Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

A cégnek ahol dolgozok szüksége lenne egy projektorra.
XGA felbontás kell minimum, nem baj ha nagyobb de nem szempont.
Max 130k nettó legyen az ára, ezen belül minden jöhet bele ami belefér :)
Főleg oktatási, bemutatási célra használnák.

Üdv: Kronk

http://totesz.myminicity.com/

(#1652) Manci


Manci
tag

Nem tudom ki mennyire vágja, de az egyik legjobb ár/érték arányú (mint kiderült teljesítményű is) projektort adám el, amit már sajnos nem is lehet megszerezni sehol, amiben nincsen még 400 óra (!!!) sem:

Infocus X9

Megtoldanám a törpénetet egy 220 cm széles (96" átló), 16:9-es, motoros-infrás, fal/mennyezeti Bydium vászonnal irányárba összesen 210e HUF-ért. (külön-külön is rendben van)

Érdeklődnék, h szerintetek ez mennyire reális?

[ Szerkesztve ]

Aha. De. Igen.

(#1653) Spirit válasza Manci (#1652) üzenetére


Spirit
őstag

Mivel nekem nem válaszolt senki, így azóta már a projektor vásárláson is túl vagyok. Nem tudom az a motoros vászon mennyit érhet, milyen állapotban van. Annyit tudok hozzátenni, hogy én 169k-ért vettem boltból egy LG-Ah215-öst (ami egy picivel jobb, mint az X9), és ajándék 84"-os alap kis vászonocska is járt hozzá. Így gondolkodj.

(#1654) Manci válasza Spirit (#1653) üzenetére


Manci
tag

Sajnos nem igazán ismerem a LG-Ah215-öt, pedig eléggé beleástam magam projektor téren az utóbbi 3-4 évben, így sajnos nem is igazán hinném, h bármivel is jobb lenne, de ez lényegtelen :) A vászon tökéletes állapotban van. Semmi mocsok, behajlás, semmi. Ugyanilyen volt, mint amikor anno vettem. Ennyi.

Aha. De. Igen.

(#1655) Spirit válasza Manci (#1654) üzenetére


Spirit
őstag

a projit számold szerintem olyan 120-130-ba szerintem, mert manapság nehéz bármit is eladni, és használtan sem szívesen vásárolnak az emberek. A vászonnak nem ismerem az eredeti árát, de szép állapotban van, nettó ár alatt valamivel talán el tudod passzolni.

Az Lg Ah215-ös kb. az Acer H5360-as szintjén van. Kicsit alacsonyabb valós kontraszt, picit jobb színekkel, egyébként ugyanúgy 720p-s.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Begi válasza Begi (#1648) üzenetére


Begi
senior tag

Sziasztok!

Akkor itt van pár lehetőség:
Benq w1000
Samsung A600B
Epson EH-TW2900 (bár ez egy kicsit drágább)
Még van 7 napom, úgyhogy hálás lennék minden véleményért, tanácsért.

Üdv,
Begi

(#1657) Manci válasza Spirit (#1655) üzenetére


Manci
tag

Köszönöm :)

Aha. De. Igen.

(#1658) flash-


flash-
veterán

Üdv

lenne egy kérdés.
hogy van az,hogy egy projektornak a natív felbontása 1024x768,
mégis azt írják a leírásába ezen kívül hogy HDTV(720p,1080i)szabvány támogatása.
ha csak 1024x768 a nativ felbontása akkor mégis hogy lehet rajta hd-t nézni?vagy hogy megy ez?mi kell hozzá?
(hdmi is van rajta amugy)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1659) Atapi válasza flash- (#1658) üzenetére


Atapi
senior tag

az jelkezelésre vonatkozik, nem megjelenítésre. vagyis ha a bemenetén hd jelet kap az eszköz, azt tudja kezelni, de nyilván átskálázva jeleníti meg a képet (ha jol számolok 1024x576 felbontásban, alul felül meg fekete keret lesz).

