Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) zetorakicet válasza uhu20 (#900) üzenetére


zetorakicet
tag

Szia!
A kontraszttal biztos nem lesz gondod, sokkal jobb mint bármilyen lcd tévének.
A színekkel ugyanez a helyzet.
Rakok be még pár képet, ezek is ECO módban készültek, persze a minőséget a sok átméretezés már nem adják vissza.
A valódi kép itt is 2,5 m széles.
A második képen az első kép egy kis része látható 10 cm-es távolságból.




(#902) zetorakicet válasza zetorakicet (#901) üzenetére


zetorakicet
tag

...átméretezés MIATT már...

(#903) #67688960 válasza uhu20 (#900) üzenetére


#67688960
törölt tag

az optomáé dinamikus, amúgy asszem csak 2000

[ Szerkesztve ]

(#904) zetorakicet válasza #67688960 (#903) üzenetére


zetorakicet
tag

Mindkettőnél ez csak a dinamikus adat.

A valós adat a hd65-nél 2000:1 ( trükközés nélkül, élethűre állított színeknél, image AI nélkül), az X9-nél pedig 1700:1

LCD tévénél a valós általában csak párszáz az egyhez.

(#905) uhu20 válasza zetorakicet (#904) üzenetére


uhu20
tag

A tévék kapcsán azért szerintem túlzol kicsit, de mindegy, ez itt OFF.

A képeid tényleg eléggé meggyőzőek, főként a felsők és a legalsó (jó rajzfilmképet ugyebár gyengébb projektorok is tudhatnak, gondolom persze én.)

(#906) c4 válasza uhu20 (#905) üzenetére


c4
őstag

Hali.

A döntésed nehéz lesz, ugyanis a gyártók is teljesen elkülönítve kezelik a prezentációs és a házi-mozi projektorokat.

Az egyiknél a fényerő a fontosabb, a másiknál a színek és a fekete minél pontosabb visszaadása. Lcd vs. projektor? Hmm... Csak az én esetemet vizsgálva egy 40" 100HZ-es pana plazma contra 240-es vászon Mitsubishi hc3100-as projival, akkor a plazma vereséget szenvedett. Képzeld mi van LCD TV-vel. :) Ha mégis mindkét cél fontos, akkor olyan projit válassz, ami nagy kontraszt aránnal rendelkezik, van eheőség képbeállítási memóriák létrehozásának, ugyanis minden projit kalibrálni kell a vetítési helyen, a vászonhoz és a környezethez. Színkalibráció például, ha High contrast vászonra vetítesz elengedhetetlen.

Üdv!

(#907) zetorakicet válasza uhu20 (#905) üzenetére


zetorakicet
tag

Hidd el, nem lehet egy lcd tévéhez hasonlítani a képet.
Ez nekem is meglepő volt, amikor először láttam élesben egy ilyen projit, addig eszembe nem jutott volna erre cserélni a tv-met.
Az lcd-nél mindenképpen szürke a fekete a háttérvilágítás miatt, és a színek is gyengébbek.
Projektornál csak a vásznon, és a szoba színén múlik, hogy mennyire fekete a fekete, én egy összesen 3500 ft-ba kerülő műbőrt használok,és a szoba is világos színű de így is veri a nem olcsó LG tv-t.
Én is x9-et néztem ki, mert akkor az még csak 119e ft volt,ellenben a 170e-be kerülő optomával, de hiába vártam rá 1 hónapot, közben az ára is felment 160-ig, így vettem az azonnal elérhető hd65-öt 200-ért(addigra az is felment), de nem bántam meg.
Ahogy most nézem az árakat, már csak 10e ft körüli különbség van közöttük.

(#908) c4 válasza c4 (#906) üzenetére


c4
őstag

Itt egy kis kép egy DLP proji képéről, ami házimozizáshoz optimalizált.

