Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) tavimano


tavimano
tag

Ez nem csak az én véleményem... mivel a DLP technika tisztán digitális(0,1) ha egy mód van rá hagyjuk a francba az analógot minden hibájával...örüljünk neki, hogy ell lehet hagyni ne akarjunk visszalépni.

(#502) drCaligari


drCaligari
tag

Üdv.! Szeretnék vásárolni a közeljövőben egy projektort, de nem értek hozzá. Sajnos a pénz fontos szempont mert nincs. :O 130-nál nem akarok többet költeni rá. Első sorban arra kellene, hogy a festővászonra vetített képet "lemásoljam". Ezért nem tudok teljesen besötéíteni amikor használom, cserébe sokáig kéne egy állóképet vetítenie. Ezen felül alkalomadtán kiállításon vetítenék rajta videómunkákat, amik álltalában nem ideális helyszínek erre a célra, de ehhez igazodó az elvárás. Mindezek mellett esténként megnéznék rajta egy-egy filmet, néha-néha egy Bl közvetítést, de ezek nem fontos szempontok, csak hab a tortán. Az izzó beszerezhetősége és ára nem tudom, hogy mennyire fontos mert nem igazán érzem mennyi az az 1-2 ezer óra. Nekem az LCD technológiát ajánlották, de meggyőzhető vagyok bármire. A hangszórója nem érdekel milyen. Szerintem fontos lenne, hogy 1024 x 768-as legyen. Laptopról (Mac) és DVD lejátszóról üzemeltetném. Amit eddig kinéztem:
Toshiba - X2000 - 129 900 Ft
Epson EMP-X52 - 125.990
INFOCUS X7 - 108 804 Ft
OPTOMA DX609 - 127 936 Ft

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#503) danih válasza drCaligari (#502) üzenetére


danih
addikt

Hmmm érdekes felhasználási módot választottál egy projinak :)
Kiindulva igényeidből szerintem azt válaszd amely a legmagasabb fényerővel rendelkezik ezek között! Hiszen festeni sötétben nem túl jó, plusz ha kiállításon prezentálsz ott sem mindig megoldott a sötétítés...
Hogy megérezd mennyi a 2000 munkaóra: ha minden áldott nap 5 és fél órán keresztül működik a projektor akkor két teljes évig működni fog.
De ha úgy számoljuk hogy pl. napi 10 órát kell dolgoznia a projinak, akkor ahhoz, hogy két évig (szabadnap nélkül) működjön legalább 4000 órás lámpa kell. (Elméleti max :) )
LCD mellett a jobb színhűség szól, de szerintem ha világos helyeken fogod használni, inkább vegyél DLP-t a jobb kontraszt miatt...
Bááár az eseteben az LCD egyik hátránya, a "screen door" (avagy szúnyogháló effektus) még jól is jöhet: a vásznadat egy "kifestővé" változtatja - pontról pontra lefestheted a vetített képet :DD

[ Szerkesztve ]

(#504) tavimano válasza drCaligari (#502) üzenetére


tavimano
tag

Én ezek közül az Optomát ajánlanám, marha olcsó a lámpa, ha meg is nyakkan nem fog hanyat vágni nagyon az ára. Az új technológiával nagyon a helyén vannak a színek. De az InFocus is nagyon jó vétel lehet, amelyik a halkabb, több órát bír az izzója azt válaszd.

(#505) drCaligari válasza tavimano (#504) üzenetére


drCaligari
tag

A dilemma. Az infocus csak 1800 lumenes az optoma izzója csak 1000 órás és eleve egy 20-assal drágább. A Toshiba x2000 viszont 2000/3000 órát bír 2000 ansi-n és vagy csak lcd-s. Szerintetek a Toshiba rosszabb mint e másik kettő? :F

(#506) tavimano válasza drCaligari (#505) üzenetére


tavimano
tag

Nézz szét tesztelték-e valamelyiket, de sztem InFocus nincs akkoa különbség, az izzó, meg 42eFt az X7-be. Az Optomába az izzó 30eFt.