(#1660) Spirit válasza flash- (#1658) üzenetére


Spirit
őstag

Atapi jól mondja. Ugyanazt csinálja, mint amikor tft-re natív felbontásnál kisebbet használsz, csak most lefelé interpolál. Arra figyelj, hogy a 4:3-as képarányú vetítők nem filmezésre valók.
Eddig egy alsókategóriás prezentációs gépem volt, de tönkrement. Sikerült vennem egy belépőszintű 720p-s házimozis gépet, ég és föld a különbség. Egy átlag tft monitor minőségét hozza, annál picit gyengébb feketével, de jobb fehérrel, és pontosabb színekkel. Mostmár tulajdonképpen örülök, hogy megdöglött a prezis gépem. :)

(#1661) flash- válasza Spirit (#1660) üzenetére


flash-
veterán

Értem.
És milyen megoldást tudtok ajánlani ami a legjobb(ár/minőség) arra hogy tv közvetítést nézzek projektoron?
a projektoron hdmi,vga,dvi,s-video,kompozit videó bemenetek vannak.

hagyományos coax kábelen jön a tv,ehhez kellene valami eszköz amivel át tudnánk váltani a video jelet valahogy kompozitra,s-video-ra vagy valami olyanra amit a projektor kezel.
a hang jelet meg valamivel jack-ra kéne kivezetni.
hogy oldjam meg?
mi a legjobb megoldás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1662) Spirit válasza flash- (#1661) üzenetére


Spirit
őstag

Mivel a vetítőkben nem nagyon van tuner, ezért szerintem a PC-be kellene egy 10k környéki Leadtek TV tuner, és a vga dvi csatijáról össekötsz a projival.

(#1663) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

A hétvégi cikkben szó volt acer vetítőkről. Lenne egy kérdésem velük kapcsolatban amit már meg is fogalmaztam a cikk topikjában.

szerk: nah, pont előttem kérdeztek ugyan erre rá. :DDD

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1664) Spirit válasza Finwe (#1663) üzenetére


Spirit
őstag

A baj az, hogy hiába skálázza fel a felbontást, egy prezentációs vetítő képe nem lesz olyan,mint egy házi-mozira tervezett. Mások a színek, más a fényerő. Hiába a magas kontraszt, (4000:1, ami kizárt), ha ez világosszürkét, és olyan fehéret jelent,mintha napba néznél. Ráadásul 4:3-as arányú, alul-felül egy szép szürke sávod lesz és még a felbontás is tovább csökken.

(#1665) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdést szeretnék feltenni:
Egy Hitachi TX100 típusu projektort szándékozok vásárolni, 70 Ft, lámpában 1000 óra (20.500 Ft az új bele), és egy pici konvergencia hibával: kék szín kb egy pixellel el van tolódva a bal alsó sarokban, állítólag csak tesztábránál látszik.

Ennél többet nem szeretnék rászánni. Vegyem, ne vegyem? Sötét szobában filmre lesz.

Köszönöm a válaszokat!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1666) Spirit válasza szaszlaci (#1665) üzenetére


Spirit
őstag

Az LCD-nek nincs igazán jó képe a mozihoz, meg ugye sárgul is egy idő után, sokba még lámpát se érdemes cserélni. Az izzó árát nem tudom hol nézted, utánakerestem, ez való bele: DT00661. 66k-99k között találtam hozzá magyarban, 295$-ért külföldön. A konvergencia-hibához nem tudok mit szólni, bár tény, hogy a 70k-s ár igen csábító.

(#1667) szaszlaci válasza Spirit (#1666) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezt az árat csak a pótlámpára (tükör nélkül) értem, nekem kell beragasztani. Itt.
Illetve ami sárgul, az a polárszűrű, szintén kapható ugyanitt, 5000 Ft (lehet színenként).

Ára tudom hogy jó, igazából az érdekelne, hogy "ez a nincs igazán jó képe" annyit tesz, hogy egy DLP-hez nem olyan kontrasztos? Vagy elmosódik a képe? DLP-t nem akarok a szivárvány (és a zaj) miatt. Persze előbb megnézem élőben, mit is veszek..

Mennyi idő után sárgul nagyjából? 150 Wattos lámpa, 1200 Lumen kimenő. Valószínű takarékos módban lesz használva.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1668) szaszlaci válasza Spirit (#1666) üzenetére


szaszlaci
addikt

2x..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1669) Spirit válasza szaszlaci (#1667) üzenetére


Spirit
őstag

Amennyiben a foncsor meg a lámpa többi része hibátlan marad, akkor magát az izzót lehet benne cserélni, persze, de azért erre nem alapoznék. A cserélhető polárszűrő egyébként jó megoldás. A "nincs jó képe"azt jelenti, , hogy fakóbbak a színei, világosabb a feketéje, látszik a rács a pixelek között. DLP-knél manapság már nem gond a zaj sem, nálam pl. a vga-m gyári hűtője elnyomja bőven, nem tudnám elkülöníteni a vetítő hangját(eco-ban). Elvileg egy átlag 2000 órás izzó után összehasonlítva egy újjal már jelentős a színeltérés. A DLP egyetlen hátránya a rainbow, amit valaki vagy lát, vagy nem.