(#909) zetorakicet válasza c4 (#908) üzenetére


zetorakicet
tag

Amit ő most megnéz, a valószínűleg sokkal rosszabb kontrasztarányú lcd monitorján :)

(#910) c4 válasza zetorakicet (#909) üzenetére


c4
őstag

Hátha CRT-je van. :)

(#911) #67688960 válasza zetorakicet (#909) üzenetére


#67688960
törölt tag

a vga-mon van dinamikus kontraszt ki-be, :)) nekem is dinamikásak a képeim

de az 1:1 hajtás csak majdnem jó, a hülye ati miatt

(#912) uhu20 válasza c4 (#910) üzenetére


uhu20
tag

Igen, addig tartom a Syncmasterem (Samsung crt), amíg bírja! LCD tévét is csak azért vettem, mert elromlott a régi és ma már csak "lapos" tévéket árulnak.

(#913) uhu20 válasza zetorakicet (#909) üzenetére


uhu20
tag

Még valami: ha nem a csillárod világít, hanem nappal van (ráadásul süt a nap) és a sötétítő függöny nincs behúzva, akkor milyen a kép?

(#914) c4 válasza uhu20 (#913) üzenetére


c4
őstag

Ha süt a Nap a tévédre, akkor nálad milyen a kép? :)

Ha vetítesz és külső fény van, akkor a sötét jelenetek részletei eltűnnek. A prezentációnál kevésbé fontos, mert nem mozifilmekkel bemutatózol, hanem táblázatokkal és a többi. Azoknak inkább fehér vagy világos a hátterük. Minden projektor akkor adja a legjobb képet, ha a környezetében sötét van. Prezentációs célra léteznek úgynevezett high power vásznak, melyek fényvisszaverési képességük magasan jobb, mint a normál vásznaké, hátrányuk, hogy bizonyos szögig igazak az adatok. Ezeket ott alkalmazzák, ahol nagy a külső fény, de mindenképpen bemutatót kell tartani. Az áruk sokszor meghaladhatja a projektor árát is, ha az az olcsóbb kategóriából való. (Persze mérettől is függ.)

[ Szerkesztve ]

(#915) c4 válasza uhu20 (#913) üzenetére


c4
őstag

Nézd, a helyzet az, hogy teljesen más a prezentáció és a házi-mozi.

Már technikailag is nagy az eltérés. Ugye az első a fényerő. Nagyjából a cégek 1000-1200 ANSI lumennel adják, optimalizált házi-mozi vetítőiket. Ezen túl: Farudja, HQV, Dark chip 1-től 4-ig, Vivid, és ki tudja még hány képjavító professzionális jelfeldolgozó processzor kerül beépítésre. Arról nem is szólva, hogy az olcsóbb prezentációs projektorok mindezekkel nem szereltetnek, vagy csak alap kivitelben, még az is hátrány, hogy például a HDMI 1.3-as bemenet szinte csak a legdrágább prezentációs modelleken található meg. Ezzel a 1080p támogatottság erősen csorbul. Azután még ott vannak a lencserendszereik (minőségre gondolok), a vetítési távolságbeli különbségek is. Azután még a mai kor kívánalma a 24 frame támogatás a BD disc miatt Úgyhogy nehéz ügy ez, kérlek.

[ Szerkesztve ]

(#916) tavimano válasza uhu20 (#913) üzenetére


tavimano
tag

Ha a napfény nem vetül rá a vászonra akkor tűrhető a kép...értsd látható a kép simán. De ha rávetül akkor nem kell sokat keresni a képből, mert szinte nem látható. Itt nyári napfényről beszélek. De egy téli napfénynél, vagy esős szürke időben tök jól lehet látni mindent, igaz nem annyira mintha tök sötét volna szobában. Elvégre a házimozi projektorokat arra találták ki, hogy sötétben vetíts velük. Kisebb a fényerő, de sokkal jobb kontraszttal rendelkeznek, mint a prezentációs vonalat képviselő társaik, azokat simán beledöngölik a földbe képminőség tekintetében ez biztos.

(#917) tavimano


tavimano
tag

Én mostanában gondolkodtam azon hogy megválok az Optomámtól, de leraktam róla, mert nem kapok érte annyit hogy jobbra váltsak. Esetleg ha az ár zavar akkor ott van az Acer H5350, InFocus X9, bár ezeknek brutális már a fényerejük. Az is igaz, hogy bőven jók lesznek akár 270-300cm széles vásznakhoz, de oda meg a felbontásuk miatt kicsik már.
A HD65-nek ami nekem is van annak a kalibrálás után a mért fényereje 1000 ANSI Lumen, nem 1300 ahogy azt várná az ember.

