Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) kp78 válasza szaszlaci (#1800) üzenetére


kp78
addikt

Először is köszönöm a segítséget! :R
A terem alapvetően besötétíthető, 50-60 nm nagyságú.
Prezentációk, szöveges bemutatók lennének vele vetítve.
Ezekre elegendőek a korábban linkelt 80-100 ezres gépek? :U

(#1802) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Keresek egy projektort filmezéshez. Amit eddig tutinak gondolok, hogy 1080p-nek kéne lennie... Ez a 29dB zaj vajon egy halk jelenetnél mennyire hallatszik?
Illetve ez a nem szövegszerkesztésre van egy házimozi projektor.. a feliratos filmeknél ez mennyire észrevehető?
Eddig őket találtam... Epson EH-TW2900 és Optoma HD20

Melyiket szeressem? Esetleg más ötlet?

Köszi

Eyesis

(#1803) Eyesis válasza Eyesis (#1802) üzenetére


Eyesis
őstag

ahogy olvasgatom ez a DLP kéne... Samsung SP-A600 ? :)

Eyesis

(#1804) DuDieHUN válasza Eyesis (#1803) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

DLP-nél vedd figyelembe, hogy eltudod-e helyezni rendesen, LCD-knél könnyebben megy ez a lens shift miatt.

milyen messziről, mekkora képet akarsz vetíteni, és milyen magasságból?

amúgy van egy eladó Panasonic PT-AE1000-esem :)

(#1805) Eyesis válasza DuDieHUN (#1804) üzenetére


Eyesis
őstag

hát egy kisebb szobába kéne, kb 3m*5m-es és kb 1,8m magasságból vetíteném ki egy kb 240*135-os vászonra vagy lehet olyat, hogy a halványsárga falat kikorrigálja a projektor? akkor ennél lehetne kicsit nagyobb is...

ide okés lehet egy dlp?

ha 3d-s blueray filmet akarnék nézni akkor ehhez kell valami extrát figyelembe venni projektornál is?

(nem merek használtat venni, a mostanival jól megszívtam.. )

Eyesis

(#1806) DuDieHUN válasza Eyesis (#1805) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

szerintem a kinézett típusokat ellenőrizd le ezen az oldalon a calculatorral ([link] - ezt csak a példa kedvéért tettem be)

nem csak azon múlik, hogy DLP, hanem hogy melyik DLP, számít a vetítési távolság, offset, stb.. a kalkulátor segít ebbe

szerintem azért jobb egy fehér fal

3d bluray filmet nem tudsz csak olyan vetítővel nézni majd ami tudja a 3d szabványt

hogy jártál a mostanival?

az enyém tuti cucc :) eljöhetsz megnézni nyugodtan, ha van kedved :)

(#1807) szaszlaci válasza Eyesis (#1805) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt gyorsan felejtsd el, hogy sárga falra vetítesz!
Sokat szenvedtem a vászonnal, egyrészt a hullámzás miatt, másrészt az egyenletes színvisszaadás sem mindegy. Valamint hogy ne látsszon, hogy egy vászonra vetítesz.
Elsőként egy nagy műszaki rajzlapot feszítettem ki, de megfájdult a fejem, valószínűleg bizonyos fehéreket túl visszavert. De ez csak feltételezés.

Ami bevált:
Nem furnér, hanem a préselt papír, nem ugrik be a neve. (De nem lényeges.) Ezt festettem vastag festékkel többször, majd csiszoltam. Utána lakkoztam. (Ez kényszer volt, hogy ne üssön át.)
Utána matt diszperziós falfestékkel lefestettem. Csiszoltam is.
A lényeg, hogy az utolsó réteget nem szabad csiszolni, mert nem lesz egyenletes a simasága-mattsága.

