Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) szaszlaci válasza Integra (#1945) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem, a színkerék (mint írták) minél kisebb sebességű, annál jobban előjön a szivárvány effekt.
1x-nél 1 másodperc egyszer lő ki minden színt egymás után. Így PAL jelnél 150 Hz-en fog villogni, ez nagyon kevés.
2x-nél kétszer gyorsabb, 300 Hz és így tovább.
Semmi köze a lassított felvételekhez, a proji változatlanul dolgozik, teljesen mindegy, mit kap a lejátszó felől.

Sehogy nem tudod kiszámolni a dinamikusból a valós kontrasztot, meg kell keresni, mennyit adnak meg neki, valahol meg van írva.

Majd megnézem a linkeket is.

Ezekkel az adatokkal pedig nagyon is kellene foglalkozni, ez nem TV, hogy megnézed azt jóvan. Neked ez egy új világ, mert nem volt még ilyened, nem tudod, mire kell figyelni.

50 ezer egy vászonért, micsoda árak vannak, anyám borogass..
Eleinte én is vásznaztam, ráadásul ki volt feszítve a falra, de hullámos maradt, csak egy ici-picit, de mikor megfordultak a kamerával (vagy én a játékban), eléggé kijött a hullámzás.

A szegmens és a színkerék sebessége más.
A szegmens azt jelenti, a keréken hány ablak van.
Így néz ki a három szegmens: kék-piros-zöld vagy magenta-cyán-"piros', mint a nyomtatókban. (Ez a színháromszög másik három jellegzetes pontja, ebből is kikeverhető minden.)
A hatos: k-p-z-k-p-z (vagy a másik három) (vagy az előző kettő kombinációja).
A hetes: mint a hatos kiegészítve egy fehér résszel.

A sebesség pedig azt jelenti, hogy másodpercenként hány képváltás van. Tehát az első változatnál (k-p-z) egyszer fordul meg, akkor az a gép 1x-es lesz. Ha a második változat fordul meg egyszer, akkor az a gép már 2x-es lesz.
Az mindegy igazából, hány szegmenses a kerék, az számít, hányszoros a gép, ezt adják meg (kis utánajárással).

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1952) szaszlaci válasza Integra (#1945) üzenetére


szaszlaci
addikt

Továbbra is jónak tűnik a HC4000-es. (Hogy hányszoros, még mindig nem tudom, de lehet, csak átugrottam fölötte, de írják a cikkben.)

Ezt nem értem viszont vele kapcsolatban: "3.600:1 natív (750:1 ANSI)"
Natív a valós kontraszt, bárhol mérhetik. ANSI pedig a kép meghatározott helyein van mérve, nagyon hasonló számnak illene kijönnie, hogyha egyenletes a fényeloszlása. Ekkora eltérés viszont arra mutat rá, hogy annyira katasztrófális ez az érték, hogy valami elírás lehet tán. Szóval ez egy vakfolt nekem.

Benq W6000, háát. Semmi esetre sem rossz gép, de a következőket írják:
Nagyon nagy dinamikus kontraszt (a valósat nem is tudni), és néha lehet látni, hogy dolgozik benne az írisz.
Néha zajt is látni a képen, DLP-nél ez annyira nem jó, de azt sem lehet tudni, milyen beállítások mellett mutatkozott ez.
Állítólag zavaró a hangja (bár ezt én nem rónám fel hibának, projit nagyobb hűtéssel és hangosan célszerű használni, tudomásul kell venni, hogy zajos..)
Nem is olcsó gép, úgy látom, többe kerül ez, mint a másik vagy 20-30%-al.

Ha most akarnék ennyiért egy FHD gépet, nagy esélyes lenne a HC4000. Persze jobban utánanéznék ennek is és hogy még mi kapható ezen kívül.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1953) Atapi válasza szaszlaci (#1951) üzenetére


Atapi
senior tag

"kék-piros-zöld vagy magenta-cyán-"piros'"
az rgb rész stimm, de cmy-nél sárga a harmadik, nem piros. gondolom csak elírtad, de azért felhívnám rá a figyelmet.

