úgy 5 év mire a dvd piacot behozza.
nem tudom a független, kicsi, periferikus filmekre specializálodott kiadók mikor váltanak hd technológiára?
Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen masina milyen képet produkál egy átlag dvd-ről?

(#865) #67688960 válasza hehehe (#864) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elméletileg a 800x600-assal jobban jársz, felbontásban legalábbis, de ha ilyen árban látsz 1024x-est akkor az a tuti neked.
Közben ránéztem a boltra ahol láttam és feljebb ment az ár, hm, de így is 108.
Viszont azt nem tudom mekkora a színtárcsa sebessége az sp1-nek ami a szivárvány effekt miatt jó ha min. 4x, és az et10 tuti olyan, mert az nem prezis hanem hmozis gép.
A régi prezis gépeknél van 2x ami zavaró lehet, azt jobb kerülni, vagy ki kell próbálni, hogy milyen.
De a 854x480-as gépen is el lehet lenni, legalábbis én jól el vagyok vele. A 4:3-as filmnél kétoldalt van fekete csík, én rá szoktam zoomolni a lejátszóval, a teteje, meg az alja úgyse annyira érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#866) zetorakicet válasza #67688960 (#865) üzenetére


zetorakicet
tag

Nem tudom ki hogyan néz filmet, de szerintem a pc-ről való lejátszás a legjobb megoldás, még egy sima dvd-nél is.
Egy jó lejátszó szoftverrel korlátok nélkül lehet a projektortól függetlenül játszani az arányokkal, színekkel, méretezéssel úgy, hogy a proji végig a natív felbontásában van meghajtva, hdmi bemeneten keresztül.
Ezt már az olcsóbb kártyák is tudják.
Egy médialejátszó sokkal jobb minőségben tud átméretezni és képminőséget javítani mit a projektor.
Az egy dvd lemezre kiírható 720p-s hd rip-ek pedig könnyen elérhetőek a neten.
Én 1024 x 768 felbontásút vennék a megadott áron belül.

Egy 1024 x 768-as projin akár natív 1280 x 720-as méretű filmet is meg lehet nézni úgy, hogy jobb és baloldalt egy kevés hiányzik belőle, alul és fölül meg egész kicsi fekete sáv van.
Sokkal kevésbé zavaró, mintha egy 4-3-as film teteje és alja hiányozna.

Szerintem legalábbis !

(#867) zetorakicet válasza zetorakicet (#866) üzenetére


zetorakicet
tag

Ja igen, a dvi bemenet még egyszerűbbé teszi.

(#868) #67688960 válasza zetorakicet (#866) üzenetére


#67688960
törölt tag

Pc-ről, WMCenter-el, vagy WMPayer-el, dvd-d-vel, 720p60-n, mert nincs 480, és a nativja se megy atival, nvidiával 1:1-ben használtam.
Nem mindíg zoomolom ki a 4:3-asokat, csak általában. :)
Azért szoktam zoomolni, mert tök fura egy "nagy kocka" képnél ülni, jobban tetszik a vágott széles.
Van pár 18.5:1 és 2.39:1-es film is ami 16:9-nél is fekete csíkos alul-felül, amiket ritkábban, de néha zoomolok, na az 4:3-as gépnél elég gáz lehet.

[ Szerkesztve ]

(#869) zetorakicet válasza #67688960 (#868) üzenetére


zetorakicet
tag

Ati nem igazán jó erre, nekem mindig ilyen gondjaim voltak vele, a control panelről nem is beszélve.
Nvidia az igazi, nagyon jó képernyő és videóbeállítási lehetőségei vannak.
Én a media player classic-ot használom, sokkal jobb a kép minősége vele.
Érdekes, én évek óta nem találkoztam 4:3-as filmmel.

(#870) #67688960 válasza zetorakicet (#869) üzenetére


#67688960
törölt tag

az nvidiából az új control panel miatt lett elegem, ez legalább stabilan megszokottam működik
a tv 4:3-as és néhány sorozat is, amúgy tényleg ritka

(#871) zetorakicet válasza #67688960 (#870) üzenetére


zetorakicet
tag

Atinak is olyan van, csak sokkal rosszabb nem?
Még a keretrendszer is kell neki, nagy szívások vannak vele.

(#872) uhu20


uhu20
tag

A dlp-lcd frontról kinek mi a véleménye? Érdemes-e egyáltalán szempontként figyelembe venni a 150-200 e körüli árkategóriában?