Na ez nagyon jó eredményt adott. Nem hullámos, egyenletes fényeloszlás, soha nem látszik, hogy vetített a kép.

kp78: ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Annyi, hogy a javasolt Lumen értékek legyenek meg. Nem tudok róla, hogy hazudnának az érték megadásnál. Legalábbis, ha nem pico, akkor a fényerő az passzolni szokott. De még azoknál is.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1808) Márton válasza DuDieHUN (#1806) üzenetére


Márton
nagyúr

Vagy egy pc-ről, amiben egy olcsó bluray olvasó van..
Az simán kiküldi a megfelelő 720p/120hz-es jelet.
Oda nem kell hdmi 1.4

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1809) szaszlaci válasza Márton (#1808) üzenetére


szaszlaci
addikt

A HDMI szabványban a pont utáni szám az adatsebességre utal.
Vagyis mindegy, miről megy, ha 720p/120 Hz az 1.4-et igényli, akkor az mindenhol igényelni fogja.
De javítsatok ki, ha rosszul mondom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1810) Márton válasza szaszlaci (#1809) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, de az új 3d-s szabványnak kell az 1.4-es sebesség,
ha így jobban tetszik.
Viszont PC-ről a 720p/120Hz nem igényli az 1.4-et.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1811) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Fogadjátok köszöntésem, napszaknak megfelelően!

Projektor vásárláson töprengek, így megkérdezném, hogy egy
EPSON Home Cinema 1080 UB mennyire lenne jó választás?
HD film, 360, pc-s játék lenne a csapásirány (meg levelezés :DDD ).
Láttam, hogy ez lcd-s, amiről itt a fórumban is írtátok, hogy az időszakos
karbantartása, meg járulékos ráköltés nagyobb, mint a dlp-s verzióknál...
Minden meglátást szívesen veszek, mert csak annyit értek hozzá, hogy
leereszkedika motoros vászon... :DDD
Előre is köszönöm!
(Nem lenne baj, ha nem a milliós kategóriát súrolgatná az ára...)

(#1812) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy projector vásárlás előtt állunk. Az eddig HP vp6110 már másodszorra jelez lámpahibát, az elsőnél még magától megjavult. :F
Kérdésem a következő: - alapvetően PPS és képvetítésre kellene egy kisebb tudású, de szép képű projector. Filmet elég ritkán néznénk. Mire figyeljek? Van-e esetleg konkrét típus, ami erre megfelel?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#1813) Trs


Trs
csendes tag

Sziasztok,

Látom a 3D a téma. Mivel Én is hasonló dolgon töröm a fejem lenne egy kérdésem. Van a FULL HD 3D Technológia LG CF3D és Sony VW90 ami passzív és egy autó ára.

A másik érdekes dolog, hogy van DLP Texas Instuments által hirdetett 3D Ready technológia.

A 3D ready projektorok olcsóbbak viszont aktív technológiás szemüveg kell hozzá ami persze 2 személyes otthoni mozizásnál már ~80e Ft :Y Ehhez kell ugye a 120Hz-es technológia.

ITT találtam az LG-nek a BX327-es projektorát és írva vagyon, hogy nem kell PC a 3D-hez mert 3D Blu-Ray-ről is lehet 3D tartalmat nézni.

Kérdés: A többi 3D-Ready projektorral is tudok vetíteni 3D Blu-Rayel és ez egy marketin duma, vagy az eLGé-nek van ilyene? :F

Köszönöm előre is.

Ami késik az csak közeledik...

(#1814) domi007 válasza Trs (#1813) üzenetére


domi007
őstag

3D BluRay-hez olyan lejátszó, és HDMI 1.4 szükséges minimum, mert csak az támogatja a HDMI3D technológiát.

Olcsóbbak manapság a DLP link szemüvegek szerintem, mert ezekhez jeladó sem kell:
http://dlp.com/projector/dlp-innovations/dlp-link.aspx

Üdv,
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#1815) bikebutcher válasza domi007 (#1814) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

hello
40-50ezer között keresek projektort akár használtat, nem kifejezetten filmezésre, többnyire képeket nagyítok fel aláfestéshez amikor dolgozom, sokszor nem sötét műtermekben, és fontos lenne hogy 2-3 méteren belül is be tudjak lőni egy 2x2,50m es felületre éles képet

ha van valakinek ötlete szívesen várom
előre is
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1816) Petrelli válasza DuDieHUN (#1806) üzenetére


Petrelli
csendes tag

Nekem már egy éve van tw2900. Rendkívül meg vagyok vele elégedve.
Mikor megvettem volt alkalmam egy Vivitek 1085-tel összehasonlítani + más projektorokkal ispl (Samsung SP-A600), úgy hogy egymás mellett ment rajta ua film.
Hááát összehasonlíthatatlanul jobb volt az epson. Megéri az árát, ha van rá pénzed. Ha nincs akkor érdemes megnézni a 720p-s jó kontranszttal rendelkező olcsóbb verzióját. Csak azért modom, mert én szoktam 720p filmeket is nézni és jól néznek ki. A kontraszt a lényeg úgy is.
Remélem segíthettem neked és másoknak is a vételben.