(#1670) szaszlaci válasza Spirit (#1669) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megnézem élőben mindkettőt, aztán döntök. Ha a szivárványt nem látom, akkor meg nem kérdés, mit veszek..
De azért ez elég jó árban van, (állítólag) nagyon jó optikával. Bár ez sejthető.
Ám egyre jobban hajlok a DLP-re én is, csak még életemben nem láttam semmilyen projektort sötétben működni..

Mindenesetre tervbe van véve, hogy megpróbálom átalakítani LED-esre az egészet, de azt majd ha a kezemben lesz és kiég az izzó. Majd írok egy bejegyzést itt a blogba, ha sikerül.

Kössz a tippeket!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1671) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nah, lebeszéltem magam az LCD-sről, úgy néz ki egy DLP-s Optoma HD720 lesz (HD70 más néven). Új lámpával 100 e Ft. Erről esetleg vélemény?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1672) Spirit válasza szaszlaci (#1671) üzenetére


Spirit
őstag

Mindjárt jobban hangzik. :) Lámpát már 50-ért kapni hozzá ráadásul.

(#1673) Onizuka


Onizuka
tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, de hirtelen nem találtam errefelé projektoros help topicot. A gond, hogy a gép eddig 1200 órát ment otthon, szinte mindig kímélő fényerővel, de most hirtelen lényegesen csökkent magától a fényerő, és teljes kakaón sem hozza azt, amit eddig takarékon. A beállítások terén nem változott semmi, próbálgattam is, de egyértelműen az izzó nem megy olyan fénnyel, mint szokott.

Előre is köszönöm az ötleteket!

'am 22 years old and single!

(#1674) szaszlaci válasza Onizuka (#1673) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Úgy tudom, folyamatosan romlik a lámpa színe és fényereje. De azért az érintkezést is érdemes megnézni, akár a csatlakozón belül, nem tört-e le a forrasztás.
Ha LCD akkor tisztítani kell belül, mert még jobban elromlik!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1675) Onizuka


Onizuka
tag

Hát igen. Nem vagyok egy nagy műszaki ember, hogy akár, ha szétszedem (már egyszer megtettem, kiemeltem a lámpát) észrevegyem, mi a gubanc. Minden esetre a negatív változás egyik bekapcsolásról a másikra következett be.

'am 22 years old and single!

(#1676) Atapi


Atapi
senior tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Projektor vásárlásán gondolkozom, mert egy tv nem nagyon férne el a szobámban, de unom már monitoron nézni a filmeket (illetve tv tuner végett tv-t is gépen nézek, ha találok valamit...). Most elkezdtem szemezni egy optoma hd600x kütyüvel. Ami nyilván számít, hogy vászonra vetítenék kb 70"-es képátlóval, a vászon pedig az ablak elé kerülne, teljesen elfedve azt, így gyakorlatilag minimális beszűrődő fénnyel kell számolni. A szoba is viszonylag kicsi, lehet vagy 12nm (viszont a falak világosak). Nem lenne agyonhasználva a készülék, hetente jó ha van időm megnézni 1-2 filmet, szoval ugy érzem nincs szükségem full hd készülékre.
Szóval a nagy kérdés, hogy elegendő lenne-e nekem ez a kütyü, vagy érdemes lenne a kicsit jobb hd67 irányába mozdulnom, avagy esetleg valami hasonló árfekvésű, jobb készülék akadna-e?
Válaszokat előre is köszönöm!

