Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Spirit válasza Badb0y (#247) üzenetére


Spirit
őstag

A kulcsszó a kontrasztarány. A boltokban többezer wattos megvilágításban látod a tv-ket, de az otthoni világításban, esetleg sötétben az lcd-nek nincsenek igazi feketéi, ellenben a plazmával. Jó 10x-es a kontrasztkülönbség. Arról nem is beszélve,hogy egy jobbfajta lcd még ditheringel is csak 8+2 bit-es tudtommal(mármint a színek számát illetőleg), míg a plazma talán a 4 milliárd színt is tudja(?). Az már más kérdés,hogy egy fullhd plazma, ami méretben is versenyre kelhet egy projektorral, abból az összegből már olyan projektort kapsz, ami szintén fullhd-s, és némelyik mozi megirigyelhetné:)

(#252) Spirit válasza sysrq (#240) üzenetére


Spirit
őstag

Én pl az edigitalban vettem a projimat részletre. Nagyon jó feltételeik vannak, ajánlom figyelmedbe. 30e ft indulót fizettem(én választottam), és a 10 hónapos konstrukciót választottam. Így mindössze 10*7400ft-ot kell fizetnem. Jóformán 4e ft kamat van rajta össz-vissz. Ennyiért ajándék volt ez a kis vetítő.

(#253) #67688960 válasza sysrq (#250) üzenetére


#67688960
törölt tag

Mivel a 1024x 4:3-as felbontás és vagy fekete csík lesz a kép fölött és alatt, vagy levágja a két szélét(panscan) 720p és 1080p-en, mert ezek meg majdnem minden mozifilm 16:9-es.
Vagy ráteszi az egészet és torz lesz a kép.
A 16:9-esnél meg fordítva van, torzításmentesen és maradéktalanul a 4:3-as filmeknél lesz a két szélén egy fekete csík.
Szóval ha többségében 4:3-as módban akarod használni, csak akkor érdemes 4:3-ast venni.

[ Szerkesztve ]

(#254) Enton válasza Badb0y (#248) üzenetére


Enton
addikt

Valószinű léteznek ilyen vásznak!De én nem nagyon láttam még őket a boltok listájában!
De ha azt vesszük hogy egy sima 2*2m vászon is elég jó árban van akkor ezek a kimondottan felbontást támogató vásznak akkor meg mégdrágábbak!mindehez persze adott távolságok kellenek a pontos vetítéshez és az már kötöttségekkel jár!:(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#255) #67688960 válasza Enton (#254) üzenetére


#67688960
törölt tag

;] szólj hogy írják rá: 1080p ready
egyébként a feszített vászon a legjobb, de egy kicsi olcsó is 76e-től volt nálunk pár éve

[ Szerkesztve ]

(#256) Badb0y válasza #67688960 (#255) üzenetére


Badb0y
addikt

Hol dolgozol ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#257) #67688960 válasza Badb0y (#256) üzenetére


#67688960
törölt tag

úgy értettem, hogy nálunk magyarországon, bocsi

(#258) tkazmer


tkazmer
addikt

milyen árban vannak a legolcsóbb olyan projektorok, amelyek szabadtéren is használhatóak? Nem kell, hogy vízálló legyen, csak lehetőség szerint adjon látható képek (sporteseményeken eredménykivetítéshez kellene)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#259) whYz


whYz
addikt

hali
melyik projektort ajánljátok film nézésre? konkrét típusra gondolok...
gondolom natív 16:9-nek kell lenni... többet nem vágok
max olyan 150-200k legyen

[ Szerkesztve ]

(#260) Enton válasza whYz (#259) üzenetére


Enton
addikt

Egy két oldalt kell csak visszaolvasnod és elégé jó gépeket találsz filmre, főleg 720p felbontással!Az árban viszon ebben a kategóriában érdemes egy kicsit kintebbmenni mivel a jó kis epsonok és sony-k már sajnos néhol a 250-300k surolják!
A kisebb felbontásban 800*600 és 1024*768-banm viszont ennyi pénzért is fogsz találni jó gépet!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#261) M@trixfan válasza Badb0y (#247) üzenetére


