Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) zetorakicet válasza kovi831 (#1100) üzenetére


zetorakicet
tag

És te melyik verziót választottad?

(#1102) kovi831 válasza zetorakicet (#1101) üzenetére


kovi831
aktív tag

A jó verziót! :DD :DDD

(#1103) zetorakicet


zetorakicet
tag

Valakinek nincs egy eladó 5.1 -es erősítője?

(#1105) kraken


kraken
tag

Valaki tud véleményt mondani az Infocus 4805 projektorrol.A minősége milyen?Remélem volt/van ilyen valakinek. :R

(#1106) c4 válasza kraken (#1105) üzenetére


c4
őstag

Ha az Infocus SP4805 gondoltál, akkor nekem csak a natív felbontása tűnik ma már kevésnek. És mélyen hallgat a gyár az üzemi zajszintről.

(#1107) kraken válasza c4 (#1106) üzenetére


kraken
tag

Igen erre gondoltam.Az a baj a forint gyengülése miatt nem érdemes új projektorban gondolkozni,hd projektorokat meg nem adják el.Nagyon látható a külömbség a hd-és és nem hd-és felbontásu projektorok között?A hagyományos felbontásu projektorokat meg már nem nagyon lehet eladni :( Ha egy prezis projektornak és egy házimozi projektornak ugyanannyi a kontrasztja akkor is a házimozisnak jobb a képe?

(#1108) c4 válasza kraken (#1107) üzenetére


c4
őstag

Ahogy én látom: a nem HD ready-s projik valóban elértéktelenednek. Szerintem te is inkább minimum a 720p-s készülékek felé orientálódj. Sosem az a jó döntés szerintem, hogy pillanatnyilag milyen forrásod van. Mindig feljebb lép az ember, mert hajtja a kíváncsiság. :) A házi-mozira optimalizálás nem véletlen. a kontrasztarány csak egy dolog, vannak egyéb fontos különbségek. Például a képjavító áramkörök minősége. Szerintem nézelődj akár külföldi oldalakon is, (ebay) elég sok eladó készülék van nem is rossz áron. Én is onnan vettem. :) De 200 körül itthon is vannak újonnan. Sőt valaki ide is írt egy Infocus x9-et 200 alatt.

(#1109) kraken válasza c4 (#1108) üzenetére


kraken
tag

Köszöm a tanácsokat :R

(#1110) tavimano válasza kraken (#1109) üzenetére


tavimano
tag

Nekem volt SP4805-öm nem rossz a zaja kb 37dB ha jól emlékszem, de nem érdekelt mert az első igazán jó képel rendelkező masinám volt olyan 1500-1600 kontraszttal. És még mindig imádom...Anno hajtottam HD anyagról is egy nagyon jó vászonnal(nem festet fal) meghálálja magát, szinte lefolytak a képek róla anniyra jó volt, csorgott is a nyálam rendesen.

(#1111) kraken válasza tavimano (#1110) üzenetére


kraken
tag

Honnan veszitek a projektorok valós kontrasztjáról az infókat pl:az optoma hd65-nek 4000-et irnak ti meg 1970 vagy mennyit :DD Hol lehet ezt megnézni mert a gyári adatok ezek szerint nem valósak :F Most legalább van mit olvassak ezen a forumon :))

(#1112) c4 válasza kraken (#1111) üzenetére


c4
őstag

Igazából számháborúnak hívom ezt az egészet a cégek részéről. Inkább külföldi oldalakon nézegetem a teszteket. Néha írnak igazat is. :) Ami szerintem fontos, döntsd el, hogy milyen technológiát szeretnél (LCD, DLP, LCOS....) Azután nézegesd meg a kinti teszteket, persze azokat is óvatosan, mert ugye a reklámbevételek erősen befolyásolhatják jó néhány készülék pozitív tesztjét, de mégis valami támpontot ad. Azután ott vannak a fórumok, ahol nagyjából elérhetőek azok az infók, amik a gyári adatlapokról nem derülnek ki. De nagyon mellé lőni nem tudsz. _Vannak az alap befutott készülékek, HD65, x9, hc1500. Aztán kifújt a dolog. :)

(#1113) c4 válasza tavimano (#1110) üzenetére


c4
őstag

Azért ma már az a 37db kicsit soknak tűnik, de lehet, hogy csak nekem. A 25db sokkal szimpibb. :DD

