Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) uhu20 válasza zetorakicet (#795) üzenetére


uhu20
tag

Ez az égő-dolog....Olvasgattam, hogy méregdrága a csere. Namost, e tekintetben van különbség az egyes gyártók között vagy ez kb olyan, mint a számítógépben a processzor (azaz úgyis ugyanaz, mármint Intel van mindegyikben)*

*Elnézést az AMD fanoktól.

(#802) zetorakicet


zetorakicet
tag

Van különbség, mert a lámpa minden típusban más.
Például egy X9-esbe 30e ft, egy optoma hd65-be 45e ft, a fenti Casio-ba meg 100e.
A lámpa egy komplett egység, aminek csak része az égő, de egyben kell cserélni.
Bár láttam olyant a vaterán, aki hirdeti, hogy ő bármelyikben tud csak izzót javítani, de ilyen tapasztalatom nincs.

u.i.: Ki az az intel !?!? :-) :-) :-) :-)

(#803) zetorakicet válasza Nwis86 (#798) üzenetére


zetorakicet
tag

Te hol hallottál erről a 25e ft.-os lámpacseréről?
Szintén a vaterán?

Vászon.
Én egy fehér műanyag vászon matt fehér hátuljára vetítek, 900 ft volt négyzetmétere a Diego-ban.
Az aljára meg a tetejére rajzszögeztem egy lécet, elég jól kifeszíti.
Az az egy gondom van vele, hogy a sötétítő előtt lóg, és mivel 2,5 m x 1,4 m-es, elég macerás leakasztgatni, amikor kell az ablak.
Szerencsére jól tűri a hajtogatást, könnyen kilógja magát.
Kicsit hullámos, de ez csak a számítógépes asztalnál látszik.
A végső megoldás a rolós vászon.

(#804) #67688960


#67688960
törölt tag

Utángyártott lámpák is vannak, nemcsak gyárik, láttam gyárit olyat is hogy nem komplett volt csak az izzó része.
Meg sufni tuning lámpák is vannak, ilyet linkel is valaki ide, de az csak annak érdemes akinek 50-100 lenne.
jó szar lenne ha csak intel proci lenne, kissé megviselné a pénztárcánkat

[ Szerkesztve ]

(#805) #67688960


#67688960
törölt tag

bocs dupláztam

[ Szerkesztve ]

(#806) zetorakicet válasza #67688960 (#804) üzenetére


zetorakicet
tag

Én inkább remélem, hogy lemegy a lámpa ára, mire sor kerül rá.

Én is azért szoktam AMD-t választani, mert összességében olcsóbban kijön ugyanaz, a hozzá való alaplap meg memo miatt.
Az alaplapon megspórolt összeget inkább VGA-ra költöm.

(#807) #67688960 válasza zetorakicet (#806) üzenetére


#67688960
törölt tag

Biztos, pl. az enyémnek is lement, 30-40-re, 70-100-ról. :K

Én is így vagyok, P4-nél ébredtem fel. Úgy is mondhatnám, hogy: "Mert, hülye azért nem vagyok!" :D

(#808) tosfan válasza zetorakicet (#795) üzenetére


tosfan
csendes tag

Nyilván van előnye és hátránya is mind a dlp-nek, mind az lcd technológiának! Ahogy írtad, az LCD-s gépeknél a hátrány, hogy kisebb a kontrasztja, és a képminőség az LCD panel koszolódása miatt romolhat. Viszont szebbek a színei, élesebb a képe. A DLP-nél viszont a szivárványhatás lehet zavaró. Házimozihoz inkább DLP-t, prezentációhoz inkább LCD-t. De persze nem mindig egyértelmű a döntés. Szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#809) zetorakicet válasza tosfan (#808) üzenetére


zetorakicet
tag

Nem a koszolódás miatt romlik, hanem a szerves összetevői öregszenek el, és besárgul a képe.Az első lámpacserekor már elég jól látszik.
Legalábbis haverom W500-asánál igen.
A hd65-ösnek szerintem nagyon szép színei vannak, és a kép élességével sincsenek gondjaim.
Sőt, pont az LCD-nél nem olyan éles a kép, mert átszűrődik a fény a képpontok között, meg ráadásul csirkehálós is.
A kontrasztja nagyon jó, és a fényerejét még takarékos módnál is vissza kell kicsit vennem fél alá, pedig nagy képet vetítek.
Szivárványhatást már én is láttam, de csak amikor elkapom a tekintetemet a képről.