(#1954) Integra válasza szaszlaci (#1952) üzenetére


Integra
titán

jó a benq w6000, usa-ból 2000 dodóért megtudnám hozni, kérdés, hogy kell e..
talán a legnagyobb előnye ahogy olvastam jobb a fekete, illetve világosban jobb képet ad, ez alapvetően sport közvetítéseknél jöhetne jól, ha nem akarom a redőnyöket lehúzni.
itt hasonlítja a kettőt össze, tulajdonképpen amennyivel drágább, annyival jobb. de ha 2000 dolláros kategóriában gondolkodom, akkor már a w6000 közvetlen ellenfeleit kéne néznem.
itt meg nézd meg a the dark knight összehasonlító képeit, ahol az ablak mögött állni, na ott nagyon látszik a minőség beli különbség.
amit észrevettem még, hogy a dlp projektorok esetén kisebb a mozgástér felszerelés ügyben, mint az lcd projektoronál. legalálbbis a hc4000 esetén, valahol félúton van. mindenképpen a vászon felső pereme felé kell szerelnem a plafonra és a megfelelő távolságba, hogy normál állapotban kitöltse majd a vásznat. vagyis, ha eldöntöttem mekkora vászon kell és netán ez a projektor, akkor a képátlóhoz kell a távolságot igazítanom, mert a vetítési szöge kicsi.
erre meg nem is gondoltam.. projektor függő, hogy milyen vásznat választasz. mivel nagy fényerejű a gép, ezért ő a nagyobb kontrasztos és szürkés vásznat ajánlja fehér helyett.
viszont nekem nem csak filmek, hanem a hd sport közvetítések is fontosak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1955) szaszlaci válasza Atapi (#1953) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ja igen, magenta + pirosból nem sok mindent lehetne kikeverni :B

Integra: De itt is azt írja, hogy a Benq drágább,a képük meg eléggé hasonló (HA jól értem).

"Consider the W6000 to the the step up DLP projector for those willing to spend $1000 more."
"The two projectors side by side, are basically very similar in terms of screen image"

Ezeket az összehasonlító képeket másképp kell nézni egy kicsit, és ez egy elég lényeges rész !!
A második képről azt az infót kellene levonni, hogy egy kicsit kékes, hideg a fénye, több, mint 6500 K. Ez lehet beállítás függő. Nincs normális színre hozva a fekete, pedig ez az első lépés lenne. (Lehet, ez a gép három színmódját mutatja.)
A valóságban ilyen ocsmány képet nem fogsz látni sehol, ezek túlexponáltak.
Élőben látva lehetne biztosat mondani.

Ellenben ha megnézed a lámpát a jelenetben, az a valóságban nézve megfelelő fényerejű lesz. A felső kép viszont lehetséges (valószínű), hogy sötét. A lámpa is és az egész, így nem lehet filmet nézni.
De ezek mind beállítástól függenek. Filmhez akár szélsőségesen nagy kontrasztot is lehet nagyon sötéttel és nagyon világossal, cserébe kevesebb árnyalatot fog tudni.

Elhelyezéssel azért nem lesz olyan nehéz dolgod, hála a jó nagy zoomnak, ez nem épp elhanyagolható előny!

(Azt hiszem, említettem is, hogy ez talán túl fényes gép.) Szerintem takarékos módban (ha úgy szépek maradnak a színek) az igényelt 120 Coll-ra jó lesz fehér felülettel. Szürkével az a baj, hogy (állítólag) elbukhatod vele a szép fehéreket. Normálisan beállítva nagy rá az esély, hogy a fehér szürke lesz, ilyen vászonnal szerintem csak túl világosra állítva kapsz fehéret, az meg nem cél. Kontraszttal le lehet azt venni, és mint mondottam 120 Collnál a fekete is fekete lesz valószínű.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1956) Integra válasza szaszlaci (#1955) üzenetére


Integra
titán

megnézem, bár nemtom hol tudom élőben megnézni, a 3800-ast kapni még sok helyen.
vászonra meg nézem a rajzaim, asszem 100 inch elég kéne legyen kb. ahány vászon gyártó, annyi féle méret van.. :)

egy példa:
teljes vászon méret: 240 x 188 cm
megvetített vászon méret: 230 x 129 cm
belógatás (fekete csík a vászon és tok között) 45 cm
képátló, diagonál: 263 cm - 103.5 inch
tok méret: 253 x 11 x 11 cm

de hogy itt is, milyen gyártók vásznaival érdemes foglalkozni, omfg... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1957) szaszlaci válasza Integra (#1956) üzenetére


szaszlaci
addikt

A válaszom tudod, szerintem nem érdemes semmilyen vászonnal foglalkozni :N

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1958) Integra válasza szaszlaci (#1957) üzenetére