M@trixfan
addikt

Honnan érdemes kint vásárolni? Eddig csak itthon néztem körbe, de szembesültem az árkülönbségekkel. :(((

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#262) whYz válasza Enton (#260) üzenetére


whYz
addikt

és egy ilyen projektor az milyen lenne?
elég olcsó és 720p... igazából nekem a max az 200k lenne :(

[ Szerkesztve ]

(#263) ankaz válasza M@trixfan (#261) üzenetére


ankaz
tag

Angliából:
http://www.pricerunner.co.uk/
olyan mint a depo, több cég kínálatát gyűjti össze

esetleg ebay, ott sok új, garos van, sokszor rendes cég hírdetése

(#264) Enton válasza whYz (#262) üzenetére


Enton
addikt

Az ára miatt is eléggé megfontolandó és dlp-s azaz szívárványeffektusos de ha ez nem zavar akkor kitünő vétel lehet a 720-ok közt.
Mindenesetre próbáld ki mielőtt döntesz! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#265) ankaz


ankaz
tag

Végre csináltam pár képet, bár nem lettek igazán jók. Nem volt időm a beállításokkal tökölni, automatán meg nem az igazi. Akit érdekel a benq w500 és a vetitet képe az itt nézheti meg.

Simma falra lett vetitve, eco módban, késő ese, tehát a szoba teljesen sötét. Csinálok majd rendes képet is, csak várjatok továbbra is türelemmel. Ha nem érdekel senkit akkor viszont nem strapálom magam.

(#266) M@trixfan válasza ankaz (#263) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszi, nézem. Milyen a W500 hangja? Nagyon tetszik benne, hogy olcsó hozzá a lámpa a többihez képest. Jöhetnek még képek ha van kedved csinálni. :K

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#267) ankaz válasza M@trixfan (#266) üzenetére


ankaz
tag

A hangja nem vészes, halottam hangosabbat is. De semmiképpen nem elhanyagolható. Ha csendesebb jelenet van akkor felfigyelni rá, de egyébként nem lehet észre venni.

A kép kb 4méterről van vetitve. Tettem oda egy TV-t hogy lehessen érzékelni a méreteket. Sima meszelt falra megy a kép, de tervezem házi "vászon" készítését. Csinálok még képet, ha lesz időm akkor leveszem a helyéről (szekrény tetején) és csinálok jobb képeket a masináról.

Csak hétvégén van időm nézni, eddig 4-5 hét alatt 40 óra ment bele.

Teljesen meg vagyok vele elégedve, ajánlom mindenkinek.

(#268) sysrq válasza ankaz (#265) üzenetére


sysrq
őstag

Hajaj, strapáld magad a kedvünkért, minden információ kincset ér ami nem egy eladó szájából és nem "anetenolvastamvalahol" forrásból származik.
Engem az érdekelne nappal menyire változik az élmény a besötétített (esti) vetítéshez képest.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#269) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan üzletet Bp.-n ahol ki lehet próbálni projektorokat?
Előre is kösz!

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#270) M@trixfan válasza T-Nagyon (#269) üzenetére


M@trixfan
addikt

Eddig a ebben az üzletben voltam próbálni. Előre kell egyeztetni. Sajnos az örök ellentmondás itt is megvan, hogy tuti hivatalos garancia és vevőszolgálat, ellenben a netes boltok olcsóbbak.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#271) ankaz


ankaz
tag

Csináltam pár képet nappali fényviszonyok mellett.

Itt jön be a fény. [link]
Ilyen a kép. [link]
Világosba menüvel. [link]
Fényben közelről [link]
Minimális sőtétítés. [link]
Már jobb a kép. [link]
Közelről sötétítve. [link]
A dvd lejátszó alap képe sötétben. [link]

Remélem nem kevertem a linkeket.
A fényképek nem igazán adják vissza az éleséget, egy kicsivel jobb élőben. De sötétben kifogástalan képe van. Fényben kicsit gyenge, de egy házimozi projektornál szerintem ez nem gond. Egyébként vágtam egy OSB lapot az ablakba, az bőven elég sötétítéshez, és könyü ki-be rakni.

