Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kangoo


kangoo
tag

Mit gondoltok, Angliából biztonságos lenne rendelni? (szállítás, garancia, stb.) A projectorpoint.uk olcsóbb, és megbízhatóbbnak tűnik mint a pmania. HD700X szállítással együtt 400 font körül van. DVD-nél komolyabb cuccot még nem rendeltem onnan, úgyhogy ha van valakinek tapsztalata ilyesmivel, kérem ossza meg. :F

(#552) tavimano válasza mr-toma (#550) üzenetére


tavimano
tag

Na most akkor itt is lehet hogy leírtam, de azért próbálom ismételten összefoglalni. LCD-s ennek a natív kontrasztja 250:1-hez ez már másképp hangzik. Sok LCD-em volt Panasonic PT-AE 900, Epson EMP-TW700, és mind ugyanarra a panelra épül. A legjobban a Pana AX200 éri most meg, tényleg nagyon jó(írisszel közel 2000-es kontraszt) és nincs hangja(20-21dB), nagyon fáj a szívem egy ilyen után :O .
Ezeknél tényleg nincs szivárvány, de képük jóval gyengébb mint egy DLP-nek, a DLP natívja 500-600:1 között van. Nekem olyan lágy selymes a képük, az ujjak(az új D7) viszont már mások, sokkal jobb a kontraszt.
A másik hogy amit legutóbb beszámítottam a 700-asba annak teljesen szét volt égve a színszűrője(besárgult a panel) elméletileg ezek már 2 lámpacserét kibírnak de én ezt kétlem ezek után. Ha nagyon vigyázol rá akkor is sárgul, mert ezek még organikusak(élő). Az új D7 már teljesen szintetikus.
Emellett még mindig ott van a screen door(csirkeháló) amit csak a pana képes eltüntetni nem is rosszul, a trükk nem optikai hanem elektronikus, de sajnos nem kikapcsolható. A képpontok közötti távolság sokkal nagyobb mint a DLP-nél vagy a LCOS-nál vagy az SXRD-nél.
Remélem tudtam segíteni ha nem akkor kérdezz :))

(#553) mr-toma válasza tavimano (#552) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Köszi a segítséget, jó, hogy vásárlás előtt ki lehet tárgyalni ezeket a titkokat. Még mindig dilemmázok a két proji közt (Infocus X9 és BenQ W500). Mindkettőnek van előnye is meg hátránya is.
Az X9-esnek 3x-os sebességű a színkereke, ami jobb gépeknél 5x-ös vagy 6x-os is, ezeknél minimális a rainbow hatás, persze az áruk is több, mint kevesebb.:)
A W500-asnak jóllehet kisebb a natív kontrasztja, de a Dynamic IRIS system segítségével tudja növelni azt. Olvastam egy jó tesztet, akit érdekel olvassa el itt, szerintem érdemes.
Előnye még, hogy vertikálisan és horizontálisan is el lehet tolni a képet, így könnyebb az elhelyezése a projinak. A screen door hatás-tól sem mentek a falnak a fenti teszt írói, azt gondolom, hogy fél méterről már nem észrevehető, legfeljebb a szövegeknél. A piros színnel van némi gond a sötét jeleneteknél, ahogy olvastam, de szokható, ahogy az X9-nél a rainbow hatás is. Szóval nem tudok még dönteni. Győzzetek meg, ha tudtok!:)

(#554) tavimano válasza mr-toma (#553) üzenetére


tavimano
tag

Csak az X9... felsoroltam.
A dinamikus írisz csak marketing, hidd el volt olyanom is, viszont az is igaz hogy valóban többnek tünt a kontraszt, de a folyamatos állítgatás zavaró ennek az oka hogy nem eléggé gyors az írísz motor.
Egy nagy hátránya van a DLP-nek és ez bizony a szarakodás a beállítással, nem olyan egyszerű mint az LCD-nél, ahol csak ledobom tekergetem egy kicsit és tök jó, de ez az előny csak itt van meg a képe sokkal rosszabb...
Valamit valamiért.
A rainbow szokható, de ha nem tudod mit kell nézni lehet hogy észre sem fogod venni...
Emellett még figyelembe kell venni esetlegesen a lámpa eldurranást is akkor ismét az X9 a nyerő bagóért van bele lámpa.