[ Szerkesztve ]

(#1817) Nabucha


Nabucha
csendes tag

Sziasztok,
Benq PB 6210-es projektorom szeretném eladni, összesen 20 üzemórát mehetett, költözésnél elhagytam a távirányítóját. Jó állapotban van, szép képpel.

(#1818) rii válasza rii (#1610) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1819) Atapi válasza rii (#1610) üzenetére


Atapi
senior tag

1. talán 2,5-4m között lehet valahol, projektora válogatja, hogy milyen messziről mekkora képet tud vetíteni, így ez persze attól is függ, hogy mekkora képet szeretnél. én ha jól rémlik 2,8m-ről vetítek 165cm széles képet. ez kinek kicsi, kinek nagy, nekem meg jó.

2. ha mozizni veszel gépet, akkor 720p dlp alá nem érdemes menni. ez mondjuk hasraütésre min 150k-t jelent. de ugye ha nincs fehér falad hozzá, akkor nem árt vászon is, ami magában többtízezer forint (a belépő kategória), időnként vannak jutányos áron proj+vászon együtt akciók.

3. többnyire 3000 (norm) -4000 (eco) óra élettartamot adnak meg a gyártók, ez nem nagyon szokott különbözni. de nem mindig bírja eddig az égő, de van, hogy tovább is. használattól és szerencsétől függ. csere gyári komplett lámpára kb 60k-tól szokott indulni árlisták szerint, de lehet kapni csak izzót nem gyártótól 20-30k-ért, amit a tag 5k-ért beszerel neked, ha igényled.

4. durván 200-300W.

az előzőek alól kivételek a most begyűrűző ledes gépek. ezek jóval kevesebbet esznek, és jóval hosszabb élettartamúak, cserében viszont még nagyon kicsit a fényerejük a hagyományos izzós gépekhez képest. mozizásra nem is igazán jók még, de vegyes használatú, sokat nyúzott gépnek jók lehetnek.

(#1820) szaszlaci válasza rii (#1818) üzenetére


szaszlaci
addikt

amit kiegészítenék:

1. LCD-nél azért lehet közelebb is menni olyan képmérettel, de talán az annyira nem ajánlott technológia.

2. Van azért az olcsóbban is, ha szerencséd van. A fal pedig tutira egyenes és egy sima festék árából megvan.

3. Igen, a 20-30 ezres csere lámpa nálam egyelőre kitűnően működik.

4. Kicsit még kevesebből is meg lehet úszni. 150-250 Wattos lámpák vannak elterjedve, takarékos módban kicsit kevesebb. A gép pedig kevéssel is megelégszik.

Nézz meg valakinél egy elfogadható gépet, egyből akarsz majd te is! :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1821) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Üdv! Rávetettem a dologra magam én is. Egy Acer x1130 néztem ki, illetve ez az árkategória ami számomra megfelelne 60-80k - vászon nélkül, szép fehér falra vetítve - tartóra feltéve pici szobába kb 2,5 3 m távolságban. Notebook, Filmek, Xbox360 hoz. + egy jó hangrendszermellé.
Amennyiben van jobb ajánlat számomra, senki ne tartsa magában. Gondolom használtan kevésbé éri meg vásárolni.

(#1822) Sergoo


Sergoo
csendes tag

Sziasztok,

Tudna esetleg valaki segiteni 3d-s házimozi projektort vásárlásban csak filmezésre lenne használva 3d-s blue-ray illetve számítógépről esetleg médialejátszoról lenne meghajtva

130 -170 ezer körül szánnák rá.
Meg esetleg abban ,hogy miket kell beszerezni még az othoni házimozi élményhez...
értem ezalatt pl:szemüveg,kábel mit hova kötni stb..

köszönöm szépen.

