Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #67688960 válasza ankaz (#199) üzenetére


#67688960
törölt tag

Meddig van az akció, és hány darab van, kb. ?
Csak nem bírok magammal! :))

[ Szerkesztve ]

(#202) ankaz válasza #67688960 (#201) üzenetére


ankaz
tag

Hát ez sem jött össze. Megnézték, de doboz, kábelek nélkül akarták eladni, valszeg bemutató darab volt...

Dobok még 50et a keretbe. 200nál tartunk. Valaki nem akar eladni valamit?

(#203) Enton válasza #67688960 (#198) üzenetére


Enton
addikt

Végülis alternatívának jók ők is!
Viszont nagyon az Acer fele hajladozok!Azért mégiscsak 30 ezerrel olcsóbb mint a többi!És hát öszintén megvallva nem vagyok egy túlfizetett gyárigazgató akinek ekkora összeg meg se kottyan!:S
Kiváncsi lennék tudásilag is kevesebbet tud-e?Technikailag tudja ami nekem kéne(HDMI és 1280*720)! :F

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#204) ankaz


ankaz
tag

Megrendeltem az egyik hazai nagykertől egy benq w500 -at. Nem volt olcsó, remélem ez már megjön...

(#205) #67688960 válasza Enton (#203) üzenetére


#67688960
törölt tag

Linkeltem tesztet feljebb, nézd meg!
Az acert összemérik a benqval, láthatóan jobb a kontrasztja a benqnak! Viszont kicsit hálós a kép mivel lcds, és emiatt hamarabb fakulnak majd a színek(a dlp ebben jobb) de 720pnél nem biztos hogy zavaró, talán kevesebbet eszik, de az optoma azért érdekes itt mert kb azt tudja mint a benq csak dlps, ezért majdnem biztos vagyok benne hogy jobb vétel mint a benq(legalábbis nekem).
Legjobb lenne élőben összevetni őket, vagy legalábbis kipróbálni az optomát.

[ Szerkesztve ]

(#206) #67688960


#67688960
törölt tag

Egyébként én 720p-n használom dvi-d kábellel ati kártyáról, és real módban ugyanúgy tele képet ad mint 16:9-ben. Mintha nativ 720-as lenne, nem pedig 480-as!

[ Szerkesztve ]

(#207) Enton válasza #67688960 (#205) üzenetére


Enton
addikt

Sajnos szerintem ez a projektor téma nem az amiben nagy segítség lenne akármilyen teszt is!Legjobb lenne őket személyesen megvizuálni hogy melyiknek is milyen a képe és az alapján választani!
De sajnos erre nagyon kevés lehetősgem van, max pestem meg kecskeméten van mintabolt ahol vannak bemutatódarabok és az sem biztos hogy nekik lenne mindegyikből amit most kinéztem!:(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#208) ankaz válasza Enton (#207) üzenetére


ankaz
tag

Aszt se felejsd el, hogy a boltban a esetleg a legjobb minőségű vászonnal, ill lejátszóval mutatják be neked a tudását. Meg az sem mindegy, hogy milyenek a fényviszonyok a boltban amikor tesztelsz. Személy szerint nem nagyon láttam lesötétitett boltokat, bár biztos van.

Egyébként ha minden igaz akkor már megjött a projektorom, és este ki is probálom. Majd irok mik a tapasztalatok.

(#209) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Projektor tulajdonosoknak kérdés!

Nagyot dob az áramszámlán napi 4 óra projektor használat takarékos üzemmódban?

(#210) #67688960 válasza Enton (#207) üzenetére


#67688960
törölt tag

szerinted,
szerintem meg nagy segítség eligazodni

(#211) #67688960 válasza juliabrilke (#209) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem 200W óránként takarékos módban, normálban 250W, a többit számold ki :)

[ Szerkesztve ]

(#212) Enton válasza #67688960 (#210) üzenetére


Enton
addikt

De ha pont azokból nincs amik érdekelnek akkor nem tud segíteni megismerni őket csak azokat amik éppen ott vannak a 4 fajtából!Utána meg csak elgondolkozok azon, hogy mi van ha pont az a jobb ami épp nincs nekik!

(#209) juliabrilke:

A fényviszonokról meg annyit hogy jó nem lesötételt módon megnézni a tudásukat mert a nap túlnyomórészében, lehet hogy munka meg egyebek miatt, pont, csak nappal tudnám egyáltalán használni?Tehát sötétben ritkábban!Erre ez a módszer pont jó!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#213) juliabrilke válasza Enton (#212) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igazából sötétített szobában használnám mindig a projektort. Szerencsére ezt olyan 90%-os hatékonysággal meg is tudnám valósítani.