(#555) tavimano válasza mr-toma (#553) üzenetére


tavimano
tag

A Screendoor meg igen is simán látható, mert a 720p-s chippeknek jó a kitöltési tényezője, de koránt sem olyan jó mint a DLP DC2-őé, de a DC3-é még jobb.

(#556) hype válasza kangoo (#551) üzenetére


hype
csendes tag

kangoo, nem akarom vedeni a pixmaniat, de nekem nem volt vele kulonosebb bajom, magyar szamlara tudsz utalni, nem kell szarakodni a valtassal, magyar az ugyfelszolgalat, elvileg magyar szamlat is kapsz. a szallitast lekovetheted, ami nekem pont egy het volt az utalastol szamitva.

(#557) Márton válasza hype (#556) üzenetére


Márton
nagyúr

hát.. én 2 hete várom.. mindig csak tolódik a rendelkezésre álló dátum :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#558) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek.

Milyen projektort tudnátok ajánlani egy kb 500 fő befogadására alkalmas terembe? Rendezvényeknél szeretnénk használni képek videók vetítésére.

(#559) tavimano válasza tototos (#558) üzenetére


tavimano
tag

Hát ide 10000lumen felettiek kellenek, de többet és biztosabbat a konferencia szervező cégek tudnak mondani...(LSK hungária, B&Ł konferencia tervezés, AVM konferenciatechnika, és így tovább)

(#560) tototos válasza tavimano (#559) üzenetére


tototos
őstag

Nem kell annyira profi szerintem. Nem lenne olyan sűrűn használva, meg csak pár kép vetítésére kellene.

(#561) tavimano válasza tototos (#560) üzenetére


tavimano
tag

Ha be tudsz sötétíteni(korom sötét) akkor kevesebb is elég(akkor is legalább 4000 lumen), de az 500 fő itt Szegeden egy belvárosi szintű komoly mozi, tehát lehet hogy keveset is mondtam...
Azt kéne tudni mekkora lesz a vászon mérete abból ki lehet indulni....

(#562) tototos válasza tavimano (#561) üzenetére


tototos
őstag

Akkor inkább úgy mondom hogy 300 főre max. Nem tudjuk azt se hogy milyen vászon legyen. rakok majd fel képet a teremről

(#564) tavimano válasza tototos (#563) üzenetére


tavimano
tag

Szia nos megnézem őt és hogy kb mit tud ez alapján ezeket ajánlanám:
Optoma EX530 2600 lumen XGA(1024x768) Chip, 4000óra 2 év gari 118+áfa
Optoma EP727 2500 lumen XGA Chip, 3000óra, 3 év gari, hordtáska 128+áfa
Optoma EW628 2700 lumen WXGA(1280x800) Chip, 4000óra, 3év gari, 200+áfa
Azért ezeket választottam, mert megbízható szerviz háttérrel rendelkezik a cég, nem fog megszűnni nagyon korrekt cégnek tartom őket.
A három közül a legutolsót választanám, de csak ha az anyagiak kevésbé motiválnak...
A lényeg nektek, hogy magas legyen az a lámpa élettartalom és alacsonyon áron lehessen üzemeltetni.
A gépeket az LSK-ban néztem ezért kerülnek ennyibe.

Remélem tudtam segíteni

[ Szerkesztve ]

(#565) tavimano válasza tototos (#563) üzenetére


tavimano
tag

Az első kettőbe 40-50eFt körüli a lámpa, az utolsót nem tudom mert még nem jelent meg hozzá a lámpaár, de az sem lehet sokkal több.

