Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) c4 válasza Játékos (#1250) üzenetére


c4
őstag

Nem onnan veszi remélem, mert akkor kap hozzá ajándék vásznat is ennyiért. :)) :DD :DDD

(#1252) Manci válasza c4 (#1251) üzenetére


Manci
tag

hehe

158ért nem, nem kapok. EZ az okosság. Ott vettem, ahol a vásznamat is és mivel már "ismerősnek" számítok ott, így ki lett variálva, h vászon nélkül vételezem meg (hisz abból Nekem elég jóm van), netto áron.

[ Szerkesztve ]

Aha. De. Igen.

(#1253) Játékos válasza Manci (#1252) üzenetére


Játékos
addikt

Áhá! Akkor Te elég jó boltot csinálsz! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1254) zetorakicet


zetorakicet
tag

digitall-osok jó fejek, én hiába vártam ott másfél hónapot a 7 napra ígért infocusra...

(#1255) Játékos válasza zetorakicet (#1254) üzenetére


Játékos
addikt

Az igen!

Akkor Te SOKKAL türelmesebb voltál, mint én! Ha az elején azt mondják, hogy nehéz beszerezni, és 3-4 hét, mire meglesz, akkor azt mondom, hogy korrekt dolog, bár ebben az eseteben az a veszély fenyegeti őket, hogy az ügyfél keres addig másik boltot. Hiába ők a legolcsóbbak, de ez így egy rakás kaki. Megbízhatatlan, amatőr banda, akik a termékekről egy szót nem tudnak mondani! Analfabéták...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1256) Manci válasza Játékos (#1255) üzenetére


Manci
tag

...hát igen...

Nem éppen elöny ez a pár tulajdonság akkor, h ha valaki el szeretne adni BÁRMIT is :)

Mellesleg MA jött meg az InFocus x9-em, NAGYON meg vagyok vele elégedve, hiányosságai ugyan vannak, csakis kompromisszumok mellett tudom/lehet beállítani a színeket, a fekete lehetne sötétebb, de úgy az összekép NAGYON rendben van.

De ami a legfontosabb, h ilyen Ár/Érték aránnyal SEMMI mást nem lehet most venni!!!!

Utólag is nagyon szépen köszönöm az összes kedves hozzászóló (c4 ;) ) tanácsát, véleményét és főleg gyors reakcióját.

Üdv

u.i.: Aa köv. minimum HD80 lesz :) De az már egy másik törpént ;) És nem is mostanában :)

...a hangot ASUS Xonar D2 szolgáltatja...

Aha. De. Igen.

(#1257) c4 válasza Manci (#1256) üzenetére


c4
őstag

:U :C :C :DD Jó mozizást! Csak jó tanács, kalibráld be a vetítőt és rögtön megnyugodsz. Fényerő, kontrasztot mindenképpen. A neten találsz letölthető anyagot, INHD HD Tune-up.ts.
Ezután mindjárt szebb lesz a fekete. :)

Szerintem a következő már nem "lámpás" projid lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1258) Játékos


Játékos
addikt

Nos Uraim!

Jelentem, hogy megvan a projektorunk, összeállt a mozi! Túlteljesíti az elvárásokat! Gyönyörű! Nem bánom, hogy mellette döntöttünk, nem pedig plazmát vettünk! :N Mutatok képeket Nektek, csak tudjam kizavarni innen a kölyköket... :DDD
Ja, X9-ről van szó. Egyébként nekem ezt a kalibráló bigyót nem segített megtalálni a gugli... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1259) c4 válasza Játékos (#1258) üzenetére


c4
őstag

Tessék, kérlek, jó állítgatást, kellemes szórakozást kívánok! :C

[link]

Az "other" alatt találjátok. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1260) Játékos válasza c4 (#1259) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, mindjárt megnézem!