(#873) hehehe válasza zetorakicet (#871) üzenetére


hehehe
csendes tag

A 4:3 képarányt (a moziban) az 1950 években váltotta fel a Cinemascope eljárás (ez vezette be az amerikai piacra a szélesvásznú technológiát). Az ez előtt készült filmek mindegyikét 4:3-as képaránnyal forgatták (persze vannak kivételek: Abel Gance Napoleonjának utolsó részét 3 egymás mellé helyezett vászonra vetítette).
A fentebb említett tv-re szánt filmeken kívül ma is használják ezt a képarányt a rövidfilm hosszúságú animációs filmeknél. ( Jan Svankmajer, cseh animátor egész estés filmjeit is 4:3-ban forgatja). Esetlegesen lehet egy esztétikai koncepció része is ha valaki ilyen formátumban forgat: Ha a a függőleges vonalak határozzák meg a film képi világát, az jobban érvényesül 4:3-ban.

Szó esett itt a színtárcsa sebességéről, na erre semmi adatot nem találtam.
Ezzel kapcsolatban a Sp1 volt ennyi információ: "Brilliant Colour (6 szegmenses színtárcsa)".
Az 1024 x 768 gépek azon az értékhatáron mozognak amelyhez mát hitelt kell felvennem, nos a napokban ennek is utánajártam:
Egy 160.000.- gépet részletre vásárol az ember, a végelszámolásnál 265.000.-,
és még sehol a vászon, stb.
Ha meglévő 100.000.- mellé vennék fel hitelt az is elérné a 200.000-et a törlesztés végén.
Ezért kérdeztem:
Ha nem rendelkezem hd-s anyagokkal, elegendő-e a dvd filmek élvezetéhez egy ilyen prezis projektor (bár először a én hd-readyben gondolkodtam, ez önerőből nem megy,de már biztos hogy a hiteles megoldást nem választom)
A dvd-k egy része minőség tekintetében kívánnivalót hagy maga után.

[ Szerkesztve ]

(#874) hehehe válasza #67688960 (#865) üzenetére


hehehe
csendes tag

Még őt találtam, mint alternatív megoldás:
ACER X1260
ezt anyagilag még talán megtudom oldani....

(#875) kraken


kraken
tag

Az a problémám hogy poros a projektor belülröl,nos irtátok hogy fujjam ki de nem sokat ért.Tudtok valami szervizt,ami ilyennel foglalkozik?Thosiba s8-om van,olvastam a hd projektorokrol,tényleg ekkora külömbség az enyémhez képest.Persze erre csak olyan tudja a választ akinek volt hasonló kaliberü projektora,mert eddig meg voltam vele elégedve :K

(#876) zetorakicet válasza hehehe (#874) üzenetére


zetorakicet
tag

Szerintem neked ez tökéletes választás!
Nagyon jó a kontrasztja, fényereje, dlp-s is.
Takarékos módban is bőven elég lesz a fényereje nagy képnél is.
Bármilyen 800 x 600-asnál jobb.
(Pár hónapja még majdnem ennyiért lehetett kapni X9-est :( )

(#877) zetorakicet válasza hehehe (#873) üzenetére


zetorakicet
tag

Részletre nem szabad venni semmit, én is annyit szoktam elkölteni, amennyi pénzem van.

(#878) zetorakicet válasza uhu20 (#872) üzenetére


zetorakicet
tag

Szerintem igen, én az itt olvasottak alapján dlp-st vettem, nagyon meg vagyok vele elégedve, bár néha látom a szivárvány hatást, de nem zavar különösképpen.
Az lcd-hez képest ez, és a kicsit hangosabb működés a hátránya, viszont fényerőben, kontrasztban, élességben, színekben, tartósságban sokkal jobb.

Pont ebben az alsó árkategóriában számít a legjobban, hogy dlp-s vagy lcd-s.

(#879) #67688960 válasza zetorakicet (#871) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az nvidiának a régi paneljével semmi bajon nem volt, csak az új őrített meg(de ez már rég volt), az ati ccc-jével semmi bajom.
Illetve talán xp-n nem tettszett hogy előre lefoglalt magának ramot vagy ilyesmi, akinek nem jön be ott az omega, vagy nemtom mi van most, én nemsokkal utána váltottam vistára.
A keretrendszer meg már alap, a vistában meg eleve benne van asszem 3.0-ig, én a 3.5sp1-et használom már régóta. Xp-hez is érdemes feltenni, min. 3.0-ig, jobb lesz tőle a rendszer. Nekem jó rég óta a telepítés után első az aktuálisan legújabb installer csomag, és ha nem kell szervízpakkot feltenni a köv mindig az uccsó full netframe csomag.

[ Szerkesztve ]

(#880) zetorakicet válasza #67688960 (#879) üzenetére


zetorakicet
tag

Érdekességképpen :
Nekem fent van az xp meg a vista is, mindegyik a legfrissebb (mert jogtiszták), de azt vettem észre, hogy akármit is csinálok, a xp alatt a media player classic-on játszva sokkal szebb, élesebb az MKV-k képminősége, mint vista alatt bármivel.
Azon valahogy homályosabb a kép.