(#507) Márton


Márton
nagyúr

amit még tudni kell, hogy az hogy egy izzó 2000 órás, nem azt jelenti, hogy
addig biztosan megy, hanem azt, hogy azután tuti elpukkan :)
garanciát 3-6 hónapra szoktak adni.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#508) tavimano


tavimano
tag

Én és mindenki aki itthon vette a HD65-öt, 6 hónap, vagy 1000 óra lámpa garit kapott!

(#509) #67688960 válasza drCaligari (#505) üzenetére


#67688960
törölt tag

biztos nem rosszabb, a toshibáknak inkább az áruk szokott rosszabb lenni, én anno azért nem vettem, mert nálunk méreg drága volt, de pl.: színhűségben a legjobb volt a német tesztekben

[ Szerkesztve ]

(#510) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérédésem lenne csak. Projit szeretnék venni, és nem szeretnék rá sokat költeni. Hetente pár filmet néznék csak meg otthon. Ezt tudnám most elég olcsón megvenni:
Hp vp6311 [link]
Nincsenek nagy elvárásaim, de azért néhető lenne ezen a kép? DVD-ről és laptopról lenne meghajtva.

Előre is köszi

(#511) danih válasza liquidmoon (#510) üzenetére


danih
addikt

Jó lesz az dvd-re, tök mindegy :)
Gondolom használtan veszed, mert ezt a modellt már nem forgalmazzák, szóval ezt gondold meg, ugyebár a lámpa miatt...

(#512) tavimano válasza liquidmoon (#510) üzenetére


tavimano
tag

Mennyiért vennéd, mert 65-70eFt már kapsz zsír újat. Gondold meg a lámpa miatt...ezmellett biztos, hogy halkabb is.

[ Szerkesztve ]

(#513) Márton válasza liquidmoon (#510) üzenetére


Márton
nagyúr

az a 36dB már nekem biztos sok lenne.
de ha csak akciófilmet, meg koncerteket nézel, akkor elmegy :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#514) tavimano válasza Márton (#513) üzenetére


tavimano
tag

Akkor esetleg a legolcsóbb ACER X :F 1160

(#515) tavimano válasza Márton (#513) üzenetére


tavimano
tag

Akkor esetleg a legolcsóbb ACER X1160

(#516) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Hello!

Prezentációs célre keresek projektort, nem fix beépítésre. Milyet érdemes venni?
Látom, hogy ajánlottátok az OPTOMA DX609 - 127 936 Ft-t. Ez mennyire jó? Fókusz, trapéz mennyire állítható?

Köszi! :R

Üdvözlettel: Gabi

(#517) tavimano válasza Shia-ko (#516) üzenetére


tavimano
tag

Szevasz!

Ha nappal is szeretnéd használni akkor 2500-4000 lumen körül nézelődj, de sztem az utóbbi a jobb, annak van tartaléka. Ennyiért jó, de ne várj sokat. A trapéz korrekcióról a User Manualt letöltöd hozzá és ott megtalálsz mindent, a fókusz az teljesen jól állítható mindegyik gépben, nem lesz tű éles de jól kiélesíthető, a rácsot láthatja egy jobb szemű felhasználó.

Üdv :)

(#518) mr-toma válasza Az-X (#452) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Sziasztok, én is projektor vásárlás előtt állok és az alábbi kettőt versenyeztetem:

Acer H5350
és
Infocus x9

Árban (Árgép) tudásban hasonlóak, melyik lehet megbízhatóbb, jobb alkatrészutánpótlású stb?
Nekem otthoni DVD filmnézésre kellene 16:9-be.

X ! Melyik nagykerben osztogatják az Infocust olcsóba? Megírod? Köszi.

Üdv minden proji tulajnak és leendő tulajnak!
Mr-Toma

[ Szerkesztve ]

(#519) tavimano válasza mr-toma (#518) üzenetére


tavimano
tag

Várj egy hetet hamarosan tesztelni fogja itthon egy neves szakember az X9-et és az alapján többet tudok mondani. Legyél türelemmel.

(#520) mr-toma válasza tavimano (#519) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Köszi tavimanó, egy kicsit még bírok várni.
Üdv.