Itt meg van 1-2 kép.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1261) c4 válasza Játékos (#1260) üzenetére


c4
őstag

Á, nagyon király! Mindjárt eladom az enyémet és veszek egy ilyet....
Na jó, mégse, de nagyon szép képet vetít. :C :C :R :R A mai szlogenetek: "mikor lesz már este?" :DD :DD :D

(#1262) c4 válasza Játékos (#1260) üzenetére


c4
őstag

Ugye azért jobb, mint egy prezis proji? Megéri azt az árkülönbséget. :)

(#1263) Játékos válasza c4 (#1262) üzenetére


Játékos
addikt

Nincs semennyi összehasonlítási alapom! :N

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1264) Játékos válasza Játékos (#1263) üzenetére


Játékos
addikt

Viszomt nem épp az X9-re mondták, hogy egy átalakított przis projektor? :F Asszem, erre. 1800 lumenes gép, persze eco-módban megy. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1265) c4 válasza Játékos (#1264) üzenetére


c4
őstag

Igen, lehet, nekem is soknak tűnik az 1800 lumen, de hogy abból mennyi a valóság az más kérdés. :)

(#1266) Játékos válasza c4 (#1265) üzenetére


Játékos
addikt

Asszem, eco-módban 1500, de ennek az az alőnya, hogy ha nincs tök sötét, akkor is komolyan élvezhető a mozi! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1267) Manci


Manci
tag

c4!

Adtad ezt a linket http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php

Tök jó cuccok vannak rajta, de sehogy sem lelem a letöltési lehetőséget :(
A file nevére klikkelve semmi sem törpénik. Jobb klikk Save As sem műxik. Nem vágom, pedig nem vok annyira gyöksi :)

Aha. De. Igen.

(#1268) c4 válasza Manci (#1267) üzenetére


c4
őstag

Nem a file nevénél kell letölteni, hanem a számoknál: "part". Azután ima, hogy a szerver ne legyen túlterhelt. Sokszor kell különben próbálkozni. :U De ingyenes! :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#1269) c4 válasza Játékos (#1266) üzenetére


c4
őstag

Egy a lényeg, tetszik, használjátok egészséggel! :C :C :R

Elméletben tehetsz a lencse elé szűrőt is, ha sok a fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#1270) Manci válasza c4 (#1269) üzenetére


Manci
tag

"Nem-lámpás" proji?!

Aha. De. Igen.

(#1271) c4 válasza Manci (#1270) üzenetére


c4
őstag

Lézeres, ledes lesz a következő generáció. 20000 órás "izzó" élettartam körül. :D :DD

(#1272) Manci válasza c4 (#1271) üzenetére


Manci
tag

:U

Aha. De. Igen.

(#1273) rii


rii
nagyúr

sáó

próbáltam keresni, de nem találam általános választ ....

filnézésre milyen projektrot választanátok
illetve mekkora távolságból jó projektort nézni?

3-4-5 m is elég?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1274) Játékos válasza rii (#1273) üzenetére


Játékos
addikt

Mindenkinek más jön be.Én most vettem X9-et, 2 méter széles képet nézünk 3-4 méterről. Teljesen jó!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1275) Manci


Manci
tag

Én is most vettem InFocus X9-et, 3.5-4 m-ről nézek vele 96"-es képet és tökéletes.

Aha. De. Igen.

(#1276) Petiqe


Petiqe
tag

Valami pc-s vagy konzolos játékot próbáltatok már az x9-en ? nagyon tetszik nekemis azok alapján amiket olvasni lehet róla és nemis túl drága.

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#1277) c4 válasza rii (#1273) üzenetére


c4
őstag

A teljes igazséghoz az is hozzátartozik, hogy egy átlag házi-mozi projektor úgy 1200 ANSI lumen körüli, és nagyjából a jobbak, 4 ezres kontraszttal bírnak. De ár/érték arányt, izzóköltség miatt most az Infocus x9 remek választás lehet kezdő projektorosok számára. Mindazon hátrányok ellenére, amik bele vannak konstruálva. Remek minőségben nézehtsz egy 240 széles vásznat 4 méterről ezen készülékkel, mert a 720p támogatású DLP chip elég kis "pixelközzel" rendelkezik ehhez és nem zavaró a kép "csirkeháló" effektusa. De DLP tecnikánál mindig is kisebb volt ez a "hiba"jelenség.