Azért kérdeztem, mert úgy néz ki, hogy veszek egy projektort.

Az nem tiszta még, hogy ha a felbontás mondjuk 1024x768, de maximálisan 1600x1200-at bír, akkor minden további nélkül ezt be is lehet neki állítani? Valami hátránya lesz-e ennek?

(#214) #67688960 válasza Enton (#212) üzenetére


#67688960
törölt tag

Azért mert új tipus, majd talán csinálnak róla.
Mindenesetre viszonyításképp a régebbi ott van, próbáld ki a régit meg az újat egy boltban szerintem.

(#215) #67688960 válasza juliabrilke (#213) üzenetére


#67688960
törölt tag

Van egyszer egy natív felbontás az a tényleges, a többit átalakítja erre, a példád szerint 1024x-re.
Ha a natívot használod akkor ahhoz nem nyúl hozzá, hanem 1:1-ben kiteszi, ezért elméletileg ekkor kapod a legszebb leggyorsabb képet.
És mivel ezek digitális gépek, akkor a legjobb ha digitális jelet kap mert az analógot át kell neki digitalizálni.
Ha át kell neki alakítani a jelet az meg annyira lesz jó amilyen a cucc benne.

[ Szerkesztve ]

(#216) Enton válasza #67688960 (#215) üzenetére


Enton
addikt

Magyarán szólva DVI vagy HDMI kábel-t neki és a jel az digitális!:D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#217) #67688960 válasza Enton (#216) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ja, a natív felbontásán hajtva, DVI-D, vagy HDMI kábelen. Ez kell nekik, ezt szeretik! :D

(#218) juliabrilke válasza #67688960 (#215) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kösznöm a választ!

Valami ilyesmire gondoltam én is, hogy ha nem a natívat használom, akkor az okozhat romlást. Azért gondolom annyira nem vészes. :F

(#219) #67688960 válasza juliabrilke (#218) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem vészes!

(#220) juliabrilke válasza #67688960 (#219) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszi! Ezt szerettem volna hallani. :C

(#221) #67688960 válasza ankaz (#208) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nem jött meg a projektor?

(#222) ankaz válasza #67688960 (#221) üzenetére


ankaz
tag

Megjött a projektor, már 4 filmet meg is néztem...

Benq w500
Kicsomagolás után, összedugva dvd lejátszóval azonnal használható. Két tárcsa van, az egyik a kép méretéhez, a másik a kép élesség beállításához. Más beállítást nem igényel, de személyre lehet szabi. Az előre beállított profilok mellett 3 saját profilt is elmenthetünk. (fényerő, kontraszt, szín, stb)

Egy kicsit hangosabb mint számítottam rá, de a film elnyomja, csak néha, amikor a filmben nincs alapzaj lehet kivenni a vetítő hangját.

Először, próbaképpen 1,5 méterről vetítettem, teljesen jó a kép, kb 1 1,5 méter x 2méter kép lett belöle. Majd a végleges helyén, 5 méterről vetítve 2méterx 3-4 méteres kép lett belőle.

Képminőséggel nagyon meg vagyok elégedve. Egyenlőre egy fehér falra megy a kép, de teljesen élvezhetőek a színek.

Távirányítója is teljesen jó. Előről és hátulról is veszi a jelet. Más irányba kapcsolva is érzékel. A távirányítón van világítás is.

Csinálhatok pár képet a készülékről, és a vetített képről is.

Jut eszembe, a vetített képet el tudja menteni, majd induló képként azt vetíti ki.

[ Szerkesztve ]

(#223) Enton válasza ankaz (#222) üzenetére


Enton
addikt

Képeket szivesen veszünk a vetített képről és a gépről is! :R
Engem legalábbis érdekel! :K

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#224) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Úgy érzem a low-end projektorokkal nem foglalkozik senki. Tavaly karácsony előtt behalt a 72cm-es tv-m, és kellett nézni valami kijelzőt, de sajnos kb 100e ft-os keretem volt. Vagy 50-60cm környékén tudtam volna normális lcd-t venni,de azt a mérete miatt elvetettem. Próbáltam körülnézni projektor ügyben, és találtam egy Viewsonic PJ503Djelű darabot 99.900-ért. Sehol nem találtam semmilyen tesztet róla, így elmentem hasonló kategóriákat kipróbáltatni.

