Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) danih válasza stavross (#294) üzenetére


danih
addikt

Nézd meg a BYDIUM vásznakat!
http://bandl.hu/hun/products.php?name=menu_bydium&dir=bydium&sub=screen&number=10&from=1
Magyarok fejlesztették, és nagyon odafigyeltek az alapanyagokra.
Egy sima Bydium S vászon motor nélkül, 16:9-es aránnyal, 100'-os méretben (221x125 centi) 26ezer nettó! Én be fogok ruházni egy ilyenbe - jelenleg én is időleges vásznat használok.

(#302) danih válasza TigerZoo (#298) üzenetére


danih
addikt

Ez jobb arra a célra ami neked kell mint a Benq.

(#303) danih válasza feki80 (#292) üzenetére


danih
addikt

Ha van rá keret, mindenképpen az Optoma HD65! Remek projektor, és a cserelámpa is az olcsóbbak közé tartozik, ami nem elhanyagolható szempont! A BenQ W500 LCD-s, ezért elkerülhetetlen a "screen door" effektus, ami engem jobban idegesít mint a szivárvány, de ez szubjektív.
Nekem Acer H5350-em van, ez 720p-s, és bár nem láttam rajta BlueRay filmet és PS3-am sincsen, de natív 720p-s BDripeket töltök hozzá, és bizony hajletevős a dolog :)
Látogass el IDE, itt optoma tulajok beszélgetnek egymás közt, és sok a kép is!

[ Szerkesztve ]

(#304) danih


danih
addikt

Egy kis apróság még azoknak akik sorozatokat is terveznének 720p-s projektoron nézni: a 350 mega/epizód méretű HDTV ripeket felejtsétek el, monitoron jól néz ki de egy projin már kijönnek a hibák :)

(#305) TigerZoo


TigerZoo
csendes tag

Danih, köszönöm szépen a kielégítő válaszokat!

Teljesen igazad van, ezek fényesek lesznek nekem. Közben felvettem Loosht-tal a kapcsolatot, és ő a Acer XD1150-et ajánlotta, neki is ilyen van.

[link]

Azt hiszem ennél maradok.

Köszönöm még egyszer!

(#306) danih válasza TigerZoo (#305) üzenetére


danih
addikt

Nos ehhez csak annyit, hogy nem látom a manualja alapján hogy lenne benne ECO mód! Mert nem rossz az alap 1800 lumen, de lehet hogy ha alaposabban megnézel egy másik projit 2000-es alappal, de ha pl 1600 ECO módban akkor azt vedd szerintem...

(#307) danih


danih
addikt

Viewsonichoz mit szólnál?
ÁRAK
Sokan ilyet használnak, magyar fórumon is olvastam róla jókat, esetleg nézz utána!
ITT VAN egy video-bemutató.
ITT autóversenyeznek rajta :)
ITT pedig remekül látható hogy az 1500 lumenes viewsonic hogyan teljesít felkapcsolt villany mellett, majd sötétben - most képzeld el hogy egy 2500 lumenes proji milyen sötétben :)

[ Szerkesztve ]

(#308) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Most tervezeke projektort venni Karaoke vetítés céljára, legfőképpen pincehelységekbe.
Kerest kb 140-160K. 2000lumenes ami megfelel.

Az Acer-ről mi a véleményetek?

Mit ajánlotok?

(#309) TigerZoo válasza danih (#307) üzenetére


TigerZoo
csendes tag

Köszi, végül megvettem az Acer xd1150-et, és eddig még nem bántam meg. :)
Persze nincs sok összehasonlítási alapom, de amire nekem kell, arra jó lesz.

Köszönöm a segítséget!

(#310) danih válasza TigerZoo (#309) üzenetére


danih
addikt

Oké, csak vigyázni kell és projektorboltba a közeljövőben nem elmenni és minden OK lesz ;)

(#311) danih válasza Levin01 (#308) üzenetére


danih
addikt

Hát szerintem abban az árkategóriában minden egykutya. Veszel bármilyen 2000 lumen feletti projektort. A kontraszt, felbontás esetedben nem számít. Nézz utána melyikbe mennyi a cserelámpa, ez esetleg befolyásolhatja a döntésed. De más szerintem nem nagyon :)
Sőt, a helyedben én még a használt projektorok piacán is körülnéznék - ami neked kell kapható már 50-70e-ért...