(#521) Draken


Draken
őstag

Eléggé felkaptam a fejem erre a projektoros megoldásra (evidens h most monitor van), kérdésem az lenne, hogy mik kellenének ehhez (proji, vászon..) és kb mennyibe lennének össz, ha filmnézésre és játékra használnám. előre is köszönöm a válaszokat!

(#522) tavimano válasza Draken (#521) üzenetére


tavimano
tag

Én először csak projit vetem, majd kerestem egy sima fehér falfelületet, és is volt. Tehát a proji árába, vásznat meg lehet használtan eléggé sokat hirdetnek vatera, avforum...

(#523) Draken válasza tavimano (#522) üzenetére


Draken
őstag

Ez oké:) csak kíváncsi lennék ki mit ajánl így elsőre és mennyibe kerülne össz ami ehhez kell amit leírtam az előbbi hsz-be

(#524) tavimano válasza mr-toma (#520) üzenetére


tavimano
tag

Na meglett egy körbelüli teszt, Balázs szerint közel egy szinten van a HD65-el sokat nem kell várni tőle. A színeket néhol elrontja, színkerék olyan 3x-os mint a HD65. Kontrasztot még nem mért, konzolozni nagyon jó mert van fényerő bőven, emiatt kicsit rossz a feketéje mozin. Ha itthon veszed akkor 200eFt körüli összegért, tartalék lámpával megkaphatod a Bandl konferencia stúdiónál.

Remélem tudtam segíteni, üdv, manó

(#525) Márton válasza tavimano (#524) üzenetére


Márton
nagyúr

az mit jelent hogy a színeket elrontja??
A 3x az egyben szép, nagy szivárványt jelent?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#526) mr-toma válasza tavimano (#524) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Ér ez az X9-es 40000 Ft-tal többet az Acer H5350-nél?
Egyébként meg gyanúsan egyforma a felépítésük is,
specifikációjuk is csak 500 kontraszttal tér el. Nem lehet, hogy szinte ugyanazok a kütyük vannak bennük, csak a márkanév miatt van árbeli különbség?
Hátha besüllyed az áruk, picit még várok.:)

Azért szívesen veszünk további infókat mindkét típusról, szerintem sokak szemeznek velük.

Üdv.: Mr-Toma

(#527) tavimano


tavimano
tag

A 3x-os színkeréknél könnyebben észre lehet venni a szivárványt. A színeket elrontja... nem tudom a tesztet nem én csináltam, aki elkövette annak nagyon jó szeme és jó gépe van. Anno a HD65-ről ezeket nem írta, de ez példányonként is más.
Ami biztos, hogy agyon kalibrálni nem lehet ha kevesebbet lehet rajta állítani mint a 65-ön akkor számomra felejtős lenne, de nekem már van gépem.
Az Acer H5350-nél engem nagyon zavart, a piros kiugrása, és nem is lehetett visszavenni sem.
Ha itthon veszed kapsz magyar garit+pótlámpát ennyit simán megér az Acer-től jobb, csak kérdés mennyivel?
Ne is álmodj hogy, valahol is lejjebb megy ezeknek az ára az ok egyszerű, már a bevezetés a piacra meg volt arról lemaradtál. És egyébként is hamarosan is vége az uborkaszezonnak, és elindulnak felfelé az árak, jön a karácsony és akkor úgy is ellehet adni bármit.

(#528) mr-toma válasza tavimano (#527) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Ez a 3x, ez a színkerék sebességére utal, ugye?
Ez gyengusznak számít?

(#529) tavimano válasza mr-toma (#528) üzenetére


tavimano
tag

Igen arra, nekem volt már 4X-em is, de azon sem és ezen sem látom a rainbow-t. Lehetne több is... az Acer-nél én jól láttam a rainbow-t, de a HD65-nél már nem annyira zavart. Ha akarod lejössz és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#530) hype válasza mr-toma (#528) üzenetére