(#1114) tavimano válasza c4 (#1113) üzenetére


tavimano
tag

Nekem mondod :R én a totális csendet pártolom ezért is merült fell anno bennem a gépcsere. Ami most meg van adva a HD65-re 29dB is sok már nekem. A HD70 sokkal halkabb volt csodálkoztam is rajta nagyon, hogy lehet egy DLP-s ennyire halk.
Nálam 25dB a felső határ, de itt elérhető árban csak LCD van szeretem őket, de nem eléggé dinamikus a képe :( ezt sajnálom benne.

(#1115) tavimano


tavimano
tag

Azért tudják ezek mind amit írnak csak egy a baj a 4000:1 könnyen lehet hogy teljesíti a gép, de nem normális színekkel és ez a lényeg benne itt van a kutya elásva.
Én kipróbáltam anno a lámpa vezérlést is de nem vettem észre semmi nagy különbséget. Pedig erre írták a 4000:1-et.
Az LCD-nél ugyan ez van olyan tartományban üzemelnek a panelok, hogy gyakorlatilag nézhetetlen a képük. És így tényleg tudják a ráírt kontrasztot. Persze mostanában a cinema-filter sokat dob rajtuk, mert visszaállítja helyes hőmérséklet tartományba(6500K) a lámpát és nem kell sokat tökölni a projival, mert közel jó a képe, ha a gyártó figyel erre. Az írisz sokat dob a jeleneteken ha nagyon jól eltalálják mint a Panasonic és a Sony. De közepesen bevilágított jeleneteknél még így is kevés a kontrasztjuk és itt a bajom velük :( pedig fáj a szívem értük

[ Szerkesztve ]

(#1116) tavimano válasza kraken (#1111) üzenetére


tavimano
tag

Ezt anno balagee mérte meg Őtőle van az infó.

(#1117) c4 válasza tavimano (#1115) üzenetére


c4
őstag

Nekem az volt a bajom az LCD, LCOS-el, hogy olyan volt a képük, mint egy nagy LCD Tv-nek. A DLP sokkal közelebb áll az én képi világomhoz. A DLP-ben nem a venti a hangos, a színkerék. Általában 4x-es sebességig tartható ahogy látom a 25 DB-s zaj, afölött már hangosabbak. Az enyémnél úgy trükközök késő esti halkabb vetítéseknél, hogy a színtárcsa forgását 4x-re veszem, a lámpamódot átállítom menüben és így a kép nem sokkal lesz rosszabb, a hang viszont szinte eltűnik. Majd egyszer, talán soha lesz egy 3DLP-sem, akkor nuku színkerék. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1118) c4 válasza tavimano (#1114) üzenetére


c4
őstag

Jó pár DLP vetítő tudja már a 25DB-s hangot.

(#1119) tavimano válasza c4 (#1118) üzenetére


tavimano
tag

Csak a micuk nem 24p-ek ennyi a bajuk... :W

(#1120) c4 válasza tavimano (#1119) üzenetére


c4
őstag

És akkor mi van? Egyébként hajtottam az enyémet 24-el, simán nyomta gond nélkül. (hc3100) De ha tele vagy gyári BD-vel, akkor tényleg gond. :D

(#1121) tavimano válasza c4 (#1120) üzenetére


tavimano
tag

ez nagyszerű akkor a prosikat simán sutba ehet dobni... :W pedig épp ez volt amiért nem vettem meg anno a HC1100-at, HC1500-at.

(#1122) c4 válasza tavimano (#1121) üzenetére


c4
őstag

De most tényleg, egy kis OFF. Mitől lenne a 23976, 2990, 24p? Ha egy film 23976-os fps-el megy, akkor nem 24-el, nem? A valós képsebesség semelyik előzőleg említett formátumnál nem 24 képkocka per másodperc. Ha meg valaki európai DVD-ket néz, az meg pláne nem az. (25) De találkoztam már HD-Tv-s ts-el, ami 50-es volt. :DD :DD

ON

[ Szerkesztve ]

(#1123) tavimano válasza c4 (#1122) üzenetére


tavimano
tag

Én notin simán át tudom kapcsolni 24p-re és akár a PAL DVD-t is lenyomja 24-el a proji meg szépen felismeri, de ezt csak Nvidia-val tudtam eddig megcsinálni az ATI nem engedte.