üdv

(#1677) szaszlaci válasza Spirit (#1672) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na megvettem az Optoma HD70-est, pár jelenettel próbáltam eddig, de nagyon tuti.
A DLP-től féltem, de nagyon kell rángatni a fejem, hogy lássam a szivárványt. Semennyire sem zavaró.
Zajjal szintén nincs semmi baj, én csendmániás vagyok, de kímélő módban hallom mellette az asztali DVD fejmozgását.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1678) Manci válasza Atapi (#1676) üzenetére


Manci
tag

1 valamit jegyezz meg: Igazán CSAK kukk sötétben lehet vetíteni!!! Kapcsolj be valami sötétebb filmet naplemente után, és látni fogod, h hogyan "javul" folyamatosan a kép mélysége, színei, ahogy egyre inkább sötét van. A lényeg, h FULL sötét legyen. Sötétítő, redőny, bármi. Egy hülye kis fényponttól már az egész szoba bevilágosodik. Ha a fal meg fehér, akkor meg mégjobban. Még vászonfüggő is lehet a dolog, h mennyire erősen és merre veri vissza a fényt.
Sokan, akik szeretnének "jobb" képet látni otthon, teljesen elfelejtik, nem is gondolnak a megfelelő sötétítésre.
Ha meg valaki "hülye", rossz minőségű TV-t (tisztelet a kivételnek persze), reklámot, fossá unott filmeket akar nézni, annak elég bármilyen gyagyi LCD TV is, nincsen szüksége projektorra. A projektor (nem prezentációs) alapvetően filmvetítésre való, de természetesen a lehetőségek tárháza mindenki elött nyitva áll :)

Aha. De. Igen.

(#1679) Atapi válasza Manci (#1678) üzenetére


Atapi
senior tag

félreértés ne essék, alapvetően filmnézésre lenne a kütyü, hd anyaggal etetve. a tv csak azért került szóba, mert néha azért nézem, pl egy esti showder egy darabig még nem hiszem, hogy más forrásból fog hozzám érkezni, ellenben szeretem, de ez csak egy mellékszál.

(#1680) Spirit válasza szaszlaci (#1677) üzenetére


Spirit
őstag

Igen, én is csak akkor látom, ha nagyon kapkodom a szemem, de kárpótol a "kemény", részletgazdag gép. a hangja se idegesítő, mint mondtam...na mit mondtam :P :DD

Kalibrátor híjján próbáld meg leszedni az "Eizo monitor test" nevű programot, aminél a szürkeskálánál(12-es tesztoldal)[link] be tudod állítani a megfelelő kontraszt/fényerő-t. A fényerő az alsó, feketéhez közelit változtatja, a kontraszt a felsőt. Addig állítsd a fényerőt, míg az utolsó csík bele nem olvad a feketébe, de az előtte lévő még eltér tőle(szürke), a kontrasztot meg úgy,hogy a bal oldali csík fehér legyen, az előtte lévő meg kicsit szürkébb(ne égjen be). Így lesz a legnagyobb a kontrasztarányod. Persze előtte állítsd be a színhőmérsékletet(warm/cinema/natural, attól függ), majd utána tedd ezt meg. Ha olyan érzésed van,hogy némelyik szürkeárnyalat nem szürke, hanem inkább piros/zöld/kék, akkor próbálkozz más színhőmérséklettel. A színek pontos kalibrációját úgy se tudod szemre belőni, sémákkal dolgozz.

(#1681) szaszlaci válasza Spirit (#1680) üzenetére


szaszlaci
addikt

LCD-sben az nem tetszett, hogy kitudja mikor kezd fakulni, meg gyakorta tisztítani is kell.. az nem állapot.

Köszönöm, leszedem majd, előbb még felfogatást meg vásznat meg mindent kell neki csinálni.

Ám (ha még nem említettem), majd egy évig árultam TV-ket, láttam sok fajtát, de most azt mondom, hogy projektor, és nem csak a képátló miatt!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1682) Spirit válasza szaszlaci (#1681) üzenetére


Spirit
őstag

Én is hasonlóan vagyok. Mindig csodáltam az áruházak plazmáin a bemutató anyagokat. Túl vannak színezve, 50fps, rohadt látványos. Meglett az új projektorom, netről letöltöttem a tv gyártók promóciós videóit, és kifeküdtem. Soha többet tv-t, és tényleg nem csak a méret miatt. :) Tudnám, hogy a magyar mozikban miért ilyen ratyi a kép, ha már egy ilyen kategóriás gép is nagyságrendekkel élesebb és szebb képet produkál. Tudom, a méret...de hát nem is 200k egy olyan gép

Sajnos csak 320cm-ről tudok vetíteni egy 84"-os vászonra. Keresztbe elférne akár 150" is, de akkor ablak elé kellene ekkora vászon, még olcsó, fali "vásznat" sem tudok gyártani,mindenképpen rolós kellene. Bosszantja a csőrömet, hogy úgy mit tudna. (még mélyebb fekete, a fehér részeken normális fényerővel, mert így nagyon vissza kell fogni) Az lenne ám az igazi mozi feeling.