Integra
titán

az van, hogy kollégám mondott egy projektor boltot, amit jól ismer, nem messze tőlem, 3000 vásznuk van csak raktáron, hétfőn bemegyek, beszélgetek velük egyet, mondanak valamit, aztán csak találok egy megfelelőt, ami kb ez a méret, plafonra szerelhető, kellően le tudom lógatni és távirányítású normális áron.
kész, leszarom, meguntam.
hdmi kábellel is kezdek így lenni, mert annyi féle és annyi áron van, hogy...
:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1959) szaszlaci válasza Integra (#1958) üzenetére


szaszlaci
addikt

HDMI kábellel nem kell nagyon erőlködni. Milyen hosszú kell?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1960) Integra válasza szaszlaci (#1959) üzenetére


Integra
titán

szerintem 10m-es kábel kell, plafonban végigmegy, aztán le a falban és úgy be a receiverbe. 5m kevés lesz hozzá, ez biztos.
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1961) szaszlaci válasza Integra (#1960) üzenetére


szaszlaci
addikt

A legundorítóbb lehúzások közt van a méregdrága HDMI kábel.
(Árultunk mi 8 vagy 9000 Ft-os scartot is, de az analóg, az esetleg jobb lehetne. De nem volt az.)
Van eltérés, de ezt az árán nem fogod látni, sőt még a megjelenésén se igazán.
10 méter és FHD a 80%-nak nem okoz gondot, 15 méternél vannak a gondok.
Az aranyozásnak lehet haszna és a ferrit gyűrűnek, de ezek nem is drágítják meg.
3-4 ezer közt vannak, itthon is meg lehet venni, ha szétnézel megkapd ennyiért.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1962) Integra válasza szaszlaci (#1961) üzenetére


Integra
titán

köszi a megerősítést, én is így gondoltam. :)
megnéztem az erősítőm, éppen, hogy elég a 4 hdmi csatlakozó rajta..
3 be, 1 ki, de kifelé 2 kéne igazából.. ha még a pc-t is rá akarnám kötni, akkor befelé is kéne még egy.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1963) pH03N1xM válasza Integra (#1958) üzenetére


pH03N1xM
tag

Nekem egy kommersz taviranyitos bydium van (127x169), igazabol minimalis diff van a normalis feher fal es ekozott. Csak mar nem volt feher a falam, ezert kellett. Plafonra/falra is felrakhato, a taviranyitojat be tudtam tanitani az erositom taviranyitojaba, szoval teljes az integracio.

SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

(#1964) M@trixfan válasza Integra (#1962) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szia Integra! Mielőtt döntesz mindenképp nézd meg a projektorokat, hogy DLP vagy LCD! Itt elég egyöntetűen DLP javasolnak, de a Te árszinteden és most 2010-ben nem annyira egyértelmű. 5-10 éve nagy eltérések voltak, főleg belépő kategóriában. Szvsz sokaknak innen gyökerezik a véleménye. Régebben prezentációs projektorokkal is próbálkoztak otthon mert az volt a legolcsóbb. Az ilyen LCD-k színe gyenge volt, hangosak voltak és az SD felbontás mellett még jó "csirkehálós" kép is jellemezte.

Megmondom őszintén 5x színkerék alatt nem vennék egy chip-es DLP-t. Legyen inkább 6x a biztonság kedvéért. A prezis modellek némelyikétől egyenesen folyik a szemem előadásokon, szerintem nézhetetlen (gondolom 2x színkerék). Édesapámmal együtt mentünk el pár éve próbálni Epson TW700 (3LCD) és Optoma HD65 (DLP) projektorokat. Akkoriban ezek hasonló árú belépő 720p házimozi vetítők voltak. Mindkettőnket nagyon zavart a szivárványosodás a HD65-ön, pedig az már 4x ha jól emlékszem. Amikor átváltottunk az Epson-ra akkor eldőlt, hogy LCD lesz mert egyszerűen "megnyugodott a kép" és fele annyira sem zúgott a vetítő. Valamennyivel talán mélyebb színek voltak DLP-n, de semmi gond nem volt az Epson-nal sem és nem volt csirkehálós a kép. Végül egy Sanyo z2000-es lett egy jó ajánlat miatt.