Valószínűleg persze egymás kellett kéne látni a képüket, mert így nehéz összehasonlítani.

(#810) zetorakicet válasza zetorakicet (#809) üzenetére


zetorakicet
tag

Amúgy mióta megvan, sokan néztek már nálam filmet, mindenkinek rohadtul tetszett, senki nem vette észre a szivárványhatást, pedig utána rákérdeztem.
Én láttam már, mert tudtam mit kell keresni.
Ahol akaratos tekintet kapkodás nélkül is láttam, az egy feliratos fekete-fehér film volt.
Ott nem volt jó lenézni a felirat olvasáshoz, aztán gyorsan vissza.

(#811) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni. Kinéztem 2 projektort, de nem tudom eldönteni, melyik a jobb.
1. Benq w500
2. Epson TW700
Előre is köszönöm a segítségeket. :R

(#812) #67688960 válasza tosfan (#808) üzenetére


#67688960
törölt tag

DLP-nél se lenne szivárvány, ha mind 3ledes(vagy lézeres) lenne, én majd ilyenre szeretnék cserélni, de inkább az utóbbira.
A szín inkább az LCD gyengéje szerintem, vagyis mostanában már nem nagyon lassúak a jobb panelek, de bármelyiket is teszik bele, mindegyik késleltetése sokkal rosszabb mint a DLP tükörreflexes chipje.

(#813) #67688960 válasza #67688960 (#812) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy inkább lássak esetleg szivárványt(de csak szándékosan szokott összejönni) és 240Mhz-s villogást(x4), mint bármekkora után húzást, fakulást, meg szerintem tuti nem jobb színeket.

(#814) zetorakicet válasza vis.p (#811) üzenetére


zetorakicet
tag

Miért pont ezeket nézted ki?
Muszáj ezek közül választani?

(#815) zetorakicet válasza #67688960 (#813) üzenetére


zetorakicet
tag

Szerintem is sokkal jobbak a színek.
Meg ugye a fényerő.
nekem az sem mindegy, hogy 2 év múlva veszek bele egy lámpát, és ugyanaz a minőségű képem lesz még két évig, vagy már nem érdemes kicserélni sem olyan csúnya.
Még ha újat is tud venni az ember két év múlva, akkor is érdemes lenne megtartani másodiknak.

(#816) Nwis86 válasza zetorakicet (#803) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Igen Vaterán találtam a hirdetést, 2-öt is
1ik szövege:

"Projektor izzó, projektoros TV izzó felújítás!
Az eredetivel azonos paranéterekkel (üzemóra, fókusz,fényerő) felújítom a legtöbb forgalomban lévő projektor izzót. Csak magát az izzót cserélem, a foglalat és reflektor marad.
Az izzó ára a típusától függ, a munkadíj 5000 Ft + a postaköltség."

A másik hirdetés pedig ez:

"Kiégett projektorizzók újragyártása.
Mi ez az egész ? Évekig hülyítettek bennünket azzal, hogy a tintapatron nem tölthető.Ma már tudjuk, hogy ez hazugság volt.
Itt projector ill. kivetítős TV UHP izzójának cseréje rendelhető, minden típushoz. Csak az izzó cseréje szükséges, a reflektor, beépítő keret, stb marad az eredeti. Ne feledd, csak az izzó ég ki, a reflektor nem. A gyári csereizzók reflektorral és kerettel együtt 10000 internetes oldalon,és üzletben kaphatóak.Áruk nettó 80 és 125.000 forint között mozog. Az izzócserét így NEGYEDÁRON is megúszhatod.Az izzók pontosan ugyanolyan minőségűek, mint a gyáriak,t.i.ugyanott készülnek. Az ár tartalmazza a beszerelés árát is , a postaköltséget nem. Ha kérdésed van tedd fel bátran. P.s.:Ha már cseréltél izzót korábban és nem dobtad ki a régit (a kiégettet)szívesen megszabadítalak tőle.( Némi készpénz ellenében.)"