(#1823) Reignman


Reignman
aktív tag

Üdv, próbált már vki közületek LEDes proektort? Mennyire élvezhető egy 200-300 lumenes Led lámpa által vetített kép? Ha vki nem akarja 3 évente cserélni a lámpákat, ez alternatíva, vagy teljesen használhatatlan? Filmnézésre, játékra, tv-re kellene. hs200, hx300... Összevetve egy normál 2000 lumenes DLP-s készülékkel mennyire nyilvánvaló a különbség?

(#1824) kraken válasza dzsozefo (#1821) üzenetére


kraken
tag

Szerintem viszont ha filmet akarsz nézni rajta,akkor vegyél használtan egy házimozi projektort.Szerintem azért elég szűk a keret,ennyi pénzért nem igazán kapsz semmi normális kivetítőt.A legjobb az lenne,ha lenne lehetőséged arra,hogy megnézzél egy-két projektort.Én is prezis géppel kezdtem(toshiba s8),jó volt de a mostani projektoromon nézni filmet,sokkal másabb élmény.Igazi mozi.Nekem Optomám van,és csak ajánlani tudom. :R

(#1825) szaszlaci válasza Reignman (#1823) üzenetére


szaszlaci
addikt

2000 Lumen már egy kicsit talán sok. A fele is elég.

A kérdés az, ha csak filmezel, játszol, megéri a LED-es felára?
25-35 ezer a cserelámpa, ha tükör nélkül veszed.
Marha sok ám az a 2-3-4-5000 óra, ha ésszel használod.
(FIlmezős, játszós, este is sokat menő TV-m ment kb 2000 órát a két év alatt.)

Nem láttam még ilyen gépet, de kevés lesz az a fény.

Fogyasztása annyi, mint egy UHP lámpásé. (Jól olvastad, valami szörnyen ócska LED-ek vannak benne! Márha azóta nem újítottak.)

Ha netán azt is tervezed, hogy megy egész nap, lehet nem fog menni. Megfájdul tőle az ember feje, ha nagyon sokat nézi. Nekem legalábbis két napon 2x6 óra nézés után majd szétesett a fejem.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1826) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Irodai felhasználásra keresnénk projektort, nettó 150K körül, nincsenek extra igények a magas fényerőn kívül.

A nagykertől az alábbi típusokat kaptuk:

EPSON Projektor EB-824H

Acer P5280

Acer X1230S

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm.

(#1827) Hukimoo


Hukimoo
csendes tag

Sziasztok!
Sokan lefikázzák a LED-es technológiát, de akkor mustrára bocsátom az alábbi termékeket, vajon ezek is olyan "sz*r*k" ?? Itt azért már bőven 1000 lumen felett van a technológia, bár a kontraszt nem a legmeggyőzőbb!

[link]
[link]
távol álljék tőlem bármiféle reklám is, nem mintha közöm lenne az angol eladókhoz, de ezeken az alternatívákon érdemes elgondolkodni.

dead end of the black lines

(#1828) Atapi válasza Hukimoo (#1827) üzenetére


Atapi
senior tag

szerintem azért megállapodhatunk abban, hogy többnyire a bóvlinak tűnő kínai termékekről az szokott kiderülni, hogy tényleg bóvlik... más projektoros topicban is feltűntek már hasonló jószágok. ott az volt a tipp, hogy sikerült szerezni valahol kínában egy leselejtezett lcd panelgyártó sort (vagy csak nagy mennyiségű kiöregedett lcd panelt), és még gyorsba szeretnének lehúzni róla még egy bőrt. ezt a gyanút erősíti, hogy a gépben lévő panel igencsak alulspecifikált (kiderül róla, hogy 5"-es, de a natív felbontást már nem merték megadni, csak minden létező képfelbontást megadtak, hogy hát azt tudja...)
a fényforrás speckója meg szerencsésebb esetben a ledet gyártó cégtől származik. csak ugye az, hogy az asztalon egy led tud 2200lument, az nem jelenti azt, hogy egy gépbe beépítve a gép is tudni fog annyit...
szóval nekem ez így leginkább komolytalannak tűnik, de bár jelenne meg valahol egy teszt, ahol az egekig magasztalják...