Csak a tisztánlátás végett van azért hibája a DLP-nek is: szivárványosodás, dithering hiba, nagyobb zaj, nehézkes elhelyezés. Motion dither hiba még egy Benq W6000-es kategóriánál is előjöhet a tesztek szerint, pedig 2009-es modell. Sok DLP-n nincs lencseeltolás ami eléggé megnehezíti a telepítést, főleg akkor ha nappaliba kell integrálni a rendszert. A szivárványozás esetleg szokható-szokható de erről az a véleményem, hogy az már rég nem egészséges ha valamit szokni kell. Ugye a dioptriához is hozzá lehet rontani az egészséges szemet, sőt az agy még a fejjel lefelé fordított képhez is alkalmazkodni tud. Nekem szinte folyik a szemem a 2x keréktől, de még 4x gépet sem vennék meg.

A Te árszinteden nem szabad kihagyni a Panasonic PT-AE4000-et. Jobb feketéje van mint egyes DLP-knek a kategóriában és nagyon könnyen telepíthető. Ha egy chipes DLP akkor min 5x színkerék és legyen Dark Chip 3.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1965) Integra válasza M@trixfan (#1964) üzenetére


Integra
titán

nézd meg lejjebb milyen gépet találtam, az 6 kerekű:)
de úgyis élőben fog majd eldőlni ha láttam a gépeket.
hétfőn vagy kedden megyek úgyis nézelődni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1966) szaszlaci válasza M@trixfan (#1964) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, igazad van, de lehet, neked is van némi előítéleted, ami nem feltétlen állja meg a helyét.

Amiért folyik a szemed, lehetséges, hogy a túl nagy pillanatnyi (szegmensenként vetített) fényerő miatt van. Otthoni gépnél mások a beállítások.

Hogy jutottál arra, hogy a DLP-nél zajról beszélhetünk egy LCD-vel szemben? Az egyiknél csak akkor van zaj, ha hibázik a vezérlő elektronika, a másik pedig teljesen analóg, a zaj mindig jelen lesz valamilyen szinten.
Abban egyet értek, hogy a szivárványosodás igen nagy hibája, de ez is az egyetlen komolyabb.

Azért a Dark Chip 2 sem ad rossz eredményt, lényegében szükséges nézési távolságról nem látható a rács semmilyen körülmények között.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1967) Integra válasza szaszlaci (#1966) üzenetére


Integra
titán

zaj ide vagy oda, tökéleteset nem fogok tudni venni, mert kiba drága, egyszerűen nem az én pénztárcámhoz mért dolgok ezek jelenleg. a hc4000 paramétereiben szinte pontosan olyan, amire szükségem van, és 1500 dolláros kategóriában még csak nem is találtam hasonlót, ami 16:9 és natív 1920x1080 felbontású és ezt így adja is le, a forrásom is ugyanez (mindegy hogy műhold vagy blu-ray), nincsen sehol fel vagy lekonvertálás, tehát szinte majdnem ideálisnak mondható az egész lánc. meg dárkcsipp3, meg r-g-b-r-g-b színkerék és meglepően sokáig bírja az izzó még max fényerőn is, ami az én esetemben majdnem 5000 órát ígérne, mert keveset használom és sötétíteni is tudok rendesen, biztos nem teljes fényerőn fog menni és 3 év garanciás. és ezt még kitudom fizetni.
ha tudtok jobbat szóljatok, boldogan olvasnám a javaslatokat. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1968) szaszlaci válasza Integra (#1967) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, az 5000 óra nem elhanyagolható!

Viszont ha próba alatt anélkül látnád a szivárványt, hogy gyorsan mozgatnád a fejed vagy a szemgolyód :) , akkor lehet, LCD-n kellene gondolkozni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1969) Integra válasza szaszlaci (#1968) üzenetére


Integra
titán

ez ki fog derülni:)
sajnos ilyen 4000-rest nem biztos, hogy meg fogok tudni megnézni, mert még mindig 3800-at látni mindenhol, vagy 3900-at. :F

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1970) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Oktatásra lenne.