(#1683) szaszlaci válasza Spirit (#1682) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát nálunk nem csak méret és ár szerint kellett ám kipakolni a TV-ket, hanem úgy rendezni lehetőleg, hogy ne üssön el egyik a másiktól, vagy pl az akciós jól mutasson.
De egyébként az eladó jóindulatán és termékismeretén múlik, hogy normális készüléket ajánl-e.

Amúgy ami nekem feltűnt (egy nem szar TV után): gyönyörű mozis színek, tökéletesen egyenletes fényeloszlás, igen jó fekete, gyönyörű sima mozgás, minimális taknyolódás, sokkal kevésbé érzékeny a hibákra és gyenge videókra.

Moziba én csak IMAX-ért fizetek, ami a Multiplexben megy.. :O

Sajnos túl nagyba én sem fogok tudni vetíteni, olyan 84 col körül lesz. Na de nézd meg, mennyibe kerül egy ekkora TV! (Előnyökkel és hátrányokkal.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1684) django006


django006
csendes tag

Segítségre lenne szükségem, szeretnék projektort venni, foci VB-hez meg filmezéshez, kültérre is, természetesen este, (relatíve) sötétében. LG AH215re gondoltam, meg hozzá egy MSI DIGIVOX HD TV tunerre. MI a véleményetek ezekről?

(#1685) 9950es


9950es
aktív tag

Akit érdekel 3d projektor keresse meg a hsz-eimet nvidia fórumon 3d pj , screen stb topicokban nem lesz nehéz.

120 fps or GTFO :D

(#1686) 9950es válasza 9950es (#1685) üzenetére


9950es
aktív tag

acer vetítő távok:én a fejem fölül lövetek vele 2méter szélesre, kurvajó. Pixelek 1.5 méterről látszanának, 2 méterről még lazán fogom tudni használni Darkchip3 DLP, azaz a pixelek köze sötét / fekete színű.

120 fps or GTFO :D

(#1687) 9950es válasza Manci (#1678) üzenetére


9950es
aktív tag

3d játékok jobbak mint a filmek, egyébként maximálisan igazad van. Én viszont most egy érdekes kísérletbe fogtam , speckó vászonnal megküldöm a fényerőt és nappal fogok 3d-zni. Előzetes tesztjeim alapján 2000 lumennel napfényben erős fényben teljesen jó a kép mert a fényessége annyira elszeparálódik a kvázi feketétől hogy feketének hat.

Szóval metro2033 -t meg stb-t vaksötétben fogok játszani, más játékokat viszont nem. Például repülőgépszimulátort sem akarok vaksötétben játszani.

A vásznam tízszeres erősítést fog magáénak tudni, azaz 750* 10, 7500 lumen érték fog visszaérkezni. Ennyit természetesen nem tartok meg, majd a statikus írisz leharapja az egyik felét , a szemüveg meg elnegyedeli a maradékot.

120 fps or GTFO :D

(#1688) Spirit válasza django006 (#1684) üzenetére


Spirit
őstag

Nagyon jó kis gép a fényereje nagyobb vásznakhoz is elég elvileg. Kérdés, hogy a kültér Nálad mit jelent. Azért 6-8 méteres átlót ne várj tőle szerintem. :)

Ha már írok: nincs valakinek ötlete házilag csinált vászonhoz, ami nem fix telepítésű? Sajnos nincs további 60k-m egy 250cm széles vászonra, de ez, amit most hozzá adtak, mint feltűnt, mégcsak nem is 16:9-es, így hiába 84", csak 77-et vetítek be vele. Mivel ablak elé kelene lelógatni, így csak "házirolós", esetleg valamilyen anyagból készült jöhet szóba, amit le lehet szedni.

(#1689) 9950es válasza Spirit (#1688) üzenetére


9950es
aktív tag

Esetleg felcsukni a táblát plafonra? Én olyat akartam mielőtt ívelt vászon felé ácsingoztam volna.