(#817) Pópa válasza Márton (#782) üzenetére


Pópa
senior tag

Nos, milyen eredménnyel vetítettél? Elegendő az 1800 lumen prezis célokra?
Mert mozizni nem is kérdéses, hogy jó választás az x9, de prezire szintén legalább olyan jónak kellene lenni, hogy megvegyem.

Trust is good, control is better!

(#818) vis.p válasza zetorakicet (#814) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem muszáj. :) Mit ajánlanál? Csak filmnézésre használnám.

(#819) Márton válasza Pópa (#817) üzenetére


Márton
nagyúr

még nem volt meg az esemény, de egy próba már igen.
a megrendelőmnek megfelelő, én meg azt mondanám elég.
Nyilván egy 3-4ezer lumenessel világosabb lenne, de a közel 2e sem rossz.
Itthon meg mozira ECO mód :)
Szerintem simán jó prezis célokra, itthon is van hogy délután nézünk filmet amikor még nincs kinnt sötét és hiába húzom el a sötétítőt, azért bőven jut be fény.
És élvezhető a kép!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#820) #67688960 válasza vis.p (#818) üzenetére


#67688960
törölt tag

ha egy kicsit beleolvastál volna a topikba, akkor látnád a választ, optoma hd65, vagy infocus x9, persze csak ha nem mindenképp lcd-s gépet akarsz

(#821) zetorakicet válasza vis.p (#818) üzenetére


zetorakicet
tag

↑↑↑↑↑ !

(#822) tosfan válasza zetorakicet (#809) üzenetére


tosfan
csendes tag

Látod, neked ez kellett. Jó választás volt!

"a szerves összetevői öregszenek el" ???
Notebook-ok LCD paneljei miért nem öregszenek el akkor? Ugyanaz a technológia.

(#823) vis.p válasza #67688960 (#820) üzenetére


vis.p
aktív tag

Értem és köszönöm. Eddig volt 2 dlp-m, most lcd-t akartam....

zetorakicet: :R

(#824) zetorakicet válasza tosfan (#822) üzenetére


zetorakicet
tag

Ugyanaz lenne, csak a notebook panelje nincs megvilágítva 2 cm-ről 2000 lumennel egy rohadt forró 200w-os lámpával.
Itt van egy teszt képekkel, érdemes megnézni!:

http://www.eyevis.co.uk/pdf/Brochures/DLP%20reliability.pdf

Van másik is, de itt nincsenek képek, viszont részletesebben leírják az okokat:

http://www.projectorcentral.com/lcd_dlp_test.htm

(#825) mikka07


mikka07
tag

Egy hd65 projektorom van az lenne a kérdésem hogy a lencsét mivel lehet tisztítani,és milyen gyakran kell.

(#826) zetorakicet válasza mikka07 (#825) üzenetére


zetorakicet
tag

Pont ezt akartam én is kérdezni, ráadásul nekem is hd65-öm van, és még az avatarom is ez, majdnem meghasonultam amikor megnyitottam a fórumot :D

(#827) #67688960 válasza mikka07 (#825) üzenetére


#67688960
törölt tag

optikai tisztító, fényképező vagy monitor tisztító ilyenek,
a lencséhez kaptam törlőkendőt(benq)

(#828) kraken


kraken
tag

Nekem is gondom van a porral,hiába törlöm le a lencsét,mégisláthatóak a por szemek nagy fehér folt formájában.Ilyenkor mi a teendőm,szét kell szedni a gépet? :F

(#829) tosfan válasza zetorakicet (#824) üzenetére


tosfan
csendes tag

köszi, megnézem majd őket...