Acer 1206 vagy BenQ MP670

(#1971) Integra


Integra
titán

voltam boltban.
jó hír, hogy nem látom a szivárványt, legalábbis azt hiszem:DDD
vagyis jöhet dlp projektor.
mondtam hogy a mitsu hc4000-ret nézem alapvetően. sokat nem tudott kezdeni vele, mert nem tudta élőben bemutatni, bár elég kevés bolt tudná asszem.. mondott egy alternatívát: samsung sp-a600. erről mi a véleményetek?
az alapdumához hozzá tartozott a srácnál az, hogy eredetileg a mitsubishi hc 3800 árában akarták venni, de nem nagyon vette senki, és akkor lejebb vitte a samsung és azóta egész jól fogy. a samsung 1000 euro, a hc4000 meg 1500 asszem.
a samsung is natív full hd felbontású, kisebb a kontrasztja, és gyengébb a fényereje, szintén 6szoros színkerekes. viszont a feketéről, a darkchipről semmit sem olvastam még.

vászonból asszem a 2 méter széles 16:9-es lesz jó 3.5 méter távolságról, nagyobbat már nem tudok belátni. fehér lesz asszem. próbáltam a szürke nagy kontrasztút, és talán ér is kontrasztban valamit, de az igazi baj az, hogy az egész kép még sötétben is túl borús lesz számomra, egyszerűen sötét a képe.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1972) szaszlaci válasza Integra (#1971) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha legörgeted, írnak róla.
Másfeled annyiért talán jobb vételnek tűnik. (Ha azt nézzük, hogy a Samu bár nem egy "Japán szerelés", de elég jó TV-ket csinál az áráért, talán a projikat sem rontja el nagyon.)
Nehéz a színeket pontosan kalibrálni (ezt sajnos én sem tudom, hogy lehet műszer nélkül), azt írja.

A színkereket akkor nem érted. Az, hogy hány szegmens (rgbrgb, azaz hat) nem függ össze a sebességgel. Ha az PAL jelnél mp.ként 25x fordul meg, akkor az a gép egyszeres.
Ha 50x, akkor kétszeres és így tovább.

Hát igen, jó esetben nem nagyon kell szürke vásznakkal szenvedni, főleg a mai kiváló feketét tudó gépeknél.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1973) szaszlaci válasza Gerisz (#1970) üzenetére


szaszlaci
addikt

Esetleg annak kellene utána nézni, melyik gép az, amelyik nem hűti magát vissza rendesen, miután kikapcsolod.
Oktatásnál ugye előfordulhat, hogy nem fognak várni 2-3 órát, mire újra kapcsolják, ez pedig egy még esetleg lágy elektródájú lámpának merénylet.
(Az a normális, hogy visszahűt, de vannak kivételek. Pl nekem 9 mp-ig megemeli a ventit és kikapcsol, és ennyi. Ha gyakrabban kapcsolgatják, akkor kikapcs után még kell hűtenie vagy egy percet.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1974) Integra válasza szaszlaci (#1972) üzenetére


Integra
titán

ezt olvastam anno. nem tudom, én nem vagyok erről a samsungról meggyőzve valamiért, a mitsu szimpatikusabb. már amennyire ilyen entry level az lehet. számolgattam és nagyon macerás az usa-ból behozni, mire bejönne akkor is vagy 350nél tartanék szerintem. az angoloktól viszont megtudom venni 380ért házhoz szállítva, náluk csak 1200 gpb.
ráadásul a samsungnál a feketéről sehol sem olvasok semmit. vannak homályos részletek. a mitsu-nál mindenre kiterjedő írásokat találni.

rosszul fogalmaztam, inkább ez a baj, én hibám, scuzi :B

nem akarom a vásznat se túl lihegni, 140 euro nem a világ vége és ha még sem jó, akkor eladom és veszek majd másikat. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1975) Integra válasza szaszlaci (#1972) üzenetére


Integra
titán

közben megtaláltam az ide vonatkozó részleteket
Display:
Type: 2 cm DLP (1)
Color Wheel Segs: 6
Color Wheel Speed: 4x

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1976) szaszlaci válasza Integra (#1975) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na, hát ha a 3800-ast nézted és nem volt szivárvány, úgy 1-2 hónap használat után a 4000-nél sem lesz szerintem. Nem kell félni a 4x-es keréktől, ha olyan rossz lenne, már kikopott volna. A DLD chippel vagy 40x-es sebesség is elérhető lenne elvileg.

Ezen kívül nem tudok egyetlen gyártóra igazából sem rosszat sem jót mondani, mivel nem igazán hallottam nagy minőségi hibákról projektorok terén. (Vannak, de az inkább az árkategóriának való megfelelés, mint nem mindenhol éles kép, lassú LCD, ilyenek.)