(#566) tototos válasza tavimano (#564) üzenetére


tototos
őstag

Köszi. A felbontásnál akkor figyelembe kellene venni a vásznat is igaz? Tehát az utolsót választva széles vásznat kell venni.

(#567) tavimano válasza tototos (#566) üzenetére


tavimano
tag

Na most az utolsó az egy teljesen más állatkategória, az ok egyszerű a Chip amit alkalmaznak 16:10 aránnyal rendelkezik, ilyen vászon jelen esetben még nincs...sajnos :W .
A legegyszerűbb és talán költség kímélőbb is ha 4:3-as vásznat veszel, mert arra ráfér a teljes kép amit a proji kiad. De ebben az esetben lesz egy vízszintes fehér sáv alul és felül is amin nem lesz képi információ.
Ha 16:9-es veszel arról le fog lógni a kép alja és teteje.
És a leírásban az áll, hogy adnak hozzá táskát is.

4:3 --> 1066 x 800
16:9 --> 1280 x 720
15:9 --> 1280 x 768
16:10 --> 1280 x 800

A felbontások eléggé furcsán alakulnak, nehéz meghajtani 1:1-ben.

(#568) wampa1


wampa1
tag

Sziasztok! Eladó a rendszerem, hátha érdekel valakit:

Érd priviben

Mind3 termék egyszerre lett vásárolva, hibátlan állapotban vannak, garis minden

Optoma HD65 720p DLP projektor - 180 000 Ft

- fényerő: 1600 ANSI lumen
- kontrasztarány: 4000:1
- felbontás: 1280 x 720 pixel
- videojelek: HDTV 1080i, HDTV 1080p, HDTV 720p, NTSC, PAL, PAL-M, SECAM
- manuális fókusz
- 1,1x zoom (optikai)
- csatlakozók: HDMI bemenet
- üzemi zajszint: 29 db
- méret (SZ x M x H): 259 x 73 x 188 mm
- tömeg: 2 kg

Reflecta Tapa tartó konzol - 20 000 Ft

- Szárhossz: 43-65 cm állítható
- Univerzális talplemez, bármely típusú projektorhoz használható
- Szín: fehér

Reflecta Galaxy 16:9 vászon - 50 000 Ft

- 213x125 cm
- DeltaLux felület, 16:9 képarány
- Fekete, aluminium tok
- Felső, fekete kifutó
- Soft-retraction fékező rendszer

(#569) tototos válasza tavimano (#567) üzenetére


tototos
őstag

Elég furcsa felbontási vannak tényleg :DDD Minden felbontáson ugyanolyan a projektorok minősége. Most itt arra gondolok hogy pl az lcd monitor csak legnagyobb felbontáson add tiszta képet a többin homályos, nem úgy mint a crt ahol minden egyes felbontáson ugyanolyan.

(#570) tavimano válasza tototos (#569) üzenetére


tavimano
tag

Itt is igaz hogy ha lehet akkor 1:1-ben kell hajtani. Akkor lesz a legélesebb képe, ettől élesebb már nemigen lesz max a focust tekergeti még az ember.

(#571) FastCatch


FastCatch
csendes tag

Halihó!

Prezis projektort keresek 10 fő alatti tárgyalóba; kb. 2-2.5 m-ről vetítünk falra. Se nem sötét, se nem világos (lehajtott reluxa...). Mozizásra nem kell. Néha elvinnénk, de teherautó van :K.

Fontos lenne, hogy natívban tudja az 1024x768-at, mert "apró mintás" grafikonokat akarunk feltenni rá. Ugyancsak fontos a zoom (mindben van?), és a keystone torzítás korrekció is (akár digitálisan, akár mechanikusan, mindegy, csak jó legyen).

Nem szeretnék sokat költeni rá, mert nem kulcseszköz, hanem segédeszköz... Összegszerűen 100 nettó körül már rendben vagyunk (ha muszáj, kicsit fölé is lehet menni...).