(#918) c4 válasza tavimano (#917) üzenetére


c4
őstag

Szerintem nem nagy baj, ha maradsz az Optomádnál. 720p-ben az egyik legjobb olcsó proji szerintem. Amellett az se kutya, hogy az izzó hozzá közel a felébe kerül a többi versenytárshoz, de ha Infocust nézem, akkor akár harmadába is. :)

1000 ansi még sok is szerintem egy lakásba, ha sötétbe nézed. Én most kívánok váltani 720p-ről 1080p-re. Kíváncsi leszek rá. :DDD

(#919) tavimano


tavimano
tag

Nekem volt LCD-s projim is, láttam tv-t is, láttam plazmát is, és van DLP-s projim is...hát mit is mondjak magasan a DLP a legjobb

De érdemes megnézni egymás mellett úgy, hogy kalibráltak.

A Tv-k kicsik ilyen méretben, nekem nem hozták meg a mozi varázsát egy cseppet sem.
A plazma már nagyon jó képpel bír, csak nagyon drága nagy méretben.
És mindegyik TV-nek ilyen méretben hatalmas a fogyasztása, tehát nem gazdaságos üzemeltetni.

A projim, max 200W vesz fel eco-ban mindenestől a hálózatból. Ezért ad nekem csak mert kicsi a szobám, egy 200cm széles képet.

(#920) zetorakicet válasza uhu20 (#913) üzenetére


zetorakicet
tag

Nálam a vászon az ablak előtt lóg, de ha rásütne a nap, biztos nem látszana rajta semmi.
Gondolj bele.
Van egy fehér vásznad, ami napfényben hófehér.
Na most erre bármilyen projektor tud fekete fényt vetíteni a sötét részekhez szerinted? :)))))))
Mozizni lehetőleg sötétben kell.
Egy függönyt behúzni nem nagy varázslat.
A DLP projektor azért jobb, mert a képpontok között nincs átszűrődés, így a projektor felől "nem kap fényt" az a képpont, amelyiknek nem kell, csak a környezetből (falakról, bútorokról, plafonról) visszaverődő fény világíthatja meg, csökkentheti a feketeségét.
LCD-nél kicsit átvilágítanak egymásba a pixelek, és ami még zavaróbb (számomra legalábbis, mert elég nagy képet nézek, aránylag közelről) az, hogy a pixelek között háló van.

(#921) zetorakicet válasza uhu20 (#912) üzenetére


zetorakicet
tag

Nekem is egy 21-es crt-s stúdiómonitorom van, soha nem cserélném lcd-re.
A LAN-okon szoktak röhögni rajtam, amikor becipelem, utána meg odajárnak megdöbbenni, hogy milyen gyönyörű képe van az lcd-jükhöz képest :)

(#922) uhu20


uhu20
tag

Nah,

Leadtam a rendelésem az x9-re. Szerintem eltart majd egy darabig, de sebaj, kibírom. Ha megjön, beszámolok majd.

(#923) 5xl


5xl
tag

Üdv!

Milyen projektort ajánlotok?

"Ipari célra" kellene legalább 1024*768 tervek bemutatására.
olyan 200-250 k körül, pl ilyenek:

LINK

[ Szerkesztve ]

maffiozo nick: morr

(#924) 5xl válasza 5xl (#923) üzenetére


5xl
tag

lejárt az idő, bocs

szóval, megbízhatóság számít, színhűség stb. annyira nem

maffiozo nick: morr

(#925) c4 válasza 5xl (#924) üzenetére


c4
őstag

Tudni kéne a méreteket, megvilágítási tényezőt, vetítést távolságot.
Vannak már olyan projik, amik speciálisan rövid távolságú vetítést tesznek lehetővé, így a fényerő kevésbé veszik el. A Benq is árul ilyeneket. Azután nézd meg a működtetési költségeket a gyártók kínálatából, lámpa ár. Elméletben még a pointer szolgáltatás is számíthat, de nagyjából minden gyártó számol ezzel.