(#1124) c4 válasza tavimano (#1123) üzenetére


c4
őstag

Aha, nem gond, csak az az apró bibi, hogy nem valós 24p így a dolog. A mediaplayámmal én is simán áttolom 24-re.

(#1125) tavimano válasza c4 (#1124) üzenetére


tavimano
tag

Én úgy tudom ilyenkor a noti képernyőjén 60Hz(50Hz) míg a kiterjesztett monitoron 24Hz.Ezt a rippeknél is így kell csinálni és garantált a 24p, mert anno a TW700-as nem is ismerte fel és tényleg nem is tudta!

(#1126) c4 válasza tavimano (#1125) üzenetére


c4
őstag

Ez a része nagyjából stimt. A gondom az, hogy a kimeneti jeled nem 24p a rippek esetén, tehát, szoftveres beavatkozás történik. Az meg aztán erősen kérdéses hogyan sikerül és mivel. :)
Ráadásul a DVD forrásokon még progresszív jel sincs. Mind interlace kivétel nélkül.
De mindegy, csak azért írtam neked, hogy anno a hc 3100 vette a 24p-s képkonverziót gond nélkül. Abba is belemehetnénk ugye, hogy beállítom a video anyagot mondjuk a 1080 24p kimenetként a lejátszón, utána a 1080-as vetítő újra összerakja 1080-as képnek. :) Izgi. :)

(#1127) Manci


Manci
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Épp most adtam el 1 barátomnak a régi, 2-3 éves BenQ MP610-emet 614 órával, abszolult tökéletes állapotban 60e HUF-ért. Megérte?
Továbbá hnap-hnapután veszek hd65-öt, vagy hd73-at (73-asra hajazok jelenleg), és érdeklődnék, h melyiket részesítenétek elönyben és miért, esetleg MÁS alternatíva is érdekelne ebben az árkategóriában.

Fontos és sürgős is lenne, hisz legkésőbb Péntek délután megveszem...
Csak itthoni filmnézésre használom, 720p, 1080p természetesen előnyt élvez. Fix helyről, motoros, 96"-es, 16:9-es Byduim-ra vetítek, HTPC forrással (7600GT), 4.0 hanggal, "viszonlag" sötét tetőtérben (csak legyen késő ;)) kb, 4 méterről.

Várom a reakciókat, amiket előre is nagyon szépen köszönök.

Aha. De. Igen.

(#1128) Manci


Manci
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Épp most adtam el 1 barátomnak a régi, 2-3 éves BenQ MP610-emet 614 órával, abszolult tökéletes állapotban 60e HUF-ért. Megérte?
Továbbá hnap-hnapután veszek hd65-öt, vagy hd73-at (73-asra hajazok jelenleg), és érdeklődnék, h melyiket részesítenétek elönyben és miért, esetleg MÁS alternatíva is érdekelne ebben az árkategóriában.

Fontos és sürgős is lenne, hisz legkésőbb Péntek délután megveszem...
Csak itthoni filmnézésre használom, 720p, 1080p természetesen előnyt élvez. Fix helyről, motoros, 96"-es, 16:9-es Byduim-ra vetítek, HTPC forrással (7600GT), 4.0 hanggal, "viszonlag" sötét tetőtérben (csak legyen késő ;)) kb, 4 méterről.

Várom a reakciókat, amiket előre is nagyon szépen köszönök.

Aha. De. Igen.

(#1129) c4 válasza Manci (#1128) üzenetére


c4
őstag

Aha De Igen,

(#1130) tavimano válasza Manci (#1128) üzenetére


tavimano
tag

Válasz:

HD73 mert kb 1,5x nagyobb kontraszttal rendelkezik mint a HD65, de a lámpa ha elpukkan sokszorosa bele. A HD73 kb 2850:1-hez kontraszttal rendelkezik, jól beállított, fekete szobában. Most néztem sajnos az LSK már nem forgalmazza, ebben az esetben már elgondolkodnék rajta. Biztos nem 24p-s.

[ Szerkesztve ]

(#1131) c4 válasza tavimano (#1130) üzenetére


c4
őstag

Talán azért nem forgalmazza, mert kifutott?