(#1278) Játékos


Játékos
addikt

Akinek van tapasztalata, az megválaszolhatná azt a kérdést, hogy egy HD65 mennyivel jobb az X9-től? Kontrasztja jobb, azt olvastam, de arra érdemes lehet cserélni? Vagy annyival nem jobb, amennyivel drágább? :U
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1279) Petiqe válasza Játékos (#1278) üzenetére


Petiqe
tag

Itt ír az x9 vs hd65 ről. De ezt biztos ismered.
Esetleg tudsz válaszolni arra amit 2vel ezelőtt kérdeztem ? :F

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#1280) c4 válasza Petiqe (#1279) üzenetére


c4
őstag

Ja, jobb szerintük az x9. :)

(#1281) Játékos válasza Petiqe (#1279) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi a válaszokat!

Én próbáltam már játékkal! Szerintem nagyon jó, de ezt érdemes messzebbről nézni, mint a mozit! H.A.W.X. alatt néha tökre elszédültem, de nagyon jó volt! :K A világos részek teljesen profik, még a sötétebb jelenetekre kíváncsi vagyok azért... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1282) Manci


Manci
tag

A sötétekről csak annyit, h hiába van picit több fényereje - mint kéne -, a ténylegesen pöpec fekete színért/árnyeletokért IGENIS teljesen be kell sötétíteni. Ez van, nincs mit tenni. DLP. Ennyi pénzből nem szabad csodát várni, mégsem egy 600.000es 720p Sim2, de mindentől függetlenül borzalmasan jó képe van, a megfelelő beállítások után.
Hogy a HD65 milyen, sajnos nem tudom, Nekem nem volt, hiába vannak a tesztek, hozzászólások, vélemények, mégiscsak AZ számít, amit Te látsz. Ha van rá módod, mindenképpen nézdd meg valami bemutatóteremben a különbségeket, majd mérlegelj, h esetlegesen ha van, amiben jobb, és lényeges különbség, megéri-e azt a 100e többletet...

Viszont 1 biztos: annyival nem jobb (sőt!), mint amennyivel drágább! Ez tény.

Véleményem szerint azt kell nézni, h megéri-e az árát amire használni fogod, ki fogod-e használni a tudását, stb... Fölöslegesen, idióta villogás miatt nem szabad mindenféle luxust megvenni csak azért mert h milyen zsír jó/új, pöpec, stb... És ki sem használod. Vagy nem tudod.

Aha. De. Igen.

(#1283) c4 válasza Manci (#1282) üzenetére


c4
őstag

Tök mindegy milyen technológiával vetítesz, a sötét részletek láthatóságához sötét környezet kell. Még Sim2-nél is. :) Ne feledjük, az x9 csak most ennyi! :)

Ha túl zavaró a szemednek a sötét jelenetek után hirtelen világos jelentre való váltás, ( hunyurgás) akkor tehetsz a lencse elé egy szűrőt, amivel csökkented a fényerejét a projidnak. Még ECO módban is.

[ Szerkesztve ]

(#1284) Játékos válasza c4 (#1283) üzenetére


Játékos
addikt

Más az eredménye annak, hogyha szűrőt teszek a lencse elé, vagy a fényerőből veszek vissza?? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1285) rii


rii
nagyúr

köszi mindenkinek!!!!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1286) Manci


Manci
tag

De fényerőcsökkentés eredményeként minden egyéb szín is halványabb lesz nem? Mármint nem lesznek annyira telt színek, amin még a BrilliantColor sem segít. Legalább is természetesen próbáltam a ECO-ját, de Nekem nagyon nem jött be :(

Aha. De. Igen.

(#1287) c4 válasza Manci (#1286) üzenetére


c4
őstag

Azért sokszor távol van a BC a valós színvilágtól, de beismerem, nagyon látványos

Én inkább csak nagyon sötét filmeknél kapcsolom be, ott segít szerintem és nem a szín, képvilág kárára.

[ Szerkesztve ]

(#1288) Játékos válasza c4 (#1287) üzenetére


Játékos
addikt

Nem látom nagy varázslatnak ezt a BC-t. Ha nem tudom, hogy be van-e kapcsolva, akkor csak tippelni tudnék. Nincs sok különbség... :N
Ellenben tök jó érzés, hogy sorba jönnek a haverok, és mindenki elismerően (irigykedve ;] ) bólint, mert igazából úgy vannak, mint én voltam: nem számítottak illyen szépre! :DD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1289) c4 válasza Játékos (#1288) üzenetére


c4
őstag

Ja, májnövelő mellékhatás, mi? :DD

(#1290) Manci válasza c4 (#1289) üzenetére


Manci
tag

... azért szigorú lenne az X9-et valami 250 Ft-os 3:2-es VBK-hoz hasonlítani :))

[ Szerkesztve ]

Aha. De. Igen.