Azt kell hogy mondjam, a lehető legnyugodtabb szívvel ajánlom azoknak akik projektort szeretnének, és mozis élményt otthonra, de nem tudnak rá sokat költeni. Igazából 3 negatívumot tudok mondani rá.
-A 800*600-as felbontás miatt kb 2 méterről tűnnek csak el tökéletesen a pixelek 2 méteres átlónál.
-A fényereje túl nagy házimozihoz. 1500Lumenes, de ez eco módban 1200-ra csökken, ami ugyan az egyik leggyéngébb a prezentációsok között, de a házimozisok fényerejénél csak kicsit erősebb.
-Mivel DLP-s, ezért a rainbow effekt sajnos néhol látszik,de egyátalán nem zavaróan, és 1-2 hét után már észre se vettem.

Én 217cm-es átlót tudok kihozni vele itthon, a képe gyönyörű és a hiányosságai ellenére össze sem hasonlítható egy hasonló árú lcd-vel. Személy szerint nem cserélném el egy 200e-es tv-re sem.

Akinek ugye alapból van számítógépe, egy ilyen projektorral és egy Genius SW 5.1 hangfalszettel, 125e ft-ból olyan házmozit csinálhat ami tényleg mozis feelinget eredményez, eddig aki nálam járt mindenki megcsodálta megfogdosta, hogy milyen tök jó cucc, és kérdezik mennyi volt.benyögöm,hogy 99e, és mindenki kifekszik. Eddig 2 emberke döntött úgy,hogy ő is ilyet vesz tv helyett. :)

(#225) Enton válasza Spirit (#224) üzenetére


Enton
addikt

Nem rossz megoldás!A hangcucc már megvann hozzá! ;]
De én ha költök rá szeretnék legalább 720p felbontást és Digitális bemenetet(HDMI)!
De akinek elég ez a felbontás annak tényleg jó választás lehet!
Nem natív felbontásban hogy viselkedik?Játszani próbáltál már rajta?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#226) Spirit válasza Enton (#225) üzenetére


Spirit
őstag

Igen, én is szerettem volna hd-s felbontást, de ilyen összegben egy 22"-os monitort kaptam volna hd-ben :)

Nem natív felbontásban ha 4:3 arányú, akor nyújtás nélkül gyönyörűen tartja az arányait, a digitális korrekciója nagyon jó, 1280*1024 a max jel, amit fogad. Én 1280*960-ban használom, így bőven olvashatóak még a honlapok is.

Játszani próbáltam rajta már mindent, tökéletes, akár egy crt monitor, utánhúzás ugye eleve nincs,szóval tökéletes. Néha a Párom az ágyból azon figyeli amint Cod4 multizok. A MoH: Airborne-t azon vittem végig, iszonyatos élmény. Arról nem is beszélve,hogy 800*600-ban 4xAA-val is gyönyörűen rohangálnak a Crysis szintű játékok is magas grafon, és szebbnek tűnik a felbontás,mint monitoron.
Alig várom az Alien: Colonial Marines-t:)

Az izzója eco módban 3000 órás, eddig 5 hónap alatt van benne 300 óra. Mire kiég, 100-ért dobálják majd utánam a belépőszintű hd projikat.

Szét kellene szedni a picikét, mert elég poros a szoba, amiben van, és a dlp chip előtti üveglapkán megragadt pár porszem, ami halványan látszik a képen, de félek tőle:) Egyébként ha komolyabban érdekel valakit tudok róla képet esetleg még videót is készíteni. Bár sok kedvem nincs hozzá, de nem titkolt szándékom rábeszélni az embereket a kis projikra. Ha lenne fél millám kijelzőre, akkor már elgondolkodnék egy full hd tv-n, de így verhetetlen.

(#227) ankaz válasza Enton (#223) üzenetére


ankaz
tag

Ha minden jól megy akkor már ma tudok képet csinálni a készülékről és a vetített képről is.
Egyébként szerintem nagyon jó képet ad, tudom ajánlani midnenkinek.

Még világos szobában is élvezhető a képe.

(#228) Enton


Enton
addikt

Pesten a nyugati környékén van valamerre olyan bolt ahol meg lehetne nézni pár PROjektort müködés közben?
Csakmert holnap pestre megyek és ha marad időm akkor beugranék egy két ilyen helyre csak hogy tudjam hogy mit is akarok venni ha már projektorra adtam a fejem! :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#229) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Tudna valaki segiteni abban, hogyan tudnám megnézni menyi órát ment eddig a projektor.
Hitachi cpx1 -es lenne.
Ólcsón jutnék hozzá, de ha már ment 2000 órát, nem kellene.
Kívülről nem látszik az állapota.
A menüben kellene turkálni?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#230) Spirit válasza sysrq (#229) üzenetére


Spirit
őstag

A menüben meg lehet nézni,de csak biztos forrásból vásárolj, mert az a mérőt elméletileg könnyen lehet resetelni.Inkább a saját tájékoztatásodra szolgál, ez nem autó:)
Izzókkal meg nagyon vigyázni, néha még 10-20k-t sem ér a projektor,mert újonnan olcsóbb,mint az izzó hozzá.