Visszaolvastam, nézelődtem: nem esett szó az Acer X1260-ról (vagy csak elkerülte a figyelmemet?). Erről tud valaki valamit? Vagy hagyjam a fenébe, és legyen BenQ MP622c (ez hány lumenes? nekem a BenQ honlapról és az itteni hozzászólásokból nem egyértelmű). Esetleg (c)?

Előre is kösz!

FC

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#572) kovi831 válasza tavimano (#570) üzenetére


kovi831
aktív tag

Üdv!

Nekem 2-2.5 éve van házilag "barkácsolt" projektorom, úgy gondolom ideje lenne már lecserélni egy normál vetítőre!A maximum keret az 150-160e, de előbb azért megnézném magamnak a 100-130e Ft-ig terjedő kategóriákat is. Mindenképpen dlp-s kéne... de nem láttam még milyen a szivárványhatás, pl:mást is biztos észrevennék, ha 1 rosszul tömörített xvid-nek csak kicsit is csúszik a hangja vagy gyenge a szinkron.Ezen lehet pl. kmplayer-rel javitani, de ez teljesen más mint a "szivárvány".Az sem lenne baj ha a cserelámpának az ára nem olcsó, mert úgy is maszekolnék bele egyet!
Van 1-2 pronyó amit kinéztem:
BenQ MP512ST projektor [link]
BenQ MP622c projektor[link]

Azt elfelejtettem írni, hogy filmnézésre használnám, sajnos ezek nativ-ba nem tudják a 16:9-et...az alsónak nagyobb a 4:3-as felbontása ami 16:9-be lehet hogy már elég lenne.
De nemtom ezeknél a tipusoknál milyen sebességű a színkerék?(ezért utálom a gyártók hülyeségeit mert minden szír-szar adatot megadnak, csak azt nem amit kéne)

Biztos nagyon jók a HD-s vetítők ,de nem tudnék mindig 720p-vel etetni egy ilyen projit, meg a mostani xvid/divx/dvd filmek lehet kikockásodnának(sajnos az új filmek mindig ezekben a formátumokban tölthetők le először).

(#573) hype válasza kovi831 (#572) üzenetére


hype
csendes tag

hello, csak ismetelni tudom magam, filmnezesre hazimozi projektort. nagyon fogod kesobb banni, hogy nem nagyobb felbontasu nativ 16:9 es modellt vettel, a kifuto prezentacios projektorokat meg szinte lehetetlen eladni. 150 - 160e kornyeken mar kaphatsz nativ 720p -st, ezekbe a lampa se olyan veszesen draga 30 - 50e korul lattam.

(#574) kovi831 válasza hype (#573) üzenetére


kovi831
aktív tag

Köszi a gyors választ.Én arra gondoltam, hogy egy ilyen kisebb felbontásúval meglennék 2-évig amíg a hd anyagok el nem terjednek rendesen, mert van már néhány 720p és 1080p-s anyagom amit csak a 22"Benq monitoromon nézek meg...vagy a 720p-s még nézhető a projektoromon, de full hd-nek már nincs értelme ezen.
Jól van hallgatok a szép szóra :) Az optoma HD65 amiről beszéltetek, ennek milyen sebességű a színkereke és hány szegmenst tartalmaz?(A 4x-est már sztem eltudnám viselni)

(#575) kovi831 válasza hype (#573) üzenetére


kovi831
aktív tag

Még ennek a 2őnek érdekelne a színkereke: InFocus X9, Acer H5350.

(#576) tavimano válasza kovi831 (#575) üzenetére


tavimano
tag

Azt hiszen nagyjából ugyanaz 3x sebesség, 6 szegemenses a HD65, a többi is 6 szegmenses, de nem olyan szegmensekből van összerakva azt hiszem.

(#577) kovi831 válasza tavimano (#576) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nem értem miért csak 3x-os, mozis projiba illene legalább 4x-es pl: Benq W100 6x-os sebességű(vagy rosszul tudom?).
Ha tényleg meg lehet szokni akkor lehet , hogy az infocus x9-et választanám, most sztem ez van a legjobb árban(főleg ha jobb mint a Acer h5350).