(#1291) c4 válasza Manci (#1290) üzenetére


c4
őstag

Télleg, neked DATA projid volt, nem? Megérte a csere?

(#1292) Manci válasza c4 (#1291) üzenetére


Manci
tag

?

BenQ MP610-em volt már vagy 2-3 éve, és nem cseréltem, hanem eladtam és vettem az X9-et...

Teljes mértékben összehasonlíthatatlan... annyira nagyon tetszik/más, mint az előző. Gyakorlatilag mindenben más adatai vannak, kivéve a technológiát: DLP (RuLeZ!) ;)

Akkor néztem volna csak nagyot, ha BenQ MP610-ről ThemeScene HD80-ra cserélek. Vagy InFocus X10-re ;)

De még nincs értelme, nincs is annyi FullHD-m, BR olvasót is csak most fogok beszerezni, gyári BR film meg még mindig 5-10e között mozog. Úgyhogy várok, addig is x9 :D

Aha. De. Igen.

(#1293) paryxx


paryxx
tag

Hi!
Tegnap vettem egy Dreamvision CineXone projit,kezdő vagyok :U milyen vásznat ajánlotok hozzá? :R

(#1294) c4 válasza paryxx (#1293) üzenetére


c4
őstag

Minél nagyobbat és hullámmenteset. :) :C

(#1295) Manci


Manci
tag

Hmmm....

Mit tudok kezdeni befelé "pöndörödő" (?) vagy hajló vászon széllel? :(

Aha. De. Igen.

(#1296) c4 válasza Manci (#1295) üzenetére


c4
őstag

Xerintem semmit. :(

(#1297) Manci


Manci
tag

Csak mert volt olyan vászon is (amikor vettem az enyémet), amit 2 oldalt kötél merevített ki ízlésesen, jól nézett ki. EZ volt az egyetlen különbség ez és az enyém között. Pénzben viszont pontosan 100e volt :(

Normális ez?

Aha. De. Igen.

(#1298) AMDFan


AMDFan
addikt

Hello!

Mostanában gondolkoztam nagyképernyős TV vagy prjektor vásárlásán, de elég tanácstalan vagyok. Alapvetően szeretnék nagy képet kapni, ezért áldoznék többet a projektoros megoldásra, viszont nagyon megijedtem attól, hogy úgy láttam, max fél év garanciát vállalnak a lámpákra. Aztán ha nekem kiég a 7. hónapban akkor megint kb. 150k lenne egy új izzó. Van ezzel valami tapasztalat? Nálunk elég silány a villamoshálózat, a hagyományos villanykörték is viszonylag gyakran kiégnek. Mit gondoltok a témáról? Mennyire tartósak a projektorlámpák?

Köszi!

UI: mellesleg egy Epson TW-680 vagy TW-700-at néztem ki magamnak, ez mennyire megfelelő házimozira?

(#1299) Ati007 válasza Manci (#1297) üzenetére


Ati007
őstag

nekem ILYEN van és azt kell mondjam megéri a különbözetet mert nem hullámosodik. :K

(#1300) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!!

Most találtam rá erre a topikra...A multkor egyik ismerősömnél voltunk és megnéztük a projektorát....Nekem az nem tetszett benne,hogy amikor néztünk rajta egy filmet vagy valamit akkor ilyen hálószerű valamik voltak a falon...Ilyen kis négyzetek...Azt nem lehet eltűntetni simára mint egy monitornál?Ha nem lennének akkor jó lenne valóban de igy zavaró..Vagy nem létezik olyan projektor amin nincsennek ezek a kis zavaró négyzetek?A moziban ott hatalmas a kép de ott sosem kockás hanem sima,írtó jó minőségű....
Van olyan projektor amin nem látszanak ezek picit sem?Tehát olyan mint mondjuk egy CRT
monitor képe amikor mondjuk megnyitjuk az about blankot...Sima ,fehér.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.