(#231) ankaz válasza sysrq (#229) üzenetére


ankaz
tag

SZia

A mérőt biztos hogy lehet resetelni, hisz ha új lámpát teszel be akkor újra kell inditani a számlálót.

Az izzón látszik a használat, (csak ha nagyon sokat volt használva) Az izzószál kicsit elszineződik, formája megváltozik. (minimális változás, de észrevehető) De sok idő kell ahoz hogy valami kijöjjön rajta.

(#232) ankaz


ankaz
tag

Sajna nem hozták vissza a kölcsönkért fényképezőgéemet, de amint visszakerül csinálok képeket a vetitett képről meg midnenről.

(#233) sysrq válasza Spirit (#230) üzenetére


sysrq
őstag

Itt is ez a helyzet, Kb 50 ezer lenne az ára. De legalább kipróbálnám milyen is egy projektort birtokolni. Új lámpa külföldről is 60e lenne. Rizikós. Van egyáltalán olyan amikor az izzóra vállalnak garanciát?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#234) ankaz válasza sysrq (#233) üzenetére


ankaz
tag

Izzóra is van garancia, de márkánként különbőzik. Pl készülék 2 év gar, izzó 90 nap vagy 200 üzemóra. Az én Benq w500 asomnél. Most vettem, kicsit utánajártam ennek annak. :)

De tipusonként más és más, érdemes megnézni. Eddig 180 nap volt a legtöbb amit láttam.

[ Szerkesztve ]

(#235) Spirit válasza sysrq (#229) üzenetére


Spirit
őstag

megnéztem a projektort, amit írtál.Ez egy tipikus prezentációs darab, hogy nappal is lehessen látni,de ugye a feketék csak sötétben jönnek elő, ergo házimozihoz nem a legjobb, mert akkor meg rengeteg ez a 2000 lumen fényerő.(a legsötétebb feketéd is világosszürke lesz) Mivel LCD-s, ezért párezer üzemóra után a színei is szépen elmennek, és átalában nem egyenletesen, erről is felismered, ha már agyonhasznált. Én azt mondom,hogy inkább újonnan egy általam ajánlott is gép,mint ez. Tuti bírja közel 3000 órát az izzó. Mivel DLP-s, ezért jobb a kontraszt, cserébe a színei picit gyengébbek,de legalább többezer óra után is ugyanolyanok maradnak. Igaz az is prezentációs,de olyan alacsony fényerővel,hogy már-már házi-mozisnak is beillene :)

Pár hete láttam egy baromi jó kis projektort egy aukciós áruházban. 30e ft-ért kelt el úgy,hogy tudni lehetett hogy az izzó a végét járja, mindenképpen cserére szorul. Ha valaki nem nézett utána, könnyen beleeshetett abba a hibába,hogy 98e ft hozzá a pót, ennyiért meg egy újat lehet kapni,aminek sokkal jobb képe van,mivel az egy mostani konstrukció.

(#236) sysrq válasza Spirit (#235) üzenetére


sysrq
őstag

Nagy dilemma, nincs százam még a belépő szintre sem újként, használtan meg lehet behal 100 óra után. És persze lehet megy 1000-et.
Tudtok linket adni ahol össze van foglalva mit érdemes tudni a projektorokról tömören.
Elkezdtem visszaolvasni de sok a számomra érdektelen dolog.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#237) ankaz válasza sysrq (#236) üzenetére


ankaz
tag

általános fogalmak, hogy mi mit takar

LCD vs DLP összehasonlító teszt rövid összegzése

Meg volt még egy két cikk amit elolvastam, de azokat nem nagyon találtam meg, ezekre emlékeztem. De majd körbenézek még...

(#238) padawann válasza ankaz (#202) üzenetére


padawann
csendes tag

Nézzétek meg a toshiba akcióját wxga kategóriában. a wx2200 1280x800-as felbontással ajándék digitális kamerával 190e, szélesvásznú gépből, ilyen jó képet nem láttam. nagyon fasza képe van, de az fényképező akciót csak a technotrade-nél láttam. ott vettem én is magamnak, jó választás volt mindenképpen, nézze meg, aki még vacilál: www.technotrade.hu

:C

(#239) padawann válasza sysrq (#236) üzenetére


padawann
csendes tag

www.projektor.hu - jó oldal

(#240) sysrq válasza ankaz (#237) üzenetére


sysrq
őstag

Köszönöm sokat segített.
Már tudom mi micsoda, a döntés még az enyém.
Mivel nem nagyon lesz mostanában fölös 200-250 ezrem, aminél elkezdődik a cucc, el kell döntenem szemet hunyok -e a hátrányokért az ár felett.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#241) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítségetek szeretném kérni.