[ Szerkesztve ]

(#578) tavimano válasza kovi831 (#577) üzenetére


tavimano
tag

Ezt én sem értem miért tettek csak bele 3x sebességűt.A W100-at csak annyira ismerem, hogy 480p-s proji, és gyengébb a feketéje, mint az InFocus IN72-nek.
Az X9 sajnos közel egy szinten van a H5350-nel, az írta Balázs hogy nem igazán vannak a helyén a színek, de ez mindegyikre igaz...viszont az előző TW700-tól jobbak azért pedig az is nagyon pöpec volt már.

(#579) kovi831 válasza tavimano (#578) üzenetére


kovi831
aktív tag

Na majd alszok rá 1-2 évet :D . Ahogy mondtad is az acer h5350-en a piros szín kiugrik(sztem azt jelenti túl sok)...PC-n lehetett volna módosítani a szinek arányát a videokártya szovtverével, vagy valami progival. Nem próbáltad ki?
Gondolom az X9 is ilyen lehet, de az ára elég jó valószínű ezt veszem majd meg(3500/4000óra)...itt hogy mennyire ugrál a piros szín azt nem tudom.
Ennek a Balázsnak a tesztjei megnézhetőek a neten?

(#580) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Az X9 és a HD65 végül is nagyjából egy kategória (720p, 6 szegmens, 3x-os), csak a HD65-nél az "ImageAI™" felnyomja a kontrasztot 4000:1-re?

(#581) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Van egy teszt, ahol azt írják, hogy a HD65-nek 4x-es 6 szegmenses a színkereke. Tudja valaki biztosan, hogy végül is hányszoros? Mindent leírnak ezekben a pdf-ekben csak a legfontosabbat nem. Az is érdekelne, hogy kikapcsolt AI-nál (artificial intelligence) mekkora a kontrasztja?

(#582) tavimano válasza kovi831 (#579) üzenetére


tavimano
tag

Néz ha HDMI-vel meghajtva egy normális notiról ilyen volt akkor én már nem babrálom az szar. És a projin semmiféle beállítási lehetőség nincs erre. Balázs tesztjei megszoktak jelenni a Videopraktikában, de nem mindegyik.
A három közül most én is az InFocusra szavazok.

(#583) tavimano válasza mr-toma (#581) üzenetére


tavimano
tag

Már leírtam a kontrasztot egyszer olvass vissza...1930:1 a kontrasztja a HD65-nek ez tökéletesen beállított színekkel.
Az Acer 1700:1.
A Mitsubishi HC1500 2200:1-hez.

(#584) mr-toma


mr-toma
csendes tag

Olvasok, olvasok, meg is találtam, köszi. Akkor még egy kérdés: az X9-ben DarkChip 1-es van vagy 2-es, mert ahogy olvasgattam, rátaláltam az Optoma HD700X-re, amiben 2-es van, ha igaz, árban kellemesebb a HD65-nél (nagyon nagy minőségkülönbség nem lehet: AI, vivid stb) viszont hasonlítják az X9-hez, ami picit hangosabb, 500-zal kevesebb a kontrasztja és szerintem DarkChip1 van benne (jóllehet, a fényereje nagyobb, de házimozihoz nem kell brutál nagy fény). Melyik lehet a befutó? A DarkChip 1 vagy 2 csak a kontrasztot befolyásolja? Szóval nem egyszerű ez a projektor vásárlás, nem kapkodom el. Bocsi, ha sokat kérdezgetek, ha meglesz a gép kevesebbet fogok.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#585) tavimano válasza mr-toma (#584) üzenetére