(#272) epson válasza retes (#1) üzenetére


epson
csendes tag

Szia! Én tudok segíteni. Írjj e-mailt. bignorbi@gmail.com

(#273) sysrq válasza epson (#272) üzenetére


sysrq
őstag

Kicsit megkésett válasz volt a srácnak.
2006-08-24 09:36:42 tette fel a kérését.

Ankaz kösz a képeket!

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#274) gambeca


gambeca
tag

üdv!

Nekem egy Plus u3-1080 projim van. dlp, natív 1024x768 felbontás

Erröl mi a véleményetek?
tud valaki projektor szervízt ahol szakszerüen kitisztítják, mert már poros a megjelenítő benne

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#275) #67688960 válasza gambeca (#274) üzenetére


#67688960
törölt tag

próbáld meg porszívóval, hátha elég neki
üdv!

[ Szerkesztve ]

(#276) gambeca válasza #67688960 (#275) üzenetére


gambeca
tag

kösz az tanácsot, ebben már le van ragadva a por... sajnos.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#277) RéNyBoY


RéNyBoY
csendes tag

[B]Hello!

Tanácsot szeretnék kérni! Milyen projektort vegyek? 2 projektort néztem ki:

EPSON EMP-X5
OPTOMA EX-530

Főképp meccsnézésre és filmre lenne alkalmazva, elég fényes helyen[/B]

Gyors válaszotokat előre is köszönöm!

(#278) stavross


stavross
tag

Sziasztok!

Kinéztem Házimozira egy ilyen [ACER H5350] projectort! Heti 1-2 filmet néznék rajta sötétített szobában
Megfelelő erre a célra? Szerintetek mennyire gáz ha ezen a felbontáson 4:3 tv adást is néznék néha pl: sport közvetítések

Köszi
Üdv Stavross

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#279) Enton


Enton
addikt

Ma fog megjelenni a Chip magazin vagyis már az ujságosoknál kell hogy legyen!Na és abban van egy 4 oldalas 720p projektor teszt táblázatokkal érvelésekkel és leírásokkal!Ajánlom figyelmébe minden projektort szánékozni vevőnek!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#280) #67688960 válasza Enton (#279) üzenetére


#67688960
törölt tag

Azért figyeljetek oda, mert olvastam már furcsát náluk.

(#281) wowmaster


wowmaster
csendes tag

Sziasztok!
Bocs hogy ide írok, de egy projektort áramtalanítottak így max 30mp-et ment a hűtés. Következő bekapcsolásnál lesz valami gond?

(#282) dr42


dr42
tag

sziasztok
ajnljatok nekem léygszi minél költségkímélőbb megoldást, projektor+vászon, szabadtéri vetítés (egy szálloda terasza), EB+olimpia - nem déli napsütés, hanem délután+este

(#283) sysrq válasza dr42 (#282) üzenetére


sysrq
őstag

Új kell, vagy megkockáztatsz egy használtat?
Ha újban gondolkodsz, el tudod számolni?
Az összes meccsére gondolom nem éri meg bérelni.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#284) dr42 válasza sysrq (#283) üzenetére


dr42
tag

lehet új vagy (kicsit) használt, de működjön. el tudom számolni, de attól még szűkösa keret ;)
nem nagyon hiszem, hogy 1 hónapra elfogadható áron adnának bérbe, és akkor még ez csak az EB

(#285) #67688960 válasza stavross (#278) üzenetére


#67688960
törölt tag

sötéített szobába nem kell 2000 lumen, a fele is elég,
a 4:3 nem gáz, egy kicsivel kissebb lesz a kép
az a gáz ahogy az UPC-nél adják az MGM-et, aki látta már az szerintem tudja miről beszélek, na az tök gáz

(#286) #67688960 válasza wowmaster (#281) üzenetére


#67688960
törölt tag

esetleg megdöglött az izzód, én szünetmentest tettem elé

(#287) #67688960 válasza dr42 (#282) üzenetére


#67688960
törölt tag

ajánlani nem tudok, de szerintem 2000-3000 lumenes gépeket kellene nézegetned fényes vászonnal

[ Szerkesztve ]

(#288) Pópa


Pópa
senior tag

Udv!