[ Szerkesztve ]

(#312) GeryPc


GeryPc
senior tag

helo
nem tudom mennyire ide tartozik de nem igazán találtam más topicot,a kérdésem annyi lenne ha projektoron szeretnék tv-t nézni úgy hogy ne kelljen rákötni feltétlenül a számítógépre a projektrot akkor csak egy külső tv tuner "kártyára" van szükségem upc-van otthon (kábel tv) ?!

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#313) GeryPc


GeryPc
senior tag

ja igen és még annyit akartam kérdezni hogy tv nézéshez elég a 800*600-as felbontás vagy kell a 1024-es mennyivel van rosszabb képe?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#314) #67688960 válasza GeryPc (#312) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja, de jó más is amiben tuner van, én pl használtam kazettás videót is :D

(#315) danih válasza GeryPc (#313) üzenetére


danih
addikt

Igen, egy külső TV box-ra lesz szükséged, az Avermedia csinál jókat ebből a típusból.
Ami a felbontást illeti szerintem jó lesz ahhoz a 800x600 is, mivel a PAL standard "felbontása" 576 sor... (Vagyis 625, ebből maga a kép 576 de ebbe ne menjünk bele :) )

(#316) GeryPc válasza danih (#315) üzenetére


GeryPc
senior tag

és még egy utolsó kérdés élettartamilag mennyire gáz egy projektrot tv-zésre használni,mondjuk napi szinten,az a gáz kicsi a szoba tv-t nem tudom hova rakni egy nagyobb plazmatv is sok helyet foglal :U
ha jól tudom ezeknek ilyen 2000-5000 óra az élettartamuk ezeknek az "izzóknak" amik a projektorokban vannak? bár úgy hallottam ezek kurva drágák bele :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#317) danih válasza GeryPc (#316) üzenetére


danih
addikt

Ennyi erővel a régebbi plazma tv-t is gáz lenne TV-zésre használni mert beéghet :))
ECO módban a jelenlegi projektorok 3000-4000 órát bírnak elméletileg, átszámolva kb. max 4 óra tv-zést jelenthet minden nap, három éven keresztül.
Én nézek TV-t a projektoron. Mármint most EB-t, aug-ban olimpiát. "Rendes" tv-m nincs, ugyanis nem szoktam nézni. Vettem egy USB-s tunert és egy szobaantennát a nyári sportesemények miatt.

(#318) GeryPc válasza danih (#317) üzenetére


GeryPc
senior tag

hm meggyőztél akkor hogy érdemes erre "váltani"
köszi a segítséget :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#319) MyVodafone


MyVodafone
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakit esetleg érdekel, 80.000,- Ft-ért eladó egy nagyon megimélt állapotú (kb 80 órát használt) házimozi kivetítő, távirányítóval, hordtáskával, használati útmutatóval.

+ 10.000 Ft-ért különálló (Philips) TV-tunert is adok hozzá, távirányítóval, kábelekkel, így a kivetítő rögtön alkalmas TV (akár kábel TV) nézésre is.

Panasonic PT-AE100E házimozi projektor

16:9 Poli-Szilikon TFT aktív mátrixos LCD
700 ANSI Lumen fényerő
SVGA felbontás, de képes kezelni a VGA, SVGA és XGA felbontást
Digitális trapéztorzitás- kiküszöbölés
16:9 és 4:3 képarány megjelenítés
különleges lencserendszer miatt nagyobb képméret kisebb távolságról is
Csendes ventillátor
5000 órás izzó élettartam (A készülék méri is az izzó élettartamát)
Távírányító
Beépített hangszoró (2W)
Külön komponens bemenet (digitális eszközök csatlakoztatására)
Asztalról és mennyezetről, illetve szemből és vászon mögül is vetíthet
Indexablak funkció
Digiális zoom
Méret: 280x85x242 (mm)
Súly: 2,7 Kg

Telefon: (70) 275-0106

Egy régebbi (hivatalos) link, és fotó:

[link]

(#320) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Megszorultam anyagilag , lehet hogy érdekelne titeket vmelyik.

http://prohardver.hu/apro/elado_2_projektor_nagyon_olcson/hsz_1-50.html
nagyon olcsók
Várom jelentkezéseteket privben, vagy az apróban.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#321) MyVodafone válasza MyVodafone (#319) üzenetére


MyVodafone
csendes tag

Az előző hozzászólásomban említett kivetítőt (Panasonic PT-AE100E házimozi projektor)60. 000, Ft-ért odaadom, mert nagyon kell a zs...