tavimano
tag

Ez természetes próbálok segíteni a döntésben amennyire tudok. Más úgy projit venni hogy van aki az elsőt veszi és más annak aki már a sokadik példányt nyúzza. Ennek ellenére én is kikérem a tőlem sokkal okosabbak, tapasztaltabbak véleményét.
Mindegyikben Dark Chip2 van ez biztos. Igen befolyásolja a kontrasztot, mert ezekhez más vezérlés tartozik illetve a "felépítésben" is vannak különbségek, csak picik. A 720p soroztatnál minél nagyobb a szám annál nagyobb kontrasztot tudelvileg ha jól csinálják ez simán lejön, illetve annál kisebb a screen door(csirkeháló, kevésbé látszik rajtuk, de persze egy SXRD-hez nem ér fel).
Anno én is nézegettem a HD700X-et csak picik a különbségek valószínű valami olyan termék amin itt-ott spóroltak egy picit...a lámpa az más benne, kisebb fényerő, meg egy-két szolgáltatás kimaradt belőle.
A hang nálam mindig is fontos szempont volt, mert nem nézek hangosan filmet, de nem minden. Sztem annyira nem hangos a HD65, de nem egy Panasonic PT-AE900, mi szinte hangtalan...elviselhető hangja. Ezek csak számok úgy is a használat során válik el mennyire érzed hangosnak.

[ Szerkesztve ]

(#586) kovi831


kovi831
aktív tag

Ez a HD700X az X9-el és a Acer h5350-el vetekszik.Csak az a kérdés hogy ennél milyen sebességű a színkerék, mert ahogy mondtátok a HD65 butított változata, abban meg 4x-es a tárcsa(angol oldalakon azt írják).

Nézegettem vásznakat is, szélleségre kb. 240 cm-es kéne, csak azon gondolkodom hogy 16:9-es vagy 4:3-as legyen. :F Elég sok a 16:10-es film/sorozat ami csak ebben a képformátumban jön ki, igy azt nem szeretném, hogy a kép alja/teteje lecsússzon a vászonról.Eddig csak rólós vásznakat találtam[link], feszítettet még nem.

Egy rolós vászon lehet ugyanolyan(ha csak 1x van kihúzva) feszes mint 1 feszített?
Nektek milyen vászon van?

tavimano:
Neked a kép alja hány cm-re van talajtól/szőnyegtől?(hol az a pont ahonnan még kényelmes nézni?)

[ Szerkesztve ]

(#587) kovi831 válasza tavimano (#585) üzenetére


kovi831
aktív tag

Na meg ezt nem értem[link]

A változó méretű fekete kifutónak köszönhetően akár a mennyezetre szerelve is az optimális pozícióba kerül a kép, bármelyik képarány esetén.

Módosítható a képarány?

(#588) tavimano válasza kovi831 (#587) üzenetére


tavimano
tag

Nem.

(#589) Trs


Trs
csendes tag

Hi,

Erről valaki valamit esetleg talán? [LINK] :F :F :R :R

Ami késik az csak közeledik...

(#590) tavimano válasza Trs (#589) üzenetére


tavimano
tag

Nem tudok semmit...és nem is venném meg, mert nagyon kevés a fényereje, ezen okból nem lehet vele nagy képet vetíteni :W .

(#591) kovi831 válasza Trs (#589) üzenetére


kovi831
aktív tag

Ez még csak érdekes, de nemsoká esedékes lesz egy ilyennek a beszerzése.
Amik most vannak hm projektorok azok közül választok, 2-4 évig bírja az izzója, utána ugyis lesznek már nagy fényerejű ledesek(már lehet ebben az évben megjelennek),akkor már emészthetőbb ára lesz.De remélem nem kavar be ez a világpiaci "csőd"(hitelválság)!

(#592) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy jó projektort?
Művelődési házba kellene, normál 4:3-as vászonhoz, illetve falra vetítéshez.
Kis termekbe.
Jó minőségűt, olcsón cserélhető lámpával.