(#1829) Hukimoo válasza Atapi (#1828) üzenetére


Hukimoo
csendes tag

de ezt te is csak feltételezed, konkrétat senki sem tud.
http://cgi.ebay.co.uk/HD-LED-Home-Theatre-Projector-DVB-T-HDMI-USB-TV-SD-/310226820514?pt=UK_AudiVideoElectronics_Video_Electronics&hash=item483af59da2

majd ha 1x vesz valaki egy ilyet, biztos elmondja a véleményét. Egyenlőre ez egy olyan dolog, hogy senki se látott embert aki ilyet vett volna, attól még ne mbiztos hogy rossz minőség.

dead end of the black lines

(#1830) hatterlaman


hatterlaman
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon jó ez a topik, nekem lett kitalálva, mivel már hónapok óta projektort szeretnék beszerezni, de a bolt ahol dolgozom, nem nagyon tart készleten. Szeretnék információt kérni, hogy mégis milyen a megbízható és jó projektor, hol keressem, milyen márkákat érdemes górcső alá venni.
Köszi! :)

(#1831) szaszlaci válasza Hukimoo (#1827) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na de hát majd 500 dollár, annyiért már elég jó nem LED-eseket lehet kapni, márkásat, szép képűt (amiről van teszt is).

Idézek a hirdetésből: "LED Lamp: 50w projection lamp" és "2200 Lumen"
Ma ehhez már igen hatékony LED kellene, hogy ez ki is jöjjön belőle (nem is gyártanak belőle ekkorát, csak 1-2 Watt közöttieket), ami nem is ennyibe kerül. (Pl. Cree XP-G R5.) Szóval ez maximum a LED fénye lesz beépítetlen (optika nélküli) állapotban.

Projektor szinten ez elég sovány, az itthon kapható, nem sokkal drágább modellekét sem hozza. Mondjuk egy akkus piconál jobb 50-100 %-al. Talán.
(Az XBox-os képeken látszik, hogy küszködik az elég fénnyel..)

Az 5 Collos LDC pedig kérdés, mennyi fényt tart vissza, de elkeseredésre ad okot. (+az optikája nem hinném, hogy toppos, bár azért azt elég jól meg tudják csinálni Kínában a bóvligyárban, ha akarják.)

"Contrast: 500:1": ha ennyit adnak meg rá, akkor az a fele sincs, de mégha meg is van, akkor sem túl sok.

Ami pedig a legfontosabb, hogy ez a gép 90%, hogy 800x600-at tud, a FHD csupán a jel, amit képes fogadni. Aztán szépen leskálázza magának.

Szóval az ilyen gépeket véleményem szerint jobb elfelejteni, mert ez atipikus túl nagy fába vágta a fejszét a kínai. Mi meg nagyon szívhatunk vele.
Vannak kínai cuccok 1/10-ed áron, amik jobbak mint a márkásnak mondott társaik, de ez biztos hogy nem tartozik közéjük.

hatterlaman: keress meg egy Batyó nevű embert, fórumokon (itt nem) fellelhető, kérdezd meg, mit ad el épp. Utána keress rá és döntsd el, megéri-e az árát. (Meg fogja, jó áron jót ad.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1832) Trs válasza domi007 (#1814) üzenetére


Trs
csendes tag

Hallo DOMy,

Köszi a választ, átolvastam az oldalt és azóta sikerült is utánna érdeklődnöm. Megosztanám az "élményeket".

Mint kiderült, van LG-nek CF3D-je ami 3,5K HUF :Y a Sonyról semmi infóm nincs, de annak is valahol ott lehet az ára /ha nem drágább mivel Sony/.

Az LG BX327 pedig úgy néz ki hogy:
A készülék maga ~230 000 HUF és kell hozzá DLP link szemüveg ~35 000 HUF/db. MIvel nem egyedül nézed így már 70K Huf. Ez lehet Xpand vagy Benq. Persze még lejátszó kell hozzá ami lehet PS3 vagy 3D Blu-Ray, és nem utolsó sorban vászon. Jelenleg a piacon 2db Blu-Ray 3D film elérhető 8000 HUF/db áron. :Y

A matek pedig olyan ~500 000 HUF lenne egy ilyen móka...... Sokvagykevés? ;]

Ami késik az csak közeledik...