(#830) zetorakicet


zetorakicet
tag

Akinek hasonló gondja lenne!

Régebben írtam, hogy a vásznon megjelenő pc-ről érkező szöveg (például webböngésző) szabálytalan foltokban alig olvasható, néhány helyen homályos, máshol meg vékony és éles.
mintha pöttyökben zsíros lett volna a lencse.
Én a hdmi kábel minőségére gyanakodtam.
Tegnap rájöttem mitől van, most penge éles a kép.
Elég blőd hülyeség volt, ugyanis még a legelején a menüben a trapéztorzítást 1 fokkal elállítottam, mert úgy láttam, hogy a kép alja keskenyebb pár milliméterrel.(nem állt teljesen vízszintesen a gép)

Itt azt olvastam, hogy a trapéztorzítás csak megnyújtja a pixeleket, de nem ez a helyzet, teljesen átméretezi a képet, nagyon nagy képminőség romlással!

(#831) #67688960 válasza kraken (#828) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, azok porszemek lesznek belül, próbáld meg porszívóval kiszedni, ha nem jön ki szervizben megcsinálják, vagy csináld meg te

(#832) kraken válasza #67688960 (#831) üzenetére


kraken
tag

Köszi a válasz,de még az érdekelne hogy ilyenkor mi porosodik a lencse,vagy van mögötte valami tükör?Mert addig oké hogy szétberhelem valahogy csak az nem tiszta hogy mi nem tiszta :DD

(#833) tosfan válasza kraken (#832) üzenetére


tosfan
csendes tag

bocs, hogy beleugatok... nekem azt mesélték, hogy a porszemek ugye mindenhova bejutnak, így minél jobban szétszedik a gépet, annál jobban tisztítható, és használhatóbb lesz utána! Először érdemes nagy nyomású levegővel kifújni szerintem...

(#834) #67688960 válasza kraken (#832) üzenetére


#67688960
törölt tag

módszeresen keress, látni fogod a lencsén, vagy benne(amíg nem volt szétszedve ez nem valószínű) a porszemeket, izzónál is nézd meg ott is van optika, valszeg ott lesz(ha kiveszed az izzót figyelj oda, hogy hol fogod meg szabad kézzel, a zsír miatt, vagy utána alaposan pucold le)
de mindenek előtt porszívóval nyomulj, mert lehet hogy szét se kell szedned

tosfan: de ha nem tiszta levegőt fúj, és a folyadék rászárad foltokban, akkor rosszabbul is járhat, amúgy jó ötlet

[ Szerkesztve ]

(#835) Krisz12 válasza zetorakicet (#824) üzenetére


Krisz12
csendes tag

Olvasgattam a fórumot és gondoltam megosztom a tapasztalataim.
Az lcd projikkal kapcsolatban.

Itt nem a panelek sárgulnak be , vagy szineződnek el . Henem a színszűrők.
Hő nemnagyon éri az lcd paneleket . Ez tapasztalat. lcd projim 3 db van.
Toshiba et1 kb 6e üzemóra . 4 db égőcserén van túl.
Panasonic pt-ae300 . 2db égőcserén van túl. Sajnos az lcd megdöglött:Nagytakarításnál én csesztem el.
Majd vettem egy optoma hd65-öst. Amit elkellet adnom . Mert 1-1,5 óra mozizás után megfájdúlt állandóan tőle a fejem.
És most jelenleg egy benq w500-ast használok.

A belinkelt címen lévő elszineződéssel . Enyi üzemóra után sem találkoztam.
Illetve egyszer amikor a panasonicot a szervíz takarította ki és a tükröket nem rendesen törölték le. De visszavittem egy újjabb takarításra és teljesen megszünt a jelenség.