(#881) tosfan válasza kraken (#875) üzenetére


tosfan
csendes tag

a toshiba budapesti szervize az Öv u. 185-ben van, XIV. kerület!
www.technotrade.hu

(#882) #67688960 válasza hehehe (#874) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ez tűnik a legjobb kompromisszumnak, ha jó is az Acer, én hallottam róluk semmit.

A szinkerékkel kapcsolatban, meg azért van 6 szegmens, mert így a három alapszín kétszer van, ami olyan mintha dulpáznák a forgási sebeséget. pl.: 2x 6szegmen =120MHz, 4x6szegmens=240Mhz. A szivárvány effekt miatt fontos, prezis gépeknél nem feltétlenül növelik, mert nem az a legfőbb szempont, nem úgy mint minden hm-es gépnél.

Az Acer honlapján azt írják hogy autómatán szabályozva van a forgási sebesség 2-3 között az említett effekt eltüntetése végett. Ez nekem nem egészen világos, de végűl is lehet, mert a H5350-es hm gépüknél is ezt írják. Lehet hogy meg kellene nézni élőben.

[ Szerkesztve ]

(#883) #67688960 válasza #67688960 (#882) üzenetére


#67688960
törölt tag

közben megnéztem a demót.
hát nemtom, fura az a színtárcsa, fehér/világoskék/zöld/sárga/piros/sötétkék
én próba nélkül nem venném meg

[ Szerkesztve ]

(#884) #67688960 válasza zetorakicet (#880) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vistánál EVR-van, de media player classic-ot pl lehet használni többféleképp.
A vistához a media player classic-hc a jobb úgy halottam.

(#885) tosfan válasza #67688960 (#882) üzenetére


tosfan
csendes tag

a 6 szegmenses színtárcsa nem azt jelenti, hogy a három alapszín van megduplázva, hanem a három alapszín mellett van még három egyéb szín, így 6 színnel dolgozva még reálisabb színeket tud képezni:
http://www.dlp.com/projectors/brilliant_color.aspx

A színtárcsa forgási sebessége fontos valóban a szivárvány effektusnál, de az újabb gépeknél én nem látom már ezt, régieknél még igen.

(#886) zetorakicet válasza #67688960 (#884) üzenetére


zetorakicet
tag

Teszek vele egy próbát.

(#887) #67688960 válasza tosfan (#885) üzenetére


#67688960
törölt tag

több fajta van, te a brillian color-féle kerékről beszélsz, én meg a hagyományosról

nekem pl. 7segmens van RGBRGBW nálam van egy fehér is, asszem ez a vivid-es, ha jól tudom
az acer-ben brilliant van, a színei biztos jók, a kérdés hogy mennyire szivárványosodik, ezért én tuti nem venném meg látatlanban

[ Szerkesztve ]

(#888) #67688960


#67688960
törölt tag

Persze aztán lehet hogy úgy van, hogy 1xRGB=60Hz, 2xRGB=120Hz, 2xRGBRGB=240Hz és ha ezt hívják 4xesnek, akkor a 3x-es brilliant kerék biztos jó.
Viszont akkor milyen az 5x-es vetitő? Mert olyan is van.

ui.: a #882-ben Hz-ket akartam írni nem MHz-ket, csak valahogy nem sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#889) hehehe válasza #67688960 (#882) üzenetére


hehehe
csendes tag

Ma az egyik ismerősöm elvitt egy ismerőséhez ;) van néki egy Acer xd 1150 gépe...fantasztikus volt, nagyon szép képe volt elsőre...
Próbáltam a kinézett ACER X1260 megtekinteni valahol, de az álatalam ismert helyeken (pl.:MM) nem találtam csak sp1 toshibát (vele is szemeztem, a képe nem volt rossz csak világítás is volt...) egy másik helyen egy lcd hitachi ment (400:1 kontraszt, 2000 lumen 1024x768)...a fényt kérésemre leoltották :C
Meglepődtem... nem volt rossz...
Féltem a 2000 lumenes fényerőtől (az Acer X1260 is 2000 lumenes) de nem tűnt vészesnek...mondjuk korom sötétnek sem nevezném a próbát.
Esetleg létezik valami hely, ahol projektorokat lehet megtekinteni?
A 1024x768 felbontás is picit félelemmel töltött el..(maszatos képek...rémálmok),de egy dvd ment Jet Li-vel, kellemetes volt...
Már várom a sajátot...de jó lesz!!!!! Remélem sikerül lassan döntenem...

[ Szerkesztve ]

(#890) tosfan válasza #67688960 (#887) üzenetére


tosfan
csendes tag

Köszi, nem tudtam, hogy ilyen is van. :)

(#891) tosfan válasza hehehe (#889) üzenetére


tosfan
csendes tag

www.projektorbolt.hu - náluk van jónéhány márka, és értenek hozzá, van külön bemutatóterem. A Visegrádi utcában vannak valahol...