(#926) 5xl válasza c4 (#925) üzenetére


5xl
tag

Hát így nem tudom, kb 5 méter és elég világos lenne.
lakossági gyűlésekhez kéne

maffiozo nick: morr

(#927) c4 válasza 5xl (#926) üzenetére


c4
őstag

Hm.. öt méterre és mekkora vászonra? Elméletben ehhez kevés lesz az 1000 ANSI lumen. Az 5 méteres távolság kb. 3 méteres vásznat fed le vetítéstechnikailag. Kb 3000-5000 ANSI lumen kell hozzá szerintem minimum.

(#928) 5xl válasza c4 (#927) üzenetére


5xl
tag

Hát tényleg nem tudom, legyen 2-3 méter
kösz hogy próbálsz segíteni

mellesleg milyen gyártót kerüljek mindenképp?
van rossz hírű?

[ Szerkesztve ]

maffiozo nick: morr

(#929) c4 válasza c4 (#927) üzenetére


c4
őstag

Ahogy gondolkodom a kérdésen, úgy a Benq Short Throw szériát tudnám javasolni. Nem hiszem, hogy bárki 3 méteres vászonnal szeretne sétálgatni. Nehéz is, kb 16-20 kg meg hosszú is.

A Short Throw szériával már 1.33 méterről 2 méteres vászon teli vetíthető. 1 méterről is már 150-es vásznat tud lefedni. Ennyi hely meg mindenhol van szerintem.
Talán az MP771 ajánlható.

Rossz hírű? Azok már régen csődbe mentek. :) Nagyjából a piac technikailag egyforma, ami különbözik a szolgáltatási szint és a lámpa ár.

[ Szerkesztve ]

(#930) 5xl válasza c4 (#929) üzenetére


5xl
tag

kösz, ez összetettebb mint elsőre gondoltam

180 cm-es vászon még szállítható, valszeg ebben gondolkodom, ilyen méretben

UI: van olyan amihez adnak eleve pótlámpát?

[ Szerkesztve ]

maffiozo nick: morr

(#931) c4 válasza 5xl (#930) üzenetére


c4
őstag

Néha akcióban találsz olyan készüléket, amihez adnak pótlámpát. Egyébként bármelyikhez vehető külön.

180-as vásznat kb hagyományos lencséjű projival 3.6 méterről tudod teli vetíteni. + - a zoomolási lehetőség.

(#932) 5xl válasza c4 (#931) üzenetére


5xl
tag

köszi! :R

maffiozo nick: morr

(#933) zetorakicet


zetorakicet
tag

Sziasztok !
HD65-ön ECO módnál, fehér háttérnél néha vibrál a kép egyik sarka.
A lámpától lehet,mert fényes módban egyáltalán nem csinálja, sőt akkor sem egy kis ideig, amikor fényesre kapcsolom, utána vissza ECO-ba.
Még csak 70 üzemóra van benne, lehet, hogy kell neki egy kis idő, amíg "beég", vagy ilyesmi?

(#934) c4 válasza zetorakicet (#933) üzenetére


c4
őstag

Garancia. Nincs olyan, hogy a "lámpa beég". Estleg nincs olyan, hogy automata írisz? Mert az, ha állítódik még a HD80-nál is látható a képen, mondjuk nem a sarkában, hanem az egész képfelületen.

De hátha jön egy szaki, akinek HD65-se van.

Üdv!

(#935) -Jackson-


-Jackson-
őstag

hali, mostanában gondoltam rá hogy lcd tv helyett egy projektorba kellene inkább befektetni.
azonban nemsok mindent tudok a témáról. házimozizáshoz, esetleg nagyképernyős csézéshez(vagy szimulátorok, akármi) kellene, és persze valami olcsó megoldás.
a kérdések:
1) a vászon az kötelező, vagy a fehér fal is megteszi? ha a fal rendben van, mennyire gond ha van benne egy "törés" (kertesház, emelet, a fal teteje le van csapva, olyan trapézos)?
2) a szoba kb 4.5*4.5 méteres, ha a projektort az egyik végébe rakom, megoldható 100-150cm-es átmérőjű kép is, vagy -ahogy nézegettem neten- mindenképp 2-3méteres lesz a kép?
3) egy max 100-120ezres gépnél ha izzócserére kerül a sor, az kb mennyibe kerül?

egyenlőre asszem ennyi lenne :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#936) tosfan válasza 5xl (#930) üzenetére


tosfan
csendes tag

szia, a toshiba ex20-ast ajándék lámpával adják, és ez is széléslátószögű gép, viszont elég sok szolgáltatással (auto.trapézkorr., pinkód stb)... www.technotrade.hu a magyarországi forgalmazó, jó nézelődést

(#937) c4 válasza -Jackson- (#935) üzenetére


c4
őstag

Hali!