Ha jól veszem ki, nem nagy árkülönbséggel jutsz a két géphez. Úgy a Mutsu jobbnak tűnik.
A számszung csak a kinézete miatt kelheti a gagyi benyomást, de nem rossz azért az.

Ui: projektort jó dolog venni, mert az esély, hogy valami ócskát kapj, csekély. Főleg, ha mellé teszed a hasonló áru tévéket.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1977) Gerisz válasza szaszlaci (#1973) üzenetére


Gerisz
addikt

Jó, megpróbálom a kézikönyvben hátha.

(#1978) Integra válasza szaszlaci (#1976) üzenetére


Integra
titán

nem a mitsut láttam hanem egy kicsi, teljesen alap, valami régi dlp projektort, szerintem a mitsu kategóriákkal jobb kell legyen nála, szóval ha ennél a kis vacaknál se láttam, akkor nem hinném, hogy a mitsunál gond lenne.
valszeg a mitsu lesz, mert betudom hozni az usa-ból, egy dolog van, hogy európai tápkábelt kell beledugnom az amerikai helyett, na puff neki:)
régió kód gondolom a projektoroknál nincsen mint a dvd lejátszóknál, ugye?
a garancia még kérdéses, ha világ garisak a készülékek, akkor azt mo-n is elkell fogadják. azért a mitsu 3 év garija elég jó..

megvan a vászon is közben, a legkeményebb, hogy a 2.4 méteres dobozában is befért az autómba:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1979) szaszlaci válasza Integra (#1978) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem, nincs régió kód vagy ilyesmi. Egyedül a 230 Voltos üzemet kell ellenőrizni, mert van rá 1 % esély, hogy csak 115 Volt.

Feltételezem, beviszed egy Mitsu szervizbe bárhol, el kell fogadják.

Az a vászon jó, 1.0-ás vényvisszaverési/eloszlatási értékkel rendelkezik, ez annyi, mint a frissen meszelt fal (az kb 0,9).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1980) Integra válasza szaszlaci (#1979) üzenetére


Integra
titán

Voltage: 100V - 240V

igen, azt hiszem a vászon ennyiért rendben van, ráadásul tanítható is. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1981) M@trixfan válasza szaszlaci (#1979) üzenetére


M@trixfan
addikt

A 0.8-as "high contrast" vásznakkal érdemes foglalkozni?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1982) szaszlaci válasza M@trixfan (#1981) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azért a 0.8 még nem annyira high contrast.
Mivel ezek speciális vásznak, szerintem speciális igényekhez/helyzetekhez van értelme.

Integra: azért vigyázz arra a vászonra, deformációt nem szeretik, biztos láttál oldalt szétment vásznat. Állandóan nekimennek, rángatják, lepereg tőle a bevonat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1983) Integra válasza szaszlaci (#1982) üzenetére


Integra
titán

nem lesz gond, gyerek és idióta haver mentes övezet a lakásom:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1984) M@trixfan válasza szaszlaci (#1982) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hadd fordítsam meg a dolgot egy kérdéssel! Sanyo Z2000-es mellé javasolnál 0.8-as vásznat? Elmaradtam a vászonnal annó, sima tört-fehér falra vetítek amióta megvan :) Arra gondoltam a fekete tökéletesítésére beszereznék egy 0.8-as vásznat. Ha ez még nem annyira HC akkor nem is kerül sokkal több fényerőbe. A Z2000 mozira való leginkább, nem egy fényerőbajnok, cserébe extra halk.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1985) szaszlaci válasza M@trixfan (#1984) üzenetére


szaszlaci
addikt

Sose használtam ilyen vásznat, magam is csak tapogatózok.
A sötétebbek olyan 0.6-os, azaz a fény 60 %-át verik vissza.

Azért nem tartom túl jó ötletnek ezeket, mert ugye olyan nincs, hogy csak x fényerő alatt nyelje el a fényt, a többit pedig visszaveri.
Simán fogja, és a feketét csökkenti 80 %-ra, ahol nem hinném, hogy nagyon feltűnő, hacsak nem túl világos alapból. (Ugye nem a full fény 20 %-a fog elveszni, hanem a feketének nevezett rész 20 %-a.)
Ugyanezt megcsinálja a fehérrel, ahol már 20 %, lehet feltűnőbb. Jó esetben nem szürkíti be, marad fehér, ha a vászon tényleg semleges szürke, és a gép sem húz semelyik irányba - azaz jól be van állítva.