(#892) uhu20


uhu20
tag

Lassan körvonalazódik a dolog. Viszont kérdéseim lennének az Infocus x9 tulajokhoz.
- az 1800 Ansi kevés-e ahhoz, hogy félárnyékolt helyeken (pl. ez egyik függöny behúzva, a másik nem, vagy esetleg egyik függöny sincs behúzva) is vetítsek (prezentációkat pl)?

Mert ugyebár a házimozi kategóriában van, ugyanakkor az 1800 ansi nekem nem tűnik sokkal kevesebbnek, mint a szokásos 2000, vagy picit afölötti értékek

A távirányítója milyen? Könnyen kezelhető a masina?

Van-e benne az áramszünet okozta gondok elleni bigyó?

(#893) zetorakicet válasza uhu20 (#892) üzenetére


zetorakicet
tag

nekem hd65-öm van, de az is hasonló adatokkal bír, 2,5 m széles képet vetítek majdnem 4 méterről, és így takarékos módban, alapbeállításokkal( középen a kontraszt és a fényerő is), felkapcsolt lámpánál is tökéletesen látható a kép.

Szóval szerintem elég.
Áramszünet ellen mindenképpen tedd szünetmentes tápra, nem tesz jót a lámpának, ha hűtés nélkül van kikapcsolva.

(#894) uhu20 válasza zetorakicet (#893) üzenetére


uhu20
tag

Kösz! Nézegettem a te gépedet is, kicsit kisebb a fényereje, viszont most nézem, hogy a kontrasztja elvileg sokkal jobb.

(#895) zetorakicet válasza uhu20 (#894) üzenetére


zetorakicet
tag

Az első képen felkapcsolt csillárnál fényképeztem, a második képen lekapcsolt lámpánál.
A felkapcsolt lámpánál igazából teljesen világos a szoba, a fénykép csak azért sötétebb, mert automatára volt állítva a gép, vaku nélkül.
Mind a két esetben takarékos üzemmódban van a projektor, alapbeállításokkal!
Ez csak 1200 körüli lument jelent.
Szerintem ez így elég egy félig elsötétített helyen is.
A kép 2,5 m x 1,4 m-es, és egy olcsó műbőrre van vetítve.

(#896) hehehe


hehehe
csendes tag

Továbbra is keresgélek, találtam 1024x768 felbontású gépeket.
Egy Toshiba TDP-XP1 is kinéztem, de a 2200 lumenes fényerő elbizonytalanít.
Azt írja lehet ECO módban is használni igy a 3000 óráról 4000-re nő az élettartam. Az ECO mód a fényerő csökkenést is jelent? Ha igen, hány százalékkal?

(#897) zetorakicet válasza hehehe (#896) üzenetére


zetorakicet
tag

Nem értem.
Az a bajod vele, hogy túl magas a fényereje?
Ha túl soknak találod, akkor vissza tudsz belőle venni a menüben.
Amúgy igen, az ECO-val kisebb lesz a fényerő, olyan 20-30%-al.
Semmi más nem változik tőle.

(#898) hehehe válasza zetorakicet (#897) üzenetére


hehehe
csendes tag

Igen, valami olyasmi. A fórumokon olvasott tanácsokból kiindulva gondoltam ezt, azt mondják 1600 A.L. alatti érték a legjobb otthonra.
Filmet mindig sötét szobában néztem egyedül...
A képek viszont nagyon szépek amiket feltöltöttél!
Dvd vagy hd lemezről játszottad le a filmet?

[ Szerkesztve ]

(#899) zetorakicet válasza hehehe (#898) üzenetére


zetorakicet
tag

Pc-ről, mkv -t (4 giga körüli hd rip)

Majd rakok be közelebbi képet is róla.

(#900) uhu20 válasza zetorakicet (#895) üzenetére


uhu20
tag

Kösz!

Ami még foglalkoztat, az a kontraszt. A Sharp lcd tévémé 10e:1, persze ez a "dinamikus" érték, ami ugyebár nem sokat jelent a gyakorlatban. a te projektorodé 4e:1, az infocusé 2,5e:1. Nem vagyok biztos benne, hogy a kontrasztkülönbség pont 4/2,5, hiszen más a gyártó....

Igazából azért gondolkozom ezeken a gépeken, mert egy öszvért keresek: azaz ami jó világos helyeken is (prezentációk tartása), de filmnézésre is megfelelő.

Tegnap voltam a MM-ban. Elsötétített terem, nyomatták a full hd anyagokat, de csak 400, esetleg 600:1-et tudó olcsó Epson lcd projektorokkal. Elég fakók is voltak a (sötét) színek, ennél a te fotód sokkal jobb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.