(#322) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hellosztok!
Megszorultam anyagilag, lehet hogy valamelyikőtöket érdekli ezek kötül valamelyik.
Nagyon olcsók.
várom jelentkezéseteket.
Ha lehet privben vagy az apróban.

http://prohardver.hu/apro/elado_2_projektor_nagyon_olcson/hsz_1-50.html

Bombázzatok ajánlatokkal.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#323) nnnnn


nnnnn
tag

hát nemtom mennyire lessz kelendő de eladó egy nagyon jóminőségű alig használt NEC VT-670 projektor, ugyérzem ez minden elvárást kielégít


van hozzá távirányító is de tobbi info itt:
http://www.hazi-mozi.hu/hmoklist.php?xid=1&yid=0&zid=2079&oid=11&old=1&bid=1215532574&uid=2079&fid=1

nagyon kell a pénz szval írjatok :DD

[ Szerkesztve ]

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#324) pisteam válasza retes (#1) üzenetére


pisteam
csendes tag

ÜDV! Szerintem neked az OPTOMA ES-520 kell! :C [B][/B]

(#325) danih válasza pisteam (#324) üzenetére


danih
addikt

Válaszoltál egy 2 éve feltett kérdésre, meg is indokoltad :C :))

[ Szerkesztve ]

(#326) cofe0530


cofe0530
csendes tag

Sziasztok

Valami projektor kalibráló progit, vagy videót, vagy ábrákat keresek, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki a projektoromból. Így sem rossz, de biztos valami nem úgy van beállítva, ahogy kellene. Tud valaki ilyesmiről? Előre is kössz

Üdv.
Feri

(#327) cofe0530 válasza nnnnn (#323) üzenetére


cofe0530
csendes tag

Szia
Mennyiért kínálod a gépet? Csere érdekel? Egy 200 órás Acer XD1150-m van.

(#328) hype


hype
csendes tag

danih: penteken vegre megjott az acer 5350, egesz este tudtam tesztelni. nos, elso projektorom, eddig egy optoma hd70 volt nalam, azzal tudom osszehasonlitani. kepminosegre egyertelmuen jobb az optoma, az aceren a szivarvanyhatas eleg jelentos, egyelore engem zavar kicsit. a sotetebb reszek tenyleg bebuknak, ez neha nappali jeleneteknel is jelentkezik az arnyekos reszeken, bar hozza kell tennem, hogy en egy kozepszurke (seamless) papirt hasznalok vaszonnak. az elmeny tenyleg megvan, de 7 ora filmnezes utan nekem is fajt a szemem, kicsit konnyezett is :) eloszor jo otletnek tartottam, hogy leveheto a taviranyito, aztan belegondoltam, hogy megse annyira jo, mert ha elveszti az ember, akkor a projektort se tudja hasznalni, nem tudom azon a par gombon mennyit sporoltak. gondolkozom egy bydium motoros vasznon, de elotte ki akarom tapasztalni, hogy mekkora kepmeret es vetitesi tavolsag a megfelelo, bar hajlok a minnel nagyobb (320 - 330cm) kepatlohoz 5 meterrol vetitve.

(#329) tavimano válasza cofe0530 (#326) üzenetére


tavimano
tag

Torrenten találsz sokfélét AVIA, The Calibrator, DVE. De amit most látsz ahhoz képest visszaesik a kontraszt, fényerő, de cserébe jobbak lesznek a színek. Nem nehéz beállítani, de ez csak egy alap beállítás a pontosabbhoz műszer kell. Én a The Calibrator- t használom(4,7 Gb)

(#330) danih válasza cofe0530 (#326) üzenetére


danih
addikt

Digital Video Essentials vagy
Peter Finzel Test Disc kell neked (én az utóbbit használtam).