Ahogy néztem a gép képéről készült felvételeket, a fekete nem tűnt vészesen világosnak (pont, hogy a többi résznek kellene még fényerő), szerintem elrontod csak egy ilyen vászonnal az amúgy sem rózsás helyzetet.

Ui: Elvileg egy semlegesen szürke szűrőt a gép elé rakva hasonló eredmény érhető el, jóval olcsóbban a próba idejére.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1986) Integra válasza szaszlaci (#1985) üzenetére


Integra
titán

kipróbáltunk több féle vásznat és volt közte szürke hc vászon is. valóban valamivel kontrasztosabb mint a fehér, de egészen minimálisan, viszont az egész megjelenített kép jóval sötétebb is lesz egyben, elveszik szerintem a kép élet telítettsége.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1987) szaszlaci válasza Integra (#1986) üzenetére


szaszlaci
addikt

Magam is ezt tapasztaltam, szűrőt helyezve az objektív elé.
Sötét, halott lesz, elvesznek a részletek. A fekete pedig csak kiterjed másra is, egy átlag gépen csak ront.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1988) Integra válasza szaszlaci (#1987) üzenetére


Integra
titán

igen, a fekete feketébb volt, de inkább úgy mondanám, hogy jóval nagyobb felületen volt fekete és kevesebb volt a látható részlet. ez meg ugye már nem az a fekete, amit szeretnénk. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1989) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Milyen gain-űek voltak a szürke vásznak, mennyire voltak szürkék? Szerintem szürke vászonhoz teljesen újra kell kalibrálni a projektort, a szürke skálát mindenképp. Csak így lehet helyesen megfigyelni a hatását. Amit Integra írt az "black crush" jelenség gyanús.

Egyébként használ valaki kolorimétert? Erősen gondolkozom egyen, de elég surmó a Spyder mert külön csomagolja ugyanazt a hardvert felhasználástól függően. 30 000 HDTV+Projektor csomag, de az "nem tud" monitort. Ami mindent visz az 60 000 Ft. Kalibrálással nagyot lehetne dobni a képminőségen. Lehet ezekről tudni valamit mennyire jók a "pór népnek szánt" kalibrálók?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1990) szaszlaci válasza M@trixfan (#1989) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, ezt célszerű lenne, de akkor csökken a megjelenített árnyalatok száma. (Ami filmnél lehet, nem is akkora baj.)
Ha nagyon rossz a fekete, szerintem ez csak azokra a speciális esetekre való.

Irigyellek, hogy ilyesmikre van pénzed :)
Kérdés, tényleg szükség van rá egy olyan felhasználásnál, ahol a filmeknek (szándékosan) köze sincs a valós színekhez?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1991) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok.
Váltanék projektorra, de eddig teljesen kimaradtam ebből a szegmensből.
Hosszas nézelődés után ezt választottam,
de kíváncsi lennék bármi használható ötletre.
Nem csak házimozizáshoz kellene, teljes sötétben,
hanem viszonylag világosabb
környezetben (vékony sötétítőfüggönnyel elsötétített nappali, direkt besütő
nap nincs), ahol még látjuk egymást a kislányommal, és nem verjük le egymást :DDD
kinectelés közben (meg ugye annak is kell némi fény az érzékeléshez...)
Aztán még annyi, hogy vászon helyett ezt a megoldást kipróbálta
már valaki? Csak mert gányolásban nagyobb munka,
de olcsóbb, mint egy 2-2.5m átlós motorosvásznat venni.
Vetítés kb. 3-4m-ről lenne.
Előre is köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1992) redhunter válasza fiATHaLON (#1991) üzenetére


redhunter
senior tag

Ha nem motoros vásznat veszel, olcsóbban megúszod.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1993) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült venni egy LG AH215 típusú projektort, eddig nagyon jó, lámpafénynél, nappali fénynél bőven nézhető. Nem hangos. Szivárványt nem látok. 150ezer volt pótizzóval + a tv tuner 9ezer a phról :) ITV901 :DD bár ezt a tunert cserélem le, ha bekötik a digikábelt.
Egyenlőre sima halvány sárga falra megy a vetítés, egyenlőre ez megfelelő.
Aki ilyenben gondolkozik csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#1994) szaszlaci válasza fiATHaLON (#1991) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tűnik rossznak első ránézésre, elég fényes is, hogy nem teljesen sötétben (még ha nem is túl szép, de) jól látható képet adjon.