Az égőt meg mindíg saját magam cseréltem . A tosibába és a panába is 18500ft volt+posta.
Így jóval olcsóbb és tökéletesen ugyan az az eredmény mint ha foncsorostól megvenném méregdrágán.

Tehát szerintem nem kellene anyira tartani az lcd-s gépektől.

(#836) #67688960 válasza Krisz12 (#835) üzenetére


#67688960
törölt tag

Tudnál csinálni képeket, a színszűrőről, és a vetített képről?

(#837) Krisz12 válasza #67688960 (#836) üzenetére


Krisz12
csendes tag

A pana szét van kapva. Erről tudok képet feltenni.
Vetített képről meg majd megpróbálok majd néhány normális képet csinálni.

A 3lcd-s gépeknél:A szineket a fényszűrők álitják elő. Az lcd panelek csak a fényt eresztik át szinenként. Ez igy van a tosibámnál és a panánál is , a benq-t nem tudom. Mert még garis és nem szedtem szét.

(#838) Krisz12 válasza #67688960 (#836) üzenetére


Krisz12
csendes tag

Hát a vetített képről nem nagyon sikerül normális képeket csinálnom A teló ennél jobbat sötétben nem tud. De azért beteszem.

A kép méret 2,4m széles.A közeli kép kb:1,5m-ről van csinálva.

(#839) Krisz12 válasza #67688960 (#836) üzenetére


Krisz12
csendes tag

(#840) #67688960 válasza Krisz12 (#837) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kösz!
Szóval lehet cserélni olcsón színszűrőt?
Végül is hihető hogy nem a az lcd panel fakul, mert különböző színnel vannak megvilágítva a panelek. Ha külön színező lapka van a a prizma előtt, vagy mögött, ami cserélhető, akkor az nem rossz.
Amúgy a nagy bekeretezett részen kell lennie, a másik három a panel helye kellene hogy legyen.
Nagyon kicsik a képek, sokkal nagyobb felbontású kellene mint 800x600.
Nem az benq képére voltam kiváncsi, hanem a toshibára.

[ Szerkesztve ]

(#841) Krisz12 válasza #67688960 (#840) üzenetére


Krisz12
csendes tag

Szia.

A tosibát oda adtam a tesómnak. Mert az egy öreg gép kis felbontással és azon látszódik a csirkeháló ,ekkora képméretnél. Sajnos eljárt felette az idő.
De ha majd járok nála akkor lefotózom a vetített képét.

Megvételre öreg lcd-s gépeket én nem ajánlok ha amiatt vagy kiváncsi a képére .
Mert ezeken még nagyon látszik a csirkeháló.
toshiba et1 2,4m széles képnél 4 méterről lazán látni.
pana pt-ae300 3méterről nem látni.
benq w500 1,5 méterről nem látni.

Hogy színszűrőt lehet e cserélni nem tudom,mert még nem kellett.

De én már egy éve vadászok panához csak 1db lcd panelt. De nem kapok csak komplett lenne szervízben . Azért az árért meg simán új projit lehet venni.

(#842) Krisz12 válasza #67688960 (#840) üzenetére


Krisz12
csendes tag

Itt egy nagyobb kép.
A piros keretrkben vannak a sima színszűrők.
A sárgában pedig egy valami szines tükör ami tükröz is meg át is ereszti a fényt.
Amikor a szervíz ezt összemaszatolta. akkor lett hasonló a kép. Mint amit belinkeltél.

(#843) #67688960 válasza Krisz12 (#842) üzenetére


#67688960
törölt tag

A benq csirkehálóra is kiváncsi lettem volna persze, de inkább a toshiba elszíneződése és fakulása érdekelt vonla. Venni semmit nem fogok még egy ideig, csak kíváncsi vagyok, nekem 480p-s dlp-s benq van.
Én úgy tudom, hogy a sárga keretnél van szétbontva és megszínezve a fény, ami után a panelek következnek, amiket piros kerettel jelöltél.
Ha a piros keretekben vannak a színszűrök, akkor azok szerintem a panelekhez tartoznak, és ha úgy gyártják őket, hogy nem lehet rajtuk lecserélni, akkor az a gép mehet a kukába amelyiknek e-miatt elszíneződik vagy kifakul képe.
Viszont az én tudásom erről csak elméleti, ezért érdelek.