Egy projektort szeretnek itthonra.
Igazabol vegyes felhasznalasra lenne a gep, de foleg hagyomanyos bongeszes/OS/ szerver management szep nagy kivetitesere.
Am olykor sorozatot / filmet is neznek rajta.

Egy olyan gepet keresek, egyarant alkalmas hazimozi es prezentacios celokra is.
Affele hibrid (ha valasztani kell, akkor prezis beutesu) Mitsubishi, vagy Hitachi nyero lehet.

Az arakrol annyit, hogy UK-ben veszem a kutyut (Manchesterben lakom).
Magyar arban nyugodtan elmehettek 700 ezer korulig.

Kinek milyen ajanlata van? Segitsetek legyszives :)

[ Szerkesztve ]

Trust is good, control is better!

(#289) #67688960 válasza Pópa (#288) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem a házimozis 720p-s jó prezentálni is, lehet használni 1280x720ban torzításmentesen pc-s célokra.

(#290) feki80


feki80
tag

Sziasztok!

Éppen megjelenítő vásárlása előtt állok.Amit szerettem volna az egy Sony 40W4000 Full HD TV nade ez még mindíg nagyon drága számomra és igazából nagyon ki sem használnám.Blu-ray filmem nincs (kölcsönzőkben sincs még felénk), a PS3-as játékok meg szinte kivétel nélkül 720p-sek vagy az alatt mennek.
Most egy Samu 27" LCD TV-m van, de már kinőttem a képméretét.Nagy 40-42 colos HD ready TV-t meg nem igazán szeretnék, meghát nemsoká jön elméletileg az új technológia, szal egy olyan 2-3 évre egy átmeneti időszakra kellene valami megjelenítő.
Ekkor jött a képbe a projektor.Hosszas kutakodás után találtam egy új szériás LPD projektort korrekt áron.Ez az Acer H5350-s projektora lenne.Lényeg: 720p-s natív felbontás,2000 lumen fényerő, 2000:1 kontrasztaránnyal, ColorBoost technológiával rendelkező készülék.
Az ára 160k körül mozog+vászon.
Az lenne a kérdésem, hogy kapok közel olyan képet mint most a kis LCD TV-men csak nagyban? :D
Életemben nem láttam ilyen projektort, ki sem tudnám sehol próbálni.Szóval ha valaki rendelkezik ilye vagy valami hasonló projektorral és esetleg játékra is használja (PS3, xbox360,PC), vagy csak tud róla valamit, annak nagyon megköszönném ha megosztaná a tapasztalatát.

(#291) #67688960 válasza feki80 (#290) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vannak boltok ahol meg lehet nézni működés közben,
pl.:[link], [link]
Ezekben ugyan nincs acer de optoma hd65-öt meg tudsz nézni, ha nem találsz olyan boltot ahol az acer-t ki lehet próbálni.
Az acer h5350-snak fele akkora a kontrasztja, de nagyobb a fényerő, és picivel hangosabb, meg persze olcsóbb.
Ha világosabb helységben akarod használni akkor talán jobb választás az acer, ez ami miatt az lcd tv mondjuk jobb, hogy proji általában sötétitve jó.
Nekem 1300-as lumenes, 2500-as kontszatos van és bizony el kell húznom a függönyt, a fekete színe meg elfogadható, de jobban örűlnék ha inkább 4000-es lenne.

[ Szerkesztve ]

(#292) feki80 válasza #67688960 (#291) üzenetére


feki80
tag

Köszi szépen a választ!Igen néztem az Optoma HD65-t, és BenQ W500-at is.Majdnem egy kategória a három készülék.

Neked milyen típus van?720p-s esetleg?Ha nem akkor láttál már "magas" felbontású projektort mondjuk PS3-al vagy BD lejátszóval?
Igazából ez a kulcs kérdés nálam.A kicsi LCD TV-m után milyen lenne egy ilyennel a játék és a film nézés.
A baj, hogy vidéki vagyok és erre nem igazán vannak olyan helyek ahol ki lehetne ezeket a projektorokat próbálni.
Úgyhogy lehet, hogy felutazok Pestre mert vakon meg nem szeretnék vásárolni.

(#293) #67688960 válasza feki80 (#292) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem BenQ W100 van ez 480p-s és pcről hajtom dvi-d-n 720p/60-ben.
Szerintem nézd meg élőben az optomát és hasonlítsd össze egy lcd-tv-vel de abból nem fogsz két kilóért 2-3 méteres átlót kapni. :D
Amikor én vettem akkor 67cm lcd-tv volt olyan árban mint a gépem, és a plazmák is 480p-sek voltak, nem is gondolkodtam sokáig. :)

[ Szerkesztve ]

(#294) stavross


stavross
tag

Sziasztok!

Én is gondolkodom hogy LCD TV vagy projector! Amit kinéztem ACER H5350 kb 160-170e Ft és max 200e szánnék a TV-re is, csak nálunk fűrészporos tapéta van és arra nem tudom milyen lehet vetíteni :F

Mert ha vennem kell egy norméális vásznat, még ha "csak" fali vászon is nem motoros meg stb..., akkor már 200 fölé kerülök

Vagy tudtok normális vásznat ajánlani a 50e környékén?
Úgy számoltam kb. 230*130as képet vetítene olyan 3,5 méterről és egy ekkora "normál" minőségű fali vászon Projecta/Reflecta kb 70-110e Ft között van

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#295) #67688960 válasza stavross (#294) üzenetére


#67688960
törölt tag

Üdv, megint! :)
A fűrészporos tapéta nem jó, mert nem egyenletes a felszín és a színe se!
A legolcsóbb megoldás, ha egy méretrevágott gipszkarton lapra vagy lapokra nyomod, amit lefestesz és felteszel a falra, így max 5eből kijössz mindenestől. Még fúrni se kell mert megfelelő ragasztóval is fel lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#296) #67688960 válasza #67688960 (#295) üzenetére


#67688960
törölt tag

folyt.:
vagy én azon is gondolkoztam, hogy leszedem ott a tapétát és megcsinálom a falra karton nélkül, de akkor vacakolni kell felületjavítással

[ Szerkesztve ]

(#297) TigerZoo


TigerZoo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék én is projektort venni, ezért visszaolvasgattam a hozzászólásaitokat, és ki is néztem magamnak egy típust:
Benq mp612 [link]

Alapvetően arra szeretném használni, hogy egy teljesen besötétített szobában, számítógépről hajtva divx filmeket nézzek rajta, tehát nem kell a csúcsminőség, meg pénzem sincs rá sok, max 120.000Ft

Szeretném a segítségeteket kérni a következő kérdésekben:

-mit szóltok a fenti projektorhoz, nem lesz nagyon világos?
-ps3-mal játszhatok -e rajta?
-nem baj az, ha kb 6m kábellel ( DVI ) kötöm össze a gépet és a projektort?
-A videókártyámmal (geforce 8800gtx) tudom -e hajtani egyszerre a monitort és a projektort?

Több kérdésem nincs :B
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#298) TigerZoo


TigerZoo
csendes tag

Illetve még egy típus szóba jöhet:

Acer X1160 [link]

(#299) danih


danih
addikt

Hali!

Egy Acer H5350-es projektort nyúzok egy ideje. Én is az LCD TV <-> Projektor dilemmával bajlódtam egy ideig, és a projektor mellett tettem le a voksom.
Nem bántam meg!
Ennek a típusnak nagy előnye a színhűség, a ColorBoost tényleg nem marketingfogás! A színek hihetetlen jók! Hátránya: kontraszt és a feketék. Ebben prezentációs lámpa van, és ez bizony látszik. A kép legsötétebb 10%-a teljesen homogén - az alatt már nem tesz különbséget! Ez az info mondjuk egy tesztből van, engem eddig nem zavart :)
Aki ebben gondolkodik mindenképpen nézze meg egy boltban előtte, hogy érzékeny-e a szivárványhatásra! Én cseppet igen, rögtön észre is vettem, de ez egy múló dolog, az agyam már "nem annyira figyel oda" erre - ahogy telik az idő egyre kevesebbet veszem észre :). Feleségem abszolút nem látja.
Játékra nagyon király! Főleg autós gamékra, én NFS:MW-t és Flatout 2-t nyomtam, multiban pedig Motor Kombat - eszméletlen :)
Remek éles képet ad, én nem vettem észre "mázolódást" a pixelek között ami néha jellemző a DLP projektorokra. Negatívum még hogy nekem fárasztja a szemem, igaz, ez néhány óra filmnézés után kezd mutatkozni :).
Fizikai jellemzői nagyon vonzóak. Rendkívül kicsi és könnyű, mindössze 2,3 kg! Elég halk is, ami remek. Én ECO módban használom, ilyenkor a fényerő 1600 lumen, ami még sok is házimozira. Ellenben már kora este is élvezhető képet ad sötétítés nélkül, ez játékra és TV-re kiváló.
Egyelőre nincs hozzá vásznam ezért magam csináltam egyet. Elmentem egy méteráru boltba, eredetileg sötétítő függönyért (blackout cloth), de egy ilyen műanyag terítővel tértem vissza, ami vastag, hátoldala teljesen fehér és kicsit textúrázott, 800 ft métere, vettem 3 m-t. Alul-felül rávarrtam egy karnist, szóval a gravitáció ereje feszíti a vásznat függőlegesen. Minimális gyűrődések vannak, ám engem nem zavar, vetítés közben nem is látszik. Időleges vászonnak remek és fillérekből megvan.

Ha valakinek bármilyen kérdése van ezzel a modellel kapcsolatban arra szívesen válaszolok.

(#300) danih válasza TigerZoo (#297) üzenetére


danih
addikt

Heló, megpróbálok segíteni!

Ha teljesen besötétíted a szobád akkor a 2500 lumen meg fog vakítani :) (itt jegyzem meg az árukeresős info a termékről téved, nem 2200 lumenes ahogy oda van írva, nézd meg a Benq hivatalos lapját).
Nézd, ha valóban ekkora a kereted, próbálj meg olyan projektort találni aminek kisebb a fényereje. Ezt egy sötétítés nélküli irodába találták ki. Az én projim ECO módban 1600 lumen és még ez is sok időnként! Az irodámba BenQ MP511+t vettem (2100 lumenes). Még mikor besüt a nap akkor is látom a képet! A túl magas fényerő mindig a kontraszt kárára megy. Elvesznek a kisebb részletek. Próbálj meg ennyiért egy 2000 ANSI-s projit találni (vagy kevesebb)!

PS3: nem tudom milyen kimetek vannak rajta, de biztos hogy rá tudod kötni. Kérdés, hogy milyen módon: ez dönti el ugyanis a kép minőségét. Ha komponensre teszed valszeg kell hozzá átalakító - ha van RGB kimenete akkor azt válaszd. A projektor nem rendelkezik HDMI bemenettel.

DVI: sztem ez nem gond ugyanis a DVI digitális jelet közvetít, az analóg D-Sub-nál kell a kábel hosszára nagyon odafigyelni. De ide is kell egy DVI-Dsub átalakító.

Egyidejű hajtás: persze, ez a szolgáltatás már a GeForce2-ben is megvolt anno :) Választhatsz "duplázást" - ugyanazt látod a monitoron és a projin, vagy "kiterjesztett asztalt" - a projin filmet néz a család míg te dolgozol a monitoron...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.