(#1132) tavimano válasza c4 (#1131) üzenetére


tavimano
tag

Ez biztos, de még elfekvőben árulják itt-ott... más kérdés mennyire reális az ára.

(#1133) c4 válasza tavimano (#1132) üzenetére


c4
őstag

Általában annyi, amennyiért megveszik. :) De mivel technikailag jobb a hd65-nél, megérhet némi plusz pénzt annak az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#1134) zetorakicet


zetorakicet
tag

Az nem baj, hogy a fényereje meg sokkal kevesebb?
Amúgy most nézem, hát nem kicsit mentek fel az árak.

[ Szerkesztve ]

(#1135) c4 válasza zetorakicet (#1134) üzenetére


c4
őstag

Lakásban bőven elég szerintem a 800 ANSI-s ECO mód is.. Persze, ha sötétít a gazdi.

Persze, nem ócsó a juró. :D Angliába néha olcsóbb néhány készüléktípus.

[ Szerkesztve ]

(#1136) kraken válasza c4 (#1135) üzenetére


kraken
tag

Az ebay-en néztem ki magamnak projit,nagyon problémás ott vásárolni?

(#1137) c4 válasza kraken (#1136) üzenetére


c4
őstag

Nekem megjött. :) Az a lényeg, hogy levelezni kell külön a szállítási díjat, mert mintha Magyarország a térképen se lenne. :)

(#1138) kraken válasza c4 (#1137) üzenetére


kraken
tag

Köszi megpróbálom.Esetleg tudsz tanácsot adni mit vegyek mert láttam Mitsubisi 3100vagy inkább valamelyik optomát pl.65 vagy 70-est? :F

(#1139) c4 válasza kraken (#1138) üzenetére


c4
őstag

Nekem nem volt még Optomám. Mitsum volt, az nagyon bejött 720p-ben(hc 3100). :D
Nagyon szép kép, színek, halk viszonylag (25db 4x színkerékkel), D3 chip.

[ Szerkesztve ]

(#1140) kraken válasza c4 (#1139) üzenetére


kraken
tag

Megkérdezhetem hogy most milyen projektort vettél,és mit cseréltél le? :))

(#1141) c4 válasza kraken (#1140) üzenetére


c4
őstag

Több lépcsős volt a váltás, CRT-t hc3100-ra, azt BenQ W5000-re. :DDD

(#1142) kraken válasza c4 (#1141) üzenetére


kraken
tag

És a benq jobb?ilyen nagy külömbségek vannak képileg a projektorok közt? :F

(#1143) c4 válasza kraken (#1140) üzenetére


c4
őstag

Egy kis ízelítő:

http://kepfeltoltes.hu/090307/BenQ_w5000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez full HD-s. de mint írtam, nagyon tetszett a Mitsu is. Azért is léptem tovább. Szerintem ez lesz az utolsó hagyományos izzós gépem.

A "minőség" függ a vetített ké nagyságától is és a nézési távolságtól.

[ Szerkesztve ]

(#1144) #67688960 válasza c4 (#1143) üzenetére


#67688960
törölt tag

á, nagyon elbírnék viselni egy ilyen gépet :K
;] de mazo vok és direkt nem kell

(#1145) kraken


kraken
tag

Lenne olyan kérdésem hogy általában milyen kébelel kötitek össze a projektort és a számitógépet?

[ Szerkesztve ]

(#1146) c4 válasza kraken (#1145) üzenetére


c4
őstag

Talán a legjobb lenne a HDMI.

(#1147) rihi1


rihi1
tag

sziasztok!
Házimozira érdemes full HD projektort venni?
vagy a 720P is megfelelő?
van olyan méret (képátló) ami felet már kötelező a 1080p-as felbontás?
köszi

(#1148) tavimano válasza rihi1 (#1147) üzenetére


tavimano
tag

Ha HD-vel eteted skkor igen máskülönben nem, max csak 720p.
3m képszélesség körül már érdemes fullHD

(#1149) rihi1 válasza tavimano (#1148) üzenetére


rihi1
tag

3m széleshez milyen messze kell ülni hogy igazi moziélményt adjon?

(#1150) c4 válasza rihi1 (#1149) üzenetére


c4
őstag

Kb 5-6 méterről.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.