(#1833) Hukimoo


Hukimoo
csendes tag

Benq mx511, vélemények? házimozira, ps-re kellene :)
szép tiszta vászonra vetítenék egy félsötét szobában.

dead end of the black lines

(#1834) Atapi válasza Hukimoo (#1833) üzenetére


Atapi
senior tag

szerintem házimozira ez felejtős. bár nem írtad, hogy mekkora szobában vetítenél, 2700lumen az nagyon sok egy normál otthoni szobában (még ha nem is teljesen sötét). a fehér túlexponált lesz, a fekete pedig szürkés (fokozottan igaz ez félsötét szobában. a legfeketébb szín kb annyira lesz mély, amennyire a sötétben a vásznat látod magában). a nagy kontraszttal pedig ebben az esetben semmire nem mész, mert az árnyalatok nem nagyon fognak kijönni. szerintem az xga felbontás sem igazán a házimozinak kedvez, de ps-hez lehet, hogy jó.
összegezve: szerintem ez egy tipikus prezentációs gép, nagy fényerővel és magas kontraszttal, de otthon ez nem praktikus. inkább oldd meg a sötétítést jobban, és vegyél egy kisebb fényerejű gépet. az sem baj, ha házimozis gépek környékén nézelődsz.
viszonyításképpen az én rendszerem: ablak (reluxával sötétített) elé húzható vászon, így tök sötét szoba, világos falakkal. 2,8m-ről vetítek 165cm széles képet egy optoma hd600x géppel. eco módban (pontosabban ez a normál az optomában, és van még a bright) nekem még kicsit vissza is kellett vennem a fényerőből, pedig ez "csak" 1600lumenes papíron, bright módban. a képi világa kb hozza azt, amit egy lcd monitor, szóval én meg vagyok vele elégedve. de azt is aláírom, hogy komolyabb géppel nem volt még dolgom, csak ezt ismerem.

(#1835) Hukimoo válasza Atapi (#1834) üzenetére


Hukimoo
csendes tag

akkor várom ajánlatod házimozis, ps-ezös projektorra 100-120k környékén.

dead end of the black lines

(#1836) redhunter válasza Hukimoo (#1835) üzenetére


redhunter
senior tag

Hello , szerintem ennyiért nem fogsz házimozi gépet kapni csak használtan , 150000ft-tól indulnak az újak de még azok is csak 720p tudnak nem full hd-t.

PSN - RedFoxHun

(#1837) Hukimoo válasza redhunter (#1836) üzenetére


Hukimoo
csendes tag

esetleg BENQ MP525STben, vagy egy használt hd70-ben gondolkodok még.

dead end of the black lines

(#1838) Atapi válasza Hukimoo (#1835) üzenetére


Atapi
senior tag

ilyen árban újonnan nem kapsz szerintem jó házimozis projektort. a legolcsóbb, amit én ajánlani mernék, az az lg AH215, de ez is 140k fölött van. ettől olcsóbban szerintem egy jobb használt géppel jobban jársz, de az meg kicsit zsákbamacska, csak megbízható helyről szabad venni, az meg ritka (de ha már előttem felhozták, batyo szokott időnként használt cuccokat árulni, tőle mernék venni).

(#1839) Hukimoo válasza Atapi (#1838) üzenetére


Hukimoo
csendes tag

a hd70 batyo ajánlata :)

dead end of the black lines

(#1840) redhunter válasza Hukimoo (#1839) üzenetére


redhunter
senior tag

Na tőle nyugodtan megveheted.

PSN - RedFoxHun

(#1841) szaszlaci válasza Hukimoo (#1839) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt a gépet csak ajánlani tudom.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1842) pnyako


pnyako
csendes tag

Üdv!
Igaz én már túl vagyok a projektor vásárláson, de kérdésem szintén adatokra vonatkozik. Egy Optoma HD67 lett az áldozat. Olvastam róla cikket, hogy NVIDIA 3d set-el lehet kicsikarni belőle a 3d-t. Viszont játék terén nem érdekel ez a lehetőség a filmekről pedig nem találtam útmutatást, hogyan tudnám összehozni a 3D élmény.
Számítógépről van meghajtva a proji. Tudja valaki, hogy pontosan mit kéne beszereznem az élmény-hez? Film-nél hogy működik ez? Olyan Blu-ray anyagot kell beszereznem, aminél fel van tüntetve a 3D? Úgy tudom PowerDVD 10-el lehet csak lejátszani 3D-t és egyéb sztereokép előállításra alkalmas lejátszókkal... Plusz shutter szemüveg. És videokártya specifikációknak is meg kell felelnie valamiben?
Előre is köszi a hozzászólásokat!