120 fps or GTFO :D

(#1690) Spirit válasza 9950es (#1689) üzenetére


Spirit
őstag

igen, én is gondoltam rá..megemlítetem itthon és le lettem hurrogva. :D
Mondjuk tényleg nem egy szépség a nappali plafonján egy kb 250*150-es lap.

(#1691) django006 válasza Spirit (#1688) üzenetére


django006
csendes tag

A kültér: van az udvaron egy böszme nagy diófa, annak az árnyékában akarom letenni, és ott vetíteni este 8 után, a hozzá adott 82 collos vászonra.

[ Szerkesztve ]

(#1692) Spirit válasza django006 (#1691) üzenetére


Spirit
őstag

Na hát arra nagyszerű lesz. :)

(#1693) 9950es válasza klambi (#49) üzenetére


9950es
aktív tag

(#1694) 9950es válasza 9950es (#1693) üzenetére


9950es
aktív tag

Jajj. :C . Hát , én valami olyan vásznat csinálnék ami jól néz ki és illik a helységhez.

120 fps or GTFO :D

(#1695) Spirit válasza 9950es (#1694) üzenetére


Spirit
őstag

Az az igazság hogy rendes rolós kellene ide, hogy valahogy mutasson is.
Mivel nagyon váratlanul ment tönkre az előző gépem és hirtelen kellett az újra előteremteni a zsét, pár hónapra tönkrevágtam magam :D
Amit adtak hozzá vásznacskát, az meg pont az a méret, hogy jó-jó, de hiányzik az igazi mozi-feeling. Mi az a szaros 162*91cm? :D

(#1696) szaszlaci válasza Spirit (#1695) üzenetére


szaszlaci
addikt

Rolós vásznak nem fognak hullámozni? Mert hogy puhák, nincs tartásuk.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1697) Spirit válasza szaszlaci (#1696) üzenetére


Spirit
őstag

Valószínűleg fognak. Sajnos ha keresztbe vetítek a szobában, 320-ra van az optika, így max. zoom-al is 170cm képszéleséget érek el. Ha hosszában vetítenék, akor 470 körül-re kerülne az optika, csakhogy az egyik falon egy rossz helyen lévő ajtó van, a másikon egy 2m-es ablak. Nincs más megoldás. Max, ha a zoom-ot tudnám növelni.

(#1698) 9950es válasza Spirit (#1697) üzenetére


9950es
aktív tag

én láttam hirdetni egyéneket diyaudio.com-on ilyen short throw lencsét írtam is de nem jött válasz.

Nekem viszont mechanikus írisz kéne amit berakhatnék a projektor elé illetve a magába a készülék házába is. Lehet bentre nyilván fixet, kintre meg mozgathatót raknék. Így elbánok a sok fénnyel seperc alatt ;)

Plusz ,járulékos hatásként kevesebb fény fog visszaesni a vászonról magába az optikába is és ezért jobbak lesznek a feketéim, az a kevés fény ami eljut a vászonra pedig élénkebb lesz a festés miatt.

Ehhez persze csak háborítatlan setup jó, totál egyenletes felszín és totál jól elhelyezett projektor. Dobozba kell rakni szvsz.
google

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#1699) szaszlaci válasza 9950es (#1698) üzenetére


szaszlaci
addikt

Blendét csak az objektív belsejébe rakhatsz, kívül levágja a kép szélét.
Eléraksz egy fényfogót és kész, valami szürke szűrőt.
Dinamikusat viszont lehetetlen, ahhoz elemezni kellene a képet, hogy mikor mennyit vegyen vissza.

Spirit: zoomot növelni én úgy próbáltam, hogy elé raktam egy negatí-pozitív kicsinyítő lencsét, és szépen megnőtt a képméret. Viszont a minősége rossz lett, nem tudtam mindenhol élesre venni, és az alja is hordós lett. Valószínű, hogy nem (csak) a lencse hibája volt, hanem a projektor sem véletlen áll meg egy bizonyos zoom értéknél.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1700) 9950es válasza szaszlaci (#1699) üzenetére


9950es
aktív tag

Kell a jobb kontraszt és az állíthatóság is , dinamikus nem kell. Fellelhető valahol az ilyen mütyür?

120 fps or GTFO :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.