hype
csendes tag

hali, nekem acer 5350 van 2 honap hasznalat utan meg vagyok vele elegedve. rainbowt megszoktam, alig veszem mar eszre, akkor se zavaro, eleinte nagyon zavart. ha valaki eloszor latja a projektor kepet, megkerdezem, hogy lat e valami zavaro villodzast, de eddig senki nem panaszkodott, teny hogy letezo hiba, de megszokhato. en viszonylag nagy kepet vetitek, 272 cm szeles, amin a hibak jobban kijonnek, de az elmeny is nagyobb. a szinek eltolodasat nem vettem eszre, teny hogy nincs annyi beallitasi lehetoseg mint a tobbi tipusnal, de szerintem a vetitett kepre nem lehet panasz. en 116e ft ert vettem, az izzo 4000 oras eco modban es 33e ft ert lattam bele potizzot, szoval nem egy draga darab, ha valaki sokat akarja hasznalni, akar szamitogeppel jatekra is, akkor eleg koltseghatekony. elso projektornak jo, utana majd latod mik az igenyeid, de igy utolag nem bantam meg a vasarlast, ami szembeotlo valtozast jelentene az a nativ 1080p, de az mar egy masik kategoria.

(#531) danih válasza hype (#530) üzenetére


danih
addikt

Üdv ismét, még egy elégedett tulaj :)
Én már júni óta nyúzom, és szintén meg vagyok vele elégedve....
Film, játék, tv, minden kiváló... Az áráért jó választás.

(#532) tavimano


tavimano
tag

Mindenki elégedett lesz azzal amije van. Velem is madarat lehetett fogatni mikor megvettem életem első projiját. Most azon csodálkozom, hogy voltam képes olyan sok pénzt kiadni egy olyan borzadályra. Hangos volt meg nem is volt igazán jó képe.
Különbséget csak azok látják akiknek több projijuk, és tájékozottabbak is egy picit. Ezek az emberek kritikusabban nézik a dolgokat, nem igazán elégedettek sohasem, de ezzel át lehet esni a ló túloldalára. Ezért vagyok kritikus, meg próbálom úgy nézni én is, hogy jó is legyen.

Ha szigorú akarok lenni akkor azt mondom ami most van(HD65) az sem jó mert korom sötétben még mindig világít a feketéje. A kontraszt is kevés 10-20000:1 már elégedett volnék natív 600-700:1 mellett, de ilyen elérhető árban nincs jelenleg.

(#533) kangoo


kangoo
tag

Miért nem lehet (itthon) olcsón kapni kifejetten mozizásra való low-end projit? Vagy lehet, csak én nem találom? ;)

(#534) danih válasza kangoo (#533) üzenetére


danih
addikt

De van, úgy hívják Acer H5350 :)
Ha kicsit több pénzed van akkor Optoma HD65...

(#535) kangoo válasza danih (#534) üzenetére


kangoo
tag

Tudom, az évek alatt nagyon lementek az árak, de még ez is jóval a büdzsém felett van (ami legfeljebb120e). Egy régebbi 480p modellel bőven beérném, de azokból normálisat csak aranyáron kapni.

[ Szerkesztve ]

(#536) tavimano válasza kangoo (#533) üzenetére


tavimano
tag

Vagy az InfocusX9.

(#537) tavimano válasza kangoo (#535) üzenetére


tavimano
tag

A válasz nagyon egyszerű, nem adja el senki, mert keveset kapnának érte max 50e ezért inkább addig hajtja mindenki amíg kipurcan a lámpa, de ha megtudják olcsón úszni akkor még egy kört mennek vele.

(#538) tavimano válasza kangoo (#533) üzenetére


tavimano
tag

Amit most lehet kapni HD65 és társai(Acer H5350, InFocusX9, LG AH215)ezelőtt 4-5 évvel a "milliós kategória darabjai voltak" mit akarsz ennél olcsóbb projit :W , én örülök, hogy most itt tartunk, és szépen mennek lefelé az árak. :))

[ Szerkesztve ]

(#539) kangoo


kangoo
tag

'mit akarsz ennél olcsóbb projit'

Mert mindenhol azt olvasom hogy egy SVGA adatproji is alkalmas filmekre, ami árban a legolcsóbb mozis darab felét kóstálja ("de azért mégsem az igazi"). Tapasztalatom viszont egyik fajtával sincs.