A festős cikket nem néztem végig, de ezüstöset ne fess, az a gyenge (főleg CRT-s) gépekhez jó.
Sima matt fehér kell, 0,9-1-es fényvisszaadással, 180 fokban. Ilyen a frissen meszelt fal.
Javaslom egy sima, vízbázisú diszperziós falfesték használatát, olcsó és nagyon jó eredményt ad. Mosható is elvileg -bár nem tennék fel rá semmit- mert ha megszárad, vízálló.

harsanyiz: aztán majd nézel, mint hal a szatyorból, ha meglesz a fehér felület, mire is képes a gép :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1995) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topik, de nem találtam másikat, ahol projektorokkal foglalkoznának, úgyhogy ide írok.
Szöveg vetítéshez használok egy Sony VPL ES3 lcd projektort, amihez nem kaptunk távirányítót. Ami igazából nagyon jó lenne, mert elég körülményes hozzáférni. (a ki/bekapcsoláshoz, kulcsért menni, lépcsőn felmenni, ajtót kinyitni stb...) Ha nem kaptunk hozzá, akkor nem is lehet használni távirányítóval? Nincs valami más megoldás arra, hogy legalább a ki-bekapcsolást el lehessen intézni messziről? (Mondjuk valami szoftver a vetítő számítógépre, vagy ilyesmi.)
Előre is köszönöm a válaszokat!
Gábor

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#1996) fiATHaLON válasza szaszlaci (#1994) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Nagyon köszönöm!
Akkor ezzel az ezüsttel nem kísérletezem, punkavati (vagy ki a nyavalya :DDD )
akárhogy mondja...
Attól függően, hogy hogy alakulnak a dolgok, néztem ezt a nagyobbik verziót is,
a W6000.et a Benq-ból.
Ad az valamiben ennyivel többet? Merthogy az ára többszöröse a W600-nak...

harsanyiz: Egy képet tudnál csinálni, hogy mi az a bevilágítás nappal,
aminél még teljesen kivehető képet ad. (esetleg a projektor képe is látszódhatna :D )
Előre is megköszönöm, ha megteszed. :R

[ Szerkesztve ]

(#1997) szaszlaci válasza pocokxx (#1995) üzenetére


szaszlaci
addikt

Van hozzá távkapcs, itt azt írja.
A tartozékok közt valamiért nem említi, de biztos járna hozzá.
Sajnos távvezérelni csak ezzel lehet, úgy látom. Hogy ennek mennyi az ára? Sok..
Érdemesebb lehet beszerezni egy normális univerzálisat. Nem a tescósra gondolok, hanem amit PC-ről programozol. Logitech Harmony sorozat pl, van a kijelző nélküli változata, használtan 4-5000 szerintem hozzá jutsz, és ez nem fog tönkremenni fél év után. (Mint a Sony-é tenné.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1998) szaszlaci válasza fiATHaLON (#1996) üzenetére


szaszlaci
addikt

W6000 leírás. Hát többet ad, mindjárt azzal kezdődik, hogy FHD.
Ez már egy elég komoly gépnek látszik. A másikról sajnos nem találtam tesztet, de nem rossz darab az sem, spec szerint.

Nemrég volt róla szó, és akkor úgy tűnt, jobb vétel a Mutsubishi HC4000, mint a BenQ 6000. (Azt hiszem, ez volt a típus, Integra hozzászólásait nézd!)

Azért azt is jó tudni, hogyha DLP gép előtt az ember ugrál vagy mozgatja a fejét, láthatóvá válik a szivárvány. Persze kérdés, mennyire nagy baj ez ilyen felhasználásnál.
Nappalra lehet, az LCD-s gép a nyerő, már ha elég fényes. Általánosságban azért az kevésbé fárasztjó. Viszont azt időnként szét kell szerelni és kitisztítani, neked vagy szervizben. Mondjuk évente, ha használod is.
Filmre viszont az egyéni álláspontom, hogy DLP.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1999) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg tudnál ajánlani valami konkrétat, mert akkor már szaladok is megvenni...:))

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#2000) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok
A nagy fényerejű projektorok azért nemjók házimozizásra, mert akkora fényük van, hogy az egész szobát bevilágítják? Vagy a szemnek is zavaró?
Kíváncsi lennék arra, hogy a projektorok tudnak e olyan mozgást megjeleníteni mint a mostani 100HZ es tv-k?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.