(#331) danih válasza hype (#328) üzenetére


danih
addikt

Na, látom akkor egy állásponton vagyunk :)
Bizony, helyén kell kezelni a projektort, nem rossz az, csak ne egy optoma hd70-nel hasonlítsuk össze (más ár- és minőségi kategória).
A seamless papírról tudnál írni kicsit bővebben? Mi az, mekkora méretben, hol és mennyiért kapható?

(#332) tavimano válasza danih (#330) üzenetére


tavimano
tag

Ja azt elfelejtettem írni, hogy a THX kalibrátor(Star Wars, stb) nem jó az CRT-hez van kitalálva.

(#333) hype válasza danih (#331) üzenetére


hype
csendes tag

elsosorban fotozashoz hasznaljak hatternek, 2.72m szeles es 11m hosszu, fel van tekercselve. 15 - 20e korul van az ara, www.tripont.hu es www.awpest.hu oldalakon talalsz. a tripontnal ingyen hazhozszallitjak, az awpestnel olcsobb, de ott nem tudjak megoldalni a szallitast. nekem egy kozepszurke van, nem rossz, de kicsit sotet es az enyem ossze van jarkalva, ugyhogy eleg hullamos. atmenetileg megteszi, de egy 2.93 szeles motoros bydiumon gondolkozom az S vagy az I sorozatbol.

(#334) tavimano válasza hype (#328) üzenetére


tavimano
tag

Eleve amit elvittem Optoma 4X sebességű szinkerékkel volt felszerelve. Az Acer elméletileg 4X ugyan de csak fele annyi szegmenst tartalmaz, jó esetben is csak 3X majd megszokja az agyad és akkor már nem lesz probléma. A sötét jeleneteken úgy tudsz segíteni, hogy másik módot választasz, film helyett pc vagy más ha ez sem segít akkor a gammát kell állítani, nem egy Optoma ne várj sokat tőle... Én az Optoma HD70-en amit elvittem azon is láttam hogy hamar becsukódik a mostani(Epson EMP-TW700) viszon még sötét jeleneteken is rendkívül részletgazdag.

[ Szerkesztve ]

(#335) danih válasza hype (#333) üzenetére


danih
addikt

Hú az szép, azt hittem olcsóbb (elég volna sokkal kisebb méretben), szóval maradok egyelőre a sajátomnál, aztán hamarosan veszek bydium-ot...

(#336) Attila75


Attila75
tag

Sziasztok!

Erről nektek mi a véleményetek? :F

Epson EMP-TW1000
Technológia: 3LCD
Fényerő: 1200 ANSI lumen , Fényerő lámpakímélőben: 960 ANSI lumen
Kontraszt: 12000:1 :Y
Felbontás: WSXGA (1920×1080) , Felbontás max.: WSXGA (1920×1080) :K
Izzó élettartam: 1700 óra , Izzó élettartam lámpakímélő üzemmódban: 3000 óra

Köszi a segítséget :R :R :R

(#337) tavimano válasza Attila75 (#336) üzenetére


tavimano
tag

Felejtsd el, mire kell...D6 panel van benne alig 1200 körüli nativ kontrasztal. De ugyan ez van a Pana1000-es, Sanyo Z1000, Epson TW980-asban is.

Ha mindenféleképpen LCD-t akarsz akkor az Epson2000, az nem rossz de a Panasonic 2000 is nagyon jó. ezeknek jóval jobb a kontrasztja mivel D7-es panellel készültek.