[ Szerkesztve ]

(#540) tavimano válasza kangoo (#539) üzenetére


tavimano
tag

SVGA számold ki 16:9-ben mennyi is a felbontása..., mert a 720x576 nem jön ki. De én kiszámoltam neked 562x450, így már nem is igaz, hogy elég a filmekre. Az 576 sorhoz meg 1024-es oszlopfelbontás kell. De sok estben annyira kevés az infó tartalom, hogy bőven elegendő egy 480-as proji a megjelenítéshez, DVD-nél. A kontrasztról nem is beszéltem, ami a prezis cuccoknál a béka s@gg@ alatt van, + ehhez jön a zaj is, és az 1 jobb esetben a 2x-es színkerék. Sztem ezek a 130eFt-os ajánlatok nagyon is batáriak.

[ Szerkesztve ]

(#541) kangoo


kangoo
tag

130e-ért jelenleg csak a pixmaniánál kaphatók; egy hazai webshop ajánlatánál az ár rögtön ugrik egy áfányit :)

Most jött ki egy új Viewsonic, XGA felbontás és 5x színtárcsa. 110e Ft

[link]

kerülendő? :)

[ Szerkesztve ]

(#542) #67688960 válasza kangoo (#541) üzenetére


#67688960
törölt tag

(#543) tavimano válasza kangoo (#541) üzenetére


tavimano
tag

Az 5x színtárcsa nem a szegmensek számára, mint ahogy azt gondolom gondoltad, hanem csak a sebességére(5x azt jelenti hogy 5x50Hz=250Hz-en forog).

De itt szinte semmit sem írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#544) mr-toma válasza kangoo (#541) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Ahogy láttam ez 5 szegmensű színkerekű mint inkább 5x sebességű.
Ez az LG AH215 finom darab lenne, de bőven nyaldossa a 200 ezret, és felülről ráadásul.
Hosszas tanulmányozás és infógyűjtés után én az Infocus x9-et választom, de picit még várok, mert érzem, hogy 5-10 ezerrel lejjebb fog menni az ára (vagy nem :) ) és akkor lecsapok.
Első projinak tökéletes lesz, ár/érték arányban szerintem ez optimális. Először én is azt mondogattam, hogy elég nekem egy SVGA prezentációs proji 70K körül, de úgy látom muszáj lesz picivel többet szánni rá, hogy később meg ne bánjam, és még így is örülök, hogy nem több százezer forintokról beszélünk.
Üdv.

(#545) hype válasza kangoo (#541) üzenetére


hype
csendes tag

kangoo: mozizasra prezis projektort nem igazan erdemes venni, illetve addig fog tetszeni, amig nem latsz egy legalabb hd ready hazimozi projektort. egy tobb meteres vetitett kephez nagyon kell a minnel jobb felbontas, ebbol a 720p a megfizetheto. az acer 5350 most 125e a pixmanianal, en is onnan rendeltem es nem volt gondom, szerintem megeri az arat.

(#546) tavimano válasza hype (#545) üzenetére


tavimano
tag

azon a 15-21eFt-on már nem érdemes vacillálni...én drágábban vettem, de így is kedvezményem volt.

(#547) mr-toma válasza hype (#545) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Ha Pixmania-tól rendelsz, akkor kapsz rendes ÁFA-s számlát is, amit el lehet számolni?

(#548) Márton válasza mr-toma (#547) üzenetére


Márton
nagyúr

én úgy tudom igen

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#549) hype válasza mr-toma (#547) üzenetére


hype
csendes tag

a szamlat pdf ben kapod meg, alairva, lepecsetelve, asszem magyar adoszammal, amit ki lehet nyomtatni es elvileg elszamolni. de ez nekem is kerdes, az index foruman azt irtak, hogy mukodik a dolog.

(#550) mr-toma válasza tavimano (#451) üzenetére


mr-toma
csendes tag

Tavimano,
írtad korábban, hogy a BenQ W500-as az felejtő. Mi a gond ezzel szerinted?
720p az rendben, 5000:1-es kontraszt az elég finom, 1100 lumens videohoz elég, nincs szivárvány, HDMI bemenet és 32/28 dB. Hasonlítom az X9-hez, árban hasonlóak, dilemmázok.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.