Ha én egy jófajta házimozit szeretnék, akkor tv vagy projektor a megfelelő. A projektor engem még sosem győzött meg az élességéről és a színmélységéről egy lcd tv-vel szemben, de ennek biztos voltak okai.
A lényeg viszont az, hogy a ma kapható tv-k-projektorok közül melyik az (plazma vagy lcd vagy projektor), amelyik szin, élesség, minőség szempontjából, és úgy 4-500k-ból megvehető. Természetesen csak full hd-ra gondolok. Ha kevés lenne a 4-500k, akkor mi az az ár, amiből egy jófajtát össze lehetne rakni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#242) Enton válasza Badb0y (#241) üzenetére


Enton
addikt

Természetes hogy egy projectorral sokkal mozisabb hatást tudsz elérni mint egy tv-vel!
Ha van hozzá rendes vászon jó hangcucc meg egy szoba ahol mindezt tartod és nem mellesleg használod is akor szerintem a projektor a nyerő!
Viszont a Full-HD-nak még jelenleg nem látom értelmét it Mo-n!Se adássugárzás sincs se rendes 1020p-s filmek még elterjedve ahhoz hogy ki is lehessen ezt használni!
De később biztos jó lesz!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#243) ankaz válasza Badb0y (#241) üzenetére


ankaz
tag

Hétvégén csinálok képeket egy Benq w500 projektor vetitett képéről. Szerintem meggyőző lesz számodra.
Szerintem is jobban jársz egy projektorral.

(#244) Badb0y válasza Enton (#242) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem csak fullHD-s filmeim vannak semi más.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#245) #67688960 válasza Badb0y (#241) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha 3m vagy messzebbről akarsz mozizni akkor min1,5méteres átmérő kell, szóval akkor csakis proji. Amúgy meg a plazma jobb mint az lcd.
Viszont ennyiért még nem igazán kapsz 1080p-gépet, talán kitről belefér egy benq w9000, de itthon 600 környéke. A 720p van jó árban.
Én is hd-zgatok, amióta vannak nem 15-20gigás méretűek.

[ Szerkesztve ]

(#246) Enton válasza Badb0y (#244) üzenetére


Enton
addikt

Akkor a kihasználtsággal nem lesz probléma!De elvileg rosszabb egy 1080p megjelenítőn kissebb 720p,486 stb felbontásokat nézni még ha van technika ami fel is javítja őket!
De akkor ettől te ne félj!:D ;]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#247) Badb0y válasza #67688960 (#245) üzenetére


Badb0y
addikt

Csak kintről rendelnék én mindent, itthon semmit, mert nagyon drága. Hát max 3m lenne sztem.

Én ezt a plazma jobb dolgot nem értem. Komolyan mondom, körbejártam rengeteg helyet Bp-n akik speckón Tv-kel foglalkoznak, de egyszerűen nem értem, miért mondja mindenki, hogy jobb. Sokkal szebbnek tűnik nekem az lcd. Szebbek a színek, és élesebb is.
Nem tudom, tényleg nem tudom és nem értem :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#248) Badb0y válasza Enton (#246) üzenetére


Badb0y
addikt

Vannak kimondott 720p-s és 1080p-s vásznak ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#249) #67688960 válasza Badb0y (#247) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elméletileg jobb(több szín, gyorsabb megjelenítés, nincs háttérvilágítás gond) de lehet hogy csak volt, már nem vagyok naprakész. Ja köben már sed is van, lehet hogy az a nyerő. Az oled nem tudom hogy áll, ezekről meg is feledkeztem.
Végülis a lényeg, hogy neked melyik tetszik, nem az elmélet.

[ Szerkesztve ]

(#250) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok megint itt.
Lenne egy kérdésem, amire nem kaptam választ a linkekből.
Ha van egy megadott felbontása a projektornak (jelen esetben 1024x768 [link] ) akkor abból hogy lehet hdmi felbontás (720p, 1080p,). Milyen változás áll be a képminőségben?
És fordítva, egy szélesvásznú menyire "szépen" tud megjeleníteni egy 4:3 képarányú filmet?
És ha nem gond röviden fejtsétek már ki a véleményeteket pro és kontra a TW-620-asról ([link] ).
Köszönöm.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.