(#1843) zsolt999


zsolt999
tag

Sziasztok!
Én most vettem egy LG HS200 ledes projektort. Filmnézésre használom, és teljesen elégedett vagyok vele. 50%-on van a fényerő, és felkapcsolt lámpáknál is tökéletesen nézhető, úgyhogy fényerővel semmi probléma nincs. És ha kibírja a 30000 órát, akkor pláne.

(#1844) pnyako válasza pnyako (#1842) üzenetére


pnyako
csendes tag

Kisebb sikerrel tovább jutottam, de ez nem az amit én akarok:

[Gép nélküli 3D lehetőség]

(#1845) Hukimoo válasza zsolt999 (#1843) üzenetére


Hukimoo
csendes tag

hali! képet tudnál feltölteni a működéséről?

dead end of the black lines

(#1846) zsolt999


zsolt999
tag

Itt egy link
http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/586/
http://www.youtube.com/watch?v=EuiQ-nWq7Rg

(#1847) szaszlaci válasza zsolt999 (#1846) üzenetére


szaszlaci
addikt

Kérdés, megéri-e? 100 ezer fölött van és 800x600.
Hogy ez HD legyen, annyit kell még fizetni, amiből már kijön egynéhány csere lámpa egy olyan gépbe, ami mindenképp jobb képet fog előállítani.
Ne érts félre, nem a szőlő savanyú, csak a meglátásomat írtam le! Filmezéssel sosem fogy el 30 ezer óra, naponta egy filmmel 40 év, fél fénnyel meg a 2-3x-osa.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1848) zsolt999 válasza szaszlaci (#1847) üzenetére


zsolt999
tag

Én ezt a projektort, egy asus o play-al használom, és ha berakok mkv filmet,(az ugye fél hd) rettenetesen éles, és részletgazdag kép lesz. Nem hiszem, hogy hogy áldoznék e plusz pénzt ennél jobb képért. Azt Írják, ha számítógépet kötök rá, a felbontás lehet 1680x1050? Na de kinewk a pap.................. nekem megfelel, és az égősökhöz képest mindenképp előny az élettartam.

(#1849) Hukimoo


Hukimoo
csendes tag

nec NP500 projit egy félsötét "szürke" szobába szeretnék 3,5-4 méteres vetítési távolságból. házimozi és játék célra, de főleg házimozi.
véleményeket várok!

dead end of the black lines

(#1850) szaszlaci válasza zsolt999 (#1848) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tisztázzunk valamit! A gép felbontása 800x600 pixel, fizikailag ennyit tud megjeleníteni. Se többet, se kevesebbet.
Ez sajnos messze van az 1280x720-as, HD (azaz fél HD) felbontástól, amit feltételezem, az mkv film felbontása alatt értesz.
Számítógépről 1680x1050-et szintén felesleges rátenni (legjobb, ha natív felbontást kap).
Az, hogy éles, elvárható (bár nem mindig teljesül).

A géped többször ennyibe kerülő TV-ket megaláz (sötét szobában), de ez egy fórum, így tisztázni kell. Ennyi, vagy nem sokkal több pénzért már hozzá lehet jutni HD felbontású, más tekintetben is jobb képű gépekhez is akár.
Igen, lesz benne lámpa csere. 2000 óra a minimum, az 1000 film, heti 3 filmmel is 6 év.

800x600-as, nem LED-es gépekhez pedig jóval olcsóbban lehet jutni, bár ott a lámpa ugyan úgy sokba kerül, és valószínűleg gyengébb is lesz a képminősége, mint az LG HS200-as.

Viszont ha valakinek (ésszerű idejű) mozira, játékra kell, biztos hogy jobb választás egy UHP lámpás.
Magam is megvizsgáltam a kérdést, hogyan lehetne LED-esíteni a mostani vetítőmet, de arra jutottam, nem éri meg.

Hukimoo: miért nem volt jó a HD70?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.