A főnök ragaszkodik, hozzá hogy olyat is tudjon, hogy ha lekapcsolod a főkapcsolóját a projektornak, miközben még nem hűlt ki, akkor is tovább menjen ventilátor amíg le nem hűl.
Prezentációkhoz, képek vetítéséhez kellene főleg, de azért nem árt ha videót is lehet vale nézni.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

sáríála

(#593) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek:
epson emp-twd 10

sáríála

(#594) Márton válasza Real_Gabe (#592) üzenetére


Márton
nagyúr

"akkor is tovább menjen ventilátor amíg le nem hűl."

én nem is értem, miért nem ilyen minden proji..
azért mert 2e-rel drágább lenne? :O
ja megvan, nem érdeke a gyártónak, hisz akkor ritkábban vennénk izzót.
:W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#595) Real_Gabe válasza Márton (#594) üzenetére


Real_Gabe
tag

Ez azt jelenti, hogy mondjam a főnökömnek, hogy millió forint alatti projektorba ne várjon ilyet?

sáríála

(#596) kovi831 válasza Real_Gabe (#595) üzenetére


kovi831
aktív tag

Normál prezis(pl:benq 612/622/c(XGA) proji + szünetmentes táp.

(#597) #67688960 válasza Real_Gabe (#592) üzenetére


#67688960
törölt tag

az enyémnek nincs főkapcsolója :)
amikor kikapcsolom távzsinorról, természetesen addig megy tovább a venti amíg kell, ez valszeg mindegyiknél így van
ha a 230V-ról szeretné lekapcsolni, akkor meg fél perc amíg befejezi(gyors hűtés módban)
de ettől függetlenűl megéri szünetmentessel használni(nekem is van)

[ Szerkesztve ]

(#598) Real_Gabe válasza #67688960 (#597) üzenetére


Real_Gabe
tag

Az a gond, hogy művelődési házról van szó, ahova jönnek iskolák oktatni, előadást tartanak,stb. és ők kezelik a projektort.
Tehát ha fogja az illető és kapásból áramtalanítja a gépet a főkapcsolójával, akkor hiába van mellette szünetmentes.
Az lenne a lényeg, hogy hiába kapcsolja le a főkapcsolót, akkor is megy tovább a venti.

Állítólag egyszer volt ott 1 millás projektor ami tudta ezt és ilyen képességgel szeretne gépet a főnök.De ha nincs akkor nincs.

Mi a vélemény a fentebb idézet Epson projektorról amiben van házimozi rendszer?

Köszi a válaszokat!

sáríála

(#599) #67688960 válasza Real_Gabe (#598) üzenetére


#67688960
törölt tag

Oké, akkor máshogy mondom, van egy be-ki kapcsoló nyomógomb a projimon, ami ua. mint a távirányítón, ez nem billenőkapcsolós áramtalanítós főkapcsoló, olyan abszolúte nincs, valószínűleg pont ezért.
Tehát, ha üzemszerűen kapcsolják ki, akkor miután lekacsolta az elektronika a lámpát, addig járatja a ventit amíg szükséges. Esetleg majd úgy kell elhelyezni, hogy nehogy kihúzzák a konnektorból, vagy nehogy lekapcsolják az elosztót.
Nekem Benq W100 van, ha megnézed a képeket láthatod.
Az Epsont nem ismerem, de rákerestem és szerintem nem ezt a tipust akartad ez 16:9-es 854 x 480 házimozis.
Én helyedben inkább min.1024x768-ast irodait néznék, pl.:MP620c-tól.
Töltsd le a manualokat(én mindig átnézem mielőtt megveszem), hogy biztosra menj, az Epsonnál is van magyar nyelvű is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#600) tavimano válasza Real_Gabe (#598) üzenetére


tavimano
tag

Keresd meg a Bandl konferencia technika kft. LSK-t, vagy az AVM konferencia tehnikát, ők ezt biztos megmondják neked melyik proji az ami ezt tudja, de mondom drága lesz...

Ha ilyen projira van szükséged akkor hajrá, ln sok reményt nem fűzök hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.