Elég a fehér fal is, ha nem akarsz vásznat venni. A törést nem értem, a vetítéshez egybefüggő sík felület kell. Vidd közelebb a vetítőt és kisebb lesz a kép. Mennyezetre is rakhatod.

Néhány olcsó készüléknek van elérhető árú pótlámpája.

720p-s Infocus x9, Benq HD65. Ezekhez kb 40-50 körül van. De nézelődj, rengeteg a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#938) zetorakicet válasza -Jackson- (#935) üzenetére


zetorakicet
tag

Először olvass vissza.
Egyébként ha neked elég a 100 cm-es kép, akkor minek akarsz projektort venni?

(#939) zetorakicet válasza c4 (#934) üzenetére


zetorakicet
tag

Ha a lámpa hibája, akkor van még 4 hónapom, meg 400 üzemórám reklamálni.
Inkább akkor kerüljön bele új égő :)

(#940) joe999 válasza zetorakicet (#933) üzenetére


joe999
tag

Olvasd el az avforumon ezt a topicot!
[link]
Szerintem választ kapsz a kérdésedre, illetve ha nem, akkor "batyo" nevű fórumtársat kérdezd, ő biztosan segít, nagyon profi projektorlámpa témában.

(#941) zetorakicet válasza joe999 (#940) üzenetére


zetorakicet
tag

Köszönöm, így már világos a dolog, valami ilyesmire gondoltam én is.
Csak az egyik sarka vibrál néha egy kicsit, azt is csak fehér háttérnél, úgyhogy marad így egyelőre.

(#942) 5xl válasza tosfan (#936) üzenetére


5xl
tag

köszi! :R

bár közel 400k, kisebb a keret, úgy 200-250k

[ Szerkesztve ]

maffiozo nick: morr

(#943) 5xl válasza 5xl (#942) üzenetére


5xl
tag

itt csak 320 de körülnézek
először más lapot néztem

maffiozo nick: morr

(#944) 5xl


5xl
tag

Toshiba-T45

vélemény erről?
elég olcsó

más: most mi a jobb? dlp vagy lcd

más: otthonra tv-re 1024*768 vagy 1280*800 a jobb?

maffiozo nick: morr

(#945) #67688960 válasza -Jackson- (#935) üzenetére


#67688960
törölt tag

a képméret állítható, a lecsével amit lehet tekergetni kb. mint egy fényképező objektívét, persze típustól függő véges keretek között, a manual-ban benne vannak a korlátok

(#946) c4 válasza 5xl (#944) üzenetére


c4
őstag

Ez jó, egy készülék linkje adatok nélkül. Klassz gép! Szerintem vedd meg. :)

(#947) 5xl válasza c4 (#946) üzenetére


5xl
tag

jó, itt a leírás az előző lapról ugyanitt, ennyit árul el:

T45, DLP projektor
2500 lumen, DLP, XGA 1024x768 (UXGA 1600x1200), 2000:1 kontraszt, ECO mód, trapézkorrekció, manual zoom&focus, 2,9kg, hordtáska, távirányító, 3 év garancia

maffiozo nick: morr

(#948) c4 válasza 5xl (#947) üzenetére


c4
őstag

kisteljesítményű prezentációs proji. Nézd meg a képét, és úgy kiderül.

(#949) tosfan válasza 5xl (#947) üzenetére


tosfan
csendes tag

én kapom a friss árlistákat a technotrade-től rendszeresen, a t45 már kifutott. sokkal jobb most az xp2 helyette, ami 3/4e órás izzóval jön és 3 év a garival (az izzóra is!!!)

az ex20 meg ténylen olcsó, de hát toshiba... :K

(#950) 5xl válasza tosfan (#949) üzenetére


5xl
tag

Köszi megnézem.
Dlp egyébként jobb pillanatnyi állás szerint mint az lcd?

maffiozo nick: morr

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.