Egy jó kalibrált LCD-nek az 50%-os (sakktábla módszer) kontrasztja alig éri el 300:1-et ez már másképp hangzik igaz :W .Ez azt jelenti, hogy a közepesen bevilágított jelenetek nem eléggé dinamikusak nyersek életszerűek. A marketing kontrasztot 12000:1 csak Dymanic-ban tudja, nem helyes szinekkel, és lehet hogy csak 2000 órával.
De mivel volt LCD-s projim is tudok róluk jókat mondani:
- Lágy, selymes kép
- nagyon csendesek
- könnyű elhelyezni a lens shift miatt

Ellenben a DLP jobb minőségűek(Optoma, Mitsubishi, Infocus(elérhetőbb árúak)) Dinamikus sokkal kontrasztosabb(50%-os 500-600:1) képet nyujtanak de a max általában 2000-2500:1 körül van. Ha szerencséd van és az agyad megszokja a Rainbow-t, ez max 2 hónap, akkor jó alternatíva lehet. Ezek a 720p gépek. 1080-asok jobbak, ha DC2, vagy jobb chippel szereltek.

Az InFocus-nak most jelenik meg agusztusban az X10-e 390eFt max áron itt Mo-on.

Vagy veszel egy olcsóbbat mint amit én is szeretnék Optoma HD 65 (720p, DC2 chip, 1080p/24Hz-et tudja, mért kontarszt 1930:1), vagy veszel egy ilyet de utánna sokat buksz, mert jövőre sokat fog esni a 1080-asok ára, közben megjelennek év végére a ledes DLP-s projik is.

[ Szerkesztve ]

(#338) Attila75 válasza tavimano (#337) üzenetére


Attila75
tag

Köszi a tanácsot. Nem ragaszkodtam az LCD-hez, szerintem a DLP az jobb. De először nagyobb fényerejű projectorban gondolkoztam, de rájöttem, hogy az nem jó választás, jobban járok egy HD vagy HD ready vetítővel. Egyenlőre DVD nézésre kellene, meg némi játékra....
A technikai újítások kezdenek hidegen hagyni, mert azt már lassan senki nem fogja pénztárcával bírni, minden évben a gyártok valami újat - egy kicsi módosítást bedobnak, hogy érezhesd, elavult a cuccod, ideje újat venni. Ezért mindenképpen több éves távlatban gondolkozom, nem fogok évente foglakozni a témával. Ezért néztem az Epsont ami Full HD-s és már 400k alatt lehet kapni.
Mivel adok a véleményedre már nekiálltam vizsgálodni a HD65-ös kérdésben, de szemezgetek a HD80-ssal is, de az már nagyon húzos... :O

Köszi a segítséget. :R :R :R

(#339) tavimano válasza Attila75 (#338) üzenetére


tavimano
tag

Ha minden igaz a héten megérkezik az Optoma HD65 és akkor részletesebben is be tudok róla számolni. Az alapján tudok majd nyilatkozni, mert volt szerencsém az Acer H5350-hez is látni.

(#340) Attila75 válasza tavimano (#339) üzenetére


Attila75
tag

Ha szerencsés vagyok, akkor nekem is meglesz pár napon belül, csak kapjak árakat rá.... (lehetőleg minél jobbakat...) :C
A fórum alapján az optoma tűnik az ideális választásnak.... :K

(#341) tavimano válasza Attila75 (#340) üzenetére


tavimano
tag

Akkor majd várjuk itt a beszámolót.

Sajnos nem egészen fenékig tejfel minden, mert eléggé hangos lesz, de a kép remélem kárpótol, már a jóminősége, de aki érzékeny a Rainbow-ra az nem biztos hogy ezt veszi.

Ha valaki esetleg sokalja az árát annak jó választás lehet a HD700X, hasonló mint a HD65, de fekete, csak 1300 lumenes, a lámpa sem ugyanaz, és lehet hogy még tovább van hülyítve.

[ Szerkesztve ]

(#342) danih


danih
addikt

Van az Acer H5350 beállításai között két opció amit nem értek:
-Frequency (default 0)
-Tracking (default 16)
Ha jól odafigyelek látok különbséget a képen állítgatás közben (ha szöveget nézek), de mégsem értem mire jók ezek a beállítások. Manualban persze semmi.
Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#343) Attila75 válasza tavimano (#341) üzenetére


Attila75
tag

Közel azonos árat kaptam a HD80-ra (mint az Epsonra), szerintetek milyen a kicsike?