[ Szerkesztve ]

(#844) Krisz12 válasza #67688960 (#843) üzenetére


Krisz12
csendes tag

A toshibán ennyi üzemórával sincsen se elszineződés se fakulás. Csak az a nyamvadt csirkeháló nagyon látható.
A szinszűrőket a sárgakeretest 4db csavar fogja és cserélhető. A piros keretest meg egy csavar fogja. Tehát nagyon könnyen cserélhető.
A három színszűrő után meg otvannak (amit nem látsz mert kivan szerelve :az lcd-ék )majd legközépen a kocka alakú gyűjtőlencse.

(#845) hehehe


hehehe
csendes tag

Sziasztok!
A fórumért ezer köszönet!!!!Nagyon jó!!!
Projektor vásárlás előtt állok, az üzenetek olvasgatva sikerült némi fogalmat alkotnom róla mit is keresek. Ám mivel nem kevés pénzről van szó, szeretnék némi kis pénzt spórolni, illetve nem szeretnék olyan dolgot vásárolni melynek az adottságait nem tudom kihasználni.
Egy 5 x 3 méteres szobában szeretném egy nagyméretű vásznon élvezni filmjeimet, nagy DVD gyűjteménnyel rendelkezem. Ezek némelyike nem épp a legjobb minőségű (kis hazánkból is, keletről és nyugatról is sikerült filmritkaságokat beszereznem melyek nem a legjobb minőséggel bírnak), ezek élvezetéhez keresnék agy jó kis projit (hd-s anyagaim nincsenek).
Kezdetben egy 90 ezer forintos termékekben gondolkodtam, a fórum olvasása közben változott az álláspontom, a két választottam:
ACER H5350 "HD Ready"
INFOCUS X9
A gép vásárlásához némi hitelt is igénybe kellene vennem, amit kerülnék.
Ám mostanában (ahogy az ilyenkor lenni szokott) sűrűn látogatom a projektoros oldalakat, találtam két kellemes árfekvésű gépet:
INFOCUS X7
ACER P1266
A kérdésem: Megfelelő ezek valamelyike a fentebb vázolt feltételek mellett, esetleg maradjon a drágábbak valamelyike?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#846) Gabriel Dawn


Gabriel Dawn
tag

Sziasztok!

Lenne egy igen kemény kérdésem, ha egy projektor mondjuk 800*600 as vetítést tud akkor azt úgy képzeljem el h, a monitoromat is át kell álítani ekkorára h menjen?1024 be nem is ad képet? üdv :R

(#847) Krisz12


Krisz12
csendes tag

Egy kis segítség olcsó izzó cseréhez. Hátha valakit érdekel.
http://www.diybulbs.com/?sLang=hu

(#848) tosfan válasza Gabriel Dawn (#846) üzenetére


tosfan
csendes tag

A projektorral is tudsz nagyobb felbontásban vetíteni, de a kép minősége romlik tőle.
Pontosan mit szeretnél csinálni?

(#849) tosfan válasza hehehe (#845) üzenetére


tosfan
csendes tag

DVD nézéshez elegendő egy 800x600-as felbontású gép is!
Ebben a kategóriában az SP1 az egyik legjobb szerintem, 6szegmenses színtárcsája van és 3500/4000 óra izzó élettartama van, és csak 2,2kg. 110ezer körül áron lehet megvenni!
Szerintem.

(#850) #67688960 válasza Krisz12 (#844) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát, én ettől nem vagyok meggyőzve.
Izzó kívül volt cserélve valami a toshibában?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.