ThemeScene HD80

* TI 0,95" DLP DarkChip3 DDR DMD
* 16:9 (1920x1080p) képarány
* Színkerék: 7 szegmenses 6x sebességű
* 1300 ANSI Lumen fényerő
* 10.000:1 kontraszt
* Bemenetek: 1x komponens videó (RCA), 1x S-videó, 1x kompozit videó (RCA), 1x DVI-I (HDTV RGB, számítógép), 2x HDMI (HDCP, HDTV RGB, számítógép), 1x RS-232, 1x 12 V trigger kimenet vetítővászon vezérléshez
* 300W VIP lámpa, 3000 üzemóra
* 4,5 kg tömeg, 3 év garancia

[ Szerkesztve ]

(#344) tavimano válasza Attila75 (#343) üzenetére


tavimano
tag

Viszi-e a 24p-t, mennyire hangos-->LSK ha van ott meg lehet fülelni, talán ki is lehet próbálni. Kicsit macerás beállítani, de olvass utánna AVSforum, teszteket kerressél. A Rainbow-t biztosan nem látod. De ez már kizárólag HD anyagokkal kell etetni. A DVD-t felejtsd el. Már HD65-öt is azzal kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#345) Attila75 válasza tavimano (#344) üzenetére


Attila75
tag

Hát legalább is ezt írják:

1080P 24 Frames per Second - The HD80 supports the coveted 1080P 24Hz format enabling HD movies to be displayed in their native format :K

Nem hangos, csak 27 dB, standard módban. :))

A HD anyag etetéssel kicsit problémában leszek, de addig marad a DVD upscale.
Csak hát a HD80 2,5x annyi mint a HD65, nagy dilemma. Ár-érték arányt tekintve a HD65 a best buy. :DD

Engem se vett fel a pénz, csak szeretek körültekintően, hosszútávra vásárolni, nem az a adok-veszek típus vagyok.... De ez manapság egyre nehezebb és költségesebb. :(((

(#346) tavimano válasza Attila75 (#345) üzenetére


tavimano
tag

Nekem most jöttmeg a kicsike "örülök mint majom a farkának" majd beszámolok róla mert most egy sereg dolgom van amit el kell intézni. Ha lesz olyan vagy jobb képe mint a HD70-nek akkor már megérte...

A 27dB fentartással kell kezelni, mert az Optoma össze-vissza adja meg... :W Nekem a HD70 28dB volt az Epson TW700 26dB, és hangosabb volt mint a HD70 ezt nem értem.

Felesleges hosszú távra tervezni, mert 1-2 év mulva nagyon elmegy mellete a technika, jövőre még olcsóbbak lesznek a cumók.

(#347) Attila75 válasza tavimano (#346) üzenetére


Attila75
tag

A hosszú távra való tervezést úgy értem, hogy nem fogom minden technikai kütyüt cserélgetni, 1-2 évente, mert annyi pénz nincs a világon. Mert ha házimozi, akkor lehetne erősítőt meg hangfalakat, mélynyomót, lejátszót is cserélni. Na az már egy normális rendszernél egy vagyon.....
El kell fogadni, hogy egy eszköz ennyit tud, azt kész.... Vagy várni a mindig a jobbra (hiszen egyre jobb vagy másabbak az eszközök) és akkor aztán komoly megtakarításokat lehet elérni....

Én nem kívánok beleszállni ebbe a folyamatos cserélgetős ringlispílbe. Ha megvettem használom, amíg szét nem esik....

(Mint tugyjuk itt a LED-es projector a küszöbön és már gőzerővel dolgoznak azon, hogy a 2xHD felbontásból is egy tisztességes szabvány legyen..), mindent a fogyasztói társadalomért....

(#348) toeri


toeri
aktív tag

Sziasztok!

HD65-re milyen árakat tudtok?
Eddig 204eFt a nyerő a netdepo-nál.
Van ennél jobb mostanában? Hol?

Kösz.

Üdv, toeri

(#349) Attila75 válasza toeri (#348) üzenetére


Attila75
tag

Ez jobb árban: :))
http://avplanet.hu/HD65

argep.hu
arukereso.hu

:K

Üdv:
Attila

(#350) toeri válasza Attila75 (#349) üzenetére


toeri
aktív tag

Őőőő... Nekem ez ugyanúgy 204. :D